St. Nicolaasfeest 31! °i ALTIJD L LaPorte&Co uoor Ontvangen D. F. VOIGT 2* iiugang Mo. 45 G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) A. BENNING's VERKOOPHUIS Rentevergoeding in Rekening-Courant 2 10 Burg. Qrothestr. 28 - Soestdijk N.V. L. de Rüiter Brandstoffenhandel Woningbureau GeeontrolMrde oplage 2500 exemplaren. Verzending per posl ZaUiüay 17 November 1029 SOEmTWSBWD Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en Vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond 6 uur. Uitgave en druk: Van Weedaatraat 15 - Soestdijk - Telef. 181 Advertentiën van 1-5 regels f0.75. Iedere regel meer f 0.15. Bij contract groote korting. \dvertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Baarn - Filiaal Soest een groote sorteering Speelgoederen, Luxe artikelen enz. voor het a.s. Voor deze gelegenheid hebben wij onze prijzen uiterst concurreerend gesteld. O.a. Gezeischapspelen vanaf 30 ct. Blokkendoozen vanaf 20 ct. Bouwdoozen vanaf 35 ct. Prachtcoliectie Wollen dieren. In ons Magazijn is een speciale etalage gemaakt zoodat een ieder een goed overzicht krijgt van de verscheidenheid onzer artikelen. Aanbevelend, A. BENNING. „Maranatha" Vooral in de eerste Christen-ge meenten leefde sterk de verwachting van de wederkomst des Heeren. De brieven der Apostelen wekken den indruk alsof die wederkomst dra aanstaande zou zijn. Het verlangen naar de heerlijkheid van het Hemelsch Koninkrijk en de zucht naar verlossing uit het leven der verdrukking, was in die dagen bij de belijders van den Heere Jezus Christus alles overheerschend. Ook later, in tijden van benauwd heid en groote ontroering, is deze verwachting verlevendigd en werd dikwijls reikhalzend uitgezien naar de verschijning van den Koning der Eere. Het kan dan ook geen verwonde ring baren, als in deze benarde dagen roepstemmen worden gehoord, die de Christenheid opwekken aandacht te schenken aan de teekenen der tijden. Oorlogen en geruchten van oorlo gen, aardbevingen in verscheidene plaatsen. Inderdaad de teekenen zijn ernstig en de verwachting van hen, die zich noemen ncar den naam van Christus, slechts zeer weinig gericht op de we derkomst des Heeren. Het moet worden erkend, er is van allerlei verwachting, maar voor de Maranatha boodschap is de be langstelling niet groot. Willen wij hiermede nu zeggen, dat wij de verschijning des Heeren aanstaande achten, dichterbij dan ooit te voren. Wie zal het zeggen. Het Woord der schrift blijft ook nu waarachtig: Van dien dag en die ure weet niemand, dan alleen God zelf. Niettemin, dat de ontzettende ernst van deze tijden geen groote ontroe ring vermag te wekken, geeft te denken. Zeker, daar zijn in de eeuwen die achter ons liggen jaren geweest, welhaast even bang als de tegen woordige. Aardbevingen en verwoes tingen van even groote onheilskracht als thans. Schrikkelijke Oorlogen, de geschiedenis der eeuwen is er vol van. Wij zouden niet gaarne zeggen dat juist nu de voleindig aanstaande is. Wel zouden wij wenschen, dat de belijders van 's Heeren Naam meer acht gaven op de krachtige stemmen, die de wereld doorklinken en de roepstemmen Gods, die manen tot uitzien en verwachten. Hier en daar wórdt wel een enkele stem gehoord, die wijst op de ver vulling der schrift, maar het verlan gen des harten is nog veelszins gericht naar de aardsche dingen, meer dan naar de voleinding aller dingen en den nieuwen Hemel en de nieuwe Aarde, waarop gerechtigheid woont. Ook hierin wordt de schrift ver vuld, dat de afval grooter wordt. Allerlei wind van leer doet opgeld. Profeten hier en leeraars daar brengen oude en nieuwe wijsheid aan. Wij schatten het niet gering, dat de behoefte naar geestelijke waarden meer naar voren dringt dan in het laatst der vorige eeuw. Al is de geest van