HEHENKAMP Co. Opening Wintersaison 1923-'24 HONDERDEN ÉÉP te Koop. C. W. ROGGEVEEN Vioollessen 10. Mi Kerhduiarsetr. l Speculaas HtBiwiisiR in fmt Hessins, 20,18,- li li Mi lp,- iereniisiers, prima Wil® Winterjassen. mei Ma lm üniorittförs, in onnoere des*, - Herlassen en jeiemes, een ssHereüe soriemo uanal 175 Ëummi regenjassen prijzen .jas 8.59 eaüardine regenjassen, dieerse om. 38.- 32.- 21- li- ii- 31- 31- 31- 38,- 21- 21- 02,- 30-39,- 28,- 20,-18,- 16.-15.-10-12,8.58 Dr.K.v. Dongen Huis ie huur gevraagd SigamMer geuunden, Geachte soesterberoersi P.A. Endendijk TE HUUR m. u. nomsueid en Zonen. FOTOGRAFISCHE OPRAIYIEfl Hel M» mm Samenspel* Costuumnaaister Versch gemalen beenderen met vleesch, TE HUUR Joh. KAATS Hielde mm lederen ctialleyrs-lassen. Lederen molenassen uanal 20.--. Lederen moior-uros- henl 15.--. MM moior- cesiüufü 122.50. Gummi re genjassen e ie.-- en 117.--. Soesterberg 6 Beste Schrammen TE KOOF versche eieren. Burgerwoning met bouwgrond en stalling, Hoenderpark „LABOR" SNEEUWSCHOLEN JACHTSGHOENEN. Eikenhorstw.2 Soestdijk Wat het publiek weten moet P. SCHAGEN Annie Craamer Concertzangeres Boter, Kaas en Eieren. SOEST. J. J. F. van Woudenberg <v De Raad dezer gemeente wordt in openbare vergadering bijeengeroe pen tegen Dinsdag a.s. des namid dags ten 2 ure, ter behandeling van de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 24 Augustus en 4 September '23 2. Benoeming van Commissiën. 3. Benoeming eener Commissie tot het nazien der rekening 1922 en der rekening 1922 der begrooting 1924. 4. Behandeling van eenige adressen inhoudende bezwaren tegen de stand plaatsen van woonwagens, met voor stel van B. en W. 5. Behandeling van een adres van bewoners van den Dorresteinweg, verzoekende medewerking in het ver krijgen van huisverlichting met voor stel van B. en W. 6. Opnieuw behandeling van het voorstel tot aankoop van grond aan den Kolonieweg in verband met de beveiliging van den spoorovergang aldaar, en een ander met voorstel van B. en W. 7. Behandeling van het adres van het bestuur der Geitenfokvereeniging „St. Jacob" te Soesterberg, verzoe kende verhooging der subsidie, met voorstel van B. en W. 8. Behandeling van een crediet- aanvrage van B. en W. teneide bij gebleken noodzakelijkheid te kunnen overgaan tot werkverschaffing aan werkelooze arbeiders. 9. Behandeling van het voorstel van B. en W. tot het waarborgen van de rente en aflossing eener geld- leening. aan te gaan door de bouw- vereeniging „Goed Wonen", en een ander overeenkomstig de voordracht, behoodre bij het desbetreffende besluit. 10. Vaststelling van een besluit tot verhuring van gemeente-gronden. 11. Opnieuw vaststelling van een besluit tot verkoop van noodwonin gen in verband met een schrijven van Ged. Staten. 12. Vastelling van een besluit tot het geven van nieuwe, en het wijzi ging van oude straatnamen. 13. Behandeling van een voorstel van het hoofd der O. L. School aan de Beetzlaan tot het doen geven van vervolgonderwijs, met voorstel van B. en W. 14. Behandeling van eenige ver zoeken tot verkoop van grond aan de Emmalaan, en van het voorstel van B. en W. tot het aanleggen van een verbindingswegje EmmalaanPrins Hendriklaan. 