To @ARAGI IHiyp^iL I MIDDELWIJKSTRAAT 38 TELEF. 65 NAAST HOTEL „OE GOUDEN PLOEG" Verhuren van Luxe Auto's Reparatie-Inrichting Benzine en Olie RAADS-OVERZICHT. -■ tegen zeer billijk tarief - BELEEFD AANBEVELEND daardoor zijn allen broeders, „het geheel is één groote broederschap. Om deze broederschap onder de men- schen te bevorderen is in 1875 opgericht de Theosofische Vereeniging, die drie doeleinden heeft 1. Het vormen van een kern van de Algemeene Broederschap der Mensch- hekl, zonder onderscheid van ras, geloof, geslacht, kaste of kleur. Ieder mensch is een deel van alle Goddelijke Eenheid en juist hierdoor zijn wij broeders, dan is het ook on mogelijk tegen elkander ten strijde op te trekken, elkander te dooden om maatschappelijke voorrang en geldelijk voordeel. Het egoïsme zal dan veran deren in altruïsme; men zal dan ver draagzaam jegens elkander zijn. Een gevolg zal ook zijn dat men beter gaat handelen jegens onze jongeren broeders de dieren, en hun niet meer zal slach ten om voor voedsel te dienen, zich niet meer met bont tooien als men weet op welke wreede wijze meestal dit bont verkregen wordt, enz. Om lid te worden van de Theosofische Vereeniging wordt alleen geeischt dat men de eerste der 3 doeleinden onder schrijft. 2. Het aanmoedigen van de verge lijkende studie van godsdienst, wijsbe geerte en wetenschap. De Theosofische Vereeniging moedigt de vergelijkende studie der verschillende godsdiensten aan, omdat alle godsdien sten afkomstig zijn van Één, van de Waarheid, ze zijn alle stroomen uit Één Bron. Zij bevatten dus ieder een gedeelte van de Waarheid, en niet de geheele Waarheid, evenals de verschillen de rivieren die uit één bron onstaan allen water uit die bron hebben, maar geen één al het water. Ieder moet zijn godsdienst belijden op zijn manier, en wij moeten verdraagzaam zijn tegen andersdenkenden. De wijsbegeerten, de kunsten en de wetenschappen, dit alles is afkomstig van de Waarheid. De spreuk van de Theosofische Vereeniging is dan ook: Geen godsdienst boven Waarheid. 3. Het onderzoeken van onverklaarde wetten der natuur en de latente krach ten in den mensch. De Eenheid is ten deele geopenbaard, ten deele ongeopenbaard, het eerste noemt men de stoffelijke wereld, het tweede de geestelijke wereld. De stoffe lijke wereld is een school waar de geest zijn lessen moet Ieeren om het Vol maakte te bereiken. Om het Volmaakte te bereiken heeft men verschillende levens noodig, daar één menschenleven hiervoor te kort is. Heeft men het Vol maakte bereikt, dan is men Meester geworden, men heeft dan het Meester schap over de stof bereikt. Wil men Licht en Wijsheid vinden dan moet men zich wenden tot de Meesters „want", zegt niet Christus onze groote Meester, „niemand komt tot den Vader dan door mij". L. H. D.-W. POSTDUIVEN-TENTOONSTELLING. Zondag j.1. hield de Postduiven- Vereeniging „De Zwaluw" een tentoon stelling van oude duiven in het lokaal van den Heer F. Heeremans. Er was een flinke inzending waarvan we hier de prijzen laten volgen Doffers: le prijs J. C. de Bree. 2e H. Pauw. 3e G. Kruuseman. 4e W. Roest. 5e J. v. d. Brink. 6e H. Onwezen. 7e J. v. Burgsteden. 8e W. Roest. Z. E. V. v. d. Brink. E. V. F. Heeremans. Duiven: le prijs G. Rademaker. 