het materialis me niet overwonnen, toch is haar kracht aan het minderen. Althans onder de geestelijke leids lieden. Evenwel, is de chaos op maat schappelijk terrein groot, even ont zettend is hij op geestelijk gebied. Voor hen die vasthouden aan de beproefde waarheid van het woord Gods, een ernstige waarschuwing te meer om scherp toe te zien en te onderzoeken vanwaar deze geesten zijn. Onder schoonen schijn en idiale gedachten, worden velen gebracht op wegen, waarvan niet Christus, maar de mensch de uitkomst is. De idiale mensch, de volmaakte, die de wereld zal verlossen van alle ellende in eigen kracht. Wij zien niet laag neer op het streven van velen, die in het „huma nisme" of hoe het zich ook aandient, uitkomst meenen te zien in den bit teren nood dezer tijden. Integendeel, wij erkennen het vol schaamte, daar is veel opoffering en zelfverloochening, die vele Christe nen tot jaloersheid moest brengen. Daar zijn edele geesten, die voor hun idealen alles over hebben. Gevangenschap en Ontbering. Idealen, die helaas niet verder reiken dan de goederen dezer aarde en alle eeuwen door zijn ondergegaan in de zee van zonde en schuld, waar - onder de wereld buiten Christus ge bogen ligt. De jaren en dagen die pas voorbij gingen hebben ook dat geleerd. De mensch op de hoogste trap van kunnen en weten is met een smak neergeworpen. Heilstaats-idealisten zijn in arre- moede teruggekeerd tot de vertrapte instellingen van een maatschappij- vorm, waarvan letterlijk niets meer deugde. Zedelijkheid en recht hebben plaats moeten maken voor bruut geweld en misbruik van macht. Geen plaats meer voor den Chris tus Gods. De gansche samenleving is vervuld met haat tegen God en Zijn Woord. Is het niet of de profitiën letterlijk in vervulling gaan en wie zal zeggen wat de komende tijden nog open baren zullen. Zij er dan een acht geven op de teekenen der tijden en moge er al meer een verlangen geboren worden naar de wederkomst van Hem, Wien gegeven is alle macht en Heerschap pij en wiens wederkomst een eeuwige verlossing zal te weeg brengen voor degenen, die Zijn verschijning hebben lief gehad. BANKIERS BIJKANTOOR SOEST Van Weedestr. 5 - Telef. S 54 Direct opvorderbaar 31/i 1 Maand vast 33/4 3 Maanden vast 4 °/0 6 Maanden vast 41/2 1 Jaar vast 5 Wijkcommissie Soesterberg. Zondag is voor het eerst als Evan gelist voor de kerkelijke Gemeente der Ned. Herv. Kerk te Soesterberg de Heer Falter uit Doorn voorgegaan in de Bijbellezing in de School aan den Postweg, aldaar. Het werk van den Heer Falter zal bestaan uit het doen van huisbezoek, cathechiseeren onder burgers en de militairen van het Vliegkamp en het voorgaan in bijbellezing en preekbeurt. Wij bidden den Heer Falter Gods zegen toe en hopen, dat hij in Soes terberg veel voor God's Koninkrijk zal mogen doen. Door de Wijkcommissie is tevens opgericht een Jongelings-Vereeniging, genaamd „Immanuel", welke Vereeni- ging uit een 15 tal leden bestaat. Zij vergadert des Zondags van 3 tot 5 uur nam. in de school aan den Postweg. Ook zal een Knapenver- eeniging worden opgericht. De Zon dagsschool bestaat reeds geruimen tijd en telt een 50 tal leerlingen. Zoo mag de Wijkcommissie er kennen, dat haar werk rijkelijk door God gezegend wordt. Wij kunnen ten slotte nog mede- deelen, dat de Wijkcommissie be sloten heeft te beginnen met Zon dag a.s. de Bijbellezingen om 6 uur te doen aanvangen. Zondag 18 November a.s. zal voorgaan Ds. Radix uit Huls ter Heide. Zonnegloren. Wij ontvingen een keurig geïllus treerd boekje betreffende de stichting „ZONNEGLOREN" Sanatorium voor longlijders te Soestduinen. Deze stichting gaat uit van de Ned. Herv. Vereeniging „ZONNE GLOREN" en roept de medewer king, van alle leden der N. H. kerk in, om dit schoone dóel te helpen verwezelijken. De