St. Nicolaas CADEAUX 8oester Co 11 r an i veer Soest ess Omgeving Mmm- eu Advertentieblad. Veraiiijnt eiken Zaterdag. PURÖL BERG-HOTEL THÉ DANSANT BUREAU voor ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN uiterlijk 15 December a.s. moet zijn betaald. LÏEIl en BILLIJKER heden 29 NOVEMBER van 2-5 uur namiddags en op WOENSDAG 10 DECEMBER van des morgens 10 tot des namiddags 1 uur. Uitgever O. v. d. BCVENKAMP Soestdijk SINT NSCÖLAAS. lederen Zondag van 3-6 uur Mr. 1. H. VAN DOQRNE R. L. VAN DEN BERG «JulBanapleira ïi Boerst f-ï ILEN D. F. VÖIGT OPTICIEN C. W. VEE^ENDAAL Ruime keuze degelijke No. 48 Twaalfde aargang Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voorniiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot- Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER Zaterdag 28 Nov. 1924 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Eikeregel meer 15ct. Qroote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. KERKVOOGDEN der NED. HERV. KERK alhier brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de HOOFDELIJKE OMSLAG dienstjaar 1924, ZITSDAC3 in ei® Consistors^feasTter op De oorsprong van het Sint Nicolaasfeest. De bisschop van Myra. Een aardigelegende Nog luttele dagen en we vieren weer het oude St. Nicolaasfeest, het feest der kleinen en grooten, doch dat der kinde ren toch het meest. Dan wordt er van alle zijden een groote vrijgevigheid be tracht, tracht men elkaar plezier te doen door het geven van geschenken, dikwijls met leuke, eigengemaakte vers jes erbij. Vanwaar toch, zal menigeen zich wel eens afvragen, komt toch dit jaarlijks terugkeerende feest, dat in de harten der kinderen vooral zoo'n groote plaats inneemt, dat hen weken van te voren al met blijde verwachting en zoete vrees vervult? De legende vertelt hiervan het vol gende. Bisschop Nicolaas woonde onge veer in' het jaar 350 in het kleine plaatsje Myra, ook wel Bari geheeten, aan de Adriatische Zee. De bevolking van dit plaatsje bestond grootendeels uit zee lieden en visschers. Daar leefde de goede bisschop en op 6 December van het jaar 362 stierf hij, een sfeer van gul hartigheid en vrijgevigheid achterlatend. Wat was er toch gebeurd. Luister. Het geschiedde eens te Myra, dat er een man in groote armoede verkeerde. Deze man had drie dochters. Teneinde raad besloot hij de eer zijner dochters te verkoopen en uit hun schandelijk bedrijf de middelen te vinden om in zijn onder houd te voorzien. Bisschop Nicolaas had door goddelijke ingeving kennis van deze slechte gedachte gekregen en des avonds sloop hij langs het huis van den armen man en wierp een beurs met goud naar binnen, die juist in een schoen terecht kwam (dit zou meteen de gewoonte om schoenen en kousen onder den schoorsteen te hangen, ver klaren.) Den volgenden dag vond de vader de beurs en huwelijkte daarmee avond herhaalde de brave bisschop zijn daad, daarmede de tweede dochter van de schande reddend. Den daaropvolgen- den avond wierp hij nogmaals een beurs naar binnen, maar nu was de vader opgebleven. Hij rende den gever achterna en herkende in hem nu den goeden bisschop. Zoo werd de grootmoedigheid van den bisschop bekend. Na zijn dood werden er natuurlijk nog allerlei ver dichtsels aan toe gevoegd, zoodat hij langzamerhand de goede Sint werd, zooals die in onze kinderharten leeft. Reeds in 430 werd hij gerekend tot de patroonheiligen, dat wil zeggen, die groote heiligen, die hun vierdag hebben en te wier eere men kerken bouwt. In den nacht van 5 op 6 December rijdt