UITVERKOOP LaPorie&co. CORRY LUYT Piano Leerares Stoomwasschertj en Strijkinrlchtlng BALANS-UITVERKOOP Woningbureau P.C. W. FOEKEN P. MAN Uitgave: G.J.SMIT (Ons Boekt nhuis) - Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEÜ's Boekhandel - Telefoon 139 Verkoophuis A. BENNING door 38 lasiste ween der nGgeenexirasüetiüooiie aandiening. TE B. SUKKEL-SOESTDIJK W. G, Burger, Zeist lm der oreefsie en meest mederoe ioricntingeo op diigedied. BIJKANTOOR SOEST ALLE BANK- EN EFFECTENZAKEN D. F. VOIGT Steenhofstr.5-Tel.S45 4e Jaargang No. 3 Gecontroleerde oplaag te samen 6000 exemplaren. Zaterdag 24 Januari 1925 soEmruaim® Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Talmalaan 28, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: D1JXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: C. VAN DAM, Zeisterstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. r f 0.20 Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regi Spoorstraat, Baarn - Filiaal Soest. Groote partij dekschalen, allerlei soort vf. 34 ct. Restanten kop en schotel 30 ct. de 3 stuks. Een prima staande gaskous 18 ct. Een kristal gasglas 15 cent. Straatbezems 46 ct. Zware kolenkitten! 1,18, Restant slaapkamermatcen 140 x 180, factuur- prijs. Zie de etalage lijsten en schilderijen. In nikkel, lederwaren en speelgoed vele koopjes. Zie de etalage. Profiteer van de prijzen. Volksvermogen Volksinkomen Siaai sinkioms t en Staatsuitgaven Geconsolideerde schuld Vlottende schuld Kosten aan de schuld verbonden 79 In 1921 bedroeg de Staatsschuld dus 21 pCt- van het Volksvermogen en de Staatsuitgaven! 15 pCt. van liet Volksinkomen, terwijl de schuld ruim 27 pCt. of meer dan 1/4 deel der uitgaven vorderde. 1918 1921 Millioen guldens. 11.400 13-284 2.432 4.140, 329 608) 333 621 2=-y5-8- 317 240 170 DE FINANCIEN VA?3 HET RIJK. 1. Dezer dagen hebben wij in de bladen kunnen lezen van de moedige rede van den Franschen premier, den heer Herriot. Hel ging over de financieele positie van' Frankrijk. De nood is er hoog gestegen. Tot geen prijs verdere inflatie. Geen biljet zal meer worden gedrukt, sprak Herriot en alle middelen zullen worden aange- weatd om inflatie te voorkomen. Zonder uitzondcrinng, door alle partijen, is deze toezegging in de Fransche Kamer met groote instemming ontvangen en met onverdeel de eenstemmigheid den Minister dank gebracht voor zijn moedig besluit. Een der tegenstanders van Herriot's Regee ring sprak het uit: „Inflatie beteekent ellende en armoede van de groote massa van het Volk". De groote massa. Dat is de massa der arbeiders en der ambte naren, van den kleinen middenstand, kortom van allen, die van eert beperkt of een vast inkomen, leven moeten. in dienzelfden geest en naar diezelfde over tuiging schreven wij vorige week ons inleidend artikel. Helaas, kunnen wij er njet bijvoegen, dat ten, onzent diezelfde eenstemmigheid bestaat van in zicht, van hetgeen ten opzichte van onze eigen lands-financiën noodig was en van hetgeen ook in de toekomst te doen overblijft. In verband met ons vorig artikel werden ons van zekere zijde reeds opmerkingen gemaakt, zeker niet van waarde ontbloot, zij kwamen uit don kring van onze ambtenaren, die. ons deden inzien hoe moeilijk het is, eigen omstandigheden ondergeschikt te kunnen zien of liever juist, zeer nauw verbonden, aan den al gemeen en toe stand. Niet van waarde ontbloot noemden wij deze op merkingen, vooral hierom wijl ze ons versterk ten in de gedachtengang dat nadere bespreking allerminst overbodig mag heeten. Op die opmerkingen thans in te gaan ligt niet in ons voornemen, eerst willen wij den toe stand overzien; straks is er dan wel gelegenheid, de