Csttp. Boereiiieen- H, soest Cür. UU-SCHOOL Vioollessen H. 0. Jiisma RQOMKARnEMELK Dr.K.v. Dongen J. H. A. Rupert, 1e Hypotheek OnoMiilnerO le lur Diende Geursaod Opruiming „De Soester" „De Soester" afwezig. Jac* Dalstra Te Te koop 200.000 OP. OOUIUMl coöp. ZuiuellaDr. en Melk- inrichting. E. Bosboom, Kruidenier, Welke Winkelier of Particulier Braadkippen Annie Craamer Concertzangeres Pakkisten TE KOOP TE KOOP 1of2netteCommesaa!s BERICHT. Vrijdag 7 Sept. CHR. GYMN. VEREEN. „SIMS0N". afdeeling Dames 7 ct. per liter. aangenomen. De punten 9 en 10 verzoeken van het bestuur van de Engendaalschool en het Bestuur van de Vereeniging „Een school met den Bijbel" tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van schoolmeubelen wor den goedgekeurd. Op Nieuwerhoek zal een transfor matorhuisje met wachthuisje voor de tram worden-ingericht, voor rekening van de P. U. E. M. Voorstel een strook grond daarvoor af te staan. Het voorstel wordt goedgekeurd, onder voorbehoud van den heer Foeken, dat het huisje zoo zal wor den geplaats dat het mooie hoekje niet wordt geschaad. Tegen artikel 23 van de Veror dening op het Grondbedrijf hebben Gedeputeerde Staten bezwaar. Genoemd artikel geeft aan de Winst, verkregen uit de patriachale gronden, bestemming ten ^>ate van het Reservefonds. Ged. Staten wen- schen de geheele opbrengst te doen beleggen ten bate van de Buitenge wone rekening der Gemeente. De gewone middelen der Gemeen te zouden dus alleen het voordeel der rente van het belegde Kapitaal kunnen genieten. Hiertegen hebben B. en W. be zwaar. Zij achten het onbillijk dat de groote uitgaven die het tegen woordig geslacht moet dragen en waardoor deze gronden in waarde stijgen en blijven toenemen, althans met gedeeltelijk uit de opbrengst mogen worden verhaald. De heer Foeken heeft hierover met den heer Rietveld overlegd. Na overweging en gehoord de uiteen zetting van Weth. Endendijk gaan zij met het voorstel accoord. Besloten wordt Ged. Staten als nog voor te stellen de helft van de Winst te storten in het Reservefonds van het grondbedrijf. De gewijzigde Bouwverordening moet opnieuw worden vastgesteld. Dit was in twee vergaderingen ge schied en moest in een vergadering gebeuren. Voorts is ingekomen de mededee- ling van een Kon. besluit, waarbij aan onzen Burgemeester Mr. Dr. J. A. A. H. de Beaufort eervol ontslag wordt verleend, ingaande 1 Nov. 1923. Nog enkele zaken niet op de agen da vermeld, worden ter behandeling aangeboden. Een verzoek om de ontheffing van de gewijzigde bouwverordening door de heeren Beekman c. s., in ver band met afstand van grond aan de Gemeente enz. In beginsel bestaat bij den raad geen bezwaar. Een besluit kan niet worden genomen, wijl de verordening nog niet is goedgekeurd. Weth. Endendijk is met den Chef der Politie op stap geweest om nog eens na te gaan welke Spoorweg overwegen door onvoldoende uitzicht gevaar opleveren. Het is ZEd. onbe grijpelijk dat juist aan de overwegen, waar het uitzicht ruim is, ongelukkig voorkomen. Naar Spr. eordeel is ech ter de toestand aan den Kolonieweg niet toelaatbaar, hoewel juist daar nog geen ongeluk voorkwam. Evenwel voelt de heer Endendijk zich niet ver antwoord, indien daar een ongeval mocht gebeuren en stelt voor B. en W. machtiging te verkenen daar een ge deelte grond z.m. aan te koopen om het gezicht te verruimen. De heer Besselsen