St. Nicolaas door de lucht over de daken, gezeten op zijn schimmel of ezel, vele geschenken en lekkernijen voor de brave kinderen meevoerend. Daarom zetten de kinderen dikwijls naast hun schoen een beetje voer en water voor het paard neer. Dat paard is eigenlijk weer het paard van den Germaanschen god Wodan, zooals de oude Bisschop zelf eigenlijk dienen moest, om de her innering aan den ouden Wodan te ver drijven. In die tijden ging dat heel gemoedelijk. Niemand nam'aanstoot aan die vermenging van heidendom en katholiek christen. Zoo is in den loop der tijden het St. Nicolaasfeest van heidensche godendienst en katholieke heiligendienst, tot een heel onschuldig kinderfeest geworden, waaraan zoowel protestanten, katholieken, als joden deel nemen. En alle kindertjes, onverschillig van welke gezindheid zingen op den avond van 5 December St. Nicolaas goed heilig man Trek je besten tabbard an Rijd er mee naar Amsterdam Van Amsterdam naar Spanje Appeltjes van Oranje Pruimen van de boomen Sinterklaas zal komen. Lr is blijkbaar nog zoo'n brave bisschop geweest, n.l. de Bisschop van Tolentijn, wiens herinnering op 10 September wordt gevierd. Deze Nicolaas wordt wel eens verwisseld met dien van Myra. Vandaar het rijmpje St. Nicolaas van Tolentin Brengt mij een schuitje met lekkerding. Deze Nicolaas is echter niet de be wuste van het 5 Decemberfeest. Voor noemd rijmpje werd in Vlaanderen verbasterd tot: St. Nicolaas van Tolentin Breng me een schortje met lekkerding Is mijn schortje wat te kleene Wij zullen een grooter gaan leenen. Wij zijn wel eens geneigd het Sint Nicolaasfeest een echt oud-vaderlandsch feest te noemen. Dit is echter onjuist. Ook in andere landen bestaat het Nico laasfeest, zij het dan ook onder anderen een gewijzigden vorm, terwijl daar de legenden eraan verbonden weer van anderen aard zijn. Maar alle komen toch wat gulhartigheid, vergevensgezindheid en edelmoedigheid betreft, op hetzelfde neer. In een volgend artikel zullen wij iets vertellen over hel St. Nicolaasfeest in het buitenland. K&SWl^KROWiEK De arbeidsbegrooting. - De voortgezette algemeene bc schouwingen. - Ministers Ruys en Colijn aan het woord De Kamer heeft zich o.a. verder- be ziggehouden met de Arbeidsbegrooting. Bij de afdeeling volksgezondheid werd van S. D. A. P.zijde geklaagd over alles en nog wat. Verlaagde subsidies aan vereenigingen voor Kinderzorg enz. Bij de afdeeling Volkshuisvesting verzette dr. van der Waerden zich sterk tegen de plannen tot intrekking der huurwet ten, en diende een motie in, waarbij de regeering uitgenoodigd werd, eerst de resultaten van het onderzoek naar de wenschelijkheid van dezen maatregel te publiceeren. Deze bleek achteraf wel wat voorbarig te zijn, aangezien deminister verklaarde, dat over de intrekking der huurwetten nog niets is beslist. Verder gaf de minister inzake de arbeidswet nog te kennen, dat de regeeriijg zoodra de omstandigheden dit toelaten, voor verdere invoering van de arbeidswet zal zorg dragen. Verder hebben de verschillende lei ders in de Kamer zich onledig gehou den bij de algemeene beschouwingen omtrent de staatsbegrooting, met liet uitoefenen van critiek op of het toe zwaaien van lof aan de regeering, terwijl eenige leden der regeering hun beleid verdedigden. Zoo bracht Mgr. Nolens hulde aan het kabinet, dat de begroo ting sluitend maakte. Verder ontvouwde hij zoo'n beetje het R.K. partijprogram, waarbij hij er op wees. dat er weinig uitzicht bestond op samenwerking met links. Met handhaving van het uitvoerige