1HIE UWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. Gemeenteraad. No. 25. Zaterdag 7 Juni 1919. 48e jaargang. Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Afzonderlijke Nummers 5 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Vrijdag. ?EBSCHIW WORNSflAG BI* ÏATEROAG. Tijdelijk slechts Zaterdags. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Bureau: Langestraat 77. Telepboonn. 69. AOVERTENTIËN: Van 16 regels 0.90; iedere reg9l meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. Onder voorzitterschap van den Burgemeester, Graaf van Randwijck kwam de Raad onzer gemeente op 3 Juni des namiddags 2 uur bijeen. Afwezig de heer Houbaer. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken Afschrift van het Kon. Besluit van 24 April 1919 tot toekenning van een Rijks-voorschot groot f 10.550. ten behoeve van den bouw van een drietal arbeiderswoningen in deze Gemeente, benevens een buitengewone jaarlijksche bijdrage in de betaling van de annuïteit over genoemd voor schot tot een maximum van f I5.82'/i, alsmede een buitengewone jaarlijksche bijdrage in de betaling van de annuï teit over genoemd voorschot tot een maximum van f 169.47. Voor ken nisgeving aangenomen. Afschrift van idem van 1 April j.l. waarbij aan deze gemeente tot 1 Sep tember 1924 vrijstelling wordt ver leend van de verplichting tot het oprichten en instandhouden eener burgerdag- en avondschool. Als voren. Missive dd. 19 Mei 1919 van Ged. Staten van Utrecht, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit het Kon. Besluit van 23 April tot goed keuring van het Raadsbesluit van 28 Jan. strekkende tot vaststelling der Verordening op de heffing van een bijdrage voor het deelnemen aan den cursus tot opleiding voor hoofdonder- wijzer en hoofdonderwijzeres. Als voren. Afschrift van het besluit dd. 20 Mei van Ged. Staten, met goedgekeurd Raadsbesluit van 29 April 19 i 9 tot wijziging van dat van 29 October 1918 tot het verleenen van een crediet groot f39650. voor het bouwen van 6 arbeiderswoningen op een terrein aan de Flierbeekstraat alhier, in dien zin, dat de aflossingstermijn van 65 jaren nader wordt bepaald op 50 jaren. Als voren. Idem idem, Waarbij worden goed gekeurd de Raadsbesluiten van 29 April tot wijziging van het Raads besluit van 3 Dec. 1918 betreflende den bouw van 348 arbeiderswoningen en 9 winkelhuizen op terrein aan den Woestijgerweg; dat strekkende om van J. van Ha- mersveld, caféhouder alhier, om niet over te nemen, de stoep, welke ge legen is voor het perceel Utrechtsche- straat No. 49; dat strekkende om van E. van de Stadt, coifleur alhier, om niet over te nemen een strook grond, gelegen voor het perceel Utrechtscheweg No. 62; dat tot aankoop van enkele per- ceelen aan de Walikersteeg van Israel de Groot alhier; dat tot aankoop van het perceel kadastraal bekend Sectie D No. 3549 van W. Spijker; dat, strekkende om van B. Nieweg, photograaf alhier, om niet over te nemen de stoep, gelegen voor het perceel Langestraat no. 39 dat, strekkende om van G. Nieuwen- burg en J. Hendriks alhier om niet over te nemen den benoodigden grond voor de verbreeding van den Arnhen- schenweg dat, strekkende om onderhands te verhuren aan H. J. Scheller alhier, een achter de Barchman Wuytiers- laan gelegen terreintje groot plm. 3 A. voor den tijd van twee jaren en acht maanden dat, strekkende om onderhands te verhuren aan H. Boon alhier, een bij de ziekenbarak aan den Arnhemschen- weg gelegen terreintje voor het tijd vak van 1 Mei 1919 tot 31 December 1921. Alle voor kennisgeving aan genomen. Idem, idem, waarbij wordt goed gekeurd de Raadsbesluiten van 25 Maart, tot aankoop van E. J. en C. Ruitenberg alhier, van de perceelen aan de Walikersteeg Nos. 10, 12, 14 en 16 dat tot aankoop van L. Smink van de perceelen Achter de Kamp Nos. 2, 4 en 6 dat, tot aankoop van J. Kamp al hier van het perceel Lange Gracht Nos. 21 en 21a; Idem, idem, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 25 Febr. strekkende tot aanwijzing van de plaatsen alwaar scholen zullen zijn gevestigd binnen deze gemeente. Als voren. Schrijven d. d. 28 April van A. Butselaar te Soest, houdende verzoek om zijn salaris voor het bedienen van de pont over de Eem aan de Melm te willen verhoogen met 1225. In handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven d.d. Mei 1919 van W. Jansen e.a., allen bewoners van de Wijersstraat en de van Asch van Wijckstraat, houdende verzoek om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het bestraten van genoemde wegen Als \oren. Schrijven d.d. 3 Mei 1919 van de Afd. Amersfoort van den Alg. Ned. Chr. Amhtenaarsbond, houdende voor stel om aan het gehuwde gemeente- personeel hangende de nieuwe salaris regeling alsnog een kindertoeslag toe te kennen op den grondslag van de Rijksregeling 1918 n.l. van f 50. per kind of inwonend pleegkind be neden den leeftijd van 18 jaar, be nevens een tegemoetkoming in de huishuur van f200.voor de ge huwden, die den leeftijd van 24 jaar hebben bereikt. Als voren. Schrijven dd. 8 Mei 1919 van J. Peper e.a., onderwijzend personeel der Middelbare Handelsdagschool alhier, houdende verzoek een her ziening der salarissen van genoemd personeel ten spoedigste in behande ling te willen nemen. Als voren Schrijven dd. 29 April 1919 van het bestuur dér Afd. Amersfoort van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Franciscus van Assisie, houdend ver zoek de Gemeentelijke Verordening op de winkelsluiting zoodanig te wijzigen, dat de sluiting van winkels op des avonds 7 uur wordt bepaald. Wordt gesteld in handen van de Commissie van de Strafverordeningen om advies. Schrijven dd. 19 Mei 1919 van de Afd. Amersfoort van den Ned. R.K. Bond van Personeel in dienst van Openbare Lichamen en Bedrijven »St. Paulus", houdende het verzoek den toeslag op het loon van het Gemeentepersoneel van 20 °/o te ver hoogen tot 40°/o van af 1 Januari. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven dd. 23 Mei 1919 van het Bestuur der Ver. »Amersfoortsche Industrie- en huishoudschool'' houdende het verzoek nogmaals het subsidiebedrag ten behoeve dezer school te verhoogen en alzoo voor het jaar 1920 en vervolgens te brengen op f 8500.Alsvoren. Schrijven, ingekomen 9 Mei 19 i9 der Afd. Amersfoort der Centrale Commissie tot uitzending van Nederl. kinderen naar buiten, houdende mede- deeling dat ook dit jaar wederom de gelegenheid bestaat een zeker aantal zwakke (niet zieke) kinderen uit te zenden. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven dd. 30 Mei van I. J. Kreupeling, alhier houdende verzoek om te bepalen, dat bij eventueele te houden aanbestedingen door de Ge meente, onderaannemers geen borg mogen zijn voor den aannemer. In handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven dd. 30 Mei 1919 van denzelfden houdende verzoek terug te komen op het besluit van 2y April 11. tot verhooging van den zand steen prijs, zooals die was vastge steld bij de aanbesteding der restau ratie van den O. L. Vrouwe Toren en over te gaan tot aanbesteding der twee laatste pijlers van genoemden toren. Als voren. Idem Idem, houdende verzoek hen eene vergoeding toe te kennen wegens het niet nakomen door B. en W. van hun schrijven dd. 27 October 1914 betreffende de aanbesteding van den Onze Lieve Vrouwe Toren. Als voren. Schrijven dd. 31 Mei 1919 van F. van Terwisga e.a. allen tijdelijk ambtenaren van het Levensmiddelen bureau alhier, houdende verzoek aan de ontslagen crisis-ambtenaren alsnog enkele maanden salaris of wacht geld uit te keeren. Als voren. Schrijven dd. 1 Juni 1919 'van J. van Hees e.a. bewoners derBloemen- dalschestraat, houdende verzoek ten spoedigste over te gaan tot den bouw van een brug bij de Bloemendalsche- poort. Te behandelen bij punt 17 der agenda. Schrijven dd. 29 Mei 1919 van Mej. S. E. Vervloet, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school F, houdende verzoek haar verlof te verleenen van 15 Juni 1919, tegen welken laatsten datum door haar eervol ontslag is aangevraagd. Het eervol ontslag wordt met ingang van 15 Juni e.k. verleend. Missive dd. 31 Mei 1919 van B. en W., waarbij wordt voorgesteld over te gaan tot aankoop van C. Ruiten berg, aannemer, alhier, van eenige perceelen aan den Soe?terweg alhier groot 42.02 A. voor f10625. Conform besloten. De heer Ruiten berg blijft buiten stemming. Afschrift van het besluit van Ged. St. dd. 26 Mei 1919, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 29 April, tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Puntenburgerlaan aan den heer H. L. van Eijbergen alhier. Voor kennisgeving aange nomen. Idem, idem, waarbij worden goed gekeurd de Raadsbesluiten van 29 April tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Steven van der Hagenlaan aan Joh. van Keulen, alhier; dat tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den geprojecteerden weg, loopende van de Barchman Wuy tierslaan in Zuidelijke richting aan J. Schut alhier; dat tot verkoop van een terrein aan de Zuidzijde van Laan 1914 aan Mej. C. J. E. Leinweber alhier; dat tot verkoop