ALTIJD Voor de a*s. Winter! Jonhli. PigferPoul de Beaulort. D. F. VOIGT Zaterdaoi7llouemb8ra.s. OPENING: G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) A. BENNING's VERKOOPHUIS Woningbureau STRIJKER'» Brandstoffenhandel N.V. L. de Ruiter Brandstoffenhandel 2» Jaargang No. 44 Gecontroleerde oplage 2600 exernplaren. Verzending per posi Zaterdag 10 November 1923 SOEmrilEUWSBMD Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 lagezönden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedastraat 15 - Soestdijk - Telef. 181 Advertentiën van 1-5 regels £0.75. Iedere regel meer f0.15. Bij contract groote korting. Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Baarn - Filiaal Soest Kachelzeiitjes, Petroleumkachels merk „Haller", Kolenbakken, Kolenkitten enz. Ruime sorteering kinder- en gezelschapspelen. Vraagt onze reclame kop en schotel, mooi décor, slechts 20 ct. Aanbevelend, A. BENNING. Off. Bekendmakingen. Aan de plaatselijke vereenigingen te Soest. De benoeming van den Hoog- WelGeboren Jonkheer P. P. de Beaufort uit Abcoude tot Burgemeester onzer gemeente is U zeer zeker wel bekend. Het is de wensch van den benoemde om op 16 November a.s. zijn nieuwe functie te aanvaarden, zoodat door ons is besloten de ver- eischte installatie te bepalen in den middag van dien dag. Door den Burgemeester is te ken nen gegeven de installatieplechtigheid wegens familieomstandigheden een voudig te houden, zoodat van feest viering geen sprake kan zijn. Om echter de burgerij de gelegenheid te geven haar nieuw hoofd der gemeente bij zijn intrede te begroeten, hebben wij gemeend alle plaatselijke vereenigingen samen te roepen, teneinde te over leggen op welke wijze aan dit plan uitvoering zou gegeven kunnenworden. In verband met het bovenstaande verzoeken wij U een lid van Uw Bestuur af te vaardigen op eene met ons te houden vergadering op Maan dag 12 November a.s., des avonds te 7 uur. Soest 7 November 1923. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat bij vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort, d.d. 5 September 1923, hetwelk onherroepelijk is, Martinus Smit,- geb. 5 Aug. 1888 te Amster dam. melkslijter, wonende Beukenlaan 14 te Soest, tot £50 boete subs. 10 dagen hechtenis is veroordeel wegens het te Soest verkoopen van melk, die ondeugdelijk van samenstelling is we gens water toe voeging. Soest, 6 November 1923. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Oosterstoomtram-maatschappij te Ut recht, om vergunning tot het oprich ten van een gebouw bestemd om te dienen als electriscls onderstation, waarin transformatoren, pompen en motoren zullen worden geplaatst vol gens overlegde teekening en beschrij ving op het perceel aan den rijks straatweg te Soesterberg, kad. bekend in sectie E. no. 1269. Op Maandag 19 November a.s. des voormiddags 10 uur. zal ten ge meentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake inge komen schifturen, De aandacht van belanghebbenden wordt er op. gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Soest, 5 November 1923. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van A. J. Staal alhier om in zijn sme derij, kad. bekend in gemeente Soest sectie A no. 1467 aan de F. C. Kui perstraat no. 12 een boormachine ge dreven door een electromotor van 2 P.K. te mogen bijplaatsen, door hen is ingewilligd. Soest, 7 November 1923. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeesetr, J. J. A. DE KONING, Loco-Burg. De Secretaris, J. BATENBURG- worden toe te staan dat de kinderen worden opgesteld nabij het gemeen- rehuis, terwijl na verkregen toestem ming aan de hoofden der scholen de daarvoor vereischte medewerking zal worden ingeroepen. Aan de plaatselijke vereenigingen als vertegenwoordigende de burgerij, zal verzocht worden afgevaardigden naar de receptie te zenden, terwijl de medewerking van het Soester Fanfarekorps zal worden ingeroepen, teneinde de plechtigheid, aan de in stallatie verbonden, met muziek op te luisteren. Tenslotte worden de inwoners ver zocht de vlaggen uit te steken, om daardoor aan de gemeente een fees telijk aanzien te geven. UIT DE RAADSZAAL. Zooals wij reeds in ons vorig num mer konden vermelden, is met ingang van 16 November e.k. benoemd tot burgemeester dezer Gemeemte, dè heer JONKHEER P1ETER PAUL DE BEAUFORT, thans nog in gelijke functie te Abcoude werkzaam en wiens beeltenis wij in de gelegenheid zijn hierboven den lezers aan te bieden. Voorzeker is het van groot belang dat de vacature alhier, zoo spoedig mogelijk werd vervuld. De snelle ontwikkeling der gemeente, diein onafgebroken tempo blijft doorgaan, maakt het reeds noodzakelijk, dat de functie van eerste magistraat spoe dig aan andere handen werd toever trouwd. Als zoon van wijlen den heer Jonkheer Mr. BINNERT PHILIP DE BEAUFORT, eertijds burgemees ter van Baarn, is hij geen vreemde ling in deze omgeving. Onze nieuwe burgemeester werd in de naburige gemeente Baarn" ge boren op 2 December 1886 en dus thans bijna 37 jaar. Het is begrijpelijk dat hierom reeds Z.E.Achtbare met meer dan gewone interesse zijn ambt hier aanvaardt, nu de bekende omgeving aan den nieuwen werkkring mede bekoring geeft. Zijn opleiding ontving Jhr. de Be aufort aan enkele Secretariën in ons land. De laatste daarvan was Maarssen, waar hij tot aan de mobilisatie in .1914 werkzaam was. In 1912 behaalde Z.E.A. het diplo ma voor gemeente-secretaris. Alsvorens tot burgemeester te wor den benoemd, onderbrak de' oorlog ook deze loopbaan en diende hij als reser ve^ officier der Cavalerie van 1914-1917 het Vaderland. Gehuwd op 24 Februari 1915 t£ Utrecht met JONKVROUWE AN NA HELLEGONDA HOOFT- GRAAFLAND, volgde op 31 Janua ri 1917 zijne benoeming tot burge meester der gemeente Abcoude, waar Z.E.Achtb. dus bijna 7 jaren is werk zaam geweest. Hartelijk hopen wij dat de heer de Beaufort, die tot de Christelijk Historische Staatspartij behoort, met lust en energie zijn nieuwe taak, onder den zegen Gods, mtg aanvaarden. Welkom in Soest. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depot voor post- en rentezegels Burg. Grothestr. 28 - Soestdijk Op enkele punten der agenda van de raadsvergadering op 31 October j.1. komen wij nog even terug. De notulen van de vorige verga dering werden goedgekeurd, na en kele rectificaties. De heer Heijnings vraagt inlich tingen omtrent de hypothecaire lee ning voor „Goed Wonen" Spr. meent dat er nog een aanbieding was met voordeeliger voorwaarden. Weth. v. d. Berg deelt mede dat alleen een informatie van een bank kantoor was ingekomen met uitzicht op een mogelijk goedkooper aanbod. Hiervan is niets meer vernomen, een eigenlijk aanbod was er niet. De heer Hilhorst stelt voor punt 10 af te voeren, wijl daarbij zaken zijn. weike serieuze behandeling wen- schelijk maken. Uitgezonderd worden de aanvrage itot aankoop grond voor de Chr. School- verceniging en op later voorstel van den heer van Elten de aanvragen tot het verleenen van enkele ontheffingen der bouwverordening. De heer Endendijk maakt van deze gelegenheid gebruik er op te wijzen dat bij enkele aanvragen i. z. erfpacht verlenging, 15 jaren in plaats van 30 jaren wordt voorgesteld. Spr. wijst er op dat er een raadsbesluit is, waar bij voor huisperceelen 