S o e s t er Co n r ii n t voor Soest eu Omgeviug Nieuws- eu Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. It.tl. Lde RuiterS Co's Grandstoffenhandel VAN DEN BERG Co Effecfen, Coupons, Incasso's, Ciedieten KB D. F. Volgt 4°l Bureau voor Administratie- en Belastingzaken LA PORTE Co. Behandelen alle Bankzaken Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk BERICHT. Publïcatiën Bus-gelijke Stand. SPAARBANK Crediet- en Effectenbank Rentevergoeding |o R. L. v. d. Berg Mr.J. H. v. Doorne SOEST BANKIERS No. 26 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Elfde Jaargang Oplaag 17SO Zaterdag 30 Juni 1923 DE ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 75 ct. Klke regel meer 15 cl. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. van de Kon Kinderwagenfabriek „VAN DELFT" te Tilburg overtreffen ALLL ANDHRE fabrikaten en worden tegen ZEER LAGEN PRIJS geleverd door Kuyperstraal 3 en 5 TELEFOON No. 117 - Soestdijk Waar de meeste onzer lezers een dagblad lezen en om meerdere ruimte te winnen voor het opne men van plaatselijke berichten, verslagen enz., zullen we vanaf heden de rubrieken Buiten- en Binnenland LATEN VERVALLEN. Voor toezending van verslagen van vergaderingen, berichten enz. houden wij ons steeds aanbevolen, Red. 111NDERWET. Burgem. en Weth. van Soest maken bekend dat het verzoek van H. B. Stipdonk om in zijn perceel aan de Amersf. straat no. 2, kad. bekend ih sectie E no. 1113-1114 een onder- grondsche benzine-opslaginrichting met aftappomp te mogen plaatsen, door hen is toegestaan. Eveneens is door hen toegestaan het verzoek van VV. C. Priem en D. Bitter om in hun perceel aan de Beukenlaan no. 21a, kad. bekend in sectie G. no. 3143 een electriscg timmerbedrijf met 5 electromotoren te mogen oprichten. Burgem. en Weth. van Soest, De Burgem., De Beaufort. De Secret., J. Batenburg. Soest, 28 juni 1923. GEBOREN Janna, d. v. J. v. d. Brink en J. H. Dootjes Maria, d. v. G. v. d. Broek en E. Lammertse Antje, d. v. B. de Beer en R. Visser Rijkje d. v. W. Rond en A. Smit Jacobus Wilhelmus, z. v. C. H. Houdijk en J. C. Hoogeveen Margaretha, Hendrika, Aaltje, Aiberdina, Fraucina, d. v. D. de Haas en D. Haas Cornelis Hendrikus z. v. J. v. Steendelaar en Guliker. ONDERTROUWD: Geen. GETROUWD: Geen. OVERLEDEN Fredric Rackwitz, oud 69 jaar, echtgen. v. H. Raatgreep Maria Magdalena Pallemans, oud 62 jaar, echtgen. van C. Jetten. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 21—28 JUNI 1923. E. A. Lucas, Nieumeweg 36 van den Haag C. Kikkert, Nieuweweg 30a van Laren (N.H.) C. A. Hendriksen, Soesterb.straat N.Z. 13a tfi Amsterdam L. v. d. Brink met gezin, Eemweg 2 van Anna Paulowna M. H. Gen- nissen, Soesterb.str. Z.Z. 44a van Tiel A. F. A. Cuyle, Postweg 1 v. Zeist M. J. de Haan, Amersf.str. 70 van Amersfoort M. M. Willems, v. Wee- destr. 26 van Posterholt F. A. C. Wethman, Dijkhuisstr. 15 van den Haag P. v. Oversteeg, Soesterb.str. N.Z. 29 van Rotterdam M. J. M. v. d. Big- gelaar, Kampstr. 38 van Zeist A.M. Daemen met gezin, Kampstr. 46 van Zeist C. A. Stroink, Amersf.str. 117 van Amsterdam J. F. Lüschen, Soesterb.str. N.Z. 6 van Huizen (N. H.) A. v. Leeuw, Heideweg 8 v. Utrecht VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 21—28 JUNI 1923. A. Boshuizen, n. Hilversum, Neuweg 331. J. v. d. Veen m. gezin, n. Amsterdam, Rijnstr. 48. E. W. Brouwer, n. Nijkerk, Patrimonium A 234. G. J. Mutsaers, n. Vlagtwedde-Sellige. G. P. de Bruin, n. Baurn, Stationsweg 36. 