ilijiierheidsiM ie Soest. Coop. Moaereeii» ..SOEST' lijvertiemsschooi ie Siesi Ce seesier Coöp. Prijsfioteering Karde Turf Dr. Groenman. 1 Melkprijs ZoiiieiprM Sukel's Johs. Vervat, Veenhuizerstr. 13 Tweede Blad Dr. P. G. de Vos Gelegenheid totinschrijuing goor den cursus 1924-25 Avicultura" j.A.üornis, ilieuuieujeg 81 Bericht MslolMaiM In de Soestdijksche Rijwielhandel van BERICHT. uervolg Plaatselijk letras. TE HUUR 9 keukenmeisje. TE KOOP Te huur gevraagd Te koop gevraagd TE KOOP COMMESAALS. RADIO. Te huur of te koop, Gevraagd Weggeloopen Goedkoope bouwterreinen. Te koop Bericht. Piano te koop Meisje-alleen, TE KOOP Soester Coöp. Zulvelfa briek en Melkinrichting T, SPELT. J. KLEIN. Soester Coöp. Zuifelfa- briek en Melkinrichting, GEVRAAGD EEN LEERAAR IN VAKREKENEN, DE Eieren zijn duur ji uesie soorten p. loost. 50 cl. Heeren- Horlogearmbanden. Druiven, ween, 80 cl. per K.G. Handperen en Taleiappeien p. 5 Kl 75 cent MoesappeienooR geschikt om ie drogen p. 5 K.G. 40 cent Sjalotten per 50 cent Zilueruiijes p. K.G- 50 cem, Tuinmeubelen I.B.vanDijk wordt evenals andere jaren alleen vap 15 Juli tot 15 September voor reclame extra koopjes gegeven. Het publiek kan nu weder profiteeren. Dit jaar buitengewone lage prijzen. Het Vervat's Rijwiel, allom bekend van voor ruim 20 jaar, volle Garantie, banden naar verkiezing, met torpe donaaf. Kettingkast enz., of in luxe monteering, met dubbele velgremmen, nikkelen velgen, vreewiel enz.. Heeren of dames, spotprijs f85,—. Als cadeau krijgt ieder kooper van zoo'n rijwiel 1 V, T. Electrische Lantaarn van f 14,50; 1 Klokslot van f5,— 1 pracht achter bagage dragers met priema riemen f2,75. Dus Uw rijwiel kost dan maar f63,25, zegge drie en zestig Gulden vijf en twintig centen. Kinder-rijwielen nog enkele, van 8 tot 12 jaar. f35,.— en f40.—. Butterfly. W. H. C„ Gazella, Nederlandsche Kroon, B. S. A., Wilhelmina, Amstel, enz. Lager prijs als bij wie ook. Transportrijwiel, onverwoestbaar, van f125. nu f90,—. Alle onderdeelen spotprijzen. Prima buitenbanden met noppen des noods voor transport f2,25. Michelin f2.— enz. De Vervat's band, zuivere Supra Para rubber, het beste van 't beste, f6. Kinderwagen banden in alle maten. Kinderwagens groote korting. Prima Strijkbout met snoer enz. van f9.50 nu f575. 1ste klas Reparatieinrichting. Alles wordt grondig gerepa reerd en zeer billijk berekend. Informeert U eens naar dit adres en de keus is Veenhuizerstr. 13, hoek Beetzlaan. van het Soester Nieuwsblad van Zaterdag 13 Sept. 1924. Beginnende met dit nummer zal het „Soester Nieuwsblad" gedeelte lijk per post en gedeeltelijk door een groot aantal loopers worden bezorgd. Hef steeds grooter worden van onze oplage, als gevolg van de groote ont wikkeling onzer gemeente, zou oor zaak kunnen zijn, dat in de toekomst ons blad niet vroegtijdig genoeg per post zou kunnen worden bezorgd. Zij, die als gevolg hiervan in den beginne eventueel ons blad niet of niet geregeld zouden ontvangen, ver zoeken wij beleefd ons hiervan on middellijk kennis te geven. Mede in verband met onze oplage waardoor wij steeds vroeger met af drukken moeten beginnen, verzoek ik H. H. Adverteerders zooveel mogelijk hunne advertenties in te zenden Donderdagmorgen voor 12 uur. DE UITGEVER. Vereeniging correct uitgevoerd, vielen zeer in den smaak van het publiek. Hetgeen ten beste werd gegeven was wel de moeite waard en komt een woord van hulde toe aan hen, die dit in zoo korten tijd hebben weten te bereiken. Om 7.30 uur betraden de leden van het Harmonicacorps „Excelcior" het podim. Hetgeen zij ten gehoore bracht was buiten verwachting, ge tuige dan ook het applaus hetgeen zij na elk gespeeld nummer mochten in ontvangst nemen. Tot slot werden door den Heer Van Riet nog eenige marmergroepen samengesteld, hetgeen in zeer goede aarde viel. 