ZfiiwlneiemsFieMenszi Zuidereng KITS 30 Meubelen Kuis-, iel-, Grol- en La Porie Co - Bankiers Tweede Blad Dr. P. de Vos. Dr. Groenman. Beste Dnd Net Meisje Sinaasappelen, ianflepiinen, enen, Mü-SiiiPi Van Weedestraat 5 Telefoon S 54. RenteuMiiioiw Oiro-ReReningen 3'U °l. 'slaars. The Quaker Gats Company Ühicago Ful 0 Pep Kuiken Opfokvoer. CHSG-STAföTER GR0WING MASH Hlnd-SaS^è Aank.Boerenknecht TE KOOP TE KOOP TE HUUR TE KOOP Meid-Huishoudster Dienstbode. Te koop nel meisje of He iMer. Beste Kleische Poters Kunsiinoeiiers, Broedmaen. lampen, Thermomeiers enz. Sreoorsiroal 28. JiJepiiijiiRKill W. Sternerdiog Prima Kieipoisps Fa. POL, Be- „an 73 OPENBARE VERKOOPING. I. Een Huis met Erf en Tuin II. Een perceel Weiland ili. Een voor vele doel einden geschikt perc. Grond, 43 perceeien gehakte Sparren Ong. 20 perc. Takke- bossen Een reuzendoos Schoencrême, 2 KWARTJES DOOZEN voor cent A. P. VAN SJ8SEL5TEIN. J. J. F. van Woudenberg IfliiBQpmiilMttl Tuinmeubelen ■♦van Dijk B+B Likdoorntinctuur 3. Kraal, Drogisê K. JAMBON repareeren Uil F. LAiYIËRIS, MEUBELMAKER BIJKANTOOR SOEST. Rentevergoeding voor depositio's Direct opvorderbaar a 31/* 0/° 's jaars Met 1 maand opzegging 33/,t °/0 4 o/ 3 maanden 6 1 jaar «V. 5 van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 15 MAART 1924 TUINBOUW. Zaadplanten. Een fout. welke met de zaadplan ten dikwerf begaan wordt, is het te vroeg buiten te zaaien. Dringend moet ik dan ook aanbevelen, om de bloemzaden, welke in de vollen grond moeten worden uitgezaaid, toch voor al niet te vroeg buiten uit te zaaien, vooral de in April dikwijls zoo veel vuldig voorkomende drooge oosten of noorderwind is dan oorzaak, dat veel van de gezaaide gewassen mis lukken. Het meeste bloemenzaad is fijn van korrel, waardoor het niet gewenscht is. het met veel aarde te bedekken. Zoo'n bovenste laagje aarde nu schuift spoedig weg, waar door het zaad bloot komt te leggen dikwijls ook wegstuift, en door de vogels wordt weggepikt. Het beste is met zaaien te wachten tot de maand Meivoor vele soorten kan het nog wanneer het zaad maar in de Meimaand in den grond komt. Men zaait in zoo uoodig van te voren vochtig gemaakte aarde, en bedekt het zaad met een laagje van pl. m. een centimetec eveneens voch tige aarde. De aarde drukt men daar na met een schop eenigzins aan. waarna men den grond om het uit- droogen te beletten, bedekken kan met stukken mat of kleed. Is het dan nog noodig de grond te begieten, dan kan dit boven op de matten gebeuren, welke het vocht wel aan den grond mededeelen. Deze wijze van gieten is beter dan de grond zelve te begieten, welke anders daar voor spoedig hard wordt en er ook gevaar is, dat het fijne zaad wegspoelt. Wanneer het zaad ontkiemd is, dient onverwijld de bedekking weg genomen te worden. Ter bescherming verdient het dan nog wel aanbeveling eenig rijshout over de plantjes te leggen, die dan nog zeer zwak zijn. Gewoonlijk zijn na een viertien dagen de plantjes sterk genoeg, dat ze ook deze bescherming kunnen missen. De bij vele lezers bekende Leeuwen bek, is een zaadplant. welke men in de maand September buiten uitzaait en tegen de winter beschut, men heeft dan vroeg in den zomer bloeien de planten, welke langdurig bloeien; ze behoort tot een der sterkste zaad- planten. Men zaait verder in Mei in den vollen grond, o.a. Calliopsis, Centrau- rea, Chrysanthemum carinatum, Clar- kia, Eenjarige riddersporen Chineesche anjers, Escholtzia, Gaillardia. Godetia Gyesophila elegans' (het sluierkruid,) de zonnebloem