Volks verzekering R. BEEK Gebr. Staal Wolfschoen Van Zanten Batenburg. ENGELSCH. G. van Essen J. M. v. d. Oord Speciaal adres H. J. Hardeman J.v. d. SLUIS P.A. Endendijk BOAZ-BANK SCHOENWERK Gramophoon-platen te Huur Prachtige collectie Veenhuizerstr. 27a Joh. KAATS Jac* Dalstra Soesterberg B. v. WOUDENBERG Aanleg en Onder houd van Tuinen. P. Renooij LUXE BROOD, BESCHUIT en BANKETBAKKERIJ Duitsch Weet U wel Bouw- en Woningbureau Weggeloopen Taarten, Gebakjes en Koekjes SOESTERBERG Timmerman, Metselaar en Woningbureau J. J. F. van Woudenberg Kruidenierswaren Fijne Vieeschwaren Comestibles Wasscherij KALDEWAIJ Boter, Kaas en Eieren A. MARKS - Soest Aanleg en onderhoud van Tuinen. P. SCHAGEN SOct.p.onskost Vleeschhouwerij J. ZOETELIEF Adverteeren doet verkoopen Bouwplannen, Begrootingen, Aanvrage Bouwver gunning, en Hinderwet. Koopen, Verkoopen, Verhuren, Taxeeren van vaste goederen, Sluiten verzekeringen, Hypotheken. Van Weedestraat 26 Telefoon 16 Verzuimt niet op te geven Uw te koop zijnde Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen en tevens Uw perceelen, die U wenscht te verhuren. Directe behandeling. Zeer billijke tarieven. Ter gelegengeid van haar eersten jaardag had de Chr. Gymnastiekver- eeniging „Simson" alhier Woensdag avond haren leden en begunstigers een gezelligen avond bereid. Aan de uitnoodiging hadden velen gehoor gegeven. De Voorzitter der vereeniging, de heer J. H. G. van der Woude. zette in zijn openingswoord duidelijk de motieven uiteen welke tot oprichting der vereeniging nu voor een jaar hadden geleid, en gaf een overzicht van de lotgevallen in het afgeloopen jaar. Het aantal begun stigers was flink gestegen, waarvoor hulde werd gebracht aan het oudste lid P. Floor, die daaraan zulk een werkzaam aandeel heeft gehad, en wien daarvoor een geschenk werd aangeboden evenals ook de tweeling broeders Beuzel. De dames zoowel als de heeren en jongens voerden daarna eenige nummers uit. Het viel ons daarbij op, dat de vereeniging in zijn geheel zeer veel had aangeleerd sinds de uitvoering van November. Het turnen liep vlot van stapel en de standen waren werkelijk mooi. In aanmerking nemende de kleine ruimte, welke vanwege het groot aantal aanwezi- ter beschikking stond, noemen wij de gehouden oefeningen een presta tie. De leidster der damesafdeeling Mej. Jaarsma, en de heer Van Kem pen, leider der heeren- en jongens afdeeling hebben ook dezen avond- weer hun meesterschap getoond. De politie alhier heeft dezer dagen proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon uit Amersfoort als verdacht van diefstal van een partij menage ketels, welke hij eerst had gekregen, daarnaverkocht en later weer wegge haald zou hebben. Op de candidatenlijst voor de a.s verkiezing der Pr. St, is geplaatst den heer A. P. W. Buijs te Soesterberg, (R. K. Volkspartij.) vereeniging alhier een goed bezochte vergadering in het St. Josephgebouw. De leiding der vergadering, voor het eerst in handen van den heer Th. Wagner. in de vorige vergadering tot voorzitter gekozen, mogen we thans goed verzorgd achten. Eenige bestuurs-voorstellen be stemd voor den Bond van R. K. Kiesvereenigingen en de Kieskring Utrecht, betreffende het niet meer aannemen van nevenbetrekkingen door H. H. Tweede Kamer-leden en wijziging in de vorming van het politiek advies enz. werden goedge keurd. Na de verschillende besprekingen in verband met de a,s, verkiezing voor de Provinciale Staten wordt mede de aanstaande Gemeenteraadsverkie zing aan een bespreking onderworpen. Waar het bekend is, dat ,de verkiezing op 24 Mei zal worden gehouden, wenscht het bestuur zoo spoedig mogelijk haar gedachten hieraan te schenken en stelt het voor, dat can- didaten moeten worden ingediend voor 15 Maart a.s. ten huize van de secretarresse. Zooals bekend kun nen candidaten worden ingediend door minstens 10 kiesgerechtigde le den der vereeniging. Door het Bestuur zijn reeds eeni ge stappen gedaan, waarop door den heer Koning o. m. oud commissaris van Politie en Redacteur van het Algemeen Nederlandsch Politieweek- blad reeds bericht is ingekumen, dat een eventueele candidatuur door hem zal worden aangenomen. De heer van Elten mede als zoodanig aange zocht. kon nog geen beslissing geven. Plannen zijn in voorbereiding, om te komen tot oprichting van een Chr. Zangvereeniging te Soesterberg. Allen, die hierin belangstellen wor den verzocht zich te wenden tot den heer P. v, d. Maas, van Maren- straat 21. Het Bestuur der Vereeniging „Soest Vooruit verzoekt ons te willen roe- dedeelen, dat het programma der feestelijkheden bij gelegenheid van het regeerings-jubileum van H. M. de Koningin zoodanig in ontwerp is samengesteld, dat het voor eene bespreking met de plaatselijke Ver- eenigingen vatbaar is. Het ligt in de bedoeling de 50 afgevaardigden van. die vereenigin- gen uit te noodigen tot een verga ring tegen Vrijdagavond 9 Maart a.s. des avonds te 7J/2 ure in de restauratiezaal van het hotel „Gou den Ploeg" in de Kerkebuurt. In het belang van een geregelde gang van zaken achten wij het wen- schelijk, dat trouw aan de uitnoo diging van het Bestuur zal worden gevolg gegeven. Zoodra het programma is vast gesteld hopen wij daaromtrent nade re mededeeling te doen. De A. R. Kies vereeniging Neder land en Oranje hoopt Maandag 5 Maart a.s. haar jaarvergadering te houden in de Chr. U. L. O., aan vang half acht uur. Leden en geestverwanten worden verwacht. Behalve de gewone ver slagen en bestuurs-verkiezingen zul len besproken worden het Consept- program voor de Gemeenteraads verkiezingen en de Candidaatstelling. Tevens zal gelegenheid zijn. wen- schen en bezwaren of andere belan gen met de beide raadsleden te be spreken. Alle A. R. Kiezers en geest verwanten worden dringend uitge- noodigd, Woensdag 14 Februari vierde de Ger. Knapenvereen. haar Daniël vier de jaarvergadering in de Chr. Ulo school. Het groot aantal aanwezigen getuigde van warme belangstelling voor het werk onzer jongens. Er werden voorgelezen een opstel Bijb. gesch. een opstel Vad. gesch. en een opstel Kerkl. gesch. Verder werd door de jongens heel aardig voorge dragen. De familie Endendijk (Utr. straat) de Electr. brood- en banketbakerij (Burg. Gr. str. 57) trakteerde gratis op koekjes en gebakjes. 't Was een gezellige avond. We wenschen onze jongens van harte 's Heeren zegen op hun arbeid. (Door omstandigheden eerst heden geplaatst.) De Directeur van het Post-en Te legraafkantoor brengt ter algemeene kennis, dat een rijksdepot van post zegels en andere postwaarden is ge vestigd in de zaak van den Heer F. W. Nilson, Soesterbergschestraat 13. Onbestelbare stukken, terugontvan gen te Soest in de le helft van de Maand Frebruari 1923 A. Hoevelaken. Haag, Fa. G. B. PoesrVnan- f~" Gevonden voorwerpen, terug te be komen bij de Politie: Damestaschje, inhoudende porte- monnaie met geld, horloge enz. Kinderportemonnaie, 2 Sleutels; R. K. Gebeden-boekjeKinderhand- schoen en 1 Sleutel. Afgekeurd door den Gemeentelij ken vleeschkeuringsdienst over de maand Februaril923: Een paard en nuchterkalf. Van Runderen: 14 longen, 3 har ten, 1 lever, 2 stel ingewanden en 19»1/o p. vet. Van varkens: 2 longen, 4 nieren, 1 stel ingewanden 4 K, G. plukvet. Gisteren heeft de Raad dezer ge meente vergaderd met de volgende agenda 1. Vaststelling der notulen van de twee voorafgaande vergaderin gen. Vastgesteld na kleine wijziging. 