't Was ook een mooi ge zicht hetgeen zeer de aandacht trok. Het was een prettige dag voor groot en klein en het heeft de V. V, „Soest" aan geen belangstelling jontbroken. Het geheel had een schitterend ver loop en zal dit Kinderfeest nog lang iri het geheugen blijven, van hen die daarvan getuige geweest zijn. Procesverbaal. Qpor de politie te Soesterberg is procesverbaal opgemaakt terzake op lichting van een damesrijwiel, twee rij wiellantaarns enz, tegen den korporaal werkman A. E. alhier. Hij is ter be schikking gesteld van de militaire au toriteiten. Kinderfeest V. V. „Soest". Maandag 1 September had ter ge legenheid van de verjaring van H. M. de Koningingen tevens van de opening van het nieuwe terrein aan de Birktstraat het kinderfeest plaats hetwelk georganiseerd was door de V. V. „Soest" Om ongeveer 9 uur werd het feest geopend met een vlaggenoptocht. Vier versierde wagens namen daar aan deel, voorstellende oorlog en vrede, Ned. maagd en de elf pro vinciën. voetbal en Gymnastiek Sport. Het geheel was ontworpen en stond onder leiding van den Heer v. Riet. De Muziek-Vereeniging „Een dracht" uit Eemnes verleende dien dag hun medewerking. Voor deze optocht was veel belang stelling. van lx/2 uur gemaakt te hebben, werden de deelnemers 400 in getal naar het terrein gebracht en onthaald op een versnapering. Alsdan begonnen de kinderspelen, die dank zij de goede regeling en medewerking van enkele personen, zeer vlot van stapel liepen. Voor de gecostumeerde Voetbal wedstrijd, die ook op het programma stond, was de belangstelling eveneens groot. Het was een vermakelijk ge zicht, al deze potsierlijke figuren te zien. Groot en klein amuseerde zich dan ook terdege. De Burgemeester en fam. vereerde het feestterrein nog met een bezoek en waren nog getuige van de voet balwedstrijd, het nummer zakloopen voor meisjes en mastklimmen voor jongens. Bij het einde van het „Wilhelmus" (ter eere van het bezoek gespeeld) werd door Zijn Edelachtbare een driewerf „Leve de Koningin" ingezet. Dit werd door het aanwezige pu- spontaan overgenomen. Als even voor het einde-der kin derspelen de deelnemers wederom versnaperingen zijn aangeboden, werd de Chr. Gymnastiek-Vereeniging „Simson", die belangeloos haar mede werking verleende, feestelijk, door het Bestuur V. V. „Soest", begeleid door de muziek, van het station Soest afgehaald. Op het terrein reikte het Bestuur van Soest een medaille uit aan de Ver. Simson, zijnde de eerste medaille aan hun nieuwe vaandel. Zeer fraaie nummers, door deze HET CALVINISME. Religieuse beteekenis en organisatie der Kerk. II. In ons vorig artikel noemden wij een drietal grondtrekken, aan te wij zen in de religie van alle volken en in alle tijden. Deze te vergelijken met de grond gedachten van het Calvinisme willen wij thans trachten. De alles omvattende en de alles beheerschende gedachte in het Cal vinisme is de erkenning van de vol strekte Souvereiniteit Gods. Zij is het wezen van het Calvi nisme. Alles is er door Gods wil. Door Zijn wil zijn ze en zijn ze geschapen. Het is als leem in de hand van den pottebakker. Alle dingen geschieden naar Zijn wil en tegen Zijn wil valt geen muschje ter aarde. Op grond van Gods Woord alleen heeft Calvijn deze gedachte aange durfd. Streng en strak heeft Jiij ze doorgevoerd. Alles is ten diepste van God af