11. A. v. d. Wetering m. gezin, n. De Bilt, „Vollen hoven". G. Th. F. Riestenberg m. gezin, n. De Bilt, Prins Hendrikiaan 6, Bilthoven. Gemeenteraad. Verslag van de vergadering, gehouden Dinsdag 26 Juni 1923, des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden, één vacature. De Secretaris leest het gebed voor. De Voorzitter deelt rnede dat Ged. Staten hunne goedkeuring hebben ont houden aan het besluit betr. belegging van gelden van den in de vorige ver gadering besloten verkoop. Deze be legging, hoewel secuur, schijnt niet naar den zin van Ged. Staten te zijn. I. Vaststelling van de notulen der op 22 Maart, 9 April, 27 April en 11 Juni j.l. gehouden vergaderingen. De Voorz. m.iakt bij de notulen van 39 Mrt. de opmerking, dat de heer Toeken gesproken heeft van politieke misleiding van de zijde van B. en W. toen het ging om de 2 pCt. vergoeding Gemeente-architect. Spr. is dat toen niet zoo opgevallen, maar nn hij die woorden las, moet hij den heer Foeken vragen, wat met deze woorden bedoeld wordt. Men kan toch niet dadelijk van mis leiding spreken op grond van verschil in opvattingen, zegt Spr. De heer Foeken zegt dat hij dit woord gebruikte omdat bij de voorstelling der zaak, n.l. benoeming directeur voor het Grondbedrijf, niet gesproken was dat dergelijke functie ook een compensatie was der 2 pCt. Wanneer daarop met eenige woorden gewezen ware, zouden die woorden niet gesproken zijn. Verder verklaart Spr. hoe hij zich de positie van directeur denkt. De Voorz. meent, dat men uit die woorden zou kunnen afleiden dat er gekonkeld was. De heer Foeken merkt op, dat, als er dit uit geconcludeerd zou worden, dit meer opzettelijk dan theoretisch zou zijn, want Spr. heeft deze woorden niet gebezigd om onaangenaam te zijn. De notulen worden vastgesteld. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het tusschentijds gekozen raadslid W. van Eek. De heeren Dammers, Foeken en llil- horst worden met dit onderzoek belast en advis'eeren tot toelating, wat geschiedt. 3. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere regeling der bezoldiging van den ge meente-architect en den administrateur, mede in verband met de administratie van het Grondbedrijf. B. en W. stellen voor het salaris van den directeur van het Grondbedrijf met ingang van 1 Januari 1923 te bepalen op f 500, in aanmerking nemende zijne groote finantieele verantwoordelijkheid en tevens zijn bijzondere taak van uit oefening eener juiste koopmanschap; dito het salaris van den Administrateur te verhoogen met f 250 en de jaarwedde van den Gemeente-architect met f 150 te verhoogen, als vergoeding voor de ingetrokken 2 pCt.. en dus te brengen op f 3800 met 2 eenjaarlijksche ver hoogingen van f 100 tot f4000, thans geniet hij f 3650 met 2 eenjaarlijksche verhoogingen tot f3850. De heer Rietveld kan als hij deze salarisregeling bekijkt, niet heelemaal medegaan, In de eerste plaats wat de vergoeding voor 2 pGt. betreft. Als B. en W. de bezuiniging betracht hebben, deden zij dat inderdaad. Die vergoeding gekapitaliseerd beteekent een bouwsom van f 7500. 