Kamers saaier pension Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. J. A. GO VERS, graad kon stijgen, als het geval zou wezen bij mede-verantwoordelijkheid voor den gang van zaken. (N. Ct.) Agenda voor de openbare ver gadering van den Raad der gemeeDte Amersfoort op Dinsdag 14 Juli 1914, des avonds ten 8'/, ure. 1. Benoeming van een onderwijzer aan School D. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van bet ziekteverlof, verleend aan den onder wijzer aan school E, J. Meyer. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake de bezoldiging enz van het onderwijzend personeel aan de lagere scholen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake opdracht van de levering van electriciteitswerken. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche ver- buring van een stuk grond aan de Koninginnelaan aan het circus Rancy. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan D. J. M. van Kesteren. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan J. v. d. Wal Kzn. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan K. Kooyman. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van eon per ceel bouwterrein aan E. J. en C. Rui tenberg. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener ver ordening regelende den werkkring van de commissie van bijstand in het beheer van de Gemeentebedrijven. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de Commissie van bijstand voor »Birk- hovenv en tot instelling van eene Commissie van bijstand in 't beheer van plantsoenen en de landelijke be zittingen der Gemeente. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verorde ning houdende regelen aangaande een fonds ter bestrijding van uitgaven der Gemeente voor pensioenen ten behoeve van gemeenteambtenaren. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van de raadsbesluiten d.d. 29 April en 19 Juni 1913, waarbij aan de onderofficiers- woningbouwstichting »V.I.O.S.« inge volge de Woningwet een voorschot uit de Gemeentekas is toegekend. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een subsidie aan de Kanaalvereeniging »De Gelderscbe Vallei®. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Ge- meentebegrooting, dienst 1914 Omdat de drie bedrijven, gas fabriek, waterleiding en electriciteits- bedrijf onder een directie staan en ook de administratie en het geldelijk beheer zullen worden gevoerd aan het kantoor van de gasfabriek, is het rationeel, dat ook de werkkring van de Commissie van bijstand voor de Gasfabriek en Waterleiding wordt uitgebreid. Een daartoe strekkend voorstel is door Burgemeester en Wethouders aan den Raad verzonden. Door de uitbreiding die de Ge meente ondergaat en in verband waarmede in de naaste toekomst ver schillende wegen zullen moeten wor den aangelegd, zullen beslissingen moeten worden genomen omtrent de wijze van beplanting dier wegen. Ook schijnt het B. en W. toe, dat het raadzaam zal zijn, een onderzoek in te stellen naar de beplanting langs de bestaande wegen en in de plant soenen en te overwegen, wat kan worden gedaan, om de omgeving zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Met het oog daarop, gevoelt het College van B. en W. behoefte aan bijstand uit den Raad. Teneinde het aantal Commissiëc niet grooter te maken dan