200.000 lil2. Bouwterrein Dr.P.deVos Ter oven aangeboden Ie Hypotheek JacDalstra ZAAGSEL Druiven Te koop Kerkberichten. R.K. Dagmeisje Fraulein TE HUUR Nette Werkster Dienstmeisje Annie Craamer Concertzangeres TE KOOP te hinderpalen, welke nfsluitboomen veroorzaken. Ik voor mij ben overtuigd, dat bij een dergelijke duidelijke waar schuwing de veiligheid gebaat zou zijn. Mijn inziens voor vernuftige uit vinders of technici's een mooi ar beidsveld. Dankend voor de plaatsing, Uw Lezer, A. L. W. GrootspJifi huldiging van Land- en Zeemacht aan H.M.de Ko ningin ter gelegenheid van Haar 25 jarig Regeerings-jubiieum Is door het Nederlandsche volk de huldiging van H. M. de Koningin op 6 Sept. ƒ.1. in Amsterdam geschied, die van Land- en Zeemacht zal plaats hebben in Soestop Maandag 17 Sept. a.s. Deze huldiging zal bestaan in een voorbij trekken van de 4e Divisie- Groep, van de detachementen van de Koloniale Reserve en de Koninklijke Marine, van het Regiment Genietroe pen, van een Licht-Brigade en van een afdeeling vliegtuigen. Bovendien willen alle corpsen vertegenwoordigd zijn door deputaties en zullen tal van autoriteiten aanwezig zijn. Het is de bedoeling dat H. M. 11.56 v.m. aan 't station Amersfoort zal aankomen, om 12.45 vandaar per automobiel te vertrekken naar K.M. paal 85 aan den Amersfoortsche straat weg, nabij het complex woningen „Ons Belang"; aldaar overstappen in een caleche om vervolgens langs den straatweg en den landweg tegenover de Horndorferlaan de opstellingsplaats nabij het reservoir der waterleiding (de Stompert) te bereiken. Na afloop te plm. 3 uur n.m. zal H. M. terug rijden naar den straatweg, en nabij 't Zwaantje overstappen in de auto om vandaar naar Utrecht te vertrekken. De toeschouwers kunnen zich op stellen ten Noorden van een lijn loo- pende op een afstand van pl.m. 750 M. van den straatweg. Wij hopen volgende week nog na dere berichten te kunnen geven. Wilhemina van Nassouwe, Vorstin van Nederland, U zweer ik eeuw'ge trouwe, U èn het Vaderland. In goede en kwade stonden Geleid door 's Heeren hand, Blijf vast en trouw verbonden Oranje en Nederland. Zoo hebben de duizenden gezon gen op den Dam, de trouw van het Nederlandsche Volk als op nieuw bevestigend aan het huis van Oranje. De otficieele huldiging is weer voor bij en de feesten hier en overal ne men een einde. Dat groote oogenblik, die gewel dige indruk zal wel niemand ooit vergeten. Geve onze God, dat bij al het rumoer der volken en de ontzettende èookonon .dfiX. Hjdan. .Kt»> Volie van. Nederland crouw blijve aan Zijn geschiedenis, aan onze Koninginne en het verbond van Nederland en Oranje onder zijnen Zegen, land en volk verder tot heil mag zijn. Uit alle provinciën waren de inannen en vrouwen opgekomen. Schilderachtig, die groepen in na tionale kleederdracht. Ook onze Gemeente was niet achter gebleven. De echte Soester kleederdracht was er vertegenwoor digd en ook de Chr. Oranje Ver- eeniging vereenigde achter haar Vaan del een groot aantal leden op den Dam. Een Kon. besluit van 29 Augustus is verschenen houdende bepalingen ter verleening van gratie ter gelegen heid van Harer Majesteit's 25-jarig regeeringsjubileum van veroordeelin gen op grond der wetten van 3 Aug. 1914 (St.bl. no. 344) en van 31 December 1915 (St.bl. 533), zooals deze laatstelijk gewijzigd zijn. Het staatsblad no. 413 zal een Kon. besluit van 21 Augustus j.1. bevatten, tot beëindiging van den Wettelijken tijd bedoeld in artikel 1 der Wet van 23 Juni 1908 (St.bl. no. 236). Dit besluit bepaalt, dat in 1923 de vervroeging met een uur van den Wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der