K o e s t e r Co11 r a n t voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. as?. P. V. (L BIJRG BUREAU voor ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN .-. Fotografie Atelier BRILLEN BETEREN BILLIJKER V Uitgever O. v. d. BO.VENKAMP Soestdijk Mr. J. H. VAN DOORNE R. L. VAN DEN BERG «lulïanaplein 5 Soest SLAVERNIJ. D. F. VOIGT OPTICIEN W. P. J. VENEMA M.- „BMODERN" KUNSTTANDEN - GEBITTEN Hoest en Keelpijn No. 8 Dertiende «laargang Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER Zaterdag 21 IFebr. 1925 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Eikeregel meer 15ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. TELEFOON 48 TELEFOON 163 „Slaven" in onzen tijd - Naar het voorbeeld van den vorst van Nepal. Wij, kinderen van den modernen tijd, wij hebben even ongeloovig geglimlacht, toen wij het bericht zagen, dat de premier van Nepal, Maharadjah Sir Chandra Shum Shere Jong, voorgesteld heelt, de slavernij in zijn staat af te schaffen. Wij dachten dat in onzen verlichten tijd iets middeleeuwsch, als „slavernij", niet meer mogelijk was. Nu ja, ergens in duister Afrika, onder de wilde stammen, daar kwam zoo iets nog wel voor. Dat herinnerden we ons nog van de aardrijkskundelessen op de school. Maar in een toch in zekere opzichten beschaafden staat als Nepal, er is een eerste minister en een regelmatige regeering, symptonen van moderne beschaving achtten wij zoo iets uitgesloten. Maar daar staan nu de naakte feiten voor ons. In een procla matie van 20.000 woorden doet deze vorst een beroep op zijn natie, daarbij hoofdzakelijk steunende op moreele en religieusc gronden. Er zijn in Nepal 15.719 slavenhouders en 51.419 slaven. Vijftig duizend menschen, onze mede- ^menschen, schepsels voelende als wij, -geheel gelijk aan ons, met dezelfde wenschen en verlangens, leven daar in het koninkrijk Nepal, als lijfeigenen, worden verhandeld, als vee. Drie cate gorieën van slavenhouders zijn er: De eerste, dat .zijn de lieden die deslaven erfden, zooals wij een gouden horloge - -nM' e'cii ring." De-iwcecie ïs die, welke slaven houden voor landbouwdoeleinden. Onder a\ deze menschen zijn er ver schillende, die hun slaven goed behan delen. Maar dan is daar de derde groep, de verachtelijkste van allen, de hande laars in menschenvleesch, de slavenhan delaars, die menschelijke wezens ver handelen, die er zich geen enkele ge wetensbezwaar van maken, man en vrouw apart te verkoopen en hen te scheiden, die de moeder aan haar kinderen ont nemen en niet voor de laagste middelen terugdeinzen, om de „Wet" te ontduiken. Zie, men heeft warempel nog wetten ook in dat beschaafde Nepal. Net als bij ons. De vorst schijnt een mensch met wen- schelijke gevoelens te zijn, blijkens zijn streven om aan dit barbarisme een eind te maken. En hij heeft reeds een dik millioen guldens voor uitgegeven ook. Nu wil hij bij regeeringsdecreet aan de zaak een einde maken. Maar hij moet de goedkeuring hebben van zijn volk. Vandaar zijn in gloedvolle woorden gesteld manifest. Evenals in Amerika, West-lndië enz. het geval is geweest, zal aan de slavenhouders een vergoeding worden uitbetaald en, om plotselinge ontwrichting van den landbouw te voor komen, moeten de slaven nog 7 jaar bij hun meester in dienst blijven, tegen vergoeding van voeding en kleeding. liet besluit van dezen goeden vorst is genomen. Alleen het tijdsverloop, waarin de totale afschaffing zal plaats vinden, kan nog een punt van discussie uitmaken. Dan zal dus weer een eind zijn gemaakt aan een stukje menschelijke schande, dat slavernij heet. Slavernij in onzen tijd Och kom. Kijk maar eens om U heen. Dan zult ge zien, dat