Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Advertentiën. niet meer te praten, want het bestaat niet. In de eentra van verkeer zou het overstemd worden door allerlei forsche geluiden, en elders vindt het geen weer klank. Noch hier, noch elders, wordt op straat gezongen. Aan het volkslied, in besloten kring of bij bijzondere gelegen heid aangeheven, wijde men groote ain dacht; dat is loonend werk, waarvan reeds vruchten geoogst worden. Ónze geschoolde koren van volwassenen, onze kinderkoren kunnen de vergelijking met het beste in het buitenland doorstaan, wat ook de exclusieve bewonderaars van het „over de grenzen" beweren mogen., In menig opzicht zijn wij met onze aesthetische volksontwikkeling op den goeden weg. Laten wij volharding toonen, en niet bij sommige teleurstellende er varingen den moed verliezen. De Kiesvereeniging „Geloof en Liefde", besloot bij de herstemming voor 3 leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. te steunen de heeren H. G. Palmen G. A. Grootehaar. Door de orthodoxe kiesvereeniging „Voor Waarheid en Vrede", is Woensdag avond met op één na algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De orthodoxe kiesvereeniging „Voor Waarheid en Vrede", kennis genomen hebbende van de couranten-berichten na de laatst gehouden verkiezing van leden van het kies-college, verklaart, dat zij als zoodanig een Ethische vereeniging is; dat zoowel confessioneelen als ethischen onder hare leden worden getelddat haar grondslag is: de erkenning van de boeken des Ouden- en Nieuwen Testaments als Gods woord en van Jezus Christus als eeniggeboren Zoon van God den eenigen algenoegzamen Zaligmaker en den Koning der Kerk. (Art. 2 der statuten). De Godsdienstoefening inde Remon- strantsche kerk zal Zondagochtend worden geleid door Ds. H.F.Sparnaayuit'sGraven- hage. Bij Kon. besluit van 11 Mei is aan mr. F. D. graaf Schimmelpenninck. Com missaris der Koningin in de Provincie Utrecht, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus op de meest eervolle wijze uit gemelde betrekking ontslag ver leend, met (dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan den lande bewezen. Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers is herkozen tot gecommitteerde in het Bestuur der Ridderschap van Utrecht. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van be langhebbenden dat de kaasmarkt zal wor den gehouden des Maandags van iedere week, aan te vangen op den 18 Mei 1911, telkens des morgens om kwart vóór tien uur. Volgende week Vrijdag wordt hier een bijeenkomat gehouden om van ge dachten te wisselen over de mogelijkheid om ook hier ter stede te geraken tot het oprichten van een openbaar Speel- en Sportterrein. Bij de aanbesteding voor de levering van gerookt spek, ten behoeve van het garnizoen alhier, gedurende het 2e half jaar 1914, werd ingeschreven door: Joh. van Bekkum, Utrecht f 0.56 de K.G. B. J. F. Claushuis, Amsterdam f 0.56 de K.G.; P. Ph. Gregorius, Amersfoort, f0.5-2'/, de K.G.; F. J. Willenborg te Amersfoort, f 0.51 de K.G.; J. van Esveld, Amersfoort, f 0.53 de K.G. Voorloopig toegewezen aan F. J. Willen borg te Amersfoort. Mr. W. H. de Beaufort, sedert 20 December 1901 Watergraaf van het Heem raadschap „De rivier de Eem, beken en aankleven van dien", heeft in de jongste vergadering van dat Heemraadschap mee gedeeld, dat hij aan H. M. de Koningin ontslag heeft gevraagd uit dit ambt. Kapitein J. U. H. Feikema, van het le regiment veld artillerie, wordt 16 Juni gedetacheerd by de 5e infanterie brigade, alhier. Dr. J. G. Bienljes, van het Militair hospitaal alhier, wordt van 3 tot 12 Juni belast met den geneeskundigen dienstin de legerplaats bij Harderwijk. Het carillon der Lieve-Vrouwe