Makelaar CHR. FILLET A. Benning's Verkoophuis j Speciaal voor Pensions I 1 D. F. VOIGT J. SMIT - (ONS BOEKENHIUS) Uit de Raadzaal. Autoverhuur-inrichting 2e Jaargang No. 28. Gecontroleerde oplage 2300 exeuiplaien. Verzending per post. Saterdag 7 Juli 1823 Gratis Christelijk Weekblad voor Soestriijk, Soesterberg en omgeving, Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en dryk: Van Weedestraat 15 Soestdijk Advertentiën van 1-5 regels f0.75. Iedere re Bij contract groote korting. meer f0.15. Advertenties tot Vrijdagmorge.n bij den Uitgever. 3 Telefoon 56 - Opgericht 1882 - F. C, Kuijperstr. 4 8 I Ruime sorteering glas, porcelein en aardewerk. Waterglazen vanaf 10 cent Cr.Reclame kop en schotels slechts 30 ct. Theepotten 65 cent. Melkkannetjes vanaf 25 cent. Ruime sorteering platte en diepe borden. Bij groote afname speciale prijzen. Aanbevelend, A. BENNING. (Vervolg)."^ Ter wille van de juistheid van be richtgeving komen wij nog even te rug op punt 3 van de agenda. Weth. Endendijk sprak er van, gelijk wij reeds meedeelden, dat de regeling van het grondbedrijf, met name de begrooting, eigenlijk reeds te laat was en B. en W. daarmede gaarne voor de verkiezingen waren gekomen. Mede hierom, wijl als ge volg belasting-verlaging kon worden voorgesteld. De heer Foeken scheen het tegen overgestelde begrepen te hebben en meende dat de heer Endendijk, zoo'n oude politieke rot, zich danig bloot gaf. door te vertellen dat gewacht was tot na de verkiezingen. Hiertegen teekende de wethouder verzet. Hij had gezegdgaarne vóór de verkiezingen gereed te zijn ge weest, om de gunstige resultaten van dezen arbeid. Het kon echter niet gereed komen. Ter voorkoming van onjuiste ge volgtrekkingen meenden wij dit in termezzo even te moeten geven. Het volgende punt der agenda --fiehancjeli na vanhet voorstel^ j^an Burgemeester en W ethoüders a. tot wijziging der Gemeentebe- grooting 1922; b. tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting 1923; c. tot vaststelling der begrooting voor het Grondbedrijf 1923; d. tot wijziging der Gemeentebe- grooting 1923, geeft de heer Foeken aanleiding en kele vragen te doen omtrent ver schillende posten in de voorgestelde af- en overschrijvingen der begroo tingen 1922 en 1923. Na beantwoording door B. en W. werden dezen voorstellen goedge keurd. Punt 4c. lokte eenige meerdere bespreking uit. De heer Foeken heeft respekt voor het raadslid, die de volle be- teekenis en draagkracht van deze voorstfellen kan overzien en beheer- schen. De plaats, welke dit punt op de agenda is toegedeeld, acht spr. wel wat al te bescheiden. De voorstellen tot het inbrengen van 19 complexen gronden tot een totale oppervlakte van ruim 468 H. A. acht spr. te veel op eens. Spr. zal gaarne medewerken, om de opgezette organisaties van het grond bedrijf voortgang te doen hebben. De heer Burgemeester is van oor deel, dat het niet noodig is in deze vergadering te beslissen over het in brengen van de verschillende com plexen gemeente-gronden, maar wel dat de begrooting van het grondbe- bedrijf wordt goedgekeurd. De heer Riedveld stélt, na veel heen en weer praten tusschen de verschillende sprekers, voor voor- loopig alléén die gronden in te bren gen waarop schulden uit leeningen drukken. Hiermede gaat de heer Foeken accoord, evenals B. en W., waarna conform wordt besloten. De begrooting wordt daarna in haar geheel goedgekeurd. Punt 4d. wordt na eenig debat tusschen de heeren Foeken en En dendijk over de belegging van de waarborgsommen der bijzondere scho len eveneens goedgekeurd. De heer F. dringt er op aan, dat deze bedragen Rentegevender zullen worden belegd, dan in 2]/2 N. W. S. Weth. Endendijk antwoord hierop, dat hoe gunstig ook belegd, deze waarborgsommen altijd nog een strop voor de Gemeente