contributie bedraagt f 2.50 per jaar, waarvoor men lid is der ver eeniging. In haar vorm Hervormd, is zij in haar doel algemeen. Voor vier dingen vraagt Prof. Dr. J, R. Slotemaker de Bruine, voor zitter der vereeniging de aandacht. a. Wij gevoelen mede met hen, die door de sombere tuberculose zijn bedrijgd of aangegrepen. b. Wij danken God dat Hij een lichtglans in het leven van zooveel bedreigden deed opgaan doordat de mogelijkheid gloort van herstel. d. Wij vragen aan onze kerk, dat zij zich ook hier van haar roe pen jegens ons Volk bewust zij d. Wij begeeren voor onze kran- ken een sfeer, waarin zij zich geeste- telijk geheel thuis kunnen weten. Wilt gij niet met ons gevoelen, danken vragen en begeeren? In 1920 stierven in ons land 8515 personen aan tuberculose, tegen 313 typhus en 441 aan diphtherie. Hoe ontzaggelijk veel is hier nog te doen. Hartelijk juichen wij het streven der vereeniging toe en mogen ook de leden der Ned. Herv. Gemeente in Soest zich gedrongen gevoelen hieraan met liefde mede te arbeiden. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voor post- en rentezegels BINNENLAND. Het plotseling verfrek van den ex- Kroonprins uit ons land naar zijn Heimat, heeft voor een oogenblik de drukkende stilte in den lande onder broken. Het gerucht van de mogelijkheid, dat de Duitsche ex-kroonprins het eiland Wieringen zou gaan verlaten, had de geallieerde mogendheden reeds bereikt en hen niet werkeloos gelaten. Vorige week Zaterdagmorgen heb ben de gezanten van Frankrijk, Bel gië, Engeland, Italië en Japan aan den Minister van Buitenlandsche Zaken een nota overhandigd namens hunne regeeringen, waarin die regeeringen het vertrouwen uitspreken, dat deNe- derlandsche Regeering zich bewust is van de verantwoordelijkheid, welke zij op zich heeft genomen, toen zij aan denyoormaligen Duitschen Kroon prins een verblijfplaats heeft aange wezen en tegelijkertijd in verband met de berichten, volgens welke de prins op het punt zou staan Neder land te verlaten om naar Duitschland terug te keeren, verklaren overtuigd te zijn, dat de Nederlandsche Regee ring niet zal aarzelen onverwijld alle buitengewone maatregelen van bewa king te nemen, welke in de tegen woordige omstandigheden noodig schijnen. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft bij deze gelegenheid uit drukking gegeven aan het standpunt der regeering. Aan den Duitschen Kroonprins werd na zijn komst voor den duur van zijn verblijf een vaste woonplaats aangewezen. Maar de regeering mist de bevoegdheid om zijn vrijheid, het land te verlaten, te verkorten en zijn vertrek daadwerke lijk te beletten. De positie van den voormaligen Duitschen Kroonprins wordt beheerscht door- de hier te lande geldende wetgeving, terwijl ove rigens ten deze geen internationaal- rechtelijke verplichtingen bestaan. De prins is op zijn bezitting te Oehls in Silezië aangekomen, waar mede deze gebeurtenis wel zal zijn afgedaan. De Kabinetscrisis. De oplossing van de ministerieele crisis hangt nog steeds in het duister. Mr. Troelstra heeft verklaard niet zelf de opdracht tot het vormen van een ministerie te zullen aanvaarden, maar dit eventueel te zullen overdra gen aan een zijner partijgenooten. Hiermede zal dan bedoeld zijn de bekende Amsterdamsche Wethouder van financiën de heer Wibaut. In de Tweede Kamer is de heer Wibaut aangewezen als de man, die bezuinigen kan, maar dan anders als JWegens teleurstelling moet de aangekondigde opening der nieuwe krui- denierswinkel uitgesteld worden tot Zaterdag 24 November a.s. Zie advertentie volgend nummer g fSIMBIBIIIIIIHBIllllll het tegenwoordig kabinet. In de memorie van antwoord op de afdeelingsverslagen van den Am- sterdamschen Raad zet deze wethou der uiteen dat reorganisatie van