irir. J. H. u. ffioarne -1. L. v, d. Berg ilËIÊlS Bediende Boodschap- tasschen perc. Ai Bureau voor Administratie en Belastingzaken Tweede Blad Dr.J.H. Rupert. Dr. Groenman. Broedeieren. Deuren, Ramen, enz. enz. Dankbetuiging. JANUS VAN DEN BRINK Naaister gevraagd Te koop Aangekomen Brandhout. Broedeieren Nette jongen gevraagd nel burger meisje TE HUUR Nette wasch gevraagd. DAMESRIJWIEL Te koop of te huur Gevraagd Manlijke of vrouwiijke gevraagd voor kantoor werkzaamheden. Br,on der 307 bur. v.d. blad. Jonge werkster Dagmeisje Ie kwalieit leder I - SOBSl Te koop Gevraagd BELASTSNGEN W. van Renselaar J. Verhoeff Wasscherij KALDEWAIJ Belangrijk© Houtveiling. JULIANAPLEIN 5 SOEST Telefoon 48 Telefoon 163 van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 3 MEI 1924 mer staat, hoe luider in zekere krin gen om hare afschaffing geroepen zal worden. Zóó gezien, is het de vraag of het wel gewenscht is, dat zij van de schouderen opwaarts boven de Twee de uitsteekt. Geen enkel college toch ziet zich gaarne het licht betimmerd. Maar aan den anderen kant kan men toch ook niet verlangen, dat de Eerste Kamer zichzelf opzettelijk op lager peil zou brengen. Het beste ware zeker, indien de Tweede Kamer er in slagen kon het verloren prestige in het land te her winnen. Wat daartoe noodig is, kan zij van de Eerste leeren. RADIO. Zondag aanstaande zal de Neder- landsche Seintoesteilentabriek te Hil versum draadloos uitzenden het con cert van het Amersfoortsch strijken- semble, dat verschillende muziekstuk ken ten gehoore zal brengen, waar van als no. 1 op speciaal verzoek de Hochzeitsmarsch van Mendelsohn- Bartholdy. Het „luistervinkenfonds" dei N. S. F. is thans gestegen tot f3300, bij eengebracht door 550 personen, dat is gemiddeld f6-! De Radio Club „Soest en Omstreken" heeft met het door haar vermelde bedrag werkelijk geen slecht figuur geslagen. Op de zeer geamineerde jaarver gadering van deze club is in principe besloten tot aankoop van een club toestel, dat alsdan geplaatst zal wor den bij Maison Okhuzsen. Men zal trachten nog deze maand het daarvoor benoodigd bedrag bij elkaar te krijgen. Plannen voor een feestavond zijn in voorbereiding. Zaterdagmiddag 3 Mei houdt de club een exursie naar de N. S. F. te Hilversum. De fietsers(ters) komen daartoe bijeen om 2 uur vóór Mai son Okhuysen. Plaatselijk Nieuws. Bijz. Vrijw. Landstorm. Afd. Soest. Op 23 April j.1. had des avonds in „Oranjehof", het Rustoord voor Onderofficieren, aan de Spoorstraat, een tamelijk goed bezochte bijeen komst plaats, van de leden van den Bijzonderen, Vrij willigen Landstorm, te Soest woonachtig, daartoe uitge- noodigd door de onlangs benoemde Plaatselijke commissie, afdeeling „Soest"1 De Voorzitter, de Heer Wüst, opent de vergadering, heet de aanwe zige leden hartelijk welkom en deelt de reden mede, waarom men gekomen is tot de oprichting van een plaatse lijke Commissie van de Bijzonderen Vrij willigen Landstorm, afdeeling Soest. Aan den Heer Burgemeester werd officieel mededeeling gedaan van deze oprichting en verklaarde Z.E.Achtb. zeer veel sympathie te gevoelen voor het instituut van den Vrijw. Landstorm en gaarne eens eene Vergaderidg te willen bijwonen. Daar de Commissie Z.E.Achtb. te kennen heeft gegeven, dat het bijwonen dezer eerste Ver gadering door allen zeer op prijs zou worden gesteld, doet het haar leed, Z.E.Achtb. heden avond niet in haar midden te zien. De Voorzitter verleent daarna het woord aan den Heer van Geldorp- Meddens, Secr. der Gewest. Landstorm Commissie, die nogmaals het doel van den Bijz. Vrijw. Landstorm uit eenzet, wijst op het nut van het houden van