30 jaren is vastgesteld. "Wet-h. v. d. Berg zegt Jut bedoelu besluit niet door den Secretaris is voorgelegd. Weth. de Koning merkt op dat be doeld wordt de Secretaris der Com missie. De verdere bespreking wordt op geschort tot de definitieve behandeling. Een definitieve geldleening tot een bedrag van f 56.000— wordt goed gekeurd, ter vervanging van tijdelijke leeningen. Het verzoek van de bewoners aan denDorresteinweg om lichtvoorzie ning. Er zijn nu geen bezwaren meer, waarom de aanvraag wbrdt goedge keurd. De heer SchefFer, die bevreesd is dat nu iedereen kan komen, wordt gerust gesteld met de verzekering dat iedere aanvraag op zich zelf wordt onderzocht en aan vaste voorwaarden moet voldoen. De heer Foeken heeft bedankt voor alle functies in verschillende Com missies. In zijn plaats wordt de heer Heijnings benoemd in de belasting commissie en de heer van Elten in die voor het uitbreidingsplan. De aangevraagde subsidie's voor het R.K. lyceum te Hilversum en de Handelsschool te Amersfoort worden om redenen van bezuiniging niet meer of niet verleend. Betreffende de installatie van den nieuw benoemden burgemeester onzer gemeente op Vrijdag 16 Nov. a.s. ver nemen wij nog het volgende. De Burgemeester wordt door den jongsten Wethouder te Huis ter Heide te 2.07 uur n.m. afgehaald, alwaar de familie zal worden begroet met een eenvoudige bloemenhulde. Na deze begroeting wordt over Soesterberg naar Soest gereden. Op de grens van de gemeente, n.1. bij de R. K. Kerk te Soesterberg zal een deputatie uit het dorp aanwezig zijn. die een kort welkomswoord zal toespreken, zoo mogelijk in het bijzijn van de school kinderen, getooid met nationale kleu ren. Na dit korte oponthoud wordt de route vervolgd, en wel Soesterberg- schestraat, Kerkstraat,. Middelwijk straat, Molenstraat, Beukenlaan, Beetz- laan, Veenhuizerstraat, Burg. Grothe- straat, v. Weedestraat naar het gemeen tehuis, alwaar het uur van aankomst wordt bepaald op 3 uur. Aan de schoolbesturen zal verzocht nieuwe zaak in Kruide- S nierswaren, Comestibles, 5 Wijnen enz. S Zie advertentie volgend nummer ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■BB Assurantiekantoor het Julianaplein waar in den kostprijs van den grond alle onkos ten zija verwerkt. Door kosten van aanleg afzonderlijk te vragen wordt de prijs per M2 met p.l.m. f 1 verhoogd en daardoor veel te hoog. Spr. geeft in overweging een milder voorstel te doem. De heer Weth. v. d. Berg zou als secretaris van het Schoolbestuur ook over eigen parochie kunnen spreken, maar komt toch tot een an dere conclusie. Het is een van de mooiste terreinen en de prijs z.i. niet te hoog. Het bedrag ad f320.moet afzonderlijk blijven voor storting in heL wegenfonds. De heer Endendijk acht de exploi tatie opzet onjuist en meent al zegt de Wethouder van niet, dat de Ge meente als zij maar de kans had, graag deze gronden in exploitatie zou brengen. En dan acht Spr. er zoo op in hakken niet aan te beve len. De heer Rietveld ondersteunt het gesprokene van den heer Endendijk. De afzonderlijke bepaling der f320. is slechts een kwestie van admini stratie en van geen belang. De prijs wordt daardoor veel te hoog. Spr. heeft achting voor de commissie, maar vreest toch, dat zij maar een slag in de lucht heeft gedaan. Deskundige is er in deze Commis sie slechts één. De woningbouw wordt hierdoor onmogelijk gemaakt. De heer van Eek zegt dat de prijs is bepaald in verhouding van dien der grond waarop de school is ge bauwd. Daar is hij berekend op f4.