't Ligt niet op Spr. weg met een voorstel tot verhooging te komen. Alleen constateert Spr. nog eens, dat het aller zuinigst is. Toen de Raad be sloot de 2 pCt. in te trekken bestond er geen verschil en was men voor billijke vergoeding. De afgeloopen iaren zouden geen maatstaf vormen voor die event. vergoeding, maar een Gemeente als deze zal toch gemiddeld een hooger bedrag dan f 7500 aanwijzen, zoo niet in de eerste dan toch in de volgende jaren. Wat de f500 betreft, dat is een uitvloeisel van de verordening op het Grondbedrijf. Spr. heeft daartegen geen bezwaar, het is niet te hoog en niet te laag. Iets anders denkt Spr. over de salarisverhoogingvan den Administrateur. Spr. is er tegen dat voor elk bedrijf een salaris moet vastgesteld worden, der halve voor bijzondere werkzaamheden geen afzonderlijk salaris. De Administra teur is voor de administratie, van welk bedrijf ook. Maar hier is 't een geheel ander geval. Destijds werd er een op roeping gedaan voor deze betrekking met een minimum salaris van f 2500, doch omdat het grondbedrijf er toen nog niet was, werd op advies van B. en W. in overleg met den Gemeente architect besloten het salaris zoolang op f 2000 te bepalen. Het viel Spr. daarom tegen, dat thans niet dat minimum ge noemd wordt. Spr. noemt dat den man te kort doen in zijn rechten en stelt alsnu voor zijn jaarwedde op f 2500 te brengen. De heer Hilhorst zegt, dat er in de gemeente veel over dit bedrijf is ge sproken, niet het minst voor de verkiezing. Als wij nu ter elfder ure deze zaak afhandelen, gelooft Spr. dat 't nog een tikje aangedikt zal worden en dat wat er al over geproken is niet minder zal worden, maar des te hooger oplaaien. Spr. acht het niet het oogenblik deze zaak te regelen en stelt voor zoolang te wachten tot dat de nieuwe Raad zitting heeft genomen. Spr. zegt dit niet om in het gevlei te komen van een ingezonden stuk, maar 't is Spr. meening. De Kiezers hebben hunne afgevaardig den gekozen en deze hebben hunne belangen te behartigen. Spr. merkt nog op dat zijn voorstel geen afstel, maar uitstel bedoelt. De heer Foeken spijt 't, dat hij zich SOEST Nieuwstr. 14, BAARN N.C.S. Telef. 103 Telef. 274 VRAAGT ONZE SPECIALE PRIJZEN in deze niet aan de zijde van den heer Rietveld kan scharen en Spr. gelooft niet dat B. en W. verwacht hebben dat hij aan hun kant zou staan Verderzegt Spr.M.d.V. Mijn standpunt ten opzichte van de opzet van het Grondbedrijf is overbekend en zal ik daarover ook nu niet meer uitwijden. Over de politieke zelfkant zwijg ik eveneens. De heer Hilhorst heeft zoojuist een tipje van den politieken sluier opgelicht en daar door de gelegenheid gegeven achter de coulissen te zien. Ik bepaal mij der halve alleen tot de practische zijde der voorstellen. Wij hebben, M. de V., in 1922 aan de afd. Publ. Werken een administra teur gekregen op een salaris van f 2000, die tevens de administratie van het Grondbedrijf zou voeren, zoodat een gedeelte van dat salaris ten laste van dat bedrijf zou komen. Nu zegt de heer Rietveld wel dat deze ambtenaar is be noemd op f 2500.maar daar herinner ik mij niets van. Thans ligt voor ons om nog eens uit te trekken f 500.- voor den Direc teur van dat bedrijf en f 250.— voor den administrateur, dat is met inbegrip van de pensioenpremies samen pl.m. f 850.per jaar. B. en W. verdedigen dit voorstel met te zeggen, dat de Directeur zoo'n groote financieele verantwoordelijkheid diaagt en dat hij zulk een buitengewone koop mansgeest bezit. Wanneer we daar nog bijvoegen de groote technische bekwaamheden, dan komen we tot de ontdekking, dat wij een Godenzoon in ons midden hebben en is 't alleen maar jammer dat we hier geen goudmijn hebben, want zoo iemand is nauwelijks met goud te be talen. Maar is 't