Wet van 23 Juli 1908, zal eindigen den zevenden October. De Postcheque en Girodienst. Er doen zich ernstige moeilijkhe den voor in verband met den post cheque- en girodienst. Tal van par ticulieren en instellingen van allerlei aard zijn eensklaps in ongelegenheid geraakt door het niet afkomen van de adviezen van postcheques, waar door uitbetalingen uitblijven. Ons kwamen gevallen ter oore, waarin de cheques reeds den 22en verzonden waren en die heden nog niet uitbetaald werden. Voor noodlijdende Nederlanders. Naar wij vernemen is door iemand, die onbekend wenscht te blijven, een bedrag van 1 milliard Mark ter beschikking van H. M. de Koningin gesteld ten behoeve van de noodlij dende Nederlanders in Duitschland, ten einde ook deze in de gelegenheid te stellen het Regeeringsjubileum der Koningin feestelijk te herdenken. Door tusschenkomst van Hr. Ms. Gezant te Berlijn, wordt dit bedrag namens H. M. toegezonden aan het Hoofdbestuur van den Bond van Nederlanders in Duitschland. TUINBOUW. Zaktn. dtxï rubriek betreffende, te richten tot Kraaijenbrlnk. Julianaatraat. Aardbeien. Nu er in de moestuin wel hier of daar een ledige plaats is gekomen, wil ik even in herinnering brengen, dat het nu nog de tijd is, om aard beien te planten. Augustus en Sep tember is de beste tijd daarvoor. Men wachte dus nu niet lang meer met planten, want in Augustus en September geplante aardbeien geven veel meer en beter vrucht dan in het voorjaar (Maart en April) aan de bodem toevertrouwde planten. De grond is nu bovendien mooi vochtig, zoodat de planten spoedig aanslaan. Groot is de verscheidenheid der soorten. De soorten meer speciaal voor den handel geschikt, mogen geacht worden genoegzaam bekend te zijn, b.v. Deutsch Evern, Laxton Noble, Rooseveld, Jucunda, de laatst genoemde reeds een oude bekende, maar altijd nog een goede vrucht ook voor export, enz. De fruitkwee- ker let doorgaans op een soort met stevig vleesch, waardoor ze beter geschikt zijn ter verzending, en wel ke tevens eene goede opbrengst geeft, Dit zijn voor den kweeker voorname factoren, welke dan ook de door slag geven. De liefhebber en tuinbezitter stelt nog weieens andere eischen. Naast goede groei, en behoorlijke opbrengst wordt dan als eerste eisch gesteld, een fijne smaak. Een zeer goede soort, ook voor hooge zandgrond geschikt, is wel Madame Moutot. Het is bovendien een der grootstvruchtige soorten, zes a zeven vruchten kunnen ]/2 kilo wegen, bovendien zeer geurig en fijn van smaak. Mede als zeer geschikt voor onze hooge zandgrond kan nog genoemd worden, Madame Lefebrehet is wel geen eerste klas soort voor den liefheb ber, doch een zeer goede voor hooge drooge gronden. De soort is vroeg rijp, langwerpig van vorm, lichtrood van kleur, gezond groeiend en rijkdra- gend. Een verbederde soort van Laxton,s Noble is de Laxton Souverein. Ze is het best geschikt voor zware grond. De soort Afrika, met donkerroode vruchten, is minder kieskeurig, en tiert op eiken grond. Wie over voldoende grond heeft te beschikken, kan ook doordragende soorten aanplanten. Een eerste ver- eischte, naast goede grondbewerking en bemesting, is echter, telke jaren opnieuw te planten. Wanneer de planten twee jaar vast hebben gestaan lukt het meestal niet meer. Ook is aan te beleven, overtol lige ranken en uitloopers vroegtijdig te verwijderen, wat de vruchtbaarheid ten goede komt. Goede Soorten zijn Merveille de bon Secours, La Perle, Chanteclair. Verder zijn er nog de zoogenaamde maandbloeiers. Een goede soort is Tri- omphe de Hollande, de gewone dub bele maandbloeier verwant aan de boech-aardherie. Plaatselijk Nieuws. Aan het