Orgelbespeling Schilder Bellanger S. Smits Johs. Vervat, Veenhuizerstr. 13 Tweede Blad K.van Dongen, Dr.K.v. Dongen Dr. Groenman. In de Soestdijksche Rijwielhandel van Wasscherij KALDEWAIJ IS AFWEZIG Melkwijk Gevraagd TE KOOP Gevraagd Dienstbode, Damesrijwiel Verloren Te huur Net R-K. meisje Te huur LANDHUIZEN. Net meisje aangeboden Franscne DONDERDAG 4 SEPT. A. J.-C. MOOY, J. J. F. van Woudenberg v.h. T. v. d. Kamp Soesterberg P. SCHAGEN wordt evenals andere jaren alleen van 15 Juli tot 15 September voor reclame extra koopjes gegeven. Het publiek kan nu weder proflteeren. Dit jaar buitengewone lage prijzen. Het Vervat's Rijwiel, allom bekend van voor ruim 20 jaar. volle Garantie, banden naar verkiezing, met torpe donaaf. Kettingkast enz., of in luxe monteering, met dubbele velgremmen, nikkelen velgen, vreewiel enz.. Heeren of dames, spotprijs f85,—. Als cadeau krijgt ieder kooper van zoo'n rijwiel 1 V, T. Electrische Lantaarn van f 14,50; 1 Klokslot van f5,1 pracht achter bagage dragers met priema riemen f2,75. Dus Uw rijwiel kost dan maar f63,25, zegge drie en zestig Gulden vijf en twintig centen. Kinder-rijwielen nog enkele, van 8 tot 12 jaar, f35,en f40. Butterfly, W. H. C., Gazella, Nederlandsche Kroon, B. S. A., Wilhelmina, Amstel, enz. Lager prijs als bij wie ook. Transportrijwiel, onverwoestbaar, van f125. nu f90,Alle onderdeelen spotprijzen. Prima buitenbanden met noppen des noods voor transport f2,25. Michelin f2.enz. De Vervat's band, zuivere Supra Para rubber, hef beste van 't beste, f6. Kinderwagen banden in alle maten, Kinderwagens groote korting. Prima Strijkbout met snoer enz. van f9,50 nu f575. 1ste klas Reparatieinrichting. Alles wordt grondig gerepa reerd en zeer billijk berekend. Informeert U eens naar dit adres en de keus is Veenhuizerstr. 13, hoek Beetzlaan. In afwijking van het bericht der vorige week zullen de Kinderfeesten gehouden worden op het terrein van „Patri monium", Rembrandtlaan, ingang schuin over de Rem- brandtzaal, te beginnen des middags om 1 uur. 's Avonds feestelijke Vergadering in het Gymnastiek lokaal der Chr. U.L.O. om 8 uur. Sprekers, muziek, zang en voordrachten. Zie bericht onder Plaatselijk Nieuws. van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 30 AUG. 1924. langstelling gevolgd. Gedeeltelijk zelfs met sympathie, waar de heer de K. zijn waardeering voor het amb tenaren-korps uitspreekt. Diens in zicht, dat met de gestelde vragen de beer v. Klooster niet zou zijn be- leedigd, deelt spr. echter geenszins. Het uitgebrachte rapport acht hij echter van groote waarde, De zede- delijke beteekenis daarvan moet niet worden onderschat. Door de geheele commissie, ook door den heer Heijnings, wordt voor alle dingen vastgesteld, dat de goede trouw van den heer van Klooster buiten allen twijfel vaststaat. De rest van het rapport heeft voor spr. veel minder waarde. Of de paarden f 25,— of f 50,— meer had den kunnen opbrengen beteekent voor spr. minder, dan de uitspraak, dat wij in den Directeur van P.W. een onverdacht eerlijk hoofdambtenaar hebben. De heer R. kan zich volkomen de gedachtengang van weth. de K. in denken, voorwien het allesbehalve aangenaam moest zijn te ervaren, dat de paarden ver beneden de eerste schatting waren verkocht en deze boodschap aan den raad had over te brengen. Spr. kan echter ook vatten het standpunt van den Directeur, die als leidend ambtenaar een zekere zelfstandigheid niet behoorde te wor den onthouden, te meer waar op dracht tot verkoop uitdrukkelijk was gegeven. Een oordeel hierin achterwege la tende, staat dat wel vast, dat de wijze waarop deze zaak bij den raad aanhangig gemaakt, niet is goed te praten. De heer Heijnings schijnt daarover ook niet gerust te zijn geweest, waar om Z.E.A. het beter heeft geacht zich te dekken achter de uitspraak van een professor. Spr. wijst er den heer Heijnings op, dat de