vraagt of het door hem des tijds ingediende voorstel om zich tot den Minister te wenden en welk voor stel door den Raad is aangenomen, is uitgevoerd en welk resultaat dit heeft gehad. Weth. Endendijk wijst daartoe op de aangebrachte Overweglaantaarns, welke aan de voornaamste overgangen zijn aangebracht. Het voorstel vindt gereeden ingang, alleen is de heer Foeken bevreesd, dat de menschen zorgeloos zullen worden en er dan aan den Kolieweg misschien ook ongelukken gaan gebeuren. De heer Rietveld wijst op den on- houdbaren toestand der overwegen. Het aantal ongevallen vermeerdert voortdurend. Spr. noemt nog eenige gevallen van recenten datum, maar slechts door de actieviteit van hef spoorwegpersoneel ernstige ongeluk ken zijn voorkomen. Er zal ernstig moeten worden over wogen het aantal overgangen te ver minderen door afsluiting door som mige overwegen voor het groote ver keer en de beveiliging der overige afdoende ter hand te nemen. Spr. stelt voor een commissie te benoemen, die deze zeer urgente zaak eens ernstig bestudeert, en verwijst naar een artikel in het Soester Nieuws blad van 25 dezer, waarin gedachten dienaangaande worden ontwikkeld. De heer Scheffer verdedigt het aan brengen van automatische licht en klokseinen, welke Spr. beter acht, dan de geplaatste lantaarns. De heer Van Eek geeft gelijksoor tige gedachten ter overweging. Het voorstel Endendijk wordt aan genomen en besloten ingevolge het voorstel Rietveld, in de volgende ver gadering een commissie te benoemen als door hem bedoeld. Weth. Endendijk brengt nog den toestand van de Burg. Grothestraat bij Nieuwerhoek ter sprake. De wa terafvoer roept om voorziening. Hoe wel het Rijk hiervoor behoort te zor gen, meent Sprtoch dat de Gemeente niet kan blijven toezien. Er is nu nog gelegenheid rioleering aan te leg gen op het terrein van Mariënburg, wat binnenkort niet meer mogelijk zal zijn. Hij stelt voor B. en W. een cre- diet van pl.m. f 1000 te verkenen om alvast dit gedeelte in orde te maken, hetwelk in elk geval voor rekening der Gemeente komt. De heer Foeken vraagt of niet kan worden aangesloten op het groote ri ool verder op gelegen aan Vredehof straat. Zeer waarschijnlijk kan dat niet zegt Weth. Endendijk. Besloten wordt deze zaak nader te onderzoeken en aan te houden tot een volgende ver gadering. Het is te hopen dat het geen af stel wordt, de toestand is daar inder daad onhoudbaar. De heer van Eek vraagt bij de rondvraag of op het terrein voor woonwagens aan de Schrikslaan geen waterleiding kan worden aangebracht. Het is daar zeer lastig voor de men schen zelf, maar, niet minder voor de bewoners. De Burgemeester verzoekt aanhou ding van deze zaak, omdat in een volgende vergadering de standplaatsen van de woonwagens opnieuw ter sprake zal komen. Aldus bestoten. De heer Foeken wijst op de gevaar lijke helling van de Emmalaan en Korte Melmweg en verzoekt daar waarschuwingsbordjes te plaatsen. De heer Scheffer merkt op dat te Soesterberg dergelijke bordjes door Vreemdelingen-verkeer worden aan gebracht. Misschien wil „Soest Voor uit" zich wel hiermede belasten. Nog vestigd de heer Foeken de aandacht op de Raadzaal, zij is nu keurig gestoffeerd. Hedenmorgen met de heer Rietveld haar beziende werd de wenschelijkheid geuit er betere ventilatie aan te brengen, wat misschien in de toekomst vooral noodig zal zijn. De Burgemeester zegt toe deze zaak met den architect te overleggen. De Raad was er natuurlijk vlak voor. Tot de afgetreden raadsleden, de beide heeren Butselaar en den heer Dammers (deze had de vergadering reeds verla ten) richt de Burgemeester woorden van dank en afscheid en hoopt dat zij ook in het niet officicieele leven de belangen der Gemeente zullen blijven voorstaan. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Een belangrijke periode is hiermede in de ontwikkelings geschiedenis onzer Gemeente afgesloten. TUINBOUW. Zakco. deie rubriek betreffende, te richten tot J. Kraaijenbrlnk Julianastraat. Eenjarige zaadbloemen. In vele tuinen, en zelfs op buiten plaatsen is soms op te merken, dat men nog dikwijls te weinig verschei denheid van bloemen weet aan te wenden. Wat ik nu op het oog heb, is weliswaar voor perkbeplanting minder geschikt, daar men voor dat doel gewoonlijk liever planten ge bruikt, welke ons den geheelen zomer bloemen laten zien, wat met vele zaadplanten niet het geval is. Geranium's, Begonia's, Heliotropium, Salvia's, Calceolaria's, enz. kunnen dus ter versiering van tuin of park bezwaarlijk gemist worden, daar ze geheel aan deze eisch voldoen. Er zijn echter nog andere plaatsen, b.v. voor randbeplanting langs heesters en voor struiken, waar éénjarige zaad- bloemen dikwijls met succes kunnen worden toegepast. Ook niet te ver geten, in borders zijn ze zeer goed aan te wenden. Dikwijls is of komt hier en daar een plekje open. waar dan een gepast gebruik van éénjari ge zaadbloemen gemaakt kan wor den. Waar in de laatste jaren in navolging van Engeland meer en meer het gebruik van boord-bedden ook hier te lande in zwang komt, en Delphinium's, Heuchera's, Epime- dium's, Anthemis, de vlammende Phlox en de herftbloem, de herfstaster, om maar een zeer kleine greep uit het vele schoone materiaal te nemen, voor velen geen onbekenden meer zijn, wil ik toch oolj nog eenige éénjarige zaadbloemen noemen, ge schikt voor den vollen grond, en dus ook voor beplanting van een border te gebruiken. In den nazomer zijn het de Asters, in vele verscheidenheden, welke door, hunne fraaie kleuren een sieraad der tuin kunnen zijn Cenraurea's, in verscheidenheden, waaronder, ook onze gewone korenbloem behoort. Cosmos, Gaillardia's, Glarkia's, Go- detia's, Helianthus, de zonnebloem, waar ook verschillende laagblijvende variëteiten van bestaan, Lavatera's, behalve voor boordbed of randbeplan ting ook een uitmuntende snijbloem, Scabiosa's, enz. zijn eenige soorten, welke in de eerste plaats voor boven genoemd doel in aanmerking komen, de verscheidenheid is echter zeer ruim hiervan getuigen de aanbiedingen der zaadhandelaren. Een zaadplant wil ik hier echter nog noemen en aanbevelen, welke mijns inziens nog te weinig bekend is, het is de Schizanthis, een plant tot de familie der Solanaceae behoorend, doch geen giftige eigenschap bezittend, zooals de daaronder ook behoorende nachtschaduw, hetwelk een giftig on kruid is. De bloemen der Schizanthis zijn ongemeen fraai gevormd en gekleurd, en geven den indruk van op vlinders te gelijken' of op Orchideeën. Door hun fijn voorkomen, en de bijzonder afwisselende kleuren doen ze denken thuis te behooren in tropische gewes ten. Met een eertigzins warme zomer zijn ze hier echter best te kweeken, geef ze echter buiten een warm beschut plaatsje, daar zijn ze zeer dankbaar