Plaatselijk Nieuws. f 1.207.000 ten behoeve van den bouw van 236 arbeiderswoningen, waaronder 7 winkelhuizen, en een voorschot van f63200.60, ten behoeve van het in gereedheid brengen van den grond lot bouwterrein. Voor kennisgeving aangekomen. Afschrift van het besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 24 Juni 1918, waarbij de beslissing op het Raads besluit van 28 Mei 1918 strekkende tot onderhandsche verhuring van twee buizen roet de daarbij behoorende gronden, alsmede tot het kosteloos in bruikleen afstaan van een perceel grond, alles gelegen aan en nabij de Barchman \Vuytierslaan,wordtverdaagd. Idem. Alsvoren dd. 24 Juni 1918, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 28 Mei 1918 tot opneming van tijdelijk kasgeld ten laste van hel dienst jaar 1918 tot hoogstens f 1.500.000, tegen een rente van ten hoogste 6l/> pCt. Idem. Alsvoten dd. 1 Juli 1918, waarbij worden goedgekeurd het 2e primitief kohier der Rioolbelasting, het 4e pri mitief kohier der Straatbelasting en bet 6e suppletoir kohier der Inkom stenbelasting, dienst 1917, op een bedrag resp. van f 16.f92.96 en f69.65. Idem. Schrijven dd. 28 Juni 1918 van C. Belt alhier, waarbij deze verzoekt het door hem gehuurde weiland, lig gende onder de gemeente Soest en grenzende aan de Eem, welk land hel grootste gedeelte van het jaar onder water staat, op en boven normaal peil te brengen en den huurtijd te verlengen met 6 jaar, zulks wegens de schade, door hem tengevolge van de over strooming geleden. Dit stuk wordt, als zijnde ongezegeld, terzijde gelegd. Schrijven dd. 27 Juni 1918 der arbeidersorganisaties Ned. R.K.Textiel- arbeidersbond »St. Lambertuso, den Alg. Ned. Bond van Textielarbeiders »de Eendrachtn, den Ned. Chr. Textiel- arbeidersbondiUnitasa en de Landelijke Federatie van Textiel-arbeiders ten ge leide van een door deze organisaties opgesteld adres aan den Minister van Landbouw, N. en H. inzake het nemen van maatregelen in het belang der werklooze texiel-arbeiders. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Schrijven, ongedagteekend, van Mej. de Wed. J. C. C. Rupp, waarbij deze wegens ongesteldheid verzoekt haar nogmaals een verlof toe te staan als onderwijzeres en wel tot het tijdstip der a.s. zomer-vacaritie. Het verlof wordt verleend. Schrijven dd. 24 Juni 1918 van Ged. Staten van Utrecht, waarbij de beslissing op het Raadsbesluit van 28 Meij.l. strekkende tot onderhandsche verhuring en in bruikleengeving van eenige perceelen wordt verdaagd. De Redactie van genoemd besluit wordt volgens advies van Ged St. gewijzigd. Schrijven dd. 1 Juli 1918 van den Chef-Boekhouder der Centrale Boek houding waarbij deze overlegt de Balans en Winst- en Verliesrekening van het Groudbediijf over het dienstjaar 1917. In banden gesteld der commissie tot nazien der Gemeente-rekening dienst '1917. Schrijven dd. 1 Juli 1918 van Ged. Staten, houdende ontvangst-bericht der bij Raadsbesluit van 28 Mei 1918 vastgestelde verordering tot wijziging van de verordering betreffende het toelaten van kinderen tot lichtbeelden- vertooningen. Voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der