hankelijk. Leggen wij nu daar eens naast, de eerste grondtrek, die wij in alle religies aantreffen„het besef van de goddelijke macht". Een grondtrek door de geleerden gevonden buiten de Schrift om. In de Souvereiniteit Gods belijdt het Calvinisme de volkomen afhan- Curiositeit. Dezer dagen troffen wij in een der bladen het bericht, dat ergens een zon nebloem prijkt met een hoogte van 3.75 M., hetgeen men een groote zeld zaamheid noemde. Wij kunnen onze lezers mededeelen dat ook te Soest, in den tuin van den heer W. Logtenstein, Kerkpad 37, een exemplaar van gelijke hoogte te zien is. Poging tot inbraak. Een dezer nachten hebben een of meer personen getracht zich toegang te verschaffen tot de woningen van den heer B., Burgem. Grothestr. en Mej. v. d. B., Steenhofstraat. Beide pogingen tot inbraak werden verijdeld doordat de bewoners ont waakten, Van de bezoekers geen spoor. Ongeluk. TTëF "Z-Iarig ~zdöntjë~van~~dén "fleer v. d. B., Steenhofstraat, had dezer da gen het ongeluk in een onbewaakt oogenblik een pot gevuld met kokende koffie om te gooien, met het noodlot tige gevolg dat de inhoud terechtkwam over hoofd en rug van het knaapje, waardoor zeer ernstige brandwonden ontstonden. Toegelaten. Jacob de Leeuwe, leerling der 4e klasse van de Chr. U. L. O. School al hier is toegelaten tot de Machinisten- school te Amsterdam. Opgepast. De politie alhier beeft dezer dagen een valsche gulden in beslag genomen. Men zij op zijn hoede. A. J. Dorrestein met G. M. Wilke. C. R. v. Leeuwen met G. J. v. Dijk. Overleden W. C. Wijsmuller, oud 82 jaar. wed. v. M. E. Thomson. M. v. d. Beerekamp. oud 58 jaar d. v. J. v. d. Beerekamp en J. Buitenhuls. Gevestigd Wed. H. J. Deplot, Prins Hendrik laan 8 van Amsterdam. H. Bos, Prins Hendriklaan 8 van Amsterdam. F. C. Terlingen, v. Weedestr. 44 van Bussum. F. W. de Haan met gezin, B. Grothestraat 75 van den Haag W. P. Vos, L. Brink weg 49a van Apeldoorn. H. Driebergen, Kampstraat 42 van Ned. O. Ind. J. F. L. Holtz met gezin, Staalwijk- laan 7 van Amsterdam. G. Schouwenaars, Dorresteinweg 37 van Zevenbergen. G. Barneveld, K. Brinkweg 11 van Kampen. J. Jansen Schuiling met gezin. Steen hofstraat 76 van Kesteren. J. v. Breda, Spoorstraat 33 van Amsterdam, Vertrokken D. v. Lith, n. Utrecht, Noorder straat 6. L. H. C, Kortekaas, n. Uden, Mis siehuis ,,St. Willebrordus W. Recourt, n. Ede, Grootestraat 100. Wed. H. Berkel, met gezin, Schoonebeek, Pastorie N. H. Kerk. Ph. Gauw, n. Utrecht, Weersingel O. Z. 17. A. G. Overmans met gezin, n. Hil- Iegersberg, Berglutstraat 6. G. E. Karssen, n. Nijmegen, Kol. Reserve. IJpe de Vries met gezin, n. Utrecht Oude Kerkstraat 30. J. Heijnekamp met gezin, n. Zeist, J. v. d. Vondellaan 18. H. M. Pichot, n. Venlo. Villapark 22. C. E. W. Greger. n. Ermelo, Heerenloo Lezenoord. W. A. Slootmaker, n. Amersfoort, Verhoevenstraat 43. A. G. v. Doom, n, ljsselstijn, Havenstraat 56. C. J. v. d. Breemer, n. Baexem, Klooster „Mariabosch" G. Wallet, n. Amersfoort, Liender- scheweg 13. E. A. v. Schalkwijk, n. Amersfoort, Anjerstraat 40. Schrijvers 1 Timmerlieden 2 Incasseerders 1 Kantoorbedienden 1 Land- en Tuinbouwarbeiders 1 Schilders 2 Leerling-Electriciens 1 ruim nieuw BURGER WOON HUIS op prima stand, bevattende 5 kamers, keuken enz. Vrijstaand schuurtje. Huurprijs f450,— per jaai.. Brieven onder No. 425, bur. van dit blad. Burgerlijke Stand Geboren Jan z. v. J. v. Vliet en A. v. Ek. Johanna d. v. G. Meerveld en K. v. Zijst. Gerharda Maria d. v. A. v. Woer- kom en J. M. Ravesloot. Johannes Theodorus z. v. Chr. Klabbers en J. H. Schols. Rutger