schietoefeningen, de leden op wekt tot deelname, daaraan tot het maken van propaganda en het aanwerven van nieuwe leden en hun bovendien wijst op het bestaan van het Landstormblad, dat poogt een onderlingen band tusschen de leden te leggen en waarin tevens gelegenheid is tot het stellen van vragen. De rede wordt met applaus begroet. De Voorzitter gaat daarna over tot het uitreiken aan de aanwezige leden van het door Hare Majesteit de Koningin geschonken portret, hetwelk dankbaar wordt aanvaard. Als dagen voor de te houden schietbijeenkomsten worden vastge steld de eerste Zaterdagen in den maanden Mei tot October, des avonds van 6-8 uur. Deze schietoefeningen zullen voor- loopig worden gehouden op de baan in Oranjehof, met marga-geweer. Ten slotte wordt besloten, dat de leden, die niet aanwezig waren, het hun door Hare Majesteit geschonken portret, voorloopig in ontvangst kunnen nemen ten Gemeentehuize, bij den Heer Groot, op vertoon van hun legitimatiebewijs. Niemand verder het woord verlan gende, dankt de Voorzittter den Heer Meddens voor zijne aanwezigheid, de leden voor hunne opkomst en sluit de vergadering. Raadsvergadering. De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroe pen tegen Dinsdag 6 Mei a.s. des namiddags ten 2 ure en zoo noodig des avonds ten 8 ure, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake vaststelling van den vermenigvuldigingsfactor der In komstenbelasting voor het jaar 1924/ 1925. 3. Vaststelling van het bedrag der kosten per leerling der O. L. School in verband met de vergoeding, uit te keeren aan de besturen der bijzondere scholen ingevolge art. 101 der L. O. wet. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Alge- meene Politieverordening in verband met het autoverkeer in de gemeente. 5. Idem tot wijziging der Algemeene Politieverordening in verband met an dere omstandigheden, welke wijziging noodig maken. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der veror dening. regelende de heffing van leges. 7. Voorstel van Burgemeester Wethouders tot wijziging der veror dening, regelende het beheer van het Grondbedrijf, zulks in verband met het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij de goedkeuring op de oor spronkelijke redactie werd onthouden. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een verordening, regelende de oprichting en het beheer van een wegenfonds. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een vrachtauto tevens sproeiwagen en ver koop van eenige paarden. 10. Vaststelling van de rekening 1923 van het trambedrijf. 11Stemming over het voorstel van het raadslid S. F. Besselsen inzake het tramvraagstuk, alsmede behande ling van het voorstel der tramcom missie en het voorstel van de raads leden A. Endendijk en P. C. W. Foeken. 12. Credietaanvrage van Burge meester en Wethouders voor bestrij ding van kosten wegens aankoop van banken en leermiddelen ten behoeve der O. L. School aan de Beetzlaan, als gevolg van toename van het aan tal leerlingen. 13. Opnieuw vaststelling van een besluit tot het aangaan van een tij delijke kasgeldleening in verband met een schrijven van Gedeputeerde Staten. 14. Vaststelling van een besluit tot verhuring van gemeentegronden. 15. Aanbieding van een verzoek van L. Dilman te Amersfoort om verbetering van een weg, met voor stel van Burgemeester en Wethouders. 16. Behandeling van het verzoek van C. Sevenhuijsen alhier om ver gunning tot het rooien van een boom. 17. Vaststelling van een besluit tot het verhuren der onderwijzerswoning aan den heer van Wely. 18. Behandeling van het verzoek der Oudercommissie te Soesterberg om uitbreiding van het aantal leer krachten aan de O. L. School aldaar, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot instelling van Bur gerlijk Armbestuur. 