S o e s- t e r o 11 r a 111 voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. BJULLEM BETER EN BILLIJKER voor Kinderen {LA PORTE&Co LÖCHE- Van den Berg C° Alle Bankzaken Uitgever G. BOVENKAMP Soestdijk Gero-Zilver THEEZEEFJES vanaf f 2.00 Gero-Zilver LEKBAKJES vanaf f 1.25 H. W. SPIJKER - Van Weedestraat 25 Tentoonstellingswee. W. P. J. VENEMA REISCREDIETBRIEVEN BUITENL. GHEQUES VREEMD BANKPAPIER MUNTSPECIËN BAGAGE-VERZEKERING iussumsche'i gssgaaa ,j, CS, SCHt D. F. VOIGT - OPTICIEN Julianapleiri 5 Soest - Ondergrondsche Brand-lnbraakvrïje Kluis - IBNIET WACHTENI Hoestsiropen No. 4S Twaalfde Jaargang Zaterdag 8 Nov. 1924 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE ADVERTENT1EN Van 1—5 regels 75 ct. Eikeregel meer 15ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Gesprongen Handen- JF^JF jTRuwe, Schrale Huid en Huidwondjes Springende Lippen 'PUROL per doos 30"60*9Oc. TubenöOc. Bij Apofh. en Drogisten. Te veel van het schaadt - Het zijn niet allen koks, die lange messen dragen. In deze tijden van dalende conjunctuur, nu de fabrikanten, zoowel als de hande- i: laren groote moeite hebben zich staande te houden en zich een voor de instand houding van hun bedrijf noodige winst te verzekeren, nu allen zich tot het ujferste inspannen, om afzet en afzetge bied te vergrooten, neemt het tentoon stellingswezen een zeer belangrijke plaats in. Doch tevens dient daarbij er op gewezen te worden, dat de tentoonstelling ten slotte niet alleen moet worden geor ganiseerd, om de exploitanten daarvan voordeel te brengen, doch tevens om exposanten, die ten koste van veel geld, tijd en moeite, hun stand hebben ingericht en in stand houden, de gelegen heid te geven zaken te doen, bestaande relaties te bevestigen en nieuwe aan te knoopen. Wij hebben inde laatste jaren veel gezien op het gebied van tentoon- stellingen, veel goeds, doch ook veel dat den toets van een ernstige critiek niet kon doorstaan. Het maar raak organiseeren van tentoonstellingen, door niet altijd competente personen, is een euvel, dat den laatsten tijd onrustbarende afmetingen heeft aangenomen, en waar tegen, vooral in deze moeilijke tijden niet streng genoeg kan worden opgetre den. Vooral op dit gebied geldt het gezegdeHet zijn niet allen koks, die lange messen dragen. Dit bleek o.a. al heel sterk bij de in den aanvang des jaars gehouden z.g. Britsche tentoonstel ling te Amsterdam. Om te beginnen, werden er naar Engeland in het Engelsch gestelde prospecti gestuurd, ten einde fabrikanten daar tot deelneming te ani j-«rt-aarfrr deze: prospecti vy;arëh gesteld, was zoo slecht, dat mëri het gevoegelijk met den naam van „sleenkolen-Engelsch" kon betitelen. Wat een pracht figuur sloegen we daar mee niet in het buitenland 1 De tentoon stelling zelf was een groote mislukking. De standhouders klaagden van begin tot eind. En van de heele „Engelsche" tentoonstelling kwam niet veel terecht. Hetgeen te begrijpen was. Slechts een 50 Engelsche Firma's waren vertegen woordigd, zoodat het beeld, dat men van de Engelsche nijverheid kreeg, al heel onvolledig was. Daarbij kwam verder nog, dat de organisatoren van de tentoonstelling het niet zoo erg nauw met de waarheid hadden genomen. Zoo waren de deelnemers o.a. in de meening gebracht, dat de tentoonstelling onder de aubpicien van de Engelsche regeering was georganiseerd. Dit was voor een der standhouders aanleiding geweest, op zijn reclamepapier, dat op de tentoon stelling werd uitgereikt, te vermelden, dat