Mester Courant voor lienws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. en La Porte Co T DEPOSITO'S •f/ Jaargang Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN GROOTE MANNEN. kleermakerij W. P. J. VENEMA Publicaliën ALLE BANKZAKEN Ingezonden Vrouwen en BRILLEN BETER EN BILLIJKER D. F. VOIGT - OPTICIEN No. 18 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur STER Zaterdag 2 Mei 1325 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. KASSIERS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDEBGRONOSCHE BR AND-INBRAAK VRIJE KLUIS Van boerenzoon tot industriekoning. Er gaat altijd een eigenaardige beko ring uit van die mannen, die het in den strijd om het bestaan tot iets grootsch wisten te brengen. De nymbus van den man „die slaagde" omgeeft hen en de massa ziet bewonderend op tot den kloeken vent die het zoo ver wist te brengen. Zeker, er zijn natuurlijk ook vele menschen die dadelijk beweren, dat die man geluk heeft gehad, een ander noemt het „toeval" en een derde weer iets anders. Doch in den reëelen handel, in de industrie, worden geen groote zaken opgebouwd op wispelturige, bedriegelijke zandgronden als „geluk" en „toeval". De man die slaagt in de wereld, hetzij handelaar of fabrikant, heeft zijn succes voor het grootste deel te danken aan zijn inzicht, zijn aanvoelen van het tijdsgewricht, zijn onderkennen van voorteekenen, die wijzen op een bepaalde behoefte die ontstaat. Wanneer een groot-opgezette onderneming, met ruim kapitaal, zich tot een bloeiende zaak ontwikkelt, dwingt dat nog niet zoo onze bewondering af, als het feit, dat een klein zaakje, met luttele guldens begonnen, zich in korten tijd ontplooit tot een geweldige onderneming. Onze bewondering voor dat werk van „één" man, vindt zijn oorzaak in de omstan digheid, dat er in ons allen iets zit van den veroveraar, de meesten onder ons koesteren diep in hun gedachten een toekomstbeeld, dat licht en wenkt. Maar er zijn zoo weinigen, die het werkelijk zóó ver brengen, als zij in hun gedachten hoopten. Een van die weinigen is Henry Ford. Stel U gerust, dit is geen reclame voor den Ford-wagen. Over deszelfs kwaliteiten te schrijven competeert ons niet. Wij willen- alleen het licht laten vallen op dien boerenzoon, die zoo wonderwel slaagde in den levensstrijd. Ford's grootvader was een Iersch emi grant, die in Amerika een betere toekomst zocht. En Ford's vader was landbouwer, een van die Amerikaansche farmers, die weinig ingenomen was met de groote voorliefde van zijn zoon, voor alles wat mechaniek was. Weinigen zullen weten dat Ford's oorspronkelijke idee is ge weest, een landbouwtractor te bouwen. Die gedachte werd de grondslag voor zijn latere werk en eerst in de laatste jaren heeft hij uitvoering kunnen geven aan deze oorspronkelijke gedachte. En toen hij zijn aandacht ging wijden aan passagierswagens, vond hij de toen heerschende mode der race-wagens in Amerika tegenover zich. Dus bouwde Ford een race-wagen. Daarmede ging hij zelf de baan op, won er prijzen mede en wist zoo de aandacht van het publiek en vooral van de menschen met een paar spaarduiten, op zich te vestigen. Ondertusschen was hij voortdurend bezig met die eene gedachte, n.I. een goede en goedkoope auto te fabriceeren. Twaalf jaar van zijn leven besteedde hij aan het ontwerpen en verbeteren van zijn wagen. Toen hij er mee klaar was, was de Fordwagen geboren, die thans, met eenige kleine wijzigingen, nog precies zoo wordt gefabriceerd. Veel vertrouwen had men niet, toen Ford met zijn fabriek begon en met moeite werd er een ka pitaaltje van een dikke halve ton cash bijeengebracht. Nominaal bedroeg het aandeelenkapitaal een twee ton. Thans ongeveer 5 milliard, guldens, wel te verstaan. De winst bedraagt per jaar naar schatting f 250.000.000. Dat de zaak zoo'n vlucht zou nemen, had de arme enthousiaste automobielmaniak, die Ford in den aanvang was, niet gedacht. Zijn aandeel in de maatschappij, die op zijn initiatief werd gesticht, bedroeg slechts