toren zal voortaan ten gehoore brengenmet half uur: Kinderen van de zee, muziek van Fr. Marlfalis 0. F. M., woorden van Charles deMeulder, uit „de Leeuwerik". Met heel uur: In oorlog en vrêe, uit „Kun je nog zingen, zing dan mee!" De pas verschenen kiezerslijst onzer gemeente bevat 3630 namen dat is 310 meer dan het vorig jaar. De dames J. H. C. Jansen, W. H. Mentink en J. M. Nieuwendyk behaalden te Utrecht de acte voor Lager Onderwys. Oranje vereeniging. Onder voorzitterschap van den heer Reyckers hield Donderdagavond de Oranje- vereeniging een algemeene ledenvergade ring in café Otte. De opkomst was zeer slecht, maar 10 leden. Voor de feestelijkheden op 31 Augustus werd het volgende programma voorgesteld. 1. Koraaluitvoering. 2. Bloemencorso. 3. Vliegerwedstrijd. 4. Ringrijden. 5. Con cert en vuurwerk. De Kinderaubade is vervallen. Dit programma werd vastgesteld. De heeren Eggink en De Bree werden gekozen in de commissie tot nazien der rekening en verantwoording. Het Bestuur zal middelen beramen om de vergaderingen beter te doen bezoeken. Hierna werd de vergadering gesloten. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te Amersfoort. Namens deze Vereeniging hield Dr. J. van Epen, Directeur van het Longlijders- sanatorium „Middenbosch" te Doorn Don derdagavond een lezing in „De Arend" over de tuberculose, hoe deze ziekte kan worden bestreden en hoe het lijden kan worden voorkomen. De zaal was vol. Som migen konden zelfs geen plaatsje ver overen. Even 8 uur opende Dr. Schreuder de bijeenkomst met een kort woord. Aan deze ziekte, zeide hij, sterven meer men- schen dan aan eenige andere. Hierom is het zoo noodig, dat het publiek op de hoogte gesteld wordt van den aard en het wezen dezer gevreesde ziekte. Hiervoor dient ook deze lezing. Hij gaf nu het woord aan Dr. Van Epen. Deze begon met te zeggen, dat het zoo moeielijk was over deze ziekte te spreken, omdat er reeds zooveel over geschreven is. Hij behandelde nu de ziekte zelf en de bestrijding er van. Wat is tuberculose? Dit is de naam van de meest gevreesde volksziekte, waaraan de meeste menschen overlijden. De statistiek toont dit aan. De tuberculose is een ziekte, die al zeer lang bekend is, ze is bijna zoo oud als 't mensch- dom zelf. In Egyptische mummiën zijn verschijnselen van tuberculose gevonden. In later tijd hebben onderzoekers getracht den aard der ziekte te leeren kennen tot in 1882 Koch de tuberculosebacil ontdekte, gelijkende op een zeer klein staafje. Deze bacillen zijn nu de vijanden, waartegen gestreden moet worden. Overdrijving ook hier. De bacillen waren nu plotseling gewor den de groote oorzaken van alle ziekten, evenals in den ouden tijd de booze geesten. Het bestrijden is niet zoo buitengewoon meegevallen. Wat is infectie? Infectie is overdracht van een ziekte op een ander. Nu leert de bacteriologie, dat de overdracht geschiedt door organismen, bacillen. Dringen deze een lichaam binnen, dan verwekken ze na eenige dagen de ziekte, bij mazelen bijv. na 10 dagen, of het lichaam blijft over winnaar en de bacillen lyden de nederlaag. Er is een reusachtig groot verschil in be smettelijkheid. Langen tijd vergat men, dat het lichaam zelf een levend organisme is. Dan zijn er nog menschen, die de dragers zijn van kwaadaardige bacillen en toch gezond blijven. Die bacillendragers hebben een nieuw licht geworpen op de infectieziekten. De lijders brengen de tuberculose bacillen in de lucht door het slym, dat wordt opgehoest. In oude boeken vindt men soms nog weieens tuberculosebacillen, die weerziekte kunnen veroorzaken. Ook koemelk kon de besmetting overbrengen. In 1901 ver klaarde Koch echter, dat de bacil van het rund anders is dan die van den mensch en dus niet gevaarlijk. De bacil kan binnendringen door de ademhaling en langs het darmkanaal en bij klierachtige kinderen ook door de huid. Hier kunnen we echter niet spreken van een tijdperk van indringen en ziek worden, zooals bij de andere infectie ziekten. Onderzoekingen op lijken hebben bij 98 °/o tuberculose aandoeningen gecon stateerd. Onderzoekingen hebben geleerd, dat 61 °/o van de menschen tuberculose hebben zonder het te weten. Velen worden ge ïnfecteerd en zy, die weinig weerstand hebben worden ziek. 