implex I I I I L 1 i I E I I J G.H.VAN DER SANDT&CD. Gemengd Nieuws. Oude Gracht 32-34, UTRECHT. Telefoon 555. AMERSFOORT. J. A. GOVERS, Lammon Uouwr Co. Nieuwe Mantel-Costumes, Mantels, Blouses en Costuumrokken, Evenzoo een bulletin van de Alliance Franfaise. Een missive van de Kamer van Koophandel te Parijs over handel ia oorlogstijd. Voor kennisgeving aangenomen. Een missive van de Amerikaansche Kamer te Amsterdam in zake han delsbelangen. Hieraan is reeds publi citeit gegeven. Verder zijn eenige ingekomen lijs ten en berichten bij den secretaris gedeponeerd. Een missive van B. en W. over verplaatsing van de Kalvermarkt van de Kampstraat naar de Beestenmarkt Een adres hierover is door 22 hande laren in kalveren ingediend. De heer Van Haselen Ik heb altijd gemeend, dat het niet anders kon, maar nu zelfs de kalverkooplieden bet anders willen, juich ik het van haite toe, terwille van den handel en van de dieren. De voorzitter beaamde dit ten volle en met algemeene stemmen werd be sloten gunstig te adviseeren. Een vei zoek van B en W. om tijdige inlevering van hel jaai verslag. Een missive van Melchior in zake postbestelling. Met de Kamer te Utrecht wenscht bij zich tot de be trokken autoriteit te wenden. De heer Van Vollenboven: Reed; dikwijls is over deze zaak gesproken. Voor handelslui is aanbevelenswaard een postbus te nemen. De voorzitter: De bestelling is nu niet normaal door de mobilisatie. De heer Van Haselen meent, dat er gebreken zijn, die gemakkelijk te verhelpen waren, waarop de voor zitter opmerkte, dat er misschien personeel onder de wapenen is, ter wijl de treinenloop ook nog niet goed geregeld is. De heer Van Haselen achtte een post 's middags om 1 uur wenschelijk. Hierna werd de discussie gesloten. Een missive van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie meldende, dat er geen reden is om aan de klacht over den loketdienst te voldoen. Voor kennisgeving aangenomen. Een missive van de Kamer van Koophandel te Borne in zake de op richting er van. Voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde het vaststellen van de rekening, die aan de gemeente moet worden ingediend. De heeren Hamers en Van Vollenboven zagen de rekening na. Er blijkt een tekort van f215 te zijn. De secretaris is reeds meermalen op het gemeentehuis geweest om deze toelage te ontvan gen, doch steeds vergeefs. Besloten werd de rekening in te dienen, zooals ze thans is. De heer Van Haselen brengt een eoresaluut aan B. en W., omdat het hen gelukt is de kabels voor de leve ring van electriciteit te krijgen. Hij gelooft en vertrouwt, dat velen zich zullen aansluiten en dat dit de zaken zeer zal ten goede komen. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. Alhier is opgericht eene plaatse lijke Vereeniging voor den Geld- en Effectenhandel. Zij stelt zich ten doel de behartiging der belangen van den Geld- en Effectenhandel, in het bij zonder van dien te Amersfoort. Tot de Vereeniging zijn toegetreden alle hier gevestigde firma's die zijn aan gesloten bij den Bond voor den Geld en Effectenhandel in de Provincie n.l. het Amersfoorlsch Wissel- en Effecten kantoor, de firma Cattie Co., de firma Louis Hanlo, de firma Heyligers en Verhoed, de Bank Van Huydecoper Van Dielen, de firma Methorst Van Lutterveld en de firma Van der Zoo de Jong Van Ophoven. Het bestuur is samengesteld uit de heeren Mr A. van Traa, Voorzitter, Louis Hanlo on J van Opboverj, Secre taris en Penningmeester. Tot Directeuren van het bier ter stede gevestigde bijkantoor der Bank