A. Benning's Verkoophuis 4G I GROOTE OPRUIMING D. F. VOIGT Boterinrichting „Patria" Roomboter (onder Rijksoontr.) f 1.40 p. p. els, Fornuizen, Huis- 2a JaargangVJIo. 4. G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) Wielrijders licht op! Uit de Raadzaal. Gecontroleerde oplage 2300 exemplaren. Verzending per post Zaterdag 27 Januari 1023. soEmimsBWD Gratis Christelijk Weekblad voor Soesitiijk, iL-oest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en dru'x: Van Weedestraat 15 - Soestdijk Advertentiën van 1-5 regels f0.75. ledereregel meer f0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C. Kuijperstr. 4 fj Zie de etalages en de lage prijzen. ,j Zaterdag 5.04 n.m. tot 7.20 uurv.m. Zondag 5.05 7.19 Maandag 5.07 7.17 Dinsdag 5.09 7.16 Woensdag 5.11 7.14 Donderdag 5.13 7.13 Vrijdag 5.14 „7.11 Veel heil en zegen. Reke ning 1921. Gemeente accoun tant. Soester Middenstand. Betalen of niet. De strop voor Barbertje een jaar te vroeg. Erfpacht. Vrijdagmiddag 19 dezer kwam de Raad dezer gemeente voor het eerst in dit jaar in vergadering bijeen. De E.A. heer Burgemeester open de haar met een korte rede, waarin Z.E.achtbare alk raadsleden een ge lukkig jaar toewenschte en de hoop s uitsprak dat zij hunne krachten in het belang der gemeente ten volle zouden geven. Naar aanleiding van het rapport der Commissie belast met het nazien der Rekening over 1921, de heeren Foeken. H. Butselaar en Hilhorst, ontspon een vrij langdurige ge dachtenwisseling over de positie en de taak van den gemeentelijken ac countant. De Commissie was van oordeel transacties als over de laatste jaren plaats hadden, van dezen deskundige meer mocht worden verwacht, dan een formeele controle der administra tie en hij zeker geroepen was in be langrijke financieele handelingen ad vies te geven. B. en W. meenden dat al was be doelde specialiteit zeer deskundig te fechten. hij niettemin als gemeente ambtenaar zich in zijn rapporten niet boven het gemeente-bestuur kon stel len en zich moest beperken tot de opgedragen lastgeving i. c. de con- tróle der boekhouding. De heer Foeken verdedigde het standpunt der Commissie. B. en W. bij monde van den Voorzitter en Weth. Endendijk hielden vol dat van een ambtenaar geen ongevraagd advies kon worden verwacht. Bij de a.s. reorganisatie der gemeentelijke boekhouding, waarvan de heer F. geheel op de hoogte was, zou bo vendien het advies van den accoun tant worden gevolgd. De heer Hilhorst meende dat het slechts in het belang der gemeente kon zijn, indien aan dezen ambtenaar een ruimere bevoegdheid werd gege ven. De Heer Rietveld sprak als zijn meening uit dat als de gemeente een eigen accountant aanstelt, dan ook ten volle van diens bekwaamheid dient gebruik te worden gemaakt. Z.i. mag er geen bezwaar zijn dat ZEd, ook ongevraagd advies geeft op eigen terrein. B. en W. zegden overweging toe. Bij de verbouwing van het Raad huis zijn verschillende leveringen ge daan door firma's buiten Soest. Waarom de Soester Middenstand gepasseerd vraagt de Commissie. B. en W. antwoorden dat verschil lende leveranties door de plaatselijke handelaars niet of tegen hoogere prijzen konden worden geleverd. Toe gezegd werd zooveel mogelijk plaat selijke nijverheid te zullen begunsti gen. wat ook meestal was geschied. Het personeel van den Technischen dienst had veel overgewerkt, soms tot diep in den nacht en hadden daar voor vergoeding ontvangen. De Commissie meende, dat zij dat gratis hadden moeten doen. B. en W, beriepen zich op den uitgesproken wensch van den Raad, dat langdurig overwerk moest betaald worden. Door den technischen dienst is de