werkelijk wel zoo Waar in, M. de V., bestaat die groote finan cieele verantwoordelijkheid We mogen dat punt nog wel eens nader onder 't oog zien, want het was tot heden altijd een goede gewoonte dat bij finant. ver antwoordelijkheid ook zekerheidstelling geëischt werd. Maar waar die koop manseigenschappen in bestaan, daar stel ik werkelijk uitermate veel belang in. Over 't algemeen duidt ambtenaar en koopman eer een tegenstelling dan een gelijkstelling aan. Over de salarisgeschiedenis in ver band met het Grondbedrijf zwijg ik verder. Mijn stem zullen B. en W. wel niet ten gunste van dit voorstel vc.- wacht hebben. Als koopman ben ik nu eenmaal niet gewend om tweemaal te betalen cn nog veel minder om 't een ander dubbel te laten doen. Zoo iets moet men blijk baar zoeken bij kooplieden van het gilde dat door B. en W. wordt aanbe volen. Maar, M. de V., het voorstel van B. en W. vraagt behalve de aangevochten f 500.nog een salarisverhooging van f150.— voor denzelfden functionaris, alles ingaande 1 Januari 1923, dus met 6 maanden terugwerkende kiacht. Hier hebben we alleen te vragen of het tegenwoordige salaris voldoende is, ja of neen, en nu wordt het antwoord op die vraag weer geheel beheerscht door het practisch standpunt dat wij innemen. M. de V.. het mag geloof ik als be kend worden verondersteld, dat ik een voorstander ben van een goede salari- eering. Ik meen ten deze zelfs zeer de mocratisch te zijn aangelegd. Maar hoe de salarissen ook geregeld worden, we mogen voor één persoon geen uitzonderingen gaan maken. Nu is 't altijd moeilijk vergelijkend te werken, want dan komt men meermalen in botsing met de waardeschatting der positie van den betrokkene. Ik heb daar om mijn staatje ietwat anders opgezet en eerst salarissen genoemd, daarachter de functionaris in kwaliteit geplaatst, om ten slotte tot een beoordeeling te komen. Volgens de begrooting voor 1923 krijg ik van boven af de volgende salarissen, de nevenbetrekkingen niet meegeteld, doch inclusief kindertoeslag en vrije pensioenpremies 5400 Burgemeester 4900 Secretaris 4530 Hoofd Openb. School 4240 Gemeente-Architect Ik ben in de dalende lijn maar niet verder doorgegaan, want de persoon waar 't omgaat staat reeds op een voor menig burger benijdenswaardige plaats. Ik meen dan ook dat 't niet toelaatbaar is in een tijd waarin wij nuleven, daar nog eens een schepje boven op te doen. Alles om ons heen moet worstelen om het hoofd boven water te houden. De plaatselijke belasting heeft een achter stand van tienduizenden. De z.g. ver mogenden moeten op kapitaal teren, omdat de renten maar steeds uitblijven, de werkman wordt almeer bedreigd door loonsverlaging en het schrikbeeld der werkeloosheid. De Rijks-ambtenaren voe len de tractementsverlagingcn reeds aan den lijve, en dan zwijg ik nog van den Middenstander, geroemd als de rugge- graat der maatschappij, maar in werke lijkheid liet stiefkind bij uitnemendheid. M. de. V., dit gedeelte van het voorstel beoordeel ik geheel los van politiek of persoon. Ik kan echter mijn stem daar voor niet geven en ik meen daarvoor een alleszins afdoend argument te hebben aangevoerd. Natuurlijk zal men mij tegenwerpen dat de Gemeente-architect nu de be ruchte 2 pCt. mist, maar dan stel ik daartegenover dat er tegenwoordig ont- Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks depot voor- post- en rentezegels Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk zaglijk