Commissie tot't nazien der gemeente-rekening dienst 1917, met bijlagen, worden benoemd, na een paar malen stemmens, de heeren De Kempenaer, Kroes en Tromp van Holst. Aan den heer J. D. Meerwaldt wordt, op zijn verzoek, met ingang van 1 September a.s eervol ontslag leefd, tot op den noodlottigen nacht, die hem met de dochter van moeder Troost in kennis gebracht had. Hij besefte nu ten volle, hoezeer zij, die hem het ongelijke huwelijk hadden afgeraden, een beter inzicht in zijn toekomstig geluk hadden gehad, dan zijne eigenzinnigheid en op zinnelijke indrukken steunende verliefdheid, hem gegund hadden. Innerlijk vroeg hij zijn ouders verschooning, de drijfveer van hun verzet miskend te hebben, en verwenscbte hij den band die hem aan zijne vrouw hechtte, dewijl die hem belette, zich met het meisje uit zijn eigen stand te vereenigen, dat hem niet met bijoogmerken zooals hij ontdekt bad bij Saartje het geval te ?yn genegen was. {Wordt eervotgi). verleend als leeraar in de oude talen aan 't gymnasium alhier. In verband met dit ontslag stellen B. en W. voor met ingang van 1 Sept. a.s. in de plaats van den heer Meerwaldt voornoemd te benoemen den heer F. C. Uuger. thans tijdelijk leeraar in de klassieke talen, wat wordt goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om de terreinen vroeger toebehoorende aan den heer Cranen, de erven Zandijk en den heer Hendriks c. s. in't grond bedrijf op te nemen, wordt z. d. of b. st. aangenomen. De verordening regelende desamen- stelling en den werkkring van de com missie van bijstand voor den in- en verkoop van artikelen in den vrijen handel en voor de exploitatie van een gemeente-winkel wordt z. h. st. aan genomen. Deze verordening bepaalt, dat boven genoemde commissie zal bestaan uit 4 leden van den Raad, voorgezeten door den Burgemeester of een der Wethouders. De leden der commissie worden jaarlijks in December benoemd. De vergaderingen worden gehouden ten Raadhuize en belegd door den Voor zitter. Als secretaris zal optreden de Ge meente-secretaris, een der secretarie ambtenaren of een der ambtenaren van 't Levensmiddelen-bureau, door B. en W in overleg met de commissie aan te wijzen. De Commissie dient B. en W., waar noodig en nuttig, vaD raad en is be voegd aan B. en W. die voorstellen te doen, welke zij in 't belang der baar opgedragen belangen wenschelijk acht. Hierna moet worden overgegaan tot benoeming van de leden der boven omschreven commissie. De beer Nieuwendijk geeft in over weging commissie-leden te benoemen, die warm voor de zaak voelen, liever dan tegenstanders te kiezen met zaken kennis. Kennis, zegt Spr., is aan te kweeken, warmte voor een zaak zeer moeilijk. Ook is bet niet in 't belang der zaak. De heer Nijnatten zegt, dat men persoonlijke en algemeene belangen uit elkaar moet houden. Mannen in ruste, der zake kundig, zijn wel in den Raad te vinden. Benoemd worden de beerenLein- weber. Nijnatten, Overeem en Van der Wal. Vóór 't voorstel van B. en W. tol 't aangaan eener geldleening, groot f 2 000,000 (twee millioen) ter tafel wordt gebracht wordt de openbare vergadering geschorst en gaat