voor. Beschikt men over kas of serre dan kan men de Schizanthus Wisetoniensis als potplant kweeken; Voor den vollen grond zijn geschikt de soorten S. hybridus grandiflorus en S. retusus. In alle soorten is de kleuren verscheidenheid zeer groot. Plaatselijk Nieuws. Men bericht ons van Soestdijk dat door het vertrek van H. M. de Koningin-Moeder naar s'Gravenhage het Paleis tot nadere aankondiging voor het publiek is gesloten, en dat het park geopend is alleen op werk dagen van 9-12 uur en van 1-5 uur. Kaarten zijn bij den conciërge ver krijgbaar. Met alle zekerheid kan thans wor den medegedeeld, dat in den loop der maand September de aanbeste ding zal plaats hebben der nieuw te bouwen R. K. Kerk op Soestdijk, welke thans, volgens besluit van Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht, geplaatst zal worden in de meest rechtschen hoek van den tuin der stichting „Nieuw-Mariënburg," Onbestelbare stukken, terugontvan gen te Soest in dc eerste helft der maand Augustus 1923: 1B. v. d. Lands Boekh, Amsterdam. 2. Mevr. P. P. Bouman. Haag. 3. Mevr. T. v. Kessel, Haag. '4. W. Verton, Haag. 5. Mej. R. Mulderburg, Soest. 6. Groenewoud, Oud Valkeveen. 7. J. v. Akker, Hamburg. 8. Mej. Brouwer, Amsterdam. 9. B. Davids. Amsterdam. 10. Mevr. Klein, Amsterdam. 11. Fam. v. Gastol, Amsterdam. 12. Mej. N. Groen. Haarlem. 13. J. H. Fooren, 14. E. Colon, Limpertsberg. JA. Zaterdagnamiddag zou de po litie van Soesterberg een zekere E. v. d. B. uit Soist arresteeren wegens dronkenschap. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk, daar 'n vijf a zestal personen uit Zeist de politie dezen arrestant wilden ontzetten. Na een gevecht van circa tien minuten tus- schen de politie en de Zeistenaren waarbij de politie goed gebruik maakte van de gummistok, en nadat een de zer personen de gummistok van een der politie-ambtenaren stuk wrong, werd door een der agenten tenslotte zijn revolver getrokken, welke be dreiging succes had. Nadat genoemde v. d. B. was op gesloten is het vijf- of zestal ook gearresteerd en na verhoor weder vrij gelaten. Tegen een dezer geweldenaren is tevens nog proces-verbaal opgemaakt doordat hij zonder toestemminng het rijwiel van de politie had medegeno men en daarmede zich in de richting Zeist begaf. A.s. Dinsdag vergadert de Raad dezer gemeente voor de beëediging van de op 24 Mei j.1. gekozen raads leden en de benoeming van 2 Wet houders. Gevonden voorwerpen terug te be komen bij de politieLipssleutel, Zweep» Duitsch-gouden medaljon Kinder-portemonnaie, fietspomp. Me daille en een stuk van een klok. Aangeloopen een jonge Herders hond. Op 5 September a.s. is het Post en Telegraafkantoor gesloten van: 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. De bus lichting te 9.30 uur v.m. der buiten bussen vervalt op dien datum. Op 6 September is het kantoor ge sloten van: 10—1 uur des morgens, 3—6 uur des namiddags en na 7f/2 uur des avondsook voor den inter- localen telefoondienst. Dezer dagen hadden op de Bind straat twee wielrijders het ongelu k op minder zachte wijze met elkander in aanraking te komen. Beide personen konden met een nogal aardig beschadigd karretje hun weg vervolgen. Sinds Woensdagmorgen wordt al hier vermist de tramconducteur L, welke naar men zegt in de laatste tij den aan zwaarmoedigheid lijdende was. Naar verschillende zijden is reeds een onderzoek