VILLA Boaz-Bpnk A. Deelman. Vioollessen Dr.K.v. Dongen ff. B. Mm Tweede Blad S 11. lil liiOEi Net persoor? gevraagd Hl. C.ISflS Aanbesteding B. van de Brink ALUEfl ie KUfALITEITEIf. Radio. ÏE KOOP 01 TE HUUR oosiuum en Linoerienaalsiep HALT I.MDS5M2U6l.12£ NEN, ÜPRMjê-QruttERU OCHTENDVOEDER 507%EWIT F. BREURE Brandstollen en Grinttiandei TE HÜUR Het Burgeriisiis Verloren Jonge Werkster Woning te hoor Nette Wasch gevraagd. Dagmeisje Meisje gevraagd Te huur gevraagd een Woning. TE KOOP Het Heisje Va&St mest Het Meisje gevraagd H. meioor BeuHonsegn 21 eoesi. P. SCHAGEN AANBESTEED: Huisschilder-Behanger Schoonmaak - Witwerk J. van Asch Molenstraat 69. Boter, Kaas esi Eieren. UTRECHT van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 19 Januari 1924 bod der overheid Deze geeste lijke werd dus voor 234 jaren geleden niet gevangen gehouden omdat hij priester was, doch omreden hij het verbod der overheid overtreden had. Wij danken den heer Weurman voor zijn schrijven. Wij vertrouwen echter, dat ZEd. ons niet verdenken zal Roomsche propaganda te voeren. Dat is niet onze taak. Evenmin als het op onzen weg ligt anti-Roomsche gevoelens tot uiting te brengen. Bovendien zijn de studies van den heer Pluim zeker niet met die bedoe ling geschreven, maar alleen het re sultaat van zijn interessante onder zoekingen omtrent de geschiedenis van ons dorp. Wij zijn daarenboven overtuigd, dat het Protestantsch Christendom een objectief onderzoek der geschie denis best kan verdragen en achten geen reden aanwezig om protes tantsch onrecht te ontkennen. Of de waarheid bij den heer Weur man ligt of bij den heer Pluim kunnen wij niet beoordeelen, waarom het schrijven van den heer W. ons zeer aangenaam is. Red. AFGELUISTERD. Piet. Klaas 's Heeren zegen toege- wenscht voor het jaar 1924, met je gezingezondheid en geluk voor het aardsche, en geloof en vertrou wen voor het zielelevenAnna jij ook m'n zegenwensch. Klaas. Dankje Piet, 'k hoop ook voor jou, dat het je aan niets ontbreken zal, heel het jaar met je vrouw en en je kleine. Piet. Wederkeerig m'n hartelijken dank en vertrouwend op onzen God en Heere, kunnen we inet op geheven hoofd de toekomst tegen gaan, wetend, dat ons niets bij ge val, maai alles van zijn milde Va derhand ons toekomt. K. 't Ziet er anders niet rooskleurig uit bij het begin van 't jaar. Al lerlei narigheden zie je rond je en dan die groote werkloosheidloons verlagingen zijn niet van de lucht af, en dan die kou en nattigheid, brrrrr, nee hoor, 't is geen prettig begin en je weet heel niet, waar dat allemaal op uitdraaien moet. P. Ja, Jö, als je daar op ziet, dan kan je de moed wel eens in de schoenen zinken; met ingang van het nieuwe jaar krijg ik ook als nieuwjaarsfooi weer 10°/0 loons verlaging dat gevoegd bij de vorige verlaging is 't zoowat 38°/0 in circa 1 jaar wat ik in salaris ben achteruitgaan, en waar is het eind En 't is waar, dat vele patroons, maar voornamelijk directie s van N.V.'s zeer luchthartig met de be langen van hun personeel omsprin gen en ze veelszins maar beschou wen als kleedingstuk, dat men aan doet ep aflegt naar believe. K. Nou, daar heb je wel gelijk aan, want d'r zijn er, die hun werklieden weer beschouwen en behandelen, nog minder als hun hond. P. Ach, die werklieden zijn er dit maal nog niet het slechtst aan toe. Die krijgen bij werkeloosheid on dersteuning en er wordt van alles voor hen gedaan, en al praat mijn heer van Eek in den gemeenteraad hier, ook al smalend over „den netjes pooten", en dat hij het zou vertikken, (tusschen haakjes, hij schijnt er een liefhebber van te zijn om boomen op te zetten in de raad en de Heer Besselsen, wil het met vruchtboomen probeeren, een prachtidee de Burgemeester stelde zich op een hooger stand punt en toonde