deze tentoonstelling door de Engel sche regeering was georganiseerd. Hoe groot was echter zijn ontsteltenis, toen hij eenige dagen later een brief ontving van de Engelsche autoriteiten, waarin hem beleefd werd verzocht, die mede- deeling van zijn reclamebiljetten te verwijderen, omdat de Engelsche regee ring, niets, maar dan ook niets, er mede had uit te staan. Zooals opgemerkt, werd de tentoon stelling een fiasco. Een medewerker in het wëekblad „Uiltje" schreef heel sar castisch, dat de. tiende bezoeker van deze tentoonstelling die even voor de sluiting kwam, een gouden horloge van de directie ontving. Dit is natuurlijk wel heel grappig, doch het is wel te begrijpen, dat standhouders niet veel gevoel voor het grappige van de zaak hadden. Het bovenstaande was zeker een heel sterk staaltje van de „tentoonstellingsziek te". Het behoeft dan ook niet te ver wonderen, dat er stemmen zijn opgegaan om tot een bestrijding van dit -euvel te komen. Sedert eenigen tijd is ook de Ned. Vereeniging voor tentoonstellings- belangen sterk hiertegen opgetreden, terwijl ook de pers haar aandacht aan deze zeer belangrijke kwestie is gaan wijden. Over het algemeen zouden wij dus den raad willen geven, zich eerst terdege te overtuigen van nut en doel, alsmede kans van slagen vrfh een ten toonstelling, alvorens tot deelneming te besluiten. het amendement onaannemelijk, waarna het bij stemming verworpen werd. Slechts een paar kleine amendement- jes, van betrekkelijk geringe beteekenis, werden aangenomen of door den mi nister overgenomen. Mevr. Ba'kker- No rt (v. d.) was zoo fortuinlijk een paar van haar voorstellen te zien aan genomen, waardoor zij een wit voetje haalde bij de huisvrouwen. Door haar toedoen toch blijven mangels, wasch- machines, alsmede verpakte havermout met 5% belast. De dames hebben zeker bij den minister een streepje voor (of kosten de door haar gevraagde conces sies misschien heel weinig?!) want Mej. Katz (c. h.) wist van den minister te verkrijgen, dat van strijkijzers maar 5% zal worden geheven. Verder werd nog besloten van spijkers en draadna gels, amandelen en hoefijzers 5% te heffen en van abrikozen, tegels, steenen en platen 8%, terwijl breimachinenaal den geheel vrijgesteld zullen zijn. Dat was de heele oogst. De stroom van alle andere amendementen werd door den minister gestuit en in den prullemand geleid. Natuurlijk niet, dan na hevig verzet van de voorstellers. Veel interes sants bood het schouwspel in de kamer dan ook niet, daar de verschillende ar gumenten al uit den treure herhaald zijn. En te verwonderen was het-verloop heelemaal niet, gezien de samenstelling van dit parlement. Zooals al de amen dementen, zal ook op 12 dezer bij de eindstemming de kamermeerderheid het ontwerp aannemen. Of, dit is echter niet waarschijnlijk, een deel van de voor standers van het ontwerp moest, indach tig aan de komende verkiezingen, ter elfder ure van gedachte veranderen en tegen stemmen. De tegenstanders zitten ondertusschen niet stil. In de dagbladen verschijnen nog geregeld groote annonces van het xsnniCS van verzet legen de nieuwe la- KAMERKRONIËK Het einde van de Tariefwet- debatten - Eindstemming op 12 November - Een regee- ringscrisis? en nog was er niemand op den weg, die leidt van Badour naar den Kctapan", aldus luidt de steeds terug- kecrende zinsnede in het wonderschoonc verhaal van MultatuliSaidja en Adinda. En we zouden in denzelfden stijl ver vallen, als we een geregeld verslag zou den' willen geven van