als i niet zul ml ie lis tol. SpreeHt turn lol M piflisü m de leest ilïoa® iiilze fisir liii ni He iHeerieMle-lelOiimeii let Soester Nieuwsblad WANNEER Rijwiel of Kinderwagen MMPiid Turf STRIJKER's Hoe wilt gij verkoopen Joh. Vervat CORRY LUYT Piano Leerares Woningbureau G. J. SMIT - (ONS BOEKENHUIS) A. BENNING's VERKOOPHUIS P. MAN Steenhofstr.5 Tel.S45 E.REMTJES rjJ.II SoestcSIJksohe Rijwielhandel Adres van vertrouwen» O» F. VGIGT Gilleffernesjes Geen nster brandstof mei zacht mr dan onze grove per H.L. f 2.00. N.V.LdeRuiter&Co Brandstoffenhsndel w ttsiMoira- rende prils van m u. iiiia droge harde Brandstoffenhandel 3e Jaargang No. 11 Gecontroleerde oplaag 2600 exemplaren. Verzending per post. Zaterdag 15 Maart 1924 soEm ito™d Gratis Christelijk Weekblad voor Soestdijk, Soest, Soesterberg en omgeving. Redactie-AdresC. F. W. RIETVELD - Talmalaan 28 Ingezonden stukken en vragen voor diverse rubrieken tot Woensdagavond. Adres te Soesterberg: C. J. VAN DAM, Zeisterstraat 15. Uitgave en druk: Van Weedestraat 15 - Soestdijk - Telef. 181 ADVERTENTIËN van 1-5 regels f0.75. Iedere regel meer f 0.15. Bij contract groote korting Advertenties tot Vrijdagmorgen bij den Uitgever. Baarn - Filiaal Soest Daar de schoonmaak wederom in aantocht is, maken wij U attent op onze ruime sorteering Werksponzen.werkborstels, zeemlappen, dweilen, witkwasten, bezems, luiwagens, raagbollen, stoffers, werkemmers, linoleum- en meubelwas, alle soorten poetsartikelen, kastpapier, kast rand, punaises, schoorsteenzeiltjes en rand Verder alles wat bij de schoonmaak behoort. Aanbevelend, A. BENNING. HnaaHQKaBEEasEiaasifiaasiBasHeEBBSBaBaaBraEHias Off. Bekendmakingen. UST DE RAADSZAAL HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ligt een verzoek met bijlagen van C. Dammatsk te Soest, om vergunning tot het op richten van een fabriek van lederwaren met een electromotor van 4 P.K. en verschillende machines op het per ceel aan den Dorresteinweg no. 3, kadastraal bekend in sectie G, no. 3137. Op Vrijdag 28 Maart a.s., voormiddags 10 uur, zal ten Gemeen tehuize te Soest gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lich ten. Zoowel de verzoeker, als zij. die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. "Soest; rpi'Maart "1924"."" Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, T. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het ver zoek van P. B. Rademaker, alhier, om vergunning om in het perceel Laanstraat no. 15, kadastraal bekend in Sectie H, no. 3842. een heete lucht- oven te mogen bouwen tot uitbreiding zijner broodbakkerij door hen is toe gestaan. Soest, 11 Maart 1924. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter openba ren kennis, dat gelegenheid tot kos- telooze inenting zal worden gegeven Dinsdag 18 Maart a.s., des nam. 3 uur, in de O.L. School te Soest, Kerkebuurt Woensdag 19 Maart a, s. des n. m. om 3 uur in de O. L. school aan de Beetslaan; Donderdag 20 Maart a. s. des na middags om 3 uur in de school met den Bijbel te Hees. Het nazien der ingeente kinderen zal geschieden op Dinsdag 25 Maart a. s. des n. m. om 3 uur in de O. L. school, Kerkebuurt; Woensdag 26 Maart a.s. des n.m. 3 uur in de O. L. school aan de Beetslaan en Donderdag 57 Maart a. s. des n. m. om 3 uur in de school met den Bijbel te Hees. De ouders worden er aan herin nerd hunne trouwboekjes vooral me de te nemen, terwijl het voorts aan beveling verdient, dat de armen der kinderen te voren goed met water en zeep gewasschen worden. Soest, den 13 Maart 1924. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. BOSCHB RANDEN. De Burgemeester van Soest ves tigt er de aandacht op, dat het, met het oog op het ontstaan van boschbranden, zeer gevaarlijk is in de bosschen brandende lucifers of andere voorwerpen, welke brand kunnen veroorzaken, neer te werpen. Een ieder wordt dan ook dringend verzocht zooveel mogelijk mede te werken om boschbranden te voorko men, terwijl allen worden aangespoord behulpzaam te zijn bij het blusschen van boschbranden. Soest, 11 Maart 1924. De Burgeweester, P. P. DE BEAUFORT. Overleg is het halve werk. Over de rooilijn. ZEx. wordt vriendelijk bedankt. Aangeboden diensten. Halt om half. Voorjaars- stemminij. Nadat op Vrijdag 29 Februari met een tweetal afgevaardigden van hee- ren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie en den Raad dezer Gemeente een conferentie had plaats gehad; betreffende het afstaan van gronden ten behoeve der provinciale werk verschaffing, kwam de Raad Vrijdag 7 Maart bijeen ter nadere bespreking en zoo mogelijk beslissing in deze zaak. De Voorzitter burgemeester Jhr. P. P. de Beaufort, spreekt er zijn leed wezen over uit, nogmaals den Raad te moeten bijeenroepen om deze zaak af te handelen. Na de bespreking met heeren Gedeputeerde Staten is echter veel misverstand weggenomen en is er goede hoop tot een voor beide partijen bevredigend resultaat te komen. Z.E.A. hoopt dat deze vergadering daartoe mag leiden, in het belang van de werkeloozen in deze Provincie. Door den Voorzitter is een formu leering opgesteld van de voorwaar den, waarop de Gemeente de gron den wenscht af te staan. Deze voorwaarden komen hierop neer dat 56 H.A. woeste grond aan Prov. Staten zullen worden afgestaan in erfpacht tegen een nader te bepa len canon. Gedeputeerde Staten zullen het terrein in twee jaren ontginnen, waar na het gemeentebestuur het recht heeft ten allen tijde, tegen billijke vergoe ding van den houtopstand, de gron den terug te nemen. De schatting zal geschieden over eenkomstig de normale ontginnings- waarde. Bij verschil zal een scheidsgerecht uitspraak doen. Met deze redactie van de overeen komst zullen Ged. Staten vermoede lijk accoord gaan, waarom de Voor zitter den Raad aanbeveelt in dezen geest te besluiten, wijl daarmede aan de vroegere bezwaren van den Raad is tegemoet gekomen. Een onoverkomelijk bezwaar blijven Ged. Staten echter maken tegen den voorgestelden erfpachtscanon van f500,— per jaar. Wel zijn zij bereid, indien een la gere canon wordt vastgesteld, ter conpensatie daarvan de opbrengst van het houtkappen ten voordeele der Gemeente te laten, met dien verstande dat de houtkap aan de Gemeente blijft. In verband hiermede stelt de Voor zitter voor de Canon te bepalen op f 100.— per jaar. De heer Endendijk zet zijn ziens wijze uiteen omtrent de opbrengst der te leggen bosschen gedurende de erfpachts-periode. Reeds vroeger heeft de heer En dendijk als zijn meening uitgesproken dat na twintig jaar, bij normale ont wikkeling, de jaarlijksche houtop brengst gemiddeld f20,— a f25,— per H.A. zal bedragen. Ten overvloede heeft spr. het oor deel gevraagd van iemand reeds jaren in de praktijk werkzaam. Deze schatte de opbrengst hooger en wel op gemiddeld f60.— f80.— per jaar. Hoewel deze raming vrij hoog is te noemen zegt de heer En dendijk, kan toch daaruit veilig wor den vastgesteld dat de door spr. ge noemde cijfers zeker niet geflatteerd zijn. De eerste tien jaren zal het on derhoud eenige kosten veroorzaken, daarna tot het twintigste jaar mag er op worden gerekend dat de op brengst de kosten kan dekken. Van het twintigste tot het vijftigste jaar is op grond van de reeds ge noemde cijfers een opbrengst te ver wachten van gemiddeld f1200.