en verschillende hier aan verwante soorten: kunnen ook einde April gezaaid worden. Iberis, Impatiens, Lupinus, hooge en lage, soorten, Malva Moschata, Nigella damascena, Oenothera, Popaver, waar onder soorten zijn welke als snijbloem veel waarde hebben, de bekende Reseda, Scabiosa, Viscaria, Saponaria, enz. Meestal is op de zaadpakjes de tijd van zaaien wel vermeld. Asters, bloemen welke in den nazomer veel genot geven, zaait men bij voorkeur onder glas, doch kunnen buiten uitge zaaid, bij gunstig weer ook nog wel tot hun recht komen. Voor de pronk- erwt, (Lathyrus), is de tijd van zaaien reeds begin April, deze kunnen wel tegen een beetje koude, en geven vroeg gezaaid de meeste bloemen. Wat hier vermeld is maar een opsom ming van de vele verscheidenheid der éénjarige zaadplanten, welke buiten uitgezaaid kunnen worden. In een volgend nummer hoop ik eenige tweejarige soorten te bespreken. RADIO. Vorige week hield de heer A. A. van Sluiters voor de radio club een zeer interessante en leerzame lezing over de z. g. Heaviside-laag, een onderwerp dat bijzonder actueel is in verband met de onlangs verrichte onderzoekingen van een Zweedsch professor in het cryogeen laboratorium van prof. Kamerling Onnes te Leiden. Niet alleen voor de astronomie (Noorderlicht) doch ook voor de geluidsleer zijn deze onderzoekingen van belang, in verband met de voort planting van het geluidimmers is soms een sterke ontploffing op zeer grooten afstand hoorbaar en dichter bij niet. Ook de radio golven vertoonen dit zelfde verschijnsel en een zeker station kan vaak heel goed gehoord worden op grooteren afstand, terwijl het op veel kleiner afstand niet gehoord wordt. Dit nu was het geval bij de waarnemingen van Dr. de Groot in Indië. Deze vond nl. dat er 'snachts geen verbinding was tusschen het radio station Ambon en Hr. M. pant serschip Tromp, die toen slechts op 150 K.M. van elkaar verwijderd wa ren. terwijl mtt het op 860 K.M. verdei gelegen station Koepang wel verbinding was. De oorzaak hiervan bleek te liggen in het aanwezig zijn van twee heuvels, hoog 530 en 830 M. tusschen de twee stations in, welke (in verband met den afstand der stations) geringe hoogte reeds directe rechtlijnige ont vangst tegen hield. Overdag was er echter wél verbinding en dit verklaar de reeds prof. Eccles in 1912 door aan te nemen dat dan de lucht geïo niseerd is door het zonlicht, geleidenn wordt op onregelmatige wijze ed zoodoende de radio golven gedeelte lijk absorbeert, breekt en terugkaatst, zoodat dus overdag de voortplanting niet rechtlijnig behoeft te zijn, doch buiging kan optreden. Des nachts kan dit natuurlijk niet en voor recht lijnige voortplanting zijn die heuvels nu een bezwaar. Hoe dan echter te verklaren, dat het zooveel verder gelegen Koepang wel werd gehoord Daarvoor maakt men nu gebruik van de Heaviside-laag, waarover nu onlangs de onderzoekingen liepen. Deze bestaat nl. uit een goed gelei dende laag van stikstof in vasten toestand (kristallen) rondom de aard oppervlakte op pi. 180 K. M. hoogte, het dikste aan de polen. De radio golven worden nu door die laag teruggekaatst, en op deze manier werd het station Koepang goed gehoord. In het geval Ambon- Tromp kon die terugkaatsing niet plaats hebben, daar de theorie leert, dat op die kleinere afstand geen terugkaatsing tegen de grenlsaag plaats heeft, doch de trillingen in dat geval ge broken door de laag heengaan. Men krijgt dus zones van geluid en van stilte. Hoogstwaarschijnlijk zijn ook de zoog, „freaks" momenten, dat