N.ll. Middenstaids-Credietbank SOEST Soester Courant voor Soest en Omgeving Menws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. I Twaalfde Jaargang E Zaterdag 21 Pee. 1924 Uitgever G. v. d. BOVjENKAMP Soestdijk LiPSLADEN en KASTJES Inoasseepingen, Deposito's DE KERSTKLOKKEN LUIDEN [hoest :Anaa KLEERMAKERIJ g 2 W. P. J. VENEMA 2 Bupgeplijlie SlansS Publicatiën mLkïJi&CK D. F. VOIGT OPTICIEN X NO. 51 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker m GELEGENHEID TOT HET HUREN VAN IN ON7jE SAFE-INRICHTING W- KAMiRKRONIEK Het is in de stille dagen voor Kerstmis dat in de harten der menschen een mildere stemming nederdaalt. De natuur is zoo stil en de dagen zoo kort. En in die stilte nadert langzaam het kerst- leest, feest van vrede en geluk. En als dan op den Kerstdag de klokken luiden, gaan aller gedachten uit naar dat kindeke Jezus, dat daar vele eeuwen te Bethle- hem geboren werd in een stal En nu zal ik U iets vertellen over den oorsprong van ons mooie Kerstfeest Het is in de vierde eeuw na Chr. geweest, dat het Kerstfeest op 25 Dec. werd ingesteld. De juiste geboorte datum van Christus is vaak een twist appel der geschiedvorschers geweest. De een beweerde, dat het 20 April was, een ander 17 Nov. Zooals echter in vroeger eeuwen, in het overgangs tijdperk van Heidendom tot Christendom meer is geschied; werden vele heiden- sche feesten gekerstend. Dit is ook met het Kerstfeest het geval. De Ro meinen vierden, in aansluiting met de feesten ter eere van Saturnus, den landbouwgod, die als Koning van Latiuni in den gouden eeuw regeerde, hun winterfeest, den Dies Natalis Solis lnvicti, geboortedag der onverwinlijke zon. Julius Ceasar bepaalde dit feest op 25 December. Ook de Germanen vierden omstreeks dien tijd feest, het Joelfeest, dat van 25 Dec. tot 6 Januari duurde. Men geloofde dat gedurende dien tijd de zon stilstond. Door het christendom werd nu aan dit feest een overeenkomstige beteekenis gegeven, namelijk dien van den geboortedag van Jezus Christus, het Licht der wereld, de Zon der gerechtigheid. In tal van Kerstgebruiken speuren wij nog den heidenschen ooïspiotig. Zoo is het branden van het Kerstblok, dat in Engeland veel in zwang is, en ook in Frankrijk niet onbekend is, evenmin als in Duitschland en Italië, een overblijfsel van den ouden eeredienst der Germanen voor hun god Fro, de zonnegod. Hetzelfde is het geval met de mistletoe, die ook een plaats in de oude Germaansche godenleer innam. De Letten noemen Kerstavond zelfs bluckawar, blokavond, lil het Oosten van ons eigen land ziet men zelfs nog wel dat men met Kerstmis de „kerst tobbe" op den haard legt. Verder zijn onze Kerstbrooden een overblijfsel uit den heidentijd, toen men nog goden beelden uit deeg maakte. Een aardig bewijs hiervan, is, dat men in Duitsch land het Kerstgebak „Heidenwegge noemt. En niet alleen de goden werden van koek gebakken. Men bootste zelfs het heilige zwijn, na, vandaar het eten van zwijnskop in sommige landen (Engeland) op Kerstavond. De Kerst brooden uit den donkeren heidentijd behoorden bij den offermaaltijd. En nu de kerstboom, dat zinnebeeld van eeuwig leven, van komende lente, door zijn altijd groene kleur, zelfs in de donkerste winterdagen. De Kerstboom is het symbool van vriendschap en geluk, van vrijgevigheid en naastenliefde. Onder den Kerstboom legt men in Duitschland geschenken voor elkaar neer. Zoo is de heerlijk geurende boom, met zijn vriendelijk sprankelende lichtjes, omgeven door gedachten van liefde en saamhorigheid, van het heerlijke geven met blij gemoed. En wanneer we den boom met deze oogen