2e 3e 4e 5e 6e 7e Z. E. V. E. V. J. C. de Bree. J. C. de Bree. H. Onwezen. G. Rademaker. G. Sukel. J. C de Bree. H. Onwezen. H. Pauw. GEVONDEN VOORWERPEN: Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een geldstuk, een ceintuur, een sleutel, een dameshandtaschje met inhoud, een kindermuts, een groote melkbus, een jongenspet, een actetasch met inhoud, een étui voor rozenkrans, een rijwielket- tingslot. Aangeloopen een Belgische herders hond. VERVOLG RAADSVERSLAG van Dins dag 16 December 1924. Behande ling der Gemeentebegrooting 1925. In het vervolg van ons overzicht zul len wij ter verkorting de hoofdlijnen weergeven van die discussies, waarvan wij veronderstellen dat ze voor de in woners min of meer intresse hebben. Het eerste debat van beteekenis ont spon zich bij Post 15, Jaarwedden van de ambtenaren enz. B. en W. wensch- ten den volontair ter secretarie een toelage te geven van f1200, hoofd zakelijk vooral het werk ver bonden aan de uitvoering der onderwijswetten. De Commissie had hiertegen geen bezwaar, echter wenschte zij dan ook een gedeelte van dat bedrag op het Hoofdstuk „Onderwijs". Wat ge voor onderwijs uitgeeft, zoo redeneerde de commissie, meet ook op onderwijs ge boekt worden. Neen, zeiden B. en W., want die volontair doet ook nog wel ander werk en we weten dus geen juist bedrag. De minderheid van B. en W. was 't echter met de commissie eens. De heer Foeken, rapporteur der com missie, wees B. en W. op het onlogi sche van hun standpunt, want al doet de volontair dan ook wel ander werk, dit bedrag werd aangevraagd voor onderwijs. Echter, er was een finantieel bezwaar, want zoodra wordt dit bedrag geboekt ten laste van openbaar lager onderwijs, of ook het bijzonder onder wijs krijgt weer rechten. Hier werd dus het trefpunt van het debat gevonden. De Voorzitter verdedigde het stand punt van B. en W. met zakelijke argu menten. De heer Foeken bepleitte de opvatting van de commissie principieel en liet vooral ook het rechtsgevoel spreken. Wat gij wilt doen, aldus de heer Foe ken, moogt ge niet doen, een post ver keerd boeken om daardoor de rechten van het bijzonder onderwijs te knotten, maar de commissie kwam U, uit finan cieel oogpunt, enorm tegemoet. Zij vraagt slechts overboeking van f 150, dat is f 50 per school, waardoor een risicopost voor onvoorzien komt van f 500. Hier door is aan het rechtsgevoel voldaan en kunnen er ook geen principieele bezwaren overblijven. Verschillende leden voerden hierover het woord en spraken zich in pro of contra uit, doch het groote debat bleef toch tusschen den Voorzitter en den rapporteur, een debat dat op hoog peil stond en waarbij ten slotte de argu menten van den Rapporteur 't wonnen van die van den Voorzitter. De Raad besliste met 8 tegen 5 stemmen ten gunste van het voorstel der commissie. Tegen stemden Mevr. Droste en de heeren v. d. Berg, Besselsen, van Eek en Heijnings. Bij post 13 wilden B. en W. de te lefoonaansluiting wegnemen bij den Gem. Architect, Directeur van het Grond bedrijf. doch de Raad nam het voorstel der commissie aan om deze aansluiting te handhaven. Een voorstel van den heer Heijnings het presentiegeld voor leden van den Raad te schrappen, kon geen steun vinden. Bij post 35 maakte de heer Bessel sen opnieuw bezwaar tegen bezoldiging van den ambtenaar v. d. Burgel. stand, doch de Voorzitter antwoordt dat dit een door H.H. Gedeputeerden goedge keurde bezoldiging is. Bij post 44 bestrijdt de heer Bessel sen het voorstel van B. en W. van ge heel e of gedeeltelijke intrekking der pensioentoeslagen, doch legt zich ten slotte neer bij voorstel der commissie, door B. en W. overgenomen om de intrekking over 2 jaar te verdeelen. Bij post 50 stelt de heer Hilhorst voor de vergoeding voor rijwielen op f 50 te laten en niet aan de emolumen ten te tornen. Spreker oordeelt 't beter met een algemeene salarisherziening te komen. De heer De Koning kan zich daar niet mede vereenigen en zou niet gaarne in een commissie zitten, die een dergelijke taak had. De Voorzitter zegt, dat thans f40. meer beteekent dan voor enkele jaren terug f 50.Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Post 51. De heer Scheffer bepleit namens de commissie om de vergoeding voor het gebruik der localiteit der hulp secretarie te Soesterberg niet met f25 te verminderen. B. en W. nemen het voorstel der commissie over, alsmede de bepaling dat de localiteiten meer dan 2 dagen per week beschikbaar zullen zijn. Een der belangrijkste punten was post 55, Vrije geneeskundige behande ling. B. en W. stelden voor dit alleen te handhaven voor de Politie, doch voor alle andere personeel en voor alle gezinsleden te doen vervallen. De commissie stelde voor dat een regeling zou worden gemaakt, waardoor allen die in gemeentedienst zijn, dus ook de ambtenaren die nu waren uit gesloten, de gelegenheid zouden krijgen zich tegen ziekte te verzekeren voor hun en hun gezinsleden. De heer Foeken bepleitte deze rege ling o.m, met het argument, dat hier een zeer ongelijk risico op de belang hebbenden werd gelegd door totale intrekking. Voor de gezinsleden te zor gen, aldus Spreker, ligt niet op den weg der gemeente, maar toch ligt hier een mooi terrein open voor sociale verzor ging door verzekering met premiebeta ling, welke dan voor ieder openstaat. Dat een ambtenaar met f 1900 inkomen is uitgesloten en een ander met f3000 wel wordt toegelaten is eveneens een onrecht wat hersteld moet worden. Voor de gezinshoofden kan dan de gemeente een toeslag op de premie geven, naar gelang van het inkomen. B. en W. wilden deze regeling niet overnemen, doch handhaafden hun voor stel alléén voor de politie vrije genees kundige behandeling. De heer De Koning wil de emolu menten laten en alleen verandering brengen voor nieuw personeel. De heer Hilhorst zegt. dat de tijden nog duur zijn en mil 't voor 1925 laten zooals 't is, laten C^en W. dan komen met een algeheele herziening der wed den en loonen. De heer Besselsen bepleit eveneens een behoorlijke salarisregeling en zegt dat nu de laagst bezoldigden weer de dupe worden. De heer Rietveld steunt het voorstel der commissie. De heer Foeken zegt, dat het com missievoorstel alle bezwaren ondervangt. De gezinshoofden, tot een bepaalde grens, premievrijeverzekering, de gezins leden vrij tegen premiebetaling, het neemt alle risico weg. De Voorzitter bestrijdt nog eens het voorstel der commissie, als zijnde een dergelijke regeling niet liggennd op den weg der gemeente. Nadat echter door de heeren De Koning en Hilhorst en ten slotte dooi den heer Foeken, de bezwaren tegen het voorstel van B. en W. nog sterker naar voren waren gebracht, en de com missie vooral bepleitte de rechtvaardig heid te betrachten, zwichten B. en W. en namen het voorstel der commissie over, dat z.h.s. werd aangenomen. Bij post 56 vond de heer De Koning gelegenheid een woord van waardeering uit te spreken voor ons Politiecorps en roemde Spreker de Voorzitter als een goed en humaan chef der politie, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat vol gend jaar het corps ietwat vergroot kan worden, daar de diensttijden wel wat zwaar zijn. De Voorzitter dankte den Spreker voor zijn woorden, die, waar de heer de Koning als deskundige spreekt, voor hem bijzondere waarde hebben en onderschrijft gaarne de waardeering uitgesproken aan het adres van het Politiecorps. "Post 65 voteert o.m. een bedrag ter beschikking van den Burgemeester ter uitkeering aan de Rijkspolitie. B. en VV. hadden voorgesteld f 75 voor die te Soest en f50 voor die te Soesterberg. De commissie stelde voor f 150 totaal beschikbaar te stellen en den Burge meester verder vrij te laten. Echter werd de wensch uitgesproken, dat