Vraagt plannen en begrootingen. i J. H. VAN BRUSSEL ILLES tatoiMei" clectro=Technisch en Sanitair Burean Langestraat 79- Telef. 291 I SEC CRÉAM SODA Lunchroom „Prinsesse" L. A. VAN.RIJE CO. AMERSFOORT. DORDRECHT. J. A VAN BARNEVELD Gemengd Nieuws. Blöemendaischestr. 3 Ingezonden. J IN UW BAGAGE HOEST, VERKOUDHEID, KEELPIJN, BRONCHITIS en alle andere aandoeningen van de ademhalings organen GRONDIG BESTRIJDT./' B. SCHOOLEMAN SMALLEPAD 12 Telefoon 423. Gepasteuriseerde melk in flesscben met Capsnleslaiting. Volle rauwe melk, Room- karnemelL Roomboter onder rijkscontroïer Zeer verfrissehend ([.45 pe Licht- en Krachtinstallatie's - Schel- en Telefooninstallatie's - Compleete Bad- a mer i n^tallati e9 s H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK PO ETSARTIKEL EN ENZ. KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193 ELECTROTECHNISpH BUREAU V'"ï v. RECLAME. dient gij steeds eeniye doezen mede le ucmen, hetzij gij naar huilen vertrekt, naar zcc, of naar de hergen,1 U hebt dan steeds pastilles bij do hand met vluchtige bcstanddcclen. dio verster- kenü zijn voor luchtpijp en longen en U helpen weerstand te bicden aan de gevolgen van vochtigheid, tocht en temperatuursveranderingdie U behoeden voor de duizende gevaren, waaraan onvoorzichtigheid U dagelijks blootstelt. DE VALDA Pastilles zullen dani wederom het goede, het eenigste 1 middel zijn, dat Gaat niet op reis zonder VALDA PüStHIcS Maar let er wel op slechts de ECHTE te vragen, die uitsluitend verkocht worden in doozen van F/. u- MET DEN NAAM VALDA. gevoel, iedere waarneming moet in lijnen kunnen worden uitgedrukt. Daar deze lezingen eerst bij ge noegzame deelneming doorgang zullen •hebben, hopen wij hartelijk dat alle, die in de vragen van onderwijs en opvoeding belang stellen, deze eenige gelegenheid niet zullen laten voor bijgaan. »ln «Pallas Athene" heeft nog als bestuurslid zitting genomen Mr. J. C. Graaf van Randwijck. Bjj Kon. besluit van 9 dezer is aan kolonel T. L. S. Nedermeijer, ridder van Rosenthal commandant van bet 1ste regiment huzaren, ver gunning verleed tot het aannemen en het dragen van do versierselen van eereridder van de ridderlijke orde van St. Johannes van Spital te Jeruzalem. ELEKTRISCH LICHT- EJN KRACH4JNSTALLA.' TELEFOO BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer met uitgebreide sorteering kronen, zijden kappen, staanlampen, enz. Bij K. B. is met ingang van 1 Sept. benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier T. P. de Jongh. en tot leerares mej. J. A. van Halteren voor het tijdvak van 1 Sept. 1920 tot en met 31 Aug. 1921 tot leeraar J. J. Bruckwilder. In een tijd van de felste harts- tochtelijkste tegenstelling en verscheu ring in ons volk ontstond De Bond van Dietsclie Trekvogels met het doel de schijnbaar ondempbare klove van klassenhaat on klassenstrijd te over bruggen door middel van dat eene wat men als gemeenschapsgoed van een volk kan aanzien ...de Volkskunst. Voor de bekendmaking van bet doel der beweging trekt het eerste «Speel- liedengildes het land rond om zoo doende de harten van jong en oud te werveo. Begeleid door oud-Hol- landsche muziekinstrumenten uit de verzameling van prof. Dr. H. Wirth teBaarn werden de oud-Vaderlandsche wijzen ten gehoore gebracht en weder tot gemeen goed gemaakt. Vrijdag 23 Juli des avonds te 8 uur zullen de Dietsche trekvogels in «Birk- hoven» eene uitvoering geven. Niemand verzuime deze gelegenheid om met hen kennis te maken en als gevolg daarvan hen te helpen de revolutie te bestrijden, door datgene te bevestigen, wat ons