— Vrtti-, een i>loj in do luokt iO-dus-geen sprake. Wethouder v. d. Berg zegt daar de prijs nog iets gunstiger n.1. op f3.75 is gemeld. f4.75 bedoelt U zegt de heer En dendijk. De heer Rietveld stelt voor den prijs op f3.75 te bepalen, weg aanleg incluis. Hiertegen is bezwaar, waarna de beide A. R. raadsleden hun voorstel wijzigen in f3.plus f320. De heer Heijnings, die meende dat er al weer een school moest gebouwd worden, verklaart zich tegen. Spr. is bevreesd den prijs te drukken. Het voorstel wordt verworpen. Voor stemdende heeren van Elten, Hilhorst, Endendijk en Rietveld. Ontheffing der bouwverordening wordt verleend aan den heer Wier- sma en idem aan den heer Wijnbergen. Aan deze laatste na eenig dedat tusschen den heer Endendijk en den heer de Koning. De heer Endendijk wijst er op dat de Gem. architect zeer beslist af wijzend heeft geadviseerd, waarop de Weth. antwoord dat het slechts een geringe afwijking betreft en de lijn niet in eens te strak moeten worden aangetrokken. De architect moet zich aan de ver ordening houden en derhalve afwij zend adviseeren. Op voorstel van dea heer Hilhorst zal bij de werkverschaffing een een voudig schaftlocaal worden gebouwd. rechtvaardigen. Het ging tegen het Christelijke be ginsel. En nu, na de overwinning wordt hoon, noch spot, ja zelfs de schrikkelijkste Godslastering niet ge schuwd om de haat tegen onze par tijen uit te spuwen. Bij de verdwazing en voorzichtig heid ook onder vele Christenen in ons land die door hun kleinzielig ge harrewar, de kracht der bkginselen ondergraven, wordt het hpog tijd, dat de blinddoek van de oogen wordt genomen, waarom wij enkele dezer vuiligheden zullen overnemen, die alle beschrijving te boven gaan: „Het Volk" van 27 October j.1. bracht een plaat van Jordaan getiteld „Geharnast Christendom" Daarop is voorgesteld de gehar naste Christus-figuur aan het kruis! Op het kruis staat: „Vlootwet" en onder deze voorstelling het kruis woord: Eli Eli lama Sabachtani". Een inzender in een onzer bladen schrijft: Als zulke godslastering op onze erve straffeloos geduld kan borden, dan is er zeker weinig heil meer voor land en volk te wachten. Als tegen zulke taal geen verzet meer komt dan zijn we verloren. Weten de Roomsch-Katholieké te genstemmers wel goed, welke mach ten zij sterken? Weten wij wel goed welke macht wij moeten bestrijden? Lees eens hoe er in andere kringen gewerkt is en wordt en denk u de bovengenoemde voorstelling eens goed in. Het Kruiswoord, waarop onze verwachting voor tijd en eeuwigheid is gegrond, wordt genomen voor vuige spottaal: Mannen broeders, wat ik u bidden mag, bidt en werkt en versaagd niet. Hier is ean macht aan het woord, die wij het veld niet kunnen en mogen laten. Hier geldt het de eere van Onzen Koning. In meerderheid of minderheid, maar om het Kruis van Christus zij onze standplaats. Indien de sociaal-demo cratie dat Kruis en dien Christus smaadt dan past ons den strijd. Aan den heer J. A. M. Bruning wordt wegens vertrek ontslag verleend als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim én in zijn plaats be noemd de heer Hor vers. De Vereeniging „Rijwielpaden in Gooi" vraagt subsidie per 1924. Ook hieraan kan voorloopig niet worden gedacht, misschien later. De naam Soesterbergichestraat N.Z. wordt omgedoopt in dezelfde naam zonder N.Z. Van punt 10 wordt behandeld de aanvraag van het bestuur der Chr. Scholen tot aankoop van een terrein achter de U.L.O. School, waarop dan een woning voor het hoofd der school zal worden gebouwd. Voorgesteld wordt te verkoopen ad f3.75 per M2 plus f 325^aan deel in aanleg en verharding van den weg. De heer Endendijk zegt, dat het niet gemakkelijk is voor eigen paro chie te spreken, maar