Mik v. L 0. School Laat uw Vrouw dood- G.J. Sukkel, Soesterberg A.vandenBremer-Soest G. MTS, Torenstraat 16, Tel. 94 Gemot! Braai Gebr. Staal Vioollessen GORTEPAP Karnemelk Soester Cohp. zoi- veliahr.enllellÉr. Pensionhouders H. VI li! H. D. jigsoia Johs. Vervat, Veenhuizerstr 13 Tweede Blad Dr. P. de Vos. Dr. v. Leeuwen te Te uergeet niet hel adres Prima ochienduoer en ilerhade's Artikelen JAMsJemtM. Heeren-, Dames- en Kinfler-SchoenwerH P.A. Endendijk ARMBAND HORLOGES Door-: In de Soestdijksche Rijwielhandel van GEVRAAGD Dagmeisje Groentekar Net Meisje TE KOOP Zwarte bessen TE KOOP Pension aangeboden eenvoudig wasschen, met zeep uit de drogisterij van en gij zult tevreden zijn. Te koop of te huur Net burger meisje Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij. Speciaal adres voor lijne Broze Beschuit. Toiletemmers 12.25. Broodtrommels gr- gemout f 1,68. oeKschaieu uanal 60 cent. (instellen vanal 13,25. vuurvast schalen uanal 12 ceni. verder: Tuinslang1!? geiu. per meier 60 cent. Boe nenmoiens 2 gaais prima 12,50. luculles inmaah- glazen- inmaakpeiien. Glosetmatten 65 cent enz. GUMMI CAPE'S Uruchien&GroenienKuieeherij n Roode mol Bredasche sauoie Kool Snijhoonen Princessenoonijes Preipianten Frambozen. G- VAN ESSEN. Regulateurs, Eihen Kionnen, Koenoen- nioHüen, Keuken- nionnen enz. KAMPEEREN! Wasscherij KALDEWAIJ KLOMPEN. H. VOSKUILEN Te koop in Goud, Zilver en Doublé. Voordeelige prijzen. H. W. SPIJKER, VAN WEEDESTRAAT 25. ...en bi) fietsen (zadelpijn) kunt gl) gemakkelijk en dadelijk MAM verhelpen net den alom geprezen oopen akkers kloosterbalsem. OM A door schrijnen of overmatig t: W* plreeren la lastig en er h U i d {r'1 ^ooatcrhülsem i plreeren la lastig en erg pijnlijk. Akker's Klooaterbnlacm er' op ver- zacht dadelijk, zuivert en geneest. roode plekken, huldafschllferlng en WCC1 uitslag verdwijnen «nel met Akkers Kloosterbalsem, die Uw huid zulve n gezond maakt Prlji p. pot 50 cl wordt evenals andere jaren alleen van 15 Juli tot 15 September voor reclame extra koopjes gegeven. Het publiek kan nu weder profiteeren. Dit jaar buitengewone lage prijzen. Het Vervat's Rijwiel, allom bekend van voor ruim 20 jaar, volle Garantie, banden naar verkiezing, met torpe donaaf, Kettingkast enz., of in luxe monteering, met dubbele velgremmen, nikkelen velgen, vreewiel enz.. Heeren of dames, spotprijs f85,—. Als cadeau krijgt ieder kooper van zoo'n rijwiel 1 V, T. Electrische Lantaarn van f 14,50; 1 Klokslot van f5,,— 1 pracht achter bagage dragers met priema riemen f2,75. Dus Uw rijwiel kost dan maar f63,25, zegge drie en zestig Gulden vijf en twintig centen. Kinder-rijwielen nog enkele, van 8 tot 12 jaar, f35,— en f40.—. Butterfly, W. H. C., Gazella, Nederlandsche Kroon, B. S. A., Wilhelmina, Amstel, enz. Lager prijs als bij wie ook. Transportrijwiel, onverwoestbaar, van f125. nu f90,—. Alle onderdeelen spotprijzen. Prima buitenbanden met noppen des noods voor transport f2,25. Michelin f2.— enz. De Vervat's band, zuivere Supra Para rubber, het beste van 't beste, f6,—. Kinderwagen banden in alle maten. Kinderwagens groote korting. Prima Strijkbout met snoer enz. van f9,50 nu f575. 1ste klas Reparatieinrichting. Alles wordt grondig gerepa reerd en zeer billijk berekend. Informeert U eens naar dit adres en de keus is Veenhuizerstr. 