ingesteld doch zonder resultaat. Het ernstig wordt gevreesd. J.1. Dinsdag herdachten de Eerw. Zusters Amalia en André, van het St. Joseph Gesticht alhier, den dag waar op zij thans 25 jaar geled en voor goed in de Congregaiie van O. L. Vrouw werden opgenomen. Des morgens had voor beide zilveren bruiden een H. Mis met gezang en feestpredikatie plaats. Hoe onze gemeentenaren met de Eerw. Zusters medeleven, bleek wel uit de vele gelukwenschen, bloe en versnaperingen, die de jubilaressen dien dag in ontvangst hadden te nemen. Verwijzende naar hetgeen over onder staand onderwerp in een der vorige nummers van dit blad werd vermeld, wordt aan belanghebbenden medege deeld, dat zij, die wenschen deel te nemen aan de oefenklasse van den Vrijwillige Landstorm, (waardoor men bij opkomst onder de wapenen een verkorting der eerste oefeningstijd van 4 maanden kan verkrijgen), alsnog tot en met 8 September a.s. gelegenheid hebben daarvan opgave te doen bij den heer J. van Arkel Jr., Beetzlaan 66 te Soest. In den nacht van Zaterdag op Zondag is alhier ingebroken in een villa van de familie S. aan het Kerk- pad. Er was niet veel voor hen van waarde te vinden, waarom men zich maar te goed deed aan wijn en boe renjongens hetwelk bleek uit een nog halve flesch wijn en drie glaas jes, die op tafel stonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een melkslijter van hier die wat water bij zijn melk had gevoegd, had zich j.1. Woensdag voor het Kantongerecht te verantwoorden. De Ambtenaar eischte f 300.— boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak over acht dagen. De heer K. uit Soesterberg, die onlangs was veroordeeld tot f 50 boete of 5 dagen hechtenis, terzake de veiligheid van het verkeer in ge- \taar brengen, was met deze milde straf niet tevreden en ging in hoo- ger beroep. Thans werd tegen hem f. 100 boete of 10 dagen hechtenis geeischt. Tot officier in de orde van Oranje Nassau is benoemd de heer J. W. L. vod der Putt, oud-etgarenfebrlkAnt te Eindhoven thans wonende te Soest dijk, lid der commissie van deskun digen voor den tabaks-accijns. Het jubileum-feest op 5 en 6 Sept. te Soesterberg te houden, beloofd schitterend te worden. Naar wij ver nemen doen de meeste winkeliers mede aan de georganiseerde etalage wedstrijd, terwijl tevens eenige eere poorten zullen worden gezet. Aan de feesten zijn kinderspelen, gecos- tumeerde Voetbalwedstrijd, zang- en muziekuitvoeringen enz. enz. ver bonden. Zooals wij reeds hebben medege deeld, verwierf onze plaatsgenoot, de Heer Th. B. Sukkel. Vrijde g 11 Aug. zijn Akte van Bekwaamheid voor Nijverheidsonderwijs met de Aantee- kening voor voldoend Paedagogisch Inzicht. Woensdag 29 Aug. j.1. verkreeg hij de tweede Aanteekening voor Deco ratief Teekenen. Daar deze examens voor dit jaar zijn geëindigd telt ons land thans vijf gelukkige bezitters dezer Aanteekening. Ter zake diefstal met braak, ge pleegd in de woning der familie Kasius aan de Veenhuizerstraat alhier, is C. H. veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, terwijl J. M. is ver oordeeld tot plaatsing in een tucht school voor den tijd van drie maan den. Zondagmorgen reed een motorrij tuig nabij den achteruit tegen een paal van het electrische geleidingsnet. waardoor een storing in het net was ontstaan. De politie was direct ter plaatse en stelde de P. U. E. M. van het ongeval in kennis, zoodat het euvel spoedig was hersteld. Bij het spelen had Zondag het zoontje van den heer H. alhier het ongeluk een arm te breken, waardoor het zieh onder geneeskundige behan deling moest laten stellen. Aan de heeren Kamp Van den Brink, te Utrecht, is opgedragen het bouwen van een onderwijzerswoning bij de openbare lagere school aan de Beetzlaan. wettig gedeponeerd /S di ¥M/850fU'&;e/7&c/ï[OX»STy!atitrMr in Potten van r.l.