f 5000, dat was de waarde van den wagen die hij „inbracht". Nu koopt de Ford Maatschappij eigen bosschen, om het hout voor den Fordwagen zelf te kunnen leveren. Toch zit er heel weinig hout aan den Fordwagen. Maar er worden ook alleen in de Amerikaansche fabriek een 5000 wagens per dag gemaakt. Waag het echter niet tegen Ford te zeggen, dat hij den bloei van zijn on derneming aan geluk of toeval te danken had. Dat kan hij niet velen. „Er is ons niets in den schoot geworpen", verklaarde hij eens. „En wij hebben niets, wat een ander ook niet zou kunnen hebben. Wij begonnen met niets en wat wij nu hebben dat hebben wij verdiend door onver- moeiden arbeid en door trouw te blijven aan ons beginsel. Wij hebben een weel deartikel overgenomen en veranderd in een verbruiksartikel. Een onderneming, van welks bestaan niet iedereen voordeel trekt, moest mijns inziens niet bestaan. Dat zijn de woorden van den auto mobielkoning. Een origineele knaap, die Henry Ford. Dr. F. C. MIJNHARD! s Staal-Table4ten Maag-Tabletten Zenuw-Tabletten Laxeer-Tabletten Hoofdpijn-T abletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten 90 75 ct 75 60 ct KAMERKRONIEK De begrooting 1925 sluit, maar op een te hoog peil van uitgaaf - Er komen geen periode van te korten meer - Wijziging van de kieswet - Emigratie - Richtige belastingheffing. De politieke wedloop is in vollen gang. Allerwegen worden verkiezingsredevoe ringen afgestoken. Die op den voet te te volgen is in kort bestek onmogelijk. Toch zijn er enkele speeches, die in verband met de persoon die ze uitspreekt, en de positie die deze bekleedt, een bijzondere beteekenis krijgen. Eén daar van was de jongste rede van Minister Colijn op de deputatenvergadering te Utrecht. De minister gaf in den loop van zijn uiteenzetting eenige opmerkingen betreffende de staatsfinanciën ten beste, die van belang mogen worden geacht. De heer Colijn gaf n.1. als zijn meening te kennen, dat de begrooting voor 1925 wel sluit, doch op een te hoog peil van uitgaven. Die uitgaven moeten omlaag. En dat kan alleen komen, als-resultaat van langen en vermoeienden strijd. Te recht merkte de minister op, dat het altijd meent, dat het ergens anders gezocht moet worden, dan waar men het gezocht heeft. Alles in aanmerking genomen, is het resultaat van den arbeid die tot nog toe verricht is, niet onbevredigend. Maar we zijn er nog niet. Voor het komende begrootingsjaar 1926 zullen de uitgaven zelfs, in plaats van te dalen, vooral ten gevolge van uitgaven voor de sociale verzekeringen, nog een 25 millioen hoo- ger zijn dan in 1925. Doch- en dit is een essentieel punt de minister be toogde dat hij, als eerste vertegenwoor diger der A. R. zoowel als persoonlijk, vasthoudt aan de gedachte: „Er kome geen periode meer van .tekorten". De taak tot herstel van het budgetair even wicht is dan nagenoeg vol bracht. J£i kon ui'ei worden verricht, zónder hier of daar pijn te veroorzaken, echter meende de minister, dat er nog veel te doen is, eer het sein op veilig kan worden gesteld. Dit laatste zullen velen wel met den minister eens zijn. Want, zooals reeds opgemerkt, de begrooting sluit wel, maar op een te hoog peil. Er zal dus nog veel meer bezuinigd moeten worden. Vooral wanneer we bedenken, dat belasting verlaging dringend gewenscht wordt. Een interessant wetsontwerp, juist met het oog op de a.s. verkiezingen, werd dezer dagen ingediend door de Tweede Kamerleden Dresselhuys, Van Rappard, Boon, Gerritzen, Westerman, Staalman en ter Hall (allen v.b.) Het gaat hier n.1. om een voorstel tot wijziging van de kieswet. Tegen de evenredige vertegen woordiging, zooals die in ons land is ingevoerd, wordt als voornaamste be zwaar aangevoerd, dat dezfr den kiezer niet meer in contant brengt met den candidaat, maar met de abstractie daar van, de lijst van candidaten. Daardoor ontbreekt de locale band tusschen kiezer en afgevaardigde, hetgeen leidt tot ver wijdering tusschen kiezers en parlement. Dit euvel willen de