noodig is en anderzijds de bestaande com- missiën in de gelegenheid te stellen zooveel mogelijk geregeld werkzaam te zijn, komt het B. en W. geraden voor, de Commissie voor Birkboven op te beffen en hare taak, welke tot nu toe vrij licht was, over te dragen aan een nieuwe Commissie, die bijstand zal verleenen in het be heer van de plantsoenen en de lan delijke bezittingen der gemeente. Een daartoe strekkend voorstel zal den Raad worden aangeboden. Burgemeester en Wethouders schreven nog aan den Raad Bij uw besluit van 26 Mei. j.l. werd om prae-advies in onze banden gesteld het bierbij weder aangeboden adres van het Bestuur der Kanaal- vereeniging »De Geldersche Vallei«, gevestigd alhier, houdende verzoek subsidie te willen verleenen in de kosten, verbonden aan het maken van een plan met kostenberekening voor een te maken scheepvaartkanaal. Het wil ons overbodig voorkomen, U de gronden uit een te zetten, waarop wij meenen, dat Amersfoort in hooge mate gebaat zou zijn door de totstandkoming van het bedoelde werk. Het bevorderen van het gereed maken van een deugdelijk plan is dan ook zeer zeker het Gemeente belang dienen en daarom stellen wij U voor, aan adressant mee te deelen, dat een subsidie wordt verleend van f 1000. Tot dit bedrag zijn wij gekomen, door lekening te houden met den eventueel te verwachten steun van Rijk en Provinciën en de reeds door andere Gemeente-besturen toegezegde bedragen. By de overgangsexamens aan het Gymnasium zyn bevorderd van klasee I naar klasse II: Onvoorwaardelijk: J. Th. Bakker, J. A. Bremer, H\ C\ G». Fehrmann, M. van Haselen, S. Knoppers, K'. F». Middelburg, C. F. Nieuwenhuizen, N. Prins, S. C. van Randwyck, F. T. van der Steen, J. Visser, J. M. Westra, T. Taconis (toeh.) Voorwaardelijk: C'. A\ v. d. Bovenkamp, Th. Moleman, G. Stadermann. Niet bevorderd: 3. Van klasse II naar klasse III: Onvoorwaardelijk: J. C. Conijn, W. Derk- sen, A. J. Hoekzema, D. Koning, Th. L. Kortbeek, T. H. Lankamp, F. H. van Lent, J. J. Moolhuizen, J'. E. de Reede, J. J. Spit, Pt. H». C'. van Veen. Voorwaardelijk: K. W. Staal. Van klasse III naar klasse IV: Onvoorwaardelijk: M*. W. Best, A\ Du- msnt, C. C. van Essen, H. J. F. Nab, M\ M. H. Ris, E. Schimmel, M'. A. Thiel, C. van der Wal. VoorwaardelijkF. J. Callenbach, H\ G*. Donner, F. Hage, J\ F. van Rijn van Alke made (toeh.) C». A». J*. Seyffardt, R*. W. van Vollenhoven. Niet bevorderd: 1. Van klasse IV naar klasse V Onvoorwaardelijk:P. J.Conijn,H. A. J. Hotz, J». A. A. du Quesne van Bruchem, P. D. E. Teixeira de Mattos, A«. M. G. A. van Heioma (toeh.). Voorwaardelijk: H. J. Biegel, J. C. Hou- baer, D\ S. van Lent, G. A. Smit, P. S. Vogelaar. Niet bevorderd: 2. Van klasse V naar klasse VI: Onvoorwaardelijk: I. Birnie, H. Craan- dijk, L. W. van Esveld, W. H. Oeberius Kapteyn, E. M\ Scheltema de Heere. Bij de overgangsexamens aan de Hoogere Burgerschool zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse G. van Alphen, A. P. G. Baartman, F. van Beever, A. F. J. Broekhoff, H. A. Cadée, P. C. Ebbink, Th. Evekink, A. C. Hogervorst, J. H. Kets, A. Klasser, D. Recter, R. C. A. Sehueler, N. J. C. Smit, C. A. Suermondt, Th. B. Sukkel, L. Ver hoef, H- J. J. Woudstra, M. Carpentier Alting, V. H. Van den Bergh. P. A. J. Bischoff, Coma. L. H. de Bode, A. J. F. van