postkantoor Soest werd gedurende de maand Augustus 1923 ingelegd £17,191,20; terugbetaald f 14,984,71. Het laatste door dat kantoor uit geven boekje draagt het nummer 2981. De Unie-collecte zal D. V. gehou den worden op 20, 21, en 22 Sep tember e.k. Dames en heeren, die ons hierin willen helpen, werden uitgenoodigd op Woensdag 12 Sept. in de Chr. school. Spoorstraat, 'savonds 8 uur. Laat het niet zoo zijn als verleden jaar, toen er te weinig collectanten waren en daardoor de wijken te groot werden. Aanvullingen en Wijzigingen in den Gids van het locale Rijkstele foonnet en in de Naamlijst voor den Telefoondienst. Nieuwe aansluiting: S 118. Koelink J. C., Loodgieter en Electricien Talmalaan 15, Soest. B 171. Meer J. G. ter, makelaar in Effecten. S 130. Meggelen W. van, Soester- Soesterbergsche str. 31, Soest. S 179. Vries K. O. de Naaldzicht Nieuwe Steeg, 1, Soest. S 104. Wessel L, Nieuwe weg 22, Soest, Hoenderpark „Aukje" Vervallen aansluitingen: S 67. Hanzebank, Soest. B 294. Blanken Dr., Baarn, Molen weg 11. B 410. Kors, Apolstr. B 142. Schallies P. Heemskerkl, 32. Gevonden voorwerpen, terug te be komen bij de politie: Een wagen moer, een portemonnaie inhoudende eenig geld, een gouden damesring, een huissleutel, een jon gensjas, een stoffer en een schroef- sleutel. Dinsdagmorgen is uit de rievier de Eem onder deze gemeente bij den Grooten Melm het lijk opgehaald van den sedert Woensdag 29 Aug. j.1. vermisten heer J. Lodder alhier. De teraardebestelling heeft Donderdag plaatst gehad. De R. K. Middenstands-Vereen, alhier vergadert a.s. Dinsdagavond, in het St. Josephgebouw met de volgen de agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 4. Installatie nieuwe leden. 5. Bespreking kerkbouw R. K. kerk. 6. Bespreking Vaandelfonds. 7. Rondvraag en sluiting. De heer C. Mulder alhier slaagde te Utrecht voor het examen hoofdon derwijzer. De Heer G. J. Lieshout, onderwij zer aan de R. K. Jongensschool slaag de op 3 en 4 Sept. te Wageningen voor de Acte Tuinbouwkunde. Juliana van Stolberg. De Chr. Oranjevereeniging noemde zich naar de moeder van ons Vor stenhuis „Juliana van Stolberg" daar mede uitsprekende het beginsel van het geloof in God en de aanvaar ding van Zijn Woord voor al haren arbeid. 31 Augustus j.1. vereenigde de jonge vereeniging hare leden en ver dere gasten in de feestelijk versierde Rembrandtzaal, ter herdenking van den verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin. Een rijk en afwisselend program ma verschafte allen een genotvollen avond. Het geheele programma te bespre ken zou ons te ver voeren. Wij willen volstaan de hoofdzaken in herinnering te brengen, waardoor misschien nog meerderen worden opgewekt deze vereeniging te steunen. Het adres van den Secretaris is de Heer H. Klein, Middelwijkstraat. Te half 8 opende de Voorzitter, de heer C. Uiterwijk de vergadering, op de gebruikelijke wijze, waarin de aanwezigen in een korte reden welkom werden geheeten. Hoewel nog slechts enkele weken oud, kon reeds een eigen vaandel worden onthuld, welk vaandel Don derdag 6 Sept. mede heeft gedefi leerd voor H. M. de Koningin bij de groote huldiging op den Dam. Staande de vergadering werden de kosten van het doekspontaan bijeen gebracht. Van de medewerkers en mede werksters voor dezen avond mogen wij zeker in het bijzonder noemen Mejuffrouw Annie Cramer, Sopraan te Bussum, die verschillende liederen ten gehoore bracht. Hoewel geen deskundigen weten wij, dat deze zangeres zich voor goed een plaats in het hart van het Soester publiek heeft veroverd. Vooral het „Elfjes, ik kom" werd zoo gezongen en voorgedragen, dat een stormachtige jubel