weer kan ver eenigen, door opwekking van het edelere, hoogere en betere in de volksziel en hare vrijmaking van lagere hartstochten. Vrijdag 23 Juli a.s. zal des avonds door de kapel van het le Regiment Huzaren in de tent op het plantsoen eene muziekuitvoering worden gege ven, aangeboden door den comman dant van dat regiment. Woensdagmiddag werd door het onbesuisd rijden van den chauffeur op de Langeslraat nabij de Krommestraat een wagen met fruit in elkaar gereden. Paard en voerman werden tegen den grond gesmakt doch kwamen met eenige kneuzingen vrij. De auto, waarvan de as was ge broken, moest buiten de Kamppoort stoppen en kon daardoor geverbali seerd worden. Woensdagnacht omstreeks twaalf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in het per ceel Havik no. 9 naast de Muziek school. De brand ontstaan in de voorkamer, ingelicht tot hoedeDmagazijn, werd aanvankelijk door de politie met haar brandslang bestreden. Toen de brand weer handelend optrad was het gevaar voor belendende perceelen spoedig geweken. Te twee uur kon de brand weer inrukkeD. De Amersf. Zwem-en Polo Club versloeg de Rotterd. Zwem Club op haar eigen terrein te Rotterdam met 4-1. A. Cornaas de Ruyter was no. 3 in den 3 K.M. wedstrijd, W. Kooiman no. 4 in bet 50 M. rug. De jongere afdeeÜDg der A. Z. en P. C. won te Maarssen eveneens met 4-2. Zondag 18 Juli viert de heer T. W. van Woerden, commies op het inspectiebureau der Nederl. Spoor wegen zijn 25-jarig jubileum als spoorwegambtenaar. Voor bet M. U. I.. O. diploma A slaagden te Utrecht o.a. onze stad- genooten D. Vermie, A. H.van Nieuwen- huizen en N. A. van Woudenberg. De 2e prijs in het springconcours bij bet te Groningen gehouden con- cours-hippique werd behaald door Ericstone van luit. J. Daniël, de 6e prijs door «Nevermind van luit. P. C. L. Blom. Na gehouden examen zijn tot de lessen der Rijks-Hoogerburgorscbooi te Amersfoort toegelatenIn de eerste klasse H. J. M van Asch van Wijck, G. C. C. J. de Beaufort, E. J. Boer winkel, J. Bomas, Va. Ma. Boonstra, Ja. Bregman, J. A. Calon, F. W. G. Dumes, M. Feikema, C. J. M. O. Gast, H. de Goede, M. Pb. Gomperts, H. A. van Goor, F. A. G. Groneman, J. G. Haas, Ea. Cha. Ja. Hardeveld, Ga. Aa. Haverkamp, C. J. M. Hehenkamp, J. W. Janssen, P. D. Kaaijk, E. J. Kerkhoff, Da. Ga. Klomp, Ha. Ba. Konings, G. van Laar, J. W. Nefkens, W. F. v. Nes, Pa. van Nie, B. J. Ockelsen, W. C. Oosterman, J. F. Overbeek, H. C, Pownall, C. Prius, Ra. Ja. Prins, Pa. Rintel, J. C. C. Rupp, Ja. Pa. Ba. v. d. Scheer, J. J. Schil- ham, Ja. Serré, J. Smit, J. J. Smits, G. A. Thien, Ca. Soetekouw, J. Sporry, J. Terwiel, P. v. Veen, Ja. v. Wijn gaarden, Sa. van der Wijk, G. van Zadelhoff, J. G. Zonnevylle, A. P. Zwarteveen en Ma. Ja. Leeuwerke in de tweede klasse H. Th. deGoeij; in de derde klasse Tj. Gaveelen Wa. Eth. de Lenne. Afgewezen werden 15 kandidaten voor de eerste klasse, 1 voor de tweede en 1 voor de derde. Bevordering Rijks H. B. S. Op het einde van den cursus 1919 1920 zijn aan de Rijks H. B. S. te Amersfoort bevorderd: Naar de tweede klasse: N. H. Ben- ninga, A. J. M. W. van den Berg, J. F. Brinck, D. Broeder, A. J. T. van derChijs, N. Comijs, J.J. Donath, Atie Donker, A. W. van der Feer, H. W. Gerlings, E. Groen, H. van Haselen, H. Hessels, Joha. W. van der Heul, Suza C. H. v. d. Hoeve, H. J. W. Huisken, Truida A. Iltmann, A. C. de Jong, Eva de Jong, P. Cb. Jonquière, D. M. Kamerling, J. H. Kleber, Willie Koelewijn, Adrians Kuyters, A. A. v. Laer, P. J. J Lamour, F. Levy, Gonnie Mouwen, J. H. W. van Nieuwlaod, H. J. Noppen, Annie