El 'M. F. BREURE Wonlnnbureau P. MAN LA P0RTE Go. nederlandsche Handel mil.. lieden. Mate Handelshanh CORRY LUYT Piano Leerares D. F. VQIGT Uitgave: G.J.SMIT (Ons Boekenhuis) - Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 Verkoophuis A. BENNING IN COALITIE. TH. B. SUKKEL - SOESTDIJK Steenhofsti',5-TeLS45 Van Partij an Richting. SAFE-DEPOSIT Gemeente-belastingen. STOOM WASSCMERId EN STRIJKINRiCHTING I925' P. C. W. FOEKEM 4e Jaargang No. 14 Geoontroleerde oplaag te samen 6000 exemplaren. Vrijdag 3 April 1925 S0ESTR1WSBWD Redactie-Adres te SoestC. F. W. RIETVELD, Talmalaan 28, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Zeisterstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meer f0.20 Baarn, Spoorstraat cn Laanstraat Soest, F. C. Kuijperstraat Wij losten heden een wagon aardewerk, di rect van fabriek (voor spotprijzen), bevattende Eetserviezen, Waschstellen, Kameremmers, nes ten Schalen, Sauskommen, Melkkannen Dek schalen enz. Wij besloten het publiek te laten profiteeren. MAANDAG a.s. en 14 volgende dagen or- ganlseeren wij te BAARN en SOEST een GROOTE verkoop. Vrij entree voor ieder. De prijzen zijn vast en uitsluitend contant. Een paar voorbeelden: 12-pers. eetservies, mooi decor, 47 stuks f 19,50 5-deelige waschstellen met decor f 3,18. Melk kan mee opschrift 1 Liter 55 ct. Kameremmer, elpenbeen met rooster f 5,50. Nesten schalen prachtig handmalerei 6 stuks f 1,60 enz. enz. DOET UW VOORDEEL. In onze Nederlandsche pers is het woord „co alitie" een vaak voorkomend en veel gebruikt woord. Vooral in verkiezingsdagen wordt het: veelvuldig gebruikt en naar de richting welke in een persorgaan tot uiting komt, in afkeurenden of aanprijzenden zin. Dit heeft tengevolge, dat wie niet op politiek terrein georiënteerd is, er toe zou komen hetgeen met coalitie wordt aange duid, als iets opzichzelf bestaanbaars, als een macht aan te merken. En toch is er slechts spra ke van een vorm, van een wijze van optreden op staatkundig gebied die met een bepaalde rich- 'ing, mei een staatkundig beginsel, als zoodanig, niets gemeen heeft. Wordt dan ook in ons goede land voortdurend gejuicht dat de coalitie dood is, dat zij haar eenheid verliest of bedenkelijke scheuren toont, dan treft die blijdschap niet' het begrip coalitie als zoodanig, maar meer het feit dat de politieke partijen die ten onzent in coalitie, d.i. in verband of in vereeniging optre den, door het verlies van dit verband hunne beteekenis en invloed verliezen en voor hare te genstanders ophouden een dreigende macht te vormen. Ware ons politiek inzicht niet hopeloos ge splitst en hebben we als gevolg hiervan niet een steeds zich uitbreidend aantal partijen en partijtjes in ons land, voor coaliseeren zou reden noch aandrang zijn. Met den ondergang van de eenmaal machtige en alleenmachtige Libe rale partij is de situatie dat een partij krachtig „na u..idiet sdiip" \an-staat te sttfien, ge ëindigd. Met uitzondering van Engeland, waar na de geweldige nederlaag der Liberaal-Labour coalitie, de conservatieve partij weer oppermacht tig is, is het verschijnsel, dat niet een partij sterk genoeg is om het bewind te voeren, algemeen en dientengevolge is het optreden van coalities en combinaties aan de orde van den dag. De voortdurende agitatie tegen wat bij ons 2,de coalitie" heet en is, moet daarom niet verklaard worden uit tegenzin tegen coalities, maar bi- zonder uit afkeer van de beginselen welke de partijen welke de coalitie vormen, belijden en op het terrein van het staatkundig leven willen doen heerschen. Het dient echter erkend, het zijn niet enkel tegenstanders van de Rechtsche partijen, welke zich tegen coalitie