indruk van diens vragen zeer ongunstig is geweest en den Raad in meerderheid duidelijk heeft te kennen gegeven van zulke vragen niet gediend te zijn. Spr. raadt in allen ernst aan hier mede op te houden, daar de stemming er door wordt bedorven tot schade der gemeente. Spr. erkent, dat ook bij hem de gedachte niet vreemd is geweest, hier met een intrige tusschen den steller en Weth. v. d. Berg te doen te hebben. Na beider ontkenning wil de beer R. deze gedachte laten varen. Spr. acht het echter noodig den Raad een uitspraak te laten doen en stelt daarom de volgende motie voor De Gemeenteraad, gehoord de be sprekingen omtrent het rapport der commissie Heijnings c.s. inzake den verkoop van twee gemeente-paarden, verklaart 1. dat de wijze waarop deze aan gelegenheid door den heer Heijnings bij den Raad is aanhangig gemaakt, niet wordt goedgekeurd. 2, dat de raad iedere gedachte, als zou de Directeur van Publieke wer ken niet volkomen te goeder trouw hebben gehandeld, beslist afwijst, en gaat over tot de orde van den dag. De heer Besselsen kan met deze mo tie wel meegaan. Ook hij is onaan genaam getroffen door den vorm der vragen. Alleen zou spr. willen vast leggen dat voortaan gemeente-eigen dommen publiek worden verkocht. Spr. stelt ook een motie voor waarin wordt verklaard: le. De goede trouw van den Di recteur, 2e. wordt vastgesteld, dat de paarden beneden de waarde zijn verkocht en ten 3e. bepaald, dal voortaan gemeente-eigendommen pu bliek zullen worden verkocht. De heer Heijnings nogmaals hel woord verkrijgende betoogt, dat hel advies van den professor niet is ge vraagd om zichzelf gerust te stellen, maar alleen ten believe van den raad om de leden te overtuigen, dat zi< taalkundig en juridisch juist zijn ge weest en spr. dus niet te ver is gegaan De heer Riedveld wil graag geloo- ven, dat zij juridisch juist zijn geweest, zedelijk zijn zij echter geoordeeld. De zedelijke juistheid i6 bij de vragen van den heer Heijnings geheel zoek. De heer Endendijk wijst er ten der de male op geen antwoord te hebben ontvangen op zijn vragen, waarom de heer v. KI. niet door de commissie is gehoord en waarom van het rappoit van den heer v. d. Grift niets is ge meld. De heer Heijnings achte het onnoo- dig de aangeklaagde te hooren, ooi- dat reeds vast stond, dat deze ambte naar ter goeder trouw had gehandeld (sic). Het rapport van den heer v. d. Grift geeft spr. cadeau. Om het gaheele rapport volledig te maken publiceeren wij hier het schrij ven van dezen deskundige. In de maand Juli j.1. vervoegde zich ten mijnen huize de heer W. van Eek te Soest met de vraag of ik zoo goed zou willen zijn van 2 paarden den prijs te waardeeren. Ik heb hem geantwoord dit te zullen doen. Op mijn vraag, wat dit voor paarden waren, kreeg ik voor mij een eenigszins schromelijk antwoord. Maar enfin, er moest toch wat vol gen op mijn vraag, en jawel, ze wa ren van de gemeente Soest. Ze waren verkocht en volgens gezegde te goed koop. Verder wist ik toen van de veelbesproken paarden niets af. Ik had bij mijn weten ze nooit met kennis gezien. Ik ben den volgenden dag de paar den gaan zienéén in de weide, ter wijl J. Brouwer met de andere bij mij is geweest, daar het paard op den dag in het hooiland was. Wat nu de prijs betreft van No, 1, een schimmel, ruintje, aftands beestje, met stramme versleten gang, heb ik gewaardeerd op f300,— Volgens mijn opinfe hoog genoeg, maar om zijn verleidelijke kleur. Was hij effen van kleur, dan was het meer als genoeg. No. 2, de bruine menie, nog 4 a 5 jaar ouder dan No. 1, met een zeer slechten voet, waar ze menig maal kreupel aan zal zijn, ook ge waardeerd op f300.