de lotgevallen van de amendementen op de nieuwe tariefwet. Bijna zonder uitzondering luidde het resultaat: De minister acht dat het streven der automobilisten, om niemand te overrijden, niet zoo groot was, als de wensch der anderen, om niet overreden te worden. Volgens Spr. sprak er een teedere zorg voor den automobilisten uit dit ontwerp. Hierdoor werd de Kamer zeker verteederd en het ontwerp aangenomen. Wat zullen de automobilisten in hun schik zijn. POLITICUS. II KUREN- EN D AMES- IC L 8EE R MAKERS J EMMALAAN (0 h/h. iUUANAPLElM TÏOT.F, l\ 169 Ruime voorraad Winterstoffen Burgerlijke Stand GEBOREN Alida Antonia, dochter van G. v. d. Geer en W. M. Hilhorst Ida Huiberdina, dochter van J. A longsma en H. v. d. Stelt Jacoba Everarda, dochter van E. v. Rens wouw en A. Degenkamp - - Wijnand, zoon van W. van Hornsveld en W. Kramer Daniël Jacob. zoon van J. van Utrecht en E. Offer- man Neeltje, dochter van J. Blankers en M. Muis Albertna Johanna, dochter van C. Wantenaar en M. v. d. Breemer. ONDERTROUWD: F. Rosendal mctM. v. d. Heuvel A. 't Lam met Jansen. GEHUWD: C. J. G. Dufour met J. F. Blok J. van Dijk met H. Reijerse C. Koops met M. Konzen. OVERLEDEN: Maria Drost, oud 17 jaren Aleida Wilhelmina van Doorn, oud 4 jaren, dochter van J. v. Doorn en j. van Soest. VESTIGING JN DE GEMEENTE SOEST VAN 16 OCTOBER 5 NOVEMBER W. T. Huizinga, - Molenstr. W.Z. 41, van Ermelo J. v. d. Noen, Trein 8.28, van Amsterdam W. C. Abbing, Steen- hofstr. 12, van Gendringen A. P. Kamerling, Kolonieweg 6, van Ede - J. L. Peperkamp met gezin, Verl. Postweg 53, van de Bilt E. Vis, Eigendomw ?g 4z, van Putten J. G. A. Bos Suië. ,e, AjuersLstr. _25, vanJEnster/tzm - tttwrU van Hardenbroek van Ammerstol niet gezin, Oude Tempellaan 8, van A'foort H. A. v. Overzee met gezin, Kamp straat R9 van Bloemendal G. BRED1USWEO 1 BUSSjl Vertegenwoordiger voor Soep ••®®©e©0@©@©®99®®0®«©®9*®$© riefwet. Daarin wordt de kamermeerdej_ heid, die het protectonistische van d£: nieuwe tariefwet wil verdoezelen, ervan beschuldigd van te varen onder valsche vlag. Doch de minister blijft onverstoor baar' zijn veto over alle aanvallen op zijn ontwerp uitspreken, met het be kende gevolg. Verder nam de kamer nog, na be schrijving van den heer Schaper (s.d.a.p.) het ontwerp tot herziening van: de arbeidswet aan, waardoor de be voegdheid van den minister, om over- werkvergunningen voor jeugdige per sonen te verleenen, met 2 jaren werd verlengd. Toch schijnt er in parlementaire krin gen iets te broeien, want waar haalt anders de Haagsche brievenschrijver van Dé Tijd (waarvoor men algemeen het r.k. kameilid van Vuuren aanziet) anders deze zinsnede vandaan, waar hij het heeft over de tariefwet: „De aanneming van de herziening door de Tweede Kamer is niet twij felachtig, noch die door de Eerste Kamer, indien zij het daar tot een openbare behandeling brengt. Haar lot, hoe vreemd het ook klinke, zou echter, zoo hoort men hier fluisteren, beslist kunnen worden bij de intcr- pellatie-Gcrhard inzake het nieuwe bezoldigingsbesluit. Men kan er toch verzekerd van zijn, dat het daarbij aan harde woorden niet zal ontbre ken, noch aan moties, die, worden zij aangenomen, liet kabinet tot heen gaan zullen dwingen. Gebeurt dit, dan is er maar één uitweg: Kameront binding". Dat we dus in de eerstkomende da gen wel eens voor een regeeringscrisis kunnen komen te staan, ligt hierin op gesloten. Het zit zeker in de lucht. Eerst Engeland, daarna in Duitschland Rijksdagontbinding en nuDoch la ten wij ons niet aan voorspellingen wagen. De tijd zal liet leeren, en wel heel spoedig. De Eerste Kamer hield zich met eenige minder belangwekkende ontwer pen bezig, n.I. het Ruilverkavelingsont- werp en de gewijzigde Motor en Rij- wielwet. Het eerste werd z. h. s. aangenomen en het tweede meU?