program van 13 Mei 1922 legde hij in 6 „wenschen" het R.K, program vast, waarin o.a. voorkwammedewerking met den Volkenbond ter voorkoming van int. geschillen en geleidelijke ont- Wtl lm*— -En. -watrlf»-iia.rJiöauj1jrJiiji£f ,mf>i de overige rechtsche groepen aangaat, verklaarde hij, dat, mocht samenwerking onmogelijk worden, dan samenwerking met andere groepen overwogen zou worden. Verder achtte hij medewerking tot het Geneeïsche protocol noodig. Na rijp beraad zal beslist moeten worden. Prof. van Gijn (v.b.) betwijfelde of minister Colijn de tekorten wel de baas zou kunnen blijven. Hij hoopte verder, dat de regeering voor oogen zou houden, wat Colijn in 1922 zeide, n.l. dat de belastingen niet verder opgevoerd kun nen worden. Het meest noodige achtte hij echter een saneering der volkshuis houding. De heer ter Hall (v.b.) diende lioenen bezuinigd zouden moeten worden. Dat zijn defensie, onderwijs en sociale wetgeving. Toen de Kamer Dinsdag j.1. bijeen; kwam, werden er allereerst woorden var hulde uitgesproken aan het adres var de Holland-Indië-vliegers. Qaarna de gewone Kamerwerkzaam heden. POLITICUS. Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen cn Hulc'wondjes PUKOl in C noi»# 30.60.90" Tube 80' É?ij Aj - ,'xors en Drogisien GEBOREN: Antonia Maria d. v. (i. H. Hendrikx en W. C. v. Wuilen Llizabeth d. v. B. Fijma en G. Dekker Otto z. v. R. Massen cu P. dc Vaal Hendrik Rullige- rus Antonius z. v. R. H. J. Reintjos en VV. M. Bus Herman Chrisloffc z.v. 1 i. C. Schmitz en A. v. Schouwen burg. ONDERTROUWD: J. V-een met D Bensman. GETROUWD C. A. van Staa met C. M. Terlingen A. de lange met G. M. van Dorresteijn -- G. Hilhorst met C. Kuiper G. J. Roelofs niet C. van Dijk. OVERLEDENG. Huisman, 30 jaren, echtgenootc van J. J. Huigen, W. Zwiers, 79 jaren, echtgenoot van E Luman E. H. R. Verniers van der Loeff, 77 jaren, weduwe van J. Lehr - I I. Schoeruaker, 55 jaren, weduwnaar van A. Treels f E. de Bruin, 83 jaren, weduwe van J. Dijkman. AMERSFOORT BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat tegen J. hop pen, wonende Julianastraat 40 te Soest, proces-verbaal is opgemaakt wegens het in voorraad hebben van melkbrood, thd niet voldeed aan artikel'11a (het voor geschreven gewicht) en artikel 13a (het voorgeschreven vetgehalte) van het lïm/idbiioljjiL Soest, 22 Nov^ 1924. Burgem. en VVeth. voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, P. P. DE BEAUFORT. J. BATENBURG. Ismgesïsrïitjes-B Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. een motie in, waarin hij aandrong op de instelling van een commissie, die vóór 1 Mei 1925 een overzicht geeft van den toestand inzake den nood der oud-gepensionneerden. Daarna was de leider der christelijk- hislorischen aan het woord, de heer Schokking, die, evenals de leider der A. R., de heer Rutgers, het geheel eens was met het inzicht van Mgr. Nolens, wat betreft de partijformatie. Ook hij huldigde de regeering, in het bijzonder Colijn, voor het sluitend maken van het budget. Hij juichte het voorts toe, dat meer juiste verhoudingen tusschen de volkeren en vriendschappelijke oplossing van geschillen bevorderd wordt. Daarna kwam minister Ruys aan het woord. Veel critiek had hij gehoord, verklaarde hij. Ten opzichte van de motie ter Hall deelde de min. mede, dat de regeering, al werd die aangenomen, ze toch niet zou uitvoeren, omdat zij een beginsel uitspreekt, dat onaanvaardbaar is. Verder is het mogelijk, dat als een verbetering in den financieelen toestand intreedt, er nog