Dr.P. de Vos Mlliisjl Buroeriiiiisie Elke kip legt F. S. 1000 oehruihie Pannen inboedel fteclai Hl 18 PF HEH Te huur gevraagd Heeren-en Dameskleermakerij afncMe Zil-slaaDhsmer J. v. d. SLUIS Linne Bouw- en Woningbureau Mulder Van Lunteren HendiDG Histjes meizeEfsiumng Carros! 1301 Gum Linnc Zwaï TT Prima nieuwe schoppen mei siseiea W. P. J. VENEMA Beleefd oanoeweiena, F. s. Poslhumos. HUIZEN EN VILLA'S te huur iz a 15 neHu/ame metselaars PUBLIEKE VEILING HfllLMershoiid; HALT H. Majoor BeoHMSoesi Duitsch B. v. WOUDENBERG Aanleg en Onder houd van Tuinen. „Alge Aigem. Be Gro GarbE SOESTERBERG - TELEFOON 15 Hond te ko*p te huur Volvette kaas Dagmeisje te koop f 3500.- Te koop Gemalen versche Beenderen met vleesch C.W. ROGGEVEEN, Beukenlaan 27, SOEST Ruime voorraad Engelsche en Schotsche Stoffen Vrijstaand te koop Verloren Wasscherij KALDEWAIJ Boter, Kaas, Eieren NGAGK's Fijne Vleeschwaren G. van Essen Soester! Ds SOESTER Tel. 22 Volledige inlichtingen voor In- en Verkoop, Huur- en Verhuur van Huizen enz. verstrekt sidcnt van het Landesgericht en een aantal vooraanstaande particulieren. Off. Bekendmakingen. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend dat de kiezers lijst 1923 der Kamer v. Koophandel voor de Geldersche vallei der secre tarie dezer gemeente ter inzage ligt en dat tot 14 Juli een ieder bevoegd is bij de Kamer verbetering dier lijst te vragen. Soest, 6 Juli 1923. De Burgemeester. De BAUFORT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouder van Soest maken bekend dat het verzoek van Joh, Ver woerd om op het per ceel, kad. bekend in sectie H. no. 3531 aan de Schrikslaan no. 25 een slachtplaats te mogen oprichten, door hen is toegestaan. Soest, 2 Juli 1923. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, DE BEAUFORT. De Secretaris. J. BATENBURG. BINNENLAND. Men pleegt op zomerdagen wan neer de thermometer meer dan 80 gr. wijst de scholen vrijaf te geven. 'Nu beleven we het omgekeerde. In Hagen (Westfalen) zijn de school kinderen naar huis gezonden, omdat men het onderwijs niet kon voort zetten, vanwege de koude en het te duur uitkwam wanneer de centrale verwarming in werking gesteld moest worden. Toe te juichen is het. dat den heer Duymaet van Twist gevraagd heeft aan den Minister van Justitie en Fi nanciën, of het den Minister bekend is dat 15 Juni des 's morgens 5% uur huiszoeking is gedaan door 5 personen, bij den heer J. P. van Mechelen te Staphorst bij wien in- l i L J. ■OC-n-lu.J, d daarna bij den heer H. J. Ohmann eveneens te Staphorst. Zoo ja, kan dan ook worden me degedeeld, welke reden tot deze huis zoekingen in den vroegen ochtend, terwijl de bewoners nog te bed wa ren, heeft aanleiding gegeven? Zoo de vraag ontkennend moet worden beantwoord, zijn de Minis ters dan bereid, een onderzoek naar het gebeurde in te stellen en het re sultaat daarvan aan de Kamer mede te deelen, waarbij bijzonder prijs zal worden gesteld op een beantwoor ding der vragen: le. of in de machtiging tot huis zoeking alleen den naam van den heer J. de Ruiter was vermeld zoo dat, wanneer dit juist is, wederrech telijk huiszoeking is gedaan bij de heeren van Mechelen en Ohmann 2e. op welke grond bij de huis zoeking aan de bewoners, zelfs toen dit gevraagd was, geen gelegenheid kon worden gegeven om, zich eerst te kleeden, en waarom dit verzoek op ruwe wijze moest worden afge wezen Als er geen spaak in het wiel ge stoken wordt, zal in de Raadszaal van Krommenie begin September me vrouw Ofman-Haan binnen treden, die in Augustus nog 23 jaar moet worden en dan zeer zeker een jeug dig Raads^d genoemd mag worden. Dat men tegenwoordig voorzichtig moet zijn, blijkt uit het volgende: Er wordt gebeld Mevrouw doet zelf open en ziet voor zich staan een net persoon, met een koffer in de hand. „Kan ik Mevrouw ook iets ver- koopen? 