velen zijn die nu een buiten kansje moeten missen en er zijn er nog veel meer die dergelijke extratjes nooit hebben gehad. De Gemeente-architect heeft althans nog de voldoening dat hij van de laatste paar jaren de duizenden in zijn zak heeft. De heer Besselsen zal kort zijn en herinnert er aan, wat hij een vorige keer bij de vaststelling der verordening heeft opgemerkt. Spr. wenscht zich niet te verbinden wat salarieering betreft en is het eens met de beschouwingen van den heer Foeken. Gezien de omstandig heden is het niet verantwoord nu weer f 850. er aan t je te voegen. Spr. meent dat het salaris van den Architect van dien aard is, dat daar niet over geklaagd kan worden. Wat den Administrateur betreft, ook Spr. acht diens jaarwedde te laag en kan met verhooging mede- gaan, doch Spr. voelt er ook niets voor om steeds afzonderlijke betrekkingen, afzonderlijk te salarieeren. De heer Scheffer vraagt den heer Foeken wat het ons zou kosten, indien wij niet den Gemeente-Architect, maar een aparten Directeur aanstellen en herinnert er aan dat die Spr. het roe rend eens was dat de Architect een billijke verhooging toe kwam in ver band der vorige 2"/„. De heer H. Butzelaar, wil evenals de heer Hilhorst de behandeling door den nieuwen Raad zien. De heer Foeken antwoordt den heer Scheffer, dat het grondbedrijf een admin. bedrijf is, het technische voor bereidend werk hoort bij publ. werken, en wijst hem er op dat Spr. steeds heeft gezegd dat wanneer bedoelde ïunctionnairs te laag bezoldigd werd, daarover te praten viel. Maar dit niet in verband met de 2 pCtde heer Scheffer is daarom mis en spr. ant woordt dezen heer op een desbetref fende vraag, dat B. en W. het verant woordelijk lichaam is van het grond bedrijf. De heer Rietveld vraagt nu, wat de heer Hilhorst bedoelt met zijn uitstellen en merkt op, dat als dit punt afgevoerd wordt, wij in het gedrang komen met het vast te stellen belastingcijfer, en ontraadt ten zeerste uitstellen. De Voorz. beaamt dit. Wij zouden dezen salarispost promemorie kunnen boeken zegt Spr. en de begr. afhandelen. Meerdere leden zeggen hunne mee ning over deze boeking. De heer Rietveld adviseert echtei de zaak nuchter te blijven beschouwen. De verordening is toch door ons aange nomen en daarin komt toch voor de salaris vaststelling. Hoe kan men een verordening uitvoeren, zonder de be palingen uit te voeren. Spr. meent dat wij ons zelfrespect te kort doen, als wij thans deze regeling niet maken en acht dezen raad niet zoo demissionnair, dat hij zich niet meer capabel kan rekenen, om een beslissing te nemen. De Voorz. merkt ook nog op, dat de verlaging van het vermenigvuldigings- cijfer van 2 op 1.8 gebaseerd is op deze begrooting en in de verordening staat toch, dat wij salaris moeten toe-1 kennen. De heer Rietveld zegt nog, dat Baarn zijn architect veel hooger salarieert en deze vergoeding van f 150.is toch een krats. Spr. heeft altijd op de bres gestaan voor iederen ambtenaar, van welke partij ook, men zou onrecht doen met dezen ambtenaar een gedeelte van zijn salaris te ontnemen. Spr. schermut selt nog even met den heer Foeken, die meermalen er op moet wijzen, dat hij steeds gezegd heeft, dat, wanneer het salaris van den gemeente-architect te laag werd geacht, er over gepraat kon worden en dat men hem niet goed schijnt te begrijpen. De heer Hilhorst bevestigt, dat de heer [Foeken dit gezegd heeft, doch niets belooft. De heer Scheffer