§j|^en 5 stemmen. Echter niet, dan naaatde minister de gelegenheid had gevonden te verklaren, Ji 6, van Rotterdam H. v. 't Hoenderdaal met gezin, Utrechtschestr. 26, van de Bilt C. J. G. Dufour, de Beaufortlaan 2, van Batavia W. Merten, Wilhei- minalaan 16, van Essen J. Nijhof, Krommeweg 1, van Berlijn A. H. Goossens, Rademakerstr. 25, van 's-Her- togenbosch P. Benjamins met gezin, Dorresteinweg 3, van Amsterdam J. C. C. Phaff met gezin, Julianastr. 63, van 's-Gravenhage A. D. Kuipers met gezin, Rademakerstr. 25b, van 's-Gravenhage C. Karreman met gezin, Noorderweg If, van Rhenen J. H. C. Nierop, Lindenlaan 16. van Amersfoort M. Nieuhuis, Kerkstraat 18, van Amersfoort P. A. T. Doesburg, Steenhofstr. 17, van Nijmegen E. Straatman, Talrnalaan 15, van Amersfoort P. M. C. Drost met gezin, Paltz 6, van Vlaardingen J. G. Salemink, Verl. Postweg 20, van Zeist W. Doornka'mp, Noorderweg 7, van Amers foort G. Thoma, Julianastr. 53, van 's-Gravenhage C. M. Terlingen, Wiek- slooterweg 11, van de Bilt C. A. van Staa, Wiekslooterweg 11, van Utrecht M. A. Thijsseling, Nieuweweg 36, van Lemslerladn - C. Vergeer, Waldeck Pyrmontlaan 25, van 's-Gravenhage H. Ch. G. Koster, Waldeck Pyrmontlaan 25, van 's-Gravenhage Roorda, Middelwijkstr. 5, van Hilversum A. C. Kraaijen hagen, Steenhofstr. 1, van Heerde P. Postuma, Kerkstr. 10c, van Harlingen T. J. Gorter, Nieuwewegj 49, van Amsterdam Sj. Nieuwland, Spoorstr. 35, van Amsterdam C. Verheij, Luchtvaartaïd., van Alkmaar. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 16 OCTOBER 5 NOVEMBER M. v. Valkengoed, naar Stoutenburg, C 1. A. Strumpel, naar Bussum, Heide- laan 14 H. H. Hansen, naar Utrecht, Stedelijk Ziekenhuis S. W. Steininger, naar Utrecht, Groeneweg 109 bis Wed. E. Kool niet gezin, naar Woerden, Woonwagen M. W. P. Pichot, naar Brussel A. M. de Kruijf, naar Utrecht, Spijkerdw.str. 2a J. Pul met gezin, naar Apeldoorn, Bloemheuvellaan 55 A. v. d. Bunt, naar Driebergen, Huize Leeuwenburgh H. Wouters, naar Hoevelaken C. Schimmel, naar Hil versum, Kerkstraat 32 G. Brandenburg met gezin, naar Amsterdam, Witte de Witstr. 70 J. H. de Gooijer, naar Naarden P. C. ter Weer met gezin, naar Leiden, van Houtkade 8a W. Reinders met gezin, naar Bloeinendaal, Rusthoek W. F. Schippers-van Ver- seveld, naar Nieuwer-Amstel, Amstelveen- scbeweg 531 A. Hijweege met gezin, naar Rotterdam, Molenwei 20 G. Verkerk, naar de Bilt, Julianalaan 115 J. J. Bleeker, naar Amsterdam, v. Baer- lestr. 16 H. D. Witjes, naar Boxtel, p./a. Albert Heijn A. J. Loonstein, naar den Haag, J. v. Riebeekstr. 54 T. G. v. Ee met gezin, naar Amersfoort, Papaverstr. 22 P. de Bock, naar Zeist, Amersf.straat 54 D. de Waal, naar Amsterdam, Wakkerstr. 131. L. v. d. Berg, naar Amsterdam, Bilderdijkstraat 191 4 hoog J. v. d. Broek, naar Hilversum, Eikenlaan 4 H. Smit, naar Nijkerk C. Schimmel, naar Hilversum, Kerkstr. 32 G. Brandenburg met gezin, naar Amsterdam, Rijnstr. 4 J. H. de Gooijer, naar Naarden P. C. ter Weer met gezin, naar Leiden, Jan van Houtkade 8a G. C. Lindeman met gezin, naar Driebergen, Buntlaan 11 J. W. van de Bell, naar Hoogland, Coelhorsterstr. E 76 J. C. Hartman, naar Baarn, Eemdijk C. J. van Beek, naar Eemnes G. Leestemaker met gezin, naar Eemnes, B31 D. van Eijden, naar Lensden, Hamersveld K. Rozendaal, naar Blaricum P. v. Schalkwijk, naar Bodegraven, Noordzijde 65 A. v. Prooijen, naar Maarssen C. J. van Dijen, naar Baarn, Laanstr. 