urgenter zaken zijn, dan de zorg voor de oud-gepensionneerden, meende de minister. En wat de oplos sing van het vraagstuk der vermindering van bewapening betreft, deze kan, vol gens den minister slechts internationaal gevonden worden. Het streven daartoe door de regeering met groote sym pathie begroet. Minister Colijn gaf een uiteenzetting van den financieelen toestand des lands waarbij hij mededeelde, dat de toestand dit jaar is als volgtDe middelen wor den hooger geraamd met 19 millioen hetgeen een meevaller is. De salaris verlaging zal 23 millioen opbrengen. De bedrijfstekorten werden met 20 millioen verlaagd, terwijl aan nieuwe belastingen 34 millieen zal worden geheven. Wat den toekomst aangaat, verklaarde de minister voorts dat de begrootmg nu ongeveer klopt. Maar er zijn nog onzekere elementen. En ze sluit op een te hoog peil. #eu slotte gaf hij nog 3 objecten aan waarop nog tientallen niil- Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, en wel voor het navolgende Na lezing van punt 5 van den op 21 Oct. gehouden Raadszitting was ik zeer verwonderd, daar ik meende dat die strook grond verkocht zon worden aan de directe belanghebbenden, maar in stede daarvan, wordt (n.b.) op verzoek van Makelaar Schulman, namens den Heer Iburg een besluit genomen, om op die strook grond, langs de Anna Pauwlonalaan een 'schutting te zetten van 21/3 Meter met beplanting, waartegen (en terecht) door de Heeren Foeken en Hilhorst opgekomen werd. Edoch, bij de meerderheid moet men zich neer leggen. Nu is mijn vraag, had zooiels niet op een andere manier gekend, dan zeg ik jawel, als nu het gemeentebestuur eens bij de bewoners langs dien weg waren gekomen met b.v, een voorstel: Kijk eens, jullie kunnen de strook grond koopen, maar je bent verplicht om er een conjfere'haag van. 1 Va of 2 Meter hoogte langs te pooten waar dat noodig is (want op een gedeelte staat al een heel knappe beuken haag) met een mooi hekje voor uitgang. Nu ik geloof daar waren de directe belanghebbenden wel voor te vinden-geweest, doch daar is niet aan gedacht, en nu wordt die men- schen de bepaling opgelegd, om te her- of verbouwen, wat voor ieder maar direct niet gaat. Nu kost dit grapje aan den gemeentekas zeker f 350.- a f 400.- plus het onderhoud van de beplanting enz.,, welke- door de Heer Iburg cadeau gegeven wordt. Mijn vraag is, mag het belang van 6 inwoners geschaad worden, voor het belang van één inwoner. Is dat wel bezuinigen om 3 <i 4 honderd gulden uit te geven als het absoluut niet noodig is? Nu de gemeente eenmaal een stap in die richting doet, kunnen er in de toe komst nog meer gemeentenaren achter een dure schutting verdwijnen? Mijns inziens heeft het gemeentebestuuren den Raad een stap gezet op glad ijs, maar we willen hopen dat ze nog bijtijds terug trekken, temeer daar het toch maar tijdelijk is, omdat er door her- of verbouw toch hier en daar een stuk zal moeten verdwijnen. Te betreuren is het dat er voor een tijdelijk iets zooveel geld wordt uitgegeven, en er voor veel noodzakelijker dingen dikwijls geen geld is. U Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik EEN BELASTINGBETALER.. Plsaaiteslilfe Nieuws. lezing Van h. gV wijngaarden. Op uitnoodiging der Vereen, van Vrijz. .Godsdienstige» trad Vrijdag, 21 Nov. j.1. in de Gymn. zaal O. L S., Kerkebuurt, ials Spreker op Ds. H. G. v. Wijngaarden, •van Amsterdam, met het onderwerp „Het onze Vader". De zaal was slechts matig bezet, wal jammer was, want met zijn voortreffelijk redenaarstalent t-n inoui .stemgeluid boei de Spieker wedeioin van het begin tol het eind. Na vooraf in het algemeen over bidden en de manier van bidden gesproken te hebben, legde Spreker de beteekenis en de waardevolle inhoud van „Het onze Vader" woord voor woord, zin voor zin, uit. Geen gebed, dat voor den waarlijk godsdienstige» christen, ten allen tijd en in alle omstandigheden meerder waarde heeft. Wederom zeer gesticht en voldaan gingen wij dien avond huiswaarts. J. S. 25-JARIG JUBILEUM DER ST. JOSEPH JONGEL. VEREENIGING. 