grens „van langdurig" ver over schreden en vele avonden tot 12 en l uur. soms tot 3 uur in den nacht doorgewerkt. Weth. Endendijk zegt dat het bedrag, hetwelk is uitbetaald, klein is in vergelijking van den ver richten arbeid. De heer Scheffer meent dat iede een overtuigd is dat veel overwerk is verricht en acht deze bemerking wel kleinzielig. Het is natuurlijk weer de techen: dienst. De heer Besselsen acht betaling niet meer dan billijk. Off. Bekendmakingen De heer Foeken blijft niettemin zijn bezwaar handhaven en acht, ook al is veel overgewerkt, betaling niet noodig. De laatste bemerking van de Com missie betrof de administratie van den technischen dienst, waar omtrent niets in het rapport van den accoun tant is vermeld. Dit bevreemde de Commissie. B. en W. antwoorden dat de af zonderlijke administratie van deze tak van dienst dateert vanaf 1 Jan. 1922 en dus over 1921 nog niets te con troleeren viel. De commissie bij mon de van haren rapporteur, de heer F. stemt dit toe. De strop voor Barbertje, een jaar te vroeg. De rekening 1921 wordt voorloopig vastgesteld. Geruimen tijd geleden heeft de Raad zich uitgesproken weder gron den in erfpacht uit te geven. Een ontwerp tot regeling dezer uitgifte wordt thans aangeboden, ter voor- loopige bespreking. De meening van den Raad wordt gevraagd over de volgende punten: 1. Uitgifte in erfpacht geschiedt voor 15 jaren; 2. Canon f.0.45 per Are per jaar. Voor perceelen, waarop een huis staat, voor 3 Are 40/° der door de Commissie geschatte waarde, de rest tegen f.0.45 per Are per jaar. Wanneer in erfpacht gegeven gron den als bouwterrein worden gebezigd, wordt de erfpachtscanon herzien en weer op, 4% der geschatte waarde -necf-pl/T Tevens maken wij van deze gele genheid gebruik Uwe meening te vernemen ovtr den prijs van uitgif te bij huur. Deze hangt toch met dien van uitgifte in erfpacht samen. In verband met de hiervoor ge noemde prijzen zouden wij gronden in huur willen geven van jaar tot jaar tegen een iets lageren prijsb,v. f.0.35 per Are per jaar. Uit den aard der zaak zijn deze regelen slechts zeer algemeen en zal ieder geval op zich zelf dienen beoor deeld te worden. Uw College krijgt van zelf bij de behandeling der aanvragen, die wij ons voorstellen in de eerstvolgende vergadering te doen plaats vinden, gelegenheid deze uitzonderingen te beoordeelen. De heer Dammers, die B. en W. van advies heeft gediend, ontwikkeld eenige bezwaren tegen deze regeling. 15 jaren acht ZEachtbare te kort, hyphotheek zal dan moeilijk te krijgen zijn. Behalve voor woningbouw c.a. wenscht hij slechts kleine perceelen in erfpacht te geven. Groote com plexen zouden beter kunnen worden verhuurd. Ook de Raadscommissie had voor gesteld geen gronden in erfpacht te geven, dan ten hoogste 3 Aren bij de vaoning behoorende. Het overige te verhuren. De heer Hilhorst steunt het voor stel van B. en W. Alleen acht hij evenals de heeren Foeken en Riet veld en Besselsen 15 jaren te kort. De heer Foeken stelt voor te lezen „minstens 15 jaren". Hiermede kan ook de heer Dammers zich vereeni gen. Weth. Endendijk bestrijdt het vooorstel van de Commissie geen gronden in erfpacht te geven, be houdens de 3 Aren bij de woning liggende. Z. E. achb. acht dit zeer onbillijk tegenover de huidige erf pachters, bij wien de verwachting is opgewekt opnieuw de gronden, waar aan zij hun arbeid hebben gegeven, in erfpacht te kunnen behouden. Ie der geval zal trouwens afzonderlijk door den Raad worden vastgesteld. Alleen B. en W. moeten de mee ning van den Raad weten tot leid draad. De Raad vereenigt zich met het voorstel Foeken tot uitgifte voor minstens 15 jaar. De genoemde prijzen moeten als gemiddelde prijzen worden aange merkt. Wordt vervolgd. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter openba re kennis, dat de Raad dezer gemeen te in zijne openbare vergadering van 19 dezer de rooilijn voor den Gal- lenkamp Pelsweg heeft vastgesteld op 10 Meter uit het hart van dien weg. Soest. 24 Januari 1923. Burgemeester en Weth. voornoemd, De Burgemeester, DE BEAUFORT De Secretaris, J. BATENBURG. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend dat in deze ge meente een geval van miltvuur is voorgekomen bij een rund. Soest, 23 Januari 1923. De Burgemeester, DE BEAUFORT. VAN OVER DE ENG. Drogist - Opticien Maakt Foto's voot alle doeleinden. Rijks-depöt voor post-en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk Hard tegen hard. De be- bewerkte, doch niet be doelde eenheid. De hou ding der Duitsche regee ring. Italië's angst. Ame- rika's afzijdigheid. Wes- tersch geduld. Woandag 24 Januari. De toestand in het bezette Ruhr- gebied wordt dagelijks scherper. Hier staat tegenover het bedoelen van een trotsche, tot de tanden toe gewapende natje de onbn'&^re wil van een weerloos volk, dat trap op trap kreeg, tot z'n wilskracht op veerde onder den bruten hoon van een geweldenaar, die voor niets meer staat. Frankrijk poogt de mijnen in het Ruhrgebied door Duitschers voor Fransche belangen te exploiteeren. Dit mislukte tot op heden door den onwil van hen, die alleen op bevel van de Duitsche overheid willen werken. Frankrijk poogt in de Duit sche staatsbosschen hout te vellen voor Fransche leveranties door Duit sche krachten. Dit pogen stuit af op den weerzin van hen, die weten, dat er eerst dient te worden gewerkt voor een honge rend en kou lijdend vaderland. Frank- ijk tracht nog tot op dit oogenblik van z.n geweld-politiek 't aspect te geven van een vreedzame pan- denpolitiek. Dit verwekt 't hoonge lach van bewoners te Essen, Bochum, Dortmunt, Hammen, Mainz en ande re plaatsen, dien de kanonnen zien voorbijrollen, de Tanks zien aankrui pen, hun scholen, hun hotels zien ontruimd, fundamenten voor nieuwe Fransche kazernes op Duitsch ge bied zien gelegd, hun mijn-eigenaars,- directeuren, hun arbeiders-leiders zien gevangen genomen. Dit roept den spotlach van de buitenlanders op 't gelaat, die zoo zoetjes aan thuis ra ken in de panden-politiek van Poin- caré. Arrestaties vinden eiken dag plaats. Maar vaster scharen zich de arbeiders, de ingenieurs, de mijn eige naars, hoog-en laag geplaatsten zich aaneen, om den geweldenaars de tan den te laten zien, nu de Duitsche bajo netten niet fiieer kunnen flikkeren, nu de machtige Duitsche kanonnen van weleer er niet meer zijn. Maar 't Duitsche graniet is er nog; hard als 't hardste staal. En nauw vindt een nieuwe gewelddaad van Fransche zijde plaats, of t Duitsche protest, verkondigend Duitsche wils kracht, gaat naar Parijs. De bekende groot-industriëel Thijssen en met hem reeds meer landgenooten zuchten in Fransche gevangenschap. Een depu tatie zijner arbeiders begaf zich naar 't Fransche opperbevel, om zijn in vrijheidstelling te verzoeken, neen te eischen. De deputatie werd niet eens ontvangen. 't Gevolg? 