-an fi£0 •nOoo.j.» a A5cent Y/ESKT M0ELUK I GtZalfWOrBFWMD- Bloedstelpend I Snu-af Valw'ondW 4 Pijnstillend- i Eczewksïiuiouitma»- ZuivsriMmGtAotnl 1 WmnRMWtC£n.ua. Mtrtvijijbaar bij Apothtktrs- tn Drogistuv- Cheh, Fasaieiv Reehorst»® Soestdijk. Burgerlijke Stand. Geboren. Hermanes Bernardus z. v. F. Zuur bier W. Geurs. Paulus z. v. G. Landman en J. M. van 't Hof. Antonie z. v. A. van den Hoek en G. van der Hoeven. Adriana Anna Margaretha d. v. A. v. d. Zwan en M. H. C. Anspach. Getrouwd. J. J. van Engelen en G. L. Leuven. Ondertrouwd. H. Mulders en M. H. van den Akker. A. Roest en M. Epskamp. Overleden. G. van den Broek, oud 6 weken, Gevestigd. W. Radstock van Wageningen Wil- helminastraat 24. C. van Boven van Dwingeloo Park- laan 12a. A. Hiensch v. Werkhoven Soesterb. str. 13. E. v. Vulpen van Utrecht, Rem brandlaan 7. J. Verschuur v. den Haag Vliegkamp. Z. Floor van Baarn, Talmalaan 7. W. F. Mulders van Utrecht, Kerk straat 48. W. van Dijk v. Rhenen van Wee- destraat 30. K. C. Qwartel van Barneveld Steen hofstraat 54. K. de Wit v. Krommenie Zeisterstr. 15c. E. van Oostbruggen van de Bilt, Zeisterstraat 23. J. Lensink v. Zeist. Verl. Postweg 10. G. Wiggermans v. Norg, Veenpad 8. L. de Nie v. den Haag. Kampstr. 64. J. W. Thole v. Winterswijk Steen hofstraat 39. G. Driessen v. Rotterdam Kamp straat 64. H. Gouwe v. Utrecht, Kolonieweg 24. J. Wickel v. Baarn, Smitweg 3. M. Nootenboom Roosendaal en N. Nispen Zoom 11. A. de Sain v. Baarn, Molenstraat W. Z. 28. L. Bollema v. den Haag, Soesterb. str. 14. T. Roodselaar v. Hilversum, Beu kenlaan 15. Vertrokken. J. Leeuwenkamp naar Norg. J. M. Fredriks naar Delft Oude Delft 203. E. Straatman naar Utrecht Bakker straat 17. A. Will naar Nijmegen v. Gendstr. 54. H. Hulscher naar Zeist, Slotlaan 63. W. Rensen naar Utr. Amsterd. str. 376. H. de Haer naar Apeldoorn Arn- hemscheweg 16. H. J. Bultman naar Apeldoorn, Beek bergen. Kerkberichten. SOEST. Zondag 2 Sept. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te lOJ/2 uur Hoogmis. Nam. 2.30 lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8,15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur en n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Veréen. van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. Geref. Bond (Rembtandzaal). Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Chr. School, Postweg. Geen opgave. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.B0 en 10.30 uur H. Mis. Nam. 4 uur Lof. Inde week 's morgens 8,15 uur H. Mis. Wij ontvingen een ingezonden stuk op het in ons vorig nummer voor komende artikel „Een belangrijk vraagstuk voor de gemeente Soest". Waar we deze week weer over vloed van copie hebben, zal de op name in ons volgend nummer plaats hebben. De Redactie. Advertentiën. ZONDAG 2 SEPT. IS AANWEZIG ARTS. is van 1 SEPTEMBER tot en met 17 SEPTEMBER e.k. Praktijk wordt waargenomen door Dr. VAN DONGEN en Dr. DE VOS. Teneinde