persoonlijke overwegingen te toetsen aan de algemeene en dies ook de persoonlijke belangen. Een opmerking moet ons echter voor alles uit de pen. Herhaaldelijk wordt ook aan Minister Colijn het verwijt gedaan zich steeds te bewegen in een sfeer van materialisme. Het is altijd weer de gulden en nog eens de gulden. I Waarom heeft Baldwin nu juist Churchill mi- Vooral bij hen, die voor alles de geestelijke,fnister van finantiën gemaakt? Die vraag be de principieele zaken op den voorgrond wen-1 antwoordt „Sergeant Murphy" in de „English schen te zien gesteld, komt deze overlegging I Revieuw". Churchill is iemand, die van alle telkens naar voren en de tegenstander is er als markten thuis is. Hij is specialiteit als mi de kippen bij om deze vraag over te nemen en' uit te buiten ter bestrijding van den anti-revo lutionairen bewindsman. De vraag moet dus worden gesteld, beweegt zeker gewagen van de groote zedelijke waarde van Colijn's arbeid, een waarde die zich niet in cijfers laat uitdrukken, die echter erkend zal worden door hen, die boven de materieele wel vaart, een open oog hebben voor het behoud van de algemeene geestelijke en zedelijke goe deren van het volk. Voor een juiste beoordeeling van den huidigen financieelen toestand is het gewenscht een ver gelijking te maken met eeltige cijfers, die betrek king hebben op het laatste jaar vóór den wereld oorlog! Het jaar 1913. De cijfers die wij geven zijn ontleend aan de Staatsbegrooting en de belastingstatistieken, waar bij dus geen rekening is gehouden met kleine vermogens en inkomens, welke buiten de be lastingen, hetzij vermogens of inkomstenbelasting* vallen. Het volksvermogen bedroeg in 1913 f 7.606:000.000.— 2.000.000.000.—T 223.500.000.—i 219.500.00 o.—1 Het volksinkomen De Staatsinkomsten De Staatsuitgaven De geconsolideerde staatsschuld, d-i. de schuld door leeningen gedekt 1.148.500.000 Vlottende schuld nihil De jaavlijksche kosten der Staatsschuld (rente en aflossing) 38.000.000. Het zijn slechts enkele getallen, die wij geven, al zijn zij op zichzelf groot genoeg voor een ge woon mensch om eens even te zien wat er staat. En niï*enkele gevolgtrekkingen. Enkele verge lijkingen van deze cijfers in onderling verband. Dan zien wij allereerst, dat in 1913 de Staats schuld j 5 pCt. bedroeg van het volksvermogen. Dat tot dekking van de Staatsuitgaven onge veer 11 pCt. moest worden geheven van het volksinkomen als belasting en dat de dienst der nationale schuld 17 pCt. of ongeveer 1/16 deel van de totale Staatsuitgaven vorderde. Vooral de eerste drie jaren na den oorlog hebben in dezen stand ingrijpende verandering gebracht. Ter vergelijking geven wij hieronder dezelfde cijfers over 1918 (het laatste oorlogsjaar) en 1921 het laatste jaar, waarin met ruime hand het geld werd uitgegeven. BURGEMEESTER GR0THESTRAAT 63 Leeraar M.0. Teekenen (Acte M.A., NIX met aant. Decor.) Nog enkele uren beschikbaar tot het geven van les in Hand-, Lijn- en Decoratief-Teeke- nen, Batikken en Schilderen. en Privaatlessen. Lagere en Middelbare acten. j Opleiding Club voor KRONIEK VAN DE WEEK. liet iverk van detl minister van Financiën zich dan uitsluitend op het terrein van het materieele leven? Wij meenen van niet. Integendeel wij achten de waarde van zijn arbeid allereerst gelegen in de groote zedelijke en geestelijke beteekenis. Om dit te verstaan is een weinig doordenken, een acht geven op de geschiedenis dezer jaren voldoende. De algemeene klacht is, ook in ons land, maar voornamelijk in die landen waar de ontzettende gevolgen van de inzinking op financieel ge bied, zooveel ellende he^ft te weeg gebracht, dat de geestelijke goederen, Godsdienstzin, ze