een doorgaans zwak station plotseling enkele oogenblikken zeer hard door komt, gevolgen van die terugkaat sing. Hierin ligt, ook voor de radio amateurs, nog een waarnemingsveld open, aangezien men alleen die ver schijnselen goed kan bestudeeren als men beschikt over veel en nauwkeu rig studiemateriaal. Het bestuur der radio club heeft den heer v. Sluiters bereid gevonden in den vervolge eiken lsten en 3den Vrijdag van de maand voor de club een lezing te komen houden, bij voorkeur over een onderwerp, waar over de leden te kennen hebben gegeven gaarne iets te willen hooren. Plaatselijk Nieuws. „Lydia" De meisjesvereeniging op G. G. Lydia alhier vierde Woensdagavond Op 't Hoekje koop je voor elke hen Dat zonneschijn brenge in de kuikenren. Zie advertentie in de „Bedrijfs Pluimveehouder" van 7 Maart met levertraan voor de eerste 6 weken voor 6 weken tot 6 maanden wordt door ons zonder prijsvethooging geleverd. Kunnen de kuikens niet voldoende van zon profiteeren voer dan Chic Starter totdat de dieren bijna volwassen zijn. CHIC-STARTER Per pond 21 ct. 10 K.G. f 4.— 25 K.G. f 9.- 50 K.G. fl7,50 GROWING MASH Per pond 18 ct. 10 K.G. f 3,40 25 K.G. f 7.60 50 K.G. f 14,75 Eerdaags verschijnt de qrochure voor de voeder methode van bovenstaande voeders welke op aanvraag gratis wordt verstrekt. Kuikenzaad A 15 ct. p.p. 1, R 11 ct. GEMENGD GRAAN met hennepzaad en zonnepitten 14 cent per K.G. f 13.20 100 K.G. Ochtendvoer per K G. 177*. Per 100 K.G. f 17— Voor thuisbezorging wordt 1 cent per K.G. berekend. De Pluimveevereeniging Soesterberg. DESTA. SCHEFFER. haar 3e jaarfeest onder leiding van haar eminenten eere-voorzitter, den heer J. H. Isings Jr. In zijn openings woord liet hij uitkomen, dat verjaar dagen van bezinning behooren te zijn, Dan moet er voor ons gevoel rekenschap van worden gegeven, vanwaar we kwamen en waarheen we gaan, Als een vereeniging feest viert, komen er conflicten in de gedachten, hoe wij voor ons zelf gestaan hebben, en moet er rekenschap gegeven worden omtrent onze personen en ons leven, en ook van den kring, waar aan wij onze krachten en gaven hebben gegeven. Spr. wijst op drie symbolische feitenKaïn, de torenbouw van Babel en Jozef, Kaïn moet met groote voorzichtigheid voor zijn persoon tege moet getreden worden. Als een koning komt hij tot ons, brengt een offer, naar schenkt zichzelf niet weg, en zijn offer wordt niet aangenomen. Jozef, de jongeling spreekt in beel den, als gevolg waarvan de wrevel zich de handen naar hem uitslaat, en weg is Jozef. Toch handhaaft hij zich, omdat God hem handhaaft. De idéé van Babels torenbouw i: heden ten dage ook nog niet verloren. Een massa-eenheid is het doel van bepaalde volksgroepen. In de open baring van Johannes ziet Johannes weer het Babel als de wereldmacht, maar ook aan 't eind der dagen de vernietiging van het geweld. Ook in onze kringen is organisatie- vereering gekomen. Spr. noemt aller eerst het gezin. Waar, vraagt spr. vindt ge een zuiver harmonieus gezinsleven? Daarna noemt hij de kerk, en in de derde plaats het ver- eenigingsleven. Het doel van het vereenigingsleven moet zijnzij voor u, en gij voor haar. Deze schoone rede werd met de grootste aandacht beluisterd. Daarna werd het wel voorziene programma achtereenvolgens afge werkt. Inleiding, voordrachten en zang wisselden in verscheidenheid elkander af. Het was in 't kort ge zegd een genot de prestatie van de dames na te gaan. We konden bij de vorige jaarvergaderingen vergele ken vorderingen constateeren. Inderdaad heeft