Lodewijk z. v. D. v. Hees en S. M. Becker. Getrouwd P. L. J. M. H. van Oeijen met H. M. Plichot. D. Martin met E. A. v. Sehalkwijk. lijk van God. Neem nu dit besef van afhanke lijkheid, geef daaraan den hoogsten vorm. maak die trek absoluut, dan hebt ge het Calvinisme in zijn leer van Gods Souvereiniteit. Alles ten diepste van Hem afhan kelijk. Volkomen passend op de innigste religieuse behoefte van den mensch. Op deze fundamenteele lijn heeft Calvijn zijn geestelijk huis gebouwd. Het meest menschelijke en godde lijke stelsel. Hij heeft dat gevonden uit den Bijbel en niet uit hunne ge schriften. Hij putte alleen uit gods Woord en vond daarin de zuiver mensche lijke realiteit. De Heilige Schrift leidt tot dezelfde uitkomst als de moderne wetenschap, of beter de wetenschap bevestigt, misschien ondanks haar zelf den waar heid der Schrift. Calvijn was teder aan die .Schrift gebonden, wat buiten de Schrift stond, daarvan wilde hij niets weten. Hoe is het nu mogelijk, zoo vraagt iemanddat de Schrift zoo is 1 God is de groote kenner des har ten, Hij alleen weet wat in den mensch is. „Heere Gij doorgrondt mij" Alle dingen zijn voor Hem naakt en geopenbaard. Openbaart zich God aan den mensch dan geeft Hij den mensch juist wat hem past. Dé souvereiniteit Gods past vol komen op het afhankelijkheidsgevoel Kerkberichten. ZONDAG A.S. SOEST. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te KJ1/» uur Hoogmis. Nam. 2.30 uur lof. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. Geref, Kerk. Voorm. 10 uur en 6 uur nam. Ds. J. Hoek. <Jhr. Gerei. KërR! Voorm. 10 en nam. 6 uur Gods dienstoefening. 3 Uur Zondagschool. Woensdag 7.30 uur Ds. Salomons Amersfoort. Geref. Bond '>s Avonds 6 uur (in de Kerk), Ds. B. Batenlaan van Zeist. N. H. Evang. Ver. De Nieuwerhoek. Hotel Eemland, ingang K. Brinkweg. Voorm. 10.30 uur Ds. G. Koning uit Utrecht. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen. Rembrandtzaal. Voorm. 10.30 uur, (Rembrandtzaal) Ds. C. Woutman, Em. predikant te Hilversum. (Wegens verhindering van Ds. Oort). SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. A. Radix, Nam. 6 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg. Arbeidsbeurs. In de Arbeidsbeurs dezer Gemeente zijn tot en met heden ingeschreven; Metselaars 2 Opperlieden 3 Grondarbeiders Losse arbeiders Slagers Advertentiën. ZONDAG 14 SEPT. AANWEZIG ZONDAG 14 SEPT. AANWEZIG Mevrouw VAN OORDT-Lede- boer, Emmalaan 9, Baarn, vraagt met half October een pracht kinderwagen, in uitstekenden staat. Prijs f 10.—Te bevragen Hartweg 13. Huis en Werkplaats, geschikt tot oprichting voor zaak in rijwielen en aanverwante artikelen, of flinke schuur, gelegen aan of nabij rijks straatweg. Brieven onder No. 327 bureau dezer courant. flinke HAARD of VULKACHEL, in uitmuntende staat. Br. met prijs onder No. 428 bur. van dit blad. wegens plaatsruimte, 5 kippen en éèn haan (Patrijs Leghorn, broed 1923) nog aan den leg, voor den prijs van f13.—bij G, W. v. d. Baan, Verl. Postweg lc, Soesterberg. Gelegenheid voor 2 nette comme- saals. Hartweg 13. Ter overnameOntvanginstallatie, ge heel compleet, voor zeer billijken prijs. Te zien en te hooren Sinnemaplein 2, Ons Belang, Soesterberg. tegen het voorjaar Wely's Huize met groot erf pl.m. 2000 M2. Nieuwe Weg 28. VROUW of MEISJE, zich aan te melden Acacialaan 20, Baarn. Hyg. Stoom- wasch- en Strijkinrichting. Jong hondje, bruine kop, zwart lijf, witte pootjes. Tegen belooning terug te bezorgen. Meijer, de Hut, Soest. van den mensch. Dit is de allereerste beteekenis van het Calvinisme, dat