blijven, omdat de wet voorschrijft, dat zij in 20 jaren- moeten worden terugbetaald. De heer Scheffer acht deze bepalingen zeer onrechtvaardig, waartegen de heer Endendijk aanvoert, dat de bijzondere scholen althans nog waarborgsommen moeten storten, terwijl het openbaar onderwijs geheel ten laste van de Gemeente komt. Punt 5. Vaststelling van het ver- menigvuldigcijfer voor de inkomsten belasting 1923-192?. B. en W. stellen voor, in overeen stemming met het advies van de be lasting-commissie de factor te bepa len op 1 8 (vorig jaar 2). De heer Foekejj informeert of hei- advies van de cogjmissie, niet J.^84 vöoilsfëlf.-■ De Voorzitter ligt toe, dat de be cijfering der commissie neerkomt op 1.84 naar den toestand van hetafgeloo pen belastingjaar, maar veilig meent te gaan met een factor van 1.8. gezian de voordurende uitbreiding der Ge meente. 6. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op de hef fing en invordering der Inkomstenbe lasting in verband met een algemeene circulaire van Heeren Gedeputeerde Staten. Deze voorstellen worden zonder bespreking goedgekeurd. Zij beoogen uniformiteit te brengen, meer nog dan thans, in de Rijks- en Gemeente regelingen en wordt tevens bepaald de maximun factor op 2 te stellen, waardoor niet elk jaar Kon.goedkeuring daarop behoeft te worden gevraagd. Zaak is dus, dat de factor .daar beneden blijft. 7. Behandeling van het adres van verschillende ingezetenen, verzoeken de verlaging der progressie in de aan slagen Inkomstenbelasting, met voor stel van Burgemeester en Wethou ders. In verband met te voren genomen beslissingen wordt overeenkomstig het advies der belasting-commissie en het voorstel van B. en W. vastge steld door verlaging van het verrn. cijfer alle aangeslagenen in 10 °/0 be lasting-verlaging te doen deelen. Bij doorgaande te verwachten da- FRAGMENT. II. En zij huiverden even, maar dan gingen zij weer hun daag'lijkschen sleurgang en vergaten dood en eeuwig heid. Langzaam bewoog zich de stoet over het krakend kiezelzand. Dorre blaad'ren, gele en bruine huiverden weg en als ijsden zij van het tooneel, draaiden zij in groote kringen en steeds verder weg, tot zij eindelijk verwaait in een stil hoekje of op een stil plekje kwamen, waar zij dachten te rusten, maar waar zij zouden vergaan. De boomen, zij zuchten over hun vergane majesteit Met afgemeten passen liepe de dragers voort. Treurende familie achter „het lijk", tempel van Gods Geest, een mensch geschapen „met de eeuw in ,t hart". Café „DU PASSAGE1 Birktstraat 17 - Telefoon 176 Amstel en Heinekens Bieren Likeuren, Oude Snik enz. A. v. d. LINDEN Eindelijk aan de rand der open groeve wordt de kist neergezet. Domine trad naar voren en hield een korte toespraak waarin hij her innerde aan haar laatste woorden, gericht tot haar geliefdeIndien ge wandelt in alle de wegen des Heeren, het zal u wel gaan. Hij wees op 't geloof van haar, op dat kinderlijk vertrouwen, op die vaste hope die, vurige liefde, die groote genade. Die groote genade, die haar al heur smartelijk lijden die stille berusting gaf. Op haar geloof, dat zij door het bloed van Christus, op Golgotha gestort voor haar, gered was en nu behouden. Dat kinderlijk vertrouwen, dat haar in al heur smart haar toevlucht nemen deed, tot haren Vader in den Hemel Die zijn kinderen nooit vergeet. Die kastijdt, maar ook kracht geeft naar kruis. ling, dient overwogen of de progres sie moet worden gewijzigd. Daarvoor achten B. en W. en de Raad den tijd nog niet rijp 8* Vaststelling van een tweetal be sluiten, tot belegging van gelden. Conform besloten. 