beide functionarissen een gelijk deel zouden krijgen tot ten hoogste f 150 samen. De Voorzitter nam dit voorstel van de commissie over. Bij post 69 vraagt de heer de Koning uitbreiding der nachtlampen, met 't oog op de Egyptische duisternis na 12 uur. De heer Endendijk zegt, dat de ge meente recht heeft op 25 gratis nacht- lantaarns. De heer Foeken adviseert eerst de kosten van gratis eens te onderzoeken, want het gaat alleen over gratis stroom verbruik van 12 uur 's nachts tot 's morgens. Aanleg, onderhoud en kosten van in- en uitschakelen zijn voor rekening der gemeente. Toch meent Spr. dat er wel een niet te kostbare oplossing zal zijn le vinden. Bij post 75 vraagt de heer Hilhorst of de Brandweer gemachtigd is zelf standig uitgaven te doen, waarop de Voorzitter ontkennend antwoord. Bij post 81 bepleit de heer Hilhorst nog weer eens de afschaffing van het keuringsrecht bij huisslachtingen, doch vindt daarvoor geen steun bij den Raad. tingen worden vrijgelaten is den dam, en staan we weer bloot voor allerlei fraude. Bij Hoofstuk IV vraagt de heer Bes selsen hoe 't nu toch eigenlijk zit met het advies van B. en W. inzake het ingediende plan van „Goed Wonen" voor het oprichten van een badhuis dat ligt nu al 2 jaar zegt Spr. en we hooren maar niets. B. en W. zullen deze zaak onder de oogen zien. Bij Hoofdstuk VVolkshuisvesting, had de Commissie in overweging ge geven om een post te stellen voor het jeden aan wegen, pleinen en riolen te Soesterberg. De heer Van Ellen had een stille hoop dat de heer Scheffer zijn „waschlijste" in den zak zou houden, echter de ver dediger der Soesterbergsche belangen wilde daar niets van weten. Wij betalen zeker meer dan een halve ton belasting zeide de heer Scheffer, en verlangen dat daar ook iets voor gebeuren zal. De Voorzitter merkte op dat aan de rioleeringen niets kan gedaan worden alvorens van het Rijk toestemming verkregen. De heer Van Elten beloofde dat het mogelijke zal worden gedaan om aan de wenschen van den heer Scheffer te voldoen. Bij post 133 brengt de heer De Koning ernstige bezwaren naar voren inzake de Gemeentelijke geldbelegging, vooral wat betreft de Grootboek inschrijvingen. Spr. zegt 't niet te kunnen begrijpen hoe een vroegere Raad er toegekomen is om 127.000 gulden, waarvan f 106.800 2V2 op deze wijze te beleggen, en nog erger vindt Spr. dat zooiets door H. H. Gedeputeerden was goedgekeurd. Ook de tegenwoordige beleggingen vindt Spreker niet goed, daar deze over te weinig objecten zijn verdeeld. F 80.000 Stad Utrecht. F 70.000 Rotterdam, ja Soest is misschien de grootste Aandeel houder in een particuliere Hypotheek bank, waarin L/ü van het totaal bezit is gestoken. Spr. besluit zijn betoog met het advies een te overwegen bij beleg ging van gelden aandacht te schenken aan Landerijen De heer Foeken zegt dat wanneer de heer De Koning zich eens de moeite wil getroosten oude Notulen na te gaan dat hij van 16, 17 jaar geleden onge veer een zelfde pleidooi zal vinden als ',t eerste gedeelte van dit betoog. Toen heb ik zegt Spr. met den heer Enden dijk reeds die wondeplek aangeroerd, waarvan de oorzaak niet zat bij den Raad, maar bij H.H. Gedeputeerden, die belegging in 27° Grootboek eischten. Wij hebben toen gedaan gekregen dat een andere wijze van belegging is toe gestaan. Nu is 't mogelijk dat deze over te weinig objecten zijn verdeeld, maar dat kan bij uitlotingen worden hersteld. De Voorzitter zegt dat juist één obli gatie Utr. Hyp. Bank is uitgeloot en dat direct rekening kan worden gehou den met de bedoelingen van den heer De Koning Bij post 149, Jaarwetten, Onderwijzers, kwam natuurlijk de