—; zoodoende vind ik de paarden goed op prijs. Mocht het zijn, omdat bedoelde beesten zooveel besproken zijn, dat zij hooger gewaardeerd worden, hetzij eerlijk of door raddraaierij of iets der gelijks. of zulk een persoon ze zou willen ontvangen, zoo zal het ant woord wel wezen „neen", tenminste als het verschil niet te beduidend is f 10.of iets meer is bij mij niets op paarden. De dag, dat ik de paarden gewaar deerd had, kwam 's avonds den heer A. W. Heijnings bij mij; vraagt mij of ik de paarden gezien had, (antwoord ja) en hoe hoog ik ze gewaardeerd had. Ik heb hem toen gezegd van f 300, per stuk en dat het volgens mijn idee als prakties fokker en ook als hande laar, mij hoog genoeg was. Ik wil ze er niet voor. Ik begreep later wel dat het den heer Heijnings niet naar den zin was en aangezien ik nog niets van de heele paarden kwestie afwist, be greep ik toen aan den heer Heijnings waar de schoen hem wrong. Toen hem bleek, dat er bij mij geen baat was, 't welk mij koud laat, was hij spoedig vertrokken. Zoo hier de heele geschiedenis van de bewuste paarden aangaande mijne waardeering. (w.g.) D. VAN DER GRIFT, Baarn, „De Eult". Het voorstel van B. en W. om het rapport voor afdoening in hunne handen te stellen wordt met groote meerderheid 9—4 stemmen verworpen. De motie Rietveld met 76 stem men aangenomen. De motie Besselsen komt hierdoor gedeeltelijk te vervallen. Gewijzigd dient de heer B. haar weer in. Punt 2 wordt 1 en punt 3 wordt 2. Op aandrang van velen, wijl niet bewezen is, dat de paarden te goed koop zijn verkocht, trekt de heer Besselsen ook dat gedeelte in en dient haar als volgt in De Raad der gemeente Soest, ge hoord de besprekingen betreffende den verkoop van gemeentepaarden. concludeert dat in den vervolge zoo veel mogelijk verkoop van gemeen tezaken uitsluitend in het openbaar moet geschieden en gaat over tot de orde van den dag. Als wij nog iets ter nabetrachting van deze zaak mogen zeggen, dan is het wel dit, dat wij stom verbaasd zijn, over de oppervlakkige wijze waarop deze zaak is behandeld. Men leze nu eens aandachtig het rapport der Commissie. Gevraagd is of het waar is, dat de paarden tot schade van de Gemeente-kas in handen van derden zijn gespeeld en zoo ja of die ambtenaar dan niet noodig ontslagen moest worden. Juridisch volkomen logisch. En nu het antwoord. De geheele commissie (de Heijnings incluis) ver klaart voor alles dat het feit waarvoor het onderzoek moest gaan, niet is ge pleegd. De rest van het rapport veran dert aan deze uitspraak niéts meer. Het staat onomstootelijk vast. Wij vragen waarop steunt deze uitspraak nu? Juridisch natuurlijk. De aangeklaagde is niet gehoord, tegen elk rechtsbegrip in. De rapporten van twee deskun digen, die den beklaagden ontlasten, worden van nul en geener waarde geacht. Alleen dat de paarden te goedkoop zijn verkocht wordt ge noemd. Een bezwaar dus voor de conclusie. En toch wordt aan de hand van dll ïapport volkomen vrijspraak ge geven. Absoluut. Wij vragen in allen ernst, waar h nu hier de juridische juistheid, over het taalkundige praten wij niet, daar van hebben wij maar weinig ver stand. Wij gelooven echter dat het ver standiger was geweest zoo de Gro ninger hoogleeraar dit rapport ter beoordeeling had ontvangen. De Soes ter raad zad op deze manier spoedig een minder gewenschte reputatie krij gen. (Vervolg Raadsverslag in ons vol gend nummer.) RADIO. Van 2-9 September a.s. zal in het gebouw Bellevue te Amsterdam (Leidschekade b. h. Leidscheplein) een internationale Radio tentoonstel ling worden gehouden, de eerste van dat soort in ons land, georganiseerd door het weekblad: Radio Wereld. De voornaamste buitenlandsfche industriën zijn vertegenwoordigd terwijl vrijwel elke Hollandsche radio firma aanwezig is. Naast een keurcollectie van toe stellen en orderdeelen, kan men de nieuwste spufjes op radio gebied be wonderen T men kan het herstellen van radio-lampen aanschouwen, klei nere en grootere zenders bekijken, om dan, na de historische afdeeling te zijn doorgeloopen, de dagelijksche demonstraties van raam-, schrijf- en telefonie-ontvangst bij te wonen. We kunnen dan ook alle radio amateurs en zij, die het nog hopen te worden, gerust eanraden om eens een kijkje op de I, R. T. A. te gaan nemen. Het Bestuur van de Radio-Club heeft besloten op Zaterdagavond 6 September 1924 een bezoek aan boven genoemde tentoonstelling te brengen. Leden en andere belangstellenden, die zich willen aansluiten, dragen er zorg voor precies te 6.30 u. 