aanschouwen, dan daalt er vrede en rust, ook in het opstandigste gemoed. Waarom men juist den sparreboom heeft gekozen Laat ik U een der vele legenden vertellen. In het jaar 725 na Chr. bevond de Duitsche Apostel Winfried zich in het Fritzlar woud in Saksen. Plotseling ziet hij onder een reusachtige eikeboom een aantal woeste heidenen, die een kindje willen offeren. Hij snelt er heen, neemt hen het kind af, pakt een bijl en begint den boom om te hakken. De heidenen, stom ver baasd en verwachtend dat hun god dien man zoo dadelijk zal dooden, staan stijf van schrik. Dan valt de trotsche eik geveld door Winfried. Maar terwijl de boom valt, verrijst er achter een jonge denneboom, die de takken naar den hemel omhoog heft. Nu verheft Winfried den stem en buldert de hei denen toeVan dit oogenblik af zal deze boom U heilig zijn. Het is de boom des vredes, want Uw huizen zijn van zijn hout gemaakt, het is het teeken van onsterfelijkheid, want hij is altijd groen en hij is ook de boom van het christendom, want hij heft de armen ten hemel. Dat is de geschiedenis van den Kerstboom. Dr. F. C. n.„. fifi-90ct Bij Apotken Proesten „Landbouw" in de Kamer - Heftige aanvallen op Minister van Zwaay - Verzet tegen nieuwe vlootbouw - Een tegenslag voor Minister Colijn Veel is er niet meer over de begroo ting voor Buitenlandsche zaken gepraat. De Kamer bleei, hoe minister Karnebeek ook sprak, diep teleurgesteld over zijn houding inzake het Geneefsche protocol. De begrooting werd aangenomen. Nu kwam de beurt aan minister Ruys de Beerenbrouck met zijn begrooting voor Binnenlandsche zaken en land bouw. Er werd hem verweten, blijk te hebben gegeven van een neiging tot ingrijpen in de gemeentelijkeautonomie, hetgeen de minister bestreed. Even was er fel geflits van woorden en opstandig heid van s.d.a.p. zijde tegen de posten uitgetrokken voor burgerwachten, poli- tietroepen en landstorm, welke instituten als den arbeider vijandige, werden ge noemd. Doch de storm ging weer liggen en de betreffende artikelen werden aan genomen, met de socialisten en den heer Ketelaar tegen. Nog werd geklaagd over de noodtoestanden in de Drentsche veenen door den heer Hiemstra (soc.) waarop de minister verklaarde, dat de regeering veel belang stelt in de Drent sche toestanden, en dat het goed is, dat de zaak in zijn geheel wordt be keken, waarom het leiding geven van het provinciaal bestuur zoo gewenscht is. De minister was bereid de provinciale commissie in haar arbeid te steunen. Voor de afdeeling „Landbouw" was nogal belangstelling. De heer Ebels wees op de onrustbarende stijging der pacht- en koopprijzen. Hij drong aan op wettelijke regelingen, waarbij woeste gronden onteigend zouden worden, ten einde die aan landbouwers in eigendom te geven tot vestiging van eigen be drijven. Ook de heer Hiemstra sprak in dien geest. De heer Bierema meende dat de emigratie bevorderd moet wor den, terwijl de heer Weitkamp waar schuwde tegen verzwakking van de directie van den Landbouw en tegen concentratie van de inspectie. Veel verzet uit Landbouwkringen ont lokte het voorstel tot samenvoeging van den veeartsenijkundigen dienst met den dienst der Veterinhire inspectie van de volksgezondheid waarvan men niet veel heil verwachtte. De minister stond op zijn achterste beenen. Er zou eventjes f 68.000 door bezuinigd worden. En we moeten bezuinigen. Als dan de Kamer de regeering niet wil volgen op den weg der bezuiniging, dan zal de re geering daaruit hare cosequenties yveten te trekken, dreigde de minister. Buiten dien was het maar een proef. Moties werden ingediend en ingetrokken, be- oogende