als wij die kennen, verkla- \ren; ook uit de eigen kring komt verzet, ook! uit de boezem der Rechtsche partijen welt voort durend critiek. En dit is te begrijpen. Want sa menwerking sluit altijd prijsgeven van het eigen inzicht van het eigen oordeel en 'de persoonlijke voorkeur, min of meer in. Dit gaat in het alge. meen en bij ieder verschijnsel op en niet het minst op staatkundig gebied waar de zaken en verschijnselen waarover men een oordeel heeft gevormd, zoovelen en zoo veelsoortigzijn. Er is onmiskenbaar tegenstelling tusschen Roorpsch en Protestant, tusschen protestant en protestant, en bij deze tegenstellingen komen nog die van het partijleven zelve, de interne verschil len en nuances en de kwesties van sociaal aan- voelen en tempo. Dit in het oog houdende, moet het gecoaliseerd blijven der Rechtsche partijen gedurende zulk een reeks van jaren en bij zoo bonte verscheidenheid van vraagstukken, ver wondering baren en het feit bewijst meer dan het welsprekendst betoog, hoe natuurlijk en met de omstandigheden in overeenstemming, die co alitie is. Zonder op de gebeurtenissen vooruit te loopen mag geconstateerd worden dat ook voor de ko mende parlementaire periode, die coalitie ver zekerd is- Komen de Rechtsche partijen zonder ernstige verliezen uit den strijd, dan zal het te genwoordige bewind, afgezien van de personeri die het zullen vormen, bestendigd blijven eil mocht de uitslag voor rechts onprofijtelijk zijn, dan zal de eenheid in de oppositie uitkomen. Wat aam tegenwerking en afkeer in die partijen tot dusver tot uiting kwam, is grootendeels ver dwenen en waar het verzet blijft, is dit, als straks de drang der omstandigheden mede gaat spre ken, tot onvruchtbaarheid gedoemd. Daarom temeer klemt de vraag, of inderdaad die coalitie in het belang van het land is ge weest. Want in het politieke leve» gaat het om het welzijn van het land, om zijn positie en in vloed naar buiten, om zijn welstand en wel vaart, zijn geestelijke ontwikkeling en stoffe lijke bloei. Aan die moet het partijleven onder geschikt voor die eischem het partijleven krach tig en sterk blijven. Het nationale leven, de eer en de bloei van het Gemeenebest is de inzetf van den verkiezingsstrijd en waar die verdrongen worden door persoonlijk of groepsbelangen is het politiek verderf gekomen. Van die gedachte uitgaande en getoetst aan de geschiedenis der laatste 25 jaren, kan het oordeel over den invloed der coalitie der Rechtsche partijen op de ontwikkeling van den politieken en maatschappelijken toestand des lands niet anders dan gunstig wezen. Voor de oplossing van belangrijke kwesties geplaatst; hebben de Christelijke Kabinetten waardevolle arbeid geleverd. Sociale voorzienin gen werden op gelukkige wijze tot stand ge bracht. In gewichtige momenten en bij dreigende crisissen werd de publieke zaak op uitnemende wijze gediend, in tijden van gevaar en verwarring) met krachtige als bekwame hand geregeerd en op de ontwikkeling van ons volksleven en de versterking van volkskracht gunstige invloed uitgeoefend. De periode der Christelijke kabinetten behoo- rem lot de belangwekkendste der parlementaire geschiedenis der laatste 25 jaar- Het zijn dejje- rioden geweest, waarin voor ons volksleven bui tengewoon belangrijke gebeurtenissen plaats von den en buitengemeen staatsmans-talent vereischt erd. Zoo in 1903 toen het anarchistisch avon tuur dreigde en de Sociaal Democratische lei der, de kluts kwijt, het historische „Wat nu?" roeg. Zoo in 1918 toen een greep naar de staatsmacht rustig en welberaden afgewezen werd en de arbeid van het huidig bewind voor het! economisch herstel en de kloeke wijze op welke het