„BATO" rijwielen Electto-TecMscIBiireaa S. SMIT latjh. Withoosstr. 9. PIANO'S B. RUITENBERG Hzn. VERSLAGGEVER aanbesteden bet verupwen m èee -gedeelte werfmunr aan den leverssiiel. Plaatselijk Nieuws. AMSTEL-BIEREN MINERALE WATEREN LIMONADES J. v. HAMERSVELD Jr. Utrectitschestraat 49 agent voor Amersfoort J. V. D. KOMMER Bloemendalschestraat 34 Reparatie—Hfrichting Begrootingen -kosteloos. LOUIS KLEIN VLEUGELS ORGELS MUZIEK ÜTRECftSMHfiSTRAAT Probeer eens 't schoeisel GEBRS. KROES de EN&EkSCHE STOFFEN BOEKENTAFEL. Advertentiën. De Directeur van Openbare Werken te Amersfoort zal DINSDAG 22 JULI 1919 in het openbaar Bestek No! 17, dienstjaar 1919: Bestek met inschrijvings biljet vaba|12 JULI a.s. ver krijgbaar ftbrean Openbare Werken tegen betaling van f 1.75 per post fL85. medaille en Z. K. H. Prins Hendrik een zilveren beker en eveneens een groote zilveren medaille. De Amster- damsche Turnbond en de beer L. C. v. d. Meuten stelden elk een gouden medaille beschikbaar, de gemeente Amsterdam en de Heer W. Wester man gaven elk 2 groote verguld zil veren medailles, voorts de Minister van Marine, de Commissaris der Konin gin in Noord-Holland, luit. generaal J. Bulger, de heer A. B. van Hengel, Mr Dr. W. F. van Leeuwen, C. J L. A Graaf van Limburg Siyrum en F W. baron van Tuyll van Seroos- kerken elk 1. Zilveren medailles zijn nog geschon ken door den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, de gene raals C. J. Snijders, K. Eland en A. R. Opborst, de beeren Job. Heynen, burgemeester Tellegen en W. Graaf land. Agenda voor de Openbare Ver gadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Maandag IA Juli 1919, des namiddags 2 uur. 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Benoeming van onderwijzers aan school F, school G en H. 3. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school F. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te ver- leenen tot het aanstellen van een Directeur van het Onderwijs. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de jaarwedde van den bediende bij het onderwijs in de kennis der natuur aan den Hoofdaktecursus. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan het personeel der Gemeentelijke Burgeravondschool en tot intrekking der salaris- en school geldregeling. -A-ilifamSfooxt VRAAGT PRIJSCOURANT 7. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Bestuur der Vereeniging Schilders- kwartier waarbij eenige wenschen worden gedaan ten opzichte van de woningen aan den Woestijgerweg. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het huren van een 3 tal lokalen van het Sint Pieters- en Bloklandsgasthuis voor het geven van onderwijs. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van de Nuts Fröbelschool met inventaris en bijbehoorende gronden. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de laan loopende van de Barchman Wuytierslaan naar de nieuwe Hoogere Burgerschool aan W. van Haselen P.H.z. q.q. 11. Voörstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Huygenslaan hoek Tesselschadelaan aan W. van der Leek q.q. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan dePrinsFrederik- laan aan H. A. Pothoven. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Huygenslaan aan A. Hofkamp. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Prins F rederik- laan aan J. B. v. d. Haar Jr. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Prins Frede- riklaan aan J. Peper. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Pieter Both- laan aan A. Broeksmit. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een fabrieksterrein aan de Sluisstraat aan I. Engelsman. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond, hoek Snouckaertlaan Stationsstraat van B. en G. van 't Eind. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een rooilijn langs de Prins Frederiklaan. 20. Afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op het adres van I. J. Kreupeling houdende verzoek om vergoeding wegens het niet geven van de gelegenheid tot deelneming aan de aanbesteding van het herstel lingswerk van de O. L. Vrouwetoren. 21. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van een adres van I. J. Kreupeling inzake aanbesteding van de levering van zand steen voor de O. L. Vrouwetoren. 22. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van I. J. Kreupeling, om bij eventueele te houden aanbestedingen der Gemeente te bepalen, dat onderaannemers geen borg mogen zijn voor den aannemer en tevens te besluiten steenhouwers- werk boven f 100 aan te besteden en den inschrijver gelegenheid te geven bij opening der biljetten tegenwoordig te zijn. 23. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van F. Wesseling e. a. om over te gaan tot bestrating van de Wijersstraat en de Van Asch van Wijckstraat. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vernieuwing van het urinoir aan den Leusderweg. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verhoogen van het bedrag bestemd voor aankoop van krotwoningen. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling van de jaarwedden van personeel in dienst der gemeente. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van het loon van de doodgravers. 28. Afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op het ver zoek van personeel van het Levens middelenbureau om aan de ontslagen ambtenaren nog enkele maanden salaris of wachtgeld uit te keeren. 29. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot intrekking van de verordening tot wijziging der ver ordening houdende bepalingen ter voorkoming van drankmisbruik. 30. Voorstel van de Commissie van Wetgeving tot aanvulling en wijzi ging van de Verordening betreffende de straatpolitie. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een subsidie aan een op te richten vrijwilligen Reddingsdienst onder den naam van ïAmersfoortsche Reddings brigade». 32. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan L. A. Baron van Ittersum als lid van het Burgerlijk Armbestuur overeenkomstig verzoek. 33. Vaststelling staten van oninbare posten. 34. Reclames straat- en rioolbe lasting, dienst 1918. 35. 7e primitief kohier straatbe lasting, dienst 1918. 36. 7e primitief kohier rioolbelas ting. dienst 1918. 37. Ie primitief kohier straatbe lasting, dienst 1919. 38. 2e primitief kohier straatbe lasting, dienst 1919. 39. ie suppletoir kohier straatbe lasting, dienst 1919. 40. Ie primitief kohier rioolbelas ting, dienst 1919. 41. 2e primitief kohier rioolbelas ting, dienst 1919. 42. Reclames inkomstenbelasting, dienst 1918. 43. Reclames schoolgelden, dienst 1918. 44. Afschrijvingen inkomstenbelas ting, dienst 1918. 45. Vaststelling le gedeelte primi tief kohier Inkomstenbelasting, dienst 1919, met vaststelling vermenigvul- digingscijfer. Op het stedelyk Gymnasium zijn bevorderd: Van klasse Ia tot kl. II: Onvoorwaardelijk: Ra. G. Bomas, Aa. Burghardt. Ma. C. E. Oupont (Ermelo), P. J. Eekbout, A. J. van Genderen, P. J. J. Lamour, K. J. E. Slagmolen, La. S. Tak (Veenendaal). Voorwaardelijk: W. H. de Beaufort (Soest). Niet bevorderd: 3. Van kl lb tot kl. II: Onvoorwaardelijk: F. Boerwinkel. Ja. C. Groneman, Aa. G. Kleyn, A. van Traa, C H. F Kleyn. Niet bevorderd4. Van kl. Ha tot kl. III: OnvoorwaardelijkHa Belonje, G. F. Callenbach (Nijkerk), W. C. Capello (Semenarium). Ha. B. van Essen (Veenendaal), Ja. C. Gerritsen, E. Knevel (Ermelo), Ea. van Oordt (Nij kerk), D. W. H. Palijn (Den Haag), Ja E. Uijldert, Ma. J. J. E J. E. Veldhoen, W. G. van der Wyck (Hoevelaken), J. van Zanten (Semi narium). Niet bevorderd: 1. Van kl lib tot kl. 111: Onvoorwaardelijk: R. Bijleveld, La G. van Gendt (Heusden), D. Gerritsen, G. H. v. d. Griendt, Ja F. Heuve- link, Ma. Ka. Kruisinga, Ya. Middel