13, hoek Beetzlaan. van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 26 JULI 1924. Ingezonden stukken. (Bulten vernntwoordelljkht ld der Redactie.) DE ARMENISCHE CHRISTENEN IN AMSTERDAM. De eerste Armeniërs vestigden zich in 1640 voor de eerste maal in Amsterdam. Isaak Chamys gaf zich zeer veel moeite voor hen, 't geen blijkt uit een getuigenis van 9 De cember van zijn gildebroer Frangois Vindon. Sedert 1612 bestond er reeds een van weerszijden beschermde handels verbinding tusschen de Porte en onze Staten betreffende de havens van de Levant en de Middelandsche Zee. Daarheen brachten de Hollanders hunne producten om in de ontladen schepten weer 'de koopmanschappen die de Oostersche markten oplever den. terug te voeren. Het is ook niet zeker of de vreemde kooplieden Turksche of Perzische Armeniërs waren. Hoewel zij het Katholicisme der Heilige Kerk aan namen, kon men de vreemdelingen van de „Oostersche Natie" te ge makkelijker bet voorrecht laten ge nieten om zich in Amsterdam te vestigen, daar zij met Rome niets te maken hadden. Zij stonden dus buiten de plakkaten tegen de papisten. Het verdrag waarborgde ook de weder- zijdsche onderdanen vrijheid van godsdienstoefening in beide Staten. Kort na den tachtigjarigen oorlog trof men dan ook hier verschillende uit Perzië gekomen Armeniërs en van lieverlede nam hun getal zóó toe, dat het door hun kerkelijke overheid noodig werd geoordeeld om in hunne geestelijke behoeften op bizondere %ijze te voorzien. Waarschijnlijk kwam de eerste priester omstreeks 1665 over. De Armeniërs legden een bijzon deren voorkeur aan den dag voor de omstreken van de Nieuwe Markt, toen nog vaak Ooster markt ge noemd. In dien tijd en ook nog in de tweede helft der 17e eeuw, ja zelfs in de 18e eeuw woonden de meeste in de straten op dat plein uitkomende of op Boom-sloot. De geschiedenis van de Armenische gemeente vormt een gulden bladzijde in het boek van Amstelsroem. Wanneer men nu nog van de Oude-Schans naar de Nieuwe Markt gaat, ziet men aan de overkant van de Krom-boomsloot een vrij hoog gebouw met boogvensters staan. Aanstonds trekt de aandacht een marmeren Lam Gods in beeldhouw werk boven den ingang aangebracht waaronder men, naderbij komend, opmerkt een steen met opschrift. De karakters der letters kunnen we even wel niet ontcijferen, men ziet wel terstond dat het geen Hebreeuwsche letterteekens zijn, welke op dien steen gehouwen zijn. Dit toont dus dat het geen Joodsch gesticht is. In 1887 heeft iemand, die zich Ar meniër [noemde het aldus vertaald. „Herbouwd in 't Armenische jaar 1198 (dit is volgens onze telling 1749) deze voorpoort met de opgang en de drie onder- en bovenlichten, op kosten van den dienaar dezer kerk van den Heiligen Geest, Johannes- priester. zoon van Minas, geboortig van Amazia, in het 16e jaar van zijn bediening, ter gedachtenisse aan hem zeiven en van zijne overleden ouders. Dit oude opschrift meldt alzoo, dat dit gebouw een bedehuis was van de Armenische-Katholieke ge meente. Echter van zulk een Arme nische gemeente in Amsterdam zal nauwelijks iemand onzer tijdgenooten hebben gehoord, dit is ook niet te verwonderen, want meer dan een halve eeuw is de gemeente uitgestorven en reeds geruimen tijd vóór dat de laatste lidmaat het tijdelijke met het eeuwige verwisselde, leidde de gemeen te een kwijnend bestaan. Deze Armenische gemeente werd onderhouden uit de bijdragen van de lidmaten, ook moesten de reizende Armeniërs, die de kerk bezochten, mede een kleinigheid opbrengen. Voorzeker hadden zij geruimen tijd gespaard eer zij het doel bereikt had den om een eigen waardig Kerkge bouw te bezitten, want in 1713 koch ten ze een pakhuis op Boom-sloot