vergoeding voor de Assistente aan de O. L. School te Soes terberg ter tafel. Ook deze vergoeding heeft evenals die van post 15, een principieele achtergrond. De Gemeente kan nu eenmaal niets doen voor het Openb. Onderwijs of het Bijz. Onderwijs heeft dezelfde rechten. De Commissie had voorgesteld boven de f 150.welke thans genoten wordt uit te trekken, f 300.dus^totaal f 450. en op onvoorzien te brengen 4 X 300 f 1200.B. en W. adviseerden afwijzend, doch beloofden als de Assi stente eens een jaar gewerkt zou hebben een vergoeding nader te zullen overwe gen. De Voorzitter zegt als .de luiis^ach^H De^ heer Foeken zegt hieraangaande 't hek van net volgende: voor Handen en Gelaat zoo mogelijk vormen van een reserve. De Gemeente is ter zake borg voor twee millioen, hoofdsom en rente, en algemeen wordt gevreesd dat de toekomst op dit terrein stroppen zal brengen. B. en W. hadden geantwoord dat de financiën het nog niet toelieten, doch de wenschelijkheid wel voelden. De Commissie stelde thans voor een memorie post te stellen, maar dan liever bij hoofstuk XV, opdat men zich niet zou binden aan één doel. De Voorzitter sloot zich geheel hierbij aan, en zal trachten voor het afsluiten der rekening 1925, hierop een bedrag te doen brengen. De heer Van Eek informeerde of het waar was, wat ook de Commissie had opgemerkt, dat „Ons Belang" een voor schot vraagt van f 100.in contanten. De Voorzitter zegt dat deze zaak onderzoek is. De heer Besselsen reageert nog op het naar voren brengen der risico's, en zegt dat deze geheel kunnen verdwijnen wanneer er maar meer gebouwd wordt, er is zegt Spr. nog steeds groot gebrek aan arbeiderswoningen tegen lagere huren. De heer Foeken merkt op dat daar door niet het risico wordt weggenomen maar juist omgekeerd de executie wordt verhaast. Bij post 108 bepleitten de heeren Besselsen, Van Eek, Hilhorst en Rietveld de vaste aanstelling van enkele personen, die al langer dan een jaar bij de Ge meente werkzaam zijn en wien vaste aanstellingen zijn toegezegd. De Voorzitter zegt toe een spoedige indiening van een regeling voor de Wedden en Loonen, waarbij dit dan ook kan worden opgelost. Bij post 111 ontspon zich een debat hoofdzakelijk tusschen Weth. v. Elten en den heer Scheffer over de werkzaam- M. de V. Het spijt de Commissie dat Zij B. en W. moet corrigeeren in het weergeven der woorden van de Com missie. De Commissie heeft gezegd 't te betreuren dat de gemeentefinanciën geen r e d e 1 ij k e vergoeding toelaat, 't woord „redelijke" nog wel onderstreept 1 Dat is iets anders M. de V. dan wat B. en W. citeeren als zouden de gemeente financiën geen verhooging toelaten. Ook het beroep van B. en W. op de reeds tot f 100.000 opgevoerde kosten gaat niet op. Waarom verzuimen B. en W. daarvan de inkomsten, groot f 40.000 af te trekken De Commissie erkent dat het Onderwijs ons groote lasten oplegt, maar wil dan nu toch preciceeren dat het totaal dier kosten is f 60.250.67 waaronder dan ook a 11 e s is begrepen, dus ook de subsidies voor Nijverheid en Bewaarscholen, de groote bijdragen voor Gymnasia en H. B. S. te A'foort en Utrecht, enzoovoort. Kortom alles wat met het onderwijs verband hadt. Wanneer we nu, M. de V. de inkomsten wat nader bekijken dan zien we dat aan schoolgeld wordt opgebracht f 16025. De Commissie heeft gevraagd of 't niet voorzichtiger ware geweest dit bedrag wat lager te ramen daar voor 1924 slechts f 12.800.was begroot. Neen, zeggen B. en W. dit bedrag kan zeer zeker worden aangenomen. Ergo M. de V., de ouders van school gaande kinderen brengen in 1925 f3225.