Ho. 40. ïo. 31. No. 72. No. 43 No.51.Ho. 39. AANBESTEDEN; Ingezonden. Advertentiën. D« oflic. van gezondheid 29 kl. L. den Houter, thans gedetacheerd in de stelling van de monden van de Maas en Schelde, wordt 1 Mei a.s. geplaatst bij 't militair hospitaal alhier. Maandagmorgen omstreeks 11 uur kwamen er 40 werkeloozen aan 't stadhuis om den Burgemeester te spre ken. Een 3-tal uit hen verzocht om een onderhoud, dat echter niet kon worden verleend, daar Graaf van Randwijck uitstedig was. De stoet ging hierna kalm uiteen. Bij de te Utrecht gehouden l.o. examens slaagden de dames P. A. A. Eiselm, G. L. J. Kamgaren en L. J. M. Kluck, alhier. Bij de aihier voor rekening der gemeente plaats gehad hebbende in schrijving van de electrische licht installatie voor 65 woningen en 4 winkelhuizen aan den Woestijgerweg, werd door 60 belanghebbenden inge schreven. Laagste was de fa. Nicohi en Lebret te Utrecht voor f3165. Voor de vervulling van 4 plaat sen van hoofd der o.l. school, noodig geworden door de splitsing van scho len, hebben zich 120 sollicitanten aangemeld. Tot bouwkundig opzichter bij 't Torenwerk alhier is benoemd bij Openbare Werken de heer Maats te Roermond. Verleden week kreeg de recher che alhier een spoor in handen van de vele rijwieldiefstallen in den laatsten tijd alhier gepleegd In verband hier mee weiden als verdachten aangehou den: A. v. Y en J. W. M. v. d. H. De gestolen fietsen zijn door ben ver kocht. waarvoor zij gegadigden vonden in C R. en W. v. G beiden alhier, en J. W. en H. B. te Soest. Doordii onderzoek zijn van de ontvreemde rij wielen er 9 teruggevonden, toebehoo- rende aan: B. J Bleumink, Kruis- kamp 128 alhier, P, de Boer, Anna Paulownastraat 34, J. Bast, Utrecht- scheweg 15, G. van Ginkel, Hooge- weg 76 A. de Bruin. Elisabeihsdorp 11, H J. Snijders, Nacbtegaalstr. 35, J. J. Kaspers, Westsingel 15 D. P. J. van der Heul, Utr.str. 33, terwijl ook nog opgespoord is geworden bet rijwiel van een zekeren v. d. Linden te Utrecht, destijds ontvreemd te Hoog land. Deze rijwielen werden elders opge spoord, waar ze reeds weder in 2e of 3e hand waren overgegaan o.a. te Laren (N.-H.) Veenendaal en hier. De meeste karretjes zijn door de eigenaren van den. laatsten kooper teruggekocht. De 6 verdachten, ter zake van diefstal en heling zijn Zater dagmorgen gevankelijk Daar Utrecht overgebracht om aldaar voor den Officier van Justitie te worden geleid. Eerstgenoemde verdachten A. v. Y., bleek tevens dader te zijn in de be- rooving van den paarden bandelaar De M. te Veenendaal, in 't café van wed. v. H. albier op 31 Maart jl. en dat de 2e verdachte, toen bij nog militair was, met nog 5 anderen zich in de legerplaats te Zeist heeft schul dig gemaakt aan diefstal van militaire dekens. Gebleken is tot beden, dat aldaar zijn ontvreemd ruim 500 dekens, ver beneden de waarde voor ruim f 1100 opgekocht door J. W. en H. B. wonende te Soest. Het onderzoek betreffende den de kendiefstal wordt geleid door de Soester politie die mede Zaterdag morgen naar Utrecht vertrok. Het mocht der Soester politie ge lukken een groot aantal dekens op te sporen, welke reeds soms in de 3e hand verkocht waren. Ook ten huize der verdachten is een groote partij in beslag genomen. Opvallend is zeker wel, dat de voi ige week geen enkel rijwiel als vermist werd aangegeven, zoodat vermoedelijk de politie wel een goede vangst deed. Ter hoogte van den Hoogland- schenweg is Zondagavond op een binnenkomenden trein geschoten. Een der inzittenden, de heer A., wonende aan den Soesterweg alhier, werd door de glasscherven aan het hoofd verwond. Na