een meisjesvereen. als Lydia recht van bestaan in onze gemeente, en heeft zij door aanslui ting met naburige vereenigingen een stap in de goede richting gedaan. We wenschen haar een langdurig bestaan toe. „Het Groene Kruis." Te Soesterberg werkt de huisver zorging nu ook. De bezoeksters, bij wie men hulp kan aanvragen zijn: Mevrouw Desta, 't Hoekje, Soester- bergschestraat, Mevrouw C. J. van Dam. Zeisterstraat 15b en Mejuffouw De Ruiter, Ons Belang. Het magazijn is voorloopig geves tigd ten huize van Mevrouw Desta, 't Hoekje, Soesterbergschestraat, waar men ten alle tijden verplegingsartike- len kan krijgen. Te Soest is het magazijn voorloo pig ten huize van Mejuffrouw Van der Werf, Eemstraat 2, gevestigd, alwaar men de verplegingsartikelen kan aanvragen. Woensdag 19 Maart des avonds 8 uur Ledenbijeenkomst in de Chris telijke U. L. O. school Spoorstraat Speker Dr. M. de Hartogh uit Amsterdam. Onderwerp werken op Sociaal ge bied. Allen die belangstellen in ons werk zijn welkom. Bijbellezing Soesterberg. Vanwege de Gereformeerde Kerk van Zeist zal door den WelEerw. Heer Ds. Siertsema, op Woensdag 19 Maart, des n. m. half acht uur, in de zaal van Hotel „Huis ten Halve" een bijbellezing worden gehouden. Op de algemeene ledenvergadering van de Coöperatieve Spaar- en voor schotbank „Boaz" voor Utrecht en Omstreken, gehouden 29 Februari j.1. werd de Balans en de Winst- en ver liesrekening per 31 December 1923 goedgekeurd en het dividend bepaald °P «t* Dankbaar valt te constateeren, dat het bedrijf ook in het laatste jaar 1923 gunstige resultaten heeft opgeleverd. In de samenstelling van het bestuur en den Raad van Toezicht kwam geen verandering, doordat de aftre denden, n.1. de heeren Mr. J. J. de Waal Malefijt en Corn. Bongenaar als bestuursleden en Prof. Dr. H. Al- dershoff als lid van den Raad van Toezicht, werden herkozen. Alle credieten werden in 1923 aan een revisie onderworpen, waarbij ver nieuwd onderzoek naar credietnemers waarde van onderpanden, enz. werd ingesteld. Verliezen werden in 1923 niet geleden. De controle van de balans en winst en verliesrekening werd opgedragen aan de H. H. Gebrs. Wierenga, Ac countants te Utrecht, die geconstateerd hebben, dat de balans en winst- en verliesrekening volkomen met de boek houding der Bank in orde is bevonden. Na aftrek van alle bedrijfsonkosten (salarissen, enz.) werd van de netto winst f5000.- toegevoegd aan Af schrijving Gebouw en f 17690.78 aan de Reserve, die daardoor gestegen is tot f76881.02V2. Dividendbewijs No. 10 is vanaf heden betaalbaar. A.R. Kiesvereeniging. Voor de A.R. Kiesvereeniging hoopt Maandagavond 17 Maart, half acht, in de Chr. U.L.O. alhier, te spreken de heer C. F. W. Rietveld over De Sociale Wetgeving, een Anti- Revolutionair beginsel". Chr. Besturenbond. Vrijdagavond 21 Maart, half acht, in de Chr. U.L.O., jaarvergadering van den Chr. Besturenbond. Spreker de heer Karei Lodeesen; onderwerp „Stoffelijke en Zedelijke Alcohol en Tuberculose. Dinsdag 4 Maart j.1. heeft de afd. „Huis ter Heide en Omstreken" van het Nationaal Christelijk Geheelont houders Verbond een propaganda- avond gehouden in het Chr. Tehuis voor Militairen te Soesterberg. Als spreker trad op Dr. J. v. d. Spek met het onderwerp: „Alcohol en Tuberculose". Volgens Spr. is alcoholisme een maatschappelijk ver schijnsel met alcohol als middelpunt, geexploiteerd door drankfabrikanten herbergiers enz. Door geregeld alcoholgebruik ver ziekt en verzwakt het lichaam; de organen worden aangetast, verliezen hun