160.000 mannen uit de mijnen van Thijssen en Hugo Stin- nes legden het werk neer. Zoo ooit, dan zijn nu de stakin gen in het Duitsche mijngebied te rechtvaardigen. Zoo gaat het hard tegen hard. Frankrijk speculeerde op de zoo dikwijls aanschouwde oneenigheid tusschen Duitsche werkgevers en werknemers, 't Vindt een aaneenge sloten cordon van werknemers en werkgevers tegenover zich. Ja, de dreigende oneenigheid in Duitsch- land's eigen boezem heeft thans plaats gemaakt voor een ongeëvenaarde eensgezindheid tusschen millioenen verdrukten. Wel is de nood in Duitschland schreiend. Wel lijdt, om van de volwassenen niet te spreken 't overgr/'ote deel van de Öuitsche schooljeugd gebrek. Wel verslindt, volgens <.kn huidigen standaard, de noodzakelijkste behoefte aan marga- rinie in ef n gezin met èèn kind de som vaiiHOO.OOO mark per jaar. Wel wordt o- k de meest „gemüdliche" Duitscheifeen oogenblik dol bij 't hooren v. den Franschen eisch aan de DuitVhe regeering om in 't Ruhrgcbi^J de „onontbeerlijke bor- deelen v^or de onderdrukkers in te richten er open te stellen. Rustig en fier echte" bleef tot nu toe 't verzet, de toon an volk en regeering. 't Boetende^ Duitschland leerde door de beproevi' j. Hoogmoed maakte plaats voor lofwaardige fierheid, België sukkelt in 't gareel van den Fransche. vrind mee. 't Kan y.iet anders. Daarom vocht 't immers O- >k voor zijn onafhankelijk heid da; yomtrent trok 't immers ook de bewoi dering van heel de wereld tot zich toen de kanonnen aan de Ijzer nog" gromden. Toen wilde 't niet onder 't Duitsche juk. Begrijpe lijk 1 't F.;insche juk garandeert den schijn va'.t zelfstandigheid. Italië, dat geit en kool wilde sparen, maar ten slotte me; Frankrijks plannen instem de. beging nu bang te worden, 't Ziet voo zich zoo weinig kolen en cokes uit;, 't Ruhrgegied komen. Bo vendien iverkt de gedachte aan den toenemen len wereldchaos niet be paald verwikkend op den fascisten-. staat, wa-or pas orde werd geschapen, 't Ontken* dat 't bemiddelend wen- schte optetreden, maar feit is, dat het den rol van Janus met twee aan gezichten speelde, 't Vond 't wel wat zonderling, den waarschuwenden vinger m^-t zacht verwijtenden blik naar Duiischland op te heffen, tot 't volk. dat eer reden had den bond genoot \on voor 1914 verwijtend of verachtelijk in de oogente zien. maar het deed het dan toch. En vriendelij1, meesmuilde de andere Janustronie naar de Fransche zijde, of 't nietJwat minder kon, of 't niet bar ging, Kof 't middel zoo niet erger werd daA<:f«» kwaal. Natuurlijk zon- spfë- Het beste adres voor dagelij «sche versche Boter, Kaas, Eieren en fijne gerookte Vleeschwaren is: Julianasiraat 56 KEUKENBOTER vanaf 60 ct. (met gratis dividend- en eieren- bons vsor Paschen). Versche EIEREN 12 CENT per stuk (Geen kalk- of koelhuis-eieren.) Fijne belegen Volvette KAAS 80 CENT. Ie Soort fijne Geldersche Worst (met le Soort Geld. Vetspek f 0.70 p.p. loodje) f 0.90 per pond. Je Soort Fr. Knakworst f0.30p. p. le Soort grove Geldersche Worst (met loodje) f 0.90 per pond. le Soort Geld. Óntb. Spek f 0.90 p. p. Dagelijksche bezorging aan huis. Zuiver gesmolten Rundvet f 0.60 pd. Blad Reusel f0.75 per pond. Lever-Pastei f0.40 per busje. Briefkaarten worden vergoed. Kerkberichten. Zondag 28 Januari SOEST. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10Vo uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur Lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Dr H. H. Meulenbelt. pred. te Baarn, n.m. 21/3_ uur D. P. Brans. (Hees) Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur en n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Prof. T. Cannegieter van Utrecht. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Nam. 3 «uur Lof. B. 398. Staats P. J. Imp. Exp. Chemicaliën Oliën. Benzol. B. 547. Roscam Abbing. W, J. Ferd. Huycklaan 42 S. 114. Betlem C. Verfhandel Kerkstraat 9 Soest. S, 118. Aardappelen en groenten- handel van H. Westeneng Noordw. ;joest. Alhier is opgericht een R. K. Gymnastiek-Vereenigjng. Bij de op- richtings-vergadering gaven verschil lende Katholieken blijk van belang stelling. De heer A. F. de Rond, aJs initiatief nemer leidde de Verga dering. Voorloopig werden Statuten en Huishoudelijk Reglement vastge steld en een voorloopig bestuur ge kozen bestaande uit de heeren A. van Noessel, Voorzitter, P. Dorre- steyn, Secretaris en A. Dorresteyn. Penningmeester. De heer de Rond verklaarde zich bereid voorloopig de oefeningen te leiden. Deze zullen gehouden wor den voor de mannen Woensdags en en Zaterdags van 81/..10 uur voor de leerlingen 's Zaterdags van 7—&L. Nieuwe leden kunnen zich bij de der resuxJEat aan westzijden. Engelands houding roept herinne ringen uit den Boerenoorlog wakker. Men sprak toen van een perfide al- bion. Dat doet men nu nog niet. Maar menigeen denkt 't wel. 't „Wait and see" is ook een po litiek, voorwaarJullie Duitschers hebben niet goed opgepast. We kunen je niet helpen. Integendeel, wees blij, dat we je niet aanpakken. Jullie Franschen handelen onverstan dig. Foei menschen, wat ben je be gonnen! Hoe kom je ooit weer uit zoo'n wespennest vandaanJe maakt den toestand nog verwarder dan hij reeds was. Maar mocht je toch nog een greintje succes hebben dan ben je wel zoo goed, je te her inneren. dat we dikke vrienden zijn gebleven niet waar? Engeland weet wel, dat de Fransche invassie een schending van Versaille's vredesver drag is, die Duitschland eigenlijk van alle verplichtingen ontslaat, Maar t zwijgt, z'n verrekijker bestrijkt heel 't Kanaal en Europa's westelijk con tinent en niets ontgaat aan z'n grijze oogen, opdat straks ook niets ontga aan z'n grijpgrage handen. Het land, dat zoo knap was in 't improviseeren van concentratiekam pen! Amerika stond, zoo sprak men, op t punt om in te grijpen in den Eu- copeeschen chaos. Maar voor dat ingrijpen bestonden voorwaarden. Voorwaarden, die Frankrijk met z'n militaire dwangregeering allerminst aanstonden. Frankrijk was 't toch al schuchtere Amerika voor! Kan verwonderen, dat de stemmen in de Unie thans al luider worden, die roepenLaat nu Europa maar heele maal aan zijn lot over wij redden ons wel en vinden wel andere af zetgebieden, op den duur ook wel voor de klagende farmers! Europa is,als de drenkeling, die den toesnel lenden redder toebijt: „Bemoei je met je eigen zaken en laat mij toch rustig verdrinken. Het is maar gelukkig, dat we we ten, dat God ook de harten der machthebbers van 1923 kan nijgen als waterbeken. Worde het gebed van allen, die de ware, de eerste oorzaak van Europa's ondergang in zien, steeds oprechter, steeds inniger. In Lausanne kibbelt men nog al tijd over Mosoel. 't Westersche ge duld wordt daar wel op een zwaren proef gesteld. Ismet Pasja weigert Curzon's voorstel, de zaak aan een hof van arbitrage voor te dragen. We zien dus den koppigen Turk zeker niet in 't Vredepaleis. t Gaat er ook in 't Oosten weer ernstiger uitzien. Gloeiende lava, waar men droomde van doode vulkanen. Inde week's morgens 8,15 uur H. Mis. :bovengenoemde vier hetIen aa^l. Zondaocvond. 6.45 «L,r deling Metz, in de v,nr. ocnool te Soesterberg. Burgerlijke Stand. Geboren. Jacobus Wilhelmus, z. v. P. v. Hofslot en M. M. Stalenhoef. Grietje Martina, d. v. J. v. d. Borg en M. W. Alting. Janna Gerarda, d. v. J. V. Duinkerken en M. Kamphorst Abram, z. v. J. P. C. Niezen en A. Luijt. Johannes Richardus. z. v. J. R. Kok en W. Kuijer. Elbertha, d. v. W. v. Hornsveld en W. Kramer Anna, d. v. L. v. d. Kooij en G. v. Dijk. Aaltje Johanna Maria. d. v. P. v. Hotf en R. Wildeman Getrouwd. H. van Wees en A. M. Broek man. A. v. d. Deijssel en A. G. de Kruijf. H. Brandt en H. Hornsveld, Overleden. Johannes de Bruin, oud 92 jaren. Gevestigd. W. Wijnbergen. F. C. Kuijperstr. 