ITVERKOOP PIANO'S MAN UFACTURENHANDEL MANU FACTURENHANDEL J. A. NUL BARNEVELD B. SCHOOLEMAN VO0RTZETTING DER SPOTKOOPJES M. YLEEMHHOl'WER, Plaatselijk Nieuws. BdRSTfekWERK LOUIS KLEIN ÜTÊfiCHTSCHESTRAAT ii J.vHAMERSVELD Jr. 1 taling werd aangeboden, mei verzoek opnieuw tot de toekenning van be doeld subsidie te besluiten. De Voorzitter stelt voor dit niet in te willigen. Het jaar 1918 is afgeloopen. Goedgekeurd. Schrijven dd. 19 Januari 1920 van J. W. R. Coenen alhier, houdende verzoek hem ontheffing te willen ver- leenen van artikel 1, 2 en 4 der ver ordening betreffende eischen voor dranklocaliteiten. Naar B„ en W. om advies. Schrijven dd. 20 Januari 1920 van het Bestuur der Woningbouwvereeni- ging «Goed wonen» alhier, houdende verzoek ten behoeve van door de vereeniging uit te voeren woning bouwplannen van de gemeente te mogen koopen een gedeelte van bet perceel grond, gelegen aan den Soes- terweg, nabij villa »Jobanna«. Naar B. en W. om advies. Schrijven dd. 20 Januari 1920 van hetzelfde Bestuur, houdende verzoek aan voormelde vereeniging ingevolge de Woningwet wel ie willen verleenen een voorschot van ƒ870.681.voor den bouw van 145 ééngezinswoningen en 2 winkelhuizen op voormelde ter reinen, zoomede een bijdrage in de betaling der annuïteit lot dekking in het tekort op de exploitatie. Naar B. en W. om advies. Schrijven dd. 21 Januari 1920 van het Bestuur der Woningbouwvereeni- ging «Frisia» alhier, houdende verzoek voor de uitvoering van de woning bouwplannen den noodigen financi- eelen steun te willen verleenen. Naar B. en W. om advies. Schrijven dd. 22 Januari 1920 van C. J. van Dorth alhier, houdende ver zoek om uitbetaling van zijn tractement over de maanden Augustus, September en October 1919 en wel overeenkom stig de Raad heeft bedoeld bem toe te kennen, daarbij den wensch uit sprekende, dat hem in deze recht worde gedaan. Naar B. en W. om advies. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELECTRISQH LICHT- EN KRACHTINSTOTILÜTIES. TELEFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide sorteering kronen, lijden kappen, staaniampen, enz. Missive dd. 23 Januari 1920 van B. en W. waarbij wordt voorgesteld aan Mej. J. van Goor, onderwijzeres aan school E, een verlof wegens ziekte tot 1 Maart a.s te verleenen. Goed gekeurd. Besluit van Gedep. Staten dd. 10 Januari 1920 tot goedkeuring van het Raadsbesluit van 22 December 1919 tot toekenning van verhoogde voor schotten en bedragen, ingevolge de Woningwet aan de Stichting «St. Ans- fridus». Voor kennisgeving aan genomen. Schrijven dd. 24 Januati 1920 van het Bestuur der Zangvereeniging «Amersfoort's Mannenkoor», houdende verzoek voor den onder de auspiciën van het Nederlandse!) Zangersverbond te houden Zarigwedstr ijd, waaraan ook Amersfooil's Mannenkoor zal deel nemen, een medaille, wisselprijs of een bedrag in geld beschikbaar te stellen. Te behandelen bij punt 14 der Agenda. Tot bestuursleden van het Burger weeshuis werden gekozen Mevrouw Morren, Mevr. van der Noordaa, Mevr. van Esveld en de heer Tromp van Holst. Tot hoofd der school A3 wordt be noemd de beer F. Faber; tot hoofd der school A4 de beer A. Besteman uit Rotterdam; tot hoofd der school A5 de heer K. Wesleibeek; tot hoofd der school A7 de heer J. W. Kiel. Tot onderwijzer aan school fl wordt benoemd de heer Zandbergen uit Barchem. Mr. A. van Traa, aftredend lid der Commissie van Toezicht op bet Middel baar Onderwijs wordt als zoodanig herbenoemd. Tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school G. wordt benoemd mevr. Raadersma. Na eenige discussie tusschen