PFAFF" machine H. HEfKEHS, THEE Keuenmarkt 5, AMERSFOORT. Dl LANDBOUWBANK TE UTRECHT E. Srandsma. „DE BIJENKORF" Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. Mower's StoomMeiü DRUKWERKEN. Vertegenwoordiger: de Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar. de Heer J. POTHOVEN Azn., aldaar. Boterfabriekeii „Nijkerk en Putten". ROOMBOTER, flaiefijh versolt vertriïliaar Behangers en Stoffeerders. Bierbottelarijen. Boekhandelaren. Boterhandel. Brandstoffen. Cuisiniers. Dames- en lleeren- Klcermakers. Delicatessenhandel. Haarden en Kachels. Koloniale Waren. Loodgieters. Manufacturen. Rijwielhandelaren. Schoenmagazijnen. Drukkerijen. Heerenkleeding- Magazijnen Verfwaren enz. Voederartikelen. Zadelmakers. ■verhooging. (Voor kennisgeving aan genomen). Adres dd. 20 Febr. 1917 van B. B. van Iperen, waarbij deze verzoekt te willen bevorderen, dat aan Burge meester en Wethouders machtiging worde verleend bem voor de beneden voorlokaliteit van perceel Stationsplein No. 6 vergunning te verleeneu krach tens art. 5 le der Drankwet. (Naar B. en W. om advies). Adres dd. 22 Febr. 1917 van J. Valkhoiï, waarbij deze verzoekt om een uitstel van twee jaar voor bet bebouwen van zijn perceel aan de Anna Paulowna-laan. (Naar B en W. om advies.) Brief ingekomen 27 Febr. 1917, van den Typographiscben Studiekring, waarbij deze zijn adres van 23 Januari tevoren intrekt. (Voor kennisgeving aangenomen.) Voorstel van Burgemeester en Wet houders dd. 24 Febr. 1917 Aid. 1 No. 4S9, tot wijziging van de Ver ordening, regelende de Centrale Boek houding; wordt onmiddellijk in be handeling genomen eo z. d. of h. st. aangenomen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan mevrouw de wed M. Rolandus HagedoornSchutte, overeenkomstig baar verzoek, eervol ontslag te verleenen als Regentes van het Burger Weesbuis, werd z. d en z. b. st. aangenomen. In hare plaats werd tot regentes van het Burger Weeshuis beuoemd mevrouw Morren. Tot directeur van den Reinigings dienst werd benoemd de heer G. A de Monyé te Zutphen op ean trsc- tement van f 2500.—. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om deze jaar wedde te verhoogen met f 300.voor de leiding van den ontsmettingsdienst werd na langdurige discussie verworpen. Tot onderwijzeressen in de nuttige handwerken aan de openbare lagere school E werden benoemd de dames J. van Ruijven, H. Rugs en M. J. van den Donker. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot Wijziging der Ver ordening op de heffing eener plaatse lijke directe belasting naar hetinkomen, z. d. en z. h. st. aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van de stoep vóór perceel Langestraat No. 26 van B. Kraal, z. d. en z. h. st. aan genomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond aan den Leusderweg van G. van der Heijden, z. d. of z. h. st aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om eeo crediet toe te staan voor het aanleggen en ver harden van don Artillerie-weg, werd nadat de hoor Overeem had aange drongen dat bepaald zou worden dat er niet beneden de plaatselijke loon standaard gewerkt zal mogen worden en geen werk zal worden opgedragen aan personen die daarvoor niet bere kend zijn, dan wanneer eenzelfde tactiek gevolgd mocht worden als bij de Laan 1914 een stevig protest der georganiseerde arbeiders het gevolg zou zijn, z. h. st. aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een strook grond aan den Leusderweg aan D. J. Smits, z. d. en z. b. st. goed gekeurd. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen tusscheo de Huygenslaan en de Vondellaao, aan W. C. Ochs te Amsterdam, z. d. en z. h. st goedgekeurd. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop in het be lang der volkshuisvesting van per- ceelen aan de Breestraat, Molenstraat, Westsingel, Hellestraat, Schelviscb- steegje en Rozenmarijnsteeg, z. d. en z. b. st. goedgekeurd. Voorstel vao Burgemeester en Wethouders orn te bepalen, dat de kosten van toezicht ter zake van het aan de stichting Volkshuisvesting IU verleende voorschot, die door het Rijk aan de Gemeente in rekening worden gebracht, door die stichting zullen moeten worden terugbetaald, z. d. en z. h. st. aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het bedrag, beschik baar gesteld voor het doel, omschre ven in artikel 32c der Woningwet, te veihoogen van f 65.000 tot f 1 15 000, z. d. en z. b. st. aangenomen. Voorstel van de Commissie vau Wetgeving lot vaststelling eener Ver ordening lot beperking van bel tabaks verbruik door kinderen, werd aange nomen, en de voorgestelde verorde ning, na bestrijding van art. 2 daar van door Mr. Stadig, die meende dat dat aanleiding zou geven dat de kin deren met den strafrechter in aan raking zouden komen, in zijn geheel z. h. st. vastgesteld Op advies van de Commissie van Wetgeving in zake de bepaling van een later openingsuur voor koffiehui zen en dergelijke inrichtingen, word besloten het openingsuur van de tapperijen niet te wijzigen. Een voor stel van de heer Hofland om den althans in de vroege ochrenduren het verkoopen van stetkendrank te ver bieden werd door den voorzitter niet uitvoerbaar geacht. Het Advies van de Commissie van Wetgeving om ten opzichte van bak kerswinkels geen uitzonderingsbepa lingen op te nemen' in de Verorde ning op de Winkelsluiting, en af wijzend te hescbikken op het adtes van A. Bron-dijk en andeie bakkers alhier word z. d. of h. st. goedge keurd. Voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake dn vaststelling van den pensioensgrondslag van dr. II W. de Boer, Directeur van den Keuringsdiensten van A.J. de Wilde, Directeur vau den Reinigingsdienst, aangenomen z. d. of b. st. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der »Ver- ordooing regolende het aantal scholen, enz." en dor aVerordening tot rege ling van het getal en de bezoldiging van het onderwijzend personeel," z.h.#t. aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het vermenigvuldigtngscijfer voor de In komstenbelasting voor 1917, z. h. st. aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanbrengen van eenige wijzigingen in de Gemeente- begrooting voor 1917, z. d. of h. st. aangenomen. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Ge- meeute-begrooting, dieDst 1917, z. d. of h. st. goedgekeuid. Bij de algemeene rondvraag, na af loop der agenda, drong den heer Hofland er op aan dal aan twee huur ders van gedeelten van de onlangs door de gemeente van baron van Boetzelaer gekochten grond, schade loosstelling zou worden verleeod voor de daaraan door hen verrichten arbeid en daarop gebrachten mest. De heer Leinwebor maakte aan merking dat dikwerf vele der door de gemeente gedistribueerde voedings artikelen niet te krijgen waren en wees op het onlogische van huisgezinnen van 3 personen maar V, H.L. en die uit meerdere personen bestaande 1 H.L, kolen toe te staan. Nadat de heer De Kernpenaer op zijn vraag omtrent de kolenvoorraad aan de gasfabdek door de Wethouder der gemeentebedrijven was gerust gesteld sloot de Voorzitter de open bare Zitting en ging de vergadering over in comité generale. Nieuwe postpakkettarieven. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in gevolge het Koninklijk Besluit van 23 Februari de wet van 16 December 1910 (Staatsblad 549), houdende wijziging en aanvulling van de wet van 21 Juni 1881 (Staatsblad 70), tot inrichting van eeu dienst ter verzending met de post van pakketten, een gewicht van 5 K G. niet te boven gaande, 1 Maart in werking zal treden. Dientengevolge zullen van 1 Maart af in het binnenlandsch verkeer de volgende tarieven van toepassing zijn: voor een gewicht van 1 K.G. 20 cent; boven 1 tot 3 K.G 25 cent; boven 3 lot 5 K.G. 30 cent. Sl.