de Raad in comité-géoéral. Na heropening heeft de heer Hof land eenige opmerkingen betreflende de kosten-uitvoer der distributie-wet, welke hij overtreden acht met f 168 000. Toch veel meer den de raming vraagt hij. De Voorzitter licht toe, dat 't aantal distributie-artikelen steeds grooter is geworden. De heer Stadig wenscht gaarne eenige verzamelposlen der Gemeente bedrijven toegelicht, vooral ten aan zien van 't woningbedrijf, dat f50 000 vraagt voor 50 woningen aan den Arnhemschen weg te bouwen, wat Spr. wat veel voorkomt. De Voorzitter licht een en ander toe, er op wijzende dat bedoelde woningen van grooter type zijn, waardoor zij vallen buiten de termen, welke op rijksvergoeding aanspraak maken, ter wijl ook de kosten voor den aanleg van wegen onder de 5 ton begrepan zijn. De heer Nijnatten verzoekt ter betere bestudeering der stukken, vroegere toezending daarvan, hetwelk door den Voorzitter wordt toegezegd. De heer Hofland nog maar half woldaan door de gegeven toelichtingen, zegt den indruk te hebben gekregen, dat 't met de organisatie van het levensmiddelenbedrijf nog niet in orde is, dat er meer arbeidskrachten zijn dari strikt noodig is en dat deze niet de gewenschte activiteit aan den dag leggen. Hierom ware een overlegging van gespecificeerde cijfers zeer ge- wenscht. De Voorzitter antwoordt, dat de Rekening eri Verantwoording over 't distributiebedrijf aan de zooeven be noemde commissie zal worden over gelegd ter nader onderzoek nu gaat het om T vinden der geldmiddelen. De heer Kroes wil den aanbouw der 50 woningen uitschakelen, wat de Voorzitter ontraadt. Hierop wordt 'i aangaan der leening z. h. st. goedgekeurd. De Minister van Landbouw, N. en H., heeft per circulaire 't oordeel der Gemeentebesturen gevraagd in zake opslag van winteraardappelen. B. en W. zijn van oordeel, dat indien de aard appelen op oordeelkundige wijze wor den bewaard, de opslag behoort te worden toegestaan, tot een zekere hoeveelheid, verband houdende melde grootte van 't gezin. Geregeld dient te worden, dat de kans, dat meer wordt opgedaan dan geoorloofd is, worde uitgesloten. Ook beeft het college van B. en W. wel overwogen, dat niet alle burgers in staat zouden zijn, de benoodigde boeveelheid aardappelen in ééns te koopen. Ook hiervoor zou een afwij kende regeling noodig zijn, die hierin zou kunnen bestaan, dat de gemeente een zekere hoeveelheid aardappelen opslaat en deze distribueert, of dat op nader te treffen wijze een geldelijk voorschot wordt verleend aan die in woners, welke daarvoor in aanmeiking zouden komen. De heer Hofland vraagt, dat toch bedoeling is den opslag in mindering te brengen.' De Voorzitter merkt op, dat de opbrengst van den oogst nog niet bekend is en de Rijks-regeering bet rantsoen vast stelt. De heer Oosterveen meent dat men zoo veel mogelijk de regeling van normale tijden moet bevorderen, ter wijl de heer De Kempenaer gelooft, dat zij. die provisie opslaan ook wel voor goede bewaring zullen zorg dragen. De Voorzitter wijst in den breede op de moeilijkheden der distributie, welke zoo licht ontevredenheid wekt, zonder dat in alles te kunnen