betoogt, dat 't om f700. - gaat en is verontwaardigd dat geen beslissing genomen wordt. Spr. is ook voor bezuinigen, maar deze be- van de UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht 6. DirecteurN. JANSSEN. Commissarissen H. VAN ANDEL, De Bilt. Mr. Dr. A. VAN DOORNINCK, Utrecht. J. S. VAN DUREN, Soestdijk. Geopend alle werkdagen van 9-5 uur. Zaterdags van 9-1 uur. JULIANAPLEIN - TELEFOON 163 Safe-inrichting in brandvrije ondergrondsche kluis Julianaplein 9 Telefoon 163 - Telefoon 48 zuiniging gaat niet op. 't Moet voor dergelijke ambtenaren onaangenaam zijn een en ander te vernemen. Wij dienen te zorgen, dat zij met pleizier werken. De heer Endendijk merkt de heer Hilhorst op, toen deze Spr. 't over de critiek van° het publiek had, daarvoor niet te zwichten, 't Publiek ziet slechts den schijn en oordeelt, maar de wer kelijke beteekenis van het grond bedrijf ziet het niet, daar het niet in cijfers is uit te drukken. Ook kan niet van ter elfder ure gesproken worden, dit zou niet juist zijn. Wij hebben af te werken wat wij begonnen zijn en waarvoor gewerkt is avonden en dagen en het resultaat isde begrooting met de verlaging van het verin, cijfer tot 1.8. Inplaats dat men nu B. en W. en de ambtenaren dankbaar is voor dezen ijver en toewijding, denken de menschen weer anders. Spr. begrijpt dan ook niet goed deze actie en zet nog eens de salarisregeling uiteen en merkt op, dat men in de benoeming geen pai tijkwestie mag zien, dat B. en W. f 150.als compensatie maar niet willekeurig na men en dat alleen B. en VV. kunnen oordeelen dat de architect ook een goed koopman is, waarvan de bewijzen zijn. De heer Foeken hecht daar geen waarde aan. De heer Endendijk verwijt den heer Foeken, dat hij handig met cijfers googelde. toen hij dat lijstje van salaris sen noemde, hij vergat toch rekening te houden met de kinderaftrek. De heer Foeken lacht een weinig er om, dat deze politieke rot zich zoo bloot geeft en bewijst dat het salaris van den architect op den vierden rang blijft, al ueemt men kindertoeslag enz. niet in aanmerking. Ziedaar het geheim van deze goochelpartij. Voorts maakt Spr. nog eenige opmerkingen over het sa laris van den administrateur. Spr. scha- heeren H. Butselaar en Hilhorst zich onthielden. 4. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Weihouders: a. tot wijziging der Gemeentebe- grooting 1922; b. tot liet doen van af- en over schrijvingen op de begiooting 1923; c. tot vaststelling der begrooting voor het Grondbedrijf 1923; d. tot wijziging der Gemeentebe- grooting 1923. De heer Foeken vraagt eenige op helderingen betreffende 4a, die hem ge geven worden, Bijv. het kasgeld, dit bedrag was noodig, daar het Rijk niet vlug is met het afdragen der termijnen der belasting, welke het Rijk thans int. De terugbetalingen aan het Rijk van de genoemde f 10.034.is mede een ge volg van die regeling, waaraan niet te ontkomen is. Betreffende punt 4b merkt de heer Foeken op: Ook bij dezen post heb ik enkele bemerkingen, M. de V. Waarom wordt hier voorgesteld post 166 der begroo ting „vermoedelijk tekort op het Tram bedrijf" te verminderen met f778. Ik ben zeer benieuwd hoe Wethouder Endendijk, voorzitter der Tramcommis sie, deze afschrijving kan verdedigen, 't Ware m.i. juister geweest deze post met enkele duizenden te verhoogen. Voorts bevreemd 't mij zeer dat post 229 „Renten of aflossing op Geldlee- ningen" met f 2500.kan verminderd