— per jaar. Spr. geeft dan ook in overweging het voorstel van B. en W. aan te nemen. Nadat nog enkele heeren opmer kingen hebben gemaakt of eenige in lichtingen hebben gevraagd, wordt de voordracht z.h.s. aangenomen. Als tweede punt is aan de agenda toegevoegd een verzoek van den heer J. Mets alhier om ontheffing van art. 9 van de Bouwverordening, inzake de rooilijn, waartegenover adressant een terrein vóór zijn perceel gelegen ter grootte van pl.m. 250 M2 kosteloos aan de Gemeente wil afstaan, ter verbetering van de verkeers-toestan den op de splitsing van de van Wee destraat en den Korte Brinkweg, on der beding dat het voorterrein steeds als plantsoen zal worden behouden, voor zoover het niet noodig is tot verbreeding der wegen. De Gemeente-architect adviseert gunstig en heeft een plan ontworpen, waardoor ter plaatse een groote verbetering wordt verkregen. De heer Mets zal hebben te zorgen dat de erf-afscheidingen tot genoegen van B. en W. in orde worden gemaakt en de stoep voor zijn perceel met tegels geplaveid. De heer van Elten maakt de o. i. juiste opmerking dat niet kan worden vastgesteld het voorterrein steeds als plantsoen te behouden. Het kan noodig zijn dit terrein op andere wijze te benutten voor verkeers behoefte. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met de door den heer van Elten gemaakte restrictie. Wethouder de Koning doet voorts nog mededeeling van enkele ingeko men stukken, zijn ressort betreffende. Door het Gemeentebestuur is aan de regeering subsidie gevraagd in de kosten van de Gemeentelijke werk verschaffing. Daarop is van Z.Ex. den minister van Binnenlandsche zaken bericht ontvangen, dat Z.Ex. bereid is 25% subsidie in de atbeidsloonen te ver- leenen, onder een aantal voor waarden. Een der voornaamste daarvan is, dat na 17 Maart e, k. geen hooger loon mag worden betaald als f0.25 per uur. Bij een werkweek van 45 uren, zou dan het weekloon f 11.25 bedra gen. Kindertoeslag nog huurtoeslag mag meer worden gegeven, op straffe van het verlies van het gelieele subsidie. 12 April a.s. moet de werkverschaf fing worden beëindigd. Naar gemaakte berekening zou het te ontvangen subsidie over de geheele periode hoogstens f 1250.— bedragen. B. en W. zijn van oordeel dat het beter is het subsidie onder deze voorwaarden thans niet te aanvaarden en daarover de reneering in voorzich tige termen mededeeling te doen en zoonoodig tegen den volgenden winter opnieuw aan te vragen. De Raad vereenigt zich met deze zienswijze en wordt dienovereenkom stig besloten. De verschillende voorwaarden zijn inderdaad zoo bezwarend, dat wij, gezien de betrekkelijk geringe voor deden, beter vrij kunnen blijven. Een loon van f 11.25 vond geluk kig geen enkele verdediger. Door Wethouder de Koning is namens B. en W. gepoogd, mede naar aanleiding van een gedane opmerking in den Raad, om de motor wals te verhuren aan de Gemeente Baarn. Aldaar bestonden plannen een eigen wals aan te schaffen. Hoewel zeer voordeelig aangebo den, geeft genoemd Gemeentebestuur de voorkeur aan een eigen wals. Deze mededeeling geschiede om de Raad in kennis te stellen met de pogingen van B. en W. om dit krachtwerktuig productief te maken. Verder ontvangen B. en W. mach tiging voor pl. f800.—"hout te ver - koopen, waarvan f 400,zal komen ten bate van bet grondbedrijf en f400.— ten bate van de gewone middelen. De Raad verkeerde blijkbaar, onder invloed van hst zonnige weer, in een vooijaarstemming. Bij de rondvraag had niemand iets op het hart en in een uur tijds was alles afgehandeld. Diploma M. t. fc. d. T. Voor beginnende» en verge vorderde». Nieuweweg 95 - Soest Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand.'Inbraak etc. Belast zich met aan sn verkooop van Villa's, Landhuizeii, Winkelhui zen, Bouv/terreinen en viste goederen Kroniek van de week. Daar zijn ze weer. Van je vrienden ir.oet je hei maar hebben. Babel en Bijbei. Ratjetoe. Theunis is weer als minister-pre sident teruggekeerd, en. z'n ministerie heeft niet veel wijzigirg ondergaan. Een verandering ech:er is er, die niet onbesproken blijven kan. 