voor komen. De heer Houbaer acht, dat de Minister door telkens in te grijpen meer kwaad dan goed gesticht heeft, terwijl de heeren Oosterveen en De Kempenaer de aardappelen uit den omtrek bier willen houden. De heer Kroes wenscbt den Minister dringend te verzoeken, de aardappe len uit den omtrek hier te doen blij ven, dit verzoek versterken door een zakelijk advies van landbouwers, in de hoop, dat als Amersfoort dit ver zoek doet, meerdere gemeenten adhae- sie zullen verleenen aan deze vraag. B. en W., zegt de Burgemeester, zullen de vraag des heeren Kroes overwegen. Voorts meent de Voorzitter dat men de zaken te licht opvat en te veel uit plaatselijk oogpunt beziet. De beer Kroes wijst op huisgezin nen, die maar raak eten, en hij pro testeert tegen de distributie van veen- aardappelen, welke nog voor beesten- voer te slecht zijn. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met de gedane opmerkingen rekening zullen houden en advies naar den Haag zenden 't Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der begrootingen van levens middelenbedrijf en grondbedrijf, dienst 1918, wordt z. d. of h. st. goedgekeurd. Dat tot aankoop van eenige per ceelen in 't belang der volksbuis- vesting wordt aangehouden tot'tadvies der Gezondheidscommissie zal zijn in gekomen. Bij de behandeling der staten van oninbare posten wijst de heer Lein- weber er op, dat hij op de betreffende lijst een post vond, welke wel inbaar is. De belastingschuldige is niet ver huisd naar Amerika, zooals de lijst aangeeft, want bij vervulde op 3 Juli j.l. alhier zijn slemplicht. De uitbreiding der gemeente in de laatste jaren heeft ook uitbreiding van 't politie corps noodig gemaakt. Vooral ook de feiten der laatste weken maken bet tot plicht, maatregelen te treden om de gevaren zooveel mogelyk tegen te gaan. Het Bergkwartier en 't stads gedeelte buiten de Kamperpoort vrageu als om een politie-post. Voor 't jaar 1919 raamt de Butge- meester de volgende uitgaven Aanstelling van 14 agenten a f875 f 12.250 Een brigadier a f 1000 1 000 Kleeding 15 maal f150. 2.250 Bewapening enz500 Rijwielen1.000 Rente en aflossing van de bouwkosten van 2 post huizen 1.400 Onderhoud daarvan500 f 18.900 De heer Leinweber wil flinke post huisjes zien gebouwd met bovenwoning voor een der agenten, dan wordt tevens het hoofdbureau ontlast. De Voorzitter antwoordt dat de plannen den Raad zullen worden over gelegd. Het voorstel tot uitbreiding wordt hierna goedgekeurd z. d. of b. st. Rondvraag. De heer Nijnatten juicht de nieuwe regeling der distributie toe, welke aan elk gezin V, Liter melk wil toe- bedeelen a 3 ct., mits 't inkomen beneden f 1200 valt. Ten opzichte van zieken en zwakken stelt spr. voor een hoogere grens te stellen. De Voorzitter zegt toe, dit voorstel te zullen overwegen. De heer Kroes vraagt waarom geen uitvoering is gegeven aan 't besluit der fabricage-commissie, waarbij aan de R. K. gemeente-werklieden vrijaf werd gegeven op de R. K. feestdagen, zonder dat deze dag als een verlofdag gelden mocht. De wethouder had zulks toch toegezegd. Wethouder Eysink ontkent zulk een toezegging te hebben