-Ct. Ouderwijs. Tot de,voorbereidende klasse van het Voorb. Mtdd. Technisch Onderwijs, verbonden aan de Ambachtsschool te Amersfoort, welke aanvaogt begin Maart e.k., zijn 22 leerlingen toe gelaten n.m.: 8 leerlingen voor Ma chine Batikwerken, 4 leerlingen voor Electrotechniek en 10 leerlingen in het Timmervak. Hiervan zijn 15 woon achtig te Amersfoort en 7 in Buiten gemeenten Maandag is een begin gemaakt met bat verstrekken van warm voed sel door de Onderlinge Keuken legen kostenden prijs. Maandag kostelijke erwtonsoep met stevige varken-kluif, gisteren stamp pot van zuurkool, gezond en krachtig voedsel goed toeb 'teid. Dagelijks mel den zich dan ook steeds meer lief hebbers aan bij de wagens, die de dampende kist naar verschillende stadsgedeelten vervoeren. De akte nuttige handwerken werd alsnng behaald door de jonge dames M. van Ouwerkerk en H. Nieuw- boer. Da Utrechtsche Onderwijzers- Tooneelvereeniging zal Vrijdag9 Maait in »Amicitiat een uilVhering geven ten bate der Kinder-vacantiekolonies. Rij het Militair Hospitaal alhier is ingedeeld do reserve-officier van gezondheid 2e klasse N. H. Arkema. De leden van »Het NnU hebben jl. Maandagavond genoten van de literaire gaven van mej Jos Schnyt en de onder leiding van de heer Van Aken door de orkestvereeniging »Amersfoorl« zeer geacheveerd uit gevoerde muzieknummers. De ïVolksavondu jl. Zondagavond in j»Amicitia« waar hetzelfde pro gramma werd uitgevoerd was, in tegenstelling van anders, slechts matig bezocht. De beer Mr. W. Werker uit Utrecht zal binoenkort alhier eene lezing komen houden voor de afdee- ling van den Vrijz. Democrat. Bond. Op de jl. Maandag alhier ge houden kaasmarkt werden aangevoerd 6 wagens wegende 1000 KG. Prijzen f51,- a f53 50 per 50 KG. Handel vlug. Sgiggte* Wordt GEVRAAGD in klein gezin, Utrecht- scheweg, Amersfoort, tusschen -Q0 MAART en 1 MEI. Brieven onder letter W aan het Bureau van dit Blad. MAGAZIJN CIIOORSTBAAT 15—17 BILTSTRAAT 50—56 -cra?23E]C5xa;T. LaopekapzIJde gebloemd en effen. - -• anperanden geheel klaar, arapekralea glas en hout. ENORME KEUZE EN GOEDKOOP. Verzending boven fiO.franco. Levering van alle voorkomende Wanneer gij de verschillende naaimachines aan een STRENG en NAUWKEURIG onderzoek onderwerpt, wat betreft GE- RUISCHLOOSHEID, UITHOUDINGS VERMOGEN en SIERLIJKHEID, dan twijfelen wij niet of de zal Uw keus zijn. Y> Verleent eredieten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder le. hyp. verband. Neemt gelden in depót. Opent rekening cournnt met rentevergoeding. Agenten voor Amersfoort en Omstreken Voor Lensden en Omstreken DE DIRECTIE. Wordt gedronken door menschen met smaak. Onder Rijks-Contróle. in nette verpakking bij: Mr-Br'N. OOSTERVEEN, Lange straat 46 en in het fliiaai ArnhemBchestraat. DE DIRECTIE. idJWLlU P. A. v. d. Veer, Aldegondestr. 90. F. W. v. d.Wiide, Stoovestraat 12. G.J. Slothouwer, Langestraat 77. E. Elzenaar, Kerkstraat 10. Van der Logt, Kruiskamp 28. De Jager 4 Zoon, Langestraat 6062. B. Ruitenberg Hz., Utrechtschestraat 21. „Het Kanshuis", Langestraat 89. Uaarsma A Schaars. Langestraat 45. Hoogeweg 14. Telef. 410. Telef. 878. Van Gent A Co., Pieter Pijperstraat 7. J. van Genderen, Arnhemschestraat 35. Aanleg van Gas- en Waterleiding. Firma J. Kool, Utr.straat 33. B. G. T. Holle, Magazijn .de Faam», Langestraat 79. H. Nefkeus, Varkensmarkt 5. Firma W. van Beek, Kerkstr. 4. J. Grootendorst, Hof 38. Alphons Snoeren Pz., Langestraat 10. G.J. Slothouwer,Langestraat 77. ,De Adelaar", J. van Zuiden, Longeitraat 44. Firma J. Hoogland, Krommestraat 40. C. Spelt Gz., Heiligenbergweg. Firma Gebrs. Van Eeden, Arnhemicheatr&at 6.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 2