't Is een ziekte, die optreedt als 't lichaam geschaad wordt, b.v. bij groot verdriet, bij heimwee, over matige arbeid, het dagelijks reizen van jongens en meisjes van 17 jaar, over matige sport, ongeregeld leven, alcohol misbruik en slechte woning. Andere ziekte b.v. influenza en mazelen kunnen het lichaam voor de tuberculose voorbereiden. Dan kan de vatbaarheid ook aangeboren zijn door lichaambouw, bloed eigenschappen. Infectie tusschen echtgenooten komt weinig voor. 't Is niet zoo gevaarlijk als het wel lijkt met tuberculose per sonen om te gaan. Hoe moet de ziekte bestreden worden Door de bacillen te vernietigen en het weerstandsvermogen van den mensch te verhoogen. De beste bestrijding is het genezen van den patient in de sanatoria. Aan koste- looze sanatoria is in Nederland dringend behoefte. De consultatiebureau's doen veel goed in zooverre ze echter propaganda middelen zijn. De enquèttrice kan ook veel invloed ten goede uitoefenen, vooral als ze over wat geld kan beschikken om versterkende middelen te verschaffen. Nog een punt is van groot belang, n.l. de schoolarts. Het toezicht op fabrieken en werkplaatsen en den kinderarbeid, zijn mede goede bestrijdingsmiddelen. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakte slechts een der aanwezigen gebruik. Lichtbeelden verduidelijkten na afloop van de rede het gesprokene. Vertoond werden portretten van beroemde genees- heeren, sanatoria en lighallen. Omtrent de heer Irwin Brown, die a.s. Dinsdagavond in de groote zaal der sociëteit „Vereeniging" eene lezing zal houden vonden wij het navolgend in gezonden stuk in de Zutphensche Courant van 8 Mei j.l. Kcv. Irwin Brown. Geachte Redaktie, Het deed me groot genoegen te zien, dat de Rev. Irwin Brow van Rotterdam voornemens is hier een tweede lezing te houden overThe difficulties of an Irishman in learning the Dutch language, and further adventures. Ieder die Cuey NaGael eenmaal heeft gehoord, gaat hem weer horen, daar ben ik zeker van. Maar ik wilde ook vele anderen, als 't kan, een kleine aansporing geven om Dinsdagavond deze tiepiese Ier te horen en te zien. In andere steden heb ik dikwijls de mensen horen tegen werpen: „Och ja, ik ken wel wat Engels, maar zo'n man te volgen, dat gaat niet." En als ze hem toch gingen horen, dan waren ze gewoonlik verbluft over 't vele dat ze hadden verstaan, en ze waren in ekstaze over die „roaring fun" van deze dominé. En daarom wou ik maar zeggen, dat niemand, die over de begin selen van 'c Engels heen is, zich niet be hoeft te laten weerhouden door de vrees, dat hij er niets aan zal hebben. Vooral ook leerlingen van H. B. S.. Gymnasium, en andere inrichtingen, die enigszins Engels hebben leren verstaan, zullen hun weinige penningen niet betreuren. Maar er is meer, en nu moet ik wat persoonliker worden. Wie eenmaal onze Cuey-Na Gael heeft gezien, gaat hem weer zien! Ja zien! Want, al heeft men zijn boekjes ook gelezen en herlezen en tranen gelachen om „MynheerHiernaast" of „Eilieve Smee- ris, oftewel Openbare Macht", men heeft slechts de helft genoten van wat in 't wezen van de zaak de reinste Ierse humor is, men heeft n.l .niet de toon gehoord en het gezicht gezien van onze „Pat". Wie ooit, daartoe