delijkheid en recht schier onherstelbaar zijn geknakt. Nog afgescheiden van den stoffelijken nood, wie zal peilen den geestelijk-Zedelijken nood der ineengezakte volken. Zeker ook ons volksleven heeft tengevolge vanj de oorlogs-verwildering een ernstige deuk gekre gen, maar oneindig ernstiger nog zijn de toestan den en de feiten in de overwonnen landen. Het, menschelijk gevoel weigert vaak te gelooven, de berichten van verwildering, van moordlust, van zedeloosheid in schaamteloozen vorm, waarbij' den Christen zich afvraagt of het einde der din gen niet haast komende is. Nu zijn wij er verre vandaan, al deze dingen te willen schrijven op rekening der inflatie, de oorlogsellende heeft evenzeer haar noodlottigen invloed doen gelden. Vast staat echter, dat de ontzettende verar ming der massa, liet zedelijk volksbesef en het geestelijk bestand in zijn algemeenen vorm zoo danig heeft aangetast, dat de zedelijke inzinking! schier even groot is, als de economische en financieele ontwikkeling. Zoo gezien, mochten wij in ons vorig artikel de luchtvaart. Hij maakt een evengoed figuur als minister van hinnenlandsche zaken als zoo'n functionaris van Munitie, en hij kan al die zaken en onderwerpen uit z'n hoofd behandelen, zoo'n kraan is hij. Zelfs voor aartsbisschop van Canterbary .of voor balletmeester in Drury Lane bezjt hij alle noodige kwaliteiten. En gelukkig voor hem, weet hij dat zelf nog beter, als alle andere menschen. En als Baldwin nu Churchill Marine of Luchtvaart had gegeven, dan zou hij geen geld genoeg hebben kunnen aanslepen om Churchili's eischen te voldoen. En daaromi gaf hij hem finantiën, en nu moet Churchill' zorgen, dat de andere ministers niet mseer uit geven, dan hun zakgeld. En hij eindigt met te zeggen, dat hij niet graag ib het vel zou zitten, van een minister, die bij Churchill op visite moet, om hem te zeggen, dat z'n centen op zijn. Het is dus buitengewoon goed gezien van Baldwin, om juist Churchill minister van fi nantiën te maken. In de Telegraaf van Maandag 1.1. komt o.a. voor een artikel van de hand van Maximiliaaiï Harden over „Hel Barmat gezwel". Dit artikel is een groot requisitoir tegen de leiders der Soc. Dem. in Duitschland. Ebert de Rijks-president wordt er in beschre ven als soc. dem. die tientallen jaren als zadel makersknecht-herbergier, provinciaal-redacteur en partij-ambtenaar, de arbeidersbataljons tegen het vloekwaardig kapitalisme heeft opgeroepen, (zijn dochter werkte nog in 1918 in een likeur fabriek). Ebert heeft zich nog kortelings voor het ge recht er zich op beroemd, dat hij de stakende arbeiders in 1918 bewust om den tuin heeft ge leid, .om het onzalig gifgas-offensief van Luden. dorf mogelijk te maken. De Rijksminister van finantiën Hermes kocht voor eenigen tijd wijn tegen prijzen, waarvan zeker was, dat de verkooper groote verliezen' daarop lijden moesl. Maar die verkooper was een wijnbouwersvereeniging. De heer Hoefle, minister van posterijen geeft uit de kas van dat departement, 15 millioen goudmark ter leen aande gebr. Barmat. De heeren Ebert en Scheidemann, de eerste volkskommissarissen en rijkskanseliers der re publiek, waren en blev-n ook dikke vrienden van Parvus, Sklarz en Barmat en verwierven van dezen menig voord-el. Vrienden van deze lieden kregen posities als minister-president, minister van Eeredienst in Pruisen,L gewichtige posten als gezant, de leiding der Berlijnsche po litie en der rijkskanselai'j. De soc. rijkskanselier Bauer vertegenwoordigde in de levensmiddelenbuAaux de belangen van de fa. Barmat en van de Hollandsche fa. Amexi- ma, waar het rijk massa.s voedingsmiddelen be stelde. En dat alles niettegenstaande