Plaatselijk Nieuws. deze de grens der gemeente raakt, vandaar rechtsom die grens volgende tot het punt van uitgang. Kieskring II omvattende het gedeelte der gemeente, ingesloten door een lijn, loopendo als volgtvan het punt waar de Rijksstraatweg Baarn-Amersfoort de grens van de gemeente Amersfoort snijdt, de grenslij n in Zuidelijke richting volgende tot het punt waar deze grens door den Leusderweg wordt gesneden, vervolgens over het midden van dien weg, tot aan den Dievenweg, ver volgens over het midden van dien weg lot aan den Woestijgerweg en vervolgens over het midden van dien weg tot aan den overgang van de spoorlijn Araersfoort-Kesteren. Verder langs die lijn tot aan het punt waar deze den Utrechtscheweg snijdt, ver volgens over het midden van dien weg tot aan de Utrechtschepoortbrug. Vervolgeus van die brug over het midden van de Beek tot waar deze in de rivier de Eem valt, vandaar het midden van de rivier de Eem volgende lot waar deze de grens der gemeente raakt en vandaar links om die grens volgende tot het punt van uitgang. Kieskring III omvattende bet gedeelte der gemeente ingesloten door een lijn loopende als volgt: van het punt waar de Rijks straatweg van Hoevelaken naar Amers foort de grens der gemeente Amers foort snijdt: de lijn volgende, aange geven bij de bepaling van kieskring 1 tot aan de Utrechtschepoortbrug; vervolgens in de richting van den Utrechescbeweg de lijn volgende, aan gegeven bij de bepaling van kieskring II lot aan de grens, waar deze den Leusderweg snijdt en vervolgens over de grenslijn tot aan bet punt van uitgang. Voorts tot onderverdeeling dezer kieskringen in stemdistricten, voor de verkieziog van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en van leden van de Pioviociale Staten, als volgt Stemdistrict I omvattende het gedeelte der ge meente, ingesloten door een lijn, loopende als volgtvan da Arohemsche- pootlbrug over het midden van de Beek tot waar deze in de Eem valt. Vervolgens over bel midden van de gracht, loopende van de Koppelpoort langs het Kleine en Groote Spui en de Langegracht tot aan de Lange- straat, vervolgens over het midden van die straal tot aan de Varkens- markt, over de Varkensmarkt en het midden van de Arnhemschestraat tot aan het punt van uitgang. Stemdistrict 2 omvattende bet gedeelte der ge meente, ingesloten door een lijn, loopende als volgt: over bet midden van de Singelgracht, loopende vanaf de Koppelpoorl tot aan de Kamppoort. Vervolgens over het midden van de Kamp, door het midden van de Kamperbinneripoort en over het midden van de Langestraat tot aan de Lange gracht en vervolgens over het midden van de gracht langs de Langegracht, het Kleine en Groote Spui tot aan het puot van uitgang. Stemdistrict 3 omvattende bet gedeelte der gemeente, ingesloten door een lijn, loopende als volgt: van bet punt waar de Rijks straatweg van Hoevelaken naar Amersfoort de grens van de gemeente Amersfoort snijdt, over het midden van dien straatweg tot de Kamp- poortbrug, van daar over het midden van de Singelgracht tot aan de Koppelpoort. Vervolgens over het midden van de rivier de Eem tot waar deze de grens der gemeente raakt, van daar rechtsom die grens volgende tot het punt van uitgang. Stemdistrict 4 omvattende bet gedeelte der ge meente, ingesloten door een lijn, loo pende als volgt: vanaf de Utrechtsche poortbrug over het midden van den -jjtrecbtscbeweg tot aan de spoorlijn Amersfoort—Kesteren. Vervolgens langs die lijn tot waar deze grenst aan de spoorlijn UtrechtZwolle. Vervol gens langs deze lijn tot de luchtbrug en van daar over het raidden van de brug naar het midden van den Soester- weg. Vervolgens over het midden van dezen weg tot aan de Gerrit van Stellingwerfstraat, over het midden van deze straat tot aan de Oude Soeslerweg, over het midden van dezen weg en de Puntenburgerlaan tot aan den Soesterweg bij de luchtbrug. Ver volgens over het midden van deze brug tol aan de spoorlijn UtrechtZwolle; van daar deze liju volgende