wij in Europa, in ons land, in de centra van beschaving, gebukt gaan onder de vernederendste slavernij. O, wij dragen geen slavenbanden of brandmerk. Wij zijn immers zoo be schaafd I Maar duizenden bukken zich toch, als slaven hunner slechte gedachten en daden. En er zijn vele slavenhouders. Misbruik van alcohol, opium, morphine, haat, naijver, wantrouwen en egoïsme zijn enkele van hun namen. Er zijn er nog veel meer. En dan, de blanke slavinnen. Slavernij in onzen tijd? We zijn er in verstrikt en dagelijks voelen we de knellende banden. Totdat onze Maharad jah komt, onze „goede vorst",om onze ketenen te verbreken. In de gedaante van een goede gedachte, die het kwaad in het licht stelt en ons met afkeer doet inzien hoe verkeerd we deden. Dan werpen ook wij onze banden af. De losprijs is dan betaald. Laten we dus niet al te verbaasd zijn over die slavernij in onzen tijd. Heusch die, waaraan de vorst van Nepal een einde gaat maken is nog niet de ergste soort. De slavernij van het kwaad, in welken vorm dan ook, kan dikwijls schrijnender en menschonteerender zijn, dan de dwingelandij van een Nepalsch slavenhouder. Dr. F. C. KAMERKRONIEK De reorganisatie van den P T.T. dienst - Een langdurige historie - De interpellatie Oud- Belastingverlaging en verteringsbelasting. De reorganisatie van den P.T.T.-dienst is van zooveel belang, niet alleen voor het zeer talrijke personeel, doch ook voor het publiek, dat het licht te begrijpen is, dat er veel belangstelling was voor de interpellatie-Oud. Mr. Oud, die zijn interpellatie in een negental vragen had samengevat, wees er in zijn uitvoerige toelichting op, dat in de commissie Nolting, die de reorganisatie-kwestie bestudeerd, het lager personeel niet is vertegenwoordigd. De uitsluiting van het lagere personeel heeft groote ontstem ming gewekt, terwijl het bedrijf juist behoefte heeft aan rust onder de ver schillende groepen van het personeel. Wanneer die rust niet is verkregen, dan is de reorganisatie mislukt. Ook wijdde spr. eenige woorden aan het verbroken contact met den centralen Bond. Is het ongeoorloofd van het personeel, om actie te voeren en het publiek te mobiliseeren tegen voorgestel de maatregelen Dan wees de heer Oud nog op het feit, dat er het rapport te veel hoofdambtenaren handhaaft. Het hooger personeel wordt in alle opzichten gespaard, terwijl het lagere „afgeslacht" wordt. Spr. deed zelfs de ontstellende mededeeling, dat het postbedrijf topzwaar is en de vrees voor een debacle, zo O-ais b ij .d-e- g-ir~©T iHel-tlenJtbcekirg is. De laatste en meest ingrijpende vraag van den heer Oud behelsde, dat den minister verzocht werd de reorgani satie van het staatsbedrijf op te schorten en de instelling te bevorderen van een staatscommissie, waarin onder leiding van een buiten het bedrijf staand voor zitter, naast vertegenwoordigers van handel, nijverheid en landbouw, ver tegenwoordigers van het hooger, middel baar en lager personeel zijn opgenomen. Uit het antwoord van den minister viel op te maken, dat hij al dat gevraag eigenlijk prematuur vond. Want, zeide hij, de aangelegenheid van de reorga nisatie is nog niet in een stadium, dat de minister daarover een vaste meening heeft. De voorbereiding van de reorga nisatie zal pas zijn afgesloten, als het rapport van Royen zal zijn ontvangen, hetgeen binnenkort zal plaats vinden. En als dat is gebeurd, dan is de taak der regeering een oordeel uit te spreken omtrent de hoofdbeginselen der reorga nisatie, daarna te beslissen over de BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK samenstelling van de directie en ten slotte een raad van toezicht in het leven te roepen, waarin