het Duitschei consulaat-generaal te Amsterdam en andere of- ficieele lichamen met de scherpste woorden voor de Gebrs. Barmatwaarschuwden. Plet ministerie van Buitenlandsche zaken te Berlijn weigerde aan die 'heeren verlof te geven. Diploma M-t. b. d. T. Voor beginnendan en verge vorderden. Nieuweweg OS - Soest 0111 jn Duitschland bic nlti te komen, maar de kanselarij van den heer Ebert Rijkspresident, bezorgde hun een „Daucryisum" van drie maan den, en uit het ministerie van den Soc. Demi Levering kwam de vingerwijzing, om „aan de fa milie van het tot het Hollandsche gezantschap behoorenden heer Barmat, bestaande uit vier volwassenen en drie kinderen, bij het overschrij den der grens geen moeilijkheden in den weg! te leggen". Sinds dien tijd;! is de familie Barmat zes jaren in Berlijn en zijn alle paden geëffend en alle deuren geopend. En ten slotte heeft de' heer Ebert zijn zoon bij de gebrs- Barmat in de zaak weten te krijgen en volgens geruchten ook diens schoonzoon. Hij roept dan ook het Duitsche volk toe: „Zie welke lieden U sinds de omwenteling van- 1918 hebben geregeerd en nog 'egeeren". Er schijnt daar toch vel „something rotten" te zijn. U;- In Duitschland is er nu dan toch einde lijk inog een ministerie gekomen, onder Dr. Lu- ther. Deze was vroeger burgemeester van de fabrieksstad Essen, en werd voor een paar jaar als minister van finantiën in de regeering op genomen en heeft daar ongetwijfeld knap werk Na al de machinaties achter de schermen, en de tegenwerkingen in het openbaar gericht te gen Marx, den nu afgetreden rijkskanselier, is het frappant, dat het nieuwe ministerie nu met hetzelfde program komt als Marx zich had voor gesteld. De buitenlandsche politiek blijft onge wijzigd, en de maatregelen voor het binnenland door Marx ingezet en aangekondigd worden een voudig overgenomen. Eeai waardeerend woord over Marx en z'n re- geerjjng meende de nieuwe kanselier in z'n re- geeringsverklaring te moeten uitspreken. Daarop interrumpeerde de coramun. Fischer en vroeg zeer ter zake: Waarom hebt ge Marx ten va^ gebracht als ge de uitkomsten van zijn politiek zoozeer waardeert, dat ge dien Voort wilt zetten? En waarom laat ge hem dat dan liever zelf niet noen?" Hierop gaf Dr. Luther maar geen ant- woord?; maar we kunnen wel aannemen, dat in de eerstvolgende periode, dat antwoo/d door den Rijksdag wel uit hem geperst zal worden. Stresemann, de gewezen minister voor bui tenlandsche zaken in het kabinet Marx is eigen lijk de aanstoker en gangmaker van het relletje geweest en is het nog. Bittere verwijten slingert Marx nu zijn vroegere collega naar het hoofd- 't Is dan .ook een eigenaardige vertooning wel ke bij deze verkiezingen en bij de samenstelling van het kabinet aan het volk wordt voorgezet. De linksche partijen hebben gezamentlijk 232' afgevaardigden in den Rijksdag en de rechtsche 175. Hoe het inu mogelijk kan zijn, dat toch dat kabinet op een meerderheid steunt is een raad sel, dat misschien wel spoedig wordt opgelost, door het heele ministerie weer huis toe te sturen. En dan doen ze het nog maar eens dunnetjes over, het kiekeboe spelen. TELEFOON Nr. 226 De wasschen worden te Soest, Soestdijk en Omstreken eiken Vrijdag FRANCO door eigen Autodienst gehaald en gebracht. v. Weedestr.34 Telefoon Ho. 23 Totale UITVERKOOP van alle Lappen en Restanten. Wollen en Katoenen Manufacturen. Dekens, Matrassen, Ledikanten enz. Restanten tegen Spotprijzen. Alle andere goederen met groote korting, Lappentafel met ENORME KOOPJES. den en wanneer de ruimte zeer beperkt is, kan men zich bepalen tot vooral smalgroeiende varië teiten. Men heeft o.a. van Chamaecyparis Law- so«i b.v. de