1 let Zilveren Feest van bovengenoemde 'Verceniging is Zondag, Maandag en Woensdag luisterrijk gevierd. Zooals Kapelaan Schaepman in zijne feestrede mededeelde was de zaal bij deze gelegenheid geheel nieuw en keurig geschilderd. De nieuwe gordijnen voor de glazen waren geschonken door de R.K. Spaarkas, die jaarlijks haar over winst gebruikt voor een of ander nuttig doel. Vorige jaren waren het de U.L.O. School en de St. Vincentius verceniging, dit jaar de Jongelingen-Vereeniging. die er van profiteerde. Een groot schilderij van H. M. de Koningin in breede vergulde lijst werd als feestgave geschonken door den Heer Reintjes. Het nieuwe tooneelscherm éene ge schilderde scharlaken roode draperie, opgenomen door gouden koorden met dito kwasten, is zeldzaam mooi uitgevoerd! Voor de feestuitvoering had het R.K. Mannenzangkoor en het Simphonyorkest, beide onder de beproefde leiding van den Heer Horvers, hunne medewerking toegezegd en daar de Heer Alders, als steeds zijne talenten ais decorateur ten be-ste gaf en voor cene schitterende tooneelschikking zorgde, zijn de uitvoe- i-iruTwi jxitslGkend ïZÊSlaajicL De eerste operette, hef eigenlijke TcesE stuk, „Twaalf reizigers in de diligence" liep vlot van stapel en vond door het komische spel en de geestige coupletten bijzonder veel bijval. Hulde aan den Heer Horvers, den dichler-componist,' die deze operette geheel omgewerkt en voor het feesten op Soester toestanden toepasselijk heeft gemaakt. Aardig klonk door het Lente lied de nachtegaalslag en bij het Brand weercouplet de sirene»» De twaalf reizigers, (de twaalf maanden van het jaar) waren typisch aangekleed en het geheelc stuk vol variaties werd vlot gespeeld. Datzelfde kan men ook zeggen van den éénacter „Mozes in de klem". Oök hier deden allen medespelers hun best en oogsten veel succes. „In de Grot van Han" kwam het decoratietalent van den Heer Alcfers weer tenvolle tot zijn recht. De grotverdeeling, het perspectief en de varende boot op den voorgrond, benevens de verschil lende lichteffecten getuigden weder hoe men met energie en smaak, ook met betrekkelijk gebrekkige hulpmiddelen iets waarlijk schoons kan scheppen. De woorden van lof aan den Heer Alders, die van "de oprichting af, de ziel van de Verceniging is geweest, en eiken Zondagmiddag steeds trouw op zijn post is, uitgesproken door Kapelaan Schaepman, vonden bij alle aanwezigen luide bijval. Ook den Directeur van de R.K. Zangers, den Heer Horvers die van dit koor een zoo mooi geheel heeft gemaakt dat vele Parochies Soest benijden, werd door Spreker niet vergelen, evenmin als de Heer Onwezen, die ook al die jaren dé trouwe hulp van de Heer Alders is geweest. Een „Lang zullen zij leven" werd hen door de stamp, en stampvolle zaal geest driftig toegezongen. Tot slot een woord van hulde aan alle medespelers, waaronder natuurlijk ook de leden van het orkest. J- s. TELEFOON 48 TELEFOON 163 B Af Sr ft/iUs ;hahu f s Staal-Tabletten .90" Maag-Tabletten. .75" Zenuw-Tabletten .75" Laxeer-Tabletten .60" Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten BURGEM. OROTHESTR; 28 - SOESTDIJK Door samensmelting van het kerk koor met de Dameszaugvereeniging te Soesterberg, is opgericht een R.K. Gemengde Zangvereniging. Het voorloopig bestuur is samenge steld uit de 1 leeren Stipdouk, voor/.. Willemse, secr., Mensink, com. en de Dames v. d. Berg, biblioth. en A. v. d. Vlist, penningin, Dinsdag j.1. kreeg de Engendaal- School een bezoek van den bekenden opvoedkundige Dr. Ferrière, Professor te Genève, die een studiereis door Hol land maakt. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorin, tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen 2 huissleutels, 1 kaars-lantaarn, 1 ro zenkrans in etui, 1 lipssleutel, 2 porte- monti., 1 zak wortelen. Aangeloopen 1 keeshond, 1 jacht hond, 1 poes. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. M a r kt kaart en Station Soestdijk Door bovengenoemd station worden des Zaterdags zeer goedkoope retour- kaarten 3e klasse (marklkaarten) naar Utrecht afgegeven (prijs f 0.70). Deze marktkaarten zjjn voor de heen reis geldig in alle treinen, die te Utrecht vóór 12 uur 's middags aankomen, voor de terugreis in alle treinen, die vóór 6 uur n.m. van Utrecht vertrekken. Kinderen, die van marklkaarten ge bruik maken, zijn den vollen prijs ver schuldigd. Noch hut afbreken der reis, noch het overgaan in een hoogere klasse is geoorloofd. Aan reizigers, die instappen op stop plaatsen, alwaar geen plaatsbewijzen verkrijgbaar zijn, worden door het trein personeel marklkaarten afgegeven. Eveneens worden aan het station Soest marklkaarten afgegeven op dezelfde voorwaarden. (Prijs 0.65). AED. SOEST VRIJZ. DEM. BOND. De afdeeling Soest van den Vrijz. gesteld voor de groslijst voor de ver kiezing van leden der 2e Kamer Mr. H. P. Marchant; Mevr. M. B. Bakker- NortMr. P.' J. Oud Th. M. Ketelaar F. H. EbelsMr. J. Limburg; Mr. Dr. A. M. JockesDr. OosterbaanZ. van Hettinga-TrompMevr. C. Ramond Hirschnïan Mr. S. J. L. van Aalten Mevr. Z. A. L. Ros-Vrijinan. LI JST VAN ONBESTELBARE STUKKEN terugontvangen te Soest in de eerste helft der maand November 1924. 1. U. de Bok, Amsterdam. 2. Interc. Arbeidsbeinidd. 3. J. Kleljn, AANGEREDEN. Dinsdagnamiddag omstreeks 3 uur kwam de heer C. P. met diens auto in een flinke vaart aangereden en wilde aldus den bocht bij de Soes/erbergschc- straat maken, met het gevolg, dat de auto dusdanig slingerde, dat deze met den kop in het zand terecht kwam, ter zijde van dien weg. De auto kwam daarna weder op den straatweg terecht, doch reed toen een broodkar, die op den straatweg stond in elkaar. Nadat de heer C. P. beloofd had de aangebrachte schade aan de broodkar van den heer v. d. El. alhier te zullen vergoeden, kon hij zijn weg vervolgen. DUO JOE EN NELLI. Wij vestigen de aandacht op een advertentie in dit blad, betreffende het optreden van het bekende Duo Joe en Nelli, op Dinsdag 2 Dec. a.s. in het Stations-Koffiehuis van J. van Kooij. Van een aanbeveling kunnen we ons onthouden, omdat dit Duo meer dan bekend is in onze gemeente. Wij ver namen verder nog, dat Joe en Nelii slechts eenmaal in dit seizoen in onze gemeente zullen optreden, wat voor velen reden zal zijn zich tijdig van een plaats- kaart te voorzien. Vermelden we nog dat door den Heer Kooij een geheel nieuw decor is aangeschaft, waardoor zeker wordt bij gedragen voor het welslagen van het geheel'. De entrée is slechts f 0.75 en den aanvang bepaald op half acht. OPGESPOORD. Onlangs maakten wij melding