gedaan. De heer Kroes blijft bij zijn meening volharden. De heer Hofland merkt op. dan ook voor den len Meidag te zullen opkomen. De Voorzitter zegt toe, in de eerst volgende vergadering op de gestelde vraag een antwoord te zullen geven. Niemand meer 't woord verlangend sluit de Voorzitter hierna te ongeveer balf 5 de vergadering. Bij de toelatings-examens tot de Rijks Hoogere Burgerschool te Amers foort zijn geslaagd 60 van de 67 candidaten voor de eerste klasse, nl. J. A. Bach, ZeistCa. BeaufortH. Bekking N. Benninga; M. Boshuizen F. Brinck G. CadéeA. v. d. Chijs, BaarnHilda Dames; J. J. Donatb R. D. van Essen, VeeneudaalG. Genis J. Groeneveld, Putten H. van Haselen Annette Hasselbach G van Hengel, Huis ter Heide; H. Hessels, Baarn J. van Heuvelen W. Hout- zaager Truida Ittmann J. H. Jansen A. C. de Jong, Woudenberg; Evade Jong Elisabeth Kater Anna Kiel Henriëtte KnottenbeltMaitina Knot tenbelt Elza Koelewijn, BaarnA. Kok, Harderwijk; P. Koning; G Kramer, ZeistH. P. Kramer, Baarn J. van Kuik; C. A. Lagaay F. Levy W. LotsyH. J. Drossaart Lulofs H. Moll, ZeistNelly MöllerJ. J. Mulder, Baarn C. van Ommeren Jz. C. A. v. d. Poll; J. Renes J. Rovers Tonny Rupp L. v. d. ScheerT. W. ServaasH. J. Smit; H. Swaving Tjitske TerwisgaH. van TeijnJ. M. de VaalJ. van Vollenhoven Corrio Vos; J Weevers; R. Wels; Klasina WervenA. Wolf, Amster dam Christiue Zondervan en als toe hoorster Francisca Siepers. Voor de tweede klasse zijn geslaagd P. van der MeerC. Mulder en C. Numansafgewezen één candidaat. Voor de derde klasse slaagden L. Franken en Herman Ockers. Aan de Rijka Hoogere burgerschool alhier zijn bevorderd naar klasse II: Betsy Achterbergh, J. H. C. Balder, J. F. Dohna, B. van Esien, Ina v. d. Hoeve, M. E. Jonker, J. H. W. Keidei, B. A. Klein, J. T. Kramer, Berty v. Riemsdijk, G. H. v. d. Veen, E. E. Vrijdag, G. A. Ament, G. Blok, J. Blok, Mientje v. d. Chijs, Trijntje Kaaijk, J. Kets, Gera de Kloet, J. N. Kruisinga, W. Z. Mulder, B. A. Pot, J. H. W. de Kochemont, Louis van Veen, Lucie de Vries, J. A. Ament, R. van Beek, Nelly Dekker, G. Engelberts, E. v. d. Goes, Itje van Goinga, A. J. Heins, J. Kat, W. F. von Lindheim, H. Reichman, F. H. Teune, J. W. de Winter en voorwaardelijk W. M. E. v. d. Belt. Niet bevorderd 13 van de 51 leerlingen der eerste klasse. Naar klasse HI: Christine Bremekamp, Corrie Bonk, J. H. Carpentier Aling, B. C. Comijs, J. P. van Doorn, J. E. Engelberts, J. EL. van Goor, E. L. de Groot, F. A. E. v. d. Heide, J. W. G. Heunks, C. W. van Hoog straten, H. L. H. van Isselmuden, J. W. Kempen, G. A. Meiling, H. J. F. Naarding, H. Panjer, W. Prins, Jeanne Schutze, M. L. Stoel, Jo v. d. Bilt, C. M. v. d. Woerd, A. de Boer, B. W. Hopperus Buma, C. C. Callen- bach, M. J. v. d. Colk, Emma Cramer, G. W. van Dedem, D. Gomperts, J. Algera, H. S. de Jong, Marie de Jong, M. Kingma, H. Levy, G. H. P. v. d. Meene, J. A. Pesman, C. Roo sendaal, C. C. Veenstxa, H. Wegener, en voor waardelijk Th. Perelaar, E. E. Winckel. Niet bevorderd werden 10 van de 49 leer lingen der tweede klasse. Naar klasse IVP. H. A. Bekking, D. Bon man, R. K. Brouwer, W. Clignett, Marie