lot de Eem en vervolgens over het midden van de Eem en rechtsom gaande over bet midden van de Beek tot aan het punt van uitgang. Stemdistrict 5 omvattende bet gedeelte der ge meente, ingesloten door een liju, loo pende als volgt: vanaf het midden van de rivier de Eem, waar deze door de spoorbrug wordt gesneden, over het midden dier rivier tot waar deze de grens der gemeente raakt, van daar links om die grens volgende tot waar deze door de spoorlijn Utrecht—Zwolle wordt gesneden. Vervolgens langs die spoorlijn tot aan de luchtbrug en van daar over het midden van de brug naar het midden van den Soesterweg. Vervolgens over het midden van dezen weg tot aan de Gerrit van Stelling werfstraat, over het midden van deze straat tot aan de Oude Soesterweg, over het midden van dezen weg en de Puntenburgerlaan tot aan den Soester weg bij de luchtbrug. Vei volgens over het midden van de brug tot aan de spoorlijn UtrechtZwolle. Vervolgens langs de lijn tot het punt van uitgang. Stemdistrict 6 omvattende het gedeelte der ge meente, ingesloten door een lijn, loo pende als volgtvanaf het punt, waar de spoorlijn KesterenAmeisfoort den Utrechtscheweg snijdt, langs die lijn tot aan het punt waar deze lijn aan die van UtrechtZwolle grenst. Ver volgens over de lijn Utrecht—Zwolle in Westelijke richting, tot waar deze de grens der gemeente snijdt. Vei vol gens die grens in Zuidelijke richting volgende bet punt waar deze grens door den Leusderweg wordt gesneden, vervolgens over het midden van dien weg, tot aan den Dievenweg, vervol gens over het midden van dien weg lot aan den Woestijgerweg en ver volgens over het midden van dien weg tol aan den overgang van de spoorlijn Amersfoort—Kesteren. Verder langs die lijn tot het punt van uitgang. Stemdistrict 7 omvattende bet gedeelte der ge meente. ingesloten door een lijn, loo pende als volgtvanaf de Arnhemsche- poortbrug over het midden van de Beekeosteinschelaan tot aan den Bis- schopsweg, over het midden van dien weg tot aan de Heiligenbergerbeek, over het midden van die Beek tot waar deze bij de Zuidsingel in de gracht komt. Vervolgens over het midden van die gracht tot aan de Kamperbinoen- poort en verder over het midden van die poort, het midden van de Lange straat, bet midden van de Varkens- markt, het midden van de Arnhem schestraat tot aan het punt van uitgang. Stemdistrict 8 omvattende het gedeelte der ge meente, ingesloten door een lijn, loo pende als volgtvanaf de Arnbemsche- poortbrug over het midden van de Beek tot de Ulrechtscbepoorlbrug. van daar over het midden van den Utrecht scheweg tot aan het puot waar de spoorlijn KesterenAmersfooit dezen weg snijdt. Vervolgens over deze spoorlijn tot daar waar deze door den Leusderweg wordt gesneden. Vervol gens over het midden van dien weg tot den Woestijgerweg, van daar over het midden van dien weg en den Dievenweg tot aan den Leusderweg. Vervolgens het midden van dien weg volgende lot aan de grens der ge meente. Van daar over die grens tot het punt, waar deze de Heiligenberger beek snijdt, om vervolgens over het midden van die beek te gaan lot waar deze den Bisschopsweg snijdt. Ver volgens over het midden van dien weg en de Beekensteinschelaan tot aan het punt van uitgang. Slemdistrict 9 omvattende het gedeelte der ge meente, ingesloten door een lijn, loo pende als volgt: vanaf het punt waar de Rijksstraatweg van Hoevelaken naar Amersfoort de grens van de gemeente Amersfoort snijdt, over het midden van dien straatweg tot de Kamppoort- brug, van daar over het midden van de Kamp tot aan het midden van de Kamperbinnonpoort. Van daar door het midden van de gracht, loopende langs de Zuidsingel tot aan het punt, waar de Heiligenbergerbeek in deze gracht kornt. Vervolgens over hel midden van die beek tot aan het punt waar deze de grens der gemeente snijdt. Van daar links om die grens volgende lot bet punt van uitgang. Voorts werd zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten in te trekken het raadsbesluit van 