't Be treft de aftreding van gaspar, en het intreden van den Heer j^aul Hijmans. Dit is geen vooruitgang. Zooals ge U zult willen herinneren is de heer Hijmans de man, die voor 'eeni ge jaren maar even Zeenwsch-Vlaan- deren, en Limburg bij iBelgië wilde inlijven. 1 Dat is hem toen ni« gelukt. Maar hij was vandicL^annen toch En al is de internati^Rue verhou ding er nu niet naar/dat de heer Hijmans zich nog eens) weer gekke sprongen kan veroórlooven, het spreekwoord is bekendeen vos ver liest wel z'n streken, maar niet z'n haar. Was dat maar waar! We zullen zien welke haren hij kwijt is ea waar hij nog mee rond loopt. Volgens de berichten is hij al z'n annexatie haar kwijt. Dat heeft hij niet verloren maar laten knippen, we hebben dus nog best kans dat het weer aangroeit. Van je Vrinden moet je het maar hebben. Dat kunnen de heeren Ludendorff en Kahr c.s. van elkander wel zeg gen. Algemeen is de gedachte, dat von Kahr gehandeld heeft, zooals hij han delde alleen op gezag van hoogge plaatste personen, die hem tot dien reuzenzwaai genoodzaakt hebben. Von Kahr zelf doet het voorko men, alsof hij maar comedie heeft Tandarts Tandtechnicus houden spreekuur iederen Donderdag avond van 6-9 uur, ten huize van J. VAN GOOR, Middelwijkstraat 5, Soestdijk. Anderen echter zeggen, dat hij hetzelfde doel had als Ludendoff en Hitier, maar met een Wittelsbacher op den Keizerstroon, terwijl Luden- dorf een Hohenzollern wenschte. Waarschijnlijk komt er nog wel meer los. 't Zijn nu nog slechts vage ver moedens, dat von Kahr een roomsch keizer uit het Beiersche regeerings- huis wenschte, en dat daarom Lu- dendorf, den vorige week zoo uit z'n slof schoot tegenover de Room- schen. We krijgen dat heele proces nog eens. Want nu zijn Ludendorf en Hitier c.s. de beklaagden, maar dan worden von Kahr en von Lossow het, en 't zou niets verwonderen, dat die beklaagden, van nu, dan pas hun groote argumenten aandroegen, en dan pas, met de zwaarste beschul digingen komen. Maar misschien gaat het straks wel net als in een roman, dat ze elkaar krijgen. In moderne kringen, die te religi eus zijn, om zich bij eenige kerk te voegen, of in kringen die heel niet religieus en ook niet kerksch zijn, maar die toch altijd een open oor en een ontsloten hart hadden voor de moderne Bijbelcritiek. was het een zoo goed als uitgmaakte zaak, dat onze Heiland en Heere Jezus Chistus nooit op aarde geleefd had. Dat Bijbelverhaal was wel mooi voor arme lui, en menschen die niet beter wisten, maar zij, zie je, zij had den de berichten uit de eerste hand, en ze vertelden u, met een medelij dend glimlachje, dat het heele ver haal omtrent Jezus maar een mooi verzinsel was. Ze hebben dat al eens vroeger gedaan, toen gold het de torenbouw van Babel in de vlakte \an Sincar. Maar toen de onderzoekers, daar zoo n ding vonden, toen werd 't las tig vol te blijven houden, dat het er nooit was geweest. Nu lees ik dezer dagen, dat een Fransche ethnologische missie, die met regeeringsopdracht in Zuid-Tu- nisië werkt, daar documenten vond, die door die archeologen zouden be schouwd worden als het oorspron kelijke Romeinschc militaire bevel schrift, dat Jezus voor Pilatus bracht en dat tot de kruisiging leidde. Wat ze nu w.eer zullen zeggen. Eenigen tijd geleden ontmoette ik ook zoo iemandal die pro/etiën