burg (Middelburg) C. M. Veenhuysen (Harderwijk), Th. Weevers. Voorwaardelijk: Aa. C. Palm. 6 leerlingen konden niet lot een hoogere klasse worden toegelaten. Van kl. Ill tot kl. IV: Onvoorwaardelijk: D. Birnie, N.M. H. van der Buig, L. W Douwe van Troostwijk (Den Haag), Ba. E. van Essen (Veenendaal), P Brown Gorsira (West Indië), Ta. G. Helder (Eimelo). F. J. Herman, A. R Heyligers (Semi narium), La. M. E. Lamour, Ea. M. J. Rant, J. E. Schollens, Ph. W Wöhrmann M. A. Zwart (Seminarium). Voorwaardelijk: J. W. Bast. Uit het Schoenmagazijn van LANGESTRAAT 78 TELEPH. 351 Kwaliteit en vakkundige bediening doet u nimmer tot een ander adres be sluiten. Aan 't zelfde adres uitvoering van solied reparatiewerk. Aanbevelend, ALS BOVEN. Van kl. IV tot kl. V: Onvoorwaardelijk: A. D. Algera, W. H. Avelingh (V«lp), O. Borghardt, J. F. van Haselen, P. G. van den Hooft, La. P. Lankamp, G. W. Molle- rus, J. J. Peters (Seminarium), Ma. J. Peyrot, Ha. H. Prins, Ma M van Randwijck, M. A. van Rijn van Alke made (Den Haag), J H. Scheltema de Heere, Wa. C. J. E. Wagtho, Aa. G. Kleyn. Voorwaardelijk H. N. Bierman, J. B. Vogelaar (Achterveld), Wa. J. C. van Vollenhoven. Van kl. V tot kl. VI: Onvoorwaardelijk Ca. A. van den Bovenkamp, P. van een Burg, Ha C. G. Fehrmann (Hoogland), Ma. A. Heuveluik. Ma. Th Hoog, S. Knoppers, Ha. W. Kollï, Th. Moleman (Semi narium), Ea. C. Ongerboer (Arnhem), Ma A. Palm, J. M. Westra (Nijkerk). Een leerling werd niet bevorderd. Waar niet acbler vermeld, zijn te Amersfoort woonachtig. Na voortgezet eindexamen aan het Gymnasium is voor getuigschrift A nog geslaagd F. T. van der Steen (Seminarium). DAMES-en HEERENKLEERMAKERIJ O^T'tr"T17"-^.3iT G-E1T UTRECHTSCHÊSTRAAT 26 TELEPHOON 243 Bij het toelatingsexamen van de Rijks Hoogete Burgerschool zijn geslaagd Job». C. J. Abbing, A. J. M. W. v. d. Berg (Soest), G. E. Boshuisen N. Comijs, A* Donker, A. W. v. d. Feer, P. Fehrmann (Hoogland), E. Groen, J. W. Hilbrands, Sur. Chr. A. v d. Hoeve, H J. W Huisken, G. W. Jansen, P. C. Jongniëre, D. M. Kamerling, J. H. Kleber, W». Koelewijn (Baarn). A. Kuyters, B. Op 't Land, M. C. G. Middelburg (Veenendaal), W. H. van de Poll, W. E. Prins, M. H. van Raalte, H Reeter (Veenendaal). Anna Rombouts (Barneveld), W. Rutgers P. van Scbaik (Veenendaal), M. G Terwisga, M. H. Tuinder, J. Velbake (Baarn). H. J. Viesenbeek, B. H Wolf, Boukje G. van Wijland, D. van Wijngaarden, A. M A. van Zadelboff, J». W. v, d. Heul, A». Nijbof (Veenendaal), H. A. E. de Vos van Nederveer Cappel (Hilversum), J. A. Visscber (Leusden), Ja. M». Salm, A». M». v. d. Veen, Ma. Ca. H. Sutherland. J. H. W. Nieuwland, C. W. Comerell (Rhenen). De broodkaart 102e tijdvak is geldig van 9 tot en met 17 Juli 1919, terwijl die van het 103e t(jd vak loopt van 18 tot en met 26 Juli 1919. Aan de kaasmarkt waren op 7 Juli 1919 aangevoerd 13 wagens, be vattende 2750 K.G. kaas. De prijzen liepen van f72.tot f79.- p. 50 K.G. Gestempelde f 0 00 tot fO.OO p. 50 K.G. Bij veel vraag werd flink gekocht. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 4 Juli tot 12 Juli 1919. Geboren Johannes, z. v. Barend v. Plalenrigen en Willemijnlje Koene Ernst, z.v Casper Jobannes Gerar- dus Ha--trich en Catüarina Geertruida Maria Kramer Willie Laurens, z. v. Hendrik Laurens Jeroe en Elisabeth de Bree Johannes Hendnkus, z.v. Gerrit Nicolaas Arlar en Johanna Maria Bakker Chrisllaan en Jan, zoons v. Marinus Gaasbeek en Chris tina Schouten Johannes Hendrik, z. v. Gerrit Simons en Johanna Aleida Quint Elisabeth Johanna, d v. Mattbijs Hamers en Johanna Wenne- kes Arnold, z. v. Jobannes Her- manus Vei haar en Johanna Geertruida Adriana v. Hulzen. Ondertrouwd: Wichman 't Haze- veld en Eymertje Gerntje v. Dijk Willem Reeders en Elisabeth Bijtelaar Hein v. Dijk en Herrnijntje Hoek Wilhelmus Johannes Ewald en Pelronella Sophia Brugmann. Gehuwd: Willem Mets en Anthonia de Jeger Jan Burbacb en Pelronella Gerrtts Hendrik Teer ink en Petro- nella Hendrika v. Zanten Cornells de Graaf en Elisabeth Fröger. Overleden: Melis Nyboer, 20 jr., ongehuwd Helmert Krijt, 42 jr.. echtgen. v. Everdiua v. de Geide Eveitje Doornekamp, 51 jr., ongeb. Aaltje Hermes, 63 jr., weduwe v. Jacobus Cornells Veenendaal Jo hannes Heridiik Simons, 4 dagen. Woudenberg. Ondertiouwd Marinus Johannes van Asselt en Maria Velthuizen Gehuwd: Petrus ldubertusTbewissen en Roelofje de Bruin. Overleden: Jaunetje Scboenman, 73 jaar. *De lendenen omgord.a Bijbelsch dagboekdoor Ds. J. J. Knap Uit gave J. H. Kok, Kampen. (Afl. 31. Geheel anders van opzei, maarniet minder schoon is het werk, dat ons bier van den Groningschen predikant wordt geboden. Hoe zijn deze twee geschriften met elkander vergeleken het bewijs van den milden overvloed, van den ontiit- puttelijken schat die ons in het Bijbel boek wordt geboden. Voor eiken dag geeft de schrijver een korte meditatie, en hij doei dit op een wijze die ons in alle geschrift van dezen begaafden mar, zoo aangenaam treft. Het is lang niet ieder gegeven, om in enkele fijne trekken naar voren te brengen wat een kon vers of versgedeelte ons te zeggen heeft Zonder de predikanten welke dit stichtend werk ondernemen hard te vallen of te ontmoedigen, moet bet mij toch van het bart. dat het mij niet zelden trof, hoe de rechte gave voor dien arbeid helaas zoo velen ontbreekt. Een korte uitlegging der tekst, en een opwekkend, vertroostend, vermaoend of best'affend woord er aan toegevoegd, en de initialen waar mede het stuk is onderteekend. Vaak blijft het geschrevene zeer aan de oppervlakte, verliest het zich in algemeenheden, of brengt het de oude waarheid in een verouderde vorm. Maar hoe weldadig doet het daarentegen aan, indien, als in dit dagboek eiken morgen, een frisscbe, kernachtige en schoone meditatie ge geven wordt. Wat weet Ds. Knap de dingen fijn met name te noemen. Hoe brengt hij wat we vaak dachten, maar niet orider woorden breinen konden, voor ons in teere bewoordingen naar voren en hoe spreekt uit het geheel de groote eerbied voor het woord, waaruit de schrijver telkens weer nieuwe schatten weet te delven, of is hij als een hovenier, die ons gouden appelen brengt op zilveren geheelde schalen. Ook de berdiuk van deze uitgave zij vergezeld van onze hartelijke aanbeveling. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 11 Juli 1919. Tarwe f 0Rogge f 0.Boekweit f 0. appelen fafPeren faf Klei-Aardapp. f 0 00 af 0.Zandaardapp. f 6.00 a f7.00 Hoendereieren f 16 25 a 117.50 p. 100 st. Bruine eieren f 00.00 a f 00.00 per 100 st. Boter f 3.00 a f 3.20 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00 Zoetem. kaasfOa f0. per 50 kilo. Kippen f 1.50 a f 3.50 Kuikens fO.OO a f0 00 Picpkuikena f0.40 af 1.25. Gan zen f 0.a f 0.00. Eenden f 0.00 a f 0.00 p. st. Jongen f 1.50 a fl.60. Hazen fO.OO a fO.OO. Wilde konijnen fO.OO a f0 00. Tamme f 1.50 a f2.50 Duiven f140 a f 1.50 paar. Magere varkens f 80.a f 130.Zeugen f 200.a f 300.Biggen f 30 af 52.— Drachtige zeugen f250.a f300.Schrammen f0.— a f0.Vette koeien f000.a f0000.Guste koeien f000.a f000.Kalf koeien f000. a f 000.Kalfvaarzen f 00.a f 00.Os f000.a f000.Pinkstieren f0.a fO.OO. Kalveren f26a f26 Aangevoerd waren ongeveer heot. Tarwe heet. Rogge heet. Boekweit. 00 heet. Appelen. 0 heet. Peren. 100 heet. Zandaardappe- ien. heot. Kleiaardappelen 8000 stnks Hoen- dereieren 000 stuks Eendeneieren. 150 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas stnks Vee 20 magere varkens Varkens voor exportslagerij 200 biggen, 30 zengen, 4 kalveren. Een ontwikkeld per- soon bekend met de journalistiek, kan als aan deze courant geplaatst worden. Aanbieding met opgaaf ran referenties schriftelijk aan de administratie.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2