'k Heb prachtige lapjes voor blouses, costumes, colberts, jacquets". „Neen mijnheer dank u". „Mevrouw, u staat u zelf in de weg. Prachtige stoffen voor weinig geld. „Neen mijnheer", „Mooie kleedjes, karpetten dan? onverslijtbaar, mevrouw „Neen mijnheer, het spijt mij wel, maar ik heb niets noodig". „Mag ik mevrouw dan een dienst vragen „Ik zou graag wat klein papiergeld in wat grooter verwisselen. Kunt u b.v. helpen aan een paar biljetten van 200 of 300 gulden?" „Dat geloof ik niet. Maar ik wil wel eens even zien". „Astublieft, mevrouw". (Mevrouw afkomt spoedig terug). „Ik heb alleen een van f 100". „O. mevrouw als ik u daar 4 van 25 voor mocht geven". „Zeker gerust". Mijnheer steekt de hand uit en mevrouw geeft in goed vertrouwen dat biljet af. Dan haalt hij zijn por tefeuille voor den dag en zucht „Hé, dat spijt me, ik heb maar 3 van f 25 en 3 van f10. Als mevrouw nu nog eens f 5 er bij had ,,'k Zal even kijken". Mevrouw gaat naar binnen om f5 te halen, maar voor ze terugkomt is meneer in de auto gestapt, waar mee hij was gearriveerd en tuft de laan uit met de 100 gulden. Aldus geschiedde te Hallum in Friesland. Plaatselijk Nieuws. Hieronder volgen mede enkele be richten, welke vorige week niet kon- dep worden opgenomen. Ook nu weer moeten enkele berichten overstaan, De heer Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe heeft opgehouden lid van Ged. Staten te zijn en past ons een enkel woord van waardeerende herinnering aan den arbeid door hem verricht. Mr. van Doelen Grothe is lid van het college van Ged. Staten sinds 7 Juni 1914. Op het terrein van de gemeente-administratie vooral heeft hij gedurende een 40 tal jaren zijn talenten ontplooid. Voor zijn benoeming tot Gedepu teerde was deze Christen-magistraat jaren lang burgemeester van onze Ge meente. Geen. wonder dat hem in dit college speciaal het toezicht op de gemeente-administratie werd opgedra gen. Dat dit toezicht geen sinecure was, bewezen wel de meerdere con flicten met b.v. gemeente Utrecht in zake de goedkeuring van de begrooting De taak het aftredend lid in het college in 't bijzonder opgedragen, bracht niet mede. dat de heer v. Doe len Grothe in 't publiek veel naar voren trad. Toch is de beteekenis van den arbeid niet gemakkelijk te schatten. 1 )en heer van Doelen Grothe die thans op 72 jarigen leeftijd het publieke ambt neerlegt, zij een wel verdiende rust toegewenscht. Deze week verscheen het eerste nummer van de Woninggids voor de Gemeente Soest. Uitgave van de heeren P* Man Co alhier, wordt zij verspreid door geheel Nederland in alle voorname hotels en voorts op zulke plaatsen ter lezing gelegd, waar verwacht mag worden dat woningzoekers haar in handen zullen krijgen. De uitvoering is keurig en een inleidend woord van „Friso" introdu ceert haar op waardige wijze. Hartelijk hopen