Dohna, Nelly Douma, W. van Enst, J. En- trop, J. W. P. v. Geelkerken, Riek Groenevelt, J. A. v. d. Hoeve, J. H. van Kuik, Nettie Pet, C. J. Rekkers, P. A. van Schermbeek, M. J. v. Schreven, J. A. Uding, J. A. Wou denberg, Marie Vrijdag (toeh.), A. F. H. Blaauw, L. Beernink, P. L. Burggraaf, G. J. Boevé, H. v. d. Bos, W. J. Bijleveld, J. F. A. v. Weezei Errens, J. J. Th. Evers, Mimi Goossens, A. H. de Klerck, Corrie Kruis, J. W. H. v. d. Meene, A. Latenstein v. Voorst, T. H. van Ooik, Willie Pet, JC. Peters, J. J. Renes, H. de Roo v. Alderwerelt, Güsta Wöhr- mann, benevens toehoorderes Marie Vrijdag. Voorwaardelijk werden bevorderd B. van Achterbergh, J. K. G. Möller en K. van Rijn. Niet bevorderd werden 6 van de 47 leerlin gen der derde klasse. Naar klasse V: «J. D. Adriaanse, A. P. G. Baardman, W. Beernink, E. H. Berkhuijsen, H. A. Cadée, L. F. Duurvoort, W. Heere, P. van Oordt, Nettie Stolk, J. Strop, I. Aronson, J. A. Blok, S. J. R. de Brouwers, J. E. de Groot, N. H. van Harpen, W. Kooiman, C. Oliemans, A. H. J. Otto, Rika Peters, J. Plomp, H. v. d. Poll, Lien Rupp, J. W. Smeets, be nevens de toehoorderes "Viva Dumont, voor de voldoende vakken. Niet bevorderd werden 4 van de 28 leerlin gen der vierde klasse. Aan de Handelsschool zijn bevorderd: Naar de 2de klasse: J. v. d. Ahrend, T. v. d. Bosch, G. v. d. Bosch, E. Buitenbos, E. v. Eijkelenburg, B. de Haas, J. Huiskamp, H. te Kölve, R. Plantinga, T. Sijbel, J. Tommei, D. de Wilde, J. Wind, allen te Amersfoort; D. Blanken, Scherpenzeel; J. Dijk- kamp, Hoevelaken; P. Grotendorst, Oud-Looa- drecnt; S. v. Dijk, S. Groenhuiyzen, J. v. Hagen, S. W. Loenen, J. Mulder, H. Schuyff, allen te Baarn; J. v. d. Meulen, Hilversum; E. Polman, J. v. Schaik, beiden te Zeist. Niet bevorderd 4 leerlingen. Naar de 3e klasse: A. Bast, E. G. Beck, H. Boon, J. v. Doorn, J. v. Dijk, J. v. Eeden, Th. Hartman, A. Hol lander, C. Houtman, M. Kruiswijk, G. Stoové, A. Blok, G. v. Buuren, W. Eysink, A. v. Goor, J. v. Haselen, J. Hermsen, C. v. d. Heuvel, G. Hilvers, J. Klein, B. Lensing, J. Lohmann, W. Koops, G. Pon, Ph. Rintel, J. Smeitink, P. v. Veen, A. Welling, J. Koopmans, allen te Amersfoort; G. Burgeles, G. T. v. Riesen, A. J. Steenbergen, Th. Dingemans, A. Hurst-Boram, G. Backer, A. Ebes, G. v.'t Veldt, D. Verschuur, allen te Zeist; M. Korts, J. Stein, A. Volfelder, N. v. d. Wal, G. Volmer, allen te Hilversum; J. Stein, J. Gaveel, J. Goyerd, H. Kerkhoven, R. Brinks, R. Kerkhoven, H. Leembach, allen te Baarn; A. Figge, B. Groesz, G. v. Hemert, J. Keeman, A. Roelofs, W. Schoemaker, J. v. Schuppen, A. [Stellaard, allen te Veenendaal; B. Kroon, S. Kleijn, Jbeiden te Bussum; A. v. Vulpen, Driebergen; |A. Ruitenbeek, Doorn; J. v. d. Bovenkamp, Barneveld; H. Ruiters. Har derwijk; Ph. Zwarts, lUtrecht (v. Wijckskade); A. de Groot,JSoesterbergK. v. Butselaar, de Bilt. Niet bevorderd 7 leerlingen. Naar de 4e klasse: A. Becker, E. Boekenoogen, A. Duin, J. den Hartogh, A. Hassing, Ph. Hassing, J. Massa, J. de Vries, W. v. Zalingen, P. de Boer, J. Knap, allen te Amersfoort; J. v. d. Born, Barnevela; S. v. Hemert, Veenendaal; A.Hendriks, C.Jansen, T. Marsman, A. Bal, H. Boogaard, allen