daarmede geestes adel, door te verklaren, dat hij als 't moest, er niet tegen op zou zien, aangezien elke eerlijke arbeid geen schande istoch is er nog iets an ders wat mij bezorgd voor de toe komst maakt. K. Zoo, wat is dat dan? P. Kijk eens Klaas; voornamelijk in de groote steden is de werkeloos heid onder kantoorpersoneel schrik barend groot, en er is wel geen categorie, die zoo genegeerd wordt door chefs en directies, als die men- schen; bij honderden tegelijk zijn ze op straat gezet, en veel van dezen lijden bittere armoede, en zouden dolgraag dennetjes pooten m'nheer v. Eek, om met eerlijken arbeid wat te verdienen en niet naar Armenzorg te worden verwe zen, al heet het dan ook met een nieuw woord„Maatschappelijk hulpbetoon". K. Ja, in zoo'n groote stad wordt wat gelejen P. Maar de menschen, welke nog op die verschillende kantoren aan het werk zijn gehouden, hebben soms ook al 30 tot, 40% loonsverlaging gehad, moeten telkens en telkens weer 's avonds overwerken de heele dag is bet een gejaag en ge jakker, omdat er veel te veel men schen ontslagen zijn en bovendien worden ze op de meeste kantoren dan nog op onwaardige wijze be handeld. Voor het minste of geringste vergrijp of verzuim worden ze ook op' de keien gezet (dan blijft de schrik er een beetje in ziet u), en nergens is dat zoo erg als in Rot terdam. K. In Rotterdam? ik zou meer den ken aan Amsterdam. P. Neen in Rotterdam is de werke loosheid 't grootst, maar door al die maatregelen en al dat gedrein, heerscht er een geest van verzet onder die categorie, die mij beducht doet zijn voor de naaste toekomst. Er zijn kantoren in Rotterdam, waar de directeuren zich niet durven ver- toonen, omdat ze hun personeel, niet vertrouwen. Vooral onder die „inktkoelies" zooals ze wel eens smalend genoemd zijn, maakt het communisme groote vorderingen, en wat dat beteekent begrijpt ieder, die bedenkt, dat het hier geldt in- tellecteeulen. Als die in massa naar het communisme gedreven worden, is dat nog veel erger, dan dat een een honderdtal werkelooze arbei ders een betooging houden, een paar ruiten ingooien en dan uiteengedre ven worden. Onder die intellectueelen voorna melijk zitten organisatoren, die een huis met één steen gelijk willen opbouwen, maar dan straks ook, als dat huis voltooid is, er mee voor den dag komen. Ik verwacht dan ook, als de toe stand niet spoedig beterd in Rot terdam revolutionaire daden, waar niet alleen de communisten, maar ook de S.D.A.P.ers aan mee zullen doen, het geheel geleid door ee- nige werkelooze kantoormenschen. K. Dat ziet er donker uit. P. Ja, als we daar alleen op letten, zeker; waarbij nog komt, de on rust in ons gansche werelddeel, de bewapeningen van de overwinnaars in de groote oorlog, het lak heb ben aan een volkenbond en scheids gerecht; en toch, als we denken aan de geschiedenis van den pro feet Eliza, toen een gansch leger Syriërs kwamen om hem gevangen te nemen, hij rustig en kalm bleef; iets wat z'n jongen bediende niet begrijpen konmaar toen God op het gebed van Eliza' de oogen van dien jongen opende, zag deze rond om de stad een heirleger van vu rige wagens en vurige paarden, die door God de Heere gezonden wa ren om Eliza te beschermen, dan weten we dat die zelfde God ook ons uit alle benauwdheid redden kan en redden zal, mits wij er in ootmoedigheid Hem om bidden en in geloof op Hem vertrouwen. Maar ons praatuurtje is al om een volgende week praten we nog eens over de ministercrisis en de gevolgen daarvan voor ons land. Hier is m'n hand Klaas, van harte sterkte hoor. K. Dag Piet, ik heb niettegenstaande de akelige dingen die ik gehoord heb, meer kalmte gekregen om rus tig af te wachten. Saluut hoor. Luistervink. Of?. Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen bij dezen ter openbare kennis, dat de uitbetalingen van de belooningen van het personeel der brandweer en van hen. die hoe wel niet tot dat personeel behoorende. hulp verleend hebben bij het blus- schen van brand, zullen plaats hebben in het Gymnastieklokaal der O.L. school in de Kerkebuurt. op Maandag 21 Januari 1924, des avonds om 6% uur voor hen. die be- hooren tot het vaste personeel der brandweer en orn 7% uur voor de overige personen, De rechthebbenden moeten zelf of een hunner huisgenooten de beloo ningen afhalen. Soest, 16 Januari 1924. Burgem. en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat vanaf heden de ophaling van asch en vuilnis zal geschteden op de na volgende wijze. a. Dinsdags en Vrijdags zal opge haald worden bij alle inwoners welke wonen in een kring gevormd wor dende door: Molenstraat, het ver lengde daarvan, tot den Langen Brink- weg, den Langen Brinkweg, de Eem- straat, den Zwarten weg, de Ferd. Huyklaan, v. Lenneplaan, Birkstraat, Bartolottilaan, v, Beuningenlaan, Soes- terb.straat, Oude Utr.weg en den Nieuwen weg tot de Molenstraat. Dan zal tevens te Soestduinen en bij „Zomers Buiten" de ophaling ge schieden. b. Woensdags en Zaterdags zal de ophaling op denzelfden voet ge schieden binnen een kring gevormd wordende door de Beukenlaan, Laan straat, Beckeringhstraat, Veenhuizer- straat, Nieuwerhoekstraat, Vredehof straat, tot Hotel Trier, Noorderweg, Nieuwe Steeg, Korten Brinkweg. Lang- gen Brinkweg tot in rechten lijn te genover de Molenstraat, de Molen straat tot de Beukenlaan. Soest 11 Januari 1924. Burgem. en Wethouuders van Soest. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren Maria Wilhelmina, dochter van H. Th. van den Berg en M. C. Haze laar. Anna Wilhelmina Henriëtta, dochter van H. Bosch en A. M. E. van Eek. Lamberfcus Wilhelmus, zoon van W. de Beer en M. Voskuilen. Cornelis. zoon van J. van Geerestein en H. G. van den Meijden. Elisabeth Henriëtta Petroriella, doch ter van A. E. Weiman en H. C. Jacobs. Jozef Paulus, zoon van A. F. de Rond en J. Beijer. Overleden J. C. Pohlman, oud 38 jaren, echt genoot van E. van den Bremert. Een als levenloos aangegeven kind. TUINBOUW. Vervroegen van groenten. Terwijl ik dit schrijf zijn, uitgezon derd eenig snoeiwerk, verdere werk zaamheden in den tuin vrijwel onmo gelijk door vorst en sneeuw. Wie nu maar intijds zijn voorzorgen geno men heeft om datgene te dekken, wat de strenge winterkoude niet kan verdragen, kan nu kalm zijn tijd afwachten. Al is er in de tuin nu niets te doen, toch kunnen we alvast plannen en toebereidselen maken voor het aan staandevoorjaar. Wanneer de kortste dag achter den rug is, begint er weer meerdere bedrijvigheid voor den bloemist of tuinman te komen. Voor degenen, welke over warme kassen beschikken, breekt nu de tijd voor zaaien en stekken weer aan; de vroegste producten hebben doorgaans de meeste waarde, dit geldt ook vooral voor den groentenkweeker. j Ik zal hier niet uitwijden over waren huizen en zoogenaamde Westlandsche cultures, doch even iets noemen, wat voor den liei hebber en bezitter van een kleine tuin, bij doelmatige behandeling een voordeel en een genoegen tevens kan zijn, met dit bedoel ik het bezit van een bak met glasramen. Het voorjaar is dikwijls lang koud en guur, zoodat er buiten zeer weinig groeit. Door beschutting van glas kan men zeer belangrijk de groei bevorderen. Men kan op tweeërlei manier werken, namelijk met verwar ming door aanbrengen onder de teeltlaag van paardenmest, of wel, men behaald ook nog een belangrijke voorsprong door middel van een z. g. koude bak. Voor een leek is de teelt in een bak dikwijls wisselvallig. Te veel warmte doet de planten spichtig opgroeien, waardoor ze bij gebrek aan zon, wat dikwerf in het vroege voorjaar voorkomt