NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecht. So. 41. Zaterdag 27 September 19ld. 48e jaargang. VERSCHIJNT WOENSDAG EN ZATERDAG. Plaatselijk Nieuws. O if-ü Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Afzonderlijke Nummers 5 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Vrijdag. Tijdelijk slechts Zaterdags. Uitgever O. J. SLOTHOUWER Bureau: Langestraat 17. Telepboonn. 69. ADVERT ENTIËN: Van 16 regels 0.90; iedere reg9l meer 15 Cent. Qroote letters en vignetten naar plaatsrnimte. Agenda voor de Openbare Ver gadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 30September 1919, des avonds 7 uur. 1. Installatie van de nieuw gekozen raadsleden de beeren Mr. Dr. H. Th. A. Verboef en P. Voskuilen. 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3. Benoeming van een Voorzitter en leden van de Commissie tot onder zoek van bet levensmiddelenvraagstuk. 4. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken en tot wijziging van de Verordening regelende de werk zaamheden van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwtei rein aan den Utiechlsche- weg aan C. Boe.schoten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Anna Pau- lownalaan aan A. D. M. Ritsema van Eek, weduwe van R. von Nordheim. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Pieter Botb- laan aan T. Sikma. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de laan ten Westen van de Koninginnelaan, aan Jbr. J. H. Schorer. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Bilderdijklaan, boek Huygenslaao, aan Mevr. Hubers, geb. van den Broeke. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Anna Pau- lownalaan aan de Wed W. van Stockum 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein tusschen de P. C. Hooftlaan en Huygenslaan aan W. van Haselen P.Hzn q q. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Huygenslaan, boek Bdderdijklaan aan H. Polak. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop vao een per ceel bouwterrein aan de Koninginne laan aan E. Hesselink. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Sluisstraat aan E. J. Ruitenberg. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol overneming van een strook grond, hoek Frederik van Blaukenheymstraat en de Joannes van Dieststraat. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van ver schillende strooken grond in bet z.g. Sasje. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van strooken grond ter verbreeding van den Ouden Dieven weg. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname in beheer van de H. IJ. S. M. van een strook grond bij den overweg Smallepad Gasfabriek. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van strooken grond ter verbreeding van het Mon nikenpad. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit dd. 17 juli 1917, inzake overname grond Smallepad door W. H. Meursing. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet treffen van een dading en tol verkoop van oen stukje giond achter de in aanbouw zijnde school in de Wijerssiraat. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 27 November 1917 tot uitgifte in erfpacht van menige Wethouders op het adres van Th. P. A. Klaassen inzake verbetering van het plein Achter de Arnhemsche Poortwal. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rioleering van de Koesteeg. 31. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van P. van Veenschoten om tegemoetkomiDg in verband met verharding van den Leusderweg. 32. Advies van Burgemeester en Wethouders op een tweetal adressen van I. J. Kreupeling, in verband met de uitvoering van werken aan de O. L. Vrouwe Toren. 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot het aanleggen van een drietal wegen op Berg Noord. 34. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van den Algemeenen Nederlandschen Straat- makersbond, houdende verzoek straat werk te laten verrichten. ziebt in de bosschen. 41. Advies van Burgemeester eu Wethouders op het verzoek van het Bestuur van de Amersfoortsche Bur gerwacht om subsidie. 42. Advies van Burgemeester en Weihouders op het adres van bet Bestuur van den Amersfoortschen Bestuurdersbond en dat der Afd. Amersfoort van de Soc. Dem. Arbei derspartij en den Ledenraad der Coöperatie »Ons Belang«, houdende verzoek om evenals vorige jaren weder een toeslag op brandstoffen te ver strekken. 43. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een subsidie toe te kennen aan de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland. 44. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om op de Algemeene Begraafplaats een bus te plaatsen voor de armen van alle genootschappen in de gemeente. 45 Voorstel van Burgemeester en perceelen grond aan den Doodenweg, aan de stichting «Internationale School voor Wijsbegeerte» te Amersfoort. 34. Voorstel van Burgemeester en Weihouders om van het Roomsch Katholiek Kerkbestuur Parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart weder te huren het perceel Langegracht 39. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot iDgebruikgeving aan bet Rijk van den z.g. Dieventoren in de Muurhuizen. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het voeren van ver weer tegen een ingesteld rechtsgeding door J. van Wolfswinkel Czn. 27. Voorstel van Burgemeester en Weihouders om tegen G. Bloemink een rechtsgeding aan te gaan tot be taling van huurpenningen en ontbin ding eener huurovereenkomst. 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeunog vaneen plan voor aanleg van een haven en liet verleenen van een crediet daar voor van f 550 000. 29. Advies van Burgemeester en 35. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van bonden van Transportarbeiders inzake ver booging van loon in verband met de betaling door de gemeente van meer vracht aan vrachtrijders: 36. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de gemeente te doen toetreden als lid der Vereeniging »De Tuinbouw-Onderlinge» voor de ver zekering van plantsoenarbeiders. 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van het contract met de N. V. F. van Lan- schot's Bank. 38. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om toe te tredeD als lid van de Vereeniging «Het Binnen- scbeepvaart-Congres». 39. Advies van Burgemeester en Wethouders op bet adres van het Bestuur der Kouijnenfokkersvereem- ging om subsidie en bet gebruiken van gemeentegrond. 40. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een nieuw crediet te verleenen voor het houden van toe- Wethouders tot vaststelling van bet plan van uitbreiding der gemeente. 46. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de woningbouw vereniging St. Bonifacius een ver hoogd crediet te verleenen en daar voor een verhoogd voorschot aan te vragen. 47. Voorstel van Burgemeester en Wethonders om aan T. Beverloo. onderwijzer aan de openbare school C verlof wegens ziekte te verleenen. 48. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet verleenen van ontslag aan mej. M. Meijer als tijdelijk leerares aan de Handelsdagschool overeenkomstig verzoek. 49. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de Veroidening tot regeling van de wijze van uitbetaling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare lageie scholen en tot regeling van de in houding dier jaarwedden bij vei lof tot afwezigheid. 50 Voorstel van Burgemeestei en Wethouders tot opheffing van den cursus ter voorbereiding van de Han delsavond- en avondvakteekenschool. 51. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van vergoeding van diensten bewezen door personeel van den cursus ter voor bereiding van de Handelsavondschool en avondvakteekenschool. 52. Voorstel van Burgemeestei en Wethouders tot wijziging der Ver ordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele Be lasting. 53. Vaststelling 3e suppletoir kohier schoolgelden yoor het Gymnasium, dienst 1918 '1919. 54. Vaststelling 2e suppletoir kohier school A. 55. Vaststelling 3e suppletoir kohier school B. 56. Vaststelling 3e suppletoir kohier schooi C. 57. Vaststelling 3e suppletoir kohier school D. 58. Reclames tegen aanslagen in schoolgeld. 59. Afschrijvingen wegens vei nek of overlijden dienst 1918 en 1919. 60. Reclames riool belasting dienst 1918 en 1919. 61. Reclames straatbelastingdienst 1918 en 1919. In verband met de wijziging der wel op de Personeele Belasting stellen Burgemeester en Wethouders den Raad voor te besluiten: Er zullen in de gemeente Amers foort. te beginnen met 1 Jariuaii 1920, jaarlijks geheven worden opcenten op de hoofdsom der Personeele bela-ting, en wel: a. in dat deel der gemeente, be- hoorende tot de 4e klasse, op de aan slagen van hen, voor wie de belast bare huurwaarde bedraagt; f225 en daar beneden 50 opc. boven - 225 tot beneden f300:60 -300 -375:70 - 375 en daarboven 80 b. in dat deel der gemeente, be- noorende tot de 8e klasse, op de aan slagen van hen, voor wie de belasiba e huurwaarde bedraagt: f 125 en daar beneden 50 opc. boven - 125 tot beo. f 162.50 60 -162.50 -200, 70 200 en daarboven 80 e. op de aanslagen van hen. die niet naar den grondslag «huurwaarde» worden aangeslagen, 80 opceDten. Burgemeester en Wethouders hebben aan den Gemeenteraad plan nen overgelegd tot het aanleggen van een haven met bijbehoorende wei ken aan de rivier de Eem. De haven zal een oppervlakte van pl. m. 7500 M*. beslaan en zal een breedte bebbeu van 40 M. Laugs de noordzijde sluiten de han- delsterreinen direct aan de haven aan. langs de zuidzijde is een los- en laad- wal geprojecteerd, terwijl langs de korte zijde de haven wordt afgesloten met een steenzetting op een verhoogde tnndeering en een loopruicnte van 1 M. breedte is vrijgehoudeu. Aan de mon ding van de baven is een voldoende ruime zwaaiplaats verkregen. Voor de kademuren is een 4-tal profielen ontworpen, waarvan profiel

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 1