30 Oct 1917, te verklaren, dat het gedeelte grond, genaamd het «Sint Jans Kerk hof», groot 2 Afc 25 c.A», deel uit makende van bet perceel kadastraal bekend Sectie E ongenummerd, niet meer tot den openbaren dienst bestemd zal zijn en dat terrein tot weder- opzeggens toe aan den Staat der Nederlanden kosteloos in onderhoud en gebruik af te staan. Daarna ging de Raad over in comité- generaal. Door den secretaris werd vooraf nog mededeehng gedaan van de navolgende ingekomen stukken: Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 10 Decem ber 1917, 3e afdeeling No. 3511/2606, waarbij voor zooveel noodig de ontvangst wordt bericht en voor zooveel noodig wordt goedgekeurd de bij Raadsbesluit van den 27 November 1917 vastgestelde „Verordening tot aanvulling der Bouw verordening". Voor kennisgeving aan genomen. Afschrift van het besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht dd. 10 December 1917, le Afdeeling No. 733/744 waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit dd. 27 November 1917, tot aan koop van diverse perceelen van de Heeren J. H. Donath, Th. H. G. Brandsen en J. v. d. Berg. Voor kennisgeving aan genomen. Afschrift van het besluit van Gede puteerde Staten van Utrecht dd. 17 De cember 1917,3e Afdeeling No. 3520/2649, waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit dd. 27 November 1917 strekkende tot verkoop van het perceel Sectie D No. 2990 aan de Bouwcommissie der Nederduitach Hervormde Gemeente en tot het aangaan van eene ruiling van grond met het Kerkbestuur der Neder duitach Hervormde Gemeente. Voor ken nisgeving aangenomen. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 17 Decem ber 1917, 3e Afdeeling No. 3559/2648, waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit dd. 27 November 1917 tot ver koop van bouwgrond (fabrieksterrein) aan de firma Huygen en Weasel te Rotterdam. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van bet besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 17 Decem ber 1917, 3e Afdeeling No. 3578/2650, waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit dd. 27 November 1917 tot ver koop van bouwterrein aan W. van Ha- selen P. H.zn. q.q. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 17 Decem ber 1917, 3o Afdeeling No. 3560/2658, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit dd. 27 November 1917 tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan den Doodenweg aan het Be stuur der Stichting „Internationale school voor Wijsbegeerte". Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 24 Decem ber 1917, 3e Afdeeling No. 3829/2734, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit dd. 27 November 1917 tot verkoop van een gedeelte van het stadsplantsoen aan het 8t. Elizabeth's Gasthuis. Voor kennisgeving aange nomen. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 31 Decem ber 1917, 3e Afdeeling No. 3821/2753, waarbij wordt goedgekeurd de bij Raads besluit van 26 Juni 1917 vastgestelde verordening, betreffende het financieel beheer van het woningbedrijf. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 31 Decem ber 1917, 3e Afdeeling No. 3799/2738, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit dd. 30 October 1917 strekkende tot het kosteloos in onderhoud en gebruik aan den Staat der Nederlanden afstaan van een stuk grond deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend Sectie E ongenummerd genaamd het „St. Janskerkhof'. Voor kennisgeving aangenomen. Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 31 December 1917, 3e Af deeling Ne. 3821/2753, houdende mede- deeling dat zij voor kennisgeving hebben aangonomen de door den Raad op 26 Juni 1917 vastgestelde en op 18 Decem ber d.a.v. gewijzigde verordening be treffende het woningbedrijf. Voor kennis geving aangenomen. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht dd. 31 Decem ber 1917, 3e Afdeeling No. 2786, waarbij de beslissing omtrent de Gemeente-be- grooting voor 1918, wordt verdaagd en Burgemeester en Wethouders worden gemachtigd tot op de helft der aange vraagde sommen uitgaven te doen en do inkomsten te innen, gelijk die op de begrooting zijn geraamd, met uitzondering van die inkomsten (waarvan de inning afhankelijk is gesteld van hoogere goed keuring, voor zoover deze goedkeuring, nog niet is verleend. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 28 December 1917 van Burgemeester en Wethouders waarbjj zij de rekening van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek aanbieden, onder mede- deeling dat die rekening geen aanleiding tot opmerking geeft. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 21 December 1917 van het Bestuur der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Amersfoort, houdende mededeeling dat zij haar verzoek om een buitengewoon subsidie van twee duizend gulden intrekt. Voor kennisgeving aan genomen. Brief ingekomen 27 December 1917 van mevrouw Herweijervan de Stadt, waarbij zij naar aanleiding barer be noeming tot onderwijzeres in do nuttige handwerken aan school G, bedankt voor het in haar gestelde vertrouwen. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 27 December 1917 van den heer H. de Wijs, waarbij deze namens de agenten van politie 3e klasse dank betuigt voor hot Raadsbesluit tot ver hooging hunner jaarwedden. Voor kennis geving aangenomen. Brief dd. 28 December 1917 van den heer G. Hakvoort, houdende eene dank betuiging voor het besluit dd. 18 Decem ber 1917 waarbij hij benoemd word tot le ambtenaar ten kantore van den gemeente ontvanger. Voor kennisgevingaangenomen Brief dd. 7 Januari 1918 van den heer J. L. M. Hoorneman houdende mede deeling dat hij zijne herbenoeming tot lid van het College van curatoren van het Gymnasium aanneemt. Voor konnis- geving aangenomen. Brief dd. 27 December 1917 van den beer J. C. A. Havinga houdende mede deeling dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 7 Januari 1918 van mevrouw M. E. ReijndersCalkoen houdende mededeeling dat zij bare benoeming als Regentes van het Burgerweeshuis aan neemt. Voor kennisgeving aangenomen. Adres ingekomen 7 Januari 1918 van den Amersfoortschen Bestuurdersbond en de Afdeeling Amersfoort der Soe. Dem. Arb. Partij houdende verzoek naast het kwantum petroleum ook enkele kaarsen te verstrekken. Te berichten, dat adres santen zich behooren te wenden tot de toewijzingcommissie voor de distributie van petroleum en kaarsen. Z. d. en h. st. aldus besloten. Adres ingekomen 7 Januari 1918 van den Amersfoortschen Bestuurders- bond en de Afdeeling Amersfoort der Soe. Dem. Arb. Partij waarbij deze corporatiën er op aan dringen, het daarheen te leiden dat de verstrekking van olectrisch licht ook zal geschieden aan de muntgasverbruikers op dezelfde wijze als het nu met het gas geschiedt. Om advies naar B. W. Adres dd. 3 Januari 1918 van het Bestuur der tuinbouwvereeniging „Amers foort" houdende verzoek ten behoeve van den tuinbouwwintercursus voor het winterhalfjaar 1917/1918 eene subsidie van f 100.te' verleenen. Om advies naar B. en W. Brief dd. 27 December 1917 van de Hollandsche Electrische Maatschappij houdende mededeeling dat op 31 Decem ber 1919 des nachts te twaalf uur de verdere stroomlevering door die Maat schappij zal ophouden. Voor kennis geving aangenomen. Het tarief der Centrale Keuken zal voortaan zjjn Voor hen die niet zijn aangeslagen in de Inkomstenbelasting 7 cent per portie voor do aangeslagenen naar een inkomen van 1500f 800 10 cent per portie; voor de aangeslagenen naar een inkomen van f800f2400 13 cent per portie; voor de aangeslagenen naar een inkomen van f2400 en meer 20 cent per portie. Het is da bedoeling van het College met dit tarief een proef te nemen van bijv. 5 weken, om daarna een defini tief besluit te nemen, op grond van de ter beschikking staande gegevens. Het menu van de Centrale Keuken voor de volgende week luidt: Maandag: macaroniesoep. Diusdag: stamppot van saioyekool. Woensdag: erwtensoep. Donderdag: stamppot van andijvie. Vrijdag: gort in karnemelk. Zaterdag: hutspot. Bij de laatste broodkaarten- uitreiking bleek de bevolking van Amersfoort te bestaan uit 28431 Hollanders en 5491 Belgen, totaal 33922. In de Remoristrantsche kerk zal de godsdienstoefening a.s. Zondag ge leid worden door Us. Boenders uit Haailem. De nieuwe predikant bij de Reroonstrantscbe Gemeente Ds. Mie- dema uit Schoonhoven, zal Zondag 27 Januari a.s. door Ds. Hooykaas in zijn ambt worden bevestigd. Do heer Ds. W. Mackenzie, pre dikant te Utrecht, zal in eene Maan- dagavoud a.s. in de Remonstrantsche kerk te houden bijeenkomst der plaat selijke afdeeling van den Ned. Pro testantenbond spreken over de on- stei felijkheid derziel «Paul'sootwaken t van Frederik van Eedeti. Woensdag 30 Januari a.s. zal door den heer H. J. van Haren No- inan Jr., uit Amsterdam, voor het departement Amersfoort der Maat schappij van Nijverheid, in Amicitia, eene lezing worden gehouden over «Het Kanaal door de Gelderscbe Val lei.* Uit voor onze stad zoo hoogst be langrijk onderwerp zal zeker niet nalaten veler belangstelling te wekken. De Timbertown Follies komen weer in Amicitia. In eene Dinsdagavond gehouden lergadermg der Plaatselijke Esperan- tislen-Vereeniging «Flehilo* werden tot bestuursleden gekozen de heeren N. de Haan (voorzitter), B Ut bach (vice-pies.), H. F. Koster (pennitigm), H. J. Blokker le seer.), en II, de Maegdt (2e Secr.). De vereeniging telt thans 19 leden en een aantal donateurs. Aan den cursus in de wereldhulptaal nemen 20 personen detl. In eene jl. Woensdag gehouden vergadering van de afdeeling Amers foort van di n Bond van Technici werd door den heer J. J van Dorp een causerie gehouden over inundatie, vesting- en veldwerken in bet alge meen, waarbij met een enkel woord ook die van ons land werden behan deld. Met groote belangstelling wer den deze beschouwingen door de aanwezigen aangehoord, waarna een levendige gedacbtenWisseling plaats vond. Zooals bekend is bebben Gedep. Staten dezer provincie hunne goed keuring onthouden aan bet raads besluit tot het aangaan eener geld- leening van f500.000 voor verbetering der binnenstad, wegens bezwaar tegen ■ie wijze van aflossing dier leaning. Ons gemeentebestuur ging in hooger beroep bij de Kroon en deze heeft zich thans vereenigd verklaard met het gemaakte bezwaar, waardoor be doeld raadsbesluit nietig is verklaard. Onze hoofdstraat zal op de in uit zicht gestelde trottoirs en betere be strating dus nog een poosje moeten wachten. Y Gedurende het jaar 1917 werd bij de Nuts-Spaarbank alhier ingelegd in 561 postenf 88608.02 en terug betaald in 144 posten: f36627.55. Uitgegeven werden 97 nieuwe boekjes; ingetrokken eo afbetaald 6 boekjes. Het laatst uitgegeven boekje had het nummer 217. Op 1 Januari 1918 be droeg de totale schuld aan inleggers f 89586.83. Een minderjarig meisje uit den Haag dat zich tegen den wil van hare ouders in een logement alhier ophield is door do politie aangehouden en naar hare ouders teruggebracht. Eenige militairen vermaakten zich Woensdagavond omstreeks 10 uur bij het huiswaarts keeren met sneeuwballen gooien. Dit verdroot een officier die hen aaoriep, waarop zij beenen maakten. De officier loste toen eenigo revolverschoten waarop een der militairen bleef staan, die daarop door den oflicier naar de kazerne weid gebracht. De paus heeft een schrijven ge richt tot de keizers van Oostenrijk en Duilscbland, waarin bij, in velband met de bommengooierij op Padua, er met klem op aandringt, dat men zal ophouden onschuldige menscbeo te dooden en kerken en gedenkteekeneo te vernielen. Mijnen in de Zuiderzee. Uit Stavoren wordt gemeld, dat de avondveerdienst Stavoren —Enkhuizen wegens mijnengevaar is geslaakt. De pont passeerde op een meter afstands een mijn. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 7 tot en met 10 Januari 1918. GeborenEvertje Gerarda Cornelia, d. van Dirk v. d. Vnurst en Alijda v.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 2