soorten Alumi, monumentalis, py- rainidalis, wisseli en meer dergelijke soorten. Verder Chamaecyparis sphaeroïdea, Thuya stric- ta, Biota oriëntalis, Juniperus Communus hiber- •nica, Juniperus virginiana pyramidalis, J. clii- nensis, Cephalotaxus pedunculata en Taxus bac- caia hibernica, waarvan laatstgenoemde ook uit stekand geschikt is voor solitairplant. Ook de Taxus is een zeer bruikbare naaldboom voor kleine tuinen. Eerstens is het een soort, welke veel schaduw kan verdragen. Een tweede eigenschap is, dat ze zich gemakkelijk laat ver vormen tot gedrongen plantenwanneer ze in den tuin te groot zouden worden, kunnen ze zonder bezwaar tot bescheidener afmeting worden ingenomen. Na verloop van een korten tijd kan men weer een mooie struik hebben. Ook voor heggen zijn ze om bovengenoemde eigenschap .uitstekend geschikt, het meesmis hiervoor aan té bevelen, de gewone hoofdvorhi, naxheiijk 1'rtxus baccata met zijn meestal horizontaal staande tak ken, Taxus baccata erecta, heeft meer verticaal staande takken en wil nog wel eens van onderen kaal worden, wat hem voor heggen minder ge schikt maakt. In de laatste jaren zijn er nog velen dwergvor men van. naaldboomen in den handel gekomen, waarvan vooral genoemd mogen worden, Cha maecyparis Lawsoniana minima, nana, obtusa gracilis, nana compacta en obtusa nana. In een volgend nummer hopen we nog andere soorten te bespreken. TUINBOUW. GROENBLIJVENDE GEWASSEN VOOR ONZE TUINEN In een vorig schrijven werd er op gewezen, dat ook in den winter een tuin nog een be-j hagelijk aanzien kan hebben, door bij de be planting gebruik te maken van struiken of hees; ters, welke blad of naalden gedurende den win ter behouden. Het zien van helder groen is in den winter altijd een genot en heeft men wel eens opgemerkt hoe mooi het groen van een spar of conifeer uitkomt, wainneer het rijpt? We willen ons ditmaal bepalen tot die gewas sen, welke voor kleinere tuinen geschikt zijn en dus geen sparren, dennen, of pijnboomen noe men, dezen zijn beter te gebruiken voor groote buitens; ze worden te groot van omvang in èen kleine tuin en zijn niet anders te gebruiken, dan waar veel ruimte, lucht en licht is, want meeren- deels zijn deze soorten erg gevoelig voor scha duw of nauw ingesloten ruimte. In kleinere tuinen zijn wel sparren bruikbaar, doch men kieze dan dwergvormen; onder an deren zijn daar alle dwergvormen van Picea, Abies en Tsuga voor te gebruiken. Van confi- tceren kan ook een ruim gebruik gemaakt wor- BEHANDELEN INGEZONDEN STUKKEN. N. MARIENBURGH Door het Bestuur van N. M. is aan het Da- gelijksch Bestuur dezer gemeenten aan H.H. Doc toren kennis gegeven dat zieken van alle gezind ten, van alle rang en stand voortaan kunnen worden opgenomen in de mooie stichting, door hare inwendige inrichting en hare prachtige om geving model van ziekenverpleging. Ook personen, reeds hersteld maar die nog eenigen tijd rust, verpleging, gezonde frissche buitenlucht behoeven, kunnen daar worden op genomen. Uitgezonderd slechts patiënten; die bijzondere chirurgische behandeling behoeven (tenzij de be treffende specialiteit hier komt) en T.B.C.