optreden der Rechtsche partijen voor' ons land heeft gehad, bewijzen de gezegende ge volgen van het gecoaliseerd optreden. En wat hierbij in beteekenis en waarde alles achter zich laat, aan het optreden dezer ver bonden partijen is het onder Gods zegen en- bijstand te danken dat de ontkerstening werd ge huil en de grondslagen van ons volksleven Christelijk zijn gebleven. Als na verloop van tijd de geschiedenis van ons volksleven in het laatst der 19e en begin der 20ste eeuw wordt beschreven, dan zal eerst ken baar worden wat ons volk aan de coalitie der Christelijke partijen heeft te danken en hoe uit nemende invloed door die partijen is uitgeoefend op zijn ontwikkeling en welzijn. BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 63 Leeraar M.0. Teekenen (Acte M.A., NIX met aant. Decor.) Nog enkele uren beschikbaar tot het geven van les in Hand-, Lijn- en Decoratief-Teeke- nen, Batikken en Schilderen. Club- en Privaatlessen. Opleiding voor Lagere en Middelbare acten. KERKBERICHTEN. SOEST. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Kleijwegen, pred. te Wouden- berg. Nam. om 2.30 uur Ds. D. P. Brans, (Doop). Goede Vrijdag om 10 uur Ds. D. P. Brans bevest. van lidmaten. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur, Ds. D. P. Brans, Bediening van het H. Avondmaal. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. J. Hoek. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10x/a uur Hopgmis. Nam. 5 uur Vasten-Meditatie. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienstoefening. Dinsdagavond 71/3 uur, Ds. de Vries, van Rijnsburg, Goede Vrijdag nam. 7.30 uur, Godsdienstoefening. Geref. Bond Woensdagavond, 7 uur Rembrandtzaal, den Heer Van Leeuwen, Godsdienstonderw., Dordrecht. Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen Gymn. zaal O. L. S. Kerkebuurt. Voorm. 10.30 uur Ds. A. Klaver, Hoorn. N. H. Evang. Ver. De Nieuwerhoek, HotelEemland, ingang Korte Brinkweg. Geen dienst. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. J. A. Radix. Belijdenis des geloofs. Nam. 5 uur, Bijbellezing in de school aan den Postweg door den Eerw. Heer v. d. Heide v. A.foort. Goede Vrijdag, nam. 7 uur, Ds. J. A. Radix. H. Avondmaal. BAARN. Ned. Herv. Kerk, Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Voorm. 6 uur Ds. A. Adriani. Aanneming van nieuwe lidmaten en Doopsbe- diening. In beide beurten extra collecte voor Chr. Belangen. Goede Vrijdag 10 uur Ds. Adriani. Avondmaal. Nam. 6 uur Ds. 1. Kievit. Gebouw „Calvijn" Tromplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur Ds. J. G. Meijnen. Nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Goede Vrijdag Nam. 8 uur Ds. J. G. Meijnen. Chr. Geref. Kerk. (Nassaulaan) Geen opgave ontvangen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur. Lyceum, Ds. P. Groote, A.dam. Donderdag ZEVEN UUR, Lyceum, Dr. J. A. Rust, Utrecht. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur Lof. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. P. D. Tjalsma, Gouda (Nieuwkoop). 's Avonds. Mej. S. Kütsch Lojenja, Baarn. Goede Vrijdag Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heiis. (De Wetstraat 25) Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligingsdienst. 's Avonds 8 uur Verlossingssamenkomsf. Woensdag a.s. 's avonds 8 uur Openb. samenkomst. Donderdag a.s. 's avonds 8 uur Heiligingsdienst. LAGE VUURSCHE. Voorm. 