20. Aanvrage van Burgemeester en Wethouders om machtiging tot open bare verpachting van het jachtrecht op gemeente-terreinen. 21. Vaststelling van de bedragen door particuliere bouwondernemers verschuldigd voor aanleg en onder houd van nieuw aan te leggen wegen, 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van een be naming aan een weg te Soesterberg en behandeling van een ingekomen verzoek tot wijziging van den straat naam: Julianastraat. 23. Verzoek der woningstichting Patrimonium om verhooging van het bouwvoorschot ter bestrijding van meerdere kosten wegens stichting van arbeiderswoningen. 24. Behandeling van enkele ver zoeken om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening. 25. Behandeling van aanvragen om aankoop van grond. 26. Behandeling van een reclame inkomstenbelasting. A utodienst Baarn-Soest-Amersfoort. De heer Weimenga, de eigenaar van bovengenoemde autodienst, heeft deze overgedaan aan de Gebr. Stal te Amersfoort, van Mozart en „Wiegelied" van Willem Andriessen. Evenals bij vorige gelegenheden bekoorde Mej. Stam door haar mooie altstem. De rede van Mr. G. A. Diepenhorst te Zeist vertolkte op enthousiaste wijze den zegen, dien het Nederlandsche volk aan het Oranjehuis heeft te danken. Ondanks veel woelingen, zoowel in 't verre als in het nabije verleden, en ook in het heden, is het drievoudige snoer „God, Nederland en Oranje" nog hecht. Staande zong men daarop op spontane wijze het „Wilhelmus'. Na deze rede werd door den heer H. Jongsma 'n vioolsolo gegeven met pianobegeleiding van Mej. I. Jongsma, n.1. Larghetto, Sonate IV van Handel, en Stanco di pascolar (Venetiaansch lied). Na de pauze gaf de meisjesafdeeling van de Chr. Gymnastiekver. Simson een nummer stokoefeningen. Gezien de korte voorbereiding (naar wij vernamen is deze oefening slechts driemaal gerepeteerd) was het voor de jeugdige dames een kranige pres tatie, welke het publiek zeer op prijs wist te stellen, ten bewijze waarvan het krachtige applaus. De bloemen hulde aan de leidster der afdeeling, Mej. Jaarsma, was welverdiend. De onlangs bekroonde voordracht van den Heer A. Luijben, getiteld „De Kanarievogel", alsmede die, getiteld „De afgezette Burgemeester", wekte de lachlust der aanwezigen op. Zoowel Inhoud als gestie waren goed. Tenslotte nog een vioolsolo van den heer Jongsma, en daarna kwam het slotwoord van den eere-voorzit- ter Ds. Hoek, die het „gedachtenis vieren" in het juiste licht stelde. Na zingen van een couplet van het Wilhelmus gingen de aanwezigen voldaan huiswaarts. Vermelden we nog, dat behalve Mej.Jaarsma ook bloemen in ontvangst hadden te nemen Mej. Stam en Jongsma, terwijl de heeren Jongsma en Luijben elk een stoffelijk blijk van waardeering werd overhandigd. Deze aanbiedingen gingen vergezeld van een hartelijk passend woord van den ijverigen voorzitter der Chr. Oranjevereeniging, den heer C. Uiterwijk. Onweder. Tijdens het korte, doch hevige onweder, hetwelk ook boven onze gemeente woedde, is Zaterdag j.1. de bliksem ingeslagen in de woning van den heer G. Haks aan den Korten weg alhier. De schoorsteen en eenig huisraad werden vernield. In de naaste nabijheid moesten ee nige lampen van het electrisch licht en de telefoongeleiding het ontgelden. hoe Janus door de familie werd gewaardeerd en zijn werk op prijs gesteld, de feestdag j.1. Donderdag hem geboden is daarvoor zeker een doorslaand bewijs. Pijnenburg heeft feest gevierd, want Pijnenburg en Janus zijn één. het geen mag blijken uit het