opgewekt door lektuur of anderzins, wil weten wat Ierse humor is, ga Cuey-Na-Gael horen en zien. U dank zeggend, geachte Redakteur voor uw gastvrijheid, Hoogachtend, W. WIJGA. (Bij uitzondering in de nieuwe spelling geplaatst." (Red.) Het nummer van 13 Mei derzelfde courant bevat de navolgende recensie: Verdere avonturen van O-Neill. Een paar jaar geleden heeft Rev. J. Irwin Brown uit Rotterdam ons vermaakt met de moeilijkheden, die een Ier on dervond, die zich hier te lande in de Nederlandsche taal oefende. Hy bestu deerde daarbij een oud taalkundig boek in 1803 verschenen en vulde de kennis, die hy daaruit opdeed, aan met „local color" d. w. z. met de uitdrukkingen, die hij in tram, op straat enz. opving. Gisteravond heeft de heer Brown ons weer een prettig uurtje bezorgd door de verdere lotgevallen van O' Neill te vertellen. De woordenschat van den Ier wrs niet onaanzienlijk uitgebreid met allerlei woorden en uitdrukkingen, die hij te vergeefs in het woordenboek zocht alshè, hé, gunst, pats, eventjes, wa- rempeltjes, bent u niet goed snik, dat zal ik je betaald zetten, het Rotterdam- sche „engerd" enz. Van „pats„ vond de spreker het jammer, dat het niet in 't Engelsch vertaalbaar was. De suffra gettes zouden het zoo kostelijk kunnen gebruiken bij het inslaan van ruiten. Hoe de Ier met deze en andere taal kennis werkte, toen hy in Amsterdam een apotheek en een kapperswinkel zocht en welke moeilijkheden het zoeken naar een bakker opleverde, doordat hij naar een „baker" informeerde de spreker vertelde het in dien onverstoorbaar kal- men trant, die een geweldig succes had. Na de pauze kregen we een verhaal van iemand, die „beleL" gaf, bij wien men „belet" moest vragen om het niet te krijgen, een geval dat nog ingewik kelder werd, doordat O' Neill, na een grondige studie van de verschillende „biljetten" die de spoorwegmaatschap pijen voor het vervoer uitgeven „belet" ook begreep als een soort van „biljet." Ook het gebruik, dat O' Neill in den Achterhoek van de telefoon maakte was hoogst vermakelijk en niet minder de ontvangst bij een boerenfamilie, waar hij met een razenden honger aankwam, maar waar alles wat werd aangeboden weder werd weggezet, op het beleefde „dank" van den gast- De koffiekamer van de Groote Sociëteit was te klein voor alle bezoekers. Het publiek genoot zeer en de spreker werd luide toegejuicht. Vermelden we nog, dat hij zijn lezing opende met een beleefd complimentje over het Sidney standbeeld. Afstandsrit. De Amersfoortsche Wielerclub «Vol harding beeft op Donderdag '21 Mei (Hemeiraartsdag) een afstandsrit uit geschreven over bet traject Amers foortNaarden—Hilversum—Utrecht WoudenbergAmersfoort, een af stand van 90 K.M. Lijst van brieven en briefkaar ten, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden van het Postkantoor Amers foort gedurende de le helft der maand Mei 1914. Brieven (Binnenland.) W. 11. Verhoef Amersfoort. B. Jansen A. Luuwe Amsterdam. K. Pool J. Kuiker St. Anna Parochie. A. Boogaard Breda. Goteling Winnes Haarlem. A. Hooning Schellingwoude. B. v. d. Heufel Werkendam. Briefkaarten (Binnenland.) M. Vei kerk A'dam. G. Ruitenbeek Winschoten. Briefkaarten (Buitenland.) Litzenberg Hannover. J. v. d. 1st Rehlinghausen. 5 zonder adres. Groote vee-aanvoer! Te Leeuwarden zijn op de jongste maikidagen op de veornaikt achter eenvolgens niet minder dan 7999, 8615 en 8616 stuks lee aangevoerd. Deze belangrijke aanvoer is een ge volg van de omstandigheid dat iu Friesland algemeen op 12 Mei de balfjaarlijkscbe pacht moet worden betaald en velen tegen dien tijd een deel van hun vee ter markt brengen. »N. v. d D.