worden. Wat is daar de oorzaak van Dan zie ik het voorstel post 224 „Rente kasgeld" te verhoogen met f 5600.wat wijst op een vlottende schuld van plm. honderdduizend gulden. Is daar niets tegen le doen De verhooging van post 226 „Pro visie Couponverzilvering" met f 503. zag ik gaarne nader toegelicht. Deze BIJKANTOOR SOEST Van Weedestraat 5, Telef. S 54 kelt de personen uit, kijkt alleen naai de bedragen die een gemeente als Soest mag geven. Duizenden^ zouden het be nijdenswaardige posities vinden. De heer Endendijk repliceert even en de heer Scheffer begint beu te wor den van al dil geharrewar. Als hij de ambtenaar was zou hij zeggen houdt ze. Spr. vindt 't beneden critiek. De heer Hilhorst meent, dat men er niet zoo over denken moet. Het gaat niet om personen, maar de kosten wor den maar te hoog bij publieke werken. Wat vroeger met honderden kon, moet nu met duizenden betaald worden. Spi. blijft bij zijn meening den nieuwen raad te laten beslissen. Nadat de vergoeding der 2 pCt. nog ettelijke malen ter sprake is gekomen komt het voorstel Hilhorst om een me* moriepost uit te trekken, in stemming. I let voorstel wordt met 6 4 verworpen. Het voorstel van B. en W. als com pensatie f 150. toe te staan wordt aangenomen met 5 4, tegen de heeren Dammers, Besselsen, Toeken en I'. Butselaar. Het voorstel Hilhorst om de salarieering uit te stellen wordt verwor pen met 6 tegen 3 (Dammers, Hilhorst en Besselsen) en 1 blanco. Het voorstel B. en W. om liet salaris van den directeur op f 500. te bepa len wordt aangeuomen. Tegen de hee ren Dammers, Besselsen en Foeken. I let voorstel van den heer Rietveld om het salaris van den administrateui met f 500. te verhoogen slaakt, zoo dat in een volgende vergadering ander maal zal gestemd worden. Tegen stem den de heeren Dammers, Foeken, T. Butselaar en v. d. Breemer, terwijl de post is begroot op f75.en wordt dus f 578.een stijging die nog al in de papieren loopt. Voor post 128 zie ik dat de gemeente aan garantie voor electrische verlichting f 1486.93 schuldig is, daarvan mag ik zeker wel eens een specificatie hebben, misschien is er nog wel iets aan te doen om die groote risico te beperken. Dat post 109 een uigave vraagt van f 10.734.voor terugstorting belasting, is een Icclijke tegenvaller, maar daar kan per slot niemand iets aan doen. Erger is echter nog, dat de post „Onvoorzien" geheel wordt opgeteerd en zie ik de vroeger uitgesproken ver wachting, dat 1922 een batig saldo zal opleveren, in rook vervliegen. Ook heeft Spr. het volgende over punt 4c op te merken Mij dunkt, M. de V., dat dit agenda punt door B. en W. een al te bescheiden plaats is toegekend. Ik geloof dat in geen jaren de Raad voor zulk een om vangrijk besluit is gesteld of gesteld zal worden, als nu bij dit onder zooveel andere zaken verscholen agendapuntje 4e Het bij dit onderwerp behoorende dossier geeft wat de omvangrijkheid betreft, een beter beeld, en ik zal gaarne een eeresaluut brengen aan die Raads leden welke bewijs zullen leveren dat ze deze voorstellen zoodanig in alle concequenties doorzien dat ze de volle verantwoordelijk durven dragen om ze zoo maar voetstoots goed te keuren. Ik voor mij M. de V. moet ronduit verklaren dat mijn capaciteiten niet zoo groot zijn dat ze ook maar in de scha duw kunnen staan van de eminente Koopmansgeest die ons uit deze voor stellen toewaait. De eigenlijke begrooting zag ik ge-

Soester Courant | 1923 | | pagina 5