15. Behandeling van reclames in komstenbelasting. De Heer L. Meijer te Soesterberg slaagde te Den Haag voor het politie examen. De Chr. Jongel. vereeniging „Sa- muel" alhi^ heeft den velen opge komen aanwezigen Vrijdagavond (28 September) een paar aangename uren bereid. Eenigen tijd geleden had de vereeniging ook de medewerking van den Heer H. L. Glinderman, decla mator te Utrecht, en dat was zoo goed bevallen, dat hij thans weer aanwezig was, en er is genoten. Zijn zich beijverd hegtt om zoo vroeg ^pr^kel -va-ft-~IëV€ftr o? data tekunnen vaststellen, de bevestiging van een nieuwen do- miné het verhaal van iemands weder waardigheden met een hoogen hoed en de drie tafreelen van een trouw dag, namelijk de voorbereiding, de inzegening en het feestmaal werden echt voorgesteld, zooals een ieder het in het leven op zijn tijd meemaakt er werd dan ook hartelijk gelachen. Ook thans heeft hij aan de verwach ting, van hem gekoesterd, ten volle beantwoord. Niet minder verdienen een woord van lof Mej. Stam voor haar keurigen zang. op prijs gesteld door het aanbieden van een prachtige bouquet, en de heeren Venema, piano, en Jongsma, viool, die haar begeleid den. Behalve dit alles werd den aan wezigen nog eenig muzikaal genot ge geven, doordat de heeren Venema en Jongsma de fantasie „Faust" van Gounod uitvoerden, terwijl de jeug dige Mej. Omta door haar pianospel (niet op het programma vermeld) blijk gaf een goede pianiste te zullen worden. Ook de samenspraak en de voordrachten der eigen leden van de vereeniging waren niet onverdienste lijk. Als we de vereeniging een raad mogen geven, is het dezeLaat in het vervolg geen kinderen meer toe dan onder geleide van de ouders en on der hun hoede blijvend. Zij waren zeer hinderlijk voor de goede orde. Overigens was het een zeer gezel lige avond, die naar meer zulke doet verlangen. J.l. Woensdagmiddag had voor genoodigden de officieele opening plaats van de Nijverheidsschool, wel ke met de „Engendaalschool" zal worden gevestigd in het dezer dagen gereed gekomen schoolgebouw aan de Molenstraat. Een der groote lokalen van dit gebouw was voor deze gelegenheid fraai met bloemen en planten ver sierd. De Zeer Eer w. Heer Pastoor Vos- senaar, Voorzitter van de Ver. tot bevordering van het Nijverheids-on derwijs, het woord nemende, schetst in goed gekozen woorden de oprich ting en het bestaan der Vereeniging. 16 Oct. 1902 op iniatief van wijlen den ZeerEerw. heer Pastoor Reijmer opgericht, werden, onder leiding der meest vooraanstaande personen de lessen vanaf de oprichting tot het uitbreken van den oorlog in 1914 gegeven in het St. Joseph-gebouw, welk gebouw i laatst genoemd jaar voor ontspannings-lokaal voor de mi litairen werd ingericht. Gedurende 4 jaren werd les gegeven in het speellokaal van de Eerw. Zus ters van het St. Joseph-gesticht, welke gelegengeid, hoe dankbaar ook aan vaard, niet berekend was op de groote bloei van het nijverheids-onderwijs, terwijl de latere jaren, toen op zeer I verspreide plaatsen de lessen moesten worden gegeven, getuigen zijn ge weest van één groot gebrek, hetwelk bestond in het niet aanwezig zijn van goede gelegenheden voor het geven van dat onderwijs. Het is dan ook, dat met zooveel meer vreugd thans deze opening plaats heeft. De voorzitter feliciteert het bestuur met deze groote verbetering en richt in het bijzonder een felicitatie aan den heer Bruins, directeur der Nijverheids school, aan wiens onvermoeide ijver het te danken is, dat thans een eigen schoolgebouw is verkregen. Spreker brengt tevens een woord van hulde asn den heer Endendijk, oud-Wet houder dezer gemeente, voor de vele bemoeiingen welke met het verkrijgen van dit gebouw gepaard gingen. Te vens brengt hij dank aan allen, die aan de totstand-koming van dit groot- sche werk hebben medegewerkt. De EdelAchtb. Heer Burgemeester dezer gemeente het woord verkrij gende feliciteert het Bestuur der Ver een., inzonderheid de heer Bruins, met dit schoone geheel hetwelk Jde bekro ning is voor hun onvermoeide arbeid. Hierna wordt nog het woord ge voerd door den heer Van Mierop, Voorzitter der Schoolcommissie En- gedaalschool, de heer Endendijk en de heer Van Asselt, Hoofd Engen daalschool, memoreerende de prettige samenwerking, welke aan dit alles is voorafgegaan, terwijl de heer