feit, dat een hem vorige jare gedaan aanbod om rust te nemen en een onbezorg- den levensavond te genieten door hem werd afgewezen. Als herinnering aan dezen dag werd hem des morgens door den Heer en Mevrouw Insinger een tuinbank, ee nige andere geschenken en een cou vert met inhoud aangeboden. Van de gelegenheid om den jubi laris ten zijnen hnize te complimen teeren werd een druk gebruik gemaakt, terwijl ook de Burgemeester onzer gemeente hem persoonlijk zijn geluk- wenschen kwam aanbieden. Hiermede was de feestviering niet ten einde, 's Avonds te 8 uur, inge haald onder de welluidende klanken onzer Soester Fanfare werd aan den jubilaris en vele genoodigden een gezellige avond aangeboden in het nog kort geleden geopende Hotel- Restaurant „De Grift" aan den U- trechtschen weg in de nabijheid van Pijnenburg. Door den heer Wolff, eigenaar van het Hotel en personeel van den heer Insinger was de zaal gezellig versierd, wat de prettige stemming zeer zeker deed verhoogen. Door genoemden heer Wolff en zijn ega werden een zes-tal voordrach ten met zeer veel succes voorgedra gen, terwijl muziek, voordrachten door genoodigden. aanbieding van bloemen enz. elkander afwisselden, alles Janus ter eere. Verzuimen we vooral niet te ver melden dat genoemde jubilaris de eer had een Koninklijke onderschei ding te ontvangen en door H. M. de Koningin begiftigd werd met de Zilveren medaille verbonden aan de Oranje Nassou orde. Emmabloempje Gelijk reeds in ons vorig nummer werd bekend gemaakt zal de verkoop van het „Emmabloempje" heden Za terdag 3 Mei. plaats hebben. Overgeplaatst. De brievenbesteller A. Hornsveld is met ingang van 1 Mei, als zooda nig overgeplaatst naar Baarn. Nieuwe zaak. Wij zijn uitgenoodigd een kijkje te nemen in de kortgeleden geopende kapperszaak van den heer Kohier. Met genoegen konden wij constatee- ren, dat bij de installatie van genoemde zaak vakkundige leiding aanwezig was geweest. Het geheel is tevens zeer geriefelijk ingericht. Het afzonderlijke aanbouwtje geeft een niet ongezellig zitje aan de wachtende clienten. De in de salon aanwezige kasten, toilettafel enz. zijn in eikenhout en in stijl vervaardigd, wat niet minder aangenaam aandoet. Den ondernemer veel succes. Juliana van Stolberg. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana hield de Chr. Oranjevereeniging Juliana van Stolberg alhier een fees telijke vergadering in de Rembrandt- zaal met een keurig programma. Na gemeenschappelijk gezang en een pittig openingswoord van den Voor zitter zong Mej. Stam met begeleiding van Mej. Jongsma aan de piano het bekende schoone lied „Van e Koningsvrouwe". Later werd nog ten gehoore gebracht. „Das Veilchen" Gestolen Paard. Zondag is door de Amersfoortsche recherche ten huize van H. J. v. d. B. alhier een paard i:n beslag genomen, hetwelk op de laatst gehouden paar denmarkt te Amersfoort was gestolen. 50-Jarige Echtvereeniging. Maandag vierde het echtpaar W. -. Asch en zijne echtgenoote M. v. d. Heuvel, wonende Beukenlaan al hier, hun 50-jarige echtvereeniging. Ter gelegenheid daarvan werd door de Soester Fanfare aan de beide oud jes een serenade gebracht, waarvoor nogal belangstelling was, temeer daar het weder gelukkig een weinig was opgeknapt, tegen den avond. Zichtbaar ontroerd dankte v. A, het fanfarecorps voor dit huldeblijk, waarna beiden in het bijzijn van fa milieleden en kennissen nog langen tijd gezellig bijeen bleven. Jongelings-vereeniging op Geref. Grondslag Spr. 23:26a. A. s. Woensdag hoopt de Geref. Jong. Vereeniging een openbare ver gadering te houden in de Christ. U. L. O., des avonds half acht. Als spreker zal dien avond