en te veel voch tigheid in de bak soms spoedig weg rotten. Dit heeft voornamelijk plaats, wanneer de weersgesteldheid niet toelaat om ruim te luchten. Spinazie is een van de groenten, welke zoowel warm als koud in een bak kunnen gezaaid worden. Op een lauwwarme bak verspeend men de planten op een onderlinge afstand van pl. m. 8 c.M.bij het oogsten plukt men dan de bladeren. Op een koude bak kan men het zaad zeer dicht uitstrooien, en bij het oogsten later gelijdelijk dunnen. Oppassen dat de bak niet te vochtig wordt, daar de jonge plantjes dan ook nog last kunnen hebben van wegrotten. Eeni- ge bedekking met een rietmat is wen- schelijk, hoewel niet noodzakelijk. De jonge ontkiemde plantjes lijken wel oogenschijnlijk teer, maar kunnen tegen een duwtje. Bij vorstvrij weer kan dan ook reeds vroeg spinazie tegen een beschut, niet te nat rabat buiten uitgezaaid worden. Behalve voor spinazie gebruikt men ook de bakken zoowel warm als koud voor de teelt van worstelen Amsterdamsche broei) radijs, en sla planten, wat met elkaar gezaaid kan worden. De radijs oogst men dan het eerst, gebruikt de slaplanten om buiten te planten, waarna men ten slotte nog het geheele raam voor de verdere groei der worstelen heeft. SOEST-BAARN Opslagplaats KerkpadlS bij halte Soestdijk, Kantooruren 8-12 en 2-5 Telef. 133. Bestelkantoor Veenhuizerstraat 9 - Telefoon 77 Birktstraat 4 Plaatselijk Nieuws. Karapen's blinde organist en mu ziekonderwijzer, de heer H. J. Kruijt- hof. gaf gisteravond een orgelbespe- -speling in de Geref. Kerk aan de Julianastraat alhier welke slechts zeer matig was bezet. Jammer én voor den persoon zelf, die op deze wijze voor een groot deel in zijn levens onderhoud moet voorzien, én voor het werk, dat geleverd werd, want bet was dubbel en dwars het aan- hooren waard. We weten heusch niet, aan welk van de 7 nummers we de voorkeur moeten geven; de blinde bekoorde ons door het machtige ge voel, dat hij in zijn spel weet te leg gen. Een drietal liederen werden tevens door hem gezongen. Ook las hij op gevoelvolle wijze een meditatie in braille- of blinden- schrift voor. In alles moet gewaardeerd worden de zegen, dat dergelijke menschen, die den ganschen tijd huns levens in stikdonkeren nacht moeten voortwan- delen, nog. zulk een schoone gave als de muziek is mogen benutten, en ook anderen daarin kunnen opleiden. Waar in andere plaatsen deze blinde musicus meest een groot gehoor mag vinden, maakte Soest wel een pover figuur. Woensdag 23 Januari a.s. 's avonds om half 8 treedt in de Rembrandtzaal op uitnoodiging van het Chr. comi té van winterlezingen op Ds. D. A. van den Bosch, Ned. Herv. predikant te 's Gravenhage met het onderwerp; „Het Gebed". Door de politie in onze gemeente werden in den loop van het jaar 1923 behandeld 351 overtredingen en 88 misdrijven, Aan 135 personen werd nachtverblijf verschaft terwijl 9 min derjarige personen, welke zonder toe stemming der ouders zich in deze gemeente ophielden, naar hun woon plaats werden terug gebracht. In een bericht voorkomende in ons vorig nummer is een fout geslopen. Daarin werd gezegd, dat door den Wel. Eerw. heer Schaepman op 15 Aug. zijn 12% jarig priesterfeest zou worden herdacht. Dit moest zijn 15 Februari a,s. De datum van 15 Augustus was wel van toepassing op den Zeer Eerw. Heer Pastoor Mocking te Soesterberg. Patrimonium houdt Vrijdag 25 Jan. 