- méér in 't Iaadje dan in 1924, en toch zeggen B. en W. die assistente krijgt niets. Zie M. de V. lijkt die logica niet wat heel erg op die van den Leeuw uit de bekende fabel „één derde is voor mij omdat ik de Koning der dieren ben, een derde is voor mij omdat ik de sterkste ben, en wie aan het restant durft te komen krijgt met mij te maken". M. de V. de Commissie weet zeer goed dat elke f 100.die we uittrekken een viervoudig risico schept, en dat maar ook dat alleen is oorzaak dat de Commissie geen r e d e 1 ij k e vergoeding kan voorstellen, dat laten de Gemeen tefinanciën niet toe. Toen het Voorstel Endendijk in de voorlaatste vergadering ter tafel kwam hebben de heer Scheffer en ik ons daar niet principieel tégen verzet, maar we hebben dat voorstel niet kunnen steunen omdat de heer Endendijk niet tegelijk de dekking aanwees. Thans, M. de V. staat de zaak anders. De Ouders van leerlingen die in 1925, gelijk gezegd f 3225.méér opbrengen dan in 1924, hebben recht te eischen dat wij doen wat in ons vermogen is om het onderwijs zoo goed mogelijk le doen zijn. Daarom stelt de Commissie voor om f1500 uit te trekken voor het instituut van assistenten, in dier voege dat f 300 wordt toegewezen aan de assistente te Soesterberg, (in totaal wordt het dus nu f 450), en f1200 te brengen naar onvoorzien. De dekking is thans voor 200 aanwezig, weshalve de Commissie haar voorstel handhaaft. De Voorzitter zegt dat het onderwijs netto f2500 méér kost dan in 1924, waardoor dus de dekking door de Commissie aangewezen weer is verbruikt. De heer Foeken z«jit dat B. en W. ten. onrechte het hoogML totaal bedrag aan Schoolgeld hêtjt5^ gebracht in mindering van rente lasten enz. Dat is zegt Spr. ontoelaatbaar, hier is de eisch van „pro Deo" werken dienstbaar ge maakt om de begrooting zooveel mogelijk sluitend te krijgen. De heer Besselsen verdedigt het voorstel der Commissie, en valt B. en W. aan die wel f 1200 uittrekken voor een Volontair, maar deze assistente moet maar zien hoe ze er komt. Spr. voelt dat hier bij B. en VV. de angst voorzit dat ook het Bijz. Onderwijs wat zal krijgen, maar dat laat Spr. koud. Het Onderwijs moet goed zijn, daarop te bezuinigen is de ontwikkeling der bevolking tegenhouden. Spr. bekruipt de lust een voorstel tot hooger bedrag te doen, maar zwicht ten deze voor de argumenten der Commissie. Mevr. Droste begrijpt maar niet waarom deze kwestie nu weer wordt opgerakeld. De heer De Koning zegt „we zijn de dupe van onze eigen goedheidDe heeren Scheffer, Hilhorst, Rietveld en Endendijk steunen het voorstel der Commissiede heer Heijnings kan niet met dat voorstel mee gaan en vraagt sluiting der debatten. Weth. v. d. Berg zegt dat waar de Commissie zich beroept op de uitspraak van B. en W. inzake Schoolgeld, hij de Commissie kan houden aan haar vraag of 't niet voorzichtiger ware het bedrag wat lager te stellen. De heer Foekenneen, M. de V., dat is geen argument, want de vraag is teniet gedaan door het zeer positief antwoord van B. en W. Weth. v. d. Berg, „voor mij is domi- neeren de vraag hoe is de assistente aangesteld, wat is de afspraak. De heer Foeken, „en voor mij is de alles overheerschende factor de plicht der gemeente". De Voorzitter zegt dat B. en W. wel willen medewerken, maar nu niet ver der konden gaan. Het kan toch niet ontkent dat de kosten van het Onder wijs hier tot ruim f 100.000 zijn opge voerd, en waar wij staan voor den eisch van bezuiniging daar zouden B. en W. liever willen wachten tot eind 1925, en doet Spr. een beroep op de Voorstan ders van Bijz. Onderwijs, waartoe Spr. zelf behoort, om aan deze bezuinigings maatregel mee te werken. De heer Foeken zegt dat de beide laatste argumentén van den