Balss itimie; lEOIfilRISITIE-UITIEBBOOP Da alom Stekende ROMA iel. c. Menu KITS leüiigCfiies 29 Tweede Blad Dr. P. de Vos. J. 1, VIII iBMiili A. R. Kiesvereen., Soesterberg 1 U-J-HflBlElM, ffliddeiijkstr. 3, ïelel. 182 F, BREURE Branüsioüen en Grimnandei f4,50 per H.L. f 1,70 per H.L. Net Dagmeisje Prof. Dr. H. Visscher Onderwerp: „WAAROM ANTI-REVOLUTIONAIR". OCHTENDVOER B.K. Geeft de beste resultaten. ^ode-Magazijn DE VLINDER ASgeh eele Opruiming, voorbereidende klas Kost e« inwoning Tekoopaangeijodei? Inwoning aangeboden Firma R, Scheurleer, langestraatU, Hilversum De SQESTERÜERGSCHE Vleeschhouwerij en Tel 22 Spekslagerij Tel. 22 W. S.VELTS¥IAPI Tuinen landliauwzaden HünsiBüQeders, irsedwu. lampen, enz. Siorsiraat 20. TE KOOP RECTIFICATIE. TE KOOP DAGMEISJE WONING TE HUUR DAMESFIETS eosiin- en Linerienaaisier Eenreuzendoos Schoencrême. 2 KWARTJES DOOZEN cent Boter, Kaas en Eieren. Wasscherij KALDEWAIJ A. P. VAN IJSSELSTEIN, W.PATER HALT HJaiooMenisanmoesL van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 2 Febrnuari1924 en de uitbreiding van den leerplicht in te voeren. Op de gemeentelijke en bijzondere scholen welke het zevende leerjaar reeds hebben en er uit 's Rijks kas betaling voor genieten, zal het z.g. uitstervingssysteem worden toegepast. Ter voldoening aan het aangekon digde voornemen strekt de indiening van het ingediende wetsontwerp, dat zoowel van de leerplichtwet als van de L. O.-Wet 1920 een wijziging b 'oogt. die op grond van haar tijde lijk karakter niet in de wetten zelve bel chaamd wordt, doch in een af zonderlijk wetsvoorstel is vervat, zoo dat 1 a afloop van den overgangs termijn od 1 Januari 1930 de oor spronkelijke wetsbepalingen automa tisch he leven. De inwerkingtreding der voorge stelde wet is blijkens ait. 8 gesteld op 1 Juni 1924, teneinde zoo spoe dig mogelij de beoogde verminde ring van uil laven te verki'jgen. Wordt oi verhoopt het voorstel niet vóór die datum tot wet ver heven, dan zal, naar te vre* zen staat, de wijziging v m financiëe'e bepalin gen in het ond -rwerp neei gelegd, tot groote verwarring aanleiding geven. De artikelen 1 en 2 hebben de strekking gedurende het tijdvak van 1 Juli 1924 tot en met 3f December 1929 een toestand in het leven te roepen, die bestond v 3ór de bij de wet van 15 October 1921 in de leer plichtwet aangebrachte wijziging en mitsdien de ze njnr'ge tijdelijk weer tot eer. zesjarige leerverplicming terug terug te brengen. Art. 4 brengt een tweeledige wij ziging mede van ïrt. 3 tweede lid der L. O.-Wet 1920. Vooreerst wordt het verplichte ze vende leerjaar a geschaft, door de scholen terug te brengen tot inrich tingen met tenminste zes achtereen volgende leerjaren. Gelijk bekend is, jn er nog tal van vóór 1 Januari li 21 opgerichte openbare en bijzondere rcholen, die nog nog niet tot een inrichting met zeven achtereenvolgende leerjaren zijn uitgebreid. De Regeering heeft daar toe de vrijheid gehad doordat art. 203 der wet gelegenheid gaf tot be houd van den bestaanden toestand tot 1 Januari 1925, .zonder dat de Rijks- en Gemeentelijke vergoedingen te loor gingen, Voor de na 1 Janu ari 1921 geopende lagere scholen, bestond de mogelijkheid om met zes leerlaren te volstaan, indien de Kroon de gelegenheid om aansluitend lager onderwijs in het 7e leerjaar te ont vangen in voldoende mate op andere wijze verzekerd achtte. Het aantal onderwijzers, dat vol gens art, 28 der Lager onderwijswet 1920 aan elke school moet verbon den zijn, houdt niet direct verband met het getal leerjaren der school; evenwel kan het op de school hou den van kinderen die na het door- loopen van het 6e leerjaar niet meer leerplichtig zijn, leiden tot zoodani ge stijging van de schoolbevolking, dat moet worden overgegaan tot ver sterking van het getal leerkrachten. Zal de lagere school in het algemeen ■moeten worden beperkt tot zes leer jaren, dan behoort het getal wettelijk