meent toch dat de Raad met dit voorstel niet op den goeden weg is. Spr, wijst op de exploitatie van- de gemeente gronden BINNENLAND. De crisis ingetreden door het af treden van het Kabinet Ruysch is nog geen stap genaderd tot de oplossing. Terwijl van Vrijzinnige zijde nog steeds de regeerings-verantwoordelijk- heid wordt toegeschreven aan de recht- sche partijen, blijft de S.D.A.P. zich gereed maken haar aandeel te aan vaarden in een mogelijk Kabinet van links, plus een aantal R.K. democraten, waarop het dan mede zal steunen. Een manifest voor een zoodanige regeering, is vanwege de S.D.A.P en het N.V.V. gepubliceerd en roept de Roomsche arbeiders op daaraan steun te verleenen. Wij wachten, wat de uitkomst zal zijn. Is er zoo aan den politieken hemel weinig nieuws, voor hen die ooren en oogen open hebben is er niettemin ontzaglijk veel te leeren. In ons vorig overzicht vestigden wij er reeds de aandacht op, dat de felle actie tegen de vlootwet niet al leen daartegen was gericht, maar veel eer dienst moest doen om de Chr. partijen te treffen en zoo mogelijk uiteen te drijven. In de vreugde over het aanvanke lijk succes beluisteren wij nu uitla tingen, welke ons inzicht volkomen Tel. 84 - Kerkstraat 20 - Groote Melm Bestelhuis Julianastraat 7. Van ouds het bekende adres voor Ie soort Anthraclet. Door onze groote voorraad kunnen wij het geheele seizoen voor prompte aflevering zorgen. Prijzen naar kwantum. Monsters gratis op aanvraag is nog ons devies: „DOOR GROOTE OMZET KLEINE WINST". Wij stellen de prijzen naar het kwan tum, doch leveren niet anders dan EERSTE klas gezuiverde producten. Bij de bezorging is altijd een der firmanten aanwezig. SOEST, Nieuwstraat 14, Telef. 103 BAARN, TerrineS.S. - Telefoon 274 dan beperkt zich te kwader ure ook de kindersterfte, ze worden sterker, de jongetjes raken ook d'r voorsprong op het kerkhof kwijt en winnen ter rein onder de levenden. Ze worden groot, ze gaan stemmen, ze glippen in meerderheid uit de handen onzer zielzorgers, wég is de Koalitie, verloren is het Christendom. „Wel, G!",zei Aal verbluft. „Sst", maande Cool geschrokken, denk om Zwijndrecht Moeten wij van zulk vuil geschrijf nog iets zeggen? Wij meenen dat deze goddelooze taal voldoende den eeselijken geest weergeeft, waar mede onze tegenstanders bezield zijn. De S.D.A.P. stuurt aan op Kamer ontbinding Ons Christenvolk is nu gewaar schuwd en mocht het bijtijds opstaan, dan zullen deze vuile wapens zich vanzelf keeren tegen hen, die het heilige zoo durven schenden. TUINBOUW. Zakea. deze rubriek betreffende, te rlcbten tat J. Kraai|enbriak, Julianastraat. Indien men ons hoont met de woor den onzes Gods, laat ons dan 't el kander herhalen: Gods Woord bestaat in eeuwigheid En zal geen duimbreed wijken. En indien onze mannen in laatste instantie bestreden worden om dat Woord van onzen God, dan laat ons hun opnieuw verzekeren, dat we krachtig met hen ons één gevoelen, één bovenal in geloof, dat aan dat Woord de eindbeslissing blijven zal, hoe de wereld ook moge spotten en hoonen. Een ander niet minder ergelijk staaltje van lastering publiceert het weekblad „Patrimonium", overge nomen uit „Het Volk". Het is van den heer Kleerekooper, lid van de Tweede Kamer, den be kenden oproerigen krabbelaar uit het Volk. Zie hier hoe deze zelfbewuste, eerlijke en goede man zijn getrouwen voorlicht Minister-Raad. „Hoor eens, Aal", zei Cool, „als er één ding is waar je op schrappen kan. dan is het de Volksgezondheid". Aal stoof op. „Bliksemsche kerel", donderde zij woedend, „moet mijn laatste stukje e«r en goede naam óók naar den kelder De gezondheid, de