Mr. Stadig en den wethouder van onder wijs ongewijzigd vastgesteld. Tot hoofd der Fröbelschool wordt met algem. st. benoemd mej. T. van der Werf. AMSTERDAMSCHE Langestraat 98 - Amersfoort ZIE EtALAGE ZIE ETALAGE KOOPJES! KOOPJES! KOOPJES! AMSTERDAMSCHE Langestraat 98 - Amersfoort Aan den beer B. J. Bijl onderwijzer bij het Lager onderwijzer, wordt als zoodadig verlof verleend gedurende den tijd dat bij belast is met het onderwijs aan de Handelsschool. Vastgesteld werd de verordening tot regeling der jaarwedden van het personeel aan de Handelsdag- en avondschool. In de salaris regeling der leeraren van het Gymnasium werd conform het advies van B. en W. eenige wijziging gebracht. Met 12 tegen 5 st. (die der socialisten) werd besloten het verzoek der on- wijzeis aan den minister het betere salaris regeling niet te steunen. Inzake de verzekering van het brandweer- en politiepersoneel tegen de geldelijke gevolgen van ongelukken wordt een nieuw contract afgesloten. Niettegenstaande B. en W. afwij zend adviseeren wordt besloten aan het verzoek van het Nedeilandsch Zangersverbond om een prijs be schikbaar te stellen voor een dit jaar te houden wedstrijd, gevolg te geven. B. en W. werd een crediet verleend ten einde onderwijzers te kunnen laten deelnemen aan een cursus der Montessorivereeniging. Voor aenige uitbreidingswerken aan de Waterleiding werd f 5000 genoteerd. Een voorstel van B. en W. om het opnemen van boeken en kas bij den Gemeente-ontvanger voortaan op te dragen aan den Verificateur der Ge meente financiën wordt z.h st. aan genomen. Daarna volgden een twaalftal voor stellen tot vei koop, aankoop en verhuring van perceelen, die allen z.h st. worden goedgekenrd. Een voorstel van B. en W. om tegen J L. van Nieuwenhuizen te procedeeren tot ontbinding eener overeenkomst, wordt op voorstel van den heer Hofland, aangehouden. Besloten werd tot het rooien van verschillende boomen en tot noleering van een gedeelte van de Puntenburger laan. Bij het voorstel van B. en W. tot herziening der gasprijzen wordt door de heer Hofland namens de socialisti sche fractie een amendement ingediend om den prijs te brengen voor de le klasse op 16, 2e klasse 18, 3e klasse 19 en 4e klasse 22 cent, welk amen dement echter met 9 tegen 8 stemmen wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt daarop z. h. st. aan genomen. MEUBELFABRIKANT, Hof 46, Amersfoort, Levering van complete me'ubileeringen tegen prijlgn die elke concur- rentihoofd bieden. Vraagt offerte zonder verbinding. Hel contract rnei het Rijk over het branden en onderhouden vari lantaarns ten dienste van het Rijksopvoedings gesticht zal op voorstel van B. en W. worden gewijzigd. Op voorstel van B. en W. werd bet besluit van 11 Nov. 1919 tol hel aangaan eener premieleening van 3 millioen gulden ingetrokken. Naar aanleiding van bet rapport der commissie ingesteld in verband met het verzoek van den heer S. W. Melchior om bet gebouw zijoer druk kerij te mogen vergrooten, wat door B. en W. was gewijzigd besluit de Raad met 14 tegen 1 stem, de wei gering te bandhaven. Daarna werden achtereenvolgens Reclames inkomstenbelasting, dienst 1917, 1918 en 1919. Vaststelling 5e primitief kohier Inkomstenbelasting, dienst 1919. Vaststelling 3e suppletoir kohier Inkomstenbelasting, dienst 1919. Vaststelling le suppletoir kohier HoDdenbelasting, dienst 1919. Vaststelling 2e forensen kohier Inkomstenbelasting, dienst 1919. Vaststelling primitief kohier Han delsdagschool, dienst 19191920. Vaststelling primitief kohier Han delsavondschool, dienst 1919—1920. Vaststelling afschrijvingen Inkom stenbelasting, dienst 1919. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming aangenomen. Bij de rondvraag vraagt het socialis tisch raadslid Rekke hoe het met den 8-urigen werkdag staat en eischt deze voor de Gemeente werklieden tegen 1 April a.s. De heer Ruitenberg pleitte voor verbetering van bet Smalle pad. sedert jaren hier ter stede bekende figuur. Bekwaam musicus wist hij als kapelmeester der stafmuziek van het 5e regiment infanterie dit corps op te voeren tot het beste wat ons land bezat. Als leeraar aan de Muziekschool van «Toonkunst» danken vele be kwarae violisten hem bunne opleiding. Dat hij in de muzikale wereld zeer gezien was en aan zijn oordeel waarde werd gehecht blijkt uit bet feit dat hij een reeks van jaren deel uitmaakte der examencommissie ter verkrijging van het diploma Toonkunst. Bij de teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot op de begraaf plaats «Oud Eiken Duinen" te's Gr a- venhage waren j.l. Woensdag tal van stadgenooten tegenwoordig om van bunne belangstelling te doen blijken. De heer I. M. J, Hoog, voorzitter der afd. Ameisfoort der Ver. tot Bev. der Toonkunst, wijdde enkele woorden van dankbare herinnering aan den zoo veelzijdig begaafden toonkunstenaar. De schoonzoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling 14 Februari wordt in »Amicitia« (althans zoo de staking dan is op geheven) door bet tooneelgezelschap onder Royaards, «Mercadeu opge voerd. De heer A. Winter is benoemd als veearts te Soest en tevens belast met de keuringsdienst aldaar. RECLAME. Donderdagavond omstreeks half zeven arriveerde hier de trein met 210 Oostenrijksche kinderen die bij stadgenooten en te Nijkerk en Ach terveld zijn ondergebracht. Op het oog zagen de kleinen er niet bijzonder slecht uit, maar uit het feit dat men allen drie a vier jaar jonger scbat dan ze feitelijk zijn, blijkt hoeveel ze door ondervoeding geleden bebben. Dank zij de uit nemende regeling der commissie waren in minder dan geen tijd den pleeg ouders bunne tijdelijke pleegkinderen toegewezen. Mr. P. J. Oud, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, zal, daar toe uilgenoodigd door de vrijz. dem. kies vereeniging «Gemeentebelang» Dinsdagavond in het café «de Arend» spreken over »De beffing in eens». Vrijdag 6 Februari a.s. zal door het Boedapesther slrijkquartet in »Amicitia"een concert worden gegeven waarvan do opbrengst, na aftrek van 10% voor de plaatselijke vereeniging ter bestrijding der tuberculose, be langeloos wordt afgestaan ten behoeve der arme Hongaarscbe kinderen. Stadgenooten gij kunt derhalve kunst genot (want bovengenoemd quartet bestaat uit eminente kunstenaars) smaken en weldoen tegelijkertijd. Moge zulks aanleiding zijn dat de zaal van «Amtcilia» te klein zal blijken om allen die hiervan wenschen te profiteeren, te kunnen bevatten. In het begin dezer week over leed in het Diaconessenhuis te Amster dam aan de gevolgen eener nood zakelijke operatie,op68-jarigen leeftijd de heer G. K. G. van Aaken, een Uit het jaarverslag der ver eeniging «Fruit- en Groentenveiling Amersfoort en Omstreken«, blijkt dat de vereeniging er finantieel goed voor staat en alle reden heeft om over den loop der zaken tevreden le zijn. In 1919 werd voor ongeveer f48.000 meer omgezet dan in het jaar 1918. Er is een batig saldo van f2310.495, De begrooting voor dit jaar wijst aan inkomsten en uitgaven een bedrag aan van f 133.025.