te Zeist J. Zwikker, M. Besselaar, beiden [te Ermelo; K. Boomsma, Laren; E v. Len veren, Scherpen zeel; G. Koppens, J. Meddens, beiden te Hilver sum; L. v. Elten, Putten-; J. Engels, Utrecht: J. den Oude, Bussum. Niet bevorderd 12 leerlingen. Toelatingsexamen. Ie klasse. Aantal candidaten 46. Toegelaten 38 candidaten. L. v. Alphen, L. jBecker, M. Boshuizen, T. Dorre paal, J. Th. M. v. Eek, J. J. v. Eendenburg, R. J. v. Goor, J. Hulst, K. W. Meyer, R. J. Mulder, A. M. G. Rauwhorst, A. v. Slooten, M. Vierdag, B. de Vries, W. v. dL Boogerd, J. A. Woudenberg, allen te AmersfoortJ. Anbeek v. d. Meijden, Veenendaal; C. Brashoven, J. D. Heineman, W. Meester, A. K. Metselaar, G. D. Smith, G. Vlaanderen, allen te Hilversum; M. Dys, E. H. v. d. Karap, G. W. Setten, H. M. Siegers, D. Springer, J. G. Valk, M. E. Vink, J. v. Wezep, S. Zwart, allen te Baarn; W. J. J. v. d. Maat, Soesterberg; B. Valkenburg, Scherpenzeel; Vriend, Zeist; W. Heuveling, Bun schoten; H. J. J. Oudgenoeg, Ermelo; E. J. Oostveen, Utrecht. Afgewezen 8. Toegelaten 22 candidaten 2o klasse. H. A. van Beek, J. Heere, J. C. M. Hehen- kamp, A. H. v d. Knoop, W. G. G. A. Koe koek, allen te Amersfoort; G. C. Apeldoorn, H. Stcenhoff, beiden uit Driebergen; P. A. Brattinga, W. v. Meekeron, K. Mulder, W. C. F. Swaan, allen te Hilversum; J. Scheurs, Baarn; H. J. Breimer, B. Pol, Th. Rikkers, G. Zwikker, H. Moov, allen te Ermelo; C. H. L. v. Leeuwen, R. de Ruiter, beiden te Veenen daal; H. J. Lever, Achterveld; P. G. A Hoede- maker, Harderwijk; J. Heller, Soest. Afgewezen 2 candidaten. Toegelaten 3e klasse. J. M. van Kuyk, Amersfoort. Aan de Industrie- en Huishoud school werd het diploma voor huis houdkundige uitgereikt aao Zr. Aurea, Denekamp A. Bogstia, Maassluis A. P Goedhuis. EpeW. J. v. d. Hoeff, GorkumJ. M. A. Holraer, AmersfoortA. Kaan, Bols- wardE. F. Otto, AmersfoortZr. Reparata, Denekamp. Aan '1 leerling werd het diploma niet uitgereikt. Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd A. G. Buining, Rotterdam C. J. Donner, Amersfoort; A. A. v.d. Hoeven, UtrechtS. Houtman, Rhenen J E. J. Jansen, den Bosch; A. M. Tjeenk Willink, ZeistA. F. E. v. d. Woerd, Nijkerk. 5 leerlingen werden niet bevorderd. In eene te Baarn gehouden verga dering van het onderwijzend personeel in het arrondissement Amersfoort werd het bestuur samengesteld als volgt J. Stamperius, Voorzitter E. Linden- hovius, 2de Voorzitter; K. Wijk en D. Huigen, Secretarissenmej. M. van Mill en J. Pieper, Secretaressen en P. J. v. Buytenen en L. Onvlee. Voor het examen M. U. L. O. diploma A slaagde te Utrecht de jongedames N. J. L. Boender en H. Voük. Poetcheque en Girodienst. De Staatscourant bevat een Ko ninklijk besluit tot wijziging met ingang van den 12 Juli a.s. van eenige be palingen vau het zoogenaamde giro- besluit. Het tarief was tot nu toe voor overschrijving (giro) vijf cent per f200 of gedeelte van f200; voor cheques vijf cent per f 100 of gedeelte van f100. Thans is dit teruggebracht: voor overschrijving (giro) tot vijf

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 2