het den zuiver- sten inhoud en den hoogsten vorm gaf van de religieuse behoeften van den mensch. Wat is het Calvinisme anders, zegt Prof. War field, dan de tot ware uit drukking brengen in het religieus bewustzijn van 's menschen afhanke lijkheid van God. Waar ge zuivere religie hebt, daar ligt het Calvinisme in besloten. De religie in haar zuiverheid is Calvinistisch, gij kunt van het Cal vinisme afvallen door in dezelfde mate van de religie af te vallen. Als tweede grondtrek in alle religie noemden wij de Godsvereering. Uit het besef dei afhankelijkheid vloeit voort den wil om dien God te be hagen, te dienen. De Eere Gods is het hoogste en alles is daaraan dienstbaar, zoo be lijdt het Calvinisme en sluit zich daarin aan bij de menschelijke behoef te en ervaring. Wat er stuwt en dringt, zoekt en worstelt in alle menschelijke religie, dat brengt ook hier in het Calvinis me tot de hoogste uitdrukking. De religie werpt ook vrucht af; er is zegen aan verbonden Evenwel, zij is er niet allereerst om den zegen, maar om God zelf. Soli Deo Gloria. Daarvoor moet alles dienen. Daar is alles voor, allereerst de mensch. Door de zonde is deze trek on zuiver geworden, echter niet geheel verloren gegaan, niet geheel uitge- wischt. Zij ligt samengestrengeld met het gevoel van afhankelijkheid. God schiep den mensch rechtop, opdat hij Hem dienen zou, kennen en eeren, Wat Paulus zag en sprak op den Ariopagus gaat alle eeuwen en in alle religie door. Hij zag daar de hoogste wereld cultuur en de hoogste godsdienst. Een altaar voor den onbekenden God, opdat zij den Heere immers vinden en tasten mochten. Toch was dat een blind zoeken en tasten. Paulus nu predikt dien onbekenden God. Hij vat die lijn op en beurt hem den hemel in. Het was van Paulus een geweldig juiste greep. Hij vat die natuurlijke trek van den mensch op en maakt haar Christelijk. Hetzelfde doet ook het Calvinisme als het God aanwijst als Dengene, die allen dienen en eeien moeten. Even absoluut als Paulus. Uitgaande van Godzelf kent het geen grens. Daarom spreekt het, evenals den prediker op den Areopagus met zoo groote zekerheid van de waarheid. Die waarheid ligt onwrikbaar vast in de Schrift. BOUWTERREIN, omtrek Laan straat, ruim 2000 vierk, Meter wegens wijziging van bouwplan voor f 1per vierk. Meter, ge legen aan harde weg, geen weggeld. BOUWTERREIN, omtr. Nieuw- straat, met goedgekeurde teekening door Rijk- en Gemeente voor f450. BOUWTERREIN, centrum dorp, geschikt voor vrijstaand huis voor f1200,— HUIZEN TE HUUR in Soest, Soestduinen en Soestdijk voor f450—, f480—, f500—, f600—, f700.per jaar en hooger. Inlichtingen REINTJES, makelaar Soestdijk. een mooi kippenhok met ren, daarbij behoorend 7 losse ramen, kuikenren met nachthok en losse ramen, alles gemakkelijk uit elkaar te nemen. 6 eenjarige zuiver raskippen met haan (zllverbrakels). dito 5 kuikens van 3 maanden, 1 kloek met 11 kuikens van 6 weken. Eveneens te koop een uit elkaar te nemen aatdappelhok, nieuw systeem. Adres Kruisweg 1, bij de R. K. Kerk, Soest. Het Bestuur der V. V. en A. C. .Soest" brengt langs dezen weg dank aan allen, die hebben bijgedragen en medegewerkt tot het welsla gen van het Kinderfeest op 1 September j.1. In het faillissement van W. Arertdsen, aannemer, wonende te So-ist is op heden door ondergeteekende ter Grif- LanlT 'te l^ïtecfit en vanh^j?Kanton gerecht te Amersfoort de eenige uit- deelingslijst gedeponeerd om aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van Schuldeischers te liggen. De Curator, Mr. L. STADIG. Amersfoort, 12 September 1924. Arnhemsche Weg 17. merk „Bernard" klein model, mooi meubel. Prijs billijk. Adres P. N. Ver steeg, Kerkstraat 37. Gevraagd voor 15 October een eenigszins bekend met koken. Leef tijd boven 20 jaar. Aanmelden: Me- vronw Wüst, Molenstr. 