de groot-gebruikers van de post stem dienen te hebben. Dus over de reorganisatie kon spr. zich nog niet uitlaten. Wanneer de reorgani satie zal plaats vinden kon ook nog niet gezegd worden, wel dat deze twee a drie jaar in beslag zal nemen. Verder bestreed spr. dat de hoogere ambtenaren gesauveerd werden en verklaarde ten slotte, dat het niet te vermijden is, dat personeelsbelangen in het gedrang ko men. Voor het denkbeeld, vervat in de laatste vraag van den lieer Oud (boven vermeld) voelde de heer van Swaay niets, zoodat liet in deze vraag gedane verzoek werd geketst. En in zake het verbroken overleg met den Bond, bleef de minister op het standpunt staan, dat de Bond alleen voor personeelsbelangen moet waken en geen stemming mag maken tegen regeeringsmaatregelen. De heer Oud repliceerde weer, doch ver klaarde geen motie in te zullen dienen, daar deze slechts kon inhouden, dat de Kamer den minister het vertrouwen opzegt en een dergelijke motie zou geen kans hebben. En daar was de interpellatie feitelijk mee ten einde. De heer De Boer boekte tenslotte nog een succesje doordat hij zijn motie, in houdende de uitnoodiging aan den mi nister, om de voorgenomen opheffing van onderscheidene hulpposlkantoren te beperken, zag aangenomen worden en wel zonder hoofdelijke stelling. Of er veel kracht van deze motie zal uügaan wagen wij te betwijfelen. Er is een wetsontwerp ingediend, dat naar wij verwachten, heel wat stof zal opwerpen. Neen, wij doelen hier niet op het afschaffingsontwerp voor de staatsloterij. Onder ons gezegd, dat zal ook nog wel wat voeten in de aarde hebben. Want het is in de afdeelingen van de Tweede Kamer zeer ongunstig ontvangen en alleen de anti-revolutionai ren en chr. historiseren zullen het steunen. Maar, pour retourner a nos moutons, wij hebben het oog op het reeds door ons aangekondigde ontwerp verterings belasting. Deze nieuwigheid, voor ons-land ten minste, wordt op karakteristieke wijze ingehaald, n.1. als nasleep van een ver laging van het successierecht, het recht van schenking, vermindering van den druk der inkomstenbelasting en verlaging der verdedigingsbelasting. Men voelt het beoogde psychologische effect. Ver laging der belastingen, prachtig! Verte ringsbelasting, nu ja, dat voel je zoo niet. Doch wanneer men ziet, dat door de voorgestelde belastingverlaging de be lastingopbrengst met 15 millioen gulden wordt verminderd, dan begrijpt men dadelijk, dat die vermindering van den belastingdruk niet zoo bar groot kan zijn. En zeker niet, om de instelling van een zoo ingrijpende belasting als de ver teringsbelasting (10 van alle verte ringen in hotels, cafe' senz.bij aankoop van piano's, gramofoons antiquiteiten, juweelen, reukwaren, dure stoffen en kleeren, banketbakkerswaren en delica tessen; 5% bij aanschaffing van auto mobielen, motorrijwielen pleziervaartui gen, radio-ontvangtoestellen, biljarten, fotografietoestellen tot formaat 13-18, wapens en munitie, schilderijen en huur van safe-loketten). Wanneer men de consequenties van deze belasting goed nagaat, dan zal men zien, dat deze zeer verstrekkend zijn. De belasting is uit drukkelijk „niet-afwentelbaar" heet het d. w. z. dat zij niet door den leverancier maar door kooper of huurder moet worden betaald. Maar ieder, die zooals wij, de werking van een dergelijke belasting in het buitenland heeft gezien, weet, dat daarop nooit controle kan bestaan, dat, indien koopers een artikel wel willen koopen, doch de belasting niet willen betalen, winkeliers den prijs eenvoudig zóó_veel ...lager stellen >.C?T prijs'plus belasting, even hoog is als de oorspronkelijke prijs. Dus draagt de winkelier toch de