uitstel van de beraamde maat regel, en ten slotte werd een compromis gesloten en een motie aangenomen, waarbij, in afwachting van de noodige maatregelen voor de samenvoeging onder eenhoofdige leiding, de tegen woordige organisatie wordt gehand haafd. En na nog eenige besprekingen van minder belang werd ook deze begrooting z. h. s. aangenomen. De Waterstaatsbegrooting. Het was geen prettig begin voor minister van Swaay. Mr. Oud (v. d.) sloeg er onbarmhartig op los. De mi nister, zeide spr. laat zich leiden door de ambtenaren, hij gaat lijnrecht tegen de wenschen der Kamer in. Dat had men met de kwestie van den girodienst gezien. De Kamer werd in de centra lisatie niet gekend. Dat is gebrek aan beleid. Uit dit alles is de houding van den minister tegenover de bezuinigings commissie Rink te begrijpen. De lei dende ambtenaren waren bang voor de publicatie van het rapport en de pu- publieke opinie. Wanneer een minister zich laat leiden en bedotten door zijn ambtenaren, dan is hij niet op zijn piaats, concludeerde Mr. Oud. Na een verdediging door den heer Krijger (c.h.) die betoogde dat de minister in het bezuinigen geslaagd was, werden de besprekingen over dit onderwerp ge- Verder werd een begin gemaakt met marinebegrooting, waarop ernstige be zwaren tegen nieuwen aanbouw werden geopperd. De heer Brautigam (soc.) betoogde voor een aandachtig gehoor van zegge zes heele kamerleden, dat, vooral nu, waar in de 5e volkenbonds vergadering door de aanvaarding van het arbitrageprotocol een belangrijke schrede is gezet in de richting van internationale ontwapening het onver antwoordelijk ware indien Nederland tot nieuwen vlootbouw zou besluiten. Onder hoongelach der linkerzijde ver klaarde de heer v. d. Bildt (r.k.,) dat hij met verlangen naar het advies van de Indische regeering over de nieuwe vlootwet uitziet. D,e meerderheid van ons volk zou vt^ns spr. inzien, dat Nederland voorloopig nog voor eigen maritiemp verdediging moet zorgen. Kleine landen moeten ontwapenen, zeide de heer Schaper, omdat zii Z1C" niet kunnen verdedigen. De heer Oud, noemde een en ander doorloopende geldverspilling. Interressant was de verklaring van den heer Mr. Van Schalk, (r k die zeide, dat de nieuwe vloot wet, beteekent, het vastleggen voor acht jaar van het marinebeleid. Hij was daar geen voorstander van, en het zou hem aangenaam zijn, indien de regee ring indiening dezer wet achterwege liet, waaruit men dus kan opmaken, dat de heer van Schaik ook tegen zal stemmen, hetgeen niet zunder beteeke- nis is. Tenslotte zij nog vermeld, dat mi nister Colijn eenige wetsontwerpen inzake ambtenaarsalarissen (alg. reken kamer, raad van State, rechterlijke ambtenaren, militair-rechtelijke macht) indiende, welke zoo'n algemeen verzet uitlokten, in verband met het feit, dat op de salarissen dezer hoogere ambte naren zeer weinig gekort wordt, dat de minister genoodzaakt werd, schor sing van de behandeling der wets ontwerpen te vragen. Een onverwachte tegenslag voor den minister. Voorts werd een begin gemaakt met de behandeling van de Indische be grooting, waarvoor al heel weinig belangstelling in de Kamer bestond. Een motie van den heer Wijnkoop, strekkende tot opheffing van verschil lende maatregelen ter beteugeling van de volksbeweging in lndië, werd ver worpen. De heer Albarda, (s.d.a p.), gaf o.a. nog als zijn meening te kennen, dat de bezuiniging een noodlottige in vloed heeft gehad op de sociale cultu- reele en economische ontwikkeling van het volk. Bij de replieken op de algemeene beschouwingen over de marinebegroo ting, verklaarde de minister Westerveld, dat