aan, en vroegen in 't begin van 1714 Burgemeesteren vergunning om daar ter plaatse een kerk te bouwen. Toen in 1774 zekere Daniël tot priester werd gekozen was de toe stand lang niet gunstig meer te noemen. Hand over hand nam het verval toe en in 1806 was de gemeente zoodanig verminderd, dat de toema- lige priester bij gebrek aan inkomsten de stad moest verlaten. Sedert dien tijd was de dienst over gelaten aan de zorgen van de Kerk meesters, die telkens een lid der ge meente zagen sterven of vertrekken, zoodat in 1826 behalve de beide Kerkmeestereu nog slechts één ge meente-lid was overgebleven. Dit drietal bestond uit de gebroe ders Alexander en Michael di Massé en Stephan di Gabriel. De laatste bleef ten slotte alleen over na het vertrek van genoemd broederpaar. Hij was te Smyrna ge boren in 1760 en bewoonde op 't eind van zijn leven met Christina Birmer, zijne vrouw, de kerk waar hij den 5den Augustus 1835 onver mogend en kinderloos overleed. Het schijnt, dat de Aartsbisschop van Smyrna de Amsterdamsche ge meente als eene dochter van Smyrna beschouwde, die volgens hare Kerk ordening de bevoegdheid had zich als wettige erfgename te doen gelden. Weldra nam dan ook de heer En- gelberts, als gemachtigde van den Aartsbisschop, bezit van al de ge bouwen en goederen. Na vele bemoeienissen is het ge bouw eindelijk in 1856 of 57 ver kocht. Deze kerk op Krom-Boomsloot werd daarna voor onderscheidene doeleiden verhuurd, het laatst aan den Wel. Eerw. Heer T.^Schwarts, voor bijeenkomsten van de Evan gelische dienst der Apostolische zen ding. Door de pleisterlaag is moeielijk te zien, dat de bovenste verdieping er in den jongsten tijd is opgezet on der het bestuur der R. C. Vereen, tot Weldadigheid die er in 1874 ei genaresse van werd. Thans is er in gevestigd de St. Antonius Armenschool. Kerkberichten. ZONDAG A.S. SOEST. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10V2 uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Kleijwege pred. te Woudenberg. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur, en 6 uur Nam. Ds. J. Hoek. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Salomons van Amersfoort. Woens dag 30 Juli 's avonds 7,30 Ds. Salo mons. Geref. Bond 's Avonds 6 uur in de Ned. Herv. Kerk Ds. I. Kievit, Baarn. Ned. Herv. Evang, Ver. De Nieuwerhoek. Geen dienst. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Lange van Woerden. Nam. 6 uur. Bijbellezing in de school aan den Postweg door zendeling Metz van Zeist. Plaatselijk Nieuws. Verjaardag H. M. Koningin Moeder. Wij zijn thans in de gelegenheid mede te deelen, dat de verjaardag van H. M. de Koningin Moeder op de volgende wijze te Baarn zal wor den gevierd Vrijdag 1 Augustus a.s., 's avonds ten 8 uur, zal onder leiding van den heer S. Th. NIEUWSTAD. eene zanguitvoering op de Brink worden gehouden. Een keurig programma zal worden uitgevoerd. Kennende de voortreffelijke leiding van den Heer NIEUWSTAD belooft deze uitvoering een groot succes te wor den. Alle plaatselijke zangverenigin gen, versterkt door verdere mede werkenden nemen er aan deel. En als wijdingsavond, voorafgaande aan den eigenlijken feestdag van de samen werkende corporatiesde Oranjecom missie en de Ring van Chr. Oranje Vereenigingen, eene voortreffelijke gedachte. Wij verwachten, dat velen door eene groote opkomst van hunne belangstelling zullen doen blijken. Zaterdag 2 Augustus a.?s. heeft de feestviering in de bosschen achter het Paleis te Soestdijk plaats, ten 2 ure 's