's avonds vóór station Baarn aanwezig te zijn. Ingezonden stukken. (Bulten verantwoordelljklii ld der Redactie.) AFGELUISTERD. KI. Hallo Piet, ga je mee nu eens rond kijken naar al die mooie huizen en scholen hier in Soest? P. Dat kan ik nu niet. want m'n vrouw is er op uit, om wat bood schappen te doen, dus heb ik huis arrest en moet op de kleine passen. KI. Nou affijn, dan doen we 't wel op een andere Zaterdagmiddag. P. Wel ja, 't is nu ook niet zulk erg gunstig weer daarvoor. Steek een sigaar op en neem je gemak er van in die lage stoel. KI. Ja, dan praten we maar eens. 't Is gisteren weer een belangrijke raadsvergadering geweest. Ik hoorde dat de publieke tribune stampvol was. P. Ja, als je tenminste de agenda leest, krijg je daar wel eenige in druk van. Ben jij op de vergadering geweest? KI. Ik? Weineen, ik heb wel wat anders te doenmaar ik heb er wel van gehoord. P. Zoo, wat dan? KI. Wel, ze hebben 't weer over die paarden gehad van ne de gemeente, je weet wel die zooals m'nheer Heijnings 't uitgedrukt had, „een ander in handen waren gespeeld voor een veel te lagen prijs". En nou hoorde ik van iemand, die op die vergadering was geweest, dat die commissie, die dat onder zocht had, leelijk op haar kop heeft gehad. P. Zoo?! en waarvoor? KI. Ja, dat weet ik niet precies, ze hadden eeist iemand die paarden laten taxeeren en toen die taxeerde op hoogstens f300-— hadden ze naar een ander gezocht en ne. daar waren sommige raadsleden niet erg over gesticht. En toen heeft m'nheer Endendijk een rede gehouden over die taxatie en dat rapport en toen is 't er een motie aangenomen van m'nheer Rietveld. Ik hoorde van een Roomsche. dat die R. zoo flink had gesproken. P. Ja, maar 't is toch beter, dat we KI. En toep op 't eind heeft m'nheer Heijnings weer zoo'n rare vraag aan B. en W. wie of hier nu ei genlijk in de gemeente de lakens uitdeelde. P. Ja, maar 't is beter, dat we even de verslagen afwachten in de plaat selijke bladen. Wat dat laatste betreft, die vraag van m'nheer Heijnings. kan ik je In vertrouwen zeggen, datte pswswswsws pswswswsws pswswswswst (onverstaanbaar. L.) KI. O, neen maar, die is goed, sjonge, Jonge wat zullen ze 'm rijen 1 P. Ja, maar mondje dicht hoor. We moeten eerst het onderzoek maar afwachten, misschien komt er wel weer een intelectueel rap port van m'nheer Heijnings over deze zaak, daar heeft hij nog al goed slag van, hoor ik. KI. Dus daar hebben we 't de vol gende week over. P. Ja, dat is goed. KI. En wanneer? Zaterdagavond? P. Mij goed hoor, kom je dan weer hier? KI. Goed, afgesproken? KI. Wat leven we toch in een eigen aardige tijd, hé Daar dicht bij mij wonen menschen, die 5 kinderen hebben, van 14—20 jaar ongeveer, die vader heeft z'n heele leven hard gewerkt om die kin deren zoo goed mogelijk onderwijs te doen geven, en knap voor den dag te laten komen, en de moeder niet minder, en nu zou je zeggen, dat zullen die kinderen nu wel waar deeren. maar nou mot je die taal soms eens hooren, die die kinderen van de grootste tot de kleinste tegen hun ouders uitslaan. Als mijn kinderen zooiets deden, beging ik, geloof ik, een ongeluk aan hen. P. Ja, dat ic voor een groot deel ver oorzaakt door dien wereldoorlog, althans is dat proces ten zeerste er door verhaast. Vroegere generatiën konden zich meer geleidelijk ontwik kelen, maar tijdens de wereldoorlog en ook daarna, ging het met spron gen. Zoo is er in de eerste plaats een wijziging gekomen in de ver houding tusschen ouders en kin deren. KI. Ja, dat is daar wel heel duidelijk te zien. P. Vroeger berustte dat gezag op Gods Woord, en nu natuurlijk ook nog. De vrouw heeft de man te volgen, 't staat ook nog in de Wet; maar voor velen is 't een doode letter geworden. Gehoor zaamheid van de vrouw aan den man? 