men de positie van de vloot moet bezien in het kader van den volkenbond. Alles hangt af van de ontwikkeling van dit instituut. Internationale veiligheid in eigen volksbestaan, zoowel hier als in lndië, eischen niet een vloot met een schijn van macht, maar een vloot die daadwerkelijk kan optreden en zoo sterk is, als voor ons land financieel bereikbaar is. De aanbouw van twee torpedojagers is daarom gerechtvaar MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabletten 60«t Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apotii. en Drogisten ..n 9 tot 12 uur en Soesterberg, ter t: ilpsecretarie op Vrijdag 9 Januari d.a.v. u-s vuurmiddags van 10 tut 12 uur. -.Omtrent deze inschrijving zijn nadere I -{zonderheden vermeld in de bekend makingen aan de aanplakborden. Soesl, 15 December 1924. De Burgemeester voornoemd, P. P. DE BEAUFORT. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van ^iest maken bekend dat tegen T. Jehimmel, wonende aan de Pijnenbur- gvrlaan, pruces-verbaai is opgemaakt wegens het uileveren van ondeugdelijke ii elk (4'Yu watertoevoeging). i Soest, 11 December 1924. Burgemeesier en Wethouders, i Burgemeester, De Secretaris, E P. DE BEAUFORT. J. BATENBURG. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Suest brengen ter openbare kennis, dat: legen li. van Rouwendaal, w mende Beetziaan 51 te Soest, proces verbaal is opgemaakt wegens het ten vê'rkoop iu voorraad hebben van nieik- luuod, dat niet voldeed aan artikel 13b v,-n het Broodbesluit. „.Soest, den 11 December 1924. Burgemeester en Wethouders, De Burgemeester, De Secretaris, P, I'. DE BEAUFORT. J. BATENBURG. drie eerste, een tweede en een derde prijs, tevens vier eereprijzen. Mooiste postduif in de vliegklasse 800 K.M. en mooiste postduif bont in de vliegklasse 450 K.M. Hiermede behaalde de Heer Bree een mooi succes daar er uit alle deelen des lands inzendingen waren. POSTKANTOOR SOEST. In verband met den 2den Kerstdag zal de uitbetaling der Ouderdomsrente niet op 26 doch op 27 December a.s. plaats hebben. KERSTWIJDiNGSAVOND. Gelijk wij reeds in het vorig num mer vermeldden, zal morgenavond, 21 Dec., te half 8, een Kerstwijdingsavond worden gehouden in de gymnastiek zaal der O.L. School in de Kerkebuurt voor de Vereen, van Vrijz. Godsdien- stigen en belangstellenden, georgani seerd door Vrijz. Jongeren, bedoeld als een wijdingsvolle inzet voor de ko mende Kerstweek. Wij maken er op attent, dat dien avond de verhuurde plaatsen niet gel dig zijn. Autobus om 7 uur van Nieuwerhoek en na afloop. Zie verder de advertentie in dit blad. I "Saiïttselïlfc Nsauws. MANDOLINE-CONCERT "MIGNON" Wanneer ons een vereeniging dit v intêrseizoen op aangename wijze éft verrast, dan is het voorzeker de Koester Mandolineclub „Mignon". Reeds bij hare vorige uitvoering constateerden wij een spel-eenheid, vvlke er onmiskenbaar op wees, dat e.eiy,frische wind zijn weldadige koel te,: 'sedert korten tijd drijft door de .KERSTFEESTVIERING. De Kerstfeestviering, uitgaande van de Zondagsschool Kerkebuurt en Beetz iaan, zal gehouden worden d.a.v. op Vrijdag 26 December 1924, des avonds 5 uur in de Ned. Herv. Kerk te Soest. Programma's tot bijwoning van deze avond zijn vanaf Maandag gratis ver krijgbaar bij den heer C. H. v. Bruin- melen, Kerkstraat en den Heer A. J. van Lume, Rembrandtlaan 15. Een ieder die van een plaats zeker wil zijn, wordt in zijn eigen belang aangeraden zich tijdig van een programma te voorzien. Luipuuuju&->-, -- |-_-< seucil KUltCll UJU - digd en het zou niet verantwoord zijn, zj,gfeer van dit ensemble, sedert de dezen aanbouw uit te stellen. Vaiv