NIEUW E Nieuws- en Advertentieblad TÉT voor de Provincie Utrecht. Bf Gemeenteraad. No. 36. Zaterdag 4 Mei 1318. 47e jaargang. VEBSCHIJRT WOENSDAG EN ZATERDAG: Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Af.ond erlijke Nummers 5 Cent. ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever O. J. SLOTHOUWER Bureau: Laugestraat 77. Telephoonn. 09. ADVERTENTIËN: Van 16 regels f 0.90; iedere regel meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. De agenda van de openbare ver gadering van den Raad onzer Gemeente op Dinsdagavond 7 uur bevatte niet minder dan 48 punten. Afwezig de wethouder Jorissen met kennisgeving, Hofland, Kroes en Van der Wal De notulen van de vorige vergade ring worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn de navolgende in gekomen stukken en mededeelingen Afschrift van het Koninklijk Besluit dd. 9 April 1918 No. 60 waarbij de bezoldiging van den Commissaris van Politie wordt vastgesteld op f3280, met bepaling dal dit besluit gerekend wordt te zijn ingegaan met 1 Januari 1918. Voor kennisgeviog aangenomen. Afschrift van het bosluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 15 April 1918, 5e Afd. No. 375/226, waarbij worden goedgekeurd het 4e suppletoir, 5e primitief, 2e forensenkobier en het 2e kohier krachtens art. 15a der belasting verordening tot heffing der inkomsten belasting over 1917. Voor kennisgeving aangenomen. Idem. Alsvoren dd. 15 April 1918, le Afd. No. 181/216 houdende goed keuring van hel Raadsbesluit van 26 Maart 1918 tot aankoop van het per ceel van de Gezusters Leinweber, sectie E 768 aan de Muurbuizen voor f8500. Voor kennisgeving aangenomen. Idem. Alsvoren dd. 8 April 1918, le Afd. No. 170/201 houdende goed keuring van het Raadsbesluit van 26 Maart 1918 waarbij is besloten le het bij vroegere raadsbesluiten voor het doel omschreven in art. 32c der Woningwet beschikbaar gestelde be drag van f115.000 te verhoogen tot f 165 000, 2e aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks kas tegen een rente van hoogstens 4en aflossing in 50 gelijke annuïteiten een suppletoir voorschot van f50.000 tot bestrijding der daarvoor noodige uitgaven en 3e aan te vragen en te aanvaarden uit 's Rijks kas eene bijdrage tot betaling van de annuïteiten, verschuldigd voor bet verkregen suppletoir voorschot. Voor kennisgeviog aangenomen. Idem. Alsvoren dd. 22 April 1918, 3e Afd. No. 757/566 houdende goed keuring van het Raadsbesluit van 26 Maart 1918, strekkende tot wijziging der verordening betreffende het finan cieel beheer van de gemeentebedrijven der gemeente Amersfoort krachtens art. 114h»s der Gemeentewet. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 2 April 1918, 5e Afd. No. 19/202 waarbij voor zooveel noodig wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 26 Februari 1918 strekkende tot aanvulling der verorde ning, waarbij ter zake van bepaalde ontvangsten der gemeente wordt af geweken van het bepaalde bij art. 113 der Gemeentewet. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 15 April 1918, 3e Afd. No. 692/547 houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 26 Maart 1918 strekkende om B. en W. te machtigen om aan de vereeniging tot oprichten en onderhouden van Kinderwerktuinen alhier kosteloos tot wederopzeggens in gebruik te geven een gedeelte gemeen teterrein gelegen tusschen de Beek, Watersteeg en de Van Assenraadstr. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 8 April 1918,3e Afd. No. 681/521 waarbij is besloten het presentiegeld voor de leden van den Raad dezer Gemeente vast te stellen op f3.per lid per vergadering, met ingang van 1 Januari 1918. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 2 April 1918, le Afd. No. 154/183 houdende goedkeuring der Raadsbesluiten van 29 Januaii 1918 strekkende tot aankoop van diverse perceelen in het belang der Volksbuis- vesting. Voor kennisgev. aangenomen. Brief van Ged. Staten van Utrecht dd. 2 April 1918, 3e Afd. No. 491/500 waarbij wordt meegedeeld, dat zij de hun toegezonden verordening, rege lende de samenstelling en den werk kring van de commissie van bijstand voor het onderwijs, vastgesteld bij Raadsbesluit vau 26 Februari 1918 voor kennisgeving hebben aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 8 April 1918, 3e Afd. No. 681/521 houdende mededeeiing dat zij bet hun toegezonden Raadsbesluit van 26 Maart 1918 tot wijziging van het Huishoudelijk Reglemeut voor de vergadering van den Raad voor kennis geving hebben aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 15 April 1918 5e Afd. No. 700/239 houdende bericht van ontvangst der door den Raad op 26 Maart 1.1. vastgestelde verordening tot wijziging der Verordening ter be perking van het tabaksverbruik door kinderen. Voor kennisgeving aange nomen. Alsvoren dd. 25 Maart 1918, 5e Afd. No.254/175 waarbij wordt toe gezonden een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 7 Maart 1918, No. 50 strekkende tol goedkeuring der in de vergadering van den Raad van 18 December 1917 vastgestelde verordening tot heffing van een recht voor diensten door de gemeentelijke brandweer bewezen. Voor kennis geving aangenomen. Brief dd. 19 April 1918 van B. en W. waarbij zij ter kennisneming over leggen de rekening en verantwoor ding der commissie voor kindervoeding over 1917. Voor kennisgeving aan genomen. Brief dd. 19 April 1918 van B. en W. waarbij zij ter kennisneming overleggen de rekening en verant woording van den proeftuin der tuin- bouwvereeniging »Amersfoort", over 1917. Voor kennisgeving aangenomen. Brief van B. en W. dd. 28 Maart 1918, waai bij zij op grond van bet bepaalde bij art. 23 der verordening tot regeling van de rangen en jaar wedden van het personeel in dienst der gemeente kennisgeven, dat bet salaris van den klerk ter secretarie P. Bergsma, door ben met ingang van 1 April 1918 is verhoogd tot f800.- Brief dd. 14 April 1918 van de doodgravers L. van Eykelenburg en L. Koenen houdende eene dankbe tuiging voor hunne loonsverhooging Voor kennisgeving aangenomen. Balans, verlies- en winstrekening van het levensmiddelenbedrijf per 31 December 1917. Voor kennisgeving aangenomen. Brief van B. en W. dd. 19 April 1918 waarbij zij inlichtingen ver strekken omtrent de berekening der tarieven voor levering van electrici- teit ten behoeve van industriën enz. Brief van B. en W. dd. 12 April 1918, waarbij zij ter goedkeuring aanbieden de rekening en verant woording over 1917 van de Kamer vau Koopbandel en Fabrieken Adres dd. 26 April 1918 van het Bestuur der Amersfoortsche Indu strie- en Huishoudschool houdende verzoek het gemeentelijk subsidie voor het jaar 1919 en vervolgens te willen verhoogen met f2500 en tevens voor bet jaar 1918 de vereeniging een subsidie voor eens toe te staan van f825.Naar B. en W. om ad vies. Schrijven van den Raad der ge meente Krommenie dd. 12 April 1918, waarbij in afdruk wordt medegedeeld een door hem tot H.M. de Koningin gericht adres strekkende tot het nemen van maatregelen teneinde het voor het Nederlandsche volk beschik bare broodgraan uit de overzeesche havens af te halen, met verzoek daar aan adbaesie