Nijhoff, C. A. van de Poll, H. Recter, Anna C. Rombouts, W. Rutgers, P. van Schaik, H.J.Smit, Emmy Sporry, M. H. Tuinder, J. A. Visser, H. J. Vlezenbeek, H. A. E. de Vos van Nederveen Cappel, J. Weevers, B. H. Wolf en Boukje G. van Wijland, ter wijl 14 van de 60 leerlingen der eerste klasse niet zijn bevorderd. Naar de derde klasse: J. M. Ander son, H. C. Balder, R. van Beek, W. M. E. van den Belt, G. Cadée, Mientje P. J. van der Cbijs, Hilda T. T. Dames, G. W. F. Donker, B. van Essen, R. D. van Essen, T. Everaars, M. F. Gomperts, Annette H. C. S. Hassel- bach, J. van Heuvelen, W. Houtzaa- ger, M. E. Jonker, J. Kamerbeek, J. Kets, ADnie H. Kiel, Martina Knotten belt, Else B. Koelewijn, A. W. Kok, P. Koning, J. N. Krutslnga, J. van Kuik, W. Lotsy, W. Z. Mulder, C. van Ommeren, T. J. Rupp, A. Maria v. d. Scheer, Titi A. van Terwisga, F. II. Teune, H. K. T. van Teyn, A. van de Weg en R. WTels; voorwaar delijk nog P. van der Meer, J. Rovers en J. C. H. Swaving, terwijl 13 van de 51 leerlingen der tweed9 klasse niet zijn bevorderd. Naar de vierde klasse: Betsy J. C. Achterberg, Ida J. P. Baartman, A. Bierman, W. Bolk, B. C. J. Brouwer, Lonnie M. Callenbach, Emmy W. Cramer, J. Cramer, G. Engelberts, J. Gerlings, lije A. van Goïnga, A. J. Heins, Ina S. C. van der Hoeve, Tine Kaayk, C. L. Keete, H. J. W. Keidel, J. W. Kempen, G. R. Kets, M. Kingma, B. A. Klein, Gera D. de Kloet, W. H. Mouwen, Cbr. A. Mulder, H. Panjer, A. S. Posthumus, J. Rutgers, D. C. van Stempvoort, J. van Stempvoort, J. Tijm, J. H. van Voorthuysen, Femina G. Vorstman, en H. M. van der Wijck, terwijl 9 van de 41 leerlingen der derde klasse niet zijn bevorderd. Naar de vijfde klasse: J. P. de Best, Rie J. Bolten, R. H. Brouwer, M. J. van der Colk, B. C. Comijs, G. W. van Dedem, J. P. van Doorn, W. van Enst, W. Everaars, J. W. P. van Geelkerken, D. Gomperts, Mimi Goossen, Riek F. Groenevelt, E. L. de Groot, H. Haaiman, F. A. E. van der Heide, H. S. de Jong, J. W. H. van de Meene, G. H. P. vaD de Meene, Nettie A. Pet, Willy L. Pet, J. J. P. Renes, Henderika M. C.Smit, J. A. Uding, Bep A. L. de Vos van Nederveen Cappel, A. L. de Vos van Nederveen Cappel, E. E. Winckel en J. A. Woudenberg, terwijl 7 van de 35 leerlingen der vierde klasse niet zijn bevorderd. Tot de le klasse der Middelbare Handelsdagschool zijn toegelaten J. W. v. d. Arend, A. C. Bast, J. Dorrepaal, H. van Eikeren, H. A. van Goor, W. de Graaf, J. Hardeveld, W. Heere, A. Hemels, A. van Hem men, 11. Hol, G. Idzinga, W. KoniDg, H. Kuster, W. Meijer, M. v. d. Molen, M, Nieweb, R. Oudeman, A. Scholte, D. Smits, W. Veenendaal. C. M. Zwanenburg en A. Zwarteveen, allen te Amersfoort; A. v. d. Hooff, W. Hornsveld, E. de JoDge, J. Meijer, E. v. d. Pol, S. Stolp, J. v. d. Tol en R. de Zoete, allen te BaarnG. v. d. Herberg en P. Koole te Barne- veld D. Oskamp te Bussum M. Vlijm te Hilversum J. Veldhuizen te Lage Vuursche; J. van Djjk en H. Hana te Nijkerk; J. Overeem en E. Veen- vliet te ScherpenzeelW. Recourt en C. Tak te Soest; C. v. d. Veer te VeenendaalC. G. Moesbergen te Woudenberg; E. Rondeel en J. Ver- roeij te Zeist. Het beste adres voor alle soorten prima IS EN BLIJFT Industrie en huishoudschool. Na, wegensziekte, uitgesteld examen slaagde voor bet diploma huishoud kundige Mej. M. Kolff, alhier. Donderdagnaraiddag weid in het voormalige Loge-gebouw aan de Kortegracbt het Algemeen Militair Tehuis geopend. Onder de aanwezigen merkten wij op Generaal-Majoor Van der Hegge Zijnen, commandant der IVe divisie, de waarnemende burgemeester wet houder Veis Heijn en