1 PRIMA WIJNEN J. A. VAN BARNEVELD Plaatselijk Nieuws. M. VLEES! H.H. WINKELIERS! Vlugger, Beter ZIJ VERSTERKEN DE BORST VALDA-PASTILLES echte VALDA Pastilles BINNENLAND. BORSTELWERK B. SCHOOLEMAN pr VANAF lp ^■yi.35 PER FLESCH J.v.HAMERSVELDJr. ^|p VRAAGTPRWSCQURANT wilde gepleegd onrecht herstellen. Bij stemming werd bet voorstel van B. en W. dan ook met 15 tegen 4 stem men verworpen. Aan Jhr. R. A. P. Sandberg werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als adjunct-archivaris. Op het verzoek van de besturen der R. K. werkliedenvereeniging «Sint Jozeph* en van de Chr. Bestuurders- bond om aan de leden der levens middelencommissie het verzuim door het bijwonen der vergaderingen te vergoeden, werd tegen het advies van B. en W. in besloten in geval van loonderving vergoeding toe te kennen. Besloten werd tot verhooging der subsidies aan de Industrie- en Huis houdschool, Ambachtsschool en Avond-, Vak- en Teekenscbool. De rekening der Kamer van Koophandel en Fabrie ken over 1919 werd goedgekeurd. Op het verzoek van A. van Beek en J. W. R. Coenen om ontheffing van de verordening betreflende eischen aan dranklocaliteiten werd afwijzend beschikt. Daarna werden achtereenvolgens vastgesteld het 2e navorderingskohier der inkomstenbelasting dienst 1919, bet 4e en 6e primitief kohier dier belasting over hetzelfde jaar. Afschrijvingen op de inkomsten belasting en reclames daarover wer den zonder discussie of hoofdei, stem ming goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Ruitenberg, of nu de verhooging van bet salaris van den commissaris van politie door de regeering is vastgesteld op Ged. Staten geen pressie kan wor den uitgeoefend om ook de overige hooge functionarissen niet te lang daarop te doen wachten. De mogelijkheid daarvan werd door den voorzitter erkend. De heer Noordewier vraagt inlich tingen omtrent het verzoek der Gebr. Wassink en protesteert tegen even- tueele ontheding. Daardoor toch zou een groote toeloop van ongeschoolde werkkrachten komen en tengevolge daarvan werkeloosheid ontstaan. De voorzitter beloofde schriftelijk antwoord. Mr. Van 'i'raa verzocht maatregelen tegen bet onbesuisd rijden in de stad der verschillende vracbl-auto's. De heer Polder vraagt waarom de 8-urige werkdag bij de reinigingsdienst nog niet is ingevoerd. Een ander lid pleitte voor een straatlantaarn op den hoek der Mooierstraat. De heer Lein- weber is er niet over tevreden, dat de gemeente niet op de Utrechtsche Jaarbeurs, evenals vorig jaar reclame maakt. De voorzitter wijst op het kostbare en ondoelmatige eener her haling en sluit daarna de vergadering. De Directeur van het Levens middelenbureau maakt bekend dat de uitreiking der broodkaarten zal plaats hebben als volgt: Levensmiddelenbureau Groenmarkt. Van 8'/j2 tjJ uur. Legt. No. 1600 op Maandag 1 Maart 1920 6011200 Dinsdag 2 1201—1800 „Woensdag 3 1801—2400 „Donderdag 4 2401—3000 Vrijdag 5 Van 8*/»12 uur. Legt. No. 30013500 op Zaterdag 6 Maart 1920 MEU Hof m e lib i 1 eHtiiLge» -tegen prijzeV die elke concur rentie hoofd bieden. Vraagt offerte zonder verbinding. Arbeidsbeurs Davidshof. Van 81/,2',', uur. Legt.No. 35014100 op Maandag 1 Maart 1920 4101—4700 Dinsdag 2 47015300 Woensdag 3 53016000 Donderdag 4 6001-6700 Vrijdag 5 Van 81/,12 uur. Legt. No. 6701 en hooger Zaterdag 6 Maart 1920 Aan het Levensmiddelenbureau (Groenmarkt) bestaat dagelijks ge legenheid Bruin en Roggebroodkaarten om te ruilen voor Wittebroodkaarten. Geldigheidsduur der broodkaarten tijdvak 129 van 8 tot eu met 16 Maart 1920, tijdvak 130 van 17 tot en met 25 Maart, tijdvak 131 van 26 Maart tot en met 3 April, tijd vak 132 van 4 April tot en met 12 April. Tijdvak 129 kleur der Wittebrood- kaarten in groen; tijdvak 