Voorzitter door hem nog zullen worden benutten bate van het voorstel der Commissie. Vooreerst de kosten van het Onderwijs, Opnieuw wordt aangevoerd dat deze f 100.000 bedragen, doch de Voorzitter vergist zich. Voor Rijk en Gemeente samen is dat bedrag plm. f 170.000. Voor de Gemeente is 't plm. f 60.000, en daarmede hebben we hier rekening te houden. Moeten wij nu een assistente voor niets laten werken omdat we bij die f60.000 voor alle scholen samen geen f 1500 durven doen, die bovendien dubbel aan schoolgeld worden opge bracht? En wat het tweede argument betreft zou Spr. willen zeggen dat dit voor de Commissie de mooiste over winning is, immens daardoorerkent de Voorzitter de rechten van" het" Bijz. Onderwijs. Aan dat recht wil de Com missie voldoen, daardoor blijven we op den goeden weg. In stemming gebracht wordt het voor stel der Commissie aangenomen met 8 tegen 5. Tegen stemden Mevr. Droste, en de heeren v. d. Berg, Van Elten, Heijnings en De Koning. Nadat bij volgende posten door den heer Besselsen werd gepleit voor ster ker uitbreiding der Schoolbibliotheken, den heer Heijnings was toegezegd de subsidie f 25 voor de Vroedvrouwen school te Fleerlen promemorie uit te trekken in afwachting van het Regee- ringsrapport, door den heer Besselsen was gevraagd om de jaarverslagen van Mariënburg en de R. K. Ziekenkas, door den heer Hilhorst om 't zelfde van het Groene Kruis, door den heer Van Eek gepleit was voor de uitgetrokken werke- Ioozen, kwam bij post 274 nog eens het Trambedrijf aan de orde. De Commissie had de volgende con clusies gesteld le. Naar de meening der Commissie zijn B. en W. door opheffing van het Trambedrijf verder gegaan dan het besluit van den Raad van 6 Mei 1924. De Commissie acht het door B. en VV. tegenover den Directeur ingenomen standpunt voor dien ambtennar een onverdiende be- leediging. De overtuiging van B. en W. dat door de onderhandsche ver koop der rails de hoogstmogelijke prijs is bedongen wordt niet door de Commissie gedeeld. De Voorzitter dankte de Commissie voor haar omvangrijk en spoedig werk. B. en VV.- waren niet In staat geweest de Begrooting vroeger in te dienen en stellen 't daarom zeer op prijs dat de Commissie de verdere behandeling, door vergaderingen tot laat in den nacht, had bespoedigd. En waar de Commissies voor al hun werk geen cent vergoeding ontvangen zegt Spi. daar zijn we haar dubbel dankbaar. Tenslotte bracht de heer Scheffer een persoonlijk woord van dank aan den heer Foeken voor het vele weik als rapporteur. Daarna sloot de Voorzitter de ver gadering. SPORT VOETBAL 2e. 3e. E.S.V.A.C. Blaricum Esvac 1 0—4. Bussum II Esvac 11 22. Esvac 111 Excelsior 2—5. De mijnheer die de voorbeschouwing schrijft in de „Stichtsche Sport", heeft deze keer werkelijk gelijk gehad. Esvac heeft behoorlijk gewonnen van Blaricum. Niet alleen voor 't spel, maar ook voor jelui gedrag heb jelui stuk voor stuk een pluim verdient, want had jelui je gedragen als je tegenpartij, zou je een pracht kloppartij hebben gekregen. Dank voor jelui tactisch optreden. Esvac II wist met 9 man tegen Bus sum II gelijk te spelen. Een mooi succes knapen, te meer daar jelui hier op eigen terrein verloor van Bussum. De wedstrijd om het „bronzen beeld" van Esvac IIIExcelsior was nogal grappig. Alleen de uitslag is minder aardig. Jelui hebt zeker ook al in 't Sportblad gezien, dat in de stand van de 3e klas fouten zitten. Niet Kijk 't dan nog maar eens na. Morgen speelt Esvac I tegen Hilvert uit Hilversum op ons terrein. Aanvang 2 uur. Zij die geen aanschrijving ont vingen, gelieve dit als zoodanig te beschouwen. Flink aanpakken knapen 't is een