de zangeres tot een herhaling van dit nummer deed besluiten. Wij zeggen haar hartelijk dank voor hetgeen wij mochten ge nieten. Niet minder genoten wij van het samenspel viool en piano, van den heer en mejuffrouw Jongsma. Onze vioolleeraar verplicht' ons herhaalde lijk met zijn heerlijk spel. Een woord van dank zij hem en mej. J. geboden. Reeds gedurende de feestweek mocht de vereeniging de onwaar deerbare steun van „Simson"» onver deeld genieten. Ook dezen avond liet de Chr. Gymnastiek vereeniging zich gelden. Dank zij vooral den heer van Kempen, Directeur van „Simson" en riiej. Jaar- sma de leidster der meisjes-afdeelingen werd in de feestweek scjhitterend werk geleverd en ook zomaprfeheer van Kempen zijn uitnemende steun verleenen aan de uitbeelding van het artistieke tableau naar j ontwerp van den heer J. H. Isings. Symbool van de Regeering van H. M. de Koningin Wilhelmina. Bij het borstbeeld der Koningin en bij de zinnebeeldige gestalten van ge- rechtichheid en vrede, zittende naast den Bijbel, waaruit de boodschap van recht en vrede gekend worden, scha ren zich de figuren van Ned Indië, met voortbrenselen van Insulinde en de gestalten van de bedreigde deelen des lands die hunne verknochtheid aan de Vorstin te kennen geven. Herauten met standaarden en bazui nen sluiten de huldigingsgraep af. Wij vertrouwen in den geest te spreken van alle aanwezigen, indien wij leden, bestuur en vooral de leid ster en leider van „Simson" oprecht dank zeggen voor alles wat zij voor onze en hunne zaak hebben over gehad. Het tableau was schttterend, de heer Isings had eer van zijn werk en de hem gebrachte dank door den voorzitter was wel ten volle verdie ld. Vermelden wij nog den feestrede naar van dezen avond den heer Karei Lodeesen, die in een schoone rede dus sprak over: „Nederland onder Oranje en Ne derland en Oranje". Wij werden stilgezet bij de ge schiedenis van Vorstenland en Va derland en gewezen op de bron van al den zegen die uit de band met het Oranjehuis voor Nederland mocht voortkomen. Het woord Gods en de erkenning van zijn Souvereiniteit. De avond werd afgewisseld door verschillende voordrachten, die zeer in de smaak vielen van de gasten. Het was al laat toen de vergade ring werd gesloten, nadat de Voor zitter alle medewerkers en medewerk sters had dank gezegd voor de ver leende steun. Woensdag avond werden de jubileumfeesten te Soesterberg in den tuin van Hotel „Huis ten Halve" geopend. Nadat door de bekende muziek- vereeniging „Avia" het „Wilhelmus" was ten hoore gebracht, gaf de Voor zitter van het feestcommité het woord aan den heer Scheffer, die met enkele goed gekozen woorden het feest opende. Deze avond werd gevuld met muziek en zang, waarvoor een woord van lof niet mag worden onthouden aan de Muziek vereeniging „Avia" en de Bergzangers, welke beide ver- eenigingen ons een genotvollen avond hebben bezorgd. Donderdag hadden de kinderspe len plaats, waaronder vliegerwedstrijd, enz. Vele kinderen gingen met een prijsje huiswaarts. Onder leiding van den heer Maas en de begeleiding van de Muziek vereniging „Avia" werd door een groot aantal kinderen de klepper- marsch uitgevoerd, welke blijkbaar zeer in den smaak viel en dan ook tot twee maal toe moest worden uitgevoerd. Een woord van dank mag niet worden onthouden aan de dames en heeren, die de leiding in de kinder feesten op zich hadden genomen, alsmede aan den heer Maas en de muziek, voor de genotvolle oogen- blikken ons bereid. Zooals reeds in ons vorig werd gemeld, waaren aan de feesten ook etalage- en eerepoort-wedstrijden verbonden, waarvoor veel belang stelling was aan den dag gelegd. Des avonds konden de danslusti- gen zich nog vermaken bij het in den tuin van „Huis ten Halve" georganiseerde bal-champetre. Soesterberg kan trotsch zijn op het door haar gegeven feest, waar voor zeer zeker een woord van hul de toekomt aan de wakkere feestcom missie. Hieronder zullen wij nog de uitslag der verschillende wijds trijden noteeren. Groote wagens. Ie Prijs: G. Tammer. 