Weezei Errens, J- C. E. Gaemers, T. A. M. Harterink, W. J. H. de Jong, W. Kruis, D. J. A. Middelburg, C, Oliemans, M. Stats, J. P. Tiddens, H. D. Vogelen zang, N. J. van der Voort, G. J. van der Werf. Voorwaardelijk bevorderd: B. H. Bier man, J. E. de Groot, H. van der Laan en P. Ruys. Niet bevorderd 13. van de tweede naar de derde klasse: W. van Achterbergh J. Wz., W. van Achterbergh Pz., D. de Roo van Aide- wereld, Ma. de Bruin, P. J. van Eenden burg, C. L. Jurlhig, J. C. Knoppers, M. C. Kok, Adra. L. Kolff, C. A. Kruis. J. W. Meijer, F. J. Ph. Du Quesne van Bruchem, P. W. Schoemaker, J. P. W. Sneep, L. Cooimans de Ruiter, K. Dryber, Steventien J. von Henning, D. Langereis, Th. Lap, H. A. Middelburg, H. J. Prakke, H. van Schreven, J. A. Verhoef. J. Veth, A. J. de Wilde, P. Wink. Voorwaardelijk bevorderd: F. H. de Bruyn, A. P. Holtz en F. Knoote. Niet bevorderd 6. Van de derde naar de vierde klasse: J. J. J. M. Bal, A. J. Harp, W. van Haselen, J. R. Koerselman, J. van der Ly'n, Adolpha van der Meiden, G. A. Muys, J. J. Peeters, Nelly Schokker, M. C. Smit. Anna Stas, P. G. Teerink, H. Veerman, P. Wagenaar, J. W. P. Wasaenberg, J. G. C. P. van der Werf, Octavie van den Bergh, J. Birnie, H. Boet, C. W. J. Bruens, J. Van den Donker, J. C. van Heijcop ten Ham, A. J. M. Holmer, J. F. Koudijs, W. A. J. Maarleveld, G. A. Stolk, W. A. van Straaten, N. J. C.Versluys, A. W Vlezenbeek. Voorwaardelijk bevorderd: J. Ooster- meijer. Niet bevorderd: 6. Van de vierde naar de vijfde klasse: W. C. van Eek, Corn'. Kolff, J. Lans, L. H. M. Lefébure, H. Oei, C. Óey, A. J. A. Schoevers, Margo Schokker, Sophia Schoon, J. A. van Senden, L. Stas, Anth*. de Vries, J. Wolfswinkel, T. W. de Tourton Bruyns, J. Homan van de Heide, A. Horsman, R. W. J. Jentinck, W. C. A. Kroes, G. H. Roll, W. van Spiegel, G. L. van Straaten, J. M. van Zeventer, benevens de toehoor- deres Elize de Roy van Zuydewijn. Voorwaardelijk bevorderd: W. J. van den Berg en S. W. de Veer. Niet bevorderd 3. Aan het loelatings-examen voor de le klasse der Hoogere Burgerschool hebben voldaan de volgende 27 adspi- ranten: J. D. Adriaanse, Harderwijk G. H. Barneveld, W. Beernink, Nijkerk E. H. Berghuysen; S. J. R. de Brou wers, BaarnA. F. J. de Bruyn, G. J. van Lluuren, A. du Pont, mej. G. H. M. de Kanter, E. Klasser, W. F. K. Kooiman, A. Latenstein van Voorst, A. H. J. Otto, mej. J. A. Pet; H. J. Peters, Muiderberg; C. C. Pleyte, J. Plomp, M. A. van Rijn van Alkemade, A. H. Ritsma, mej Nic. M. C. Rupp W. C. A. van Schendel, Baarn; M. J. van Schreven, W. V. Takes, J. H. H C. Vrijman, H. Wijs, M. Wink en mej. R. M. N. Wöhrmann te Baarn. Z\j bij wie geen plaatsnaam is ver meld, woDen te Amersfoort. Afgewezen 12. Aan de Industrie- en Huishoud school alhier werden tot de 2de klasse van den opleidingscursus voor huishoudkundige bevorderd: A. J Bloemendal, G. W. v. d. Burg, J. M. Gerrits, R. Holleman, B. Teerink allen le Amersfoort; M. H. P. Callenfels te MiddelburgA. G. W. Cool te Schiedam ;N. Dekker te's-Gravenbage; C. A. van Duinen en R. G. Honwing te Hoorn; W. A. Harèu te Lochem; M. C. de Lange te Nijkerk A. Okkinga en G. K. Okkinga te Harlingen; T. Stapel te Hoogkarspel; J.S. van Wie- ringen te Woudenberg; M. B. Wil brink te Barneveld. Niet bevorderd 3 leerlingen. Het