19 R. Klein veld, naar Hoogland Wed. B. Oldenhof met gezih, naar Amers foort, Leusderweg 13 A. Oldenhof, naar Amersfoort, Anna Paulownalaan 48 M. Oldenhof, naar Amersfoort, Emmalaan 9 M. van der Panne met gezin, naar Zwammerdam, Wijk B 63 E. van den Broek, naar Baarn, Eem- nesserweg 21 L. de Jong met gezin, naar Apeldoorn, le Wormscheweg 102 C. j. G. Dufour, haar Nice J. F. Dufour, geb. Blok, idem Braggaar met gezin, naar Amersfoort, Borgerstraat AV. van Asselt.iiaar Bussum, Havenstr. 21 W. II. van Kampen met gezin, naar de Biltj Nieuwstr. 60. BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK E^gezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. WIJDINGSAVOND VOOR DE VREDE Aan den Heer Hilbrandt Boschma. WelEd. Heer. Met enkele woorden wil ik opkomen tegen uwe beschuldiging in „De Soester" van 1 Nov., dat ik als verslaggever van den „Wijdingsavond voor de Vrede" geen juist verslag gegeven zou hebben. De onjuistheid, die ik geschreven zou hebben, omtrent wat U gezegd zoudt hebben aangaande Gen. Snijders, toont U niet aan, dus diarop kan ik mij niet verdedigen. Als „eerlijk man" kan ik U verklaren, dat ik dat vulzinnetje over het militairisme niet beschouwd heb, als een poging, om dat vraagstuk op te lossen, maar juist die poging had ik verwacht. Een afkeuring van dat verfoeielijke militairis me, een der grootste factoren van den oorlog. Dat er zoovelen, zoowel ter rechter- als ter linkerzijde zijn, ook in mijn woonplaats, die zich met hand en tand verzetten tegen de prediking van het Kruis, heb ik niet geweten, voordat U mij dit 1 Nov. j.1. in „De Soester" vertelde. Waarom ik vooral voor de jon geren eene opwekking verwacht had om met woord en daad mede te werken aan de Vrede, vind ik zachts genoemd een vreemde vraag. „De Wijdingsavond voor de Vrede" waarop U uitgenoodigd was, als Spreker op te treden, was georganiseerd door de Chr. Jon ge in annen-Vereeniging „Samuël" e n e c n groep V r ij z i n n i g-G o d s-- dienstige Jongeren. Hadt U dat vergeten Op vele plaatsen in ons land zijn dit jaar voor de Jongeren Vredesredevociïn- gen gehouden, opdat volgende geslachten, die niet zooals velen onzer ouderen vastgeroest aan sleur en traditie, te overtuigen, dat oorlog om welke redenen ook gevoerd misdaad is en het recht over macht moet zegevieren. Dat de aanvaarding van het Kruis, de leer van Jezus Christus (ik heb goed geluisterd Mijnheer Boschma) ons daartoe moet brengen, ben ik volkomen met U eens, maar die leer legt ons ook de verplichting op, om alle middelen te baat te nemen om de misdaad te voor komen. Het aantoonen van die middelen, heb ik tot mijn spijt in Uwe.redevoering gemist. Hoogachtend, Uw. Dw. Dr. J. STORK. TELEF. 163 MUNHARDT's Zenuw-Tablatten .75" Laxser-Tabïetten 60« Hoofdpijn-ïabietion 60 Bij Apoth. en Drogisten BOND VAN WERKLIEDEN BIJ DE LUCHTVAARTAFDEELING. Vrijdagavond 24 dezer was voor bovenvermelde organisatie een histori sche avond. Bij het binnentreden van de vergader zaal in Hotel „De Zwaan" was op de gezichten der in grooten getale opgeko men leden te zien, dat er iets bijzonders ging gebeuren. Achter de bestuurstafel was door een groot laken een doek, wat onthuld zou worden, aan ons oog onttrokken. De Voorzitter den heer C. Los, opende te 6 uur de vergadering