9. Behandeling van het adres van de R. K. Centrale Ziekenkas, ver zoekende van gemeentewege al-5 sub sidie een bijslag te verleenen op de contributie der leden, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. B. en W. wenschen, evenals vroeger het nu overleden „Soester Zieken fonds", subsidie te verleenen, met dien verstande, dat ook andere orga nisaties die subsidie zullen kunnen krijgen. De heer Besselsen wijst er op, dat er voor sommigen gelegenheid zal bestaan dubbele uitkeeringen te krij gen, indien zij vallen onder de be palingen van een collectief arbeids contract. De heer Rietveld zegt, dat dit slechts geld voor een gedeelte der Bouwvakarbeiders, niet voor landar beiders e.a. in deze gemeente. Met de subsidie-verleening zou daarmede rekening kunnen worden gehouden. De heer Endendijk acht het na de opmerking van den heer Besselsen gewenscht dit voorstel aan te houden tot nader onderzoek. Nadat de heer Hilhorst om de urgentie der zaak op spoed heeft aan gedrongen, wordt punt 9 voorloopig van de agenda afgevoerd. 10. Behandeling van het adres van H. Pastunink, te Soesterberg, ver zoekende de kosten te vergoeden van het te Zeist U. L. O. onderwijs geven aan zijn zoon. Wordt inge willigd. 11Behandeling van het adres van verschillende bewoners aan den Smitweg, verzoekende medewerking tot het verkrijgen van electrische verlichting. B. en W. stellen voor 3 jaar ga rant te blijven voor f175.— per jaar, indien 9 perceelen worden aan- oesloten... j uoor de heeren roeKên en Hu- horst wordt opgemerkt, dat slechts 7 perceelen zullen aansluiten, waar om zij voorstellen ook garant te te blijven bij dit getal. Aldus wordt besloten. 12. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Verordening, rege lende de heffing der Hondenbelas ting. 13. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders van art. 88 der Algemeene Politie verordening. 14. Behandeling van het adres van Joh. van Geerestein, verzoeken de eene subsidie te mogen ontvan gen in de exploitatie van den auto- dienst Soest-Amersfoort, met voor stel van Burgemeester en Wethou ders. Zonder bespreking wordt con form de voorstellen van B. en W. beslist. Punt 12 stelt vast, dat de verlaag de honden-belasting zal gelden tot de 5e klasse der inkomstenbelasting. Punt 13. Bepaald de snelheid van Auto's voor een gedeelte van Soes terberg. De beslissing in punt 14 is afwij zend. 15. Behandeling van het adres van H. H. Broeckman e. a. alhier, ver zoekende maatregelen te nemen tot het behoud van den korenmolen „De Windhond", met voorstel van Bur gemeester en Wethouders. Conform het voorstel van W. wordt op dit advies niet ingegaan. 16. Vaststelling van een besluit tot het aanvaarden van strooken grond ter verbreeding van wegen. Betreft afstand van grond ter ver breeding van den KI. Engendaalweg. Wijl tegen de bouwaanvraag geen bezwaar zal zijn. wordt deze verbete ring aanvaard. 17. Vaststelling der bedragen, per leerling ut te keeren aan de Besturen der U. 1 O. scholen en scholen met vervolgonderwijs. Vastgesteld wordt voor U. L. O. naar het gemiddelde van drie gelijk soortige. Gemeenten f 35.02 en voor het herh onderwijs f9.68 per leerling. 18. Vaststelling van eenige pensi oengrondslagen Voor' de werkvrouwen in dienst der Gemeente (Raadhuis- Openbare Scholen moet een pensioengrondslag worden'vastgesteld. Acco >rd. Beha Heling van het voorstel van Burgemeester en Wethouder tot op ruiming van noodwoningen. B. er' W. stellen voor de ledig gekome." woningen te verkoopen. Na eenig debat tusschen den heer Besselsen, de Burgemeester en na toelichi'ng van Weth. Endendijk, wordt .esloten conform het voorstel van B. en W. 20. Behandeling van aanvragen tot aai koop. huur en erfpacht van geineei: egronden en in verband daar mede ehandeling van het voorstel tot wijziging van het verkavelings plan v< n het Julianaplein en omge ving. De :ieuwe verkaveling van een gedeelte van het Julianaplein wordt goedgt 'veurd. De "erkoop van gronden aan den heer cie Haan e.a. wordt goedge keurd.