door Dr. Groneman aan bet politie bureau te zijn verbonden, keerde hij huiswaar Is. Een strengondprzoek wordt ingesteld. De koffiehuisbouder De Kr. aan den Hoogenweg moest Zondagavond de hulp' der politie inroepen, daar de be/oekers zijner inricbtina het hem zoo lastig maakten, dat hij tot sluiten daarvan moest overgaan. Toen de politie kwam zetten de bezoekers hun ruzie voort en luisterden niet naar de wenken door de agenten hun gegeven. Eenigen hunner lieten zelfs het mes zien, waarop de politie, inmiddels ver sterk t, krachtig ingreep, vooral gesteuüd door 4 man der militaire politie. Geduchte klappen werden uitgedeeld, zoodateen 5 tal in bet militair hospitaal moest verbonden worden, alwaar Dr. Groneman de eerste hulp verleende. De politie liep slechts een paar schram men op. In de stad bleef bet nogal rumoerig, tengevolge waarvan er nog een paar bekeuriogs werden gedaan o.a. wegens bet maken van straatmuziek, het ver storen der orde en wegens openbare dronkenschap. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een boerenknecht, wegens rijden met eeti rijwiel zonder beltegen eeD houder van een vliegenden winkel, wegens overtreding van de verorde ning op de winkelsluiting; tegen 2 werkgevers wegens overtreding der Arbeidswet, nl. de één. omdat bij een jongen aan 't werk had zonder arbeids kaart en de ander, omdat een jong maatje in een booge dakgoot aan 't werk was. Tegen 5 Spakënburgsche visscbers werd proces-verbaal opgemaakt, we gens overtreding der verordening op het marktwezen; tegen iemand, die de openbare straat verontreinigde; tegen een 3-tal per sonen wegens 't fnetsen met niet- klinkende bel; tegen een voerman, wegens 't rijden met paard en wagen over de Bloemeodalsche brug en tegen zekere B., wegens ordeverstoring op de Varkensmarkt. Ten nadeele van den winkelier V. H. in de Stationstraat werd een fiets ontvreemd. De recherche heeft een burger aan gehouden, die zich onrechtmatig als militair verkleed, toegang trachtte te verschaffen tot de infanterie-kazerne. Voor 't gerechtshof te Amster dam diende in hooger beroep de zaak der spoorwegdiefstallen bij de H. IJ. S. M. alhier. De ptocureur-generaal eischte tegen S. en K. 2 jaar gevangenisstraf en tegen een derde IV, jaar, alles zonder aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. Ter paardenmarkt op j.l. Don derdag werden aangevoerd ongeveer 400 paarden, 30 veulens en 200 hitten. Luxe paarden golden f 1000.tot f1300werkpaarden f500.tot f 800.2-jarige f 400.tot f 600. veulens f200.tot f400—; slacht- paarden f150tot f350.bitten f 100.tot f500.—. Er werd niet veel verhandeld. Veemarkt Amersfoort. 22 April 1919. Aanvoer 5 stuks. Guste koeien f 250f 280. Kalfkoeien f300— 1375. Pinken f120—f200. Agenda van de openbare ver gadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 29 April 1919, des namiddags 2 uur. 1. Ingekomen stukken eo mede deelingen. 2. Benoeming van een regent van het Burger Weeshuis.. 3. Benoeming van een leeraar aan bet Gymnasium (vacature Dr. Smit) 4. Benoeming van voorzitters en leden der stembureaux ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad. 5 Vaststelling van het verslag, be doeld in artikel 11 van bet Koninklijk besluit van 19 Novenber 1900, Stbl. No. 202 (Kindervoeding). 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanwijzing van een drietal lokalen van het St. Pieter- en Bloklandsgasthuis als schoollokalen voor het geven van Lager Onderwijs. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige vaststel ling van den pensioensgrondslag voor een leeraar aan het Gymnasium. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van den bij de aanbesteding der restauratie van den O. L. Viouwe Toren vast- gestelden prijs van zandsteen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet verleenen van een crediet van f 40.000 voor de verbetering van de bestratingen in en om de Binnenstad. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet verleeoen van een crediet van f 3500, voor rioleering van het gedeelte der Langestraat vanaf de Kortegracht tot de Kamper binnenpoort. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het Raadsbesluit van 25 Februari 1919, waarbij aan de N. V. F. M. Houbaer en Co's Sigaren en Cigarillosfabriek, vergunning is verleend tot het leggen van een smalspoor door het Smallepad bij zijn fabriek. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen een crediet van f 300 000 te verleenen tot het doen inrichten van terreinen voor den Ge meentelijken Reinigingsdienst. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen een crediet van f5000 toe te staan voorden aankoop van gasfornuizen, teneinde deze voor huurkoop beschikbaar te stellen. 14. Afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op bet ver zoek van het Bestuur der Amersfoort- sche Muziekvereeniging. betreffende verhooging van de jaarlijksche subsidie tot f 400. 15 Afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op het adres van het Bestuur der R -K Bouw- vereeniging »St. Bonifaciusa houdende verzoek om toekenning van een voor schot groot f 204465, alsmede een jaarlijksche bijdrage in de annuïteit. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen, de noodige stappen te doen, om te ge raken tot toepassing der wet tot tij delijke afwijking van de bepaling der wet van 28 Augustus 1851, S. 125 (Onteigeningswet) ten opzichte van terreinen in eigendom behoorende aan W. E. Kreikamp. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Ver ordening op de heffing van eene be lasting op tooneelvertooningen en and»re openbare vermakelijkheden. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het veileenen van afwijking aan H. Reichmann van art 5 der Verordening houdende eischen, waaraan een lokaliteit moet voldoen, om in aanmerking te komen voor een vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van 4 woningen aan de Walikersteeg van I. de Groot in het belang der Volks huisvesting. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van de per- ceelen aan de Coninckstraat No. 27 en 29 in het belang der Volkshuis vesting en de verbetering van de binnenstad. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het huis met groDd aan den Soesterweg, kada straal bekend Sectie D. No. 3549 van W Spijker. 22 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet overnemen van B. Nieweg, van de stoep gelegen voor het perceel Langestraat 39. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het overnemen van E. van de Stadt, van de stoep voor het perceel Utrecbtscbeweg 42. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot liet overnemen van J. van Hamersveld van de stoep, ge legen voor het perceel Utr.straat 49 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvaarden van gronden gelegen aan den Arnbemscbe- weg, tot verbetering en verbreediog van dien weg. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan A. Scbolte. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de firma N. Vels-Heijo. 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan J. L. van Nieu- wenhuizen. 29. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein gelegen aan een ge- projecteerden weg, loopende van de Barchman Wuytierslaan in Zuidelijke richting, aan de Firma Klaas Baving. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vei koop vaneen per ceel bouwteirein gelegen aan de Pun tenburgerlaan aan H. L. van Eijbergen. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein gelegen aan de P. C. Hooftlaan, hoek Steven van dei Hagen- laan, aao W. van Haseleo, P. H.zn. q.q. 32. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel grond gelegen aan de Tessel- schadelaan aan de N. V. Bouwmaat schappij »Nieuw Amersfoort». 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een ter rein gelegen aan de Zuidzijde van Laan 1914, aan Mej C. J. E. Lein- weber. 34. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop aan J. van Keulen, van een perceel bouwterrein aan de Steven van der Hagenlaan. 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuring van een perceeltje grond gelegen bij de Zieken barak aan den Arnhemscheweg, aan H. Boon. 36. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuring van epn perceeltje grond gelegen aan de Barch man Wuytierslaan aan H. J. Scheffer. 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen den Staat der Nederlanden te vrijwaren tegen eventueele schade, voortvloeiende uit de op het voor de Rijks Hoogere Burgerschool bestemde terrein rustende servituten. 38. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk, waarbij aan deze Gemeente een stukje grond aan bet Stationsplein, waarop de kiosk is geplaatst in recht van opstal wordt uitgegeven. 39. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en opnieuw vaststelling der begrooting Handels school voor 1919. 40. Behandeling van reclames tesen aanslagen schoolgeld Lager Onderwijs, dienst 1918/19 41. Behandeling van reclames straat- en rioolbelasting, dienst 1918 42. Afschrijvingen van aanslagen Inkomstenbelasting, dienst 1918. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 18 t/m 24 April 1919 Geboren Maria Jacoba, d. v. Jacob Willemsen en Maria van den Hoek Wietse, z. v. Tbys Vrind en Jo hanna Verhoeff Dirk. z. v. Gerrii Vos en Margrietha Buitenkamp Adriana, d. v. Jan Gerrit Vink en Jacoba Johanna Polman Johanna, d. v. Albertus Jacobus van Straalen en Everarda Reynders Everarda Johanna Fianciska, d. v. Everardus Johannes Elbertse en Franciska Cuy- pers Rijk, z. v. Cornelis Kamerbeek en Aaltje Snabel Gijsbertha Roe- loffina, d. v. Gijsbert Antonius Post en Roeloffina FloorWijmpje Theo dora, d. v. Gerrit van Stralen en Heintje van Batenburg Clasina Johanna, d. v. Wilhelmus Krielen en Marie Kerkmeer Anje, d. v Sybe Dykstra en Maria Helena Josephine Daalbuyseo Hendrik, Helperi, z v. Reinhard Hendrik Helperi Leopold en Margaretha Oosterom Johannes, z v. Hendrikus Sandbrink en Joanna Christina den Ouden Henrica Jo hanna, d. v. Steven Hendrikus Massa en Wilbelmina Hendrika Neerincx Jan, z. van Aart van den Bor en Jannetje Meinten Dirk, z. v. Cor nells Meyer en Teunisje Willemsen. Ondertrouwd Nicolaas Parlevliet en Huiberdina Gijsbertha Dormer Joztas David Goedhals en Maria te Kulve Willem Hendrikus Ellen broek en Maibilda Voskuilen Willem Fredeiik Herman Wiegman en Catharina Agatha de Haas Johannes Marinus Hastrich en Maria Elisabeth Bos Petrus Josephus de Wit en Hendrika Margaretha Op- scherper. GehuwdLucas Jacobus Josephus Roeland en Maria Hendrina van den Berg Pieter Vlug en Cornelia Pothoven Wouter van der Meulen en Hendrika Johanna de Groot Jan van der Veen en Gijsbertha Hil- legonda Salomons. OverledenMaria Sophia Verniers, 65 jaar, echtgen. van Jan Huisinga ADtonia Jacoba Uding 5 j. (d. v. Jobannes Abraham Uding en Antonia Jacoba van Balkum) Jacob Johannes de Visser, 90 j., wednr. van Golida Wilhelmina van Renswoude Jan Albert Nyhof, 14 j Leenden Stomphorst, 14 amd. Franciscu- Bos, 34 jec'ntgen. v. Johanna van Rijn. Johanna ten Hoove, 78., wed. v. Cornells van Eist Gnetje Maas. 77 j., wed v. Hendrik van Nus. Maria van den Hoek, 74 j., echtgen. v. Jocobus Hulst Leonard Wiertz. 