van een diefstal van kleedingstukken uit een gesloten badinrichting in de Legerplaats bij Zeist. Na ijverig zoeken van de politie aldaar is het haar thans mogen gelukken te Amersfoort den dief en een 3-tal helers op te sporen. Wij verwachten, dat het 4-tal zeer zeker een aardig Sint Nicolaas cadeau zullen ontvangen. - DIEFSTAL. De politie te Soesterberg hield een zekere V. en F. aan, ter zake diefstal van een bliksemafleider uit de Legerplaats bij Zeist. GHMEENTEBKJsöO riNG. De Gemeentebegrooting 1925 is dpn leden van den Raad aangeboden en sluit op de gewonen dienst in ontvangst en uitgaven met een totaal van f 557358.527* zonder batig of nadeelig saldo, alzoo een sluitende begrooting. De Kapitaal- dienst sluit in totaal met een bedrag van f365050.40. Zoo gezien draagt zij zeer het karakter van bezuiniging, voor onze gemeente van groot belang. RIJWIELPAD KOUDHÜORN-DEPALTZ In een vorig bericht meldden wij, dat een gedeelte van het rijwielpad, Kond- hoorn—-De Paltz, voorzoover dit loopt over- eigendom van den heer E. H. D. Insinger, afgesloten was. In verband hiermede kunnen wij nog meedeelen, dat belanghebbenden op nadere voorwaardèn kosteloos een vergunning kunnen ontvangen tot het berijden van het afgesloten gedeelte. Wij vernamen, dat voor leden van de rijwielpadvereeniging „Gooi- en Eem- land de toegang' vrij is, op vertoon van lidmaatschapskaart. ST. VINCENT1US-VEREEN1G1NG. Tot leden der St. Vinceulius-veieeui- ging alhier zijn aangenomen eu geïnstal leerd de heeren W. Blommesteiu en G. W. Schothorst, beiden van hier. Deze Vereenigihg; teil thans 16 werkende leden. GEKOZEN. De heeren D. Hornsveld, H. Jon gsm a Sur. en C. Piers zijn gekozen tol ouder lingen van de Oer. Kerk en de heer D. Algra tot Diaken. BEHANGERIJ - STOFEEERQERIJ Van Weedestraat 40a -1 ei. 124 SPOSIT VOETBAL V. V. SOEST. 23 Nov. Soest II Duiv-en 11 23. In den vriendschappelijk gespeelde wedstrijd Soest II - Duiven 11 (den Doldei) moest Soest het onderspit delven, niet tegenstaande de Duiven maar met 9 man speelden, waarvan nog wel 2 invallers Deze slap gespeelde wedstrijd is ons terdege legen gevallen en zullen we hopen dat het 2de elftal.a.s. Zondag zich een® beetje beter geeft tegen Tabor Ui, want anders weet ik het nog zoo net niet. Soest I gaat op bezoek bij Esvac 1. Dat voor deze wedstrijd zeer veel belang stelling zal zijn, twijfel ik niet aan, plaatse lijke wedstrijden zijn meestal intressant. Het beloofd stellig een spannende strijd te worden, en is het mogelijk omtrent de eventueele uitslag, voorspellingen te doen. We -kunnen alleen zeggen dat onze spelers het beste beentje moeten voorzetten. Veel succes. Van 12 tot 2 uur Soest 111 tegen Soest IV E. S. V. A. C. Madjoe 1 had j.1. Zondag de „niet- opkom-koorts". Zeker overgenomen van Madjoe 11. Evengoed is er een aardig onderling partijtje gespeeld. Esvac II heeft verloren van Nijkerk il met 30. Daar mankeerde natuurlijk de olficieele scheidsrechter weer, zoodat één der Nijkerk-supporters de leiding op zich heeft genomen. Morgen speelt Esvac 1 tegen Soest 1 om 2 uur op het Esvac-terrein. k Zal over het spelen van die wed strijd niets zeggen, alleen bericht ik jelui dat het stormsein is uitgegeven „Weest op uw hoedel" of met a.w. „laat je niet overvallen worden door een wervelwind". Esvac II is vrij, doch kan zich heel verdienstelijk maken door zich achter de doelen op te stellen om ongewenschte gasten van het terrein te houden. Als U Doos60-90cl Dij Apoth. en Drogisten

Soester Courant | 1924 | | pagina 1