van Huydecoper Van Dielen zijn thans definitief benoemd de hee ren jhr. L. Huydecoper van Nigtevecht en J. H. C. T. Teengs, terwijl procu ratie is verleend aan den heer C. H. Kerling. Aan het Postkantoor Amers foort en de daaronder ressorteerende hulpkantoren is bij de Rijks-postspaar bank in Februari ingelegd f37 710.17 en daaruit teruggevraagd f 78.287.40 Het laatsie door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 19.272. Dat de grootste bedragen zijn terug gevraagd in de eerste dagen der maand wijst er wel op. dat dit ge schiedde ten behoeve van de 5 pCts. Staatsleening op welke thans 261 millioen is gestort. Door de tijdsomstandigheden wordt nochtans ook de spaarpot aange sproken, hetgeen maar al te zeer blijkt uit de kleine bedragen, die werden teruggevraagd. In dezelfde maand van verleden jaar werd ingelegd f 57.538.80 en teruggevraagd f 51.253.72. De bereden mitrailleur-afdee- lingen bij het veldleger zijn afgeschaft. De trekkiacht is vervangen door hon- denbespanningen en de mitrailleurs zijn thans ingedeeld bij de regimen ten infanterie. De akte Nuttige handwerken word alsnog behaald door de dames G. J. van Haselen, A. G. M. van Val- kenhoef. G. G. M. Vinke en H. H. Worsteling. Op de Dinsdag alhier gehouden veemarkt werden de navolgende prij zen besteed: guste koeien f 140.— A f 200.kalfkoeien f160.a f240. De varkens goedkooper! Als gevolg van den beperkten uit voer van vai kens naar bet buitenland daalden de afgeloopen week de prijzen der geslachte varkens in den Gelder- schen Achtetboek van 50 tot 36 cents per balf K.G. Uitvoer van aardappelen. Men meldt ons, dat de uitvoer van aardappelen is stop gezet. De Regee ring zou er niet aan denken, om in de eerste drie weken de grenzen te heropenen. Indien de toestand met het oog op het zeegevaar zóó blijft, dan komt er minder meel en maïs en zullen de aaidappelen voor een groot gedeelte voor veevoeder gebruikt moeten wor den. Visschorij een goudmijn t Als een bewijs hoe goed de visscherij thans gaat, moge dienen, dat in Febru ari in de Rijksvischbal te IJmuiden voor meer dan één millioen gulden visch is verkocht (ongeveer f 1 030 000) Dit is de hoogste maandbesomming gedurende het bestaan der Visschers- haven. Nog nooit werd een omzet van één millioen in één maand bereikt. Verbroken telegrafische gemeen schap. Tengevolge van de sneeuwstormen zijn de telegrafische verbindingen van West-Duitschland naar Noord- Oost en Zuid-Duitschland en Saksen groo- tendeelsgestoord.Telogrsmmen onder gaan vertraging. Ook het telefoonver keer is gestremd en naar Hannover en Berlijn »an uit West-Duitschland, geheel verbioken. Onder Valkenswaard is een Duitseh officier geïnterneerd. Onder gewapend geleide is bij naar Bergen (Noord-Holland) overgebracht. RECLAME. Wie uitkijkt naar een nieuw rijwiel en afkijkt wat de kenners kiezen, niet opkijkt van een behoorlijken prijs, kieze een Cycloïde, het rijwiel, waarnaar men nooit omkijken heeft. Simplex Cycloïde-rijwielen met 70°/o minder wrij ving in de naven, zonder conen en cups. On verslijtbaar en nastellen overbodig. Vraagt geïllustreerde Prijscourant. AMSTERDAM, Overtoom 271. "\7" exteg-en.