den dienst alléén niet voldoende kan baten. De omstandigheid dat de loonre geling van het gemeente-personeel op 31 Mei afloopt, zal gelegenheid geven die loonen te herzien. Verder wordt dan gezegd; B. en W. zijn van oordeel, dat op het terrein van het verhoogen der efficiency tot dusver belangrijke resultaten zijn bereikt en zij zijn er van overtuigd, dat in deze richting moet worden voortgegaan. Zij zijn evenwel van meening, dat alleen met efficiency het in de toekomst te verwachten tekort niet zal kunnen worden gedekt. Naar de meening van B. en W. zal van de omstandigheid, dat de loonovereenkomst met de werklieden op 31 Mei afloopt, gebruik moeten worden gemaakt, om in Georganiseerd Overleg in verband met de sedert de vaststelling der loonen gewijzigde economische verhouding, de vraag van herziening van loonen aan de orde te stellen. Deze overwegingen gelden even zeer voor de salarissen der ambte naren. Wanneer de resultaten van een en ander bekend zijn, zullen B. en W. kunnen beslissen over de vraag, welke maatregelen dan genomen moe ten worden, ten einde het evenwicht tusschen gewone inkomsten en uit- te bewaren. „In gewoon dui delijk Nederlandsch beteekent dit, dat de loonen en salarissen verlaagd moe ten worden. Zoo spreekt de heer Colijn, pardon de heer Wibaut." In Patrimonium wordt op een tweede merkwaardige uitlating van den heer Wibaut gewezen. Hij schreef d. d. 16 Juli j.1. aan zijn collega, bij wiens departement de werkeloosheid-zorg behoort, het volgende „In het bijzonder heeft het mijn aandacht getrokken, dat wordt ge vraagd voor ondersteuning van uit getrokken werkloozen f977.700 meer dan voor 1923 en voor subsidie aan thuis zittende armen en weduwenhof f4.174.800 of rond f 1.750.000 meer dan voor 1923. De voorloopige cijfers der ontwerp- begrooting van 1924 zijn van dien aard, dat het mij uitgesloten schijnt, dat de gevraagde buitensporig hooge bedragen kunnen worden toegestaan. Ik verzoek U dan ook wel ernstig onder het oog te willen zien, langs welken weg de verhooging. vergele ken met de begrooting van 1923 is te vermijden. Ik verzoek u daarbij ook te willen overwegen, of de on derscheiding tusschen steun aan uit getrokken werkloozen eenerzijds en bedeeling anderzijds niet zij het wellicht geleidelijk behoort te wor den losgelaten, in dien zin, dat de uit getrokken werkloozen worden onder gebracht naar de andere categoriën ondersteuning genietenden". Welk verschil, vraagt nu Patri monium terecht, is er hier tusschen den steller dezer nota en die van de millioenennota Toch wordt Minister Colijn ook om deze zaak met veel hartstocht aangevallen, terwijl men Wethouder Wibaut prijst als den bekwamen man die het net anders om zal doen. 't Beteekent niet veel, als het voor de heeren komt. Dat zal ieder moeten toegeven. Het beteekent echter alles voor de kennis van de propaganda der Soci aal-democraten. Daarin is stellig niet de waarheid aan het woord. is nog ons devies: „DOOR GROOTE OMZET KLEINE WINST". Wij stellen de prijzen naar het kwan tum, doch leveren niet anders dan EERSTE klas gezuiverde producten. Bij de bezorging is altijd een der firmanten aanwezig. SOEST, Nieuwstraat 14, Telef. 103 BAARN, Terrein S.S. - Telefoon 274 Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Reductie.) Soesterberg 4 November 1923. Aan de Redactie van het Soester Nieuwsblad. Gelieve onderstaand ingezonden stuk in Uw blad te willen plaatsen, bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het feit, dat er te Soesterberg niet veel amusement bestaat voor inwoners van het dorp, dient er zeker iets gedaan te worden in den geest van hen, welke ontspan ning vind ,n in muziek maken, en voor diegenen, welke de gemaakte muziek weten te waardeeren en op prijs stellen. Daarom is