voorstellers weg nemen, door een stelsel, waarbij het land verdeeld wordt in evenveel kies districten, als er zetels te bezetten zijn. In elk district hebben 25 kiezers het recht, een opgave in te leveren, waarbij slechts één candidaat mag worden gesteld. De zelfde candidaat mag dan niet meer dan in 5 districten worden gesteld, die buiten dien aaneen moeten grenzen. Dit zijn de principes, waarop het voorstel Dressel huys c.s. berust. Het lijkt ons, dat onder de huidige omstandigheden, nogal be langstelling voor dit ontwerp in de kamer zal bestaan. Meermalen was het voorgekomen, dat Nederlanders naar het buitenland waren geemigreerd, onder den druk der heer schende malaise en werkloosheid, in de verwachting in den vreemde volop werk gelegenheid en een ruim bestaan te zullen vinden. In die meening werden zij versterkt, door optimistische verkla ringen van emigratie-bureaux. In de prac- tijk kwamen echter dikwerf groote teleur stellingen voor. Dit gaf het Tweede Kamerlid Dresselhuys aanleiding vragen tot den minister te richten, waarin hij o.m. op het gevaar van z.g. emigratie- bureaux wees. De minister heeft thans geantwoord, dat het haar bekend is, dat inderdaad door daartoe minder geschikt geachte organisaties en particuliere per sonen propaganda en werving voor emigratie naar verschillende landen wordt gevoerd. Dat een bureau eener buiten- landsche regeering op afkeuringswaar- dige wijze propaganda voor een land voert, is der regeering echter niet be kend. De regeering is van oordeel, dat herziening van de wetgeving op emigratie- gebied in Nederland noodig is. Er zijn dan ook ontwerpen van wet tot het op nieuw regelen van de landverhuizing in een vergevorderd stadium van voorbe reiding en deze zullen eerlang worden ingediend. Indiening van een noodwet wordt niet noodsakeli&j geacht. Deze nieuwe emigratic^wetten "worden onge twijfeld door velen ï?et Öelangstelling tegemoet gezien. jaren, weduwe van F. Saul J. Mets, oud 58 jaren, echtgenoot van M. Kuijper. HEEREN- EN DAMES- EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEF. 109 Voorjaarsstoffen - Regenjassen De Tweede Kamer, voor het eerï.i.j eigenlijk, na het Paaschreces, weer bijeen Dan nog tot Pinksteren en dan is beti met deze kamer gedaan. Er moet in deze korte periode nog heel wat werk worden afgedaan. Dinsdag werden z.h.s. de wetsontwerpen tot wijziging van de begrooting van Suriname en Curacao' voor 1923 en tot vaststelling van het slot der rekening van koloniale uitgaven o*. ontvangsten voor Curacao over 1921'. goedgekeurd. Daarna begon het dejW over de Surinaamsche begrooting 16,. «i, De heer Yzerman (s.d.) klaagde ero.ni. over, dat de minister de vroeger topgtfeVn» zegde plannen tot economische opncf-P fing der kolonie riet aanhangig had gemaakt. Hij wees op de belangstelling-U DRANKWET, van buitenlandsch kapitaal (Stinnes con-i' Burgemeester en Wethouders van cern) waardoor de mogelijkheid vanjlSoest brengen ter openbare kennis: economische ontwikkeling aanwezig is.) dat op 16 April 1925, bij hen is in- De heer Van Rappard (v.b.) gaf als zijn Jrgekomen een verzoekschrift van Johannes meening te kennen, dat we niet meer j t<inderdijk, van beroep landbouwer, aan de toekomst van de kolonie hoeven Hvonende te Soest, om verlof tot verkoop te wanhopen en gaf in overweging de pvan alcoholhoudeiiden drank, anderen sinaasappelcultuur te bevorderen, door Ljan sterken drank in de navolgende een soort gouvernementsmonopolie in:oc.aliteit, het voorlokaal van het perceel, te richten. Ook deze spreker roerde het i kadastraal bekend gemeente Soest, sectie onderwijsvraagstuk aan en hij drong aanïo ,\j0. 