diploma voor huishoudkundige weid uitgereikt aan J. W. van Achter bergh, D. E. Bolkesteyn, C. M. H. J. Boom, J. W. C. H. Gorter allen te Amersfoort; J. Franken te Soest; D. Millenaar te Apeldoorn; M. C. Ver- boeff te Veenendaal. Aan 2 leerlingen kon bet diploma niet worden uitgereikt. Prof. dr. T. Cannegieter, uit Utrecht, boopt Zondagochtend voor te gaan bij de godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk, alhier. Concert Van Aaken. Niettegenstaande bet prachtige zomerweer was het Woensdagavond bevredigend vol in »Aroicitia«, toen de heer Van Aaken met twee van zijn dochters een liefdadigheidsconcert gaven. Dat de hoog gespannen ver wachtingen werden bevredigd behoeft niet gezegd te worden en spreekt om zoo te zeggen van zelf. leder Amers- foorter kent den heer Van Aaken, doch niet ieder had het voorrecht gehad de beide kunstenaressen eer te hooren. Nu we hebben den gebeelen avond door dit drietal bewonderd en genoten van hun groote gaven. Na elk nummer een hartelijk applaus. De vele bloem stukken en de krans, welke werden aangeboden, getuigden van de dank baarheid der aanwezigen. De opbrengst ongeveer f150 komt ten bate van de afdeeling Amersfoort van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. De tarieven voor het afhalen en bestellen van IJl- en vrachtgoederen zullen ingaande 1 Augustus op alle stations der Nederlandscbespoorwegen worden verhoogd, terwijl voor het afhalen van bestelgoederen ook loon zal verschuldigd zijn. Donderdagochtend werd een twaalfjarige jongen op de zweminrich ting op heeterdaad betrapt op bet stelen van een sigarenkoker en onder politiegeleide naar het bureau ge bracht. Vermoedelijk is hij eveneens de dader van in den laatsten tijd aan de zweminrichting voorgekomen kleine diefstallen. De heer A. L. van Leer, assis tent bij 's Rijks-belastingen alhier, is met ingang van 1 Augustus overge plaatst naar Amsterdam, abattoir. In dej 1. Dinsdagavond gehouden jaarvergadering van het plaatselijk de- partementderMaatscbappij tot Nut van 't Algemeen werd door den penning meester, de heer T. G. van Grasstek verslag uitgebracht der rekening over 1913/'14 en door den heer G. H. Kolff over de rekening der Fröbelschool. Tot bet nazien dier rekeningen werden aangewezen de heeren J. W. C. Bloem, W. D. Helderman en J. Peper. De begrooting voor 1914/15 werd vastgesteld met een te kort van f200, veroorzaakt door noodzakelijk verf- werk aan de Fröbelschool, hetwelk echter wordt gedekt door de rente van het Nuts-kapitaal dat weldra vrij komt uit de Ambachtsschool. In de commissie voor het Amers- foortsche Ziekenfonds werden tot Bestuursleden herkozen de heeren J. C. Rolandus Hagedoorn en W. A. van den Bovenkamp. Tot afgevaardigden voor de te houden vergadering van den Amers- foortschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding werden aangewezen de heeren S. J. van Duinen en A. F, Sutherland. Hier ter stede is onder de naam A. V. O. G. nog een voetbal club opgericht. Het dag. bestuur bestaat uit de heeren H. J. Broek man, B. van Dijken C.J. de Koning Jr. De medaille, welke de schiet vereniging nWilbelminas, van de plaatselijke afdeeling van den Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren, in den schietwedstrijd te Utrecht verwierf, is de honderdste welke zy wist