optreden Ds. J. Hoek, Eerevoorzitter der Ver' eeniging. Het is een avond voor jong en oud en de titel van het te behandelen onderworp zegt reeds, dat er belang rijke punten zullen worden aangeroerd „Gods souvereiniteit en de verant woordelijkheid van den mensch" is het onderwerp, hetwelk Ds. Hoek zal uiteenzetten. Zeker geen gemakkelijke taakl Is het nog noodig Uw aller belan- stejling voor dezen avond te vragen? Mij dunkt van niet, want het is en blijft voor velen een moeilijkheid, de beide deelen van dit onderwerp met elkander te rijmen. Ieder is welkom en er zal gelegen heid woiden gegeven om met den spreker van gedachten te wisselen. Aanhouding. De politie te Soesterberg hield dezer dagen een landlooper aan, die in kenlijken staat van dronkenschap verkeerde. Hij bleek nog meer met de politie te verrekenen te hebben, want den volgendep dag werd hij door de politie van Maartensdijk af gehaald voor nader onderzoek van een aldaar gepleegde mishandeling. Goed vooruitzicht. Den woonwagenbewoner G.. die voor geruimen tijd door de politie werd aangehouden en verbaliseerd terzake vernieling en andere feiten, werd door de rechtbank te Utrecht veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf, twee dagen hechtenis en opzending naar 'n Rijkswerkinrichting voor den tijd van 2 jaar. Een maand logeeren. De caféhouder R. v. B. uit Amers foort, die onlangs te Soesterberg werd aangehouden, voor het in dronken schap een auto besturen, welke zaak gisteren voor den Kantonrechter werd behandeld, hoorde een maand hech tenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van een jaar tegen zich eischen. 50-jarig Amtsjubileum. J.1. Donderdag (1 Mei) was het 50 jaar geleden, dat Janus van den Brink in dienst trad bij den WelEd. Heer Insinger op het Landgoed „Pijnenburg". Als tuinknecht bij genoemde familie in dienst getreden werd hij later als tuinbaas aangewezen. Is het 50-jarig verblijf in zijn betrekking reeds een groot bewijs, Offf. Bekendmakingen. Burgerlijke Stand Geboren Hermannes z. v. A. v. d. Broek er J. de Ruig. Jan z. v. A. v. d. Berg en en D. v Reenen. Jvcob Hendrikus z. v. A. de Kruijf en J. M. Buijsen. Nicolaas z. v. G. v. Es en C. Nijburg. Abram z. v. A. v. Oosterom en Th. G. v. Dijk. Neeltje d. v. J. H. Dorresteijn en A. v. d. Heuvel. Anna Maria d. v. B, Beuken en M. C. Kerkhof. Ondertrouwd E. Breukelen en G. J^Onwezen. Overleden J. v. d. Brink, 4 maanden, z. v. W. d. Brink en T. Meerding. DIENSTPLICHT. Ik breng ter openbare kennis, dat het aanvragen van vrijstelling wegens broederdienst moet geschieden ter Gemeente-secretarie, afdeeling Mili taire Zaken, op Maai.dag 19 Mei a.s. tusschen 9 en 12 uur v. m. Soest, 1 Mei 1924. De Burgemeester voornoemd, P. P. DE BEAUFORT. JACHTWET. Ik breng ter openbare kennis, dat ter Gemeente-secretarie verkrijgbaar zijn blanco aanvraagformulieren ter bekoming van jachtachten voor het dienstjaar 1924/1925. Belanghebbenden worden uitge noodigd hun aanvragen ter bekoming dier akten, zooveel mogelijk vóór 1 Juni a.s. in te dienen. Soest, 1 Mei 1924. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. Gemeente Hilversum. Burgemeester en Wethouders van Hilversum maken bekend, dat tot 18 Mei 1924 des Maandagsavond van 6.30 tot 7.30 uur en des Dinsdagsmid dags van 1.30 tot 4 uur bij den Di recteur der Handelsdagschool gele genheid bestaat tot aangifte van leer lingen voor toelating tot deze school met ingang van den cursus 1924/25 (1 September 1924). Als leerlingen tot de voorberei dende en de eerste klasse worden toegelaten zij, die met goed gevolg een toelatingsexamen hebben afgelegd of, op grond van een verklaring, af