wij, dat deze po ging tot bevordering van den bloei onzer gemeente zeer aezcss«id raao v»oiaeH en velen belanghebbenden ten zeerste aan een exemplaar ter kennismaking aan te vragen. De teekenig van de voorpagina met ons sierlijke raadhuis in het me daillon doet de ontwerper en teeke naar alle eer aan. De Gids lijkt ons een gebeurtenis zeker in het belang onzer gemeente en aller steun waardig. Geen beter tijdstip kon worden uitgekozen. De verbouw van de R. K. kerk Soesterberg, waarmede a.s. week een begin zal worden gemaakt, is gegund aan de laagste inschrijvers de heeren G. J. Gieskes en M. Huppens. te Didam, voor de som van f34400, G. v. D. arbeider, telegrafist aan het Station Soestduinen werd onlangs verbaliseerd omdat, terwijl er een trein passeerde, hij den overweg niet afgesloten had. Heden, stond hij te dier zake voor het Kantongerecht terrecht. Tegen hem werd f25. boete of 10 dagen hechtenis geeischt, W. v. D. uit Soest, ook van het zelfde station die voor het zelfde feit ter recht stond, werd veroordeeld totf 10. of 10 dagen hech tenis. Naar wij vernamen zouden plannen bestaan de infuctietreding van het nieuwbenoemde hoofd der O. L. School te Soesterberg, de heer D. Lub uit Katwoude, een weinig fees telijk te doen plaats vinden. O. a. wil men de O. L. school versieren en de kinderen bij deze gelegenheid een kleine tractatie be zorgen. Onze plaatsgenoot J. A. Blok is dezer dagen geslaagd voor het eind examen Conservatorium te Amster dam, voor viool. We verwijzen onze lezers even naar de oprichting van 'een mannenfactu- ren-fonds door den heer L. J. Rasch. Als bijzonderheid kan worden mede gedeeld dat in één week ongeveer 100 spaarders zich lieten inschrijven. Bij Koninklijk besluit van 23 Mei 1923, no. 67 is goedgekeurd de ge wijzigde Verordening op de publieke vermakelijkheden in deze gemeente, welke wijziging zich hoofdzakelijk bepaalt tot het doen belast en ook van niet openbare vermakelijkheden, terwijl thans ook van vermakelijkhe den, waarvan minder dan 20 cent entree geheven wordt, belasting ver schuldigd is. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6l/s—8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. pv|gel. Vereen. „Samuël" in dé^ébsistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvcreen op Geref. Grondslag „Spreuken 23: 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, W oensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. II. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6l/38 uur n.m., voor heeren 810 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescendo" in de Chr, LLLO-. school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni- ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang Kalf 8 n.m. Mannenzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg. aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Burgerlijke Siand. ZONDAG 8 JULI IS AANWEZIG Geboren. Cornelis Hendrikus, z. v. J. v. Steen- delaar en Guliker. Nelly Richarda, z. v. B. Praag en G. Koper. Jacoba, d. v. J. v. Kooi en J. d. Schagt. Rijk, z. v. H. v. Velzen en Soest. Kornelis Bartholomeus, z. v. IjJ. J. Dijk _en M. M. Gijtenbeek. Dvtrt, z. v. O 'v. cf. Drink en Putten. Heselena, d. v. J. v. Blankers en! M. Muis. Petrus Richardus, z. v. W. G. v. Roomen en M. v. Logtesteijn. Gornelia Maria Elisabeth, d. v. L. J. Rasch en H. van den Berg. Johannes Adrianus Petrus, z. v. J. P. Bosboom en W. H. v. Zijl. Elisabeth Helena, d. v. J. H. v. 1 )oorn en E. v. Hoogevest. Ondertrouwd. P. H. Brans en Maria H. v. der Pol. Bernardus Th. Brandsen en Johanna M. v. Dorresteijn. Martinus Peterse, en Jannetje van Burg steden. Johannes Baptist Lensink en Petronel- la Majoor. Getrouwd. Jacob Cornelis Bloupot en Anne Maria HélèneMélanie Rousselot. Albertus Spijkerman en Neeltje Kaste- lijn. Gerrit Schap en Catharina Maria Lem- stra. Overleden. Ferdinand August Jansen, oud 54 jaar, echtgen. v. H Achterberg. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Johannes Adrianus Petrus Joh. H. Bosboom. W. H. Bosboom-Van Zijl. Soestdijk, 2 Juli 1923. Talmalaan 1. De Heer en Mevrouw Tj. Bakker- Moree geven kennis van de geboorte van hun zoon Harmannus Willem. Magelang, Java, Ned. Oost-Indië. Juni 1923. SPOTPRIJS f 20.-. (mits goed tehuis) bruine Setter, reu. 4 jaar oud, lief voor kinderen. Beetzlaan 73 Soest. voor Zomerverblijf, Kamer. Serre en slaapvertrekken. Te bevr. REINTJES, Makelaar. Soestdijk. - Weder verkrijgbarr 50 cent per pond. Boerderij „Jacoba's Hoeve", Belvedéreweg 14. een net Burgerwoonhuis. Br. onder No. 180, Bur. Soester Nieuwblad. gevraagd, in burger gezin, zonder kleine kinderen. Adres te vernemen bur. van dit blad. aan den Grindweg nabij het dorp, met kleine BOOMGAARD, Zoo noodig met f 1100.— restant Hyp. REINTJES, Makelaar, Soestdijk. de laatste a 45 cent, twee voor 80 ct. Weder verkoopers speciale prijzen. Beetzlaan 73, Soest. een goede mandoline. Te bevrage „Sparrenhof" Korte Bergstraat 3. thans, Om haar echter in conditie te houden, zoodat zij kan blijven produceeren, is het noodzakelijk een deel (bedetfvrij) bij te voederen. Verkrijgbaar tot ieder kwantum bij Hoenderpark „LABOR" - TELEFOON 42 EMMALAAN 10 bij het JUL1ANAPLEIN TELEFOON 169 Uitgebreide Stalencollecties worden gaarne toegezonden. Prima coupe. Degelijke afwerking. Billijke prijzen. Waarom is en blijft het aangewezen adres voor Smeedwerken, Rijwiel-reparatie, levering van alle soorten Ijzerwaren. Fornuizen, Kachels, Rijwielen enz. bij Zeisterstraat 13, Telefoon 19, omdat men daar verzekert is vakkundig te worden bedient en beslist niet te veel betaald. op eerste stand te koop f 12000. Voor le Hypotheek f 10000. be schikbaar. REINTJES, Makelaar, Soestdijk. te koop (Hollandsche) bij G. J. Bos boom, Korte Brinkweg, Soestdijk. gevraagd in klein burger gezin, voor dag en nacht. Adres te vernemen bur. Soester Nieuwsblad. Kerkberichten. Zondag 24 Juni SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 10 uur Ds. D. P. Brans (Viering v. Heilig Avondm.) n.m. 2% uur (Bedien, v. H. Doop.) Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur en n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te ÏO1/* uur Hoogmis. Nam. 2.30 lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave, Chr. School. Postweg, Geen opgave. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.30 en 10.30 uur H, Mis. Nam. 4 uur Lof. Inde week 's morgens 8,15 uur H. Mis. AtiveHentiën. De Heer en Mevrouw RUPERT- NUSS betuigen hiermede hunnen dank voor de belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Soest. 7 JuH 1923, klein vrijstaand Villatje, gem. of on gemeubileerd. Spoed gewenscht. En een dito TE HUUR. Te bevr. bij den Makelaar REINTJES. Soestdijk. een zilveren dames horloge in armband. Tegen belooning terug te bezorgen bij Th. v. d. Veer, Kooiweg 4 Soest. van f350.— f450,— f600.— 850.— en hooger bij den Makelaar REINTJES Burgem. Grothestraat 45, Soestdijk. gevraagd door W. Arendsen, Laan straat 31. Soest. Dindsdag 10 Juli 1923 's morgens half 11 Javalaan hoek Javasir. Baarn van een bestaande inGroote Noten Hang- en Legkast, Mah. houten Stoelen, Canapé Tafels, Kachels, Ledikanten met Matrassen, Spiegels, El, licht Schilderijen enz. SVI3AIVI3 MOTOR 23/t P.K., in uitstekenden staat, met vrijloopendebracqelooptca. 60K.M. p. u, 1 twee-cylinder 4 iaM Motorrijwiel, 5-7 P„K. geschikt voor duo en zijspan, 3 versnellingen, Kickstarter enz. Weinig gebruikt Een partij wit Servies goed enz. enz. Kijkdagen Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 Juli, van 10 tot 4 uur. De Expert DILMAN. Wegens vertrek ter overname raszuiver, reu, zeer waaksch, 21/3 jaar oud en een mooie letter, nieuw, billijk. Br. onder No. 181. bur. Soester Nieuwsblad. H8M0-SAIVE wettig gedeponeerd /S de ven/850fi/'6êAc/?o'edrfi,o/'vWowmif in Potten van r.l..«nfï.50 en Doosje» i 45 cent •werkt mmuih t ützaltvoor Brahd- Bloedstelpeno' j inu-or valwcidbi 1 Pijnstillend- Ec2emksnuiouiTsiAO- ftivertndwCentitiiit I Wihterhandeh-ENI. Verkrijgbaar bij Apothekers-en Drogistea. Chem, Fabriek- fcEEH0R5T&e Soestdijk. Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen BOAZ-BANK H Van Weedestraat 11 Telefoon 68 Rente voor Deposito's 1 maand vast 4 3 maanden 41/2 °/o 1 jaar 5 »/0 Safe-Depos it-Inrichting, Loketten kunnen ook per maand worden gehuurd. mr* Heden ontvangen tegen verlaagde prijzen, prima Willegen en Peppelen klompen, zeer goede pasvorm. Beleefd aanbevelend, TE HUUR voor vast of tijdelijk, desgewenscht met gebruik van keuken en Serre, aan hoofdweg, nabij bosch en spoor, Br, onder No. 183 bur. van dit bied, LENSVELD Koek, Beschuit, Zoute bollen, Krakelingen, enz, Verkade's Artikelen SOESTDIjK. Opleiding akte L O. en prak tijk-diploma's. Conversatie, Literatuui. Eigen, uitgebreide bibliotheek, Leeraar Duitsche Handelscorr. Soestdijk, Spoorstraat 13. De Notaris A.O.Dammers te Soest zal op Donderdag 12 Juli 1923, 's avonds 7 uur in het Hotel „Eemland" te Soestdijk publiek verkoopen: A. voor den Hoog jiEdelgestr. Heer Intendant van Soest 7 PERC. ROGGE EN 1 PERC. HAVER in het,;Hondenland en het Park. Inlichtingen bij den Heer S. de Zoete, Opzichter Tuinbaas. B. Voor den Heer H. v. Schalkwijk 1 PERC. ROGGE op het hart. Na afloop dezer verkooping zal worden verhuurd De Naweide van 1.16.60 H.A. weiland onder Soest b. d. Eem (het Maatje). Betaling 1 Oct. 1923, mits 2 be kende, soliede en bij de verkooping en verhuring tegenw. medeh. stellende. Breeder bij biljetten. Zegt het voort. Noorderweg 1 SLAPLANTEN 25 cent per 100. per stuk 50 cent, 10 stuks f 4.00. We- derverkoopers speciale prijzen. Hamer. Nijptang en schroevendraaier samen voor 100 cent, Beetzlaan 73, Soest. BEKLEEDEN' Bi „Zuider dat U GER LEVE De groo Vi Lage premies Zegelkosten, nPTP iui.rc.Tj Vraagt Jaarv de agenten J. H. VAN 1 Directie: Kantoor Vervoer van overlt Regeling veer Cn LANGEST f 50.-, 45,- f 32,— 2 f6 f20,-, 18.-, KATOEN! K Zie de Etal levert U le k JAC. v. d. BERG

Soester Courant | 1923 | | pagina 2