9.30 Ds. Gur, Jng. Nam. 6 uur Ds. GunnTng. Burgem. Grothestraat. Drogist - Üed. Opticien Anijsdrop - Anijssuiker- Griotten zout gecandeerd - Kahesdrop - Knoopjes drop - Menthol Eucalyptol Bonbons Zou'tdrop. De beste kwaliteiten. Billijke prijzen. Makelaar Taxateur Bij het stat.on Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhui zen, Bouwterreine-. en.v'aste goederen Naar aanleiding van hetgeen we schreven in onze artikelenreeks „Weerbaar of Weerloos", ontvingen we het volgende schrijven: M. de Red. In uw artikelen „Weerbaar of Weerloos" zijn reeds meermalen gedeelten voorgekomen, wel ke met de waarheid in strijd waren, doch welke ik niet van zoo groot belang achtte om er op in te gaan. Vorige week echter was het al te erg. Daar lees ik warempel dat de S.D.A.P. heeft opgehouden Anti-militairistische parjij te zijn en zich zal verzetten gewapend nog! wel tegen indringer en aanvaller. En dal nog wel in virband met het door die partii^ingedi?nde WvoiM-cfelLI schijnt1 te meen en dat uw lezers alles slikken, althans te verwachten, dat een deel daarvan uw demago gische pennevruchten als zoete koek naar binnen werken. Wil mij echter gelegenheid geven de menschen wat meer nuchtere kost voor te zetten, voordee- lig in 't gebruik, heilzaam van werking. De S.D.A.P. is een partij welke naar ontwape ning streeft. In beginsel, zij heeft het door de jaren heen meermalen getoond, ook practisch. God Mars is niet iemand, die zich zoo ge makkelijk uit den zadel laat lichten, dat moet bij stukken en beetjes gaan. Vandaag een arm! morgen een been, totdat hij het heelemaal op geeft. Dat is de tactiek der sociaal democraten. Zij is tegen het militairisme en grijpt elke ge legenheid aan om dit stelsel af te takelen. Zij heeft zelfs wel voor oorlogsbegrootingeen ge stemd teneinde een minister te handhaven welke een flinke vermindering van militaire uitgaven op zijn program had. Verzaakte zij daarmede haar beginsel? Inte gendeel. Het was weer een klein stapje nader naar het beoogde doel. De S.D.A.P. was voorstander van den 8 uren dag. Toch diende indertijd Schaper een ont werp in tot invoering van den io urendag, als overgang naar den 8 urendag. Was dit een ver zaking van beginsel? Evenzoo is het thans weer gesteld met het ontwapeningsvoorstel. Graag wilden de voorstellers verder gaan, graag wilden zij algeheele ontwapening, doch zij toonen practische ontwapenaars te zijn. De grondwet laat ontwapening niet toe. Wijziging gaat niet met een handomdraaien. Vandaar vermindering van bewapening, zoo ver als maar kan. En dat is neergelegd in het ontwapeningsvoorstel. De schrijver van Weerbaar of W.eerloos wist dit alles natuurlijk heel goed, ook wist hij, diende hij althans te weten, dat de S.D.A.P. al jaren heeft verkondigd dat wij ons niet verdedigen kunnen, dat ons daartoe als klein land de mid delen ontbreken. Hij drijft zijn demagogie echter zoover door, dat hij beweert al zou de S.D.A.P. voorstellen dat straks een legertje van 30.000 man, zooals in haar voorstel is vervat tegen een eventueelen in dringer zou moeten optreden. N.B. terwijl juist de S.D.A.P. van meening is dat zelfs onze tegen woordige legermacht onvoldoende is. De zaak is dat de rechtsche partijen voor de S.D.A.P. als ontwapeningspartij banger is dan voor de anderen tezamen en meent door derge lijke, in de geheele anti-revolutionaire pers ver schijnende scheeve voorstellingen nog wat te redden. Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Ten slotte zou pik nog willen opmerken, dat tal van artikelen in het „Soester Nieuwsblad" ge heel of gedeeltelijk woordelijk overgeschreven worden uit de „Standaard", zonder bronvermel ding. Dit lijkt mij in strijd met behoorlijke journalistieke manieren. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing. S. F. BESSELSEN Jr. De schrijver van bovenstaande regelen heeft pretentie. Hij voelt zich. Hij zal de lezers van dit blad, inplaats van de „zoete koek", die zij te slikken kregen iets anders geven: ,,meer nuch tere kost, voordeelig in het gebruik en heilzaam van werking". Hiertoe overgaande gaat hij doceeren met aan wending van stout gekozen beeldspraak. „Mars zoo gaat de schrijver voort is niet iemand die zich gemakkelijk uit den zadel laat lichten, dat moet met stukken en beetjes gaan. Vandaag een arm, morgen een been, totdat hij het hee lemaal opgeeft". De aan het middeneeuwsch wa penspel ontleende handeling, met één stoot den tegenstander uit het zadel te werpen, wordt hier een lugubere operatie; een arm en been afrukken bij tijd en wijle. Zoo iets als de wreede jeugd wel eens bij vlieg en mug toepast. Als voorbeeld van kromme beeldspraak is deze zin niet zonder verdienste. Het stemmen voor een oorlogsbegroo- ting door de S.D.A.P. moet, volgens den schrij ver, aangemerkt worden als anti-militaire propa ganda; dit heeft plaats om een gewild minister te handhaven en is in de lijn van ontwapening. Maar het feit dat de S. D, partij voor begrootin gen heeft gestemd die aanmerkelijke verhoo gingen der uitgaven en een enorme uitbreiding der weermacht beteekenden, laat hij onbespro ken. Het stemmen voor verhooging der üitga- ven en de uitbreiding der bewapening met het doel directe weerstand te kunnen bieden, te doen voorkomen als een poging tot ontwapening, is te absurd om te weerleggen. Welke mentaliJ teit onderstelt deze scribent bij zijn lezers? Onbesproken-laten we-zijn beweren over vrees bij de Rechtsche partijen voor het voorstel door zijn partij pas ingediend; zijn schrijven over de magogie en van den noodsprong eener kat. Der gelijke polemiek herinnert te veel aan de meeting" an „bewusten" die alles slikken. Over de zakelijke inhoud van hetgeen boven staande regelen bevatten teekenen wij het vol gende aan. Tegenover de partijen die zich op het stand- punt „geen man en geen cent" plaatsen, komt de S.D.A.P. met een voorstel tot het instellen van een veiligheidswacht, gespiltst in land- en zee- wacht. Deze macht zal aan' de regeering de be schikking geven over 25000 man. Immers, zooals dit in de memorie van toelichting wordt aange geven, men wil het jaarlijksch contigent op 3000 man voor de landwacht stellen en bepalen dat men tien jaar bij deze wacht verbonden blijft. Dit maakt 10x3000 verminderd door slijtage, aan effectief 25000 man. Verder spreekt de toelichting van motor- en luchtvaartdiensten, van uitrusting en onderwijs en een begrooting van 17 millioen per jaar, een cijfer dat voor de wer kelijke dienst bestemd, niets bevat voor wacht geld en pensioenen. Waar het bedrag voor deze regeling benoodigd, niet aangegeven wordt maar zeer aanzienlijk zal zijn, wordt de voorgestelde bezuiniging dubieus. Het halfslachtige van dit voorstel is dat het des* naü.fl van or.twaperrhigówet draag:, de be staande legersterkte wil herleiden tot 'n miniatuur leger, maar een eigen organisatie en inrichting1 van dit leger voorstelt. Vandaar dat wij in ons artikel, in welk dit voorstel ter loops ter sprake kwam, er op gewezen hebben dat de S.D.A.P. zelf een legerorganisatie ontworpen heeft; zij noemt die organisatie een weermacht met ver anderde taak, hoewel wat zij wil numeriek sterk- afwijkt van de bestaande weermacht, is het met wat andere partijen in deze willen, een kwestie van min of meer en kan zij theoretisch niet gé-, lijk gesteld worden met hen die hun wil formu- leerem in het bekende „geen man en geen cent". Maar dat haar legertje een karikatuur wordt van wat onder een weermacht moet verstaan wor den in verband met de taak die zulk een macht heeft uit te oefenen, werd door ons niet verzwe gen. Ironisch hebben we geschreven