verplichte onderwijzers aan die school te worden beheerscht uitsluitend door het getal der leerplichtige kinderen. Onderwerp: Jezus Christus en de Revolutie. Ned. Vereeniging voor bijbelver spreiding. De deze week langs de huizen in onze Gemeente gehouden collecte voor bovengenoemde Vereen, heeft opgebracht f 108.56. Voor den organisator van dezen arbeid de heer M. Buttenaar en alle medewerkers en medewerksters een groote voldoening. Moge ook deze poging tot steun aan de verspreiding van het Woord Gods rijken zegen ontvangen. Maandagavond kwam de A.R. kies- vereeniging in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap vaa den heer D. Algra. Na eenige discussie daar over werden de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester goedge keurd. Vastgesteld werden na tweede lezing de nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement. Volgens dit laat ste moet de voorzitter thans door de ledenvergadering worden aangewezen. Na gehouden stemming wordt de heer Algra daartoe bij meerderheid van stemmen benoemd. Deze kan echter een herbenoeming niet aanvaarden en en is van dit besluit niet af te brengen. In een volgende vergadering zal dus een nieuwe voorzitter gekozen moe ten worden. In zijn inleidend woord sprak de voorzitter er zijn leedwezen over uit, dat zoo weinigen de vergaderin der kiesvereer.iging bijwonen; 't zijn steeds dezelfde getrouwen. Zij, voor wie deze woorden echter bestemd zijn, hooren die natuurlijk niet, en daarom willen wij ze langs dezen weg over brengen en opwekken tot meerdere actie. Het gaat toch niet om bijzaken, maar 't gaat om beginselen. In dezen tijd is juist paraat-zijn eisch. SOEST-SAARN Opslagplaats KerkpadIS bij halte Soestdijk, Kantooruren 8-12 en 2-5 Telef. 133. Bestelkantoor Veenhuizerstraat 9 - Telefoon 77 Birktstraat 4 Ie Kwaliteit wegende 75 K.G. per H.L. wegende ongeveer 48 K.G. Het Bestuur der Chr. Scholen al hier hau Dinsdagavond de leden der schoolvereniging in vergadering bij eengeroept n om te beraadslagen over de mogelijkhe.d alhier te geraken tot oprichting van Chr. Fröbelschool. Nadat ver chilende leden zich ten gunste van dit idéé hadden uitge sproken wjrd een commissie benoemd, die dez<> zaak in studie zal nemen en te r.ijner tiJ rapport zal uitbrengen. Plaatselijk Nieuws. Paard op hol. Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur sloeg het paard van Butzelaar, het welk voor den wagen was gespan nen op hol. De wagen liep eerst met knecht en al tegen een boom, voor het huis van den Heer van Duuten, waardoor de knecht van Butselaar, die den wagen bestuurde in een hache lijke positie op het lemoen kwam te hangen. Hierna ging het in woeste vaart dwars den weg over en reed paard en wagen tegen een boom ter lin kerzijde van den weg. Hierdoor brak het lemoen af waardoor de bestuur der juist tusschen boom en wagen op den grond viel. Het paard holde nog een eind door, doch werd door voorbijgangers gegrepen. Wonder boven wonder kwam de bestuurder er met eéfi lichte ontvelling aan het hoofd af. Het ongeval was te wijten, doordat het paard was geschrokken voor een passeerende auto. E. Kloosterman. Wij herinneren nogmaals aan de Openbare Vergadering op Maandag avond 4 Februari 7.30 in de Chr. U.L.O. spreker: de heer E. Kloos- man. De H.er correspondent der arbeids bemiddeling alhier verzocht ons het hiernavolgende ter kennis van belang hebbenden te willen brengen, aan welk verzoek wij volgaarne gevolg geven. Bij verzoeken om in aanmerking te komen voor steun, teneinde naar het overzeesche te emigreeren, wordt het volgende riedegedeeld. Financieele steun wordt door de „Nederlandsche vereeniging" Land verhuizing niet verleend, de vereeni ging heeft voor dat doel geen Fond sen beschikbaar. Met financieele steun van over heidswege, liefdadige instellingen en dergelijke naar de Ver. Staten van Amerika te emigreeren, zou in strijd zijn met de