't Mocht wat. De vrouw vindt het niet meer dan billijk, dat zij nu eens gezag over den man uitoefend, op zijn minst vrij van gezag is. Maar dit heeft zich gewroken in de uitoefening van het ouderlijk gezag over de kin deren. KI. Precies, zoo kom je"van 'teen in het ander. P. Reeds vóór 1914 was dat begon nen, maar niet met medewerking van den man ten opzichte van die wenschen hunner k'nderen. KI. Maar hoe had nu de oorlog daar zoo'n grooten invloed op? P. Deze heelen oorlog heeft in 't teeken van het materialisme ge staan. Iedereen was bedacht, schier uitsluitend, op het, hoe zullen we ons voeden, hoe ons kleeden. hoe verdien ik 't meeste geld, hoe het gemakkelijkst. De ouders spraken er over met elkaar waar ook de kinderen bijzaten, en die kinderen dronken dat materialisme met volle teugen in. Een gansch andere ge dachten-wereld ging er leven in hen, dan in hun voorgaande jeugd-ge- slachten. KI. Ja, ja, op 'n gemakkelijke manier veel geld verdienen. P. Kijk eens. Laten we zeggen, om streeks 1880, was een 15-jarig meisje er gewoonlijk vrij zeker van, dat ze nooit in haar eigen rijtuig zou rijden. Een knaap van dien leeftijd, had zich een beroep of een ambt verkozen en spande zich als regel in, om z'n ideaal te ver wezenlijken. KI. Tegenwoordig geeft men daar niets meer om. P. Juist, tegenwoordig heeft 'men een diepe minachting voor alles wat niet verder strekt, dan het nood zakelijk levensonderhoud. Geld, veel geld te bezitten, niets uitvoe ren. een lui leven leiden, in een auto rossen en vliegen, dat is het ideaal van de meeste jeugdige menschen. Later de bakkerij van hun vader drijven Kun je begrij pen; dat hun „ouwe heer" zoo dom is, daarin z'n leven te slijten moet hij zelf weten. De schoenmakerij dan Nog liever als koloniaal naar Indië, dan altijd die peklucht in je neus en dan, nu ja, net je brood verdienen. KI. Zulk soort gesprekken heb ik zelf vaak gehoord, P. Je kunt ze daag'lijks bij den weg hooren; en daarvan zijn voor een goed deel, d,- ouders zelf de schuld. Altijd dat denken en spreken over geld, altijd over geld, geeft aan de kinderen den indruk, dat geld een onmisbare factor van het levensgeluk is en als ze nu maar geld kunnen bekomen, dan, ja dan hebben ze alles wat ze wenschen. KI. Ze worden lui en lamlendig P. Ja, aan werken en studeeren heb ben ze een hekel, alles is onderge schikt aan „geld maken", Wat baat het me, zoo gaan ze tenslot te redeneeren, of ik verstandig ben, gezond enz. als ik geen geld heb? KI. Maar dan zullen ze toch motten werken met hun luie lichaam. P. Zeker, dat willen ze ook wel, maar geen werk dan, dat ze onaange naam vinden of vervelend. En vervelend werk, dat is bureauwerk, elk beroep of ambacht, 'n opgeleg de plicht, een ondergeschikt baan tje en de noodzakelijkheid om zich ip te spannen. Het vervelende werk is eigenlijk „werken". KI. Precies zooals je 't ze hoort zeg gen- P. En nu gaan ze op wat anders verzinnen. Als ze nu eens een rijk huwelijk konden doen, dan waren ze in eens klaar. Ze krijgen een hoogen dunk van zichzelf en vinden dat ze wel een heel begeerlijk echt genoot zijn. KI. „Had je me maar", P. Nu weten ze wel, dat ze niet eiken dag een mooi, jong, aardig en bovenal rijk meisje tegen zullen komen, één, die in elk opzicht aan hun wenschen en luchtkasteelen voldoet. Maar, nu ja, je moet een beetje geven en nemen en ten slotte zouden ze ook wel genoe gen nemen met één, die heel niet jong, heel niet aardig, heel niet mooi, heel niet gezond isals ze rijk is, als ze maar geld heeft, veel geld. KI. Zoodoende blijft er ook niets van het