weerstandsvermogen en vallen zoo gemakkelijk ten prooi van de tuberkelbacil. Daarom het spreekwoord: de al cohol is hec bed. waarin de tuber kelbacil zich rustig kan verblijven. De tuberkelbacil is een klein staaf je; ongeveer een millioen van deze staafjes gaan in een kubieke milli meter. Menschen, die door deze tuberkel bacillen aangetast worden noemt men Tuberculoos of teringlijders. In 1920 stierven alleen aan tuber culose ongeveer tienduizend men schen. Alcohol misbruik doet de zelfcon trole verslappen en juist bij tubercu lose is zelf controle zoo noodig. Met een woord van opwekking om tot oprichting te geraken van een afdeeling te Soesterberg sloot spreker zijn leerzaam betoog. Door eenige leden v«n de afd. Huis ter Heide werden e enige liede ren gezongen, terwijl di heeren de Keizer en Hogendoorn eenige mu ziek nummers ten beste gaven. De opkomst van belangstellenden was matig. Een volgenden keer bi ter, Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen terug te be komen bij de politie: een ceintuur, een huissleutel, een kinderarmband, een boodschappentasch, een onder deel van een machine, een handtaschje een motorhandschoen een handschoen (hanbmof), een wollen ceintuur, een een koperen moer van een wagenrad. Te Soesterberg: een niskelen hee renhorloge. een zak aardappelen een gouden dames-zegelring, schijf en moer van,een auto. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Soest werd gedurende de maand Februari 1924 Ingelegd f 18.631.03. Terugbetaald f 16.450.06. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 5051. Onbestelbare stukken. Lijst van Onbestelbare stukken, terug ontvangen te Soest in de 2e helft der maand Februari 1924 Simon Arendson, Amsterdam. W. Kaales, Laren. P. U. E. M., Utrecht. K, Haberstoch, Bazel. Brand. Vorige week Vrijdag ontstond brand in een perceel, gelegen aan den Korten Hartweg, genaamd „Salem". Het personeel der Vrijwillige Brand weer was spoedig ter plaatse, doch kon helaas niet veel uitkeren, daar in de nabijheid geen wdrci wes krijgen. De oorzaak van den brand is onbekend. Aanhouding. De politie hield een krankzinnige aan die was ontvlucht uit het krank zinnigengesticht te den Dólder. Door hare goede zorgen is deze weder op de plaats van bestemming aangekomen. R. K. Middenstands-Vereen. A.s. Dinsdag, 's avonds 8 uur, houdt de R.K, Middenstands-Vereen, alhier een ledenvergadering in het St. Joseph gebouw. Burgerlijke Stand Geboren Dina Hendrika d. v. B. H. Elting en H. W. Elferink. Wilhelmina Antje d. v. G. van 't Klooster en C. v. d. Grift. Tijmen z. v. H. van Lambalgen en C. M. Laere. Johannes z. v. H. Westerveld. en M. Knoppers. Johanna Martha d. v. P. A Hilhorst n C. v. d. Bremer. Annie d. v. D. Hornsveld en A. M. Klaassen. Getrouwd B. J. M. Koenen en B. Sluse. C. Nijhof en W. H. Besselsen. Overleden \alberta Scharrenburg. oud 9 mnd. d. v. B. scharrenburg en A. van Essen. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gyran. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 672—8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Josepli-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Flerv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, \an 12 tot 12.30 uur. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. Ie Zondag van de maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 12—1 uur, n.m. Openbare school, Beetzlaan, Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30—1.30 uur n.m. Maandag. Jongelings vereen op Geief. Grondslag „Spreuken 23 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, W o e n s d a g. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvanq 8 uur n.m. Kinderkoor „Euphonin" in de Ned. Herv. Kerk. aanvang 5 uur. n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Gymn. Vereen. „Simson" in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 67,-8 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Chr. Knapen ver een. „David", Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangveri en. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O. school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. Gereformeerde Knapen Vereeni ging in de consistorie der Geref, Kerk, aanvang half 7 n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann mzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. ,,De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van -Maison Okhuysen, aanvang 8 uur n.m. De praktijk heeft reeds wezen, dat jaar be- een onfeilbaar geneesmiddel is voor wonden en winterhanden en voeten. In doozen van 30 ct. en potten van 60 ct. en f 1.00. Vraagt Uw drogist. KerkbencSvten. SOEST. Zondag 16 Maart. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10Vs uur Hoogmis. Nam. 2.30 Lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. M. G. Gerritsen, pred. te Amersfoort. Voorm, 9,30 en nam. 5.30 uur Ds. J. Hoek. Nam. 6 uur in de Ned. Herv. Kerk Ds. K. J. v. d. Berg Amerfoort. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix, Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. lieer W. Falter. uit Doom. Geref. Kerk. Woensdag 19 Maart des avonds half acht uur, in de zaal van Hotel Huis ten Halve, door Ds. Siertsema van Zeist Bijbellezing. Adverftenêiën. ZONDAG 16 MAART AANWEZIG ZONDAG 16 MAART AANWEZIG Telefoon 150. Bij vonnis van de Arrondissement Rechtbank te Utrecht d.d. 5 Maart '2-'is W. Arendsen, Aannemer wonende te Soest, verklaart in staat van faillissement met benoeming van den EA. Heer Jhr. Mr. F. de Marees van Swinderen, lid van voor noemde Rechtbank, tot Rechter-Com- missaris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. L. STADIG, Advocaat-Procureur. Amersfoort, Maart 1924. Arnhemscheweg 17. gevraagd voor terstond, goed kun nende melken, bij T. Schimmel, Pij nenburgerlaan 5, Soest. een dubbel Villatje te Baarn, 2 min. van spoor en bosschen; de een ver huurd voor f 800,— en de andere voor f 600,— per jaar, waarvan de eene vrij komt November a.s. Koop prijs f 18000, Verkoopet is gene gen f 15000,— hypotheek te geven. Te bevragen bij den Makelaar H. J. van Duursen, Baarn Telef. 266. wegens vertrek, een partijtje eet-aard- appelen (zand) en poters en pl.m. 5 H.L. haver, alsmede 2 varkens-land- hokken. Adres; G. R. van Leeuwen, Veenpad 10. De ondergeteekende maakt bekend, dat schulden, door zijn vrouw ge maakt niet door hem worden betaald. B. HOOGLAND. ruime Zitkamer met Serre en groote Slaapkamer met pension. Te bevr. C. J. van Dam, Rijksstraatweg, Soesterberg. te koop; te bevrager Rijksstraatweg, SoeL wegens vertrek, een zoo goed als nieuw Damesrijwiel. Billijken prijs, adres: J. Plug, Oudegrachtje 17. gevraagd. P. G. Liefst 2 ochtenden per week. Soesterbergschestraat 10 d. gevraagd in gewoon burger gezin. Beetzlaan 41 Soestdijk. Gevraagd een flink meisje voor dag of dag et» nacht. Adres Mevr. Engelfriet. Soesterbergschestraat 5. 