vele boofd-, subelterne- en onderofficieren. Dr. R. Miederoa de voorzitter heette allen welkom en schetste de vele moeilijk heden die moesten overwonnen wor den alvorens het beoogde doel neen eigen tehuis« was bereikt. Een woord van dank bracht bij aan de familie Gerritsen die dit gebouw ten geschenke gaf. Ook den architect den heer v. d. Haar werd dank gebracht voor de smaakvolle inrichting van het ge bouw. Dit algemeen Te Huis bedoelt geen concurrent te zijn van het Chr. of R. K. Tehuis. Geen godsdienstig stem pel wordt op dit Tehuis gedrukt, maar toch moet het door sfeer en atmosfeer reinheid kweeken. Spr. sprak de wensch uit dat, evenals in Harderwijk, ook officieren en onder officieren het Tehuis zouden bezoeken en daardoor het zoo wenschelijke buiten-dienst-contact in de hand werken. Daarna voerden generaal v. d. Hegge Zijnen het woord. Van afschaffing van het leger kan geen sprake zijn zoo lang wij wat ons dierbaar en heilig is moeten beschermen. En waar een leger is en dus soldaten zijn, moeten deze een goed Tehuis hebben. Spr. wenschte dit Tehuis een lang en voor spoedig bestaan en zeide de samen werking tusschen leger en burgerij op hoogeu piijs te stellen. Wethouder Veis Heijn meende dat Amersfoort op deze nieuwe insteliing met recht trotsch mag zijn. Nadat Dr. Miedema de sprekers voor hunne sympathieke uitingen had bedankt, werd gelegenheid gegeven het gebouw te bezichtigen. De verschillende zalen en kamers, voor deze gelegenheid met een over vloed van bloemen versierd, zagen er gezellig eD smaakvol uit. Des avonds werden de soldaten- bezoekers getracteerd en verhoogde het strijkorchestje van de padvinders de prettige stemming. Ter kaasmarkt op 12 Juli j.l. werd aangevoerd 23 wagens bevattende 4750 KG. kaas. Men besteedde van f 66.tot f 73.per 50 KG. De partij ging vlot weg. Oin onzen veestapel te verbeteren t Zuid-Afrika zal stamboekvee naar ons land zenden, dat gefokt is van bet stamboekvee, dat 'vroeger uit Nederland naar Zuid-Afrika is ge zonden. De bedoeling is den Hollandschen veestapel, die door den oorlog en door ziekte veel geleden heeft, op deze wijze weer aan te vullen. Om van schrik dood te blijven! Bij het onweder van Maandag zijn aan De Klomp (Venendaal) bij den heer H. P. Hoolboom 3 runderen doodgeslagen. De eigenaar stond er vlak bij, maar bekwam geen letsel. TELEFOON 269 Aanleg van licht- en krachtinstallaties, Telefoons, Schellen en Bliksem afleiders. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. t'Vm ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Geachte Redactie. Vergun mij een kleine plaatsruimte naar aanleiding van uw artikel in het nummer van Zaterdag 10 Juli, be treffende de gevallen Raadsbesluiten in zake winkelsluiting. Uw mededeeling dat de Vereen. «Handel en Nijverheids de laatste dagen eenige tientallen leden beeft bijgeboekt is volkomen juist, evenzoo dat verschillende bran ches overgaan tot organisatie van hun bedrijf. Waar u echter dit laatste feit in 't begin toejuicht, komt u in het vervolg van uw artikel met «de rems om zich toch vooral geen illusies te maken, dat het Dagelijks Bestuur onzer gemeente met deze organisaties rekening zal houden. Het zij mij vergund in dezen met u van meening te verschillen en u een en ander mede te deelen wat bet tegenovergestelde bewijst. Niemand zal in den tegenwoordigen tijd ontkennen het nut van Vak organisatie en ieder weldenkend win kelier zal bet toejuichen dat de Amersfoortsche Vereeniging «Handel en Nijverheid« alle pogingen in 't

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2