te veroveren. Zij werd geschonken door den Prins der Nederlanden en zal ook uit dien hoofde op plechtige wijze aan het vaandel worden gehecht. De door kolonel Burger uit geloofde wisselbeker is Donderdag middag gewonnen door de voetbalclub van het le bataillon 16e regiment infanterie en werd door den schenker met eenige toepasselijke woorden uil- gereikt. Vele officieren met hunne dames woonden den wedstrijd bij, die door de muziek van het vijfde werd opgevrolijkt. Op verzoek van het Haagsche Hoofdcomité tot huldiging van de nagedachtenis van majoor Thomson, heeft zich hier ter stede een plaat selijk sub-comité gevormd, bestaande uit de heeren Mr. J. C. Graaf van Randwijk, eere-voorzitter, Majoor De Reede, voorzitter, Jhr. Van Reigers berg Versluys, Kapt. Groen, W. A. v. d. Bovenkamp en Mr. D. J. van Schaardenburg, secretaris. Het doel van het sub-comité is mede te werken aan de inzameling van gelden voor de oprichting van een Thomsonmonument te 's-Gravenbage. Wij maken onze lezers opmei k- zaam dat bij de uren van vertrek en aankomst der communicatiemiddelen voor Amersfoort thans ook de dienst regeling der Ooster Stoomtram-Maat schappij voor zoover betreft het baan vak AmersfoortZeist, is opgenomen. Maandag 13 Juli a s. zal door de Amersfoortsche Muziekvereeniging directeur den heer A. L. Maas bel derde concert gegeven worden in het plantsoen. Aanvang 8 uur. Programma 1. Marsch. Entree en Ville. L. Canivez. 2. Ouverture Berlin wie es weint nnt lacht A. Conradi. 3. Wals Douce Mvstères A. Korn. i. Fantaisie Blancnette Aug. Tack. Pauze. 5. Marsch. Vivat Europea. E. Larue. 6. Ouverture Lustspiel (de Keler-bêla)M. J. H. Kessels. r, a. Polka Bonne Humeur. C. Faust. b. Wals. Caline F. Turine. 8- Fantaisie Land-Juweel. L. EUegiers 9. Finale. Aan de ïCentrale« eierveiling der V. P. N. alhier werden gisteren aangevoerd 24614 eieren. Voor kippeneieren werd besteed f4.20—f5.00, voor eendeneieren f4.40 f4.90, voor kalkoeneieren f6.00 f 10.00. Alles werd vlot verkocht met veel vraag naar bruine Eieren. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 3 Juli tot en met 9 Juli. GeborenJohannes Hubertus, z. van Johannes Hubertus Jans en Maria Helena de Jager. Antonius Johannes, z. van Tbeodorus Smink en Theodora Berg. Hendrikus Johannes, z. van Cornelis Jorna en Catharina Gerarda Janmaat. Johannes Jacobus, z. van Johannes Jacobus Wisse en Catharina Johanna Sara Maria van Ham. Henny Roza, d. van Abraham Hartog de Vries en Estella Mozina van Oss. Albert, z. van Gerardus ten Hoove en Metje van den Hoek. Wijbe, z. van Thijs Vrind en Johanna Ver- hoeff. Willemina, d. van Everardus Langras en Hendrika Johanna Bou- huijs. Johanna Maria, d. van Jo hannes Antonius Kaspersen en Geer- truida Maria van der Veer. Cor nelia Jacoba Annetta Gerarda, d.van Willem Fröger en Catrina Vernooys. Clasina, d. van Coenraad Eijkel- boom en Everlje de Graaf. Gerar dus Franciscus Johannes, z. van Franciscus Buijs en Maria van den Bos. Cornelia, d. van Stephanus Ising eti Alida Budding. Isabella Margaretha Petronella, d. van Jan Cornelis Faber en Petronella de Letb. Hermanus Daniël, z. van Herraa- nus van Zanten en Alijda van Biakel. Jansje Francina, d. van Cornelis Johannes van Ginkel en Margaretha van Buren. George Willem, z. van George Christiaan