namiddags. Met het oog op het feit, dat dit jaar te Baarn geen groot feest zal worden gevierd, zoo als verleden jaar en dus niet iedereen vrijaf heeft, heeft het Bestuur van den Ring van Oranjeverenigingen gemeend het aanvangsuur op twee uur te moeten stellen, daar de werk zaamheden dan toch meerendeels af- geloopen zijn en men in de gelegen heid zal zijn de feestviering in het Bosch te Soestdijk bij te wonen. Handwijzers zullen den weg naar het feestterrein van de richtingen Baarn, Soest [en Hilversum aangeven. Er zullen twee ingangen zijn: een aan de Reigerslaan en een aan den weg bij het Boterkopje, ^naast de tuinen van het Paleis, waar ook gelegen heden zullen zijn om fietsen te bergen a 10 cent. Er wordt veel publiek verwacht. De programma's, waarin alle lie deren voorkomen, dus ook die van de feestuitvoering op 1 Augustus, zullen tijdig verkrijgbaar zijn aan de adressen in de aanplakbiljetten ver meld. Deze programma's geven ook recht van toegang tot het feestterrein op 2 Augustus en zijn strikt persoon lijk. Zij kosten 25 cent. Ten slotte wordt iedereen opge wekt waardig feest te jvieren en te zorgen, dat geen wanklank de feest vreugde verstoort. Geslaagd. De Christelhke Ulo-school alhier heeft een mooi succes te boeken. Zaterdag 12 Juli slaagden alle 4 leerlingen der hoogste klasse voor het Mulo-examen. Deze leerlingen zijn: Riek Beuzel, Wim Gerritse, Riek Rietveld en Willy Veenendaal. Wij wenschen ouders, leerlingen en personeel van harte geluk met dit succes. Geslaagd. Onze plaatsgenoote Mej. Cath. W- Reinders is dezer dagen geslaagd voor het te Amsterdam gehouden Ass. Apothekers-examen. Concert Soester Fanfare. Ter gelegenheid van den j ver jaar dag van H. M. Koningin Moeder zal door onze Soester Fanfare op Zaterdag 2 Augustus a.s. een concert worden gegeven in de tent tegenover het gemeentehuis. Rijwiel-ongeluk. J. 1. Zaterdagmiddag had op de Steenhofstraat een botsing plaats tus schen een heer en een dame, beiden een rijwiel berijdende. De hier be doelde dame had het ongeluk terecht te komen op het pl. m. 1 M. lager gelegen terrein langs den weg, door welke val zij een der beenen brak, terwijl haar rijwiel mede beschadigd was. De andere wielrijder bekwam geen letsel. Veroordeeld. W. alhier werd dezer dagen door den politierechter wegens opzettelijke vernieling veroordeeld tot f10. boete of 5 dagen hechtenis. Gevonden voorwerpen. Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te be komen bij de politie: Moersleutel, portefeuille met inhoud, oud heeren rijwiel, zilveren sigarettenpijp in etui (eikelvorm) en een cape. Auto-ongeluk. ƒ.1. Zaterdagmorgen had op de Birkt- straat een zeer ernstig auto-ongeluk plaats. Terwijl enn vrachtauto en een luxe auto, bestuurd door v. D. uit Baarn, elkander zouden passeeren, wilde een jongen, welke zich achter de vrachtauto op hield, zich naar die zijde van den weg begeven, waar juist de luxe auto zou passeeren. Genoemde v. D. het gevaar voor den jongen ziende, wist zoover uit te halen, dat deze jeugdige persoon niet werd overreden, doch tevens met het noodlottig gevolg, dat zijn wagen met nog al eenige vaart tegen een der boomen liep, waardoor de auto geheel werd vernield. Genoem de v. D. kwam met de schrik vrij. Een woord van lof voor dit snel en cordaat handelen, waardoor eigen leven in gevaar kwam, mag aan den bestuurder hier niet worden onthouden. Bedankt. Naar wij uit goede bron vernemen heeft onze eminente Wethouder, de heer De Koning, wegens gezond heids-redenen, zijn