130 idem in rood; tijdvak 131 idem in zwart; tijdvak 132 idem in paars. De kaarten hebben een grijzen ondergrond. Lijst van door het Postkantoor alhier onbestelde brieven en brief kaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Februari 1920. Brieven Binnenland. Mej. J. v. d. Berg, Utrecht; J. Breukelman, Zwartsluis; P. O. Box 258, Rotterdam; Alg. Comptabiliteit, AmsterdamMej. M. v. Pulpen, Amersfoort; G. O. M., Amsterdam; Ged. Staten, Utrecht; J. Grooten Gz., EmmenX 300 Poste Restante, Amersfoort; Kappen Mij., Groningen; A. Miltenburg, Amersfoort; H. H Prins,?; Mej. J. du Quesie, Haarlem; Thomassen, Ermelo Veldwijk; Jac. Verhoeff, Amersloort; Veruooij Zuter, Amsterdam; Mej. E. de Winter, Amersfoort. Briefkaarten Binnenland. Mej. S. Engelsman, Groningen; J. Trip, AmersfoortK. Zein, Amsterdam De firma L. A. A. van Hamers- veld durft wat aan. Nevens baar uit- gebreiden handel in automobielen, heeft zij nu in de Utrechtschestraat een zaak geopend in rijwielen en motorrijwielen en daar wat zij aan pakt, goed doet ook, komt ze met prima merken als «Adekï en »Roover« voor den dag. Smaakvol geëtaleerd, opgeluisterd door bloemen, werd onder een zee van electriscb licht j.l. Donderdag het nieuwe magazijn, naast het hotel iDe vergulde Zwaan* ge opend en afgaande op de gelaats uitdrukken der verschillende belang stellende kijkers, zou het ons niet verwonderen als daaronder vele toe komstige koopers zijn geweest. Vierde Abonnements-Coneert. Tegen het einde van het seizoen staat het muzieklievend publiek nog een bijzonder genot te wachten. Na vele jaren zal voor bet eerst weder een Fransch Strijkkwartet ons land bezoeken het Quatur Poulet uit Parijs en is het Concertbureau HansAugustin er in geslaagd dit prachtige ensemble voor bet 4e Abonnements-Coneert op Vrijdag 5 Maart in Amicitia te Amers foort teengageeren. Zeker een welkome tijding voor onze muziekliefhebbers. Heden wordt door de Neder- landsche Jachtvereeniging wederom een jachtrit gehouden in de omstreken onzer gemeente. De jacht begint aan het kruispunt LeusderwegLaan 1914 om te ein digen bij halte «Stomperl* aan den Utrechtscheweg. De Orchestvereeniging Amers foort benoemde in de plaats van wijlen den heer Van Aaken tot directeur de heer W. Meijer, oud-concertmeester en directeur te Frankfort. De heer A. B. van der Klein, onderwijzer alhier, is benoemd tot examinator voor het diploma A van de vereeniging voor handenarbeid in Nederland, welk examen omstreeks Paschen in Amsterdam wordt afge nomen. Bij het te Utrecht gehouden examen voor nuttige handwerken slaagden onze stadgenooten de dames A. A. Rljnja, J. Schouten en J. Schu- rink. Het eindexamen aan de Vak school voor de Typografie te Utrecht zal dit jaar worden gehouden op 25, 26, 29 en 30. Maart. Tot lid der examencommissie is benoemd de heer G. Bendeis, bedrijfsleider ter Boek en Kunstdrukkerij G. J. van Ameron- gen te Amersfoort. De Telepathie beeft, dank zij Rubirii en andere grootheden den laatsten tijd veel van zich doen spre ken. L. t. B. nu heeft de heeren Telepaten hun geheime kunst afge keken en hen in een boekje ont maskerd. Wie er nu 40 cent voor over beeft kan desgewenscht ook als tele paat optreden. Woensdagavond werd de brand weer gealarmeerd voor een uitslaande brand bij Polak's Frutal Works in de Nijverheidstraat. Gelukkig was het niet zoo slim en kon zij onverrichter zake huistoe gaan daar de hoop sintels op bet fabrieksterrein die door onbekende oorzaak aan het branden was geraakt door het personeel der fabriek reeds met eigen middelen was gebluscbt. Dinsdagochtend zijn door de Militaire Politie twee vreemdelingen gearresteerd geDaamd F. en L. Zij zijn dadelijk getransporteerd naar het vreemdelingenkamp te Harderwijk. Diefstal van militaire goederen 1 In verband met den diefstal in het demobilisatiekamp Huis ter Heide zijn ongeveer 200 arrestaties te wachten. Ter kaasmarkt op 23 Februari j.l. werd aangevoerd 12 wagens, bevat tende 2100 K.G. kaas. De prijzen deden van ƒ54tot ƒ65.per 50 K.G. Over 't geheel werd er weinig zaken gedaan. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom in de Jaarbeursstad Utrecht op den dag, waarop de vierde Nederl. Jaarbeurs een aanvang neemt. Metis de eerste beurs in vredestijd aldus spr. doch zij heeft met baar voor gangsters gemeen, dat zij woidt ge houden in tijden van groote onzeker heid, vol spanning op economisch en sociaal gebied. Spr. herinnerde met diepgevoelde erkentelijkheid aan de warme belang stelling, die de Beschermvrouwe, Hare Majesteit de Koningin, steeds opnieuw voor het werk der vereeniging aan den dag legt. Over het algemoen gaat spr. voort is de deelneming zeer be vredigend, zelfs verblijdend ruim te noemen. Dat het aantal ingeschrevenen iets minder groot is dan het vorige jaar, zal niemand verwonderen, mits men bedenke, dat voor de oorlogs industrieën, die baar nut hebben gehad, doch uiteraard gedoemd waren weder te verdwijnen, geen plaats meer is en ook enkele industrieën zich met het oog op de slechte vooruitzichten voor export of om andere bijzondere rede nen, ditmaal grootendeels van deel neming onthielden. Hierna werd het woord gegeven aan den Minister van Landbouw, die o.a. zei: Niet zonder zorg is de toekomst RECLAME. ten allo andere geneesmiddelen bescliermen DE ANTISEPTISCHE, OPWEKKENDE, VERSTERKENDE de liuihtpijp en longen tegejr'de gevaren van Koude, Vocht, Stof, MJtrobcs, slechte of onvoldoende lucht. GENEDEN zij Verkoudheid, Keelpijn, Keelontsteking, acuie of chronische ^Bronchitis, Griep, Influenza, izwol" Asthma, gezxfrqllen keel, enz. bevorderen en ontwikkelen de werk^g der ADEMHALINGSORGANEN. Te huis, op Sfhool, op kantoor, op het atelier, hebT^teeds EEN DOOS bij de ftand. Verschaft U zoo spoedig mogëTïjk de Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in Nederland, uitsluitend in D00ZEN a 1.— per dooi, met den naam ~\7" De uitlevering van den ex-keizer. De Londensche berichtgever van het «Handelsblad* seint dd. 25 Febr.: »Ik verneem uit zeer goede bron bier, dat de Entente niet gaarne zou zien, dat de Nederlandscbe regeering zou ingaan op het denkbeeld aan het slot der jongste nota aangeroerd, den ex-keizer uit Nederland te verwijderen. De Eniente-mogendheden zouden bovenal niet gaarne zien zijn ver banning naar een der West-Indische eilanden, wegens de nabijheid der Zuid-AmerikaaDsche staten, waarmede sommige dier mogendheden niet op den besten voet leven. Het slot zal vermoedelijk wezen, dat de Entente zich tevreden zal stellen met een strenge bewaking van den ex-keizer, ergens in Nederland.» De opening der 4e Jaarbeurs. Ter gelegenheid van de opening der 4e Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht heeft de vooizitter van den Raad van Beheer der Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland, mr. J. P. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht, een rede gehouden. voor onze industrie. Moeilijkheden, waaraan men voorheen niet dacht, veroorzaken, dat de exportnijverheid bange tijden door maakt. Een daliDg van den wisselkoers der landen, waarop van oude tijden her onze uitvoer ge richt was, heeft verschillende afzet gebieden zoo goed als geheel gesloten. Waar voorheen Nederland het voor deel had, dat de kolen hier geleverd werden voor prijzen, zelfs lager dan in de landen, waar deze delfstof ge vonden wordt, is thans de kolenprijs gestegen tot het achtvoudige van vóór den oorlog en moet onze voor de industrie onmisbare stof