misverstand te voorko men zou het zeer op prijs worden gesteld, indien reeds bij het eerste bezoek aan den waarnemenden arts te kennen werd gegeven, tot wiens praktijk men behoort. Ondergeteekende betuigt hiermede haar groote tevredenheid aan de firma Kerkpad Z.Z. 6, voor de spoedige bezorging van den grooten zilveren lepel, als verrassing op de „Elfa" Pudding. Mej. T. KOPPEN. wil den verkoop van een prima plantaardig Bak- en Braadvet op zich nemen. Brieven onder No. 118, bur. Soester Nieuwsblad. panklaar en versche eieren worden dagelijks aan huis bezorgd tegen lage prijzen door D. SNOECK, Dijkhuisstraat 20, Soesterberg. net Heerenhuisje te Soesterberg. bev. 2 flinke kamers, kelder, W.C., gang, en keuken, boven, 3 kamers, gang en 2 groote kasten, flink erf en tuintje. Inlichtingen bur. Soester Nieuwsblad en bij C. J. van Dam. Rijksstr.weg, Soesterberg. (Liederen en Oratoria) Privé en cursuslessen. Spreekuur: Woensdag's 2—4, Steen hofstraat 5, Telefoon 45. TE KOOP. Van Weedestraat 15. alle soorten tuingrind en zand in elke hoeveelheid tegen concurreerende prijs. Te bevr. bij G. Tammer, Post weg 5, Soesterberg. groot f 5000.- gevraagd, op nieuw Heerenhuis, liefst van par ticulier. Aanbiedingen onder No. 120, bur. Soester Nieuwsblad of bij C. J. van Dam, Rijksstraatweg, Soesterweg. te koop met heuvels en bosch, vanaf 40 cent per M2. Ook met compleet uitgewerkte bouwplannen. Te bevr. bij SOESTERBERG. Zit- en Slaapkamer met hal en ge bruik van kelder. Adres: Mej. B. Altena, Zoom 11» Soest. (Den Dolder) voor dag en nacht, als meisje alleen, niet beneden 20 jaar. Zich aan te melden tusschen 7 en 8 uur, Villa Carina. Molenstraat 8. 1 Jongeheeren rijwiel, geheel com pleet en in orde, voor jongen van 10 a 15 jaar, met garantie op banden f 32.-. 1 Damesrijwiel voor f 40. 1 Damesrijwiel voor f 18.— 50 oude velgen en wielen. Kampstraat 6, Soesterberg. 5 vim droge eiken-takkenbossen, partij eiken Kachelhout, een groot Kippen hok, 2e hands Heeren-rijwiel en 20000 Aardbeienplanten „Jucunda". Te bevragen, Veenzoom 7. 1 insluithaard met circulatie. Brieven onder No. 124 bur. dezer. zoekt betrekking als meisje alleen, v. d, e. n. V. g. g. v. Omstreeks 15 Sep tember of begin October. Adres Amersfoortschestr.w. 50, Soesterberg, Heden en Maandag ontvangen 2 wagon KLEINE AARDAPPELEN kleische, f 1,50 per mud, afgehaald station Soest. W. Verwey Achterweg. Gelegenheid aangeboden voor adres Soesterbergsche str. 14a. De lessen aan de Bijz. School Spoorstraat 11, beginnen NIET DONDERDAG 6 SEPT. doch HET BESTUUR. Kantoor geopend NIET DONDER DAG 6, doch VRIJDAG 7 SEPTEMBER a.s. P. V. d. BREEMER. Spoorstraat 21a. De nieuwe cursus begint Maandag 3 September. Er bestaat nog gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen. S. FOKKENS. Hoofd der school. voor beginnenden en gevorderden. Zeer billijke conditiën. KERKPAD Z.Z. 19b. SOEST De Chr. Gymn. Vereen. „Simson" heeft het plan een op te richten. (Leeftijd 8 tot 15 jaar.) Aangifte Donderdag a.s. 6 uur n.m. in de Turnzaal Chr. U. L. O. School. Voor de oudere meisjes blijft de oefentijd Donderdagavond van 61/» tot 8 uur. Aangifte hiervoor kan plaats hebben op de les. Leidster voor deze beide afdeelingen is Mej. G. Jaarsma. HET BESTUUR. van is vanaf 26 Augustus Vraagt steeds de Zuivelproducten van Middelwijkstraat 26, Tel. 102

Soester Courant | 1923 | | pagina 2