ontslagname als zoodanig bij den raad dezer gemeente ingediend. Genoemde heer De Koning blijft evenwel lid van den raad dezer ge meente. Vliegongeluk. Dinsdagmiddag vloog een vliegtuig van de Luchtvaart afd. te Soesterberg zeer laag over onze gemeente, blijk baar met het doel een geschikte landingsplaats te zoeken. Aldra werd bekend, dat dit vlieg tuig geland was op een korenakker van den heer V. bij de Molenstraat en den Nieuweweg. Doordat het vliegtuig "met het voorste gedeelte den grond raakte kon de officier-vliegenier niet ver hinderen dat de machine geheel „over den kop" sloeg. Genoemde bestuurder moest door het publiek uit zijn benauwde positie worden verlost, waarbij bleek, dat hij geen lichamelijk letsel had be komen. Door de zorg van de L. A. is de machine, die nogal beschadigd was, naar Soesterberg overgebracht. Het ongeval moet aan motordefect te wijten zijn. T elefoon. Nieuwe aansluitingen. B 54. „Blauwvoet" De N. V., Plaatdruk en Uitg. Mij., Kettingweg 2. Baarn. B 189. Stoephasius O. V., Koop man, Hertog Hendriklaan, Baarn. B 200. Sjouwerman Fruithal, Laanstraat 107, Baarn. B 235. Riet D. v. d„ Grosier in Pharmaceutlsche en Drogisterij arti kelen, Oosterstraat 29, Baarn. B 257. Schröder J. C., Wilhelmi- nalaan 2a, Baam. S 187. Sukel W„ Brandstoften- handel, Soest. S 193. Donselaar W. van, Aan nemer, Birktsraat 80, Soest. S 196. Batenburg J. H„ Oud-No taris, Soest. S 197. Flapper Koopman, Vre dehofstraat, Soest. S 198. Mac Gillarij Th. H., Soest- erbergschestraat 35, Soest. S 199. Kok H. Lzn., Veeverlos- kunkige. Korte Brinkweg 35, Soest. S 44. Koppen A., Pensionhouder, Kerkpad 53 Z.Z., Soest. Procesverbaal. Door de politie Soesterberg is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een win kelier aldaar terzake het verkoopen op Zondag voormiddag. Verkeersdrukte. Het is de laatste dagen zeer druk op Soesterberg met auto's, wielrijdeers enz. De politie heeft dan ook druk werk om het verkeer zoo goed mo gelijk te regelen, vooral op het kruis punt bij 't Hotel de Zwaan, alwaar het thans zeer gevaarlijk is gewor den,d oordat, afgezien van het verkeer, dat de Luchtvaart-afdeeling mede brengt, de electrische tram aldaar 66 keer per dag passeert. Geslaagd. Onze plaatsgenoot Johan Uiterwijk leerling van de Jan var Nassau kweek school te Utrecht, is bevorderd vEtn de derde daar de vierde klasse dier school, na gunstig afgelegd examen. De Bergzangers. J. 1. Zaterdag gaf de Mannenzang- Vereeniging „De Bergzangers" te Soesterberg, in 't Hotel „Huis ten Halve" een concert ter viering van haar eenjarig bestaan, onder leiding van den directeur S, Göbel. met medewerking van het Harmoniekorps „Avia" en het dubbel gemengd Kwar tet „Harmonie" uit Utrecht. Dat een nieuwe leider aan het roer stond, was wel op te merken. De Bergzangers zongen goed, „Avia" was met het beste beentje vóór gekomen, terwijl de nummers van het dubbel-gemengd kwartet zeer in den smaak vielen. Deze avond was een succes voor „De Bergzangers". De tuin van Putman was nagenoeg geheel bezet. Aangehoucen. Door de politie dezer gemeente werd dezer dagen een persoon aan gehouden, welke bij zijne aanhouding een valsche naam opgaf. Bij verder onderzoek bleek, dat zijn rekening nog debet stond voor f21.