^* Bijzondere vermelding verdient, dat aan hc- bestuur van het Chr. Sana torium'„Zonnegloren" onder billijke voorwaarden terreinen worden ver kocht. - De heer Besselsen prefereert erf pacht. Besloten wordt tot verkoop. De uiüng met den heer Hilhorst, Brinkv eg, kan voor de tweede maal niet d'.organg. De .eer Hilhorst zet nogmaals uit een, d?;. de voorgestelde ruiling zeer in het -vpordeel der gemeente is. De commissie bij monde van weth. v. d. Bremer erkent dat de voor- deeler.ii der gemeente er zijn, waar echtet j).-genover staat, dat de waar de rv-|l. het gemeente terrein door den hint Hilhorst te laag wordt aan- Docyr de ruiling zou den gemeente vlak ipij goed hooiland krijgen zegt de heer Hilhorst, waarvoor ze nu jaarlijks veel geld uitgeeft. De argumenten van de heer Hil horst leggen beslag op den Raad, waarom Weth. Endendijk voorstelt, dat de Commissie nogmaals de zaak zal overleggen, en voor dit geval wordt aangevuld met den heer Hilhorst. Alzoo wordt besloten. Bij behandeling van erfpacht aan vragen verhuringen stelt de heer Besselsen voor geen onder-verhu ringen toe te staan. Na eenige discussie wordt deze zaak aan de voorzichtige beoordeeling van B. en W. overgelaten. De heer Foeken moet van de so cialisatie in dezen vorm van den heer B. niets hebben. Erpachters zijn gedurende den tijd daarvan als eigenaars te beschouwen, en dé heer Hilhorst noemt zeer frap pante voorbeelden, waarin onderhuur noodzakelijk is. Bij de voorgestelde verhuring van Ned. Herv. Diaconie vraagt de heer Foeken inlichtingen omtrent de vast stelling dezer huur. Na eenig overleg wordt de beslissing hieromtrent uitge steld. Bij de rondvraag speekt de heer Schef fer zijn ongenoegen er over uit, dat Ged. Staten hun goedkeuring weige ren omtrent de belegging van gelden door verkoop aandeelen N. W. S. Spr. verzoekt B. en W. hierop eens nadrukkelijk te wijzen. Er behoort ook op de kleintjes te worden gepast. Dé deur ging dicht en de openbare vergadering was afgeloopen en om gezet in eene met gesloten deuren voor behandeling van punt 21 Recla mes inkomsten-belasting. We achten het een heele presta tie zulk. een agenda voor 6 uur af te doen. biedt TE KOOP aan: te Amsterdam, diverse Heerenhuizen, 1 Auto-garage met ruime woning te Bejrgen-Binnen, diverse Villa's, 2 Bouwterreinen, le stand, te Soëst, diverse Villa's aan de Julianastraat en Wilhelminastraat te Zaandam, dubbel Winkelhuis, waarvan eene helft direct te aanvaarden. gelegen aan de Zuiddijk. Aanvrage en aanbiedingen. JULIANASTRAAT 57 Kerkstraat 330 - Tel. N 3167 SOESTDIJK AMSTERDAM Die vaste hope, die begeerig uit zien deed, naar den dag, waarop zij ontbonden en met Christus zijn zou, juichend met die schare, die niemand tellen kan, en zingen het nieuwe lied. Die vurige liefde tot Hem, haar Jezus, door Wien zij haar kruis had kunnen dragen in lijdzaamheid. O, mochten wij allen zoo kunnen ster ven, zoo eindigde Domine, niet ons verhardend in de zonde, en ook de tijd van ons verscheiden verre stel lende maar God bidden om genade en de tijd uitkoopende. In zijne wegen wandelen, dan zal het ons wel gaan, ook in dit aardsche leven. Want dan hebben we een Leidsman, Die de paden voor ons effend. En moge zoo dit sterven ons allen een roepstem ter zegen zijn. Amen De jongeling ook had deze woor den, met overtuiging gesproken, maar ze waren langs hem heen gegaan, 't stoomde in hemWaarom? Waarom? Behalve de punten 3 en 4 liep alles bijzonder goed. Een gelukwensch aan B. en W. voor het bereikte resultaat der belas tingverlaging. D. V. Een volgend jaar in dezelfde richting. Wij hebben goede hoop, dat deze verwachting niet zal worden be schaamd. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Vrouwen van Soest. Onderteekenden hebben zich ge vormd tot een comité dat ten doel heeft een geschenk aan te bieden aan de gemeente ter gelegenheid van het 25 jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Dit geschenk zal bestaan uit een 15 tal wapens der gemeente Soest, door Soester dames te borduren en welke zullen worden aangebracht op de zetels der Raadsleden. In verband hiermede richten wij tot de vrouwen van Soest het ver zoek om een kleine bijdrage, opdat zoo mogelijk alhn mee kunnen doen. J -"lü,koAcid. gaven in ontvangst te nemen. De namen van allen, die giften, hoe klein ook inzenden, zullen in een boekwerk bij het geschenk overhan digd worden. Mevr. de Beaufort van Lijnden. Mevr. Batenburg. Mevr. van Vliet. Mevr. Alders. Mevr. van Vleuten Mevr. Bossert. Mevr. Lodder. Mevr. Meurs. Mevr. v. d. Woude. BUITENLAND. Te Londen zijn de besprekingen ten aanzien van de schadevergoedingen hervat. De Belgische gezant had gisteren avond een onderhoud van een uur met Curzon, waarin eerstgenoemde van de Belgische opvatting over den toestand in 't Roergebied een uiteenzetting gaf, welke naar verluidt, geen nieuwe ge zichtspunten opende. Curzon verklaar de in zijn antwoord opnieuw het Britsche standpunt. Later bezocht de Fransche gezant den Engelschen minister. Ook dat on derhoud duurde ongeveer een uur en liep natuurlijk ook over de Roer-quaestie. Later werd medege deeld, dat omtrent het onderhoud geen enkele verklaring kon worden afgelegd. Uit niet-officieele bron wordt echter vernomen, dat de bespreking van algemeenen aard waren en dat de ambassadeur aan Curzon geen nota heeft aangeboden. Naar uit Patijs wordt bericht, zal Poincaré ingevolge den wensch van het Engelsche Kabinet een schriftelijk antwoord zenden, hetwelk 40 blad zijden moet beslaan. En het blad Ere nouvelle weet meê te deelen. dat men thans te Parijs besloten is. toe te Zoo kropen de dagen voort, ze vereenigde zich tot weken, en vorm den zich tot maanden De winter en lente waren al weer heengegleden en, hij, hij bleef zich blind staren op z'n groote verlies; nog mijmerde hij z'n dagen voort, en doorwoelde de nach ten. Ja die nachten, en die avonden. Overdag had hij nog z'n dage-ding en, maar 's avonds in de sluimerstille kamer, kwamen z'n herinneringen aan 't heengegane blije. Dan rüischte het het in hem: Weet je nóg? Weet je nog wel? - Uren kon hij dan zitten peinzen, nadenken over z'n leed. Mistroostig en trooste loos werd hij dan vaak. Zoo nu en dan klaarde hij even op, als hij aan haar z'n gelièfde dacht, naast hem gezeten, met de armen geslagen om z'n hals, of haar kopje verborgen aan z'n borst. Dan even klaarde op de 'nevel en zag hij 't zonnetje. Maar éven, en ventjes maar, want weer dadelijk drukte hem de werkelijkheid. stemmen in eene Fransch-Britsche bijeenkomstmen wil echter eerst deskundigen naar Londen zenden, wier voorloopige besprekingen dat tot een uiteenzetting tusschen Poinca ré en Baldwin moeten leiden. Zou er werkelijk kans zijn op een compromis De meeningen van Mussolini en paus Pius vloeien ineen, wat betreft het lijdelijk verzet in het Roergebied. Volgens de premier kan Duitschland er geen belang bij hebben het verzet te handhaven, omdat het Frankrijk niet kan uitputten en zich niet vleien kan met de hoop, dat andere mo gendheden hulp zullen bieden, zoo lang het verzet duurt. Zou Mussolini de brug weten te slaan waarover de partijen elkaar kun nen ontmoeten? Tot voor korten tijd was Italië sterk Fransch gezind, maar daarvóór heeft het het ook anti-Fran- sche politiek gevoerd, en meer dan eens same» met Engeland het hoofd geboden aan de wenschen der Fran- schen, als deze tegen het belang van de Geallieerden schenen in te gaan. Om deze redenen zou Italië wel voor op kunnen gaan, en daarbij het ver trouwen bezitten van de andere Ge allieerden zoowel als van de Duit- schers. die