sterke tegenpartij. Deze laatste wedstrijd in 't oude jaar(winnen). En nu, leden, donateurs, supporters, en alle anderen die Esvac trouw zijn, wensch ik U, mede namens andere bestuursleden, een gelukkig, rijk aan doelpunten, nieuw jaar. Blijf trouw aan groen-wit 1 V. V. „SOEST" 21 Dec. gespeeld Soest IINijkerk II 2-1 25 Dec. Soest II—Duiven II 2-2 Tweede Kerstdag 2 uur speelde Soest I Tabor II. A.s. Zondag speelt Soest I—Duiven- elftal. ULt beloofd een spannende wed strijd te worden, welke geleid zal worden door den Bondsscheidsrechter Joh. Raaijen. Kerkberichten. De Voorzitter verdedigde naar aan leiding van deze conclusies het beleid van B. en W., dóch waar de Commissie vooruit had gezegd dat zij hierover thans geen uitvoerig debat wenschte, bleef 't hierbij. De heer Besselsen wilde een motie in stemming gebracht zien waarin de Raad zich zou uitspreken voor een Gemeentebedrijf. De behandeling daar van werd uitgesteld tot de volgende vergadering. Bij het Hoofdstuk „Belastingen" de heer Besselsen een opsomming van een serie nieuwe belastingheffingen, welke later zullen worden overwogen. Op voorstel van B. en W. werden de opcenten op de Personeele belasting verhoogd van 30 tot 50, en het keurings recht op ingevoerd vleesch gebracht op 3 cent per K.G. Op voorstel van den heer De Koning werd de hondenbelasting verhoogd. Het financieel resultaat van alle be sluiten was dat de post onvoorzien kon worden verhoogd met f 1700. Hiermede was de behandeling der begrooting ten einde, en werd deze z. h. s. goedgekeurd. De heer Foeken bedankte den Voor zitter, namens de Commissie voor de aangename leiding der debatten, ook vooral daar waar de voorstellen der Commissie tegenover die van B. en W. stonden en filiciteejpi ten slotte den Voorzitter met de algemeene goedkeuring. Zondag 28 December 1924. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. K. den Hollander pred. te Amersfoort. Oudejaarsavond s'Avonds 7 uur Ds D. P. Brans. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Rembrandtzaal. s'Avonds 6 uur Ds. Kievit, van Baarn. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soest dijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Oudejaarsavond s'Avonds 7 uur Dr. O. P. Mararig, pred. te Utrecht. Ge lef. Kerk Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. L Hoek. Oudejaarsavond s'Avonds half 8 uur Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Zondag 10 uur en 's avonds 6 uur Godsdienstoefening. Dinsdag 30 December s'avonds half 8 uur Ds Salomons, van Amersfoort, Oudejaars predicatie. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Godsdienstoefening V r ij z. G o d s d i e n s t i g e n. Gymn. zaal O.L.S. Kerkebuurt Ondejaarsavond s'Avonds 7 uur Dr. J. A. Beyerman, van Amsterdam. SOESTERBERG Ned. H er v. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. H. Avondmaal. Oudejaarsavond s'Avonds 7 uur Ds. J, A. Radix. Collecte voor Weduwen en Emeriti- predikanten. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. W. v. d. Bijtel, em. pred. te Hilversum BAARN Ned. Herv. Kerk Voormiddags 10 uur Ds. 1. Kievit, 's Avonds 6 uur Ds. Adriani. Oudejaarsavond s'Avonds 7 uur Ds. Adriani. Collecte voor Weduwen van Predi kanten en Emeriti. Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur Ds. Kievit. Oeref. Kerk Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Mijnen. Oudejaarsavond s'Avonds half 8 ds. J. G. Meijnen Nieuwjaarsdag Voorm. 10 uur ds. J. Q. Meijnen. Christeli Voorm. ds. Molena s'Avonds Voorm. N e d e r 1 Voorm. gaarden va s'Avonds berts, van D o o p s i Nut s'Avonds Baarn. Ned. Lut In- en

Soester Courant | 1924 | | pagina 2