— of 15 dagen hechtenis. Na de boete te hebben betaald is hij wederom op vrije voeten gesteld. Aangehouden. Door de politie alhier zijn aange houden een mannelijke en een vrou- welijke.persoon terzake oplichting van gelden. Brand. Een brand te Soest behoort niet niet meer tot de zeldzame feiten. Wij schrikken niet meer voor ons nieuw brandsignaal. Dit was ook niet het geval toen Maandagavond onze sirene brand aankondigde op de Soesterbergschestraat, ten huize van de Autobus-onderneming „Notam". Door onbekende oorzaak was brand uitgebroken in het achterste gedeelte van dit perceel, hetgeen als garage en werkplaats was ingericht. De vlammen, gretig voedsel vinden de in de vele aanwezige benzine en andere likht brandbare stoffen grepen zeer snel om zich heen waardoor in een oogwenk dit gedeelte van het gebouw een vuurzee was geworden. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon verhinderen dat ook het voorste gedeelte van het gebouw, als wonieg ingericht, mede een prooi der vlammen werd. De waterschade van dit gedeelte aange richt is echter zeer groot. Een groote autobus, welke kort geleden was aangekomen en nog niet geheel gereed is met een reverve- wagen in de vlammen vergaan. In verband met deze brand is een zekere W„ eigenaar van het huis, aangehouden en naar Utrecht over gebracht. Een woord van lof voor onze Brandweer van hier en Soesterberg, die zoo spoedig aanwezig waren en zoo kranig werk hebben verricht tevens aan onze politie voor de goede leiding in verband met de zeer vele toegestroomde nieuwsgierigen. Burgerlijke Stand Geboren Albertus Johannes z. v. W. Hilhorst n J. H. Kok. Klaas Pieter z. v. P. de Jong en, J. F. v. d. Zanden. Rijkje Regina d. v. G. Onwezen en A. Westerveld. Ondertrouwd J. Chr. Kuijper en G. B. Brouwer. H. v. Burgsteden en B. G. Brouwer. C. J. v. Schalkwijk en J. C. Middelman. Getrouwd D. v. Wilsum en R. Muis. Overleden C. C. Tammer, 23 maanden, z. Tammer en A. v. Schaik. W. Sukel, 61 jaren, wed. v. K. v. Wegen. AGENDA. Zaterdag. Chr. Gymn. Vereen, „Simson" in de turnzaal Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, voor jongens 8 uur n.m. voor heeren 8 10 uur n.m. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Contributieafdracht van 7 uur tot 8 uur in 't St. Joseph-gebouw. Laatste Zaterdag van de maand vergadering. Zondag Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7 uur n.m. R.K, Bibliotheek, in de R. K. Zus terschool Steenhofstraat, van 12 tot 12.30 uur. R.K. Werkl, Vereen. St. Joseph le Zondag van de maand verga dering. Ned. Herv. Kerk. Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, van 121 uur, n.m. Openbare school. Beetzlaan, Zon dagsschool der Ned. Herv. gemeen te van 12.30—1.30 uur n.m. Maandag. Jongelingsvereen op Geref. Grondslag „Spreuken 2:3 26a" in de consistoriekamer der Geref. Kerk, aanvang 8 uur n.m. De Soester Schaak en Damclub in „Oranjehof", aanvang half 8 n.m, Dinsdag. Chr. Gymn. Vereen. „Simson' in de turnzaal Chr. U. L. O. School, Spoorstraat, voor Dames en meisjes 6V28 uur n.m., voor heeren 8 10 uur n.m. „De Bergzangers", 's avonds 8 uur, repetitie in Hotel Huis ten Halve. Woensdag. Ned. Herv. Zang- vereen. „Soli Deo Gloria" in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur n.m. R.K. Zangkoor „Cecilia in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 uur n.m. Chr. Knapen vereen. „David' Kerkstraat 13, aanvang 7 uur n.m. Donderdag Chr. Zangvereen. „Crescrendo" in de Chr. U.L.O' school, Spoorstraat, aanvang half 8 uur n.m. R.K. Dameszangvereen. in het St. Joseph-gebouw, aanvang half 8 n.m. Mann:nzangvereen. Apollo" in Hotel „De Gouden Ploeg", aan vang 8 uur n.m. V r ij d a g. Soester Fanfare in het gebouw aan den Bakkersweg, aan vang 8 uur n.m. R.K. Muziekvereen. „De Sym- phonie" in het St. Joseph-gebouw. aanvang 8 uur n.m. Radio Club „Soest en Omstre ken" (R. S. O.) in de bovenzaal van Maison Okhuysen, aanvang 8 uur n.m. Advertentiën. ZONDAG 27 JUIL AANWEZIG ZONDAG 27 JULI AANWEZIG een DAGMEISJE voor de ochtend uren (8—2 uur.) Aan te melden Kamp- weg 40, Soesterberg. gevraagd tegen 1 Augustus a.s. Tal- malaan 23. te koop, zoo goed als nieuw. Adres H. HUT. Postweg, Soesterberg. voor huizenbouw. Adres Birktstr. 