« H. M. de Koningin heeft weder f2000 beschikbaar gesteld voor het «Fonds voor noodlijdende (Herv.) ker ken en personen De bekende firma A. De la Mar Azu., te Amsterdam, die met zooveel succes een Algemeen Advertentie- Bureau bestuurt, beeft een boekje uitgegeven »Adverteeren«, dat onge twijfeld de belangstelling zal wekken van ieder, die begrijpt, dat adverteeren feitelijk nog iets anders is dan bet eenvoudig bekend maken, dat een of ander artikel weer opnieuw verkryg- baarbaar is, maar dat men een adver tentie zoo m06t opstellen, dat zulk een mededeeling doorwerkt in de ge dachte van het koopend publiek. Reeds verscheen er een Tweede Druk, wel een bewijs, dat er vraag is naar dit boekje, dat ongetwijfeld aan belang stellenden op aanvraag zal worden toegezonden. Het is geschreven onder een motto, ontleend aan een lede van prof. Volmer: Adverteeren is het meest uriiverseele reclame-middel en ontegenzeglijk het doelmatigste en zekerste middel. Frankrijk en Duitschland beoor logen tegenwoordig malkaar in 't Noorden van ons land om paarden machtig te worden. Thans zijn op meer dan 100 mousterplaatsen in Groningen en Drente door tusschen- komst van den heer M C. De Korver, makelaar in paarden, te Gorinchem, een groot aantal 4- en 5-jarige mer ries en ruinen, slokmaat 1.521.62 tegen hooge prijzen, directe levering en contante betaling voor Frankrijk opgekocht. De boeren profiteeren 1 De Duitscbers komen de volgende week. Alles gaat per auio! Ilondenvleesch. Het gebruik van hondenvleescb ver meerdert geregeld in Duitschland, met omdat men er zooveel smaak in vindt, maar uit nood. Dat blijkt uit het volgende: In 1907 werden in Duitschland 6.472 honden geslacht; in 1913 8.132 Het koninkrijk Saksen stond daarbij aan het hoofd Voordat land waren de cijfers in 1907,3.785' in 1912, 4 288. In Beieren daaren tegen ging het gebruik van bonder- vleesch achtt-iuil: te-en 425' hoeder in 1907 daar geslacht werden er in 1912 slechts 414 aan de consumtie overgeleverd. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 7 tot en met 15 Mei. Geboren: Jan Hendrik, z. van Jan Hendrik Cornelis van der Lip en Anna Brigitta Wilhelmina van der Lee. - Reier, z van Hendrik Hilhorst en Hen drika van den Eshof. Louis Laurent Leopolt, z. van Ludoricus Martinus van Opstal en Magdalena Cornelia Meijer. Hendrik Gerrit, z. van Steven Hartogsveld en Bastiana Hen- drika Pul. Lambertina Hendiika, d. van Jan Andries ter Hoeven en Hendiika Kuijer. Jacobus Hendri- kus, z. van Jacob Hendiikus llovius en Cornelia Hendrika Spelbos. Nicolaas Aris, z. van Leonardus Cor nelis Vrijman en Klazina Kathenna Geertruide Antje Rab. Cornelia Wilhelmina, d. van Wessel van Wijland en Everarda van den Hoek. Cas- parus Johannes, z. van Casparus Johan nes van Nieuwkerk en Harmanna Cor nelia Holema. Wilhelmina, d. van Abraham van Herwaarden en Betje van 't Net. Cornelis, z. van Andries van Middendorp en Beertje Diria Vos. Johannes, z van Jan Hendrik Raven en Alijda Hillegonda van den Akker Gijs, z. van Jan Strijland en Annigje Brommer. Fennigje Jacoba Hen- drina, d. van Johannes Schulte Nord- holt en Jacoba Hendrina Marsman. Hendrikus Albertus, z. van Jan Nije- boer en Jannetje van 'tNet. Fran- cina Margaretha Maria, d. van Aalbert Jordense en Gerarda Bakker. Ber nard Jan, z. van Gerrit Abbing en Berdina Alida Hoeymakers. Gerrit I Hendrik, z. van Jan van den Hoofï en Aaltje Drika van Veluw. Ondeitrouwd: Hendrikus Anthonius Nieuwendijk en Elizabeth Hendrika Wilhelmina Nieuwland. Bernard Henri Hiddink en Alberta de Vrij. Karei Joseph Vermeij eri Maria Tom- broek. Franciscus Venhorst en Anlje Gouw. Anlonius Bogers en Alberta Meijer Tbeodorus Hendrikus Schaars en Hendrina Christina Antonia Boerstal. Getrouwd: Clemens Nichling en Maria Fraricisca van Wetkhooven. Jacobus Hendrikus Martinus