van een terrein aan de Tesselschadelaan aan de N. V. sBouwmaatschappij Nieuw Amers foort"; dat tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de P. C. Hooftlaan hoek Steven van de Hagenlaan aan W. van Haselen P. Hzn. alhier. Alle als kennisgeving aangenomen. Schrijven dd. 2 Juni van Th. P. A. Klaassen alhier, houdende verzoek het plein voor zijn school voor dansonder- wijs Achter de Arnhemsche Poortwal te doen bestraten en zoo mogelijk een behoorlijke waterafvoer aldaar aan te brengen. In handen van B. en W. ter fine van advies. Schrijven dd. 2 Juni 1919 van F. Scheelings alhier, houdende verzoek hem ontheffing te verleenen van de verordening van 29 Juni 1915, be treffende verlofslocaliteiten in verband met zijn aan B. en W. gericht verzoek om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor de beneden voor- localiteitvan perceel Utrechtschestraat 41. Als voren. Missive dd. 26 Mei 1919 van Ged. St., waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit het Kon. Besl. van 5 I Mei 1919 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 20 Dec. 1918 tot wijziging der Verordening op de hef fing eener plaatselijke directe belasting naar het inkomeD. Voor kennis geving aangenomen. Bij punt 2 der agenda, benoeming van 4 leden der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting acht de heer Leinweber de aanbeveling te laat ingediend, en onwettig saam- gesteld. De Voorzitter antwoordt, dat de Raad in dezen tot beoordeelen bevoegd is. i Met algem. st. worden herbenoemd de heerenVan Daal, Van Wessel, v. d. Kamp en Herschel. Om de benoemingen achtereen volgens te doen geschieden wordt thans punt 12 der agenda aan de orde gesteldbenoeming van een deskundige in verband met de reclame van C. G. Coenen c.s. tegen hunne aanslagen in 't vergunningsrecht. Benoemd met alg. st. de heer J. de Groot, deurwaarder. Eervol ontslag wordt verleend aan G. Th. W. LindenhoviusMezgerals onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school C, aan M. van Hoogevest, als zoodanig in functie aan school G, aan S. R. Vervloet, als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan school F en aan J. C. van der Lec.q als leeraar aan de Middelbare Handelsschool en den cursus voor de hoofdakte. Op voorstel van B. en W. wordt z. d. of h. st. ziekteverlof verleend aan M. G. van Berkel, leeraras aan de Gemeentelijke Handelsdagschool; welk verlof eveneens wordt verleend aan T. Beverlo, onderwijzer aan school C. Conform het voorstel van B. en W. wordt z. d. of h. st. besloten een contract aan te gaan met J. M. Thiel inzake de regeling van de pensioen aangelegenheid. De heer Leinweber verklaart niet te zijn tegen de verhooging der jaar wedden van de leeraren aan 't gym nasium, maar acht zulk een spoed niet noodig, daar de regeling toch 1 Sept. eerst ingaat. Bovendien acht hij dit onbillijk tegenover de andere ambtenaren. Wel is waar wachten 2 heeren met de aanneming hunner benoeming in verband met de voor gestelde verhooging, maar laten zij nu maar eens op ons wachten. De Minister moet toch ook eerst zijn goedkeuring aan de regeling geven. Wethouder Verhoef wijst erop, dat 't belang van 't onderwijs vóór moet gaan voor 't belang van andere amb tenaren. Ook is 't niet juist gezien, dat de andere voorstellen nog niet rijp zijn. Waar met 1 Sept. de nieuwe cursus begint wordt door uitstel de belangen van t onderwijs geschaad. De goedkeuring des Ministers kan bovendien ook wel eens een paar maanden op zich laten wachten. De regeling zooals door B. en W. voorgesteld wordt met 18 tegen 1 st. (de heer Leinweber) goedgekeurd. Hierdoor zijn de salarissen als volgt vastgesteld: rector f42.0f5100, conrector f200 boven zijn leeraars- salaris, leeraars f2800 f4200 met verhooging van f 110 voor elk lesuur meer dan 24 per week, leeraren die minder dan 18 uur geven f1301185 per lesuur, voor den leeraar in de gymn. f 100 f 150 per lesuur. De Verordening tot regeling van 't herhalingsonderwijs wordt gewijzigd in verband met de opmerkingen van Ged. Staten. Waar deze bedenkingen zijn voornamelijk van fe'dactioneelen aard, waaraan zonder bezwaar kan worden tegemoet gekomen. Art. 5 dezer verordening luidt thans als volgt: de cursus loopt over 3 jaren. Hij wordt gehouden: a. Voor jongens van 1 Sept. tot 1 Mei, gedurende 5 avonden per week, telkens van 79 uur en voor hen, die 't beperkt leerplan volgen van i Sept. tot 1 Maart, gedurende 4 avonden per week van 89 uur. b. voor meisjes van 1 September

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1