met waardeering hebben kennis genomen van de opvattingen van een aantal vooraanstaande Italiaan- sche politici. De tijd is voorbij, dat Mossolini met een breed gebaar den opmarsch naar Duitsland wenschte en het betreurde, dat deze niet in de herfst van 1918 had plaats gevonden In de laatste tijd heeft de Italiaansche buitenlandsche politiek zich geken- neutrale landen als bezadigd en over 't algemeen juist wordt erkend. Duitschland zal o.i. het lijdelijk ver zet niet opgeven wanneer het niet de absolute zekerheid heeft, dat zij niet het kind van de rekening wordt. Vrijdagnacht om 2 uur is in een wagon van een trein met Belgische verlofgangers op het traject Duisburg- Friemersheim aan de grens der Bel gische bezettingszone een bom ont ploft. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken, dat de bom in het water closet van den bewusten wagon moet zijn geplaatst. Twee der gewonden zijn in het Fransche hospitaal te Duis burg ondergebracht. Onder de dertien gewonden van den aanslag bevind zich één,wiens toestand geen hoop meer toelaat. Van twee andere is de toestand ern stig. Daar de aanslag geschied is op de Rijn aan de grens van verschillende bezettingszones, zijn de betrokken overheden overeengekomen strafmaat regelen te nemen zoowel in het brug- gehoofd Duitsburg als in de kreitsen Crefeld en Meurs. De belemmeringen van de verkeersvrijheid voor de be volking zullen tot het uiterste gedreven worden. De Belgische commissaris- generaal is naar Aken gegaan om met den Belgisshen opperbevelhebber in het bezette gebied de noodige beslissingen te treffen. De Belgische millitaire overheid heeft 20 gijzelaars laten gevangen nemen, het rijverkeer geheel verboden en het verkeer te voet van 's avond 10 tot 's ochtends 5. Alle koffiehui zen, schouwburgen enz. moeten ge sloten blijven. Onder de gevangen genomen gijzelaars bevinden zich de waarnemende burgemeester van Duis burg en een aantal wethouders, be nevens eenige partijleiders, de pre- H ij had geen levenslust meer en wensch te den dood, hij staarde zich blind op dat eerie verlies, omdat hij geen andere troost had, dan z'n herinneringen, en die waren voor hem moordend en sloo- pend. Zoo had hij zich langzamerhand vertrouwd gemaakt niet de gedachte aan den dood, maar als een levensmoe de. De hand aan zich zelve slaan Neen dat niet, gelukkig werd hij daarvoor nog weerhouden. Maar, mede door het lezen van boe ken met pessimistische levensbeschou wing, was z'n gedachtegang toch veel al geconcenteerd op 't kerkhof. Zoo had hij op een avond weer zitten mij meren, tot z'n kamer bijna geheel duis ter was geworden. Aan tijd had hij niet gedacht, alleen aan haar, tot de klok begon te slaan en hij onwillekeurig de slagen telde. Eén - twee - drie tien elf. Elf uur. tijd om ter ruste te gaan ,maar vanavond had hij daar min der behoefte aan dan anders. Met loome schreden, loopt hij naar 't venster en ziet naar buiten, 't is een heerlijke Augustusnacht met een fon kelenden sterrehemel. Daarop blijft z'n oog rusten en in zijn stemming was 't hem of die stille ernstige sterren allen hem aanzagen, of ze hem toeriepen, kom hier, bij ons, hier is 't rustig en vredig; daar tob je je af En hij ging, die gedachte koesteren en vertroe telen, en al lang had hij zich dood ver langt, al lang had hij hunkerend uitge zien naar het eind van z'n peinzen, het eind van z'n marteling, zou hij Zou hij maar niet zelf Onrustig stapt hij z'n kamer weer door, ziet nog eens naar buiten om hoog gaat nog eens weer zitten met de hand onder 't hoofd, probeert of z'n tranen niet komen willen; denkt weer aan haar nog eens weer aan de sterre - oogen, die daar boven blinkend flikkeren, en gaat als wiens besluit genomen is. naar buiten. (Wordt vervolgd).

Soester Courant | 1923 | | pagina 1