men het er over eens, dat een goed muziekkorps hier veel tot bovengenoemd doel kan bijdragen we denken hierbij b.v. aan het geven van uitvoeringen, het medewerken met verschillende vereenigingen als ook bij feestelijkheden enz. Het denkbeeld aan een muziekver- eeniging van het dorp Soesterberg is voor de ontspanning een stap in de goede richting en laat ons hopen, dat we hier mettertijd gevestigd zien, een „Soesterbergsche Harmonievereeni- gin", welke aan bovengenoemd doel beantwoord. Het geld, wat voor zoo'n veree niging benoodigd zal zijn bij oprich ting is veel, zeer veel, doch bij ener giek werken en aanpakken is daar waarschijnlijk wel door te komen. Verscheiden goede krachten in"'de muziek hebben reeds hunne toezeg ging gedaan tot medewerking en er zullen zeker nog vele volgen, hetzij muzikant of leerling. Bij genoegzame deelname van hen, die met ernst willen medewerken tot het oprichten van een muziekkorps, kan op nader te bepalen datum een bespreking gehouden worden voor het doen van verdere stappen. Ondergeteekende stelt zich dispo nibel voor het geven van inlichtingen bij wien men zich ook als lid kan opgeven. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggend voor het afstaan va;?»- een plaatsje in Uw blad, teeken ik C. W. DE RADDER, Verlengde Postweg 3B Soesterberg, In de laatst gehouden bestuurs vergadering der Nederl. Vereeniging tot Bescherming van Dieren afd. Baarn en Omstreken deed de voor zitter o.m. medeedeling, hoe gunstig het antwoord van de brief aan Ford in Amerika, waarin hem gevraagd was, of er niet een motorkracht be stond om onze honden voor de kar te vervangen, in de hoofdbestuurs vergadering was ontvangen. Dit antwoord, waarvan een cliché is gemaakt voor het tijdschrift „De Dierenbescherming" Octobcr nummer, hield n.1. in, dat de goedkoopste motorkracht om onze trekhonden te vervangen op f180 komt. Hij hoopt over eenige jaren een goedkoopen motor in de handel te brengen, zoo dat alle hondenkarhouders zulk een plaatsvervanger voor hun honden kunnen aanschaffen. Het hoofdbe stuur zegde direct f180 aan onzen voorzitter toe tot aanschaffen van een motor. De publiciteit in het maand blad bracht behalve adhesie betui gingen ook f 100 van particuliere zijde. Wie helpt nog meer? adres Jhr. L. J, Quarles van Ufford, huize „Guer- veli" Soestdijk. Verder kwam het bestuur nog ter oore, dat het verzoek aan de huis vrouwen om eens te letten op de honden van de venters reeds goede vruchten heeft afgeworpen. Namens het bestuur W. E. KRONENBERG, Soestdijk secretaresse. NEERBOSCH. Er kwamen zeer veel kousen voor Neerbosch binnen. Maar aan de leden van de kousenbond, die nog niet gereed zijn, met hun bijdragen, wil mevrouw Brans even vriendelijk her inneren, dat zij die gaarne voor 1 Dec. wenscht te ontvangen. Assurantiekantoor TUINBOUW. Zaken deze rubriek betreffende, te richten tot J. Kranilcabriuk. JuUnuaetraat. Nog vrij onverwachts heeft de winter zijn intrede gedaan en de vorst een einde gemaakt aan wat in den tuin nog bloeide en herrinnerde aan de afgeloopen zomer. Eenzaam en verlaten liggen nu de meeste tuinen. Uitgezonderd de gewone eiken, welke een der laatste zijn. hebben de meeste boomen nu hun blad verlorende Amerikaansche eiken, welke zoo schoon met hunne roode herfsttinten pronkten, kunnen geen vorst verdragen, en zijn nu nagenoeg bladerloos', de perken zijn leeg en zwart en dikwijls modderig de paden. Voor menigeen heeft het dan ook weinig aanlokkelijks meer om in zijn tuin voor pleizier te wandelen, of het moet zijn wanneer de zon nog eens doorbreekt waardoor alles een •pgewekter aanzien krijgt. Toch behoeven tuinen er thans niet zoo kaal uit te zien, wanneer hierop met de beplanting maar iets gerekend wordt. Een verbetering te dien opzichte