en heette in 't bijzonder welkom de heeren Karstens en Koudijs als oprichters van de B.W. L.A., waarvan de laatste nog lid is. De derde oprichter, de heer Mossou, had bericht van verhindering gezonden door een schrijven, waaruit tevens zijn belangstelling voor de B.W.LA. bleek. Was de Voorzitter aanvankelijk van plan, het doek zelf te onthullen, hij was thans van idee veranderd en verzocht den heer Karstens als oudste oprichter deze taak over le nemen. Deze nam deze vereerende opdracht gaarne aan echter in samenwerking met zijn mede oprichter Koudijs. De onthulling had hierna plaats wat door de leden staande werd aangezien. Op voorstel van de oprichters werd een toast uitgebracht op het welzijn van de B.W.LA. Aan ons oog vertoonde zich een door twee stokken gedragen doek, waarop in het rnicTdeh" een propeller met vlieg tuigmotor en daarom heen gegroepeerd de naam van de vereeniging. Zoowel het ontwerp als de afwerking waren keurig in orde, en den Voorzitter was zeker de tolk der vergadering toen hij de heeren Starink en Ham, twee leden, die zoowel ontwerpers als ver vaardigers waren, dank bracht voor hun belangelooze arbeid. Besprekende de symbolische voor stelling merkte de Voorzitter op dat de motor en de schroef twee doode elemen ten waren, welke leven in werd geblazen indien zij in het vliegtuig gemonteerd dienden tot voortbeweging van het toestel wat echter slechts mogelijk was, indien de benzinetoevoer en de ontstekingen en exploisies op tijd geschieden en de cylinders als deelen van den motor goed functioneerden. Spreker spiegelde daaraan het doen en laten van. de B.W.L.A. als organisatie met zijn groote verscheidenheid van karakters die ieder van tijd tot tijd met voorstellen naar voren komen. Alleen als die voorstellen strekken tot verbete ring, tot het inblazen van nieuw leven, tot het geven van opbouwende kritiek, zal het de B.W.L.A. goed gaan. Hij hoopte dat de leden zouden be grijpen dat zij niet alleen moeten staan, doch zich beschouwen als een deel van het groote geheel, de B.W.L.A. en evenals het vliegtuig zich slecht goed kan voort bewegen indien, alle cylinders en on derdeden in goed verband functioneeren. zoo kan de B.W.L.A. slechts staan voor haar laak, indien de leden met het bestuur één geheel vormen. De heer Karsten voerde hierna het woord, memoreerende een stukje ge schiedenis en bracht naar voren hoe de Voorzitter, evenals de schroef van het vliegtuig, de trek- en stuwkracht moet zijn voor de vereeniging. Hij is dat geweest en zal dat blijven indien de leden daaraan medewerken. Dat is hun plicht. Spreker hoopte dat, mocht er eens een inzinking komen, de leden zich dan zullen herinneren het moment van ont hulling van dit doek, en dan zullen getuigen„Toen waren wij ééns en onverdeeld, en dat moeten wij blijven". „Alleen een zoo sterk mogelijk orga nisatie een één zijn zal U brengen een lichtstraal in de droevig donkeren hemel van het heden". „Houdt den hand aan den ploeg" 1 Hierna voerden nog enkele leden het woord en werd o.m. het voorstel gedaan om te zorgen dat de B.W.L.A. een Bondslied kreeg. Er zat een goede geest onder de leden. De Voorzitter wekte in zijn sluitings woord de leden op ons op waardige wijze deel te nemen aan de groote demonstratie in Den Haag op 25 Oct. j.1. waaraan de B.W.L.A., als aangesloten zijnde bij het C.N.O.P. zou deelnemen. Hierna werd deze bijzondere vergade ring gesloten. TEMPELIEREN Onder ver\^rJ^JJ®n'aar ons beric.ht vooikomende in dit blad v:Tn 1 