noodzakelijk hier duurder geleverd worden dan de concurreerende rijken. Moeieltjkheden ook van anderen aard rijzen er voort durend voor onze nijverheid op. Toch, ik ben er van overtuigd, kan er ook blijvend gerekend worden op de on tembare energie op het voor geen bezwaren uit den weg gaande door zettingsvermogen van ons volk. Van barie hoop ik, dat deze Jaarbeurs in elk opzicht aan uw verwachtingen moge beantwoorden en laat ik er bij voegen, dat zij de laatste is, die wordt ingericht in de tijdelijke bouten ge bouwen, die nu reeds voor de vierde maal betrokken wordeD, Het beste adres voor alle soorten prima POETSAR-rïKELEN ENZ. 1$ EN BLIJFT KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193 Hopend, dat de volgende beurs in een vast gebouw zal worden gehouden, verklaar ik de vierde Jaarbeurs voor geopend. Bedreigd natuurschoon. Voor eenigen tijd is een gedeelte van het Baarnsche boscb, het z.g. Peking- boscb, door H. M. de Koningin Moeder, verkocht. Naar wij vernemen willen de koopers de bekende Pekingkom dempen en ter plaatse een weg aanleggen. Het prachtige geboomte zou dan ook ge veld worden, zoodat dit mooie plekje, een der meest bekende punten in den omtrek van Baarn, jammerlijk be dorven zou worden. Het is te hopen, dat toepassing van de Noodboschwet dit dreigend gevaar zal keeren. Kinderrechters. Een wetsontwerp tot invoering van den kinderrechter is ter overweging aan den Raad van State verzonden. Dit zal meer eenheid brengen in de kinder berechting, in zoover de behandeling zoowel van civiele als van strafzaken, de verwaarloosde of misdadige jeugd betreffende, als regel in ëén band zal komen. Tevens wil bedoeld ontwerp de zoo genaamde onder-toezichtstelling van minderjarigen invoeren, d.w.z. de aan wijzing van een patroon, wien, onder leiding van den kinderrechter, zekere invloed op de opvoeding van het onder toezicht gestelde kind wordt verzekerd. De vleeschprijzeu en de staking I Het «Slagersvakblad* deelt mede, dat een daling in de hooge vee- en vleeschprijzen niet is te verwachten, tenzij de transportarbeidersstaking in de beide groote havensteden er een stokje voor steekt. Het blad vervolgt: «Indien de staking 2 a 3 maanden mocht duren, dan raakt het kracht veevoeder voor het vee in de provin cies op; dan ligt er genoeg in de veemen, maar het moet daar vanwege de staking blijven liggen. Dan hebben de boeren geen krachtvoeder genoeg, kunnen ook niet meer krijgen, alzoo staal de vetmesting stil, oftewel de vleescb- eo spekproductie ondervindt stagnatie, misschien wel houdt ze ge heel op, en wat dan? Ja, dan zal door den arbeidsonwil spek, vet en vleesch weer enorm duur worden, want zonder krachtvoeder kan de boer geen vleesch, vet en spek aan de beesten krijgen. Zoo kan het geschieden, dat door den onwil van een paar duizend ha venarbeiders, zij de schuld worden, dat 100.000en arbeidersgezinnen ver stoken kunnen worden van bet noo- dige krachtvoedsel, in casu spek en vleesch. Wij zullen dan van harte hopen, dat die slaking spoedig tot het verleden mag bebooren, daar men juist nog in de drie komende maan den, nl. Maart, April en Mei nog veel eo veel krachtvoeder in de vetmesterij noodig heeft. Behoort deze staking spoedig tot het verleden, dan kan de daling van de vee- en varkensprijzen niet uit blijven*. Spaaneehe griep. Met bet oog op de mogelijke uit breiding van de Spaansche griep in ons land is het denkbaar, dat evenals dit in sterke mate bet geval was in SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ELKClniSCH LICHT- EN KRACnTINSTALLATIES. TELEFOONSCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide aorteering kronen, lijden kappen, staanlampen, enz.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2