over een militaire commissie van ontvangst aan de gren: zen en de volledige ontwapeningsidee wel zoo practisch en eerlijk gevonden. Zeventien millioen per jaar uit te geven voor wat bij voorbaat bei stemd is niets te presseren, noemden wij geld wegwerpen. Deze wacht moet, volgens de M. v. T. onze grenzen markeeren. Dit kan ook gedaan worden met eenige vlaggen langs die /grens. BAARN BANKIERS SOEST - BUSSUM Correspondenten der: en ALLE andere Groot- Banken te Amsterdam Als het tegen St. Nicolaas loopt, hoort men nog wel uit den mond van onze kleinen het oude liedje: „Van verwachting klopt ons hart" enz. Hei zal velen in onze gemeente zoo te moede zijn geweest in de week gelegen tusschen de aan kondiging en de verschijning van het artikel van den Edelachtbaren heer Heijnings, raadslid dezer Gemeente, waarin de oorzaken van hel! tekort in onze gemeente-financiën zouden wor den blootgelegd. Wie de koek zou krijgen en wie de gart, stond van te voren wel vast. Nu het artikel voor ons ligt, moeten wij het eerlijk bekennen, dat wij inderdaad nog te hooge gedachten van den schrijver hebben gehad. Eerlijk gezegd hadden wij, na zooveel ophef, wat beters verwacht. Het geheele stuk is eigenlijk, getrouw aan de gewoonten van dezen schrijver c.s., niet anders dan een vervolg op zijn persoonlijke aanvallen op de A. R. raadsleden. Nu stellen wij voorop, dat indien het uitslui- EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. Diploma M. t. b. d. T. Voor beginnendan én verge- vorderden, Nieuweweg 113 - Soest tend onzen persoon betrof, wij er niet aan den ken zouden één letter op papier te zetten. Onze achting voor den schrijver is daarvoor tc ver''beneden het nulpunt gedaald, om zelfs de moeite vajn het antwoorden te overwegen. Nu het echter om grooter belangen gaat, om den arbeid en den goeden naam van eerlijke en, trouwe werkers geven wij hieronder enkele op merkingen, waardoor de bedoelingen van den heer Heijnings en de onbetrouwbaarheid van zijn voorlichting' eenigszins in het licht worden gesteld. De heer Heijnings heeft het dan over de oor zaken van een navordering te Soest. De nieuwe burgemeester en de beide wethou ders, de heeren de Koning en van den Berg' aan het einde 1923 aan het bewind gekomen, had den de begrooting 1924 maar te aanvaarden. Dat wil dus zeggen, dat zij daarop geen over wegenden invloed konden uitoefenen- De beide wethouders werden gekozen 4 Sept. 1923, de burgemeester kwam eenige maanden later. De begrootimg is gereed gemaakt in October BRANDSTOFFEN EN GRINT Nabij Halte Soestdijk KERSCPAD 19 N.Z. - TEL. 133-77 voor tuin- en betonwerk, in alle afmetingen. en November 1923, onder leiding van deze beide heeren en was zoo goed als gereed toen de tegen woordige burgemeester zijn ambt aanvaardde. Conclusie: Wat den burgemeester betreft, is de opmerking juist, wat de beide wethouders aangaat is zij absoluut in strijd met de waarheid Men kon niet vermoeden dat het vroegere gemeentebestuur niet voor zijn taak berekend was, zegt de heer Heijnings. Tot die „men" be hoorde de heer Heijnings althans niet, want reeds 2 Sept. '22 heeft schrijver in de „Soester" gewaarschuwd, zegt hij. Het loont de moeite deze waarschuwing even nader te bezien in verband met de navordering Het ging over de wijziging der belastinghef- Manufacturen. Van Weedestr. 34 Tel. 23. Groote sorteering: Allovemets - Vitrages Gemaakte witte goederen Corsetten - Kousen Tricot onderkleeding Baby artikelen Schorten - Zakdoeken Heeren mode-artikelen Ledikanten - Matrassen - Bedden Dekens - Bedspreien - Kapok Tafelkleeden enz. Vraagt ons reclame-zegelboekje ZIE DE ETALAGE

Soester Courant | 1925 | | pagina 1