2. Behandeling van eenige adres sen inzake uitbreiding straatverlich ting. Enkele lampen worden aangebracht Boschstraat, Schoolstraat, Parklaan. Nieuwstraat. 3. Benoeming van een lid in de Com missie tot wering van schoolverzuim te Soesterberg. Ingetrokkende heer Woudenberg benoeming aangenomen. 4. Opnieuw behandeling van het verzoek van het Woonwagenfonds te Utrecht waarbij verzocht wordt het hem toebehoorende terrein als woonwagenstandplaats te gebruiken, met behandeling van de terzake in gekomen adressen. Verzoek afgewezen. 5. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders strek kende tot het bouwen van een wo ning ten behoeve van het Hoofd der O. L. School aan de Beetzlaan en het aankoopen van een woning ten behoeve van de politie. Aangenomen op voorwaarde aan besteding. 6. Behandeling van het voorstel tot wijziging der Bouwverordening. Goedgekeurd, behoudens enkele punten waarover stemmen staken. 7. Behandeling van een tweetal verzoeken om ontheffing van bepa lingen der Bouwverordening. Verzoek Floor c.s. aangehouden v, d. Linden verleend. 8. Behandeling van een tweetal verzoeken om eene bijdrage uit de gemeente kas ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet (reiskosten). Toegestaan. 9. Bespreking van het denkbeeld tot opheffing van de O. L. schcol te Soesterberg en het in verband daarmede instellen van een auto- dienst Soest-Soesterberg, mede in be trekking tot het overbrengen van leerlingen naar de scholen in Soest. Ingetrokken. 10. Behandeling van aanvragen om vergoeding involge art. 101 der L. O. wet tot instandhouding van bijzondere scholen. Goedgekeurd. 11. Vaststellen van een besluit tot het verhuren van weidebrlnken en tot verkoop van hakhout. Goedgekeurd, 12. Behandeling van het voorstel tot verhooging van de huursom, ver schuldigd wegens het gebruik van een stukje grond der Nederlandsche Spoorwegen. Goedgekeurd. 13. Behandeling van de voordracht van Burgemeester en Wethouders in zake uitbreiding van waterleidingen in de gemeente. Goedgekeurd. 14. Vaststelling van de voorwaar den, waaronder de gemeente bereid is wegen aan te leggen in de bui tenplaats „Rustoord" Aangenomen. 15. Behandeling van het verzoek van W. Sukel, gemeentewerkman, om ontslag uit zijn betrekking. Ontslag verleend. 16. Behandeling van aanvragen tot aankoop van grond, en verzoe ken om uitgifte van gronden in ert- pacht of huur. Aanvragen Goed Wonen, C.Horns- veld, H. van Asch en Hilhorst. Bpnk- weg, aangehouden. Overigens ver leend, i Zie uitvoerig verslag in ons wol- gend nummer. Ingezonden stukken. (Buiien verantwoordelijkheid der Redactie-^ Soest, Maart 1923. Mijnheer de Redacteur t Het gebeurt mij nog al eens, dat ouders tegen mij zeggen: „Ik zou mijn kind wel graag in Soest op school doen, doch deze school is maar een Ulo-school terwijl de kinderen* in Baarn en andere plaatsen Mulo-on derwijs ontvangen". Mag ik dit misverstand even toe lichten. Laat ik dan beginnen met te zeg gen, dat het Mulo en Ulo tegen woordig alleen een „naam" verschil is. De Christelijke Ulo-school in Soest geeft precies hetzelfde onderwijs, de vakken van het gewoon lager oiyJer- wijs en Fransch, Duitsch, Engelsch en Wiskunde, als, laat ik zeggen, de Muloschool in Baarn. De leerlin gen van beide scholen moeten