-lij-' ders. Door dit besluit vervalt voor een zeer groot gedeelte de noodzakelijkheid droevige dat onze zieken, naar vreemde plaatsen moeten ver voerd worden, terwijl juist de behoefte aan eigen omgeving niet meer klemt dan in lijden! van ziekte en sterven. Er zijn immers geen omstandigheden in het leven, waarin het verlaten van eigen omgeving voor patiënten en nabestaanden zwaarder valt, geen omstandigheden, waarin wij den troost in het bijzijn der onzen meer behoeven, dan juist in ziekte en vooral in lijden, dat meer bestaat voor sterven. Het is te betreuren, dat deze gedachte laat het zijn, noodgedrongen heeft moeten wijken voor de zakelijke financieele gemeente politiek, toen B. en W. van Soest besloten heb ben, het verplegen van besmettelijke ziekten^ verplaatsen van hier naar buiten. Zeker, de sinds jaren alhier bestaande ge legenheid was zeer primitief eischte nood zakelijk groote verandering en verbetering - zeker de radicale maatregel tot totale opruiming der barak zal in den ï'egei voor de gemeente fi nancieel voordeel opleveren maar verder is er in deze maatregel iets te bespeuren van de bo vengenoemde gedachte die ook voor een waar achtig nienschlievend, warmvoelend gemeentebe stuur de leiddraad moet zijn in de verzorging der zieke gemeentenaren zo o lang en zoo eenigszins mogelijk de zieken laten verpleger^ jn eigen omgeving. Was hier nog geen andere weg te vinden? Ongetwijfeld, financieel-krachtigen kunnen hRi ool-: uitkomst vinden, maar een zeer groot deel der bevolking staat vooral bij langdurige ziekten, die veel zorg vereischen, bij dag en nacht, hier machteloos- N. M. met hare frissche, ruime kamers met hare prachtige, gezonde omgeving biedt aan een ieder de meest voortrefefUjke gelegenheid, her stel, genezing te bekomen, en wij blijven in ons eigen millieu, onze eigen doctoren behan delen ons, onze bloedverwanten, onze vrienden, .onze geestelijken zijn en blijven in onze nabijheid, noodisg bij /lag en nacht.- hebban wij rjezr bij ons, terwijl zieken in den vreemde liggen, die troost dikwerf moeten missen. Geheel Soest mag en moet zeker toejuichen dit voortreffelijk besluit van het bestuur van N. M-, welk bestuur de vrucht van zijn groote zorgen thans rijpen doet tot welzijn van 't alge meen. Immers, bij de opname van patiënten zal niets anders" gevraagd worden dan dit eene, of zij daar genezing, hulp kunnen vinden. De- opname in alle klassen is opengesteld op dezelfde voorwaarden voor alle zieken van alle gezindten en alle geneesheeren kunnen daar bij gestaan door de Eerw. zusters hun eigen patiënten verplegen op een wijze, die vooral voo'" lang durige, veel zorg vereischende zieken in de mees te gevallen de gewone huisverpleging verre over treft. Zoo wordt ook de ware christelijke barm hartigheid beoefend, die slechts een zaak beoogt barmhartigheid, liefde, troost bewijzen aart den zieke en hulpbehoevenden evenmensch. Het was deze gedachte, welke het bestuur van N. M er. toe bracht een der schoonste punter^ van ons dorp te stellen in dienst der lijdenldq fnenschheid. A. C. H. VOSSENAAR, pastoor. PLUÏMVEEVEREENIGING „SOEST EN OMSTREKEN" De vergadering van Vrijdag i'6 Jan. j.l. had onmiddellijk een succes te boeken dat de uiting is van wal Soest voor deze vereeniging voelt, 't Ledenaantal steeg namelijk van 44 op 70. Statuten en Huishoudelijk reglement werdenj met een geringe wijziging goedgekeurd. Hierna had de Bestuursverkiezing p'laats. De volgende vijf heeren werden gekozen en de functies als Burgem. Grothestfaat. Drogist - Ged. Opticien Anijsdrop - Anijssuiker - Griotten zout gecandeerd - Katjesdrop - Knoopjes drop - Menthol Eucalyptol Bonbons Zoutdrop. De beste kwaliteiten. Billijke prijzen. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhui zen, Bouwterreinen en vaste goederen volgt verdeeld: G J. Lieshout, Talmalaan 8, voorzitter, C. J. Verschuur, Rembramdtlaan 19, ie secretaris, A. Kuit, Nieuweweg 49 b, ic pen ningmeester, H- Roos, Smitweg, 2e secretaris, J. Kuit, 2e penningmeester, bij welke heeren nieuwe leden zich nog kunnen aanmelden. De contributie werd voor het jaar 1925 vast gesteld op f 1-50 per jaar. !Wie durft dat n\\

Soester Courant | 1925 | | pagina 1