te betuigen. Dit stuk als ongezegeld ter zijde te leggen. Schrijven van B. en W. dd. 29 April 1918, waarbij een staat wordt overgelegd waarop de aangekochte boeveelhedeo materialen voor den woningbouw aan den Woestijgerweg en de betaalde prijzen zijn vermeld. Machtiging verleend. Adres ingekomen 20 April 1918 van den beer P. C. Bouk houdende verzoek hem als assistent te plaatsen bij den gemeentelijken keuriogsdieost op nader te bepalen voorwaarden. Stellen B. en W. ter fine van advies. Adres dd. 10 April 1918 van Dr. L. Leopold houdende verzoek hem met ingang van 1 September 1918 eervol ontslag te verleenen als leeraar aan bet Gymnasium. Insgelijks. Adres dd. 12 April 1918 van het bestuur der Afd. Amersfoort van de S. D. A. P. houdende verzoek gunstig te beschikken op het adres van het karapeerfoods der Jeugdorganisatie te Amsterdam. Te behandelen bij punt 11 der agenda. Adres ingekomen 6 April van het Bestuur dor Zeister-Sportvereeniging, houdende verzoek toestemming te ver leenen tot het houden van harddrave rijen op Birkhoven in 1918. B. en W. stellen voor te verklaren dat de Raad niet competent is op grond der wet op den staat van beleg, deze zaak te behandelen. De heer Nieuwendijk heeft in ver band met 't gebeurde A. P. hier tegen nog al wat in te brengen. De Voorzitter herinnert eraan, dat de Raad slechts antwoorden kan, dat hjj in dezen niet de bevoegde autori teit is, dus iu dien zin hebben te antwoorden. De heer Nieuwendijk meent, dat bet bier een belang van Amersfoort geldt en kan niet begrijpen, hoe B. en W. komen kunnen tot zulk een advies, meenende dat de Raad in dezen wel competent is en stelt daarom voor to verzoeken, den Raad in dezen te kennen. Dit voorstel wordt verworpen met 10 tegen 5 stemmen, waardoor dus 't advies van B. en W. wordt goed gekeurd. Adres dd. 26 April 1918 van J. G. van den Bergh, houdende verzoek de langs het door hem gehuurd perceel bouwland aan den Soesterweg staande boomen te doen snoeien. Wordt ge steld in handen van B. en W. ter fine van advies. Adres ingekomen 29 April 1918 van Jhr. H. Barthout Graswinckel, hou dende verzoek het onderhoud van twee aan hern toebehoorende graven voor rekening der gemeente te nemen. Idem. Adres dd. 12 April 1918 van den Ned. R. K. Textielarbeidersbond St. Lambertus houdende verzoek het initia tief te willen nemen om te komen tot een steunregeling voor textielarbeiders, zooals die in de meeste plaatsen met textielindustrie bestaat. Idem. Adres dd. 29 April 1918 van den Heer L. A. Baron van Ittersum, hou dende verzoek hem met ingang van 1 Juli 1918 ontslag te verleenen als controleur der gemeeDte-belastingen. Idem. Ten slotte deelt de Voorzitter mede, dat gisteren (Maandag) telegrafisch bericht is ingekomen, dat 't Hof van Amsterdam de gemeente in 't gelijk heeft gesteld in zake de waterleiding- procedure. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de open bare School C (vacature C. E. Mensing). De voordracht luidt: Mej. A. W. Stien- stra, Mej. G. A. Jonker en Mej. W. H. Heere. Mej. Stienstra verkrijgt 9 en Mej. Jonker 6 stemmen, zoodat eerstgenoemde is benoemd. Voorstel vao B. en W. om machti ging te verleenen tot het maken van een gewijzigde indeeling van het per soneel aan de Centrale Boekhouding. Het Dag. Bestuur geeft de volgende uiteenzetting van zijn advies De zeer snelle en omvangrijke uit breiding van de verschillende takken vaD dienst, met name het levens middelenbedrijf, de Centrale Kouken en het woningbedrijf doet de admini stratie en de geldelijke zaken van de Centrale Boekhoudiug