1357, plaatselijk gemerkt 10, en op reorganisatie. De heer Scheurer (a.r.)plegen aan de Birkstraat aldaar; noemde Suriname een armlastige kolonie^ dat op 25 Apri| ,925 bij hen js in. waarvoor elk jaar 2 d 3 millioen moet- worden gegeven, om haar op de been te houden. Dat kan zoo niet voortgaan. De kolonie aan Amerika verkoopen, gaat niet. Het eenige is, dat de regeering be kwame mannen uitzendt, om te komen tot een concreet rapport betreffende de bestuursreorganisatie, ten einde te geraken tot een sluitende begrooting. De heer Van Bóetzelaer van Dubbel dam (c.h.) betoogde dat het Surinaamsche vraagstuk in hoofdzaak een woning- i i i i I-KCII lltl CLltClICU Vtlll Uil VCI1UI öl-, 3Ï, t S m bezwaren bij Burgemeester vond, dat er te veel ambtenaren waren in verhouding tot de bevolking. Nadat de heer Lovirfck (c.h.) nog aangedrongen had op de bevordering van de stichting eener suikerfabriek en de heer Deckers (r.k.) verklaard had, dat opheffing der kolonie alleen mogelijk zal zijn door bevordering van den kleinen landbouw, repliceerde de minister, de heer deGraaff* die bedenkingen had tegen een regee- ringssinaasappelmonopolie. Van een com missie van onderzoek verwacht de minis ter weinig nut. Nadat de minister ekomen een verzoekschrift van H. J. H. ■Juijpers van beroep kok, wonende te Soest, om verlof tot verkoop van alco holhoudende drank, anderen dan sterken •frank, in de navolgende localiteit, het oorlokaal van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Soest, Sectie H. No. 4359, plaatselijk gemerkt 95, en gelegen aan de Molenstraat O.Z. aldaar. Binnen twee weken na de dagteeke- |big dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schrif- Wethouders inbrengen. Soest, 27 April 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, VAN DEN BERG, L.-B. De Secretaris, j. BATENBURG. VRIJSTELLING VAN DEN •nys -g DIENSTPLICHT. n>v A i Burgemeester van Soest brengt eenige opmerkingen bun Kpan»wrv^L ../kennis van den dienstplichtigen der wera 'dé' vergadering verdaagd, echtet „v -** niet, dan nadat minister Colijn de ge legenheid had gehad, de regeerings- verklaring af te leggen, waarbij de gouden standaard hersteld wordt, met dien ver stande, dat geen goudgeld voor binnen- landsch verkeer beschikbaar wordt ge steld, alleen voor uitvoer. Het vraagstuk der belastingontduiking en de richtige heffing der belastingen heeft den laatsten tijd heel wat stof op geworpen. In de Eerste Kamer werd in het voorloopig verslag nogal critiek uit geoefend op de wijze, waarop het wets ontwerp tot bevordering van de richtige heffing der directe belastingen de be lastingontduiking wil tegengaan. De minister acht de meeste bezwaren echter ongegrond. Toch bleef hij voor werkelijke gebreken niet blind, getuige het feit, dat hij de onmogelijkheid om winsten en verliezen voor de inkomstenbelasting met elkaar te compenseeren, voor eeni- gen tijd in studie heeft doen nemen. En als resultaat van die studie is een wets ontwerp thans in voorbereiding. Hetgeen het zakenleven niet anders dan welkom kan zijn. POLITICUS. BARKIERS BAARN SOEST BUSSUM CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING Burgerlijk© Stand GEBORENAlbertus Johan, z. v. J. v. Geerestein en H. C. v. d. Meijden Johannes Wilhelmus, z. v. H. Kok en E. Zieltjes Franciscus, z. v. J. Winters en J. v. Deiji. ONDERTROUWDP. M. van Angeren met A. G. M. van Doorn G. J. van 't Klooster met C. van 't Klooster. GETROUWD: W. van der Waal met E. K. C. Bruijel G. H. Hilhorst met M. P. van Hofslot J. Wolfs winkel met C. W. H. Langenberg A. van der Lecq met H. M. Zwart B. van Noort met A. C. Berkhof. OVERLEDENH. Kremer, oud 70 jaren, echtgenoot van C. M. Hoog vliet A. M. E. Donnee, oud 60 jaren, echtgenoote van J. Wouden berg P. H. Valk, oud 5 maanden, z. v. J. Valk B. A. Vint, oud 82 van stukken betreffende vrijstelling we gens broederdienst ter secretarie dezer gemeente in het bijzonder zitting wordt gehouden tusschen 9 en 12 uur voor middag op Dinsdag 19 Mei a.s. Soest, 30 April 1925. De Burgemeester van Soest, VAN DEN BERG, L.-B. VRIJWILLIGE BRANDWEER TE SOEST. Oefening op 6 Mei 1925, des namiddags te 7 uur voor alle sectiën. Plaats van samenkomst de centrale berg plaats aan den Langen Brinkweg. De Secretaris. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. DE TOEKOMST VAN SOEST. Soest is een mooie plaats, zeer uitge strekt in oppervlak en met veel natuur schoon. Ofschoon het eene bevolking telt van circa 11000 inwoners, zijn er oorden, waar vrijwel de natuurstaat nog heerscht. Deze plaats trekt dan ook vele vreemdelingen, vooral stadsbewoners, tot zich en de gemeentenaren kunnen niet anders dan dit op prijs stellen. In den tegenwoordigen tijd, een tijd van malaise, zooals slechts zelden gekend is, moet men echter een plaats niet uit sluitend groot willen maken, door er menschen te trekken, die van hun rente of van hun pensioen kunnen leven. Er moet daarnaast ook gestreefd wor den naar nijverheid, industrie en zoo mogelijk een druk handelsverkeer. Alle mogelijke middelen moeten aangewend worden, teneinde de aandacht te vestigen in deze richting op Soest. Er wordt weieens beweerd, dat men van fabrieken en hunne arbeiders veel last heeft en dikwijls meer zorgen dan voordeeldit standpunt wordt meer en meer verlaten en vele belangrijke ge meenten gaan zich juist toeleggen op de verkrijging van een belangrijke nijverheid. Ook Soest moet dit doen en welzoo spoedig mogelijk, want op een andere manier zal Soest niet vooruit, maar achteruit gaan. Het gemeentebestuur richte zijn aandacht eens op dit punt. Wellicht ware er voor verschillende in- dustriën faciliteiten te verleenen, hetzij bij aankoop van grond, door het maken of het vergemakkelijken van den aanleg van verkeersverbindingen enz. Komt er zoo'n industrie, dan komt er ook eene nijvere bevolking en het kan niet anders of Soest, vooral de neringdoenden van allerlei aard, zullen er baat bij vinden. Voor menschen, die stil willen leven, kan er nog meer dan voldoende ruimte overblijven en de vestiging van indu- striën zal veeleer aanleiding geven tot een vermeerderde trek naar deze gemeente In de toekomst moet Soest worden een geheel moderne tuinstad in den meest ruimen zin van dit woord. Iemand die belang stelt in Soest. Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Oelaat, dan Purol. GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 17 April 1925, des namiddags 2 uur. (Vervolg) 14. Vaststelling eener verordening, regelende de aanwijzing van stemlokalen Stemming ter verkiezing van leden en plaatsvervangende leden der stembu- reaux en vaststelling eener regeling in zake vergoeding, toe te kennen aan bovenbedoelde leden der stembureaux. De belooning bedraagt f3.50 voor morgen en f 1.50 voor middagzitting. Hieronder volgt deze aanwijzing: District I (Gemeentehuis) Voorzitter: de Burgemeester; leden: J. A. de Koning en J. Dissel Plaatsvervangers: Voorziter: J. van Elten; leden: J. H, J, du Saar en T. Butzelaar. District II (Kerkebuurt) Voorzitter: P. van den Breemer; le den: L. den Bliek en J. H. Isings. Plaatsvervangers: Voorzitter: H. de Boer; Leden: M, A. Batenburg en C. H. v. Brummelen. District III (Hees) Voorzitter: A. Endendijk; leden: S. F. Besselsen en J. C. C. Phaff. Plaatsvervangers Voorzitter: G. v. d. Woude; leden: C. van Boven en M. Bultenaar. District IV (School Beetzlaan) Voorzitter: R. L. v. d. Berg; leden: W. A. Heijnings en C. Fillet. Plaatsvervangers Voorzitter: Mr. J. H. v. Doorne; le den R. H. J. de Lange en H. van Herwaarden. District V (Chr. O.L.U. School Spoorstr.) Voorzitter: P. C. W. Foekenleden: W. van Eek en P. M. Vogelsang. Plaatsvervangers: Voorzitter: A. O. Dammers; leden: Matth. Sukkel en M. Hornsveld. District VI (Nijverheidsschool) Voorzitter. G. Hilhorst: leden: C. F. W. Rietveld en j. L. j. Meddens. Plaatsvervangers \L>" -.uj. a, TJfior ï.