gegeven door het Hoofd der school, welke zij het laatst bezochten geacht worden het onderwijs met vrucht te kunnen volgen. Om tot de tweede en derde klasse te worden toegelaten is noodig het afleggen van een toelatingsexamen. Het toelatingsexamen voor de voor bereidende en de eerste klasse wordt afgenomen volgens de eischen, in het programma der school vermeld, dat voor de tweede en derde klasse houdt verband met het onderwijs in de ver schillende vakken, dat in die klassen wordt gegeven. Het minimum-schoolgeld is bepaald op f 15.het maximum-schoolgeld op f300.per jaar; voorts bestaat ook gelegenheid tot kostelooze toe lating. De Directeur is bereid desgewenscht nadere inlichtingen te verstrekken. Hilversum, 29 April 1924. Weth. voornoemd. De Burgemeester. P. J. REYMER. De Secretaris, KARDUX. ZONDAG 4 MEI AANWEZIG ZONDAG 4 MEI AANWEZIG Kerkberichten. SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. nam. 2,30 uur Ds. D. P. Brans (Doop). Geref. Kerk. Voorm, 10 uur en nam. 6 uui Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te IOV2 uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Geref. Bond Geen dienst. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Voorm. 10,30 uur Dr. K. F. Proost van Zwolle. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Meyske, Em. Predikant te Hilversum. Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg. Voorganger Ds. J. A. Radix. Langs dezen weg betuigt onderge- teekende zijn oprechten dank aan allen, die den dag van zijn 50-jarig ubileum tot een onvergetelijken dag lebben gemaakt, inzonderheid aan den Heer en Mevrouw Insinger, Rentmeester, Personeel, Soester Fan fare en zoovele anderen. J. VAN DEN BRINK en gezin. Soest, 3 Mei 1924 Veenhuizerstraat 66. AGENDA. Vrijw. Brandweer, Soest OPROEPING VOOR OEFENING Sectie 1 (het Hart.) Oefening op Dinsdag 6 Mei 1924, des namiddags te 7 uur, nabij de Politie woning aan de Veenhuizer straat. Sectie 2 (Centrale Sectie.^ Oefening op Woensdag 7 Mei 1924, des namiddags te 7 uur, nabij het bramdspuithuis aan den Langen Brink- weg. Sectie 3 (de Birkt en Kerkebuurt.) Oefening op Woensdag 7 Mei 1924, des namiddags te 7 uur, nabij de Politiewoning in de Birkt. Alle leden worden beleefd verzocht hunne rijwielen mede te nemen. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven Timmerlieden 1 Grond-arbeiders 5 Losse arbeiders 16 Kantoorbedienden 3 Chauffeurs 1 Behangers 0 Bakkers. 1 Schrijvers 1 Slagers 1 Loodgieters, 1 Metselaars 1 Opperlieden 1 Schilders 1 Eand-en tuinbouwarbeiders 2 Metaalbewerkers 0 Stucadoors 0 Hulsknechten 1 Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 6V2—8 uur n.m. voor heeren 8— 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van half 6 tot half 7 in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R.K. Zus terschool Steenhofstraat, \an 12 tot 12.30 uur. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph. Ie Zondag van de.maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 12—1 uur, n.m. Openbare school. Beetzlaan, Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30—1.30 uur n.m. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 2:3 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in de Rembrandtzaal aanvang half 8 n.m, Dinsdag. Chr. Gymn. Vereen. „Simson' in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6l/o—8 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Knapenvereen. „David' Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescrendo" in de Chr, U.L.O' school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann*nzangvereen. Apollo' in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw, aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van Maison Okhuysen, aanvang 8 «ur n.m. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de trouwe diensten als tuinknecht en tuinbaas vervuld van 1 Mei 1874-1 Mei 1924 op Pijnenburg. De Heer en Mevrouw INSINGER-v. Uslar Gleichen Advertentiën. Voor uitsluitend prima afgewerkt ondergoed. Mag. Post, F. C. Kuipersr. 6-8. Hiermede betuigen wij onzen har telijken dank voor de groote belang stelling bij de herdenking van onze 50-jarige Echtvereeniging onder vonden. Fam. Van Asch. Soest, 3 Mei 1924. nieuw veeren bed, 1 pers. en kin derledikant met toebeh., wieg compl. met mandje, nieuw en gebr. vloer kleden, stof- en rolgordijnen en kisten. Te bevr. Julianastraat 28. 1 wagon beste Zeeuwsche blauwe Drielingen, f6,per mud, 9 ct. per K.G. franco thuis contant. W. Verweij. Achterweg 12. Te koop een partijtje brandhout en een paar deuren, Beetzlaan 71. Bij afwezigheid Hartweg 13. te koop Rhod Island en Barnevelders 10 ct. Gekr^ boerenkippen 9 cent Adi.cS- Pi-aalugiraebt—27- -- voor Loopwerk, ev. tevens ter oplei ding in het vak. F. C. Kuijperstr. 6-8. biedt zich aan, liefst voor den dag en bij kinderen. Oud 18 jaar. Ook genegen om in een winkel te hel pen Br. onder No. 301, bur. v. d. blad. ruim, nieuw gebouwd groot Burger woonhuis; centrum dorp. Adres te vernemen bur. van dit blad. Wit Wyandottes 25 cent Rhode Island Reds 15 Zilver Braekels 15 Wit Leghorns 15 Barnevelders 15 MOKVELD, Zwaluwenweg 23. Brieven onder No. 305 bur. v. d. blad. Tevens te huur een net gem. Zit- en Slaapkamer. Te bevragen bur. v.d. blad. gevraagd, z. g. a. nieuw, bekend merk. Br. met prijsopgave onder No. 302 bur. v.d. blad, een Huis annex Houtzagerij met inventaris te Soesterberg. Te bevra gen bij Mulder en Van Lunteren, Soesterberg. een meisje van 8 tot 12 uur bij Dames MUL, Van Weedestraat 24. Wit Ind. loopeenden, stam Van de Meer Co.. 15 cent. Reekleurige loopeenden 10 cent. Wit Leghorn 10 cent. Oude Grachtje 17. 's av. na 5 uur. Lectuur en inlichtingen over Theo- sophie en aanverwante stroomingen zijn te verkrijgen des Maandags van 2-4 en 7-8 uur. JULIANASTRAAT 51 en KOLONIE WEG 2. biedt zich aan. Br. onder No, 300 bur. v.d, blad. Mevrouw BREURE. Veenhuizer straat 9. vraagt een niet beneden de 18 jaar. Zich aan te melden 's avonds 7-8 uur. ontvangt U bij ons. Laat dus uw schoenen vakkundig repareeren tegen zeer lagen prijs. Heeren zooien en hakken f2,40 Dames -1,90 Voor kinderen naar grootte. Briefkaarten voor afhalen van werk worden vergoed. een Broedmachine voor 55 eieren, Prijs f27.50. Dagelijks te bezichtigen L. M. Verzaal, Bakkersweg No. 3. zelfstandige hulp in de huishouding f5.— per week. Nilsson Soesterb. str, 13. Aangiften en Adviezen. Maandags en Donderdags nam. 2-4 u. Woensdags en Vrijdags voorm. van 9V2-11V2 uur- En verder naar overeenkomst. Billijke tarieven. De Oud-Inspecteur der Gem. Belas tingen van Amsterdam, G. J. LANDWEER, _Ni».iM»>rliPPksfrgaf 10 Wieksloterweg 15 W.Z„ Soest Handel in Aardappelen. Versche groenten en Binnen- en Buitenlandsch Fruit. Scherp concurreerende prijzen. Prima zwarte en bruine tegen zeer lage prijzen Beleefd aanbevelend. Laanstraat Hoek Nieuwstraat. Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen SOEST. Deurwaarder D. DE GROOT te Amersfoort, zal op MAANDAG 12 MEI 1924, des avonds ten 6l/e uur precies, ten verzoeke van den Heer W. SUKEL, Brandstoftenhan- del te Soest, op diens erf aan de Beukenlaan aldaar. publiek om contant geld verkoopen: ongeveer Twee dagen voor den verkoop ge- nommerd te bezichtigen. Zegt het voort. Zegt het voort.

Soester Courant | 1924 | | pagina 5