Frederik de Koning en Adriana Johanna Christi aan van de Brand. Ondertrouwd: Marinus Cornelis Weil en Maria Johanna Speckmann. Hermanus Johannes Bouwman en Maria Frederika Smit. Herman de Metter en Adriana Johanna Wille- meintje Heinz. Getrouwd: Evert Jan Bloemink en Barta van der Linden. Folkert Stedehouder en Gijsje Vermeulen. Cornelis van Sprengen en Dirkje van Veluw. Wulfert Hofland en Ever tje Kraaij. OverledenSija Jacoba Huisman, 44 jr. echg. van Cornelis Hollander. Jantje Heisius, wed. zan Joseph Muijs, 84 ir. Gijsbertha Kraal, 6 mnd. Johannes Voskuilen, ongeh. 43 jr. Teunis van Hoogevest, 8 mnd. Neeltje ten Hove, 68 jr. echtg. van Nicoloas Scholten. Geertruida Woudenberg, 45 jr. echtg. van Albartus Groenestein. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 10 Juli 1914. Tarwe f 0.Rogge f0.Boekweit f0. appelen f 0.a f U.Peren f 0.a f 00.Nieuwe A.ardapp. f 0.k f 0.00 zandaardapp. f2.50 a f 3.50 Hoendereieren f 4.20 a f 4.60 p. 100 st. Bruine eieren f4 60 a f5.25 per 100 st. Boter f 1.25 k f 1.45 per kilo. Margarine f 0.k f 0. Zoetem. kaas f 0.k f 0 per 50 kilo Kippen f 0.80 a f 1 50 Kuikens f 1.00 a f1.25 Piep kuikens f0 40 a f0.80 Ganzen.10. a f 0.Eenden fO.OO a f 0.00 p. st. Jonge f0.80 a fl.10. Hazen f0.a f0.Wilde konijnen fO.OO a fO.OO Tamme f 0.40 k f 0 90 Duiven f 0.50 k f0.60 paar Magere varkens f 00. - a (00,—. Varkens r. export f 0.a f 0 Zeugen f 50.k f 80.Biggen f 7.a f 13 Schrammen f 0.a f 0.Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000.— RECLAME. Wanneer uw gezondheid begint af te nemen Yan de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophondelyk door de nieren om gefil treerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden kunnen zij het bloed niet behoorlijk filtreeren en de urinaire onzuiver heden m het bloed verspreiden dan ziekte door uw geheele geatel. De patiënt begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkel baar en ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheumati8che pijnen veroorzaken. De urine wegen kunnen aangedaan worden en water zuchtige zwellingen vertoonen zich. Het hart schgnt niet goed te werken, de handen en voeten zjjn dikwijls koud, en de patiënt kan aanvallen van duizeligheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te genezen, omdat zjj zoo vaak ongestoord zich verder kun nen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog verder ver waarloosd worden. Begint daarom reeds bij het eerste optreden van de bovengenoemde verschijnselen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot werking brengen, heelen en versterken, de urene-afscheiding regelen en uw kwalen doen verdwijnen. Te Amersfoort verkrijgb. hij de h.h A. van de Weg, Langestr. £3, en P. de Zwart, Lan- gestr. 94. Toezending geschiedt franco na on tv. v. postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk 37 gevraagd; liefst tegen 15 Juli. Omtrek postkantoor; f 17,50 A f20 per maand met ontbijt. Brieven fr. No. 55 SLOTHOUWER'S BOEKHANDEL. Bekroningen. Breda 1870. Utrecht 1901. VOORHEEN W. UTENS, LaDgestraat 119. Schoenen naar maat. Eerste klasee Reparatie-Inrichting. Specialiteit i n Rijlaarzen. TELEFOON- en SCHEL- INSTALLATIE'S. J. KERSBERGEN 4 ZONEN. TELEF. 842. -UTRECHT. -

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2