Amerikaansche imigratie- bepalingen, die het binnenkomen van aldus gesteunde personen beslist ver bieden. Onze vereeniging en de Emigratie Centrale Holland willen echter trach ten om daarvoor in aanmerking ko mende personen, die niet te oud zijn en emigreeren willen, aan plaatsing in Canada te helpen. Voor plaatsing in Canada komen alleen in aanmerking sterke gezonde menschen, die goed met landbouwwerk op de hoogte zijn of met eenig on derdeel daarvan of uit den landbouw afkomstig en nog voldoende daarmede bekend zijn. Gehuwden zullen alleen dan ge plaatst kunnen worden, als de man bereid is eerst alleen vooruit te gaan. Alleen dan zal de vrouw direct mede kunnen gaan als er geen kin deren zijn en als zij ook verstand heeft van het werk op de boerderij, anders beslist niet. De woongelegen heid Iaat op de boerderijen in Canada vaak te Menschen over. Voor het noodige reisgeld zult U zelf moeten zorgen; als U het zelf niet heeft, zult U het moeten zien te leenen van familie of goede vrienden. Ook zoudt U zich voor het noo dige reisgeld, enz. kunnen wenden tot den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon (Armbestuur) tot Uw kerk genootschap of tot een of andere in stelling van liefdadigheid. Voor emigratie is per volwassene tenminste ongeveer f350 noodig, voor de bootreis naar Canada, voor lan dingsgeld en spoorkosten. Als U zeker is, dat U zulk een bedrag bijeen kunt krijgen, kunt U dat per brief melden aan de Neder landsche vereeniging „Landverhui zingl', afdeeling V.C. Bezuidenhout- scheweg 97, te 's-Gravenhage, of bij het Bemiddelings-bureau voor trans atlantische Emigatie, 's Gravenhage, Kaan van N. O, Indië 196 met insluiting van 20 cents aan postzegels, Bezoeken van aanvragers om ge steunde emigratie worden niet ont vangen. Het eventueel geleende bedrag, voor zoover niet geschonken door familie of anderen, is uiteraard een voorschot, dat zal moeten worden terugbetaald, zij het ook in kleine bedragen. De Emigratie Centrale Holland zal de voorschotgevers behulpzaam zijn bij de invordering, ontvangst en het overmaken der terug te betalen be dragen. Tot voorzitter der Commissie tot wering van schoolverzuim alhier is voor het jaar 1924 benoemd, de Heer J. H. A. Rupert en tot Secretaris de Heer G. H. Veenstra. Baritonsolist. Het uitgebreid en afwisselend pro gramma voorspelt een zeer geani meerde avond. Introducties zijn tot beperkt aantal verkrijgbaar bij het Bestuur. Nieuwe (M.)U.L.O. Er worden pogingen aangewend door het Bestuur der Engedaal school 1 of meer (M.)U.L.O. klassen te formeeren. Als dit gelukt zal onze gemeente, naast de R. K. en de Chr, (M.)U.L.O. ook een neutrale (M.)U. L.O. rijk worden. Tevens tracht bovengenoemd Be stuur een klasse voor voorbereidend onderwijs te vormen. Nu de tijd van toelating tot de L. S. op ongeveer 7 jaar is gesteld, zijn de kansen om te komen tot een voorbereidende school, een zooge naamde „bewaarschool" voor kinde ren van 4 tot 7 jaar zeker zeer gun- tig. Wij verwijzen verder naar de advertentie. Donderdagavond trad in de Rem brandzaal alhier op Dr. A. H. de Hartog van Amsterdam met een lezing over „Natuur en Geest". Spr. is een persoonlijkheid, die reeds door zijn verscheining imponeert, en de ver maardheid, welke zijn oratorisch talent naar buiten heeft, was zeker wel de oorzaak, dat het met aandacht luisterend publiek groot in getal was. De inhoud der rede zal door zijn gehoor, hetwelk uit verschillende elementen bestond, ook wel ver schillend beoordeeld worden. Laten we daarom volstaan met te zeggen, dat de niet te lange lezing in ieder geval wat taal en stijl betrof, schoon was. Off. Bekendmakingen. Zondag 10 Februari a.s. geeft den R. K. Middenstands-Ver. alhier haar jaarlijksche feestvergadering voor leden en genoodigden. De gezellige en zeer intieme feest avonden der Vereeniging zijn ons bekend en we twijfelen niet of ook deze avond zal een succes