2e P. Metz. 3e D. Smoorenburg. Kleine wagentjes. Ie Prijs: (vaklieden) E. v. Reenen. Ie Pr. (niet vaklieden) Mollenvanger. 2e (niet vaklieden) Bouwman. Versierde Fietsen (vaklieden) le Prijs: C. Helsdinger (bij loting). 2e Dina Duinsberger. 3e Marinus Duinsberger. Versierde fietsen (niet vaklieden). le Prijs: Anna Tammer (bij loting). 2e Thelda Dorrestein. 3e Mej. Oosterbaan. Eerepoorten-wedstrijd le Prijs: M. Duinsbergen. 2e J. Putman.* 3e G. G. v. d. Berg. 4e R.K. Werliedenver.St.Jozef. 5e D, Smorenburg. 6e Beuseken. Etalage-wedstrijd. le Prijs: Ant. Tammer. 2e J. Nooder. 3e P. M. van Angeren. 4e H. Tammer Hzn. Vakkundig etaleeren. le Prijs: J. Nooder. 2e Jac. v. d. Berg. Gevelversiering le Prijs: J. Putman. 2e Penning de Vries. 3e Mevr. de Wed. Leguit. Zooals uit diverse advertenties in ons blad blijkt, is alhier opgericht de Soester Particuliere Bewakingsdienst, welke met 1 October a.s in werking zal-treden-.- - - Volgens mededeeling zouden reeds vele perceelen ter bewaking zijn in geschreven. Zij die opgaven wenschen te doen verwijzen wij naar het in de adver tentie voorkomende adres. Off. Bekendmakingen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend dat het verzoek van P. Kuiper om in zijn perceel aan de Middelwijkstraat no. 1 kad be kend in sectie A no. 2138 eene sme derij te mogen oprichten, door hen is toegestaan. Soest, 3 September 1923. Burgem. en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, DE BEAUFORT. De Secretaris, J. H. BENSCHOP, loco-secr. Burgerlijke Stand. Geboren. Wilhelmina Maria, d. v. C. Wan tenaar en M. v. d. Breemer. Margaretha Lamberta Geradina, d. v. M. H. R. v. d. Weide en G v. d. Poll. Antonius Hendrikus, z. v. G. H. Heeren en J. G. E. Leurs. Hendrik Hendrikus, z. v. J. v. d. Broek en A. A. v. d. Schans. Aria Cornelia» d. v. T. van Leuven en A. C. Blij leven. Gerrit, z. v. M. Harskamp en J. Sijberde. Simon Mattheus, z. v. J. D. L. Zoe telief en A. M. v. Geffen. Jan, z. v. J. van Vliet en A. van Ek. Lambertus Hendrikus Adrianus, z. v. H. Majoor en A. Praag. Johan, z. v. J. C. Sloothaak en J. C. Bierenbroodspot. Overleden. Joseph Anton Hoffmann, oud 73 jaren. Jacob van Dam, oud 64 jaren. Aart Brons, oud 62 jaren. Elisabeth Petronella Droogendijk, oud 84 jaren. Jan Lodder, oud 60 jaren. Ondertrouwd. Charles Pierre Gerard Gorissen en W. J. Thole. H. A. Hoonhorst en B. B. Vonk. G. «Mi»6Wbi^Ve»ter en-A. van der Weijden. Getrouwd. A. H. de Graaf en D. Henken. J. J. F. Muller en E. A. Dohrmann. Gevestigd. M. Rondhout van Nieuwerkerk, Beetzlaan 65. N. Iburg van Frankrijk, B. Grothe- straat 12. M. Corthals v. Zeist, Kampstraat 38. C. Hage van Bergen op Zoom, Le gerplaats. S. Oosterman van Vlaardingen, Kamp straat 54. P. IJ, Bood v. Hilversum Wieksl. weg, O. Z. 21. S. Bontekoe, van Amsterdam, Rem brandlaan 6. J. Pot van Kampen, Nieuweweg 120. E. Hartog van Hilversum, Talmalaan 11b. Birnbaum van Duitschland, van Wee- destraat 5. Vertrokken. K. F. Dil naar Apeldoorn, Vondellaan 15. N. V. v. d. Es naar Bilthoven. M. R. C. Muller naar Bilthoven, Hob- bemalaan 15. R. V. Olst naar Amsterdam, Haasstr. 7. G. A. Dekking naar den Haag, H. Costerstraat 198. A. A. Reuvers naar Canada. C. H. van Molenburg naar Baarn Was senaarlaan 6. A. P. H. van Molenburgh naar Hil versum Krugerweg 5. G. L. Leuven naar Waalwijk, Groote straat 12. SOEST. Zondag 9 Sept. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 101/* uur Hoogmis. Nam. 2.30 lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm. half 10 uur en n.m. half 6 uur Ds. J. Hoek. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Ds. L. S. P. v. d. Chijs, Rotterdam, Geref. Bond (Rembtandzaal). 's Avonds 6.30 uur Ds. K. J. v. d. Berg, Ned. Herv, Predikant te Amers foort. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave. Chr. School, Postweg. Geen opgave. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Nam. 4 uur Lof. Inde week 's morgens 8,15 uur H. Mis. AGENDA.' Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6V28 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knaperivereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. le Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelings vereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23: 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 61/2—8 uur n.m., voor heeren 8—10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescendo" in de Chr, U,LO-. school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mannenzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Metselaars 8 Timmerlieden Opperlieden 6 Schilders 5 Grond-arbeiders 10 Losse-arbeiders 17 Land- en tuinboüwarbeiders 4 Kantoorbedienden 3 Huisbewaarders 1 Fitters. 1 Houtbewerkers 1 Bakkers Chauffeurs 1 Advertentiën. ZONDAG 9 SEPT. IS AANWEZIG GETROUWD: Jac. J. F. Muller en Elise A. Dohrman, die mede namens hun familie harte lijk dank zeggen voor de ontvangen blijken van belangstelling. Soest, 5 September. F. C. Kuijperstr. gevraagd. Soesterbergschestr. 13a. 19 jaar, biedt zich aan; genegen alle bezigheden te verrichten. Br. onder No. 126, bur. van dit blad. wegens vertrek, ruim huis met groote tuin, op een der mooiste standen van Soestdijk. Beneden, serre, 2 ka mers en suite, keuken, bijkeuken, boven 4 kamers en zolder. Leeg ge stoffeerd of gemeubeld naar verkie zing. Terstond te aanvaarden. Zeer billijk wegens vertrek. Ook gedeelte lijk te huur. Br. fr. onder No, 127, bur. Soester Nieuwsblad. gevraagd voor Dinsdag en Vrijdag of Zaterdag. Aanbiedingen 'savonds na 8 uur, Burgem. Grothestr, 69a, te koop a 40 cent per voer. Verder alle gewenschte soorten hout geschikt voor dé boerderij. N.V. de Vuursche Houthandel nabij Pijnenburg, Soest. •gevraagd* een dte»*tuiefcsFt.--tS-4erYc jaar bij W. v. d. Velden, Burgem. Grothestraat 31. 1 Badgeijser (gas), 1 Vulkachel (co- lumbia). 1 Mangel. Brieven onder No. 130, bur. van dit blad. 50 cent per pond. Zoet zure appelen 14 cent per K.G. Spercieboonen (dunne zonder draad) 18 cent per pond. Dikke boonen 16 ct. pond. Kweekerij v.h. „Zuidereng". Eigendomweg, Soest te koop met heuvels en bosch, vanaf 40 cent per M2. Ook met compleet uitgewerkte bouwplannen. Te bevr. bij SOESTERBERG. (Liederen en Oratoria) Privé en cursuslessen. Spreekuur: Woensdag's 2—4, Steen- hofstraat 5, Telefoon 45. net Heerenhuisje te Soesterberg. bev. 2 flinke kamers, kelder, W.C., gang, en keuken, boven, 3 kamers, gang en 2 groote kasten, flink erf en tuintje. Inlichtingen bur. Soester Nieuwsblad en bij C. J. van Dam. Rijksstr.weg, Soesterberg. alle soorten tuingrind en zand in elke hoeveelheid tegen concurreerende prijs. Te bevr. bij G. Tammer, Post weg 5, Soesterberg. groot f 5000.- gevraagd, op nieuw Heerenhuis, liefst van par ticulier. Aanbiedingen onder No. 120, bur. Soester Nieuwsblad of bij C. J. van Dam, Rijksstraatweg, Soesterberg. BiNNENLAND.

Soester Courant | 1923 | | pagina 2