Veen- stra, lid van het Bestuur, namens dat bestuurleen woord van hulde en dank brengt aan den ZeerEerw. Heer Pastoor Vossenaar voor het vele goede in deze zaak verricht. Na afloop werden de genoodigden in de gelegenheid gesteld het fraaie schoolgebouw, ontworpen door meer- genoemden directeur der Nijverheids school. en uitgewerkt onder mede werking van den gemeente-architect, den heer Van Vliet, te bezichtigen. Het geheel ziet er prachtig uit en het is zeker mede aan de goede samen werking van Nijverheids- en Engen daalschool en de gemeente te danken, dat Soest een zoo fraai en practisch schoolgebouw rijker is geworden. Het Chr. comité van winterlezingen kan thans het volledige programma mededeelen Woensdag 14 Nov. '23: Dr. J. R. Callenbach, Ned. Herv. pred. te Rot terdam over„Guido Gezelle" Woensdag 12 Dec. '23: Dr. J. G. Geelkerken, Geref. pred. te Am sterdam-Zuid over: „Het ontstaan van onzen Bijbel" Woensdag 23 Jan. '24: Ds. D. A. v. d. Bosch, Ned. Herv. pred. te den Haag over„Het Gebed" Woensdag 20 Febr. '24: L. Penning, de bekende schrijver, te Utrecht, over„Ervaringen uit Zuid-Afrika". Hieraan wil het comité een vrien delijk verzoek vastknoopen. In de win termaanden worden onderscheidene vergaderingen georganiseerd, zoowel van huishoudelijken als van feeste- lijken aard. Meermalen is het gebeurd dat twee of meer vergaderingen op één avond werden gehouden, hetgeen niet anders dan afbreuk kan doen aan de opkomst. Aangezien het comité zich beijverd hegft om zoo vroeg [ÏÏk ci? Kerkberichten. SOEST. Zondag 7 Oct. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10% uur Hoogmis. Nam. 2.30 lof. In de week s'morgens om 7 uur en 8.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (H. Avondmaal) Ds. D. P. Brans. Nam. half 3 uur (Doopsbediening) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm. half 10 Ds. J. Hoek. Nam. half 6 Ds. J. Hoek. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Dr. H. Sparnaay, van Amsterdam, (wegens verhindering van Dr. En- gelberts). Geref. Bond (Rembtandzaal). 's Avonds half zeven Ds. B. Ba telaan Ned. Herv. Pred. te Zeist. Burgerlijke Stand. Langestraat 44-46 hoek Langegracht Tel. 501 Amersfoort doet het een beroep op de bereidwil ligheid van besturen van vereenigingen en ook van particulieren om op de bovengenoemde Woensdagen geen vergaderingen of samenkomsten uit te schrijven. Een ieder, die hetzij hier, hetzij elders, winterlezingen heeft bij gewoond, heeft daarvan zeker de over tuiging meegenomen, dat ze zeer leer zaam en hoogst interessant zijn, recht hebbend op aller symphatie. Deze week speelde het 2e elftal van S. V. V. te Soesterberg tegen 's Gra venland 2, welke wedstrijd gewonnen werd door 's Gravenland (5-2), terwijl het le elftal van S. V. V. in Den Dolder tegen het Duivenelftal speelde en won met 1-0. Deze week speelt het Duivenelftal te Soesterberg tegen S. V. V. Vorige week, had te Soesterberg èen wielrijder, die zich aan een Auto vast hield, het ongeluk te vallen. Het rijwiel, dat onder de Auto terecht kwam werd geheel vernield, terwijl de wielrijder zelf een beenwond be kwam. Bij de kapper W. binnen ge bracht en verbonden werd hij daarna per auto naar huis vervoerd. 