uit het het oude Testament waren maar verzonnen, om indruk op de menschen te maken. Ik kwam echter al ras tot de conclusie, dat hij er geen voldoende kennis van had. Hij zwamde maar anderen na, en vroeg mij toen hem eens een pro fetie te noemen die eerst later uit- Ik wees hem toen op de profetie welke Jesaja geeft in hoofdstuk 13 19-22. Alzoo zal Babel, het sieraad dei- koninkrijken, de heerlijkheid, de hoo- vaardigheid de Chaldeën, zijn gelijk als God Sodom en Gomorro omge keerd heeftdaar zal geen woonplaats zijn in eeuwigheid, en het zal niet bewoond worden van geslacht tot geslachten de Arabier zal daar geen tent spannen, en de herders zullen daar niet legeren; maar daar zullen nederliggen de wilde dieren der woes tijnen en hun huizen vervuld worden met schrikkelijke gedierten, en daar zullen de jonge struisen wonen, en de duivelen zullen daar huppelen en wilde dieren der eilanden zullen in zijn verlaten plaatsen elkaar toeroepen mitsgaders de draken in de wellus tige paleizen: haar tijd toch is nabij om te komen, en hare dagen zullen niet uitgesteld worden. Zou je nu ooit verwachten, dat Londen of Parijs door de menschen zou verlaten worden zoolang als er nog trotsche paleizen stonden Al was het dan maar alleen opdat dakloozen er in zouden kunnen huizen. Dat is met Babel geschiedt. De geschiedenis meldt, dat de ste den Seleucia en Cteslphon werden gebouwd, en dat al de edelen van Babel hun vorst volgden en zoo wa ren de prachtige paleizen op eenmaal verlaten. De dienaren en aanhangers der machtigen volgden hunne heeren, en de handelaars konden in de doode stad niets meer verhandelen. Eenige jaren daarna, begeert de despoot-alleenheerscher een heerlijker jachtgebeid, en maakt de stad Babel tot een jachtplaats en daartoe vulde hij de heerlijke paleizen met allerlei wildgedierte, Die huizen konden daar niet altijd blijven staan, ze storten in en de LI een aanschaft, ga dan eerst naar de - ruines en kelders en onderaardsche gangen werden bevolkt met tijgers en hyena's, zoodat geen reiziger de stad kon genaken, zelfs de Arabie ren niet, die in horden door het veld zwerven, die nu juist niet bang zijn voor een tijger of een leeuw maar in die streek komt voor een schorpioen met een doodelijken beet benevens giftige slangen. En ten laatste, om maar niet meer te noe men, zou de stad in eilanden wor den veranderd er. z- i de roerdomp erhu'zen, Dit is gebeurd, in de laatste helft van de vorige eeuw, toen door een merkwaardige ver stopping van de Eufraat het geheele land overstroomd werd en veran derd is met Babel in een waterpoel. Hij zou nog eens spoedig terug komen om te spreken over de ge schiedenis van Babel en van Tyrus en van Damaskus, maar hij moet nog komen. Hij had zich eenvoudig niet de moeite genomen een en ander te onderzoeken en wauwelde het maar klakkeloos van een andere wauwe laar na. De Heilige schrift geeft zedeleer, en beschrijft geschiedenis en toestan den, welke deongeloovige wetenschap, tegen wil en dank, in bet eind, einde lijk zal ontdekken. Nog steeds komen nieuwe schandalen aan het licht in Amerika, betreffende petroleum belangen. De een na de ander brand er z'n vingers aan, en straks zitten er heel wat oliemannetjes in de nor. In Amerika is een geweldige mijn ramp gebeurd, welke aan 174 men- schenlevens, wel een einde zal gemaakt hebben. Een geweldige ontploffing deed een groot deel van den mijn instorten waardoor de mijnwerkers niet meer naar de schacht konden komen, en daar in de diepte der aarde, als 't ware levend begraven werden. Poincaré zou aan de Fransche afgevaardigden in de commissie van deskundigen opdracht hebben gegeven om zooveel mogelijk