is heden ten dage ook wel te be speuren. Gebruikte men vroeger dik wijls bij den aanleg te veel heesters met afvallend blad, tegenwoordig ziet men hier en daar ook meer altijd groene heesters. Juist die tuintjes waarin zich verschillende soorten altijd groene heesters bevinden, heb ben ook nu nog hunne aantrekkelijk heid, en zijn plekjes waarover we onze blik met genoegen laten gaan. Voor heggen kan men gebruik maken van Thuya's, Taxus, Hulst, en de groenblijvende Ligustrum ovelifolium. Conifeeren in verschillende soorten ten gebruike in grootere tuinen, ter wijl in kleine tuinen, een beplanting van dwerg-Conifeeren als perkjes of rand meestal een keurig effect maakt. Voor randen ia plaats van graszoden is Buxus (randpalro) langs een pad goed te gebruiken en frisch staat een achtergrond gevormd door een boschje van Prunus Lauro-Cerasus met eeni ge Azalea mollis of A.ponticum er voor. Ook eenige vroegbloede hees ters o.a. de tooverhazelaar, (Hama- melis viginica) in zachte winters met Febrnari ai bloeiende en de gewone hazelaar, waaraan zoo vroeg in het voorjaar reeds de katjes hangen, met eenige Daphne's en Jasminium nudi- florum, beide vroegbloeiend, schen ken in den winter alreeds den tuin een aangenaam aanzien. Laten we ook niet vergeten 'de Rhododendrons, met hun fraai gebladerte in den win ter, en de klimop, zoo uitstekend geschikt tot afdekking van een on- oogelijke muur, schutting, enz. De bloemen hebben in den tuin nu vrijwel afgedaan, doch verschillende heesters tooien zich nu met kleurige vruchten welke ook een aangename afwisseling in den tuin brengen, ver schillende soorten zijn hiervoor aan te bevelen. De bottelroos prijkt nu met roode vruchten, alsmede ver schillende soorten van Cotoneaster, Symphoricarpus (de sneeuwbes) draagt witte en witte, en lichtrose vruchten, Ilex aquifolium de bekende beshulst, ziet men nu ook reeds met bessen versierd, ook Skiramia japonica, is een mooi besdragend heestertje, en tamelijk winterhard, alsmede de Evo- nymus europaeus, (de kardinaalshoed) met haar sierlijke vruchtjes van rozen rood en oranje. Is een tuin op deze manier beplant, en daarbij ook in den winter goed onderhouden, dan zal men hem met genoegen doorwandelen, en al is er dan geen zomersche luister, toch steeds daarin iets opmerken, dat ook in den winter genot geeft. Plaatseiiik Nieuw». Jongelings-Vereeniging op Geref. grondslag. De tijd der jaarvergadering is weder aangebroken. Ook onze jongelings- vereeniging blijft niet achter. Vrijdag 23 November a.s. hopen wij onzen feestavond te houden. Het spreekt vanzelf dat wij even als andere jaren ook nu weer op een trouwe opkomst rekenen. Niet alleen begunstigers maar ook vooral andere vrienden nog niet bij onzen kring aan gesloten, zullen dien avond welkom zijn. Wij hebben getracht een zoo groot mogelijke verscheidenheid in het pro gramma te brengen. Na afwisseling van zang en muziek in het eerste, hoopt in het tweede gedeelte der avond voor ons op te treden de WelEerw. Heer Ds. R. E. van Arkel van Utrecht, met een feestrede, ter wijl de avond gesloten zal worden met een tableau. Wij hopen dat dit riet als kennis geving door U zal aangenomen wor den. doch dat allen a.s. Vrijdag hun medeleving-. met ons werk zullen too- nen en ons voor de toekomst ook hierdoor zult aanmoedigen. Voor de gemeente Soest zijn voor 1924 twee en twintig (22) jongelieden bestemd voor inlijving. Daarvan is er niet één, die door het volgen der Vrijwillige Militaire Vooroefeningen zich de lasten van den dienstplicht met vier maanden heeft weten te ver minderen. Men speculeert gaarne op de kans van vrijloten, maar nu is het voor hen te laat, de voordeelen deel achtig te worden. Thans heeft zich te Soest echter

Soester Courant | 1923 | | pagina 1