8 Oost-zijde, Soest. Een Burgerwoonhuis, beneden 3 ka mers, keuken, groote kelder en Berg plaats. Boven 2 slaapkamertjes. 600 M2 tuin. Gelegen aan hoofdweg, 5 min. van Station. Prijs f5000—. Hy potheek beschikb. Te bevragen Bu reau van dit blad. Ondergeteekende T. SPELT, bericht hiermede, dat hij zijn melkzaak heeft overgedaan aan de en beveelt zijn opvolger, J. KLEIN, die de zaak op dezelfde voet zal voort zetten, aan in de gunst der geachte cliéntele. Het vertrouwen, dat ik ruim 18 jaren heb mogen ontvangen, moge ook aan mijn opvolger geschonken worden. In aansluiting met het bovenstaan de, bericht de SOESTER COOP. ZUIVELFABR. en MELKINRICH TING, dat de melkzaak van T. SPELT is overgenomen en dat voor bedie ning der geachte clientele is aange steld Dat de gunst erl het vertrouwen, aan T. SPELT, zooveel jaren ge schonken, moge overgaan op zijn opvolger, die door nette bediening zulks hoopt waardig te worden. Gedipl. Coupeuse zal bij voldoende deelnane openen een van onder- en bovenkleeding. Dag- en avondclublessen. Dienstboden-avondcursus. Privaatlessen desgewenscht bij dames aan huis. Zich aan te melden des Woensdags en Zaterdags tot 6 uur, de overige dagen 's avonds na 7 uur. Adr. Noorderweg 20, Soestdijk. Als derde trek zagen wij de ver lossingsbehoefte. Niet de minste van de drie. Alle leven gaat gebukt on der het lijden. Ieder huis heeft zijn kruis, ieder hart zijn smart. Het gan- sche schepsel zucht. De ellende is algemeen menschelijk. Er is geen re ligie of er loopt een ader door. God zal mij helpen. Alle volken hebben hun zangen der smarte. Het is niet waar, wat wel gezegd wordt, dat de Wereld altijd lacht. Diep in alle menschelijk leven ligt het verlangen, het heimwee naar de verlossing. Daar is ook eer droefheid der wereld. Gods Woord zegt: het uitnemend- ste van dit leven is moeite en ver driet. Het edelste in de wereld, kent ook de grootste smart. Niet zij, die in oppervlakkigheid en onverschillig heid daar heen leven. Hoe meer licht, zooveel te meer smart. Daarom is Christus het Licht der wereld, maar ook de man van smarte. Het pessimisme is van deze we reldsmart de wijsgeerige uitdrukking. Hartmann e.a. komen daarin tot de conclusiedeze wereld is de slechts te die er bestaan kan. Het beste is er uit te gaan. Het pessimisme loopt door de ge- heele menschheld. Bij alle volken. Er i9 geen religie zonder uitzien naar hulp, overal een baken naar verlossing. op MAANDAG 15 SEPTEMBER a.s. tusschen 6 en 8 uur n.m, aan de school, Molenstraat. Behoudens hoogere goedkeuring wordt onderwijs gegeven in hout- en marmerschilderen aan de leerling-schilders. HET BESTUUR. Wegens verminderde melkaanvoer en verhoogde zuivel- prijzen, inzonderheid kaas, wordt met ingang van 15 Sept. de melkprijs gesteld op 17 cent per Liter. Afd. Bond van Melkveehouders, slijters en zuivelfabriek. Zij die als gevolg van het in de laatst gehouden vergadering genomen besluit tot splitsing,wenschen te bedanken voor het lidmaatschap van het Utrechtsch Landbouw-Genootschap, gelieven dit voor ZATERDAG 27 SEPTEMBER a.s. op te geven ten kantore van de Coöperatie. Het Bestuur met acte wiskunde L.O. Opgave voor 20 OCTOBER a.s. bij het bestuur. Inlichtingen bij den Directeur, de heer G. H. BRUJNS, Hendrik de Keijzerstraat 41. Utrecht. HET BESTUUR. Zorg dat Uw kippen er veel leggen. Dit kunt U