S. SMIT ItatlL Withoosstr. 9. BAT0" rijwielen 6. RUITENBERG Hzn. Alles benutten. Samenwerken. amstel-bieren Plaatselijk Nieuws. Ml NE^A^E WATEREN AD ES J. v. HAMERSVELD Jr. Utreëhtschestraat 49 LOUIS KLEIN Probeer eens 't schoeisel Uit het Schoapmagazijn van G Eyé R S|K R O E S lansestraat 78 teleph. 351 st Begrootingen kosteloos. agent voor Amersfoort J. V. D. KOMMER Bloemendalschestcaat 34 Reparatie-inrichting BINNENLAND. dames-Cheerenkleermakerij o is* t3- e tst de eVuSELSCHE STOFFEN BOEKENTAFEL Amersfoort heeft voor de zoo- veelste maal weder eens bewezen dat als bet op feestvieren aankomt, bet zijn partij opperbest mee kan blazen. De allegorische optocht, waarbij vooral de zegewagen «Nederland buiten de oorlogsrampen gebleven" en de wagen voorstellende »Arbeid en Welvaart", uitmuntten, zoomede bet bloemencorso dat wel iets grooter bad gekund, maar waarvan alle voertuigen klein en groot dan ook geheel »af" waren, hadden duizenden bewoners van omliggende plaatsen naar onze stad getrokken. In de stad zelf zoowel als op bet feestterrein waar ringrijderij, gym- nastiekuitvoeringen werden gegeven, onderwijl Kokadorus er zijo kwink slagen verkocht, was bet propvol en des avonds bij bet vuurwerk, dat dank zij het prachtige weêr uitnemend slaagde, kon men in letterlijken zin over de hoofden loopen. En irotsch al die drukte en daarmee gepaard gaande luidi ucbtigbeid, vallen er geen onge regeldheden te constateeren en heefi het gebeele feest een piachtig verloop gehad. Lersfooxt VRAAGT ^RWSQOURANT Woensdagavond bad in «Amicuia" de uitdeeliog plaats der prijzen in de étalagewedstrijd behaald. Voor daartoe over werd gegaan deelde de heer Houbaer mede, dat door H M. de Koningin alsnog een medaille be schikbaar was gesteld, voor die uit stalling welke naar het oordeel der jury bet meest van belang was voor de Nedeilandsche Nijverheid. De beer Krook vooizitter van »Haudel en Nijverheid" dankte de leden der Commissie voor hetgeen zij hadden gepresteerd. Daarna kreeg de eere voorzitter graaf Van Randwijck het woord. Na een geestige speech, waarin bij zijn voldoening uitsprak over hetgeen door de Amersfoortsche middenstand was tot stand gebracht, werden door bem de velschillende medailles en eervolle- vermeldingen, voor zoover deze ge reed waren aan de dames der winners overhaudigd Wij laten de verschillende prijswinners hier nogmaals volgen: Eereprijzen (2). L Houbaer, Kunstvoorwerp, aan geboden door den Heer Burgemeester van Amersfoort. Fa. Gebr. Hamers (Afd. Meubelen), Gouden Medaille, door de Heeren Van der Zoo de Jong en Van Opdoven, (beide uitgereikt). NederUndsch fabi ikaat (3). Fa Gebr. Hamers (Afd. Meubelen) Verguld Zilveren Medaille. Denijs van Roon, Zilveren Medaille. Fa. Albert Heijn, Bronzen Medaille. Eerste prijzen. Verg.Zilv. Medaille(20) C. A. Bokking, aangebodeu door Wethouder Jorrissen. G. van Duin, door R.K Midden stands vereeniging »üe Hanze". G H. van Doorn, door WelEdGeb. Heer Tiomp van Holst. C. W. van Eimeren, door de Com missie voor de Winkelweek. H. Elzenaar, door de Oranjever- eeniging. Cb Giessen, door de Commissie voor de Winkelweek. W. Groenhuizen (Goud en Zilver), door Wethouder Verhoef! W. F. A. Groenhuizen (Optische Art), door de Commissie voor de Winkelweek. J. Wisse, (firma Alb. Heijn), idem. Fa. Gebr. Hamers (Manufacturen), door de Burgerwacht. H. Koning en Zonen, door den heer Martens. F. Spiekermann, door de Bakkers- pa troonsvereeniging. H. W. Stenfert, door den Secre taris Veenstra. H. W. Stol, door den Wethouder Veis Heijn. H. Vierdag Jr., door de Commissie voor d« Winkelweek. G. G. Veenendaal, door den heei Garnizoenscommandant. "Gebr. de Vries, door den Wet houder Eysink. G. Wolters, door da Commissie voor de Winkelweek. H. Wolfswinkel, door de Ver eeniging «Handel en Nijverheid". A. J. van Zaliogen, door de Manu- facturiers-organisatie. Tweede prijzen, Zilveren Medaille (24). W. van Beek, aangeboden door de Commissie voor de Winkelweek. Joh. Bottinga, idem. J. Boshuizen, door de Amersfoort sche Courant v.h. firma v. Cleeff. Th. G. Brandsen, door de Com missie voor de Winkelweek. Bern. Brom, door de fa. Verhaar en Bronk. Pb. J. du Chattel, door de Kegel club «Udia. Th. Dordrechter, door de Com missie voor de Winkelweek. G. Boekenoogen, door het Amers- foortsch Dagblad. H. L. van Esveld, door de Com missie voor de Winkelweek. Fa. Fortmann en Hebenkamp door de Rijwielpaden vereeniging iU. M. 0.« J. Kluver, Fa. van Gent Co., door de R. K. Manufactuurs-vereeniging. Fa Grove en Hunfeld, door de Commissie voor de Winkelweek. C. de Jager, door den heer C. van Eimeren. J. Keuneke, door de Sociëteit «Veieeniging» J. Lammerts van Bueren, door Het Nieuws- en Advertentieblad. Wed. J. Lobmann, door de Com missie voor de Winkelweek. P. H. van Melick Co., idem. J. Th. van Nes, idem. P. van Nierop, idem. M. J. Raadsveld, idem. Fa. M A. Ramselaar, idem. Denys van Roon, idem. B. Schooleman, idem. H. Wynands,doorden beerNieweg. Derde pi ijzen, Bronzen Medaille (4). Fa. C. Jamin. aangeboden door den beer W. Groenhuizen. J. Menko, door de Commissie voor de Winkelweek. A Tillemans, idem. Fa. Wiedenbrugge Co., idem. Eervolle vermeldingen (21). Diploma's. L. H C. Alvers. A C. van Buuren. J. J. Casander. Gebr. van Eeden. J. G. van Gelder. J. Grootendorst. J. van de Hoolï. Fa. H. W: ten Hove. H. C. Hoogervorst. T. G. Gosscbalk. Fa. Hebenkamp Co. F. E. Hopman. B. J. Kraal. D. Kamperman. N. Op 't Land. B. C. F. Molle. B. Tb. Meyer. G. Pbilippo. H. Stuurman. Alph. Snoeren. IJmuider Visehhandel. Een gezellig dansje, afgewisseld door voordrachten en liederen van Mej. Vei non en de heer Swaab besloot de feestavond. Deze prijzen kenden werden uitgereikt; de overige weren nog niet ingekomen. De Jury deelt ons mede, dat de medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, is toegekend aan den beer L Houbaer. Dinsdagochtend half tien werd door Z. K. H. Prins Hendrik in het Kampement op de Vlasakkers, een vlag uitgereikt aan de Amersfoortsche padvinders. De prins sprak daarbij bet vertrouwen uit dat de padvinders hun vlag zonder smet zouden weten te houden en tot baar opzien als bet symbool hunner eenheid. Daarna werden door Z. K. H. de burgemeester van Amersfoort als eere voorzitter der afdeeling en de heer Tromp van Holst als haar patroon geïnstalleerd. Ten slotte werden een zestal jongens onder de padvinders opgenomen. Kapitein H. A. Ribbius is van hier overgeplaatst naar Assen. Luit. J. W. Oosterveen van het 9e reg. infanterie in garnizoen te Leeuwarden, wordt 1 October a.s. overgeplaatst bij de eerste school voor verlofsofficieren alhier. Mej. A. Hendriks en de heeren Wiegman en Jans, adspirant kantoor bediende ten postkantore alhier, zgn bevorderd tot kantoorbediende tweede klas. Bij den gehouden 3 K.M. wed strijd te Schiedam mocht het de beer Coomans de Ruyter (A. Z. en P. C.) gelukken den derden prijs te ver overen in 59 min. 14 sec. Bij Kon. besl. van 23 Augustus j.l. is tot plaatsvervangend Voorzitter van den Raad van Arbeid alhier be noemd de heer A. J. A. van Over- straten Dootjes. Kwaliteit en vakkundige bediening doet i| nimmer tot een ander adres be sluiten. Aan H^jelfie adres,uitvoering van solied reparatiaweriT Aanbevelend, ALS BOVEN. Voor bet eindexamen der H.B.S zijn alsnog geslaagd E. H. Beckbuijsen, C. L. Jarling, G. J. van der Werf en T. Evekink. De heer Koppejan, directeur der gemeentebedrijven alhier wordt voor gelijke functie voorgedragen te Delfi. Tot directrice der Onderlinge Keuken is benoemd mej. C. van Dranen, assistente aan genoemde in richting. De