dusdanig in omvaog toenemen, dat het treilen van voorzieningen noodzakelijk is. Aller eerst is het gewenscht, dat een kassier wordt aangesteld, die uitsluitend wordt belast met het houden van de kas, waarbij de hulp van een klerk noodig is. Verderzal het aanbeveling verdienen, dat enkele afdeelingen worden gefor meerd, aan het hoofd waarvan ver antwoordelijke chefs worden geplaatst. Teneinde de belangen van het aan wezige personeel zooveel mogelijk te behartigen en tevens zorg te dragen, dat de gemeente de goede krachteu behoudt, komt bet ons geweuscht voor, tegelijk met de aanstelling van een kassier, een drietal ambtenaren te bevorderen en hen met de leiding eener afdeelmg te belasten. De ambtenaar De Wilde is lijdelijk gedetacheerd bij - de Brandstoflen- commissie en geniet zijn salaris thans als zoodanig. Het zou, naar wij meenen, onbillijk zijn hem daardoor buiten de gelegenheid te stellen, promotie te maken, waarvoor hij anders stellig in aanmerking zoude komen. Daarom zal ook hij dienen te worden bevorderd. Aan bet levensmiddelenbureau zijn een tweetal ambtenaren verbonden, in tijdelijken dienst, welke voor de Cen trale Boekhouding met de boekhouding zijn belast. Deze personen zijn reeds geruimen tijd in dienst en bet is niet te ver- wachton, dat hun diensten spoedig niet m9er noodig zijn. Iutusschen is bet voor hen bezwaarlijk zich blijvend tevreden te stellen met een tijdelijke functie, terwijl het Gemeentebelang vordert dat zij aan het bedrijf ver bonden blijven. Het komt ons daarom gewenscht en billijk voor, dat zij een vaste aanstelling aan de Centrale Boekhouding krijgen, eo evenals de heer De Wilde aan de Brandstollen- commissie, wordeo gedetacheerd aan het Levensmiddelenbedrijf. Een en ander eischt een meerdere uitgaaf van ongeveer f2600. De jaarwedden van de drie gedetacheerde ambtenaren komen ten laste van de genoemde diensten. Zooals bekend mag worden ver ondersteld, worden de kosten van de Centrale Boekhouding omgeslagen over alle takken van dienst, waarvoor arbeid wordt verricht, in verhouding tot den omzet. Den heer Nijnatten is 't voorstel niet recht duidelijk en vraagt of de bedoeling is den chefs de volle ver antwoordelijkheid te doen dragen voor de resp. afdeelingen of dat deze be rust bij den algem. chef. Hij vindt, dat de ambtenaren tijdelijk bij 't levensmiddelenbureau geplaatst ook ten laste van dat bedrijf komen en dus alleen daar bevorderd kunocn worden. Zoo komt de heer Da Wilde b.v. ten laste der Brandstoffen-com missie. De 'Voorzitter licht toe, dat de promotie geldt 3 ambtenaren, wor dende chef bunner afdeelmg, eiscbende 2 X maal f300 f 600, terwijl f2000 als salaris voor den kassier is bedoeld. Deze kosten worden over alle takken van dienst omgeslagen. De beer De Wilde blijft ten iaste der Brand- stoflen-Commissie. De Chef der Boek houding hlijfi aller chef. Het voorstel van B en W. wordt hierna zonder houfdeiijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verkoop van plm. 1584 M' bouwterrein aan den Ouden Utrecbtscheweg aan den Heer G. Bos. Aangenomen zonder discussie of hoofdelijke stemming. Voorstel van B. en W. tot ver koop van 3060 M® bouwterrein aan de Koninginnelaan aan den Heer L. B. Huygen. Als voren. Voorstel van B. en W. tot nadere regeling van de prijsbepaling van grond van het grondbedrijf. Alsvoren Voorstel van B. en W. tot verkoop van 2294 M* bouwterrein aan de Johan van Oldenbarneveltlaan aan den Heer W. van der Leek. Als voren. Voorstel van B. en W. tot aankoop

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1