worden voor de R. K. Middenstandsvereeni- ging. Men heeft de hand weten te leg gen op het zoo zeer bekende en ge vierde Utrechtsche humoristische Mannen-Ensemble, bestaande uit een 15-tal personen, terwijl mede aan het welslagen van deze avond zullen medewerken de heeren Ch. van Wierts, Humorist en J. Huurmans, Christelijke Oranjevereeniging. Woensdagavond kwam de Chr. Oranjevereeniging onder praesidium van den heer C. Uiterwijk in gezel lige vergadering bijeen. Inderdaad het mag een prettige avond worden genoemd, door het bestuur aan de leden bereid. Prettig en opwekkend. De Rembrandtzaal was geheel ge vuld met leden en genoodigden, een gezellige stemming maakte het tot een genoegen mede aanwezig te zijn. Als sprekers voor dezen avond waren uitgenoodigd de plaatselijke predikanten Ds. D. P. Brans en Ds. J. Hoek. Door familieomstandigheden kon Ds. H. niet aanwezig zijn en trad in zijn plaats op Ds R. E. van Arkel van Utrecht. Een Zangkoortje, eigenlijk slechts een dubbel gemengd kwartet, onder leiding van den heer Jongsma ver leende hare medewerking, die op hoo- gen prijs werd gesteld. Het moet ge zegd, de heer Jongsma is een kranig dirigent, die zijn jongens en zange ressen aan een touwtje heeft, de uit gevoerde nummers werden uitstekend gezongen. Als solisten verleenden belangloos hunne medewerking Mej. M. Stam (sopraan) en de heer H. Jongsma (viool). De hartelijke toejuichingen aan beide solisten gebracht waren zeker ver diend. Het is een genot de zoo fijn be- heerschte stem van Mej. Stam te be luisteren en de viool van den be kenden vioolleeraar den heer Jongsma zingt onder zijn vingers de schoonste melodiën. Als eerste spreker trad op Ds. P. Brans, die zijn gehoor bepaalde bij de Goddelijke autoriteit van het Gezag, dit uitwerkende voor het geheele le ven, van gezin, Maatschappij en staat, om ten slotte op te wekken tot voort durend gebed voor ons geliefd Oran jehuis. Na de cpauze sprak Ds. R. E. van Arkel over „Het Koningschap bij de Gratie Gods". Vanuit Psalm 72, den Konings psalm, verklaarde Spr. des konings taak aldus. „Hij zal de ellendigen des Volks richten, in gerechtigheid." De Koning is er voor het Volk, voor de armen en verdrukten. De Koning die eigen eer zoekt is geen Koning naar Gods bedoeling. Een echt koning is een herder. Abram herdersvorst als David, die van achter de schapen werd ge roepen. De hoogste koning is Jezus Christus, de goede herder zijn leven stellende voor zijn schapen. Deze gedachten brengt Spr. over op het Oranjehuis. Willem I. Een vader des Vaderlands. Een vorst en herder. Hij gedenkt in zijn sterven, zijn arme volk en zingt in Marnix lied van zijn arme schapen. De rij der Oranjes doorgaande zien wij in tijden van druk Oranje-vorsten die het Volk uitredden in de kracht des heeren. In tijden van voorspoed, als het volk rijk is, zijn de Oranjes zwakker, Onze geliefde Koningin is het voor beeld van een Koningin bij de gratie Gods. De laatste jaren hebben wel be wezen, dat zij leeft voor het volk. Als daarom socialisme en Com munisme vorsten en troonen weg wil len hebben, uit naam van he} volk schaart Neerlands volk zich om den troon zijner Koningin, want zij is er om het volk. Te ruim half elf werd deze goede avond gesloten, nadat Ds. Brans Eere Voorzitter der Vereeniging in dank gebed is voorgegaan. Burgemeester en Wethouder der gemeente Soest brengen ter openbare kennis dat door den keuringsdienst van waren te Utrecht proces-verbaal is opgemaakt tegen Arie Pater, Veen- pad 8 alhier, wegens het afleveren melk van ondeugelijke samenstelling. Soest, 30 Januari 1924. De Burgemeester voornoemd, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren E. Reinsma en H. A. Brugman en E. Jacoba z. Laar. Willem Kraaij. Hendrika Everdina d. v. G. H. Assink en H. J. Levers. Gerardus Eduardus Richardus B. A. Brummer en C. A. M. Hendriksen. Sonja Theodora d. v. J. Tichelaar Overleden Cornelia Sukel, 52 jaren, echtgenoote van W. Hasselbach Johanna Lagerweij, 75 jaren, weduwe van E. Kuijper. Gehuwd Leendert van Stuijvenberg en Jacoba van Putten. Gevestigd. E. van Beek met gezin Nieuweweg 84 van Amsterdam. W. H. M. Nienhuijs Ruijs. Andries- sestr. 