NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. TxMsSML1 Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. No. 34. Woensdag 29 April 1914. 43e jaargang De Firma A, LEWENSTE1N VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. HET BABYLON HOTEL Aangezien ons gebleken is dat er onder onzen naam zeer ondeugdelijke Naaimachines verkocht worden, zoo berichten wij dat op al onze Naai- macmnes nevenstaand handelsmerk moet voor komen. Men late zich onder welk voorwendsel ook geen nagemaakte ^Lewenstein' machine aan praten. Voor Amersfoort en Omstreken eenigste Agent W. KOMMER, Krommestraat 24, Amersfoort. UTRECHT; CU OORSTRA AT 14. oufegntcAt. WiS} y/tufe/s -fifo/7/ao s je/s *oasJsot(prt?no étrtJr ftt6stkc/tr> Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden met Zondagsblad 1.15; Franco per post door het gebeele .Rijk 1.25. Afzonderlijke Nummers 3 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Bureau: Langestraat 17. Telephoonn. 59. AD VER! ENTIËN: Van 16 regels 0.50; iedere regel meer 7'/, Cent. Advertentiën viermaal geplaatst worden sleohts driemaal berekend Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Onder vooizitterscbap van den Heer J. Ger. Kleber vergaderde de K. v. K en F. Zaterdagavond ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Na opening leest de secretaris de notulen, welke worden goedgekeurd. Ingekomen behalve de gewone periodieken en verslagen: een missive van den minister van L. H. en N. in zake toezending be richten van den Handel; een verslag van de Ned K. v. K. te Parijs. Ter kennisneming rondge zonden aan de leden een missive van de nieuwe Kamer te Hihersum, meldende de leden; een missive van den Bond van Graan- en Zaad importeurs. Na voor lezing door den secretaris, wordt be sloten ze rond te zenden; een missive van den Nederl. Tuin- bouwtaad over geschillen van af metingen postpakketten; Een uiinoodiging voor het inter nationaal congres voor den vrijhandel te Amsterdam te houden 8 Sept. 1914. Aangehouden tot de volgende ver gadering een missive omtrent het 3en inter nationaal congres voor Zondagsrust in den Haag te houden in Sept. a.s. wordt aangehouden een schrijven van de K. v. K. te Heerenveen betreflende steun van een adres inzake handelswarenkennis; een missive van de Ned. Handels- Hoogeschool te Rotterdam, vragende voor welke takken van bedrijf in de gemeente algemeen geldende voor waarden zijn vastgesteld. De heer van Haselen brengt een eeresaluut aan den Burgemeester der Gemeente voor zijn ijver, waardoor de ingezetenen weldra van electrische drijfkracht zullen kunnen gebruik maken. Nog in dit jaar zal deze zaak in orde komen. Ook de voorzitter en de andere leden stemmen- hiermee vol komen in. Naar aanleiding van het schrijven van den heer Bunte over de visch- maikt, vraagt de heer v. Haselen den voorzitter of hem iets bekend is, dal plannen ter verbetering aanhangig zijn. Deze kan hierop geen voldoend antwoord geven. Na nog eenig heen en weer ge praat sluit de voorzitter de ver gadering. Vereeniging Handel en Nijverheid." Onder voorzitterschap van den heer L. J. ICrook vergaderde H. en N. Maandagavond in »de Zwaan." Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ballotage van zes nieuwe leden. Na eenige discussie aangenomen met algemeene stemmen. Jaarverslag. Hieraan ontleenen we, dat het aantal leden thans 160 be draagt. Samenwerking met de Hanze omtrent winkelsluiting heeft geen resultaat gehad. De opkomst van de leden laat veel te wenschen over. Het aantal leden gaat achteruit. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn uitvoerig verslag, en deelt mede, dat aan den cursus van den heer Peper veel leden deelnemen. jaarverslag Penningmeester. De vereeniging bezit thans f82.75. Hierbij kan worden opgemerkt dat drukwerk veel kostte in het afgeloopen jaar. Verslag van de werkzaamheden van het Incasso Bureau over het jaar 9 April 1913—31 Maart 1914. In handen van het Bureau werden 79 vorderingen gesteld tot een be drag van3182.63s Hiervan kwam binnen - 441.81 Verwacht wordt dat nog binnen komt - 408.09 Van de vorderingen kwam Dog binnen een bedrag van f 221 87' Verwacht wordt, dat hierop - 132.50 zal worden betaald. Opgemerkt wordt hierbij nog, dat de debiteuren van 4 groote vorde ringen onvermogend