1, van Vorden J. M. Krim, Soesterb. str. N. Z. 21b. van Den Haag. A. Kroon, Soesterb. str. 21b, van Den Haag. A. Kroon. Soesterb. str. 21b, van Den Haag. C. P. de Wit. Krom- meweg 22, van Utrecht. Vertrokken. A. J. Schoemaker-Leushuis, met gezin, naar Almelo. Boddenstr. 65. J. A. Schoemaker, naar Amsterdam. Jozef Israëlskade 121. A. Mol, naar Utrecht, Vliesboomstr. 58. M. v. Middendorp, naar Barneveld, Glind 197. A. M. Broekman, naar Baarn, Nieuw Baarnstr. 37. G. v. Westerop, naar Zaandam. Rangonstr. 1. M. J. de Haan, naar Amersfoort Schimmelpenninckstr. 38. A. v. d. Deijssel, met gezin, naar Zeist, Jou- bertlaan 4. H. Hornsveld, naar Anna Paulowna. Plaatselijk Nieuws. Wijzigingen in de Naamlijst der aangslotenen aan het locale Rijkste lefoonnet Nieuwe aansluitingen: B. 421. Kirchner H. J. Hasseley Stationsweg 27. S. 95. Trein 8.28. H. IJ. S. M. Verpleegingsoord, voor kinderen Ko lonie weg Soest. S. 96. Vèenstra G. H. Hoofd O. L. School. Middelwijkstraat 34 Soest isch_ Donderdagavond 1 Februari a.s. des avonds om half acht zal op uit- noodiging van het chr. comité van winterlezingen in de Rembrandtzaal optreden Ds. G. C. Vunderink van Haarlem met het onderwerp„Het leven der ziel". Deze spreker met zijn keurige voordracht, zijn oratorisch talent en zijn klankvolle stem is gewend voor volle zalen te spreken. Laat hij dan van Soest geen slechte indruk mee nemen. Verleden week Donderdagavond vierde de Geref. Jongelingsvereeni- ging alhier in de Rembrandtzaal haar jaarfeest. Het programma deed de verwachtingen nogal gespannen zijn, en de uitvoering der verschillende onderdeelen heeft die verwachtingen niet den bodem Ingeslagen. De leden hebben getoond iets aan te durven en te kunnen volbrengen, waarvoor hen een woord van hulde toekomt. De tableau van dem ver loren zoon, vervaardigd door den Heer Isings. die hiermede opnieuw zijn kunstvaardigheid toonde, was in een woord schitterend; de kleeding was zeer smaakvol. Een ieder was verrukt daarover. Het is een heel goede gedachte geweest van de Jongeling»-Vereeni- ging om het programma op die ma nier in te richten, aangezien jaarfees ten op den duur anders ook saai zouden gaan worden. Verder wisselden zangmuziek en voordrachten zich geregeld af, en toonde de gegeven inleiding van een der leden, dat onderzoek gelukkig aan de leden ook niet vreemd is. Hulde voor hare prestatie. Donderdagmiddag 18 Jan. om streeks vier uur had op de Zeister straat té Soesterberg een ernstig ongeluk plaats. Een zekere Smit wo nende te Huis ter Heide en tuinbaas bij Baron Sloet reed met een twee tal aan elkander gekoppelde wagens, waarvoor een tweetal paarden wa ren gespannen over genoemde straat weg. Ter hoogte van het café de Zwaan alhier, schrokken de paarden voor een vrachtauto met wit zeil bedekt waardoor de paarden op hol sloegen. Smit die de paarden niet meer kon houden, viel voorover van den wagen, en bleef met zijn beenen vast zitten, waardoor hij eerst met zijn hoofd over de straatsteenen werd en Snijinrichting nC*CC Rijwielen en „Indian" Motoren. ,NDEL IN S. 114. Coöperatieve Landbouwver- eeniging Soest tevens afd. Soest v.h. Utr. Landbouwgenootschap Toren straat 16 Soest. S. 118. Woudenberg B. van Bloe mist. Handel in groenten en fruit. Noorderweg 1. Soest. Vervallen aansluitingen: B 421 Kirchner G L Hasseley 0|j MOtOrBIl, Ri|WlBl6n Stationsweg 27. 3 S. 6. Centrale Crediet en Land- fe Reparatie-Inrichting, bouwbank van Weedestraat 37 Soest t>r voorkomende leverantie en reparatie.

Soester Courant | 1923 | | pagina 1