u v „itvnering Verhaar bestaan ,gui&éï«r ^^•nJrnsrlagavbndwerd net onsuuiue- werden de ingekomen stukken voorge lezen en verschillende mededeelingen gedaan. Bij de rondvraag werd mededeelmg gedaan, dat er een verbittering heerschte onder de ingezetenen tegenover het gemeentebestuur. Door verschillende sprekers werden ernstige grieven naar voren gebracht en werd besloten het volgende ter kennis van het gemeente bestuur te brengen: De riooleering langs den straatweg; de gaskwestie (de meeste bewoners zitten nog zonder gas); het schoonhouden en in orde maken der verschillende wegen, dat dit reeds twee jaar beloofd is meer licht op enkele plaatsen; tweemaal in de week een ambtenaar op 't hulp secretarie met de Registers van den Burgelijkestand om geboorten en over lijden in te schrijven (tot nu toe moet men daarvoor naar Soest)om bordjes aan de wegen te plaatsen; lichtseinen aan de gevaarlijke wegen waar de O. S. M. rijdt; een betere telefoonver binding met Soest; een verbandkist, die tot heden toe nog niet aanwezig ishet maken van een wandelpad langs den Rijksstraatweg en het sala- rieeren van de tweede leerkracht aan de Openbare School. Tevens drongen de leden er op aan, om een commissie uit de burgerij te benoemen om een actie te voeren om bij Zeist aangesloten te worden. Tenslotte werd de volgende motie aangenomen De vergadering van oordeel, dat liet Bestuur van de Vereeniging van Vreemdelingenverkeer te Soesterberg onverwijld stappen doet tot de Raad der Gemeente Soest de grieven uit de vergadering van bovenstaande Vereeniging ter kennis te brengen en gevolg te geven met alle teil" dienste staande nuttige mid delen en gaat over tot de orde van den dag. SPORT VOETBAL eenzijdige eüiwape-.v.t'.grtifig°F- zijn. Vervanging van materieel is nood- zakelijk. Er is geen sprake echter van een weer inhalen van de vlootwet. Bij de hervatting van de behandeling van de waterstaatsbegroottng deed de heer Monte Verloren (a.r.) een felle aanval op minister van Swaay. Volgens spr. gaf de minister blijk van een vol slagen gemis een bestuursmethode. Hij was verontrust dat de portefeuille van Waterstaat in zoo onbevoegde banden was geraakt. En ware het niet strijdig met 's lands belang, dat afdoening van de begrooting eischt, het zou hem zeer moeilijk zijn, om aan deze begrooting zijn stem te geven. De minister ver dedigde zich tegen de verschillende aanvallen en zeide o. in. dat het niet juist was, dat hij zich over de haven van Vlissingen eenige malen had uit gelaten in tegenovergestelden zin. Hij had gezegd, dat het de bedoeling was, bij den ministerraad een voorstel in te dienen, tot een suppletoire begrooting. De minister deed zulks, doch de re geering wenschte om redenen, buiten zijn beleid om, niet met hem mee te gaan. Daarvoor achtte de minister zich niet verantwoordelijk. Wat de Zondag- rust betreft, deze zal de minister zooveel mogelijk bevorderen, Voldaan waren de verschillende op posanten niet. Doch dat zou ook al heel ver boven die verwachting van den minister zelf zijn geweest. POLITICUS. HEEREN- EN DAMES- S EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEF. 169 g 5 Ruime voorraad Winterstoffen GEBOREN; Gerarda Paulina, d. v. G. O v. d. Berg en H. C. Slendebroek Klaasje, d. v. A. d. Veen en G. v. Soeren Gerardus Arnoldus, z. v. J. R. Kok en W. Kuijer Johanna Hendrika, d. v. C. Verschoor en G. Leeuwenkamp Dina, d. v. W. Stemerding cn S. Hendrikse. ONDERTROUWD: Oeene. GETROUWD: A. J. Blankensteijn en H. M. Fox J. v. Asch en S. v. d. Schagt. OVERLEDENTh. de Kruijff, oud 60 jaren, echtgenoot van J. v. Wijk. Inschrijving voor den Dienstplicht De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat in januari a.s. voor den Dienstplicht moeten worden ingeschreven de mannelijke personen, geboren in 1906, en wonende in deze gemeente. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Dins- chrr 6 januari 1925, d^s vnnrmiddags lijk, dat een goede leiding aan het Woord is. Want voor een groot deel komt het welslagen van dit Mandoline concert op rekening van den directeur den heer H. Wolleswinkel Jr. De zaal van Hotel „Eemland" was tot in alle hoeken gevuld toen de voorzitter, de héér A. P. van ljsselstein, het concert opende met een woord van welkom. Onder de aanwezigen waren Ns. P. van Es, em. pred. en de Tytgas, afgevaardigde van de Utr. Maadolineclub „Stalia''. Na de korte opening werd het „Mig- non"-clublied door de leden gezongen en begeleid op hunne instrumenten. De zeven nummers, waarmede diri gent Wolleswinkel z'n waardig orchestje deed uitkomen, werden flink en rhyt- misch ten beste gegeven. Het daverend applaus op het einde van ieder num mer bewees dat volop genoten was. Het mandolineconcert werd aange vuld met vioolsolo's door den heer A. J. v. d. Boon uit Utrecht. Voor de pauze speelde hij de „Al legro moderato" en de „Adoga Deze jonge violist wist wederom hij is bij Mignon geen vreemde zijn aandachtig auditorium te boeien met zijn prachtig doorwoeld spelalles is daarbij af; de prachtige rustige streek, de mooie techniek, vielen ook thans weer te roemen. Ademloos werd het spel van dezen musici, dat op welverdiende wijze geaccompagneerd werd door de heer van ljsselstein, aangehoord. Het handgeklap, waarin ook de heer van ljsselstein deelde was verdiend. Maar de aangename herinnering aan dezen avond is wel het pianospel van de jonge dames M. en J. Plink uit Utrecht. Deze meisjes resp. 14 en 11 jaar oud, vergastte ons op eenige qautie maius, die nog lang bij velen in her innering zullen blijven. Het spel van deze jeugdige pianisten houdt onweer sprekelijke beloften in. Er waren nog wel kleine technische onvolkomenheden te signaleeren, maar over 't algemeen genomen bevatte het gebodene veel goeds en veel gevoeligs, liet was dan ook onder een welverdiend applaus, dat deze jeugdige kinderen het podium verlieten. „Mignon" mag inderdaad trosch zijn op deze uitvoering. Zij poge nu de samenspelende krachten bijeen te hou den en blijve ze toevertrouwd aan de leiding, die ook ditmaal getoond heeft zijn materiaal niet alleen juist te kun nen kiezen, maar er ook het noodige uit te kunnen halen. Er waren na afloop het publiek klapte de vereeniging toe bloemen voor de dames Plink. Wij misgunnen die hun niet, maar de dirigent en de violist hadden ook iets in dien geest verdiend! Waar bleef, het bal O. 1 BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK BEKROOND. Onze plaatsgenoot de lieer J. C. de Bree, behaalde op de Nationale Pluim veetentoonstelling „Ornithophilia ge houden te Utrecht op 12, 13 en 14 Dec., met zijn inzending Postduiven POSTDUIVEN-TENTOONSTELLING. Zondag 21 Dec. a.s. hoopt de Post- duivenvereeniging „De Zwaluw" haar jaarlijksche tentoonstelling te houden voor oude duiven in het lokaal van Café „Middelwijk", Steenhofstraat. De tentoonstelling is geopend van tot 6 uur nam., terwijl de toegang vrij is. In de maand Januari hoopt „De Zwaluw een tentoonstelling te organi- seeren van jonge duiven. Naar wij vernemen zijn voor beide tentoonstellingen fraaie prijzen beschik baar gesteld. KERST-BIJEENKOMST. De afd. Soest der S.D.A.P. hoopt den 2den Kerstdag in Hotel „Eemland" een Kerstbijeenkomst te houden, waar als spreker zal