belasting. Dat er dus van de zijde van publiek niet alleen, doch ook en vooral van de zijde van winkeliers een krachtige actie tegen dit wetsvoorstel te verwachten is, laat o.i. geen twijfel mogelijk. Deze week werd ook een begin ge maakt met de beraadslagingen over de wetsontwerpen tot herziening van het reglement op het beleid der regeering van Ned. Indië. Krachtens deze ont werpen zou de volksraad in dier voege gewijzigd worden, dat hij een mede beslissende stem zou hebben in wetge ving en begrooting. De algemeene be schouwingen werden geopend door Mej. Van Dorp (lib.), die zich afvroeg of Indië wel rijp is voor zelfbestuur en verschil lende bezwaren opperde. Zij meende, dat wanneer men gelooft, dat men met het ontwerp iets zal bereiken, men teleur gesteld zal uitkomen. De heerScheurer (a.r.) wees op de historische lijn, die tot meerdere autonomie leiden moest. Hij beschouwde het ontwerp als een stap op den weg der geleidelijke ont wikkeling van Indië en zal er daarom zijn slem niet aan onthouden, al is hij het niet in alle deelen met het ontwerp eens (Spr. was o.a. tegen uitbreiding van den Volksraad en instelling van den wetgevenden raad, die den Volksraad van zijn invloed op het bestuur zou berooven). De heer Albarda (s.d.) vond het wetsontwerp halfslachtig. Het is noch een kloeke stap vooruit, noch een forsch verzet tegen de ontwikkeling van het zelfbestuur in Indie. Men vertrouwt den volksraad niet. Door den wetgevenden raad, wordt de volksraad een lichaam van ondergeschikte beteekenis, een ander bezwaar is, dat de Raad van Indië vrij wel in den nuidigen vorm blijft bestaan. Zooals het ontwerp daar ligt, meende Spr. dat de s. d. fractie het niet kan aanvaarden. Wat men bij de eindstem ming zal doen, hangt van den vorm af, die het dan zal hebben. De heer Gerritsen (V.B.) verklaarde, dat het onderhavige ontwerp niets bij draagt tot meer economische zelfstandig heid van de inlandsche bevolking. Hij voelde veel voor het denkbeeld van een staatscommissie, die advies zou moeten uitbrengen, over de wijze, waarop in Indië de bestuurshervorming moet wor den tot stand gebracht. Ten slotte zeide spr., nadat hij verschillende bezwaren had ontwikkeld, dat hij het ontwerp wel acceptabel vond, mits daarin groote wijzigingen worden aangebracht, n.1. wat betreft de samenstelling van den volks raad en de verhouding tusschen C. G. en kroon. Daarna werd de zitting verdaagd. De eerstkomende zittingen staan dus in het teeken der Indische bestuurshervorming. POLITICUS. HEBREN- EN DAMES- KLEERMAKERIJ J EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEP. lOO Ruime voorraad Winterstoffen Publicatiën HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat »er Gemeente-Secretarie ter inzage ligt en verzoek met bijlagen van P. J. Bos- '.looin te Soest, om vergunning tot nit- leiding der bestaande inrichting in zijne -•nëderij door bijplaatsing van eene boormachine en slijpkop, gedreven door •yin motor van 2 P.K., in het perceel .aii de Veenhuizerstraat 35, kadastraal ekend in Sectie H, No. 1923. Op Vrijdag 27 Februari a.s., des voor- r iddag tien uur, zal ten Gemeentehuize ,pm Soest gelegenheid bestaan om be svaren tegen de inwilliging van dit 'Arzoek in te brengen en deze mondc- Tng en schriftelijk toe te lichten. - Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie Sagen, vóór het bovengemelde tijdstip, fpr Secretarie der Gemeente kennis ne- i:ten van de ter zake ingekomen schrifturen Soest, 13 Februari 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, VAN DEN BERG L. B. De Secretaris, J. BATENBURG. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat te? Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van G. J. Smit, te Soest, om vergunning tot het oprich ten en inwerking hebben eener Drukkerij, waarin verschillende machines met een ge '.amelijk vermogen van 5 P.K. in het perceel aan de Van Weedestraat 35, kadastraal bekend in Sectie H, No. 1124. Op Dinsdag 3 Maart a.s., des voor- middags tien uur, zal ten Gemeentehuize van Soest gelegenheid bestaan om be zwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling eir schriftelijk toe te lichten. bwel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, te!v.Secretarie der Gemeente kennis ne- ir! van de ter zake ingekomen schrift- br, 109TT Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. KËRKDWARSSTRAAT 15 KM DAGELIJKS GEOPEND HM BR UIDSPORTRETTEN KUNSTLICHT OPNAMEN EN VER O ROOTINGEN met gezin, n. Gouda, Fiuweelensingel J. F. Moses, n. Amsterdam, Insulinde- weg 381 D. v. Ingen, naar Tiel Molenstraat K. 175 A. Penning de Vries, n. den Haag, Noorderbeekdw.slr. 77 A. Postema, n. Rotterdam, Raap horststraat 154 K. de Wit, Krommenie Wilhelminastraat 79 A. F. A. Blumer met gezin, n. Ned. O. lnd. Djombang J. de Rijke, n. Rotterdam, Keekenstraat p.a. G. de Graaf N. J. Ónderdelinden, naar Amersfoort, Arnhemscheweg 38 E. Lodder, n. den Haag, Koninginnegracht 54 C. Kramer met gezin, n. Rotter dam, Rondolaan 53a A. Leijdekker met gezin, naar Amersfoort, Aldegonda straat 75 J. L. Peperkamp met gezin, n. Utrecht, Catharijnesingel Ibis Wed, E. Hut, n. Utrecht, Zonstraat 31 J. Ebing, n. Doetinchem, ljselstraat B 30 M. Hijwegen, n. Oudewater, Oud Hugo- straat. Plastseli|k Nieuws. MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT Dagelijks spreekuur 9'/a—12—1'/24 uur Zaterdags volgens afspraak VULLINGEN - PIJNLOOS TREKKEN Reparaliën spoedig en billijk Inlichtingen kosteloos Burgerlijke Stand GEBORENJacobus Johannes z.v. J. E. van Breukelen en G. J. Onwèzen Agnes Johanna, d.v. J. D. L. Zoetelief en A. M. v. Geffen Johannes Wilhelmus, z. v. P. K. Rossenberg en J. C. v. d. Zon Johannes Corrien, z.v. J. Hodde en A. Gringhuis Martines z.v. H. v. d. Coterlet en G. Ossendrijver. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: F. v. d. Valk met W. A. M. v. d. Lugt T. Schaap met H. Lemstra J. H. v. Heiningen met M. Hijwegen. GVERLEDENGeene. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOES T VAN 12—19 FEBRUARI 1925. A. M. F. Riksen, Dorresteinweg la, van Vlissingen M. M. L. P. Holty- Pinnow, Staalwijklaan 7, van den Haag G. J. v. Remmerden, v. Maarenstr. 18, van Zeist F. Bulens met gezin, Vosseveldlaan 32, van Amsterdam W. Beers, Molenstr. W.Z. 64, van Ermelo J. Gousijn met gezin, Bosstraat 27, van Amsterdam A. Busser, Veldweg 1 van Amsterdam J. H. A. v. Vuure met gezin, Nieuweweg 19, van Doesburg G. v. Leverink met gezin, Birkstr. 13 van Midwoud A. Bos, Burgemeester Grothestr. 34, van Veenendaal C. C. van Es met gezin, Kerkstraat 35, van Kampen A. de Bruijn, Middelwijk straat 26a, van Lange Ruige Weide J. Ph. Kriege met gezin, Hoïslotterweg (woonwagen) van Utrecht M. L. Diekman, Kolonieweg 5, van Amsterdam G. v. d. Belt met gezin. Zwarteweg la, van Hoogland B. M. v. Messel, Kolonieweg 5, van Zwolle G. Ver- kooijen, Kerkstraat 25, van Monnicken- dam J. Voskuil, Birkstraat 57, van Houten H. J. Fruin met gezin, Vosse veldlaan 34, van N. O. Indië A. A. Lindeman met gezin, KI. Engendaalweg 86, van Den Haag L. Kiefer, Waldeck Pyrmontlaan la, van Noord wijk W. Scher met gezin, Ferd. Huycklaan 6, van Amsterdam. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOES T VAN 12—19 LEBRUAR1 1925. P. Hofstra, naar Ferwerderadeel, Mar- ruin (Friesl.) H. Brom, naar Amers foort, Weversingel St. Josephgesticht W. F. Bosman, n. Zeist, Den Dolder, Dolderscheweg 87 G. L. v. Ewijk NEDERL. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN 11 Febr. te 3 uur hield de afd. Baarn en Omstreken der Nederl. Vereen, tot Bescherming van Dieren haarjaarlijksche ledenvergadering in Hotel de la Prome nade. Door ongesteldheid van de voor zitter )hr. Quarles van Ufford, werd het voorzitterschap waargenomen door de heer Boon Hartsinck. De jaarverslagen van secretaresse en penningmeester werden uitgebracht. De aftredende be stuursleden de heeren A. A. H. Boon Hartsinck en H. L. van Oordt werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd door de vergadering de heer Quarles v. Ufford aangewezen. Wat het instellen van wijk commissies betreft: tot de oprichting hiervan werd niet overgegaan, daar de iaJpOwtcu; v.«:j /!-■ h- Gaslaan 14, Baarn overal kan ontboden worden, waar dierenmishandeling of iets dergelijks plaats heeft. Mededeeling werd gedaan, dat de drinkbak op de grintweg Amersfoort Doorn weer is geplaatst. De drinkfontein bij de Oranjeboom, die het afgelopen jaar 2 maal werd omvergereden, zal weer geplaatst worden en met medewer king van het gemeente bestuur zal er een passende bescherming van rails omheen gezet worden. RIJKSTELEFOONDIENST Kantoor te Baarn. Aanvullingen en wijzingen in den Gids van het locale Rijkstelefoonnet Baarn. Nieuwe aansluitingen: B. 294 Vlieger, Dr. P. J., Heemskerklaan 26, Baarn. B. 605 Emmerick, A. W., Amalialaan 18, Baarn. B. 607 Beijma thoe kingma, Jhr. C. L. van, Huize Pera, Eemnesserweg 69, Baarn. UITVOERING VAN HET R. K. ZANGKOOR. De uitvoering van bovengenoemd Zangkoor op 15, 16 en 17 Febr. j.1. in de St. Joseph Jongel. Vereeniging had een zóó groot succes, dat een vierde opvoering op Woensdag 18 Febr. er aart toegevoegd werd. Zóó loont het nog eens de moeite van de vele onkosten, de instudeering,, en het kolosale werk van decoratie. Onuoodig te zeggen, dat het laatste wederom door den Heer Alders tot in de kleinste bizonderheden uitstekend was verzorgd. Vooral in het eerste stuk: „Bij Sint Pieter aan de Hemelpoort", was het decor eenvoudig en fraai. Op de achter grond de toegang naar den hemel, rechts naar het vagevuur en links naar de hel. Het stuk werd zeer goed vertolkt en het opkomen en het koorgezang der engeltjes maakte een liefelijke indruk. In No. 2: „De Aviateurs" werd een geestig duet gezongen over alles, wat de beide vliegers te Soestdijk zagen, vanuit hun vliegmachine, dat hoog boven de wolken zweefde. Het tooneel in No. 3 „De Boemel baron", klucht in één bedrijf, was werkelijk fraai en alle medespelers waren uitste kend in hun rol. Vooral de Boemelbaron, de geneesheer, de oom, demaar waar zou ik eindigen, zooals ik ze reeds zeide, allen waren uitstekend en gaven vlot samenspel. „Een Zigeunerskamp op Soest", groot komisch ensemble scène, gaf schitterende costuums, een aardige dans en mooie koorzang te genieten. In het laatste ontdekte men opnieuw de uitstekende leiding van den dirigent den Heer Horvers. Natuurlijk ontbrak de woonwagen niet, zelfs eene geit en een hond waren present. Een prachtige optocht met zang, waarin een olifant, een giraffe, een beer enz. werden medegevoerd, was de apotheose van dit stuk en van den zoo uitstekend gCftaagden feestavond. J. S. JAARVERSLAG VAN HET 2X/, CENT FONDS TE SOEST. Aan het Jaarverslag over 1924 van het 273 Cent fonds te Soest ontleenen wij het volgende Zooals gewoonlijk willen wij de leden van de Ver. ,,'t 2i/.2 ct. Fonds" weer een en ander mededeelen omtrent het werk der Vereeniging in het afgeloopen jaar. Wij mochten wederom aan tai van zieken steun verleenen doch aan een Kerstuitdeeling kon in 't geheel niet gedacht worden. Wij moesten reeds eenige menschen, die de versterkende middelen niet zoo hoog noodig hadden van de lijst schrappen en niettegenstaande dat, hadden we toch reeds een nadeelig- saldo van f 67.60 te boeken. 