— De aftredende bestuursleden de hee- ren P. van Straalen, J. Kool en J. van Leusden werden herkozen terwijl mede als bestuurslid werden gekozen de heeren Brink en Spelt. Tengevolge der woningnood wordt de stoom- stoel- en meubel fabriek der firma Gebr. van Rooyen naar Utrecht verplaatst. Het personeel der Viltfabriek aan den Lageweg heeft het werk neergelegd. De reden van deze staking is de thans vigeerende eischmeer loon en minder arbeid. De Commissaris van politie alhier maakt bekend, dat er een aantal valsche Belgische bankbiljetten van 1000 francs naar Nederland zouden zijn vervoerd. De nummering der series is slecht, speciaal wat betreft het cijfer 8. Wanneer de serienum mers op de valsche biljettpn bevochtigd worden en er wordt over gewreven, vlekt de inkt. De borsten der vrouwe lijke figuren worden op de echte biljetten gevormd door een zuiver afgeronde lijn; op de valsche is deze lijn in drie stukken verdeeld. Men zjj dus op zijn boedel Het ligt in de bedoeling van de nieuwe eigenaars van de beroemde Driebergsche bosschen deze met den zomer weder voor welwillende wan delaars open te stellen. Hierdoor zullen zeer velen weer kunnen genieten van het natuurschoon, dat «de Acaciavijver«, de «Koekenpan» en «de Zestien Gezichten» verschaften. H.H. WINKELIERS! Het bette adres vopr alle soorten prima POÈTSARTIKELEN ENZ. V^IS EN BLIJFT KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193 Ter kaasmarkt op 26 Januari j.l. is aangevoerd 8 wagens, bevattende 1550 K.G. kaas. De prijzen deden van f52.- lot f54.— per 50 K.G. Doordat de markten achteruitloopen, was de ambitie tot koopen niet groot. INGEZONDEN. Het Hollandsche Kind; het groote plan. Kinderen van verschilleode nationa liteiten beeft het Nederlandsche volk reeds verzorgd en voor ondergang bewaard en met trots mag gezegd worden, dat Amersfoort zijn deel heeft gegeven tot leniging van den nood. Het Hollandsche kind behoeft nu toch niet achter te staan bij de buiten- landscbe kleinen. Voor de geregelde verzorging in bosch en aan zee zijn goede inrich tingen noodig eo het Centraal Genoot schap, dat jaar op jaar uit een drie honderd plaatsen van Nederland da zwakke en heistellende kleinen in zijne gebouwen opneemt, heeft reeds lang getobd met plaatsgebrek. Met «het groote plan» wil de ver eeniging geld bijeen doen komen voor den bouw van nieuween de verbetering van bestaande tehuizen en daartoe zijn zeer grooie sommen noodig. In Amersfoort wordt voor dit doel een cabaret gegeven op Zaterdag a.s. in «Amicitia». VLÉUGELS ORGELS MUZIEK Weinig inwoners hebben gebruik gemaakt van de toegezonden post- formulieren om geld over t.e maken en nu is er onder bet genieten van zang, muziek en spel van zeer bekende dames en heeren, waarvan we alleen noemen de zangeres Clara van Voorst uit Rotterdam, gelegenheid aangenaam mede te werken voor dit scboone doel. De entree is wel f 2.—, maar ze is dan ook vrij van alle verhooging, ter wijl voor de dansliefhebbers(sters) eeD bal den avond besluit. Laat geen plaatsje in »Amicitia« onbezet; geniet dubbel bjj de ge dachte, dat de gelden nog zoo vele kleinen kunnen doen herstellen en genieten van frissche lucht en licht in de koloniehuizen. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar in Klein's Muziekhandel, terwijl alle be stuursleden van de afdeeling en alle Padvinders(sters) u gaarne een toe gangsbewijs willen verschaffen. Het Bestuur van de Kindervacantiekolonies M. KAMERLING. B. J. VAN ENST. Mcvtouw M. GERARD VAN SIJSEN—Besier. Mevrouw Gravin H. C. VAN RANDWIJCK he Jonge. Mevrouw M. J. HEILIJGERSReinhabdt. Freule M. REIGERSBERG VERSLUYS. A. B. VAN DER KLEIN, Secretaris. VRAAGT PRIJSCOURANT

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2