bleven. Vei kiezing van 3 bestuursleden, wegens aftreden van de heeren Krook, v. Duin en Koning. De laatste beeft zich niet herkiesbaar gesteld. Gekozen de heeren Krook en v. Duin bij eerste stemming, terwijl herstemming plaats had tusschen de beeren v. Zalingen en Eysink. Gekozen de beerv. Zalingen. Veislag commissie rekening en ver antwoording. Alles is nagezien en in orde bevonden. Tot afgevaardigden naar het midden stands congres te Dordrecht werden gekozen de heeren v. Duinen en Krook. Tot hun plaatsvervangers de heeren Houbaer en v. Schaïk. De heer Van Seba'ik vergelijkt de tarieven van de Gemeente Water leiding met die van de Otrechtsche en komt tot de conclusie, dat de eerste in het algemeen goedkooper is tot huurwaarde van f600. Bij huur vau b.v. f 1000 is de Utrechtsche goedkooper. 'Groote in richtingen kunnen hier beter zelf in hun waterbehoefte voorzien, omdat de boringen goed water opleveveren. Hiermede is bij de prijsbepaling niet genoeg rekening gehouden. Voor industrie is het tarief hier te hoog. Huurwaarde als maatstaf nemen is uit den booze, omdat de midden stand dan het zwaarst gedrukt wordt. De heer v. d. Burg vroeg naar de kosten van een goede nortonpomp Ongeveer f 125 werd gezegd. Een nortonpomp geeft dus goedkooper water dan de waterleiding. Een ander lid acht het zeer ge- wenscht, dat de tarieven van het be- drijfswater zeer worden verlaagd. De voorzitter stelt voor deze be sprekingen uit te stellen tot nader, als misschien andere tarieven zijn ingevoerd. Van Schaik vraagtofde winkeliers op de Langestraat niet een groote last van de vischkarren hebbeQ, want ze sluiten de toegang naar hun zaak af. Zou de vischmaikt nu geen betere standplaats zijn? Veel winkeliers hebben last van de vischboeren, en een ander lid wenscht deze kaïren te mogen verwijderen. Deze zaak zal door den voorzitter bij B. en W. worden aanhangig gemaakt. Na een discussie over een bericht in het Dagblad aangaande de cursus in boekhouden sloot de voorzitter de vergadering. De zaak zal worden onderzocht en opgehelderd. Majoor M. Grondhout, van het le regiment huzaren wordt 1 Juni bevorderd tot luitenant-kolonel. Luitenant G. Doorman, van het le regiment veld-artillerie, luitenant C. A. F. baron Van Heerdt, van hel le regiment huzaren, en luitenant P. C. Colthofï, van de cavalerie Oost- Indisch leger, zijn benoemd tol jury leden voor het op 1 Juni te Zeist te houden concours-hippique. Luitenant G. Dames, van het 5e regiment infanterie, is toegelaten tot den cursus voor algemeene krijgs kundige studiën bij de Hoogere Krijgs school en zal 1 November naar 's-Gravenhage vertrekken. De sectie motor-mitrailleurs vertrok gisterochtend naar Assen om daar oefeningen te houden. De Officier van gezondheid 2e klasse J. Pluim wordt J Mei overge plaatst van Amsterdam naar het Militair hospitaal te Amersfoort. Aan den paardenarts 2e klasse dr. T. J. van Capelle, van het le regiment huzareD, is, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Mei nonac tiviteit verleend voor den tijd van zes maanden. Hij wordt te Ede vervangen door paardenarts W. K. Picard, van de Hoefsmidscbool. Majoor J. L. van der Moer, van het 20 regiment infanterie te Har derwijk, zal optreden als leider van de schietoefeningen, welke van 28 Mei tot 12 Juni worden gehouden in de legerplaats bij Harskamp en waar aan deelnemen de drie scholen voor verlofs-oflicieren, de 4 mitiailleur-af- deelingen en een ploeg van het 20e regiment. Krijgsraad. De auditeur-militair bij den krijgsraad te Arnhem heeft j. I. Maan dag tegen den le luitenant-vlieger C. wegens het veroorzaken van letsel door schuld in het hard rijden met een automobiel 2 maanden hechtenis en een geldboete van f 25 of 5 dagen hechtenis geeischt, met gedeeltelijke vrijspraak. De verdediger, mr. v. d. Bergh, alhier, zal op 4 Mei zijn conclusie indienen. A.s. Zondag 3 Mei in hetValkje des avonds 8 uur spreekt in de Mei vergadering derS. D. A. P. het Kamer lid A. B. Kleerekoper over »Den achturendag en het Algemeen Kies recht.# De kiesvereeniging »Geloof en Liefde« vergadert Donderdag 30 April a.s. tot het stellen van candidaten voor het kiescollege der Ned. Herv. gemeente. Den heer W. L. de Wet, oud leerling der ambachtsschool alhier, is ter beschikking gesteld van den Gou verneur Generaal van Ned. Indië om aldaar te worden aangesteld als leeraar aan eene dergelijke inrichting van onderwijs. 