's avonds half acht een vergadering voor leden en belangstellenden, waarin de heer C. Uiterwijk zal spreken over: „De verloochening van Jezus Chris tus door de Hersteld Apostolische Zendings-gemeente in de eenheid der Apostelen". Lokaal Chr. U.L.O. school Spoor straat. De Chr. Oranjevereen'ging alhier zal D.V. op Woensdag 30 Januari a.s. een openbare vergadering houden voor leden en belangstellenden, waar in als sprekers zullen optreden de Weleerwaarde Heeren Os. D. P. Brans en Ds. J. Hoek predikanten alhier. De avond zal worden afgewis seld door zang en muziek en be looft een gezellige bijeenkomst te worden. Voor de Chr. Besturenbond hoopt op Maandag 4 Februari a.s. in de Chr. U.L.O. in openbare Vergadering op te treden de heer E. Kloosterman, Evangelist te Assen, met het onder werp. Jezus Christus en de revolutie. Men houden dezen avond open. Op 27 Januari a.s. zal L\V. voor den Chr. Besturenbond alhier optre den heer H. Amelink, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond, met een rede overEen groote taak in donkeren tijden. Gevonden voorwerpen terug te bekomen bij de politie op werkda gen tusschen 9—12 uur v.m. Broche met steenen. zadeldekje, armband, stuk gordijnstof, ceintuur, en een portemonnaie. Aangeloopen een herdershond. Bij den veehouder B. in de gemeen te is een geval van miltvuur geconsta teerd. Voor de A. R. Kiesvereeniging te Soesterberg zal D.V. op Woensdag 6 Februari a.s. optreden Prof. Ds. H. Visscher van Huis ter Heide. Wie van uit Soest wenscht mee te gaan, geve daarvan -kennis aan onze redactie, Tamalaan 28. Gedurende de maand December 1923 werden voor de consumptie afgekeurd1 koe, 13 varkens, 1 nuch ter kalf, van runderen, 4 longen, 1 lever, 1 uier; van varkens10 longen, 5 harten, 1 lever en 6 nierenvan paarden4 longen, 1 lever, 1 milt, 2 nieren, 1 hart, 1 kop, 1 tong, 1 maag en darmen. Donderdag 31 Januari a.s. zal eene avondlezing worden gehouden van wege de Vereeniging van vrijzinnig Godsdiensten. Als spreker zal optreden dr. A. H. de Hartog, uit Amsterdam, over het onderwérp: „Natuur en Geest". Door de politie te Soestberg wer den een tweetal Duitscbers aangehou- die trachtte bij den rijwielhandelaar Postumus hun rijwiel te- verkoopen. Als verdacht van diefstal van die rijwielen zijn zij ter beschikking der Justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. r Terzake verduistering-van geld in dienstbetrekking gepleegd werd door de politie te Soesterberg aangehou den den vrachtrijdersknecht F. N. die het vorige jaar voor het zelfde 6 maanden voorwaardelijk werd ver oordeeld. Hij is wederoc£* er beschik king der justitie gesteld^ G. P, S. uit Zeist die; onlangs ter zake wederspanninghëid tegen den Hoofdagent Asink, werd verbaliseerd is j.1. Maandag veroordeeld tot zes weken gevangenistraf. Na wij vernemen zal op 31 Jannari a.s. in de zaal van den heer E. J. v. Lint te Soesterberg een feestavond worden gegeven. Opgevoerd zal wor den „De Schaapherder". AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6%—8 uur n.m. voor heeren 8— 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in deR.K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. Ie Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cécilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School. Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6%-8 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangverr en. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O. school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 mm. Mannenzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Kerkberichten. SOEST. Zondag 20 Jan. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10% uur Hoogmis. Nam. 2.30 Lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D, P, Brans, Geref. Kerk. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Geref. Bond Zondagavond 6 uur in de Ned. Herv. Kerk. Ds. B. Batelaan (Zeist) Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds, Radix, nam, 6 uur in de school aan den Postweg de Heer Falter uit Doorn. Eenige ingezonden stukjes moeten wegens plaatsgebrek overstaan tot volgende week. Advertentiën. ZONDAG 20 JAN. AANWEZIG SVSed. Doet. Arts. KERKPAD Z.Z. 23, TELEF. 