79 j., wednr. van Margretba Gravel. Woudenberg. Geboren: Petionella, d. van Gerrit Rijksen en Evertje Henken Arthur Hendrik, z van Gei rit Wolfswinkel en Gerrilje van de Pol. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aanspraketijK. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Af. de R.l! Met verwon<1enng boorde ik dat in Amsterdam, Wormerveei, Zeist en in tal vau andere plaatsen, nog steeds regeenngsspek wordt gedistribueerd *ao Amsterdam en Zeist is bet mij bekend want daar liggen beele stapels van dat.spek voor de winkelruiten, terwijl men bier er ploiselwg mee ophoudt. Hoe dat komt? dat is nu juist de vraag, maar misschien kan de directie van bet distributiebedrijf opheldering geven want dat spek was voor velen een uitkomst ofschoon co^ lang met goedkoop toch nog te bekomen daar het ander te duur en bijna voor de meesten niet te bekomen is. Met dankzegging voor de plaatsing. G. J. VAN DE BIEZENBOS. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 25 April 1919. Tarwe f0—Rogge f0.—Boekweit f 0. appelen fafPeren faf Klei-Aardapp. f 0.00 a f 0.Zandaardapp. f 0.00 a 0.00 Hoendereieren f 14a 114.50 p. 100 st Bruine eieren f 00.00 a f 00.00 per 100 st. Boter f4 00 a f4.20 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00 Zoetem. kaas f 0 a f 0. per 50 kilo Kippen f2.50 a f5.00 Kuikens fO.OO a fO.OO Piepkuikens f0afO.Gan zen f 0.a f 0.00. Eenden- f 0.00 a f 0.00 p. st. Jongen fO.OO a fO.OO. Hazen fO.OO a fO.OO. Wilde konijnen fO.OO a fO.OO. Tamme f2.00 a f4.50 Duiven f 1.50 a f 1.80 paar. Magere varkens f 00.a f 000.Zeugen f 000.a f 000.Biggen f 25.a f 55.Drachtige zeugen f200.a f400.Schrammen f0.a f0.Vette koeieD fOOQ a f0000.Guste koeien f000.a f000.Kalf koeien f000 a f000.Kalfraarzen fOO.a f00.Os f 000.a f 000.Pinkstieren f 0.a f 0 00. Kalveren f10.a f22. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge heet. Boekweit. 00 heet. Appelen 0 heet. Peren. heet. Zandaardappe- len. heet. Kleiaardappelen 30000 stuks Hoen dereieren 000 stuks Eendeneieren. 60 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas stuks Vee magere varkens. Varkens voor exportslagerij 120 biggen, 10 zeugen, 25 kalveren. Van de volgende leeningen ten laste van bovengenoemde socië teit zijn uitgeloot 1°. Societeitsleening 1906 de aandeelen 2°. Meubilairleening 1898 de aandeelen Coupons en uitgelote aandeelen na 10 Mei e.k. betaalbaar bij den penningmeester M. KOOL, Utrechtschestraat 14, Amersfoort Nieuwe Couponbladen van de meubilairleening tevens aan bo vengenoemd adres op aanvraag verkrijgbaar. Directeur van Openbare werken zal onder nadere goedkeuring van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort op Dinsdag 6 Mei 1919 v.m. II uur ten bureele van Openbare werken Achter Davidshof No. 2 Bestek No. 10 dienstjaar 1919. Het bouwen van een U.L.O. school aan de Wyers- straat te Amersfoort. Bestek No. II dienstjaar 1919. Het schilderwerk van deze school. Bestek No. 10 met 2 teeke- ningen en inschrijvingsbillet is verkrijgbaar vanaf 26 April 1919 aan het kantoor van Openbare werken, tegen betaling van f 5. franco per post /"0.15 meer. Bestek No. 11 ligt aldaar ter inzage.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2