12b. Gevraagd voor halve dagen. Adres Soesterbergsche str. 11c. gloednieuwe D. K. W. Motor, com pleet, tegen elk aannemelijk bod. Nieuwstraat 24a, Soestdijk. Aan het zelfde adres H. D. Sport 1922. Wat zijn ze mooi, groot en lekker de van Praamgracht 5, Soestdijk. f0.25 per pond. 12 kippen, kuikens, hok en ren. Nieuwstraat 19. 40 kuikens met kunstmoeder (witte Leghorn) 8 dagen oud en een kloek met 11 Barn. kuikens. Ook afzonder lijk. Molenstraat 27. Veenhuizerstraat No. 46. BOEREN- KOOLPLANTEN. Hoogste waarde voor alle soorten huiden. Inkoop, verkoop, Inruilen, slachten, opmaken van kippen, hazen, konijnen enz. bij alleenwonende dame te Soester berg, liefst met huislijk verkeer. Brieven onder No. 382 bureau van dit blad. Opleiding voor M.U.L.O. examens A en B, voor toelating H .B. S. Lyceum, Kweekschool enz. Behalve in de vakken voor gewoon L. O. wordt les gegeven in de drie moderne talen en wiskunde. voor 't Mulo examen. S. FOKKENS. Hoofd der School Alle 4 leerlingen der hoogste klas zijn een huis annex houtzagerij met invetaris te Soesterberg. Te bevra gen bij Mulder en Van Lunteren, Soesterberg. gevraagd, in klein gezin te Soestdijk. Huiselijk verkeer. Zelfstandig kun nende werken. Br. onder No. 385 bureau „Soester Nieuwsblad", Steenhoffstraat 50 Heerlijke Boterkoekjes 20 cent per ons. BELEEFD AANBEVELEND. Dit alles vindt U bij prijs f12,.Moet iederen toerist bij zijn uitrusting hebben. „MYTVAL" Soest, Soesterbergsches tr15a. Gehalte 30°/0 eiwit en vet SAMENSTELLING: Vleeschmeel (Liebigs), Gerstemeel, Maiskiemmeel, Garnalenmeel, Rijst- meel. Sesammeel, Tarwegrit (Wit), Groene erwtenmeel, Grondnotenmeel. Havermeel en Phosphorzure kalk. Per 21/a K.G. 45 cent Per 50" K.G. f 8,75 7 cent per pond Lange Brinkweg 29, Soest Heuvelweg 8 SOESTDIJK Meubelmakerij Matrassenmakerij Stoffeerderij Meubileerinrichting Levering van Tapijten, Gordijnen enz Bergplaats voor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport EIGENDOMSWEG Woonhuis (waar ook bestellingen kunnen worden aangenomen) NIEUWEWEG 28, Telefoon 144. VERKRIJGBAAR: Butgem. Grothestraat 24 - Tel, 122 Soestdijk Boter, Kaas en Eieren Noack's Fijne Vleesch- waren - Comestibles Speciaal adres voor vele soorten Koffie en Thee Verschillende modellen Lage prijzen. Reparatiën aan alle uur werken. Tenten (sterk, waterdicht, licht) in diverse maten. Plunje-zakjes met ko peren ringen, gummi-waschbakjes, grondzeilen enz. „MYTV AL" Soest Soesterbergschestr. 15a. Het adres voer alle soorten Burgem. Grothestr. 14 Soestdijk Vakkundige reperatie-inrichting. Opgericht 1827 Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen Je adres voor prima WILGEN- en POPULIEREN KLOMPEN tegen scherp concurreerende prijs is MOLENST. 84 - SOEST >r beginnenden en gevorderden. Zeer billijke conditiën. KERKPAD Z.Z. 19b, SOEST en te gebruiken met zonnige en warme dagen is Gezond, Frisch en Voedzaam Verkrijgbaar bij de slijters van de 2 Patrijs krielhennen met haan, 2de leg. Adres Kerkpad Z.Z. 9.

Soester Courant | 1924 | | pagina 7