als zij de school doorloopen hebben, precies hetzelfde examen afleggen. Vroeger had men drie soorten van scholen. Lager, Ulo en Mulo. Nu heeft de minister de oude Ulosdiool laten vervallen en Mulonaam, z^fodat aU* jere schotcs oi Uloscholen heetênT De in 1920 bestaande Muloscholen houden dien naam, misschien wel, omdat naamsverandering zooveel geld kost. En we leven immers in den tijd van bezuiniging. S. Fokkens. Hoofd Chr. Ulo. Burgerlijke Stand. Geboren. Maria Elisabeth, d. v. E. v. Rens- wouw en J. A. Degenkamp. Wilhelmina, d. v. J. Bosman en M. J. Jonkers. Adriana Maria Wilhelmina. d. v. Ch. Kramer en G. de Bruin. Hendrikus Gerardus, z. v. H. G. Wijnands en F. Vermeulen. Bertha Hendrika, d. v. H. Verzijde en B. M. den Hertog. Martina Geertruida, d. v. P. Staal en A. G. Schamhardt. Tieraen, z. v. Th. Bijsterbosch en M. E. v. de Kaa. Gijsberta, d. v. G. v. Egdom en H. H. E. Akkerman. Harmke Henrietta, d. v. A. v. Lom en A. Feenstra. Jan, z. v. A. v. d. Broek en J. de Ruig. Margaretha, d. v. A. v. d. Broek en B. E. Birkhoff. Overleden. Johanna Petronella Spruyt, 52 jaar, echtgen. v. A J. Dorrestein. Petronella Bosboom, 47 jaar, echtgen. v. T. van 't Klooster. Frans Johannes Veenendaal, oud 3 jaren, z. v. F. Veenendaal en J. Vonhoff. Lucia Paulina Antonia van Doorn, oud 40 jaar Gevestigd. M. C. v. d. Velde, Kolonieweg 5, van Amsterdam. G. Vergeer, met gezin, Andriessestr. 17. van Zeisi. K. Luberti, met gezin, Utr. Weg 26, van Hilversum. J. M. Mul, Hellingweg 6, van Am sterdam. J. D. Gundelach, Oude Grachtje 15, van Amsterdam. W. J. Wouterlood, Soesterb. str. N. Z. 65, van Heemstede. G. J. Berteling, Julianastr. 51. van Amsterdam. A. Korpershoek, Noorderweg 22. van Vlaardingen. M. L. v. Driel. Nieuwstraat 24. van Rotterdam. C. Kramer. Postweg 15 van N.O.I. J. Wolff. met gezin, Koudhoornweg 4. van Beemster. C. Zijtveld, Kostverlorenweg 7, van Zeist. C. Grift, Kerkstr. 11van Baarn. P. Koelewijn, met gezin. F. C. Kui perstraat 7, van Benschoten. J. v. Geerestein, taiet gezin, Nieuwer- hoekstraat 38. vaa Scherpenzeel-i J. W. Lorenz, Kolonieweg lb. van Nijmegen. Vertrokken. M, A. G. Boers. Wed. J. Soeterik, naar 's Gravenhage, Obrechtstr. 67. F. J. M. de Waele. naar België. P. E. Moolenburg, naar N.O.I. G. J. Hüften, naar Hengelo (O.) Langestraat 17. Wed. A. A. Tekelenburg, met gezin, naar Utrecht, Kr. Nieuwe Gracht 44. Kerkberichten. Zondag 4 Maart SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2i/s uur (Doop) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur en n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te IOV2 uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur Lof. Nam. 5 uur Vasten-predikatie. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen odgave, SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds Beezer van Hoogland. Ch.r School, (Postweg), Nam. 6,45 uur de Heer van Amstel, beroepen predikant te Oosterwolde Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Nam. 3 uur Lof. Inde week 's morgens 8,15 uur H. Mis. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Land- en tuinbouwarbeiders 9 Metselaars 32 Timmerlieden 6 Opperlieden 23 Schilders 1 Grond-arbeiders 16 Losse-arbeiders 17 Kantoorbedienden 0 Chauffeurs-Mechanicien 1 Huisbewaarders 2 Slagersknechts 1 Sigarenmakers 0 Loodgieters 1 Administrateurs 0 Smeden-Bankwerkers 1 Rijwielherstellers 1 Voerlieden 0 Houtbewerkers 4 Stucadoors 1 Kelners 1 Stokers 1 Maaaziin bedienden 'F1 llfe Klinkers 1 Advertentiën. Heden behaagde het den Heere plotseling van onze zijde weg te nemen, ons eenig innig geliefd zoontje, Frans Johannes, in den ouderdom van 3 jaar. Hun diepbedroefde Ouders, F. Veenendaal. J. Veenendaal—Vonhof. Soesterberg. 25 Febr. 1923. Voor de vele en hartelijke bewij zen van deelneming, ons betoond bij het ongeluk en het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, Den Heer P. Majoor, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam. Wed, B. Majoor—Schouten. Soest, 3 Maart 1923. Voor de zeer vele blijken van be langstelling, ondervonden bij mijn benoeming tot Notaris ter standplaats Soest, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken en welgemeenden dank. A. O. DAMMERS. Soest. 1 Maart 1923. Voor overname van een agentschap wordt gevraagd een ijverig en eerlijk persoon. Borgstelling vereischte. Brieven onder No. 123 dezer advertentie aan Bureau van dit blad. Eenige uren beschikbaar voor het geven van privaatlessen, C. N. v.d. FLIER, Stationsweg 12, Soest. Zwarte hit, merrie. Terug te bezor gen of kennis te geven aan A. Huurdeman, Groentenhandel, Soester bergschestraat. Zij die hun schoenwerk tegen in koopsprijzen wenschen te ontvangen en hun reparatiewerk tegen zeer ver laagde prijs wenschen te laten maken schrijven onder No. 124' bur, Soes- ter Nieuwsblad. a 20 cent per week per plaat Pathé-platen worden niet verhuurd. SOESTDIJK Noack's Koninklijke fijne Vleesch- waren en Conserven Comestibles Boter, Kaas en Eieren Verkaae's Beschuit. Koek enz. Depot van Nutricia Koffie en Thee Deventer koek van Bussink Lunchkaasjes óf 1.— en f 2.— Dedemvaartsche Turfjes Zwolsche Suikerballen Burgem. Grothestr. 24. Tel. 122 SOESTDIJK. Beleefd Aanbevelend. Nieuwstraat 40 - Soestdijk Handel int Aardappelen, Groen ten Binnen en Éuitenl. Fruit. Billijk adres Dagelijks thuisbezorgd Beleefd aanbevelend KERKPAD N.Z. -15 TEL. 85 voor alle soorten Aanbevelend. Soesterbergschestraat 32 Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende werken Teekeningen gratis Zand, Scherpzand en Grint te koop Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie-inrichting Voor de levering van beveelt zich beleefd aan Amersfoortschestr.weg - (Ons Belang) Concurreerende prijzen. Zonder prijsverhooging wordt aan huis gehoord en bezorgd. Rembrandtiaan W.Z. 12 Nette aflevering Billijke prijzen Nieuweweg 60 - Soest Kruideniers- en Grutterswaren Bisquits en suikerwerken NEEMT PROEF. Beleefd aanbevelend. Noorderweg 1 NIEUWSTR. 38a, SOESTDIJK. Beleefd aanbevelend Heuveiweg 8 - SOESTDIJK Meubelmakerij Matrassenmakerij Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten, Gordijnen enz, Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport Molenstraat 4 Opleiding akte L.O. en prak tijk-diploma's. Conversatie, Literatuur. Eigen, uitgebreide bibliotheek. Leeraar Duitsche Handelscorr. Soestdijk, Spoorstraat 13. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting dat bij ons prima R00KVLEESCH van eigen slachting en zouting slechts Telefoon 120 HINO'SAIVE wettig gedeponeerd /3df*an/a50*f6eAtnde/tiemTlHwmir In Potten ven f.l..en riJO ei CoMjit 4 45cent. WtAKT&XMUIK I OtMlfwtrÖAAtlD- Eloedstelpend >*u-or Vuwónub Pijnstillend- {EatMttitiwumue* auvtrtnde>6nua»4.1 WmUMMMMaS. Verkrijgbaar bij ApatWnrv«ClrogbUe. Chem. Fabriek- Reehorsti! Jctssji. Heden ontvangen de bekende Vergelijk kwaliteit en prijzen repa ratie in de bekende uitvoering. Burgemeester Grothestraat 14 SOESTDIJK Van Weedestraat 11 Telefoon 68 Deposito Rekening- Courant. 3 d. opz. 3Vs pCt- 1 m. vast 4 pCt. 3 m. vast 41/2 pCt. 1 jaar vast 5 pCt.

Soester Courant | 1923 | | pagina 2