huwelijk over. P. Precies. De lijdende partij wordt straks het meisje, als ze bemerkt, dat alles slechts te doen was om haar geld. of als dat eenigzins tegenvalt, hoe haar voortreffelijk heden, lichamelijke zoowel als geestelijke, geminacht worden. Dan komt er een geest van bitter heid over beiden en ze leven als marionetten naast elkaar; en ko men er toch nog kinderen uit zulk een huwelijk, dan dragen die er meestal de geestelijke sporen van. KI. Ja, als je daarop let, vraag je je wel eens af, waar het heen moet met het jonge geslacht en je denkt met angst aan je opgroeiende kin deren. P. 't Is nog altijd waar, wat de H. Schrift zegtDe godzaligheid is tot alle dingen nut, hebbende de beloften des tegenwoordigen en des toekomenden levens. Je kinderen opvoeden in de vreeze Gods en ze voorhouden de 10 geboden des Heeren. KI. Ja, maar 't is soms wel eens, of alles wat je ze bijbrengt, weer door den omgang met anderen ver loren gaat. P. Natuurlijk moet je zooveel mo gelijk controle oefenen, op degenen, met wie je kinderen omgaan, d.w. 2. op den invloed van de kame raadjes op je kind. Want ook in de begrippen fatsoen en betamelijkheid schijnt wel een omwenteling gekomen in onze dagen maar daarover zullen we 't later wel eens hebben, want 't zou te laat worden, als we daar nu ver der op in gingen. KI. Ja, graag, want dan ga ik nu naar huis, 't is tijd voor 't avond eten. Maar heb je daar niets over te lezen. Piet P- Ja, dat heb ik wel, ik behoor wel niet bij de intelectueelen, maar ik lees toch ook wel eens wat, wat m'n geest en inzicht kan verfrisschen en opruimen. Hier is een aflevering van „'t Haagsch-Maardblad" daar staat een lezenswaardig artikel in van Ma- reel Prévost over „Onze jeugd na den oorlog". Lees dat maar eens op je gemak na. dan praten we er een volgende keer des te ge makkelijker over. Dag Klaas, de groeten voor je huisgezin. KI. Goeden avond Piet. LUISTERVINK. Mijnheer de Redacteur. Als inwoner van Soestdijk ben ik genoodzaakt mij herhaaldelijk per auto-bus, naar Baarn te begeven om vandaar een uitstapje te maken naar Hilversum of Amsterdam. Gedurende den laatsten tijd gebeurt het echter dikwijls, dat ik voor hotel „Trier", op een „bus" moet wachten, zoodat wanneer ik te Baarn aan kom. de trein reeds is vertrokken. Van diver se zijden vernam ik, dat dit te laat- of soms in 't geheel niet komen der bussen niet tot de zeldzaamheden be hoort en zoodoende vele personen die den trein in Baarn wenschen te „halen dikwijls gedupeerd worden. Zou onze Gemeente, die dezen autobusdienst toch subsidieert, hierin geen verandering kunnen brengen en er voor zorg dragen, dat de busbe stuurders zich houden aan de in de dienstregeling vermelde vertrekuren. Wanneer wegens force majeure nu en dan een bus moet „uitvallen" dan moet toch de motoromnibusdienst voor zorg dragen, dat een reserve wagen beschikbaar is. Zulks is toch logica I Gisteren hoorde ik de zeer gemo tiveerde verzuchting Ach Hadden wij ons ford trammetje" nog maar. H^NS. OH. Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van H. Th. van den Berg te Soest om in het perceel Steenhofstraat no. 45, kadasraal bekend in Sectie A, n: 2128 een slachterij te mogen uitbreiden door hen is toegestaan. Soest, 26 Augustus 1924. Burgem. en Weth. van Soest. De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretris. J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat op heden afkondiging is geschied van de ver ordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening, vastgesteld door den Gemeenteraad op 30 Juni 1924. Soest, 25 Augustns 1924. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest, maken bekend, dat op heden afkondiging is geschied vau de ver ordening betreffende de brandweer corpsen, de brandbluschmiddelen en de algemeene voorschriften voor het geval van brand en oefening, vastge steld door den Gemeenteraad op 30 Juni 1924. Soest, 25 Augustus 1924. Burgera. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt. le. Een verzoek met blijlagen van R. Bokma alhier, om vergunning tot oprichting van een slachterij met rook- hok, in en op het perceel Beukenlaan 34, kadastraal bekend in Sectie H. no. 3220. 2e. Een verzoek met bijlagen van P. Derkum en J. Stratomeijer, alhier, om vergunning tot het oprichten van eene metaaldraaierij, waarin een elctro-motor van 2 P. K. en verschillende machines in het per ceel Middelwijkstraat 38. kadastraal bekend in Sectie H. no 4072. 3e. Een verzoek met bijlagen van J. P. Matthijssen alhier, om vergunning tot het oprichten van een slachte rij en vleeschhouwerij, waarin 3 electro-motoren van 1 P. K. en 1 electro-motor van 2 P. K„ in het perceel F. C. Kuijperstraat no. 5. kadastraal bekend in Sectie A, Nos, 1845 en 1956, Op Vrijdag, 5 Septemer a. s. des voormiddags 10 uur, zal ten Gemeen tehuize van Soest gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekers, als zij. die bezwaren hebben, kunnen -gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. De Burgemeester, P. P DE BEAUFORT. Rembrandtlaan 12 W. Z. Nette aflevering Billijke prijzen Plaatselijk Nieuws. Melkcursus. Woensdagnamiddag werd de eerste practische les gegeven voor de cursus tot bevorderen van goed en zindelijk melken. De veehouders P. Kuiper, W. van Winden en H. Kok Lzn. hadden hun koeien daarvoor beschikbaar gesteld. Voor deze cursus, welke uit 8 practi sche en 2 theoretische lessen, te geven door een gedipl. melker en Zuivelcon- sulent, bleek goede belangstelling te zijn. Op initiatief van den Dir. van de Soester Coöp. Zuivelfabriek en Melk inrichting hadden zich een twaalftal deelnemers opgegeven, die allen aan wezig waren en het eerste onderricht over zindelijkheid, houding en behan deling ontvingen. Mede waren met de cursusleden aan wezig de Secr. van het Utrechtsch Landbouwgenootschap ende ass. Zui- velconsulent, welke daarvoor speciaal uit Utrecht waren overgekomen. Het aantal deelnemers moest in twee groepen gesplitst worden. De bedoeling is om na de gevolgde lessen een z. g. n. melk-examen te hou den, waarna diploma uitgereikt zal worden. Het goed melken is een zaak vén groot belang en er zit veel meer in, dan men zoo oppervlakkig zou denken. Het komt zoowel het vee, de vee houder als het product ten goede en een verbeterde melk winning zal in de toekomst ook blijken in het belang van de consumenten of verbruikers te zijn. Roomsch Katholieke Spaarbank. Een advertentie in dit blad maakt een ieder opmerkzaam op de algemeene jaarvergadering van de R. K. Spaar bank, op Donderdag 4 September a. s, ten zeven uur in het St. Jozef gebouw. Omdat de R. K. Spaarbank behoort fot de parochiale instellingen en werkt ten beste van parochiale belangen is deze vergadering een bijeenkomst, waarbij het Bestuur niet alleen de in leggers als direct belanghebbend uit- noodigd, maar tevens alle parochianen welke om een of andere reden belang stellen in de werking van deze nuttige vereeniging. Tot de punten van behandeling op deze vergadering, behoort onder meer de balans, winst- en verliesrekening over 1923, waarin tevens een duidelijk overzicht wordt gegeven van de wijze waarop de spaargelden zijn en worden belegd. Het Bestuur wenscht met in achtneming van de geheimhouding over de inleggers, gaarne openbaarheid ten opzichte van de werking der spaar bank en is steeds bereid aan een ieder, ook zelfs geen inlegger, zoo gewenscht, alle inlichtingen te verschaffen. Om het vertrouwen, dat de spaar bank bij velen geniet en om de bijzon dere gelegenheid, die zij schenkt aan degenen, die op gemakkelijke soliede en rentegevende wijze vooral kleine kapitalen en spaarpenningen wenschen te beleggen, mag op Donderdag 4 Sep tember a. s. des avonds ten 7 uur in de zaal der St. Jozeph Jongelingen ver eeniging een