't Ledental bleef ongeveer hetzelfde, er bedankten eenige doch wij mochten ook weer eenige nieuwe leden inschrijven Wij danken U voor Uw verleende mede werking ook uit naam der zieken. Om nu ons tekort zoo spoedig mogelijk te kunnen dekken en dit jaar de Kerst uitdeeling mogelijk te maken, vragen wij U onze Vereeniging vooral te willen blijven steunen, want dat is heel noodig gezien het aantal zieken waarvoor H.H. Doctoren het gewenscht vonden dat zij versterkende middelen kregen en aan hen, die geen lid zijn vragen wij een jaarlijksche bijdrage in te zenden of een gift in eens aan een der onderge- teekenden. Het doel der Vereeniging is verster kende middelen te verschaffen aan behoeftige zieken van alle gezindten de minimum contributie bedraagt 2l/s cent per week, 15 ct. per maand, f 1.50 per jaar. Rekening over 1924. Ontvangsten: Saldo bij Fa. La Porte en Co. f 51.38 Kas-Saldo 1923 Contributiegelden Totaal f478.41 Nadeelig Saldo f67,60. Uitgaven 3680 L. Melk en 62 Eieren Onk. Advertentie Totaal Het Bestuur: Zr. C. PASMAN, Wijkzuster. _M.JV1. C. STAM. Penningm.-Secr. f 34.29 f 392.74 f541.01 f 5.— f546.01 Hoesttabletten en Keelpijntabletten ol een flacon Borstsiroop met den naam Mijnhardt op de Verpakking Hiermede heeft men altijd iets dat goed is en spoedig helpt Prijs 6o cent. GEVONDEN VOORWERPEN: Op werkdagen, des voorm. tusschen -12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een gummieband van een kinderwagen, een stoffen ceintuur, een heerenhoed, een portemonnaie met inhoud, een paar dendeken, een hondenhalsband, een afstandsmeter van een auto of rijwiel, een parapluie, een dameshandschoen, een zakmes, een broodmes in schede. AANGEREDEN Mej. v. D. alhier reed per rijwiel over het Kerkpad, toen plotseling van de richting Lange Brinkweg een luxe auto kwam aangereden, met het gevolg, dat mej. v. D. met rijwiel en al onder de auto terecht kwam. Nadat de auto was opgevijzeld, bleek dat mej. v. D. er wonder boven wonder goed was afge komen en slechts lichte verwondingen had bekomen. Het rijwiel is totaal vernield. MILTVUUR het vee van den landbouwer B. heeft zich een geval van voorgedaan. Het cadaver is en de noodige ontsmetting Onder G. v. d. miltvuur verbrand verricht. CHRISTELIJKE ORANJEVEREENIGING De Chr. Oranje-Vereeniging „Juliana van Stolberg" hield op Dinsdag 10 Februari 1925 hare Jaarvergadering. Als hoofdpunt der Agenda, is te noemen de Bestuursverkiezing. In de eerste plaats het aanwijzen van den Voorzitter, daar den heer C. Uiterwijk, daartoe door zijne gezondheidstoestand genoopt, had bedankt. In zijne plaats werd gekozen den heer J. v. d. Flier. De verdere stemming bracht het bestuur weer geheel voltallig. In de daarna gehouden Bestuursver gadering werden de functies als volgt geregeld J. v. d. Flier, VoorzitterJ. Pot, Secretaris T. Budtling, Penningmeester D. Dijkstra. Alg. AdjunctC. H. van BrumnielenC. N. v. d. FlierE. de Lange. Het adres van den secretaris is Heuvelweg 16. CLUBNIEUWS „S. K. V." Voor deze nieuwe Vereeniging hebben zich opgegeven 16 werkende leden en verscheidene donateurs. Maar er zijn nog niet genoeg leden, komt jongelui van Soest iedereen is welkom I Voor inschrijvingen wende men zich schriftelijk aan 't Secretariaat Birkstraat 12B. Uw Eerste Gedachte bij Ontvellingen en Huidwondjes moet zijn PUROL. Dit verzacht en geneest spoedig.

Soester Courant | 1925 | | pagina 1