18 jonge hennen, wit leghorn, volop aan den legook per 6. Steenhofstraat 61. Mevrouw van Soest, Soesterb. str. Uc, vraagt wegens teleurstelling een verkrijgbaar, Rode Star en Eigenhei mers f6.per mud. W. Verweij, Achterweg 12. Groote keuze Zilver Heeren en Da mes remontoirs vanaf f 8—, 8,25, 9,— 10,90, 11,85, enz. Nikkel Heeren remontoirs f 3,50 3,85 5,50 7,60 enz. Post Spoor remontoirs f 10,85. Heeren en damespolshorloges f 4,25 5,— enz. Het beste adres voor uw witwerk tijdens de schoonmaak is Schilder en Behanger Soesterberg Tevens ontvangen zuivere Zweed- sche koolteer, Bruine teer, groene en bruine Carbolineum. Alles prima en zeer billijk. ook uitgeteld bij minstens 50 stuks. Alle soorten Noten. Amandelen, verch gebrande Pinda's, ook uitgewo gen bij minstens 5 K. G. enz. enz. Vroege en late in 10 sooron. Alleen aan handelaren. BelecM jbevelend. Pakhuis Veldweg 1 KWEEKERiJ EIGENDOMSWEG Woonhuis: NIEUWEWEG 28, Telefoon 144. PRIMA PLANTEN Overwinterde Bloem-, Bred. gr. en Roode Kool planten a f 1,f 0,80 en f 0,75 per 100. Pruimeboomen (gele zeer vruchtdra gend) fl,—.per stuk, per 100 f9,50 Pruimeboomen (Leiboomen) Reine Victoria f 3,25. etc. De Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op DINSDAG 18 MAART 1924, s' voorm. 11 uur in het Hotel „Eemland" te Soestdijk PUBLIEK VERK00PEN: a. d. Veerhuizerstraat te Soest, pl. gem. 64, groot 12 A. 55 c.A. Verh. vcor f34.50 p. m., tot 15 Mei 1924. Te bezichtigen Maand, en Donderd. van 2—4 uur. a. d. Eemweg te Soest, Kad. Sectie A. Nos. 620—621, groot 1 H.A. «4 A. 90 c.A. Verh. voor f320.— p. j., tot 31 Oct. 1925 aan H. Ebing. zeer gunstig gelegen nabij het Stati on Soestduinen en de terreinen der Utr. Watecl. Mij., Kad. bek. gem. Soest, Sectie D. No. 1601, groot 75 Aren. Aanvaarding en betaling 1 Mei 1924. Inlichting ten kantore van gen. Notaris. Na afloop dezer verkooping zullen worden verkocht voor de Gemeente Soest: langs de Soesterbergschestraat, over de Schaperidrift en op het Stort van de Water 1. bij de Gemeenteloods a.d. Langen Brinkweg. Aanwijzer de Heer J. Vos. Opdag tot 1 Sept. '24, mits 2 so- liede en bij de verk. tegenw. medek. stellende. Hebt U nu ai een doos geprobeerd Inhoud en kwaliteit gelijk aan Door samenwerking met an dere firma's zullen we elke 2 a 3 weken aparte collecties handwerken afwisselen, zoo dat U steeds het nieuwste kunt koopen. HEDEN: Kussens, Theewarmers, Kinder jurkjes, Nachtzakken. Bovendien de groote sorteering die we steeds in voorraad hebben. Boeken zijde, kunstzijde, kunstwol. kluwen en strengen garens enz. Neemt U eens een kijkje, 't verplicht tot niets, in FILIAAL BENDING, Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie Inrichting Prima Artikelen Concurreerende prijzen. Valvoline motorolie f 0,40 p. liter. Ford olie f 0,40 Consistentvet f 0,45 Grondverf f0,70 Bruine teer f 0,35 Koolteer f 0,1S Carbolineum f 0,20 Creozout olieverf in kleuren 0,90 Prima steigertouw vanaf 20 tot 27 ct. Metseldraad per ons 35 Loog voor schoonmaken van muren 20 ct. Levering van alle soorten Tevens beleefd aanbevelend voor alle Timmerwerken. Amersfoortsehestraatweg 10. Soesterberg. Aan het zelfde adres Boonenstaken en Slieten te koop. Likdoorns en Eelfgezwellen verdwijnen radicaal binnen 3 a 4 en door te penseelen met ons Prijs per flesch met penceel en ge bruiksaanwijzing f 0.45 v.h. H. GELIBBELS" Soest Telefoon 121 Bakkersweg 3, Soestdijk Autog. Lasch-en Snijinrichiing heeft nog te koop een goed onderhou den KEUKENFORNUIS met cir culatie (Godin) en een CALOR1FEER met plaat,zoo goed als nieuw, voor SPOTPRIJS. Wilt U verzekerd zijn van goede Reparatie, laat dan Uwe City-Magazijn, Torenstraat 15 SOEST.

Soester Courant | 1924 | | pagina 3