9 van Denzig. P. Huijsen met gezin Koudehoekstr. 6 van Twello. M. Vlaanderen met gezin Julianastr. 59 van Amsterdam. E. Blaauwendraad met gezin Andries- sestr. 7 van Leersum. J. Alkema Nieuweweg 66. van Utr. J. Sjasink met gezin Schrikslaan 53 van Amerfoort. E. R. Behrend met gezin Turfstraat 4a van Heemstede. J. J. van Roest Kooiweg 4 van Lopik. A. Quandel Lindenlaan 16 van de Bilt. E, Karhoff Bosstraat 5 van München Gladbach. H. M. Zwier met gezin Verl. Post weg 49 van Amersfoort. S. van de Stadt met gezin Heuvelweg 32 van Zaandam. Vertrokken. W. Becker naar Zeist Karper Vijver laan 15. W. J. Kampers met gezin Leerdam Ruiterstr. 28. W. de Kruijff naar Weesperkarspel 's-Gravelandscheweg. H. M, ter Burg naar Utrecht Malie singel 29. J. C. van Reoijen Utrech: Vleutensché Vaart 9. H. van Brummelen met gezin Ouden- Rijn No. 33. C. Ebbenhorst naar Haarlem Anegang J, Fokkema naar Gladbeek Adelaarstr. 9. A. Janssen naar Voorburg Koningin- nelaan 13. Arbeidsbeurs. Gevonden voorwerpen paardendeken, tabaksdoos. Iade uit een auto, ijzeren sleutel, damestaschje met inhoud, mondharmonica, gouden, lorgnet in etui, 1 paar dames-hand- schoenen, 1 rol isoleerband, stoffen ceintuur, huissleutel. Aangeloopen een hond en een kat. Donderdagavond (7 Januari) houdt de Pluimvee-vereeniging te Soester- berg haar jaarvergadering in het Hotel „Huis ten Halve." Voor Anti-Militair. Vereen, al hier, zal op 12 Februari in de Rem brandtzaal in een openbare verga dering als spreker optreden, Dr. B. de Ligt, van Den Haag, Voorzitter van het Intern. Anti-Militair. Bureau, met het onderwerpNieuwe oorlogen dreigen. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Metselaars 7.4 Timmerlieden 8 Opperlieden 17 Schilders 4 Grond-arbeiders 10 Losse-arbeiders 25 Land- en tuinbouwarbeiders 4 Kantoorbedienden 3 Stucadoors 1 Chauffeurs 2 Behangers l Bakkers 3 Mecaniceins 1 Sigarenmakers 1 Stokers 1 Toneelspelers 1 Kerkberichten. SOEST. Zondag 3 Febr. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D, P, Brans. Nam. 2.30 (Doop) Ds. D. P. Brans. Geref. Kerk. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te ÏO1^ uur Hoogmis. Nam. 2.30 Lof. Geref. Bond Woensdagavond 6 Febr. 's avonds 7 uur in de Rembrandszaal Ds. J. Timmer van Er'melo. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur den Eerw. Heer W. Falter, nam, 6 uur bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer W. Falter. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R. K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechisatielokaal der Ned, Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. Ie Zondag van de maand verga dering. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 23: 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonia" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson' in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6'/28 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O. school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mannznzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Ativertentiën. ZONDAG 3 FEBR. AANWEZIG IVSed. Doei. Arts. KERKPAD Z.Z. 23, TELEF. 