talrijk publiek verwacht worden. Chr. Oranje-vereeniging. Om verschillende icdcutn is door het bestuur afgezien van het terrein aan de Soesterbergschestraatweg en beslo ten de Kinderfeesten te doen houden op het terrein van Patrimonium, Rem brandtlaan, ingang schuin tegenover de jRembrandtlaan. De feesten zullen precies om 1 uur aanvangen. De kinderen en de com missieleden worden om half één ver wacht. Indien het weer goed is, be looft het een echt gezellige middag te worden voor .onze kinderen. De noodige muziek zal aanwezig zijn. het programma is vol afwisseling voor versnaperingen voor kinderen zal worden gezorgd. Het plan is te zorgen, dat de spelen om vijf uur zijn afgelooden. 's Avonds om 8 uur feestelijke sa menkomst in het gymnastiek-kokaal der Chr. U.L.O. Sprekers, muziek, zang en voordrachten. De leden wor den verzocht 7,45 uur aanwezig te zijn. Aan niet-leden kan met het oog op de beperkte ruimte geen toegang worden verleend. Na kwart voor acht is de toegang vrij, voor zoover er nog plaatsen onbezet zijn. Wegens groot gebrek aan plaats ruimte moeten verschillende berichten en advertenties overstaan. ARTS van 4—26 Sept. a.s. De praktijk wordt waargenomen door Dr. RU- PERT en Dr. DE VOS. ZONDAG 31 AUG. AANWEZIG ZONDAG 31 AUG. AANWEZIG Met dank aan God geven wij hier mede kennis van de geboorte van een welgeschapen DOCHTER. G. DE LANGE. K. DE LANGE-de Olde. Soestdijk, 28 Augustus 1924. Wilhelminastraat 15. ter overname aangeboden, omzet 80 L. per dag. Prijs zeer billijk. Br. on der No. 412 Bureau van dit blad. huis met terrein geschikt voor Hoenderpark. Br. onder No. 414 bureau van dit blad. een net MEISJE voor den dag of dag en nacht. Zondags vrij. Ooster laan 24, Baarn. pl. m. 100 mooie jonge hennen, ook bij gedeelten. Koudhoornweg 2. een DAGMEISJE van 8 tot 2 uur. Waldeck Pyrmontlaan 2. Direct gevraagd een flinke P. G., V.g.g.v., bij Mevr. Staveren, Soesterbergschestraatweg 29. en 8 kippen te koop. Te bevragen. Korte Brink weg 15. een zwarten Regenjas en een wollen deken omtrek Nieuwe Weg, Beuken laan. Tegen ruime belooning terug te bezorgen bij B. Fijma Eigendom weg Soest. gedeelte van woning, bev, kamer, keuken en slaapkamer, met gebruik van schuur en kelder. Adres School straat 54, Soest. Kerkberichten. ZONDAG A.S. SOEST. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 101/3 uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. M, Baren- drecht. Austerlitz. Geréf. Kerk. Voorm. 10 uur en 6 uur nam. Ds. H. Strating, Wateringen. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Gods dienstoefening. 3 Uur Zondagschool. Woensdag 7.30 uur Ds. Salomons Amersfoort. Geref. Bond Geen dienst. N. H. Evang. Ver. De Nieuwerhoek. Hotel Eemland, ingang K. Brinkweg. Voorm. 10.30 uur Ds. E, van Meer van Markelo. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Voorm. 10.30 uur Ds. Fr. Kleijn, 's Gravenhage. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Gerritsen van Amersfoort. Collecte Ned. Mil. Bond. (Voor de Chr. Tehuizen van Mili tairen). Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan, den Postweg door Ds. J. A Radix. gevraagd bij Heintjes, Burg. Grothe- srraat 45, Soestdijk. Huurpr. f450.-, f480.-, f500.- per jaar. Te bevr. bij REINTJES, MAKELAAR, SOESTDIJK. Mevr. Zappeij, Steenhofstr. 56, Soest, vraagt een gram. en litt. lessen, aan clubjes en part. Part. f 8,-per maand, club. f 3.per maand. Aanmelden. Nieu- weweg 49, Soest. op 's avonds van 8-9 uur in de St. JOR1SKERK te Amersfoort door den Heer met medewerking van (ZANG) Toegangsbewijs tevens pro gramma aan de kerkdeur a 25 cent. Veenhuizerstraat 80, Soestdijk Schoenmakerij Maat- en Reparatie Inrichting Veenhuizerstraat 20 - Soestdijk SCHOENMAGAZiJN Groote sorteering Dames- Heeren- en Kinderschoenwerk Electr. Schoen- en Zadelmakerij Maat- en Reparatie-Inrichting.

Soester Courant | 1924 | | pagina 4