toeschietelijk te zijn op de onderdeeien, om daarvoor de hoofdzaak naar z'n zin er door te krij gen, Voorts zou hij, Poincaré, bereid zijn consessies te doen aan Engeland, als deze direct een flink voorschot in contanten geven om de franc wat op te kikkeren,alle schulden die Frankrijk aan de gealiëerden heeft te schrappen, in ruil voor de schrapping van een deel der Duitsche schuld, handhaving van een nominale bezet ting in het roergebied tot Duitsch- land aan z'n verplichting heeft vol daan en handhaving van de Duitsche kolenle veranties. Of men daar in Engeland aan zal willen Waar de Engelschen al hun schuld aan de Ver. Staten zullen voldoen, staat het te bezien of ze nu maar met een deftig gebaar, al de Fransche schuld aan hun kwijtschelden zullen. 11-3-'24. Gz. Drogist - Opticien aanzetten 5 cent per stuk. Eerste Soester Electr. Brillenslijperij. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Wijkverpleging Soesterberg. Nu het 17de jaarverslag der Ver- eeniging „Wijkverpleging Soester berg" weder aan de leden is rond gestuurd, willen wij hen, die tot nu toe nog geen lid van onze Wijkver pleging zijn en dus dit jaarverslag niet ontvingen, langs dezen weg eens herinneren aan haar bestaan en haar wijze van werken. De Vereeniging is aangesloten bij het Groene Kruis, haar gebouw ligt aan den Dolderschen weg No. 24. De Wijkverpleging bezit een ruime voorraad verplegings-artikelen, welke zij aan minvermogenden kosteloos of anders volgens tarief uitleent. C i. e Wijkzuster is ten alle tijden bereid haar hulp te verleenen. „Geïntroduceerd behoeit een wijk zuster niet meer te worden", schijft terecht de Voorzitter der A. N. V. Soest - Nieuwstraat 14, Telefoon 103 Baarn - Terrein S.S. - Laanstraat Telefoon 274 en 83 het Groene Kruis„men kent ze reeds in stad en land. Men voelt het reeds als een tekort, als een verzuim, als een gebrek aan liefde en sociale zorg, indien zij hier of daar nog ontbreekt". Onze Wijkverpleging bestaat nu reeds 17 jaar en wij roepen het u toe: wordt lid, ondersteunt ons werk en in tijd van ziekte kunt ge op de hulp der wijkzuster rekenen. In Soest is nu ook een afdeeling van het Groene Kruis opgericht, welke zich in Soes terberg voornamelijk ten doel stelt hulp in de huishouding te verschaffen. Hoe prachtig kunnen die beide ver- eenigingen elkander aanvullen. Waar de wijkzuster haar werk in zieke- kamer of kraamkamer gedaan heeft, komt de hulp in de huishouding dit werk voltooien. Mogen deze enkele woorden uw aller belangstelling in de Vereeniging „Wijkverpleging Soesterberg" hebben opgewekt. De penningmeesteresse Mej. van Goudoever, „Scherpenhof" Soesterberg en Mevr. Scheffer „Hen- drika-oord" Soesterberg zijn altijd gaarne bereid verdere inlichtingen te versterken. G. Uitvoering van Religieuze cantaten. Men verzoekt ons het volgende te willen melden Het is den heer Piet Tiggers mo gen gelukken, voor de op 16 en 17 April a.s. in .Amicitia te Amersfoort uit te voeren Cantaten: „Der Tod Jesu" van Heinrich Graun en „Mein Freund ist mein und ich bin sein" van Georg Bohm, de medewerking te verkrijgen van Mejuffrouw Janna Brandsma (So praan), Mevrouw Sanders, Spruit Landskroon (Alt), en de heeren Louis van Tulder (Tenor), Jan Dekker (Bas), Gerrit v. d. Burg (Orgel) en Henk Ramselaar (Cembalo). TELEFOON 84 Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Metselaars 25 Timmerlieden 3 Opperlieden 16 Schilders 2 Grond-arbeiders 12 Losse-arbeiders 13 Kantoorbedienden 2 Behangers 1 Toneelspelers 1 Land- en tuinbouwarbeid:rs 4 Chauffeurs 1 Metaalbewerkers 1 Bouwkundig Opzichters 1 Magazijnmeesters 1 Stucadoors 1 Bakkers. 1

Soester Courant | 1924 | | pagina 1