35 „Klein Jonkers Hofstede" Spreekuur fondsleden 's morgens van 81/;) tot 9i/2 uur. Particulier 's middags van 1 tot 2 uur. gevraagd van 14 of 15 jaar voor huiselijke bezigheden als 2e meisje. Ook een naaister voor alle voorko mende naai en stopwerk 1 dag per week. Adres: Birktstraat 80. Lid der Tweede Kamer spreekt D.V. WOENSDAGAVOND 6 FEBRUARI, 8 uur in „Huis ten Halve" te Soesterberg. Geestverwanten en alle belangstellenden vrijen toegang, HET BESTUUR. Neemt proef. Fa W. Koedijk, Barneveld. Sprekend bewijs leveren de Legwedstrijden waar uitsluitend B.K. wordt gevoerd. Alleen verkrijgbaar Bezorgen zonder prijsverhooging. LAANSTRAAT 77. BAARN Volgens de nieuwe wetswijziging mogen op de L.S. geen leerlingen worden toegelaten, vóór ze 6^/2 jaar oud zijn. Bij het bestuur der Chr. School bestaan plannen, daarom een te openen, waar de kinderen op den gewonen leeftijd dus 5VS jaar kunnen worden toegelaten. Men gelieve zich hier toe te vervoegen bij ondergeteekende voor 10 Februari a.s. Tevens zal een begin gemaakt worden met het program der vereeniging, door aan het gewone onderwijs nog toe te voegen het onderwijs in FRANSCH, DU3TSCH EN WISKUNDE. L. C. HACK, Hoofd der School, met huiselijk verkeer aangeboden, in gezin zonder kinderen, of ook zit- en slaapkamer met volledig pension. Brieven onder No. 235, bur. van dit blad. een in goeden staat zijnde wit geëmai- leerd keukenfornuis met circulatie zoo goed als nieuw voor halven prijs, bij K. Janson, Bakkersweg 3, Soestdijk. Grof-, Hoef- en Kachel smederij. te Soesterberg gem. of ongem. kamers, met of zonder pension. Geen beroeps- pension. Direct bij tram en auto. 3rieven onder No. 236 bur. van dit blad, uitmuntend door zuiverheid en fijnen smaak, is vanaf heden alleen verkrijgbaar bij a 50 cent per pond franco thuis. Grootere bestellingen korting. Briefkaarten worden vergoed. levert li 1e kwaliteit tegen concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, JAC. v. d. BERG - Zeisterstraatweg 9 - SOESTERBERq Hanbel in NIEUWEWEG 3 - SOEST bij de Molenstraat. Zaden ook aan huis verkrijgbaar. vette varkens. W. v. d. Bosch, Verl. Kolonieweg 1. Zieken, Zwakken, en ouden van dagen, die geen kerk kunnen bezoeken en bezoek wenschen. gelieve opgaaf te doen, Koudehoekstraat 6. In de advertentie van den heer VAN IJSSELSTEIN, Dames-handwerken, in vorig No., is een fout gemaakt. Op genomen werd „handwerkdoekjes" dit moest zijn handwerkboekjes. een houten schuur voor afbraak en een drachtige zeug, uitgeteld 12 Fe bruari. Adres C. Verschoor Dorre- steinweg 1 AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. 'Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr .TI.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 61/s8 uur n.m. voor he eren 8— 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbe1 idersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Josej ph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. gevraagd niet beneden 16 jaar. door Mej. ALGRA, van Weedestraat 11, Aan te melden a.s. Maandag of Dins dagavond na 7 uur. voor klein gezin. Te bevragen Bur- gem. Grothestraat 20. ter overname aangeboden. Vaste prijs f 37.50. Adres te bekomen bureau van dit blad. Aanleg en onderhoud van Tuinen Beleefd aanbevelend, W. v. d. Bosch, Verl. Kolonieweg 1 Soest 2e Weteringpad 2, Soest hoek Laanstraat Knippatronen naar maat verkrijgbaar Hebt U nu al een doos geprobeerd Inhoud en kwaliteit gelijk aan VOOS' Beukenlaan 36 Handel in Soest Margarine, Plantenboter en Plantenvet. Ook Rundvet. Coelings Ontbijtkoek vanaf 15 tot 80 cent. Van Arks groote ronde Beschuit. Aanbevelend, Wed, G. van den BERG Rembrandilaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen Een RUSTIGE gedachte in de ON RUSTIGE schoonmaaktijd is: „Mijn gezellige handwerkjes zijn af". Daarom maakt ze NU, dames. Koopt een pret tig HoII. boekje en handwerkstof met toebehooren voor uw serrekleeden maakt kussens, spatkleeden, nacht zakken enz. enz. Koopt voor uw ba- byuitzet onze practische boekjes en aardige wol en vooral vraagt in lichtingen in fil. Benning waar een APART vertrek hiervoor is ingericht. —a—BB—— VAKKUNDIGE REPARATIE INRICHTEN IN ALLE SOORTEN MACHINES Gemakkelijke betalingscondilies BR1NKSTKAAT 15, TEL. 224 BAARN Heden ontvangen tegen verlaagde prijzen, prima Wilegen en Peppelen klompen, zeer goede pasvorm Beleefd aanbevelend.

Soester Courant | 1924 | | pagina 1