bereiken door ze ons prima Ochtendvoer te geven. Een proef slechts zegt U gewis, dat AVICULTURA'S Ochtendvoer het beste is. PLUIMVEEVOEDERHANDEL Van Weedestraat 36, Telef. No. 202 Hooren en bezorgen zonder prijsver- hooging. Bestellingen worden ook aan genomen Korteweg No. 5 Bestellingen op Winterfruit o. a. Goudrenetten, Bellefleurs, Winter- jannen en Ponsperen thans in te dienen Alles prima. Prima kwaliteit. Lage prijs. Reparatie aan alle Uurwerken. Jesaja spreekt er van als hij het heeft over de armzaligheid van den man, die van het zelfde hout een god maakt en het andere deel als brandhout ge bruikt. Alle godsdiensten wijzen naar bo ven en vragen naar heil en verlos sing. Luister slechts naar een Indiër als Tagore, waaromheen ook wes terlingen in volle zalen zich verdrin gen en ge hoort de klacht der ziel, het verlangen naar redding en ver lossing. Stellen wij nu daarnaast de Chis- telijke leer van zonde en verlossing, dan zien wij uit de Schrift hoe in de Gereformeerde leer de diepste weer klank wordt gegeven van de mensche lijke behoefte. De Calviniste leer van des men schen verlossing vangt aan met de ellende van den mensch ten volle te erkennen. Nergens, in geen stelsel, wordt dit zoo diep opgevat. Zoo donker en zoo zwart als in de Heilige Schrift en in navolging daarvan in de Gere formeerde Confessie. Dit prikkelt den mensch tot verzet, Neen zoo erg als de Schrift het zegt is bet niet. Niet in de omstandigheden noch in de verhoudingen zoekt de Schrift de oorzaak der ellende. Neen zegt zij. Gij mensch zijt zelf de schuld, zelf de oorzaak uwer ellende. Volle melk 17 cent per Liter Gep. fl. melk 17 Karnemelk 8 Gortepap 15 Slagroom 55 1/4 Koffieroom 40 1/i Gep. Roomboter marktprijs. Middelwijkstraat 26 - Soest EIGENDOMSWEG Woonhuis (waar ook bestellingen kunnen worden aangenomen) NIEUWEWEG 28, Telefoon 144. BENEDEN VEILINGPRIJZEN AaruSppbioii p. 10 ii.8. 83 ut. VAN Dezer dagen in lossing aan de Groote Melm Ie Soort V raagt de uiterst concuré'érenae prijzen Beukenlaan 22, Soest TELEFOON 187 Prima Artikelen Concurreerende prijzen. Bruine teer f 0,35 p. K.G. Koolteer f0,18 Carbolineum f 0.20 Creozout olieverf in kleuren 0,90 Loog voor schoonmaken van muren 20 ct. Draadnagels in alle maten tegen con curreerende prijzen. Levering van alle soorten Tevens beleefd aanbevelend vooralle Timmerwerken. Amersfoortschestraatweg 10. Soesterberg. Sluit tevens Brand- en Inbraak-ver- zekering. Niet aan iets buiten U, aan uw Ik is uw ellende te wijten. Geen belijdenis, die het heeft aan gedurfd als het Calvinisme te be lijden: „Onbekwaam tot eenig goed en geneigd tot alle kwaad". De verlossingsleer is in de Schrift daarom dan ook zoo rijk, omdat het schepsel zoo ellendig wordt erkend. Dit is de diepste erkenning, dat de mensch zelf zoo ellendig is en in zelfaanklacht voor den Heere belijdt „Ik beb tegen U o God zwaar en menigmaal misdreven". De mensch erkent, dat zijn ellende niet ligt in zijn omstandigheden in de slechtheid der wereld of wat dan ook buiten zichzelf, maar hierin, dat hij tegen dien Grooten en Heiligen God heeft gerebelleerd, een vijand van God is geworden. Dit is het pessimisme der Schrift „Dood in zonden en misdaden Op deze zelfaanklacht „Amen" en het kent de klacht der gebroken^ziel. Uit de diepte roep ik tot U, o God. In het gezicht van dien absoluten God, is de ziel van den Christen verscheurd door eigen schuldbesef. De erkenning dezer ellende is een deel der Calvinistische verlossings leer, hier wordt de wereldellende op het diepst gepeild.

Soester Courant | 1924 | | pagina 5