Nov. j.1. verzoeken wij atidermaal alle tempe lieren en gewezen tempelieren, zoomede geheelonthouders die nog niet zijn aan gesloten, maar wel voor ons werk iets gevoelen en meer van het tempelieren- werk willen weten, te willen bijeenkomen op Zaterdag 15 November in de Steen hofstraat 57, des namiddags 3 uur, teneinde verdere besprekingen te houden en maatregelen te treffen tot het stichten van een loge. Er wordt aan herinnerd dat Politiek noch religie bij ons werk in aanmerking komt, wij zijn zuiver neutraal, drankbe strijding en redden van aan den drank verslaafden is het werk. D. VERSLUYS, Steenhofstraat 57. Plaatselijk Nieuws. SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB. Dinsdag j.1. gaf den Heer v. Wage- ningen een simultaan seance te Baarn. Hieraan namen 29 personen deel, waar onder 7 uit Soest. De simultaan speler won 18 partijen, 4 werden remise en 7 werden door hem verloren, van de Soesters waren het den Heeren Knol en de Zoete welke hun partij wonnen. Maandag a.s. 's avonds 8 uur demon stratie in „Oranjehof" Spoorstraat alhier te geven door den Voorzitter den Heer Knol, toegang voor ieder vrij. Zij die na afloop een spelletje wenschen te dammen of schaken worden verzocht bord en stukken mede te brengen. In lichtingen bij deri Secr. Burg. Grothestr. 28 GEVONDEN VOORWERPEN: Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een rozenkrans, een zilveren horloge sleutel, een dameshandschoen, een pakje inhoudende kleedingstukken, een zilveren halsketting met beeldje, een auto binnen- en buitenband. Aangeloopen een donkerbruine her dershond (teef) en een jonge barneveld- sche haan. maar nu reeds beginnen Uw handen in te wrijven niet Purol, dat voorkomt het ruw worden en stukspringen EEN VOLKSBADHUIS? In de laatste vergadering van het Bestuur der Vereeniging „Soest Voor uit" is, naar wij vernemen het besluit genomen aan het Gemeentebestuur, onder toezending van de rapporten van onderzoek mede le deelen, dat zij er niet in is kunnen .slagen door gebruik making van het water „de Eem" te komen tot een zweminrichting, aange zien het Eemcollege uit overwegingen van scheepvaartbelangen geen vergun ning kan verleenen een zoodanige in richting geheel of gedeeltelijk in de Eem te stichten. Het stichten van een zwem inrichting op een andere wijze dan met direct gebruikmaking van de rivier de Eem wordt zoo kostbaar, dat het Be stuur van „Soest Vooruit" besloot een en ander aan het Gemeentebestuur als antwoord op haar destijds gedaan ver- soek te berichten. Nu echter deze pogingen zonder re sultaat zijn gebleven en de wenschelijk- heid werd gevoeld in deze gemeente een soortgelijke inrichting te hebben, werd de' beslissing genomen om aan het Gemeentebestuur mede te deelen, dai de Vereeniging „Soest Vooruit" be sloten heeft plannen te maken voor de oprichting van een volksbadhuis in deze gemeente. Ds N. J. C. SCHERMERHORN. Woensdag 19 Nov. a.s. zal Ds. N. C. Schermerhorn zijn tooneelstuk „On dergang" voordragen in Hotel „Eemland". Reeds meermalen werd dit door hem zelf geschreven drama ten tooneele gebracht. Volgens persbeoordeelingen beschikt de heer Schermerhorn over een mooi stemgeluid en bezit hij de gave de ver schillende in het stuk voorkomende personen meesterlijk uit te beelden. Zie advertentie in het volgend num mer van dit blad. Mijnhardt's Borsthoningsiroopen f 0.60 Mijnhardt's Thijmsiroop f 0.75 Anga-siroop (ook bij kinderen), f 1.75 Bij Apothekers en Drogisten.

Soester Courant | 1924 | | pagina 1