cursus in Koken, aan de Huishoudschool, voor dames en dienst boden vangt dezer dagen aan. Be langhebbenden dienen zich vóór 15 Sept. bij de directrice aan te melden Men verzoekt ons te plaatsen: Het Hoofdbestuur met de voorzitters van de afdeelingen van den Ned. R. K Bond van Onderofficieren »St. Marti- nust op 2 September 1919, in bet gebouw van de R. K. Militaire Ver eeniging te Amersfoort in vergadering bijeengehoord de mededeelingen, naar aanleiding van de audiëntie ver leend door den Minister van Binnen- landsche Zaken, tijdelijk voorzitter van den Ministerraad aan o.m. den Voor zitter van onze organisatie, waai uit blijken mocht de tegemoetkomende houding van de Regeering met be trekking tot den heerschenden nood, die, door de enorme prijsstijgingen der meest noodzakelijke levensbehoef ten, zich ook in de onderofficiers- gezinnen doet gevoelen. Zich aansluitende bij de actie ge voerd wordende door R. K. Bonden van Overheidspersoneel; gezien de stelselmatige opwinding waarin het korps Onderofficieren wordt gebracht geeft als haar meening te kennen dat de aard van de actie, die thans onder het korps Onderofficieren wordt gevoerd de eerbied voor bet Gezag benadeelt tot schade van het algemeen welzijn, en bovendien bet aauzien van bel Onderofficierskorps naar beneden baalt; protesteert tegen de aanmatiging van de z.g.n. neutrale Onderofficiers- Vereeniging »Ons Belang» als zou zij, de hiervoor bedoelde actie namens het geheele onderofficierskorps voeren spreekt haar volle vertrouwen in de huidige Regeering uit besluit deze motie ter algemeene kennis te brengen door middel van de bladen en te plaatsen in het orgaan en gaat over tot de orde van den dag. Uit een schuurtje nabjj een villa aan den Utrechtscbeweg zijn in den nacht van 3 op 4 Sept. j.l. twee rijwielen ontvreemd. Agenda voor de Openbare Ver gadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 9 September 1919, des avonds 7'/» uur. 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Benoeming van een Wethouder. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Overzicht van de weikzaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand Augustus. Afdeeling voor mannenAanvragen van werkgevers 307; aanbiedingen van werkzoekenden 558; aantal plaatsin gen 104. (Over de maand Augustus van het vorige jaar waren deze cjjfers resp. 190, 415 en 65). Afdeeling vooi vrouwen: Aanvragen van werkgevers 38; aanbiedingen van werkzoekenden 19; aantal plaatsingen 5. (Over de maand Augustus van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 22, 48 en 6). Distributie. De broodkaart 109e tijdvak (voor wittebrood de bruin gekleurde) loopt van 10 tot en met 18 September 1919; terwijl die van bet 110e tijd vak voor wittebrood de blauw ge kleurde (geldig is van 19 tot en met 27 September 1919. B. en W. der gemeente Amersfoort maken bekend, dat van 7 tot en met 20 September 1919 zal worden ge distribueerd Bon No. 80: alg. bonkaart voor kinderen leeftijd beneden jaar, 7 ons suiker. Bon No. 20: kindermeelkaart, leef tijd 2 jaar, I1/» ons kindermeel. Bori No 20: kindermeelkaart, 3 ons kindermeel. Bon No. 25: suikerkaart, 7 ons suiker. RÜks-Postspaarbank. De Directeur der Rijks Postspaar bank brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Sept. en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk ter verificatie en rente bijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvangst. Aan de kaasmarkt werd op 1 September 1919 aangevoerd 21 wagens bevattende 5350 K.G. kaas Er werd van f67.tol f73.50 per 50 K.G. besteed. Er werd met animo gekocht Collectieve arbeidsovereenkomst I Naar de Tijd verneemt, is op een desbetreffende vraag van mr. Korten- borst als directeur van bet R. K. Ver bond van Werkgevers-Vakvereenigin gen tot den