21, 22, 23, en 24 October zal in deze gemeente door drie missionaris sen van Roozendaal, waaronder de bekende father A. v. Duyssel, een Soesternaar van geboorte, een groot missiefeest aan de parochianen wor den aangeboden bestaande in een missietentoonstelling in de Gymnas tieklokaal van de M.U.L.O. school en lichtbeelden, zang en voordrach ten in de St. Jozefvereeniging. Ook zal aan deze feestelijkheid een bijzonder kerkelijk karakter wor den gegeven door bijzondere gods dienstige plechtigheden, In een onzer vorige berichten maak ten wij melding van het feit, dat van wege het Departement Soest van de My. tot Nut van het algemeen, gele genheid zal worden gegeven tijdens de Wintermaanden tegen een zeer geringe bijdrage een eenvoudigen cur sus in het het boekhouden te volgen. Wij vernamen, dat zich hiervoor reeds een aantal gegadigden hebben opgegeven, zoodat op voortgang van dezen cursus gerekend kan worden. Gezien het groote belang, dat er voor velen in is gelegen op eenvou dige wijze een overzichtelijke boek houding te voeren meenen wij goed te doen een en ander nogmaals onder de aan dacht van belanghebbende tz brengen, te meer, waar binnen korten tijd de inschrijving zal moeten worden gesloten. Aanmelding kan geschieden bij Mevr. Dammers. Van Weedestraat, alhier. (Van 20 Sept tot 2 Oct.) Geboren. Agatha Maria d. v. C. Tammer en A. v, Schaik. Gerarda Richarda, d. v. M. J. Hilhorst en J. G. Grift, Marinus Petrus, z. v. J. L. Mensink en B. Broek. Alida Maria, d. v. J. A. Staal en W. Posthuma. Corolina Gerarda, dochter van A. A. Roest en P. de Ruijgt. Marinus Geertrudis, zoon van J. J. M. Brouwer en J. J. P. Verhagen, Sjophiel, zoon van P. M. Roels er J. H. van den Broek. Maria Josina Elisabeth, dochter van J. Dirks en Drenth. Maria Martha, dochter van A. H. van Dorresteijn en M. F. J. Hage- beuk. Hendrik, zoon van Hornsveld en J. A. van Dijk. Ondertrouwd. G. v. d. Geer en W. M. Hilhorst. Derk Jan van der Gouwe en Helena Gotte. Pieter Lambertus Betlem en Gerarda Theodora Meffert. Berend Roelof van Hornsveld en Wilhelmina Johana Maassen. Everardes Boersen en Maria Gijs- bertha van den Breemer. Getrouwd A. v. Werven en G. Nyeboer. Anthonie Westerbeek en Gerritje Hasselbach. Wijnand van den Brink en Teunnis- je Meerding. Overleden. Barnardus Johannes Doornebal, oud 77 jaren, echtgenoot van Alida .Kuij- per, Peter Johannes Jansen, oud 76jaren, -varr- Gifobeïtha 3-p.K, Een enorme voorraad wintergoederen uitmuntende door de nieuwste modellen, schitterende patronen en zeer lage prijzen. Hieronder en greep uit onze collectie: ZIE DE ETALAGES ZIE DE ETALAGES Advertentiën. ZONDAG 7 OCT. AANWEZIG te koop. Van Winden, Kerkpad N.Z. 15. Melkhandel, Heer, dilitant pianist, wenscht in ken nis te komen met Violist om samen te musiceeren. Br onder No. 144, bur. Soester Nieuwsblad. vraagt naaihuizen. Br. onder No. 145, bur. Soester Nieuwsblad. te Soestdijk. Billijke prijs. Klein gezin. Br. onder No, 146, bur. van dit blad, Krachtvoederfabrieken werden opgericht, doch verdwenen even spoedig weder! De krachtvoe- derfabriek G. FRAY, Assendelft, levert reeds sedert 1906 (bederf- en ziektekiemvrij geprepareerd) Dat deze fabriek zich sedert 17 jaren heeft kun nen handhaven en onlangs nog belangrijk is uitge breid, is toch wel een bewijs voor de goede hoedanigheden van haar artikel. Dit krachtvoeder wordt dan ook tal van jaren door deskundigen op het gebied van pluimveevoe ding als het beste aanbevolen Alleen verkrijgbaar bij den agent voor de vincie Utrecht pro- terug te bekomen tegen advertentie- kosten bij Van Winden, Melkhandel, Kerkpad N.Z. 15. horst. Wilhelmina Johanna Kok, oud 21 maanden. Gevestigd. J. Th. v. Wereld, met gezin, Julia- nastr., 42, v. Amsterdam, Wed. S. Reijnders Bisdom, Kerkp. N.Z. 35, v. Antwerpen. F. Wielsma, Nieuwstr. 30a, v. Scho ten (N. H.) C. Maurer, Nieuwstr. 30a. v. Leeu warden. A. v. d. Wagt, met gezin, Nieuwstr. 35 c, v. Maastricht. A. Huizinga. met gezin, Beetzl, 111 v. Zuidhorn. H. H. Vleeming, L. Bergstr. 24, v. Poortugaal. M. J, Kuijer, v. Weedestr. 30, v. Baarn. J. E. Meerding, Vredehofstr. 12, v. Baarn. J. v. d. Haar, Kerkp. Z. Z. 59, v. Nijkerk; K. F. H. Hombroek, met gezin. Heuvel weg 31, Oegstgeest; A. v. Zuilen, Veenhstr. 34. v. Maars- sen; E. T. M. J. Huijben, v. Weedestr. 