Cor- nelissen en Dorothea Wilhelmina van Gils. Gijsbei tus van Bekkum en Barbara Hendiika van Keeken. Wijpo Drenth en Sophia Lammers. Wilhelmus Pot en Adriana Snijders. Bastiaan Jonker en Gijsbei ta Steenbeek. Barend Termaat en Jacoha Cornelia Bronk. Overleden: Johannes Gerrit van Unen, 42 jr., echtg van Theiesia Breuer. Zoetina Jacoba de Raadt, 74 jr., wed. van Jacob Barendiegt. Johanna Halbeitsma, 71 jr.,ongeh. Levenloos aangegeven kind vrouwelijk geslacht. Wtllernpje van Harten, 8 mnd. Ds. Roelof Jan Willem Rudolph, 51 jr.. echtg. van Mana Willemina Folkertdina Frijhnck. Frans Spier, 89 jr., wedn. van Maria van Appelen, Maria Elisabeth Everts, 60 jr., wed. van Peter van Burgsteden. Jan Hazewmkel, 62 jr., wed. van Anka Groenewold. Leusden. van 8 tot en met 15 Mei. Geboren: Hermijntje, dochter van Evert Jan Reemst en Jannigje Don selaar. Helena Antonia, dochter van Antonius van den Hengel en Theodora Vermeulen. Ondertrouwd: Johannes VVobma en Santje Boon. GehuwdJoannes van der Hijden en Hendrika van Asch. Overleden: Jannetje van den Hengel oud 49 jr. echtg. van Teunis Hoge- veen. Woudenberg. Geboren Gerardus, zoon van Frans Koudijs en Jannetje van Bruggen. Petronella, dochter van Hendrik ten Ham en Lotje Koudijs. OndertrouwdGerrit Koudijs 31 j. en Aalbertje van Ronnes 31 j. Willem Vink, '26 j, en Antonia Vink, 25 j. Ovetleden: Gerrit de Koning 54 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 15 Mei 1014. Tarwe f0Rogge f 0-Boekwen tO appelen f0.i fI'eren CO.a f 00.Klei- \ardapp. 10 af 0 zandaaHapp. 2.00 a f2.40 Hoendereier*n f 3.95 a i 4.35 p. 10" «t. Bruine eieren f4.35 a f 4.90 per lOOst. Boter i 1.10 a i 1.35 per kilo. Mir^aiine f 0.a f 0. Zoete in. kaas f 0.a f 0per 50 kilo •vippen 1 00 a 1 8'i Kuikens f0 00 0.Piep- uikens f0 60 a M.30 Ganzen ill. a f 0.Eenden '0 00 a f 000 p. st Jonge fü.OO a fO.Oü. Hazen f0.a f 0.— Wilde koi ïjnen U00 a 0.00 Tarnmo t 080 a 11 20 Puiten f0.60 f 0.80 paar Magere varkens i 00. a '0 0. Vaikens export f 0.— a f 0 Zeugen f 60.a f 90 Biggen f9a '16— Schrammen f0 afOVette koeien f 000.— a i 000.Guste koeien 000. a iüOO.Kalfkoeien i 000. - a f 000. Kalf- vaarzen f 00.f00.Os (000a f 000. Pinkstieren f UOO.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen heet. Peren. heet. Kleiaardappe- let), 40 heet Zandaardapi elen, 220 00" stuks Hoen- dereieren stuks Eendeneieren. 500 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka-s. stuks Vee magere varkens Varkens voor exportslagerij 500 bitrgen 16 zeugen. Marktbe icht va-i de Centrale Eierveiling der V P. N. alhier, 15 Mei 1914. Hoendereieren f 3.75, A f 5.90, Eendeieren f 4 25 a f4 35. Kalkoeneieren '9.p lOOstuks Handel vlug. Een klein partijtje eierpn besomde zelfs f6 25 p. 100. KKCLAMF, Haemorrhoiden. Ilaemorrhoiden (aambeien) worden gewoonlnk veroorzaakt door verstopping, een zittende levenswijze, zwangerschap, sterk prikkelende purgeermiddelen, enz., en zij werken door de vreeselijke jeuk en stekende pijn zeer nadeelig op het humeur van den lijder. Dikwyls worden zij veronachtzaamd, hetgeen aanleiding kan geven tot sterke bloedingen, verzwering, enz. Foster's Zalf heeft vanaf de eerste aanwen ding een wonderlijk verzachtenden en heelenden invloed. Een geschikt diëet en nauwkeurige opvolging van de gebruiksaanwijzing, welke iedere doos vergezelt, doet uw kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Amersfoort verkrijgb. bij de h.h. A. van de Weg, Langestr. 23, en P. de Zwart, Langestr. 94. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel k f 1.75 per doos. 19 De Heer en Mevrouw DE BRUYN PRINCE-Slothouwer geven kennis van de geboorte van eene DOCHTER. Utrecht14 Mei 1914.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2