17) door E. Behnett 0uit het Engelsch.) Aan oningewijden schijnt 't misschien ongeloofelijk toe, dat gasten op een of andere particuliere partij, in een zoo schitterend ingericht, welbekend lokaal als de Gouden Zaal van het Babyion Hotel, bespiedende blikken zouden kunnen noodig hebben. En toch was dit zoo. Vreemde dingen en niet verwachte gezichten waren van uit dat kleine raam gezien geworden, en meer dan éen Europeesche detective bad op die plek de wacht gehouden, met een in de hoogste mate bevredigend resultaat. Omstreeks elf uur stond Theodore Kacksole, die in een gedrukte, onrustige stemming verkeerde, zonder eenig bepaald doel door het getraliede raampje te kijken. Nelly was bij hem. Te zamen hadden ze wat rondgeslenterd door de corridors van het hotel, dat hun allebei nog vreemd was; en 't was heelenal bij toeval dat ze in het kamertje waren aangeland, vanwaar het bal van den heer en mevrouw Sompson Levi heimelijk kon worden overzien. Het kamertje werd alleen verlicht door de naastbijzijnde gaspit in de balzaal; overigens was 't er donker. .^ïelly keek door het raam, haar vader stond achter haar. nik zou wel eens willen weten, wie mevr. Sampson Levi is," zei Nelly, «en of haar uiterlijk overeenkomt met haar naam. Zou u niet graag zoo'n naam hebben, vader zoo iets waar de menschen een houvast aan hebben liever dan Kacksole 't Geluid van de violen en een verward gegons van stemmen rees zacht en gedempt tot hen op. Theodore Racksole slaakte een zucht. «Die ellendige avond bladen I" zei hij, half in zichzelf, zonder de vraag van zijn dochter te beantwoorden. «Vader, u is van avond verschrikkelijk. Wat hebben de avondbladen uitgevoerd «Wel m'n waarde jonge dame, ze hebben het over mij gehad, en over jou ook; en ze hebben plezier allerlei geheim zinnigheden bij elkaar te halen, 't Is de plotselinge dood van den jongen Dimmock, die hen aan den gang heeft gemaakt." «Maar, vadertje, u had toch zeker niet verwacht dat de couranten u met rust zouden laten Bovendien, u mag heel blij zijn, wat couranten betreft dat u niet in New-York is. Stel u voor wat die goede oude Herald wel gemaakt zou hebben van zoo'n nietige kwestie als uw aankoop van dit hotel." «Dat 's waar," stemde Racksole toe. «Maar morgen ochtend zal 't toch in heel New-York bekend zijn in elk geval, 't Ergste is, dat Babyion naar Zwitserland is vertrokken." «Waarom »'k Weet niet. Plotseling verlangen, denk ik, naar zijn geboortegrond." «Wat voor onderscheid maakt dat voor u?" «Geen onderscheid, 't Is alleen, dat ik een eenigzins ver laten gevoel heb. Ik zou wel willen dat ik iemand had, die me wat steun kon geven bij 't bestuur' van dit hotel." «Vader, als u dat gevoel heeft, dan is 't een bewijs dat u ziek gaat worden." «Ja," zuchtte hij, «ik stem toe, dat 't iets onaangenaams voor me is. Maar misschien heb je nog niet ingezien, Nelly, dat we hier in eenigszins wonderlijke dingen zijn betrokken geraakt." «Bedoelt u wat dien armen mr. Dimmock betreft." «Gedeeltelijk Dimmock en gedeeltelijk andere dingen. Eerst verdwijnt die juffrouw Spencer, of hoe 't mensch heeten mag, op de meest geheimzinnige manier. Toen wordt er een steen door 't raam van jouw slaapkamer gegooid. Vervolgens merk ik, dat die kerel, Jules, 's nachts om drie uur een geheime samenkomst heeft met Dimmock. Daarop komt joüw Prins Aribert hier zonder eenig gevolg wat voor een Prins, als ik me niet vergis, een geheel ongewone en verkeerde manier van doen moet zijn en bovendien merk ik dat mijn eigen dochter op heel familiaren voet staat met gezegden Prins. Toen sterft de jonge Dimmock, en er moet een gerechtelijk ouderzoek plaats hebben; ten slotte komt Prins Eugen en zijn gevolg, die hier verwacht werden tegen het diner, in 't geheel niet te voorschijn «Is Prins Eugen niet gekomen?" «Hij is niet gekomen en Oom Aribert is in de grootste ongerustheid over hem en is bezig door geheel Europa tele grammen te sturen. Alles bij elkaar genomen, is de stand van zaken nu niet bepaald heel rustig." «Zou u werkelijk denken, vadertje, dat er iets was tusschen Jules eD dien armen mr. Dimmock?" (Wordt vervolgd.J

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 1