35 „Klein Jonkers Hofstede" Spreekuur fondsleden 's morgens van 8% tot 9% uur. Particulier 's middags van 1 tot 2 uur. Zit-Slaapkamer met pension. Vrij uitzicht, dicht bij 't spoor. Br. onder No. 211, bur. Soester Nieuwsblad. met tuin te huur gevraagd in voor uitgaande wijk. Met recht van koop. Aanbiedingen zonder recht van koop komen niet in aanmerking. Adres Alb. van Woerkom.Wagendwarsstr. 54. Utrecht. te Soesterberg, Woensdagavond 9 Januari, fluweel taschje, inhoudende zilveren Rozenkrans, eenig klein geld en een rolletje pepermunt. Wil terug bezorgen Kampstraat 18. biedt zich aan voor alle dagen, uit gezonderd Woensdag. Br. onder No. 214 bur. Soester Nieuwsblad. voor klein gezin. Te bevragen Bur gem. Grothestraat 20. te koop of te huur gevraagd, direct van eigenaar, eventueel bouwterrein. Brieven met uitvoerige inlichtingen en uiterste prijsopgave aan Advert. Bureau HAVEKOTTE, Bilthoven, onder letter V. H. Billijke prijs. Br. onder No. 215, bureau van dit blad. terstond gevraagd. (Van 8,30 v.m. tot 6 uur nam.) Adres te vernemen aan het bureau van dit blad. pl, m. 15 jaar, voor hulp in de huishouding. Br. fr. onder No. 218 bur. van dit blad. Te koop aangeboden een complete Radio-installatie met bijbehooren, waarop de muziek prachtig kan wor den ontvangen, voor den prijs van f75.-. Iedere avond te beluisteren. Br. onder No. 217 aan C, J. van Dam, Zeisterstraat 15, Soesterberg. een flink Burger woonhuis, onmidde- lijk bij Spoor-station Soest. Koopprijs f4000. Huurprijs f300 per jaar. Direct te aanvaarden. Br. onder No. 221 bur. van dit blad. Br. onder No. 220 bur. van dit blad. een mooie zwarle PIANO. Adres te bevragen Bur. van dit blad. gevraagd voor halve dagen. P. G. Adres ZONNEVELD, Veenhuizer straat 27a. te koop. ook per voer, thuis bezorgd. Adres A. Huurdeman, Groentenhan- der, Soesterbergschestraat. voor 3 halve dagen in de week, voor het incasseeren van wissels, Aanmel den persoonlijk bij de Van Weedestraat No. 11 Soest. met 1 Februari, van 's morgens 8 tot 's middags 2 uurniet beneden de 16 jaar, in een klein gezin. Wilhelminastraat 29. 2e Wsteringpad 2, Soest hoek Laanstraat Knippatronen naar maat verkrijgbaar Heden ontvangen tegen verlaagde prijzen, prima Wilegen en Peppelen klompen, zeer goede pasvorm Beleefd aanbevelend. Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOEMMAGAZIJN Groote sorteering Dames- Heeren- en KinderSchoenwerk Electr. Schopn- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting. Op MAANDAG 28 JANUARI 1294 des voormiddags half elf, zal in Café voorheen C, Middelman, Birktstraat 17, te Soest, worden Het sioopen van de over blijfselen der door brand vernielde perceelen Birkt straat 19, 21 en 23 te Soest en het daar ter plaatse bou wen van een dubbel winkel huisje. Het bestek met teekening is vanaf DINSDAG a.s. tegen betaling van f2.— verkrijgbaar aan het Bureau VAN ZANTEN BATENBURG, Van Weedestraat 26 te Soest. Vraagt gratis stalen en prijs. Werkplaats Veenhuizerstraat No. 40 Beleefd aanbevelend. KERKPAD Z.Z., 9 - SOEST. Handel in alle soorten Opslagplaats GROOTE MELM. Wegens daling der varkens- prijzen noteer ik vanaf beden Vette lappen t i 0,55 Doorregen lappen f0,65 Magere lappenf0,75 Carbonade f0,70 Fricandeau en Rollade f 0,85 Prima Rundvleesch, concurreerende prijzen. Alles per 5 ons. Plus 2 cent keurloon. Beleefd aanbevelend, Beukenlaan 36 Soest Handel in Thuisbezorgd Briefkaarten vergoed, voor beginrvenden en gevorderden. Zeer billijke conditiën, KERKPAD Z.Z. 19b, SOEST OPGERICHT 1634 Jwynsfracit60. mum, Eierme 7.7% VET _50_ Kg. 10.. 2'/q 5 1 Z'/a 25 0.65 1.25 2.87'A 5 50 Bij afname 25 Kg Franco levering" WEDERVERK O O PERS VRMRGT CONDITIES

Soester Courant | 1924 | | pagina 3