vrouwen, de kleine kinderen? Bestaat er niks maer voor je? Ligt er niet ergens op onzen zolder nog tusschen de afgedankte klungels zooiets als het Christendom Cool bleef doodbedaard. „Aaltje 1" zei-die godzalig, „hoe minder volksgezondheid, des te meer Christendom. Nee, stuif nou niet op, ik zal het uitleggen. Wie zijn het Christendom? Wij. Hoe houden we 't in stand? Door de Koalitie! Waarop berust de Koalitie? Op de vrouwen. En nou komt het Er zijn méér vrouwen dan mannen. Hoe komt dat? Omdat er méér ge boren worden? Mis Aaltje! Er wor den meer jongetjes geboren, maar er is 'n tamelijk hooge kindersterfte bij ons, en er gaan ook verhoudingsge wijs meer jongens dan meisjes om zeep. Verbeteren we nou voor ons goeie geld als maar de gezondheid, Beplanting van voorjaarsperken. Het behoort tot de zeldzaamheden, dat de maand October geen nacht vorst geeft, welke een einde maakt aan de bloei der gewassen, welke nog aan den scheidenden zomer her- rinneren, Dit jaar hebben we in de afgeloopen maand geen nachtvorst yUiaü; -welke rlasrao» f* aanricht. Dahlia's, Knolbegonia's en meer voor nachtvorst zeer gevoelige bloemen, bloeien heden 7 November nog, al kan niet onkend worden, dat door de vele regens het mooi er af is. Een uitzondering maakt hierop de Salvia. hiervan zag ik voor eenige dagen nog een paar perkjes, welke met hunne vuurroode bloemen nog pronkten, of het midden in den zomer was. Het is weieens het gebruik om met het leeghalen der perken te wachten tot er een nachtvarstje ge weest is. Nu het echter in Novem ber is, dient men er niet langer mede te wachten; we zijn nu im den tijd, dat het weer plotseling om kan slaan, het al eenige graden des nachts kan vriezen en loopen we daardoor ge vaar, dat de knollen welke maar even onder de oppervlakte der aarde staan, door de vorst aangetast worden, waardoor er dan van bewaren geen sprake meer kan zijn. De nu leegkomende perken, kan men, wanneer het spoedig gebeurt nog met bloembollen beplanten, (wil men bloembollen zooals Hyacinthen Tulpen, Narcissen en Crocussen voor den winter kweeken om ze in de kamer te laten bloeien, dan is het beter dit in begin October te doen). Voor hyacinthen en tulpen is een goede bedekking gedurende de win termaanden gewenscht. Narcissen en Crocussen kunnen beter wat vorst verdragen en leenen zich daarom zoo goed, om hier en daar op een verspreid groepje geplant te worden en nemen weinig plaats in den tuin in, Crocussen kunnen zeer goed in het gazon geplant worden, liefst op een onregelmatige wijze, wat doet denken, of ze in de natuur zijn opgeslagen. Vroeg in het voorjaar verrassen deze als een der eerste lenteboden, ons door hun vroolijke kleuren. Narcissen kan men een plaatsje geven in heesterperken of bordersze behoeven evenals Crocus na den bloei niet opgenomen te wor den ea geven een telkenjare terug- keerend genot. Een vroege voorjaarsbloem voor perkbeplanting geschikt is Arabis alpina, met witte bloemjes en A. grandiflora superba, een grootbloe- mige variëteit, iets later bloeiende. Aubritia hybrida grandiflora is een laaggroeiend voorjaarsbloempje, wel ke in verschillende kleuren bloeien, en evenals de voorgaande soort zeer geschikt voor perken, rand en rofs- werk. Bellis perennis, (het madeliefje) is een oude bekende, waarvan echter een nieuw ras bestaat met buitenge woon groote bloemen. Myosotis, (Vergeet mij niet) is zeker ook ge noegzaam bekend, winterhard, en wordt altijd nog veel gebruikt voor voorjaarsperken. Viola tricolor maxi ma hiemalis is de zoogenaamde win- terbloeiende viool; d?ze soort is

Soester Courant | 1923 | | pagina 1