Minister van Arbeid gericht, als antwoord ingekomen, dat het ontwerp tot civiel-recbtelijke regeling van de collectieve arbeids overeenkomst zoover isgevorderd.dat hel weldra aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies kan worden ver zonden. Luchtverkeer. Onlangs hebben wij medegedeeld, dat de bekende firma Vtckers Ltd eenige luchtdiensten over ons land zal gaan ezploiteeren. De Haagsche Ct. verneemt thans, dat deze planneD in het volgende voor jaar verwezenlijkt zullen worden. Voorloopig zullen kleine en middel matig groote vliegtuigen, respectieve lijk voor 2 a 3 en voor 12 passagiers in gebruik genomen worden. Een enkele luchtreis Den Haag Groningen zal ongeveer f25 kosten, de overige trajecten naar verhouding van den afstand meer of minder. Voor bet postverkeer zal een speciale luchtpostzegel worden iogevoerd. Het port voor een brief in binnenlandsch verkeer per vliegmachine zal ver moedelijk 10 cent bedragen en voor het verkeer met Engeland 25 cent. A:leen die brieven, welke van een luchipostzegel zijn voorzien, zullen per vliegmachine worden overgebracht. Voor het groote internationale post en passagiersverkeer (met Amerika, Indië enz.) zullen door de Vickers- maatschappij voorloopig geen vlieg machines, doch bestuurbare lucht schepen worden gebezigd. Naar wij vernemen is door de Bank van Molema Blase te Bussum over genomen een geldleening van de Ge meente Bussum groot 1.000.000. rentende 5terwijl de leening in 30 jaren moet zijn afgelost. UTRECff^a&tj^STRAAT 26 - TELEPIIOON 243 Onder den titel sStemmingenver scheen bij den uitgever Euiii Wegelio alhier een bundel gedichten door Voce Vibrante. Over zielsuitingen van een ander is bet moeilijk een oordeel te vellen. Iets anders is of zij ons bekoren dan wel afstooten. Nóch het een DÓch het ander is mei deze stemmingen het geval. Zij zeggen ons over het algemeen te weinig. De uitgever stak ze echter iu eeo bijzonder keurig gewaad. Hoezee de Burgerwacht. Bij den uitgever M. J. H. Kessels te Tilburg is verschenen «Hoezee de Burgerwacht» Nationale Marscb met zang ad. lib. en verkrijgbaar voor Piano (met of zonder zangstem) als ook voor Harmonie of Fanfare, groot of klein Orkest, voor Mannekoor of Gemeügd koor enz. Op aanvraag wordt de Marscb gratis gezonden aan H. H. Commandanten van Burgerwachten, Hoofden van scho len en Onderwijsinrichtingen, zelfs ontvang-m zij, als zij de marscb door hunne afdeelingen of in hunne scholen willen uitvoeren, gratis het benoodigde aantal zangstemmen H. II. Directeu ren van Harmonie, Fanfare en Zang- gezelschappen ontvangen op hunne aanvrage gratis eene partituur. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 29 Augustus tot 4September 1919. GeborenDirk Tbeodorus, z. van Johannes Staats eri JohannaGeertruida van de Raapkamp Gerarda Wil- belmina, d. van Willem Luigjes en Wilhelmina Gerarda Wijnands Aleida Maria, d. van Hendrikus v. Es en Johanna Christina Veenendaal Willemina Johanna, d. van Willem Koetse en Elisabeth Buys Marinus, z. van Pieter Kwarten en Maria Sophia v. d. Vorst Evert, z. van Louwinus Everardus v. d. Hoek en Grietje Wegen Wilhelm, z. van Antonie Hendrikus Gerth en Alijda van Apeldoorn Johannes Eduard Fiederik. z. van Antonius Bogers en Alberta Meijer Gerritdina Tooia, d van DerkPlekken- pol en Derkjen Horsman Cornells en Joban, zoons van Johan Zwagerman en Carolina Petronella Vermaak Maria Barbara, d. van Sander Marius Rozaen Barbara Broekman Evertje, d. van Jan Dirk Hazeleger en Wil helmina Meijer Willemina, d. van Frank Schuurmanen Willemina Gerth Magdalena, d. van Gosse Tolsma en Eelkje Westra Hendrikus G«- rardus, z. van Jacobus Gijsbertus Wijüands en Cornelia van Doorn Magteltje,d. vau Pieter Vink eo Jaonetjo

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2