<rTr. H. C. Doorman en Mevr. Lékkerkerker. District VII (openb. school Soesterberg) Voorzitter: M. Scheffer; leden:Mevr. Droste en J. Woudenberg. Plaatsvervangers Voorzitter: J. J. Putman; leden: G.J. baron van Hardenbroek van Ammerstol en E. Legemaat. De heer Foeken heeft geen plaats vervangers der voorzitters gevonden, ingeval van ziekte. De heer Besselsen drukt zijn ontstem ming uit, dat bij de aanwijzing der leden van het stembureau het arbeiderselement genegeerd werd. De Voorzitter antwoordt hierop dat B. en W. meenden dat de arbeiders in dezen tijd te druk waren om deze baantjes te begeeren. Zij namen daarom zooveel mogelijk gepensioneerden, omdat de belooning met het oog op de bezuiniging niet zoo groot is. De heer Van Eek is ook niet zoo te vreden over deze negeering en merkt op, dat de arbeiders als minderwaardig worden beschouwd. De heer Besselsen spot met de op de stembureaux te verrichten werkzaam heden, met dat streepjes zetten. De heer Heijnings wil zijn plaats gaarne aan een arbeider afstaan. Meerdere leden zeggen hunne meening. De Voorzitter zal met de gemaakte opmerkingen rekening houden bij vol gende verkiezingen. Thans heeft de aan- wijziging haar beslag gekregen. De heer De Koning vraagt, of de heer Besselsen het oog heeft op arbeiders van zijn partij of dat hij meer in 't algemeen sprak. De heer Besselsen antwoordt dat hij aan geen partij denkt. De vaststelling heeft daarop plaats met tegenstemming van de heeren Besselsen en Van Eek. 15. Behandeling van de voorstellen van B. en W. in verband met de sala- rieering van het gemeentepersoneel. Daar dit voorstel in geheime zitting zal behandeld worden volgt thans de rondvraag. De heer Heijnings had verwacht dat in deze zitting een beslissing zou zijn gevallen over de winkelsluiting. Spr. vraagt waarom dit punt niet aan de orde kwam. De Voorzitter antwoordt eerst reques- ten uit de gemeente te willen afwachten, die invloed uit kunnen oefenen op de meening van den raad. De heer Foeken wijst op de dure wals welke aan zijn lot oveigelaten schijnt te worden en staat te verwaarloozen aan den Veenhuizerstraat. Wordt ze nog wel gebruikt vraagt Spr. De heer De Koning wil ze verkoopen. Weth. Van Elten antwoordt dat de wals sedert 14 dagen aan de Brinkstraat staat, 't Gaat ziet zoo makkelijk dat ding te verplaatsen. De wals doet meermalen dienst. Spr. denkt er wel over haar onder een afdakje onder te brengen. Van verkoopen geen sprake. De heer Foeken heeft gehoord, dat men sterk aan de deskundigheid van den chaffeur die de brandspuit rijdt twijfelt. Hij JteMuuft- eten wagen zoo vreemd, ^at het ^nlangs een haartje scheelde bf er was tegen een lantaarn of boom gereden. Een der mannen was voor de zekerheid een tijdje van te voren er al afgesprongen. De heer De Koning zeker om het veege lijf te redden. De Voorzitter antwoordt dat maatre gelen zullen getroffen worden. De heer De Koning informeert ander maal naar de bewuste bouwcombinatie en naar de lampen. De Voorzitter antwoordt, dat nog geen bericht inkwam en dat de lampen komen. Weth. Van Elten zegt verleden week nog geschreven te hebben aan de heeren dezer combinatie en is antwoord wach tende. De heer Besselsen vestigt de aandacht op de Torenstraat waar een gemeente arbeider dag in dag uit bezig is gaatjes met steentjes te vullen of ze er weer uit te halen. De heer De Koning merkt hierbij op, dat dit al jaren geschiedt. Weth. Van Elten twijfelt een weinig en gelooft niet dat de man daar den ge- heelen dag mee bezig is. De heer De Koning zegt dat dit klopt, want als hij er niet is dan is de man schaften. De Voorzitter merkt lachend op dat dit toch ook in den tijd toen de heer De Koning Wethouder was gebeurde. De heer De Koning kaatst den bal terug met de opmerking dat 't hem toen al een ergernis was. Weth. Van Elten zegt radicale ver betering van de Torenstraat toe tegen een volgend jaar. (Bijval). De heer Van Eek haalt de plannen van een zweminrichting voor den dag. De Voorzitter antwoordt dat van zoo iets voorloopig niets kan komen. Alle hands aan het dek zijn noodig om in deze tijden rond te komen. Als men zwemmen of baden wil dan biedt de inrichting te Baarn alle gelegenheid en deze ligt niet verder dan een eventueel hier te stichten inrichting. De heer Scheffer vraagt nog eens om gas voor Soesterberg. De Voorzitter zegt dat de onderhande lingen in zeer vergevorderde staat van De heer De Koningvan ontbinding zijn. De Voorzitter van voorbereiding zijