Labor's Labor's HHibenzaadA KiiikenzaatlB Labor's HM mei Bemens ileii-Riiii 6MAGE SIIIL Magazijn De Duif lloor ¥Tnmaat A. A. van Soest Heerenschoenen Bouw- en Woningbureau Mulder Van Lunteren Beukenlaan 27. Dr.K.v. Dongen soester coöp. zmueiiahr. en HieiKinriehiing lUIK-KWH» H. J. Hardeman G. DE HAAN P. A. Endendijk g. gThol J. M. v. d. Oord Speciaal adres J. van Asch uan de lirma lloack Soesterberg soesteiD.sir. 16, soesterberg P. Renooij LUXE BROOD, BESCHUIT en BANKETBAKKERIJ SOESTERBERG - TELEFOON 15 Pluimvee voeders Sbest TE KOOP TE KOOP Gemengd Graan Thans noteeren wij ZUIVELPRODUCTEN. Het bouwen van een Onderwijzerswoning Metselsteen, scherp zand en Grint. Gemaatte goederen I. L Soester Fruit- en Delicatessenhandel G. van Essen bruine lage J. i. F. van Woudenberg I! Timmerwerk Taarten, Gebakjes en Koekjes A. MARKS - Soest Aanleg en onderhoud van Tuinen. Volledige inlichtingen voor In- en Verkoop, Huur- en Verhuur van Huizen enz. verstrekt Telefoon 42. Voor SOESTERBERG BART NOLET, Verl.Postweg38 over „Op en neergang. De heer J. Schouten (Tweede Kamerlid) van Rotterdam over, „Volharden de heer K. Kruithof, van Rotterdam, over, „Hebt goeden moed en de heer H. Witselaar van Dordrecht, over, „De overwinning, die ligt in de nederlaag". De slotrede werd uit gesproken door Ds. G. W. Akker huis, Ger. Red. te Maassluis. Het onderwerp van Ds. Akkerhuis was, „Als ik zwak ben, dan ben ik mach- tig". Het is bijna overbodig te vermel den, dat de landdag bezoekers ver kwikt en gesterkt heeft door zulk een dag. In Amsteidam zijn de vertegen woordigers der Raadfracties het nog niet eens, over de Wethouders-zetels. Men tracht tot overeenstemming te komen om het college van B. en VV. samen te stellen, zooals het nu is 2 S. D., 1 Chr. H., I R. K. en 1 Vrijheidsbond, de j?e__zetel__zou^dan schaafd volk stempelende capitulaties zijn afgeschaft. Ook op het stuk der consessies is een voor de Turken gunstige regeling getroffen. Sadevergoeding behoeft Turkije niet te betalen, terwijl ook geen be- zettingskosten te zijnen laste komen. De neutralisatie van de Dardanel- len, de ontruiming door de geallieer den van Constantinopel en Gallipoli, het terugtrekken der buitenlandsche oorlogsschepen uif de zee-engten zijn al evenzoo resultaten die voor Tur kije zeer gunstig zijn. Het groote contrast hiervan op den dag van gisteren was zeker wel Griekenland, dat zijn pan-helleensche droomen voorgoed in rook zag op- gaan. Volgens berichten uit Trier werd de uitzetting der spoorwegbeambten in de St. Barbara-wijk aldaar zonder eenige consideratie doorgevoerd. De spoorwegbeambten werden s morgens om 5 uur gewekt en moesten na een kwartier met hunne gezinnen, in totaal 230 personen, waaronder kleine kinderen en zuigelingen, den weg naar het 3 K. M. verwijderde station te voet gaan afleggen. Kinderen, die niet snel genoeg kon den volgen, werden met kolfstooten en zweepslagen voortgedreven. Bloedverwanten, die afscheid wilden nemen, werden door gekleurde troe pen met de blanke wapenen terug gedreven. Den bewoners der straten, waar de stoet, passeerde was het verboden, de voorbijtrekkende uitgedrevenen te komen zien. Daar waar zich een ge zicht voor een venster vertoonde sloe gen de zwarte soldaten met hun sa bels de ruiten in. Telegrammen uit Ceuta hebben ge meld, dat aldaar uit Melilla bericht was ontvangen, dat de Spaansche (tot 4 weken) 15 ct. per pond. (na 4 weken) 10 ct. per pond. met Luceme Klaver, 10 cent per pond. ingezonde* dutven losgelaten. Die vereenigingen welke het grootst aantal duiven inzenden, ontvangen een prijs bestaande uit een medalle. Aan prijzen wordt een bedrag van f 25.— besteed. De plaatselijke vereenigingen zullen in deze wel de noodige medewerking willen verleenen. Na deze wedstrijd wordt een Hon denwedstrijd gehouden. Deze bestaat hierin dat honden, wel ke onder gelijde van hun meester op het terrein komen een wedloop zullen ondernemen van het eene eind naar het andere eind van het terrein. De eigenaar van den hond loopt over het terrein naar het eindpunt terwijl het dier wordt vastgehouden Op een gegeven moment worden de honden losgelaten zoeken hun mees ter en rennen tenslotte naar het eind punt der baan alwaar zij hun baas vin den. De eerst aankomende hond is winnaar. Deze wedloop is eenerzijds zttt on schuldig, maar overigens kan zij zeer aardig zijn. Aan deze wedstrijd kunnen deel nemen. Groep A. Honden onder een schoft hoogte van 30 cM. Groep B, Honden onder een schoft hoogte van 60 cM. Groep C. Honden met een schoft hoogte van meer dan 60 cM. Kettinghonden worden niet toege laten. Zij die dit programma punt willen opluisteren worden verzocht zich voor 2 Aug. a.s. aan te melden bij den Heer W A. Heijning, Hellingweg No. 3 Soestdijk onder opgave van den naam van den eigenaar, de soort hond en de schofthoogte. Een flinke deelname wordt verwacht. f Inleggeld is bepaald op f 0,50 per hond voor de winnaars zijn mooie prijzen beschikbaar. Het Comité houd zich aanbevolen voor inzendin gen van prijzen. Op dien zelfden middag vermeld het programma Gecostumeerde Harddraver ij met kleine paardjes en hitten. Een uitleg van dit program mapunt zal wel niet noodig zijn. De voor groep 3 f 5.— f 2.— cn f. 1.— Deze wedstrijd zal bestaan in het in de kortst mogelijken tijd afleggen van een rijwielbaan. waarin verschil lende hindernissen zijn aangebracht, als het rijden over een plank, het overgaan van een boom. het rijden door flesschen, het aansteken van lan- aams, het voorbinden van schorten, iet passeeren van afsluitingen, enz. Voor het foutief nemen van hin dernissen worden strafpunten toege- gekend, die met de gemaakte tijden de prijzen doen bepalen. Bij groote deelname kunnen door de commissie de prijzen vermeerderd worden. De aangiften kunnen geschieden met opgave van naam, leeftijd en ge slacht, waarbij tevens het inleggeld ge- stort wordt bij onderstaande Heeren Bovenkamp, drukkerij Soester en A F. de Bond Laanstraat No. 21 tot ui terlijk Donderdag 2 Aug. a.s. Ringrderij voor tweewie lige wagentjes. Deze wedstrijd welke gehouden wordt op Vrijdag 10 Aug. van 4 tot 6 uur behoeft zeer zeker geen nadere uitleg. Soest heeft reeds dikwijls be wezen in dit nummer goed thuis te zijn. Daarom is de stellige verwachting van een groote deelname. Opgave te doen voor 2 Aug. a. s. bij den Heer J. Stalenhoef - Gouden Ploeg alhier. Inleggeld f 1,50 prijzen f 25.— f 15.— f 10.— en f 5.— Deelnemers en zij. die zich nog wenschen op te geven voor het Blöe- men-Corso worden vriendelijk ver zocht Dinsdagavond te 7 uur aan de bank boven op de Lazarusberg te ko- de S. D. ten goede komen. Er is nog tijd genoeg en kan er dus nog wijzing in gebracht worden. Over de crisis aan Financiën, on- staan door de ontslag aanvrage van Minister de Geer, plaatsen verschil lende bladen lange artikelen. Het blad „Koningin en Vaderland", hoofd redacteur het Chr. Hist. Kamerlid, den heer Snoeck Henkemans schrijft De heet de Geer is in de Twee de Kamer meermalen afgeweken van de gedragslijn zijner partijgenoo- ten, bij stemmingen over defensiezaken, Bij zijn optreden als Minister van Financiën kon slechts op èèn punt vrees bestaan voor het welslagen van ZONDAG 29 JULI IS AANWEZIG een beste Hit, Tuig. Tentwagen en platte wagen, Te bevragen, bmit. Birktstraat 24' te koop, aan den Beukenlaan 36. zwarte bessen a f 0.60 per K.G, in elke hoeveelheid. Adres Praamgracht 5, Soestdijk. gevraagd bij J. Zoetelief, Korte Kerkstraat 5, Soest. 20 ct. per pond zonncpittcn Gisterenmiddag heeft een der niet afgesloten overwegen weer een slachttoffer geeischt. Mej. A. Hil- horst, echtgenoote van P. Kok, per fiets komende van de Soesterberg- schestraat is, bij het passeeren van den overweg Ossendamweg, door den trein van 12.45 uur komende vdn Utrecht, gegrepen en tot de halte Nieuweweg meegesleurd, De onge lukkige. die nagenoeg op slag dood was, heeft men vreeselijk verminkt onder den trein weggehaald. De 22- jarige vrouw laat haar echtgenoot met een kindje van 1 jaar achter Nagekamen Kennisgeving de kustwacht in de wateren van Anle- hucemas een schip hebben aangehou den, dat de Nederlandsche vlag voerde en welks manoeuvres suspect waren. Het onderzoek aan boord zou volgens de eerste telegrammen ge leid hebben tot het ontdekken van mitrailleuses en munitie, bestemd voor zeeschuimers. Het bleek later, dat het betrof de „Ellewoutsdijk", die van Constantine of Oran kwam en zich naar Rotter- dam begaf. Latere telegrammen zeggen intus- schen. dat het schip weer is vrijge laten, nadat de lading onderzocht was. Evenwel omtrent de condities wordt niets gemeld. zijn ministerschapde defensievraag stukken. En op dat punt is de breuk- geslagen. Verder zegt het blad; Op dat punt ziet hij (de Geer) de geva ren van den tegenwoordigen toestand te licht in. Er kan niet slechts oorlog komen, maar er zal oorlog komen en hij zal uitgevochten worden in den stillen Oceaan, de wereldzee, begrend door Japan. Amerika Australië en onzen O. I. Archipel, Dan moet ons eilandenrijk toonen zijne neutra liteit te willen handhaven, doet het dit niet, dan moet Engeland onze eilanden opnemen in zijn plan van aanval en verdediging. Het blad ein digt met te zeggen. „Die het anders ziet, ziet het mis". De N.H. Crt. windt er ook geen doekjes om maar schrijft, dat Mr. de Geer zich destijds door zijn pers gesprek met „Tel" heeft gemaakt tot machine de guerre tegen het minis terie. waarwan hij later deel zou uit maken. Van een staatsman ware in crisis- dagen meer beleid ee verwachten geweest, Het blad eindigt aldus; Het middel dat Mr. de Geer koos in hem van z'n taak te ontlasten, kun nen we echter fraai allerminst fraai noemen. Het omringt hem in onze oogen geenszins met een lichteed aureool, maar doet zijn ministrieel leven ondergaan in een triestig-som- ber waas. ruiter moet gecostumeerd zijn wedstrijd om de harddraverij g het feestterrein. Gerekend wordt op een groote deelname. Inlichtingen geven P. v. d. Bremer en A. Dorrestein, bij wie tevens de inschrijving is geoperid. Prijzen f20.— f 10.-en f 5.— In leggeld fl.— Voorts roept de desbetreffende commissie hierbij deelnemers op voor de te houden wedstijden op Donder dag 9 Aug. van 1V2 5 uur- De te houden spellen zullen in de volgende afdeelingen gesplitst worden A. Mastklimmen. Minimum leeftijd 16 jaar. Prijzen H5.-flO.— f7.50 f5.- f2.50 het inleggeld bedraagd hiervoor f 0.50. Deze attractie is voldoende bekend om hier verder over uit te wijden. B. Zakloopen. Voor jongens van 10 tot 16 jaar Prijzen f 5.— f 4.— f 3.— f 2.— f 1.- inleggeld bedraagt f 0.25. Ook hier voor bestond steeds veel animo en zal het zeker ook ditmaal niet aan deel nemers ontbreken. C. Boegsprietloopen. Deelname voor iederen leeftijd, in- leggeld f 0,25 Prijzen f 7,50 f 5.- f 5— 2,50 Het loopen over de boegspriet is een sport die aan ieder wel bekend Burgemeester en Wethouders van Soest hebben aan Jac Dalstra en zijn rechtverkrijgende vergunning verleend tot het oprichten en in werking stel len van een machinaal timmerbedrijf, <üp zijn perceel kad. bekend Sectie E. No. 1176 aan de Soesterb. str Z.Z. No. 32. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester DE BEAUFORT De Secretaris, - J. BATENBURG. Kerkberichten. Advertentiën. de normale prijzen voor de eigen ge produceerde Gep. fl. melk per liter 14 cent Volle melk per liter 13 cent Gortepap per 1. 15 Karnemelk per 8 Ondermerk 4 per 30|liter 31/2 cent Slagroom lU Ó.55 Koffieroom 1U 0.40 Gep. Roomboter per pond - 0.95 Middelwijkstraat 26, Tel. 102 BENIGE tegen speciale prijs te koop aangeboden. BINNENLAND. De bladen deelen mede, dat de Minister van Arbeid zich gewend heeft tot de Vakcentralen om hun meening te leeren kennen met betrek king tot het verleenen van algemeene overwerk vergunningen in verband met de jubileumfeesten. Zeer waar schijnlijk zullen de werkgevers gene gen zijn verlof aan hun werklieden te verleenen op beding dat deze uren weer worden ingehaald. De Chr. Sociale landdag te Schie dam is schitterend geslaagd. In de Christ. Besturenbond zit nog wel energie. Als wij nog maar de sprekers noemen met de onderwerpen dan is, het genoeg. Prof. Dr. J. R, Sloten maker de Bruine, van Utrecht sprak Plaatselijk Nieuws. H. M, de Koningin en Prinses Juli ana zullen na Haar terugkeer uit En geland van Dinsdag 31 Juli tot en met Maandag 6 Augustus de gasten zijn van H. M. de Koningin Moeder ten Paleize Soestdijk. Met ingang van 1 November a.s. is zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan dr. J. A. A. H. de Beaufort als Burgemeester dezer gemeente. Jubileum Feesten. Oproep tot deelname aan de wedstrijden. Woensdagmiddag 8 Augustus a.s, wordt op het feestterrein een Post duiven wedstrijd gehouden, Deze wedstrijd bestaat hierin, dat door de plaatselijke postduivenver eenigingen wordt gezorgd voor inzen ding van postduiven. Op het terrein wordt op een gegeven moment al de SOEST. Zondag 29 Juli Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur en n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voonn. 7 en 9 uur H. Mis en te lOVs uur Hoogmis. Nam. 2.30 lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Ds. J. Bins, Jr., Dortrecht. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Chr. School, Postweg. Geen opgave. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.30 en 10.30 uur H. Mis, Nam. 4 uur Lof. Inde week 's morgens 8,15 uur H. Mis. GEMEENTE SOEST. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest zullen trachten Maandag 6 Augustus '23 des voormiddags te 11 uur in het Raadhuis aldaar in het openbaar aan te besteden: bij de Openbare School aan de Beetzlaan te Soest. Bestek en teekening zijn tegen be taling van f2.— te verkrijgen aan het bureau van den Gemeente-Archi tect, Raadhuis en worden desverlangd tegen overmaking van een postwissel f 2,25 franco toegezonden. Inlichtingen verstrekt de Gemeente- Architect aan bovengenoemd bureau, eiken werkdag des voormiddags van 11—12 uur. De op zegel gestelde inschrijvings biljetten, ingericht overeenkomstig 447 van de algemeene voorschriften, kunnen tot óp het oogenblik der be steding geworpen worden in de bus, welke daartoe in het Raadhuis op het bureau van le afdeeling aanwezig is. KERKPAD Z.Z.. 9 - SOEST. Alle soorten zijn uitsluitend verkrijgbaar bij Amersfoortschestr.weg (Ons Belang) Concurreerend» prijzen. Zonder prijsverhooging wordt aan huis gehoord en bezorgd. Het goedkoopste adres van Zie heden de etalage. TEL. 165 - VAN WEEDESTR 38 Frambozen, Bessen en zwarte bessen. Vevcns Ïnmaak-Brandewijn en Azijn. Beleefd aanbevelend. ioter, Kaas, Eieren NOACK's Fijne Vleeschwaren LENSVELD Koek. Beschuit, Zoute bollen, Krakelingen, enz. Verkade's Artikelen SOESTDIJK. D. Turfrapen. Voor meisjes van iedere leeftijd, inleggeld f 0.25 Prijzen f 5.— f 4.f 3.f 2.— en f 1.— Dit spel bestaat uit in den kortst mogelijken tijd over brengen van eenige turven. Zeker zullen de vlugste en han digste hierbij met bovenstaande prij zen beloond worden. E. Bloempot slaan. Voor jongens en meisjes van iedere leeftijd, inleggeld f 0.25. Prijzen voor iedere groep f 5.— f 4.— f3.— f 2.— Geblinddoekt zal men hier in de kortst mogelijken tijd moeten trach ten een hangende bloempot met een stok stuk te slaan. F. Wedstrijdloop le voor jongens van 10 tot 13; jaar inleggeld f 0,25. 2e voor ouderen inleggeld f 0,25 Deze wedstrijd zal bestaan in het afleggen van een baan, waarin ver schillende hindernissen, als een zeil, losse ton, boegsprietboom, enz. zijn geplaatst. De kortstbenoodigde tijden zullen ook hier met prijzen beloond worden. Prijzen voor le groep f 5.— f 2.50 f 1,50 en f 1.— voor 2e groep f 10.— f 5.en 2,50. Vrijdag 10 Augusten zal gehouden worden desmiddags van 2 tot 4 uur Een wedstrijd inwielrijden met h indernissen le voor jongens tot en met 16 jaar inleggeld f 0.25 2e voor ouderen inleggeld f 0,25 3e voor meisjes van iedere leeftijd inleggeld f 0.25 Prijzen voor groep 1 t 5.— i t.— f 2,50 eo f 1.- Burgerlijke Stand. Gevestigd. D. Roggeveen. Turfstr. 3, van Am sterdam. M. W. N. v. Asch, de Beaufortl 20, van Heel. K. Laber. Kolonieweg 24, v. Utrecht. G. J. Mees, m. gezin, Laanstr. 8, van Amersfoort. A. Stuivenberg, Nieuweweg 49a. van Maartensdijk. A. J. Loonstein, Nieuweweg 75, vap Losser. A. Kalick, Kerkstr, 59, van Hilversum. C. J. H. Galjart, Zeisterstr. 3. van Den Haag' H. Holtrust. m. gezin, Beetzl. 109, van Leiden. Vertrokken. P. A. J. v. Meel. naar Tegelen-Steyl St. Josefspensionaat. S. J. J. Linskens, naar Rotterdam, Wed. H. Stekenburg naar Sliedrecht. [Joh. Pul. met gezin, naar Jaarsveld, café „Het Raadhuis". J. M. v. Dorresteiln, naar Woerden Nassaukade 10. J. v. Burgsteden, naar Amersfoort, Hoogewegi 62. H. Staring, naar Harderwijk, Oude Kazerne, li BOAZ-SPAARBANK Van Weedestr. 11 - Telef. 68 Rentevergoeding 4% °/o Minste inlage f 1.— Geen belegging in Effecten Verhuring van Safe-loketten. NiEUWSTR. 38a, SOESTDIJK Beleefd aanbevelen. Soesterbergschestraat 8 Handel in: Aardappelen, Groenten Binnen en Buitenlandsch fruit. Aanbevelend. Birktstraat 1 Soest Speciaal adres voor het repareeren van alle mogelijke tevens inkoop van Goud en Zilver tegen de hoogste waarde. ONTVANGEN laatste model en kleur. Voor spotprijs. Aangewezen adres voor fijne reparatie Burgem. Grothestr. 14 - SOESTDIJK Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting Vraagt prijs van al Uw ook wat betreft nieuwbouw. Zonder eenige verplichting. Timmerman, Aannemer Dijkhuisstraat 3 Soesterberg Scherp concurreerend. S. SMITS v.h. T. v. d. Kamp SCHILDER - BEHANGER STOFFEERDER Zeisterstraatweg 24 Soesterberg KERKPAD N.Z. 45 - TEL. 85 voor alle soorten PRIMA BROZE BESCHUIT Aanbevelend. Molenstraat 4

Soester Courant | 1923 | | pagina 2