optreden de heer C. Werkhoven uit Bussum, met als onder werp „Vrede op aarde in de menschen een welbehagen". Na afloop der rede zal er duor de Arbeiderstooneelvereen. „Streven naar Beter" een dramatische schets in één bedrijf van lnte Onsman opgevoerd worden, getiteld „Naar 't Huis". Aanvang half 8. Voor verdere bijzonderheden leze men de advertentie in dit blad. NEERBOSCH. Evenals 't vorige jaar werden door Mevrouw Brans 95 paar kousen voor Neerbosch ontvangen. Namens de Di rectie van Neerbosch worden thans allen die daartoe medewerkten vrien delijk dank gezegd. GEVONDEN VOORWERPEN: Op werkdagen, des voorm. tusschen -12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een pakje kruiden, een houten bord (plank), een wollen heerenhandschoen, een rijwielbelastingplaatje, een heeren- portemonnaie met inhoud, een vulpen, een stoffen damesmantelceintuur, een ijzer, schildergereedschap, een geld stuk, een stoffen ceintuur en een lips- sleutel. Aangeloopen een witte poes. KERSTMUZ1EK, De oude traditie getrouw zal onze plaatsgenoot de heer de Neeve, mu ziekonderwijzer, in den 1 en Kerstnacht om 12 uur weer eenige nummers ten gehoore brengen voor zijn woning aan den Lange Brinkweg. DE VEREEN. VAN VREEMDELINGEN VERKEER TE SOESTERBERG hield Vrijdag 12 December j.1. een drukbezochte vergadering in Hotel Huis ten Halve". Nadat de Voorzitter de vergadering geopend en mededeeling laad gedaan dat er 35 nieuwe leden aangeworven waren, werd de secr'Jfcjris verzocht de notulen voor te lezen, die onver anderd werden goedgekeurd. Daarna E.S.V.A.C. Door 't slechte weer waren alle wed strijden afgelast. Hoe slecht 't weer Zaterdag j.1. ook was, het heeft ons lid den Heer R. Maassen niet kunnen weerhouden om in 36 minuten van het Vliegkamp over de straatweg naar Amersfoort te loopen. Een mooie prestatie hoor Maassen. Esvac 1 vertrekt Zondag 12.30 per autobus naar Biaricum. Esvac II per trein naar Bussum. Verzamelen kwart voor 12 Esvac-terrein. Vertrek 12.34 van Baarn. Esvac III speelt op eigen terrein tegen Excelsior om een bronzen beeld. Aanvang 2 uur. Allen veel succes, jongelui. V. V. „SOEST" Aangezien door de U.P.V.B. alle wedstrijden op 14 December zijn afgelast, wegens vorst heelt dit nu a.s. Zondag niet plaats. Soest II krijgt Nijkerk II op bezoek. Dal wordt flink aanpakken jongelui. Soest I, IU en IV is vrij. Tweede Kerstdag is nog niet bekend wie er komt spelen. 28 December vriendschap pelijke wedstrijd Soesl 1 Duivenelïtal. Aanvang 2 uur, terrein Birkstraat. We hopen op een prettige en spannende wedstrijd. KORFBAL. CLUBNIEUWS „HELPT ELKANDER". Geen nieuws 1 Bondswedstrijden ai- gelast. Terrein onder de sneeuw. Ver slaggever achter de kachel. Lekkei Waarschijnlijk koint a.s. Zondag Biltho- ven lil op bezoek voor ons 2e 12-tal En even waarschijnlijk gaat het eerste den 2e Kerstdag naar Hilversum om morgens tegen Actie! te spelen en om 's middags een le klas wedstrijd te bekijken. Hel heele tweede gaat natuurlijk mee. Klaar 1 RADIO. Hilversumsche Draadlooze Omroep. A.s. Zondagavond zal voor den zen der der Nederlandsche Seintoestellen Fabriek optreden de familie Clinge Doorenbos uit Bussum. Op 2e Kerstdag zal worden uitgezonden de Kerstmis viering in een der kerken te Hilversum in plaats van de traditioneele vertelling zal van uit de studio te Hilversum een Kerstrede worden uitgesproken. Hierna zal de Hilversumsche zender gedurende eenigen tijd niet uitzenden, in verband met het overgaan van de oude antenne op de nieuwe, die be vestigd wordt aan de twee, 60 Meter Ihnnge, stalen torens, ten geschenke

Soester Courant | 1924 | | pagina 1