-sxrooxd.Is'ex D. KAMPERMAN, Bekroningen. Breda 1876. Utrecht 1001. VOORHEEN W. UT ENS, Langestraat 119. Schoenen naar maat. Eerste klasse Reparatie-Inrichting. ^Specialiteit i n Rijlaarzen. Kortegraclit 22 belasten zich met aan- en verkoop van ^ffecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. N.V. MANUFACTURENHANDEL Ontvangen de eerste zendingen ruime keuze. Nieuwe Zwarte en Gekl. Japonstoffen, Blousestoffen, Mousseline en Zijde. Stalen op aanvraag. „Oh, best," antwoordde Claudia. „Hij denkt nog met genoegen aan het verblijf te Rome." En zij liepen naast elkander voort langs het mulle zandpad. Het was zulk een heerlijk schoone dag. De zon was op haar hoogst en wierp haar stralen op de berken en beuken welke langs het pad stonden. De Bchaduwen der takken lagen dwars over het mulle zand en Claudia bracht het bevallige voetje soms vooruit om op zulk een schaduwtak te trappen. Zij sloegen elkander steelswijze gade en genoten van elkanders bijzijn. Zoo kwamen zij op den grooten weg en weldra bracht Claudia haar metgezel bij den Donarsteen. „Is dat nu de Donarsteen P" vroeg Petilius een blik op den reusachtigen steen werpende. „Waarom heet hij zoo?" „Men zegt, dat Donar in toorn hem hier heeft neergeworpen," antwoordde Claudia. „Ik ben blij dat ik hier niet liep toen Donar zulk een booze bui had," merkte Petilius op. Claudia zweeg, zij kon niet best hebben dat er spottend ge sproken werd over een der goden uit het Walhalla. Achter den Donarsteen zag Petilius eenige denneboomen wier onderste takken den grond naderden. Voor die denneboomen was een zacht tapijt van gras en mos. Petilius stond juist te denken welk een heerlijk plekje dat zou zijn om even te gaan zitten toen Claudia zeide: „En hier moet ik afscheid van u nemen. Gij hebt slechts door te rijden en gij zijt weldra te Grinnes, ik sla rechts af naar Batavodurum." Petilius keek haar een oogenblik met verliefde blikken aan. „Ik dank u Claudia, dat gij mij den weg gewezen hebt, maar moeten wij hier voorgoed afscheid nemen. Kan ik u nog niet eens zien, bijvoorbeeld morgen. Ik heb u nog zooveel te vertellen. Och toe, zeg niet neen." Claudia weifelde. „Kom morgen weder bij dezen steen," pleitte Petilius. Een oogenblik stond Claudia in tweestrijd, maar ook zij ver langde Petilius nog eens weer te zien. „Goed," zei zij, „ik zal er wezen." Een uitdrukking van innige vreugde kwam op Petilius gelaat. „Ik dank u Claudia; ik zal u wachten," zei hij. „Maar nu moet ik weg," hernam Claudia, zich gereed makende op te stijgen. Petilius hielp haar op haar paard en steeg toen zelf op. „Ik reken dus op u Claudia," zei hij nogmaals met smeekende stem. „Ik zal komen," antwoordde Claudia. Toen zetten zij de paarden aan en reden weg. Een oogenblik daarna scheidde het diohte geboomte hen en verloren zij elkander uit het gezicht. Het jubelde bij Claudia toen zij naar huis reed. Het was een zegezang welke in haar opwelde den geheelen langen rit door. Zij sloop thuis gekomen naar haar kamertje als vreesde zij dat iemand haar door opgewondenheid gekleurde wangen, haar van geluk stralende oogen zou opmerken. In aangename droomerij bracht zij den dag door. Haar broeder was afwezig en niemand lette op haar. Hoe zij den dag was doorgekomen, herinnerde zij zich later niet meer. Zij kwam eigenlijk eerst recht tot zichzelve toen zij den volgenden dag tegen den middag in snellen draf langs den weg reed welke voorbij den Donarsteen liep. En toen zij bij den Donarsteen aankwam, was Petilius toe geschoten, had haar van het paard geholpen, haar dankbare vriendelijke blikken toegeworpen en haar in verrukking de handen gekust terwijl hij woorden van dank had gestameld. Het geluk haar te zien, maakte hem, die toch zooveel reeds ondervonden had, die gedurende zijn leven reeds meer dan één schoone vrouw het hof had gemaakt, bijna duizelig. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 3