19, V. Hom; H. Christmann, Steenh str. 13, v. A'dam J. W. de Rijk. L. Brinkw. 45, v. Tiel. O. Brinkhof, met gezin, S. B. str. N. Z. 23c, v. Utrecht; J. C. Wubbeling. Wieksloot N. Z. 37, v. Baarn D. P. W. G. v. Gerve, de beaufortl. 24, A.dam; J. H. Hartman, Hartw. 4, van v. Utr. C. v. d. Kaa, v. Weedestr. 40 v, Ede; A. J. A. v. Beurden, met gezin, Kolo- niew. 10a. v. Amsterdam; S. v. d. Meer, met gezin, SpoorStr. 33, van Oud Beijerland; M. M. Willemsen, Molenstr. O. Z. 11, v. Zeist; Vertrokken. F. Jacobs, naar Amerika. A. Schouten naar Utrecht, Biltstr. 77 bis. M. v. Geffen, naar Zeist, K. Kerkstr. 5. J. Helsdingen, naar Zeist, Wallen burg 2. A. O. Comes, met gezin, naar Amsterdam, Amstelkadc 104. J. C. Boonacker, met gezin, naar Hilversum, Gijsbr. v. Amstelstr. 166. E. v. d. Vlugt, naar Mijdrecht. J. A. v. Wegen, naar Amersfoort, Soesterweg 89. M. M. de Maas, met gezin, naar Apeldoorn. C. A. E. Swarthof, naar Velsen, Kanaalkade 38. J. Steinveld, naar Maastricht Boschstr. 60. G. Schceper, naar Utrecht, Oude Gracht 421. H. Pfause, naar Weenen. 1 cyiï met "Beste banden. Uitstekend onderhouden. Volledig toegerust met gereedschap, compleet motorpak, stofbril, losse duo, enz. Simplex. Moet weg voor elk aanne melijk bod. Te bezichtigen bij P. A. van Hengstum, Kerkpad Z.Z. een goed onderhouden vierkante kachel. Te bevragen Noorder weg 22. De Pluimvee Vereeniging Soester berg verkoopt U thans gegarandeerd Tegen marktwaarde verkrijgbaar bij H, J. SMINCK, Kampstr, Soesterberg. nabij de Vuursche. huurprijs f6.— per week. Te aanvaarden 1 Nov. a.s. Brieven onder No. 148, bur. van dit blad. TEL. 42 - SOEST - BEUKENLAAN 27 - ENGWEG UfdF" Men gelieve er nota van te nemen dat bij mij niet zooals elders voor het afwegen per K.G. 10 cent extra wordt berekend hetgeen gelijk zou staan met 50% meer winst. Zooals mijn geachte clientèle reeds weten, worden op „Labor" geen woekerwinsten genomen Schoenmagazijn en reparatie-inrichting Burgem. Grothestr. 14 - SOESTDIJK ONTVANGEN prima vetlederen en heeren chroom vetlederen Het bekende adres voor Beenkappen. (goeden stand) gemeubileerd half huis kamer (suite), twee groote slaapkamers met flinke keuken. Zeer geschikt voor familie. Ook met of zonder Pension. Br. onder No. 150 bureau Soester Nieuwsblad. Beveelt zich beleefd aan voor het Vegen van en Reparatiën aan Schoorsteenen, het Witten van'Villa's en Huizen, het leg gen van Straten en Betonvloeren. het maken van Putten en alle soorten Metselwerk. Verhuizingen en allé vervoer. Aanleg en onderhoud van tui nen en alle soorten grondwerk. voor beginnenden en gevorderden. Zeer billijke conditiën. KERKPAD Z.Z. 19b, SOEST is dat J. J. CROUWEL, FOTO GRAAF te BAARN Zondags bij den Heer H. MAJOOR, Beukenlaan 21, aanwezig is om aldaar te maken van familiegroepen, kinderen enz. enz. Maakt opnamen aan huis. Artistiek werk tegen billijken prijs. Nieuwstraat 40 - Soestdijk Handel in: Groenten en Aardappelen Specialiteit in Binnen- en Buiteniaridsch fruit. Billijk adres Dagelijks thuisbezorgd Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZSJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting. (Liederen en Oratoria) Privé en cursuslessen. Spreekuur: Woensdag's 24, Steen hofstraat 5, Telefoon 45. H Beukenlaan 36 Soest Handel in Thuisbezorgd. Briefkaarten vergoed in klein gezin voor 1. h. bezigheden en boodschappen. Leeftijd 13-16 jaar. Br. onder No. 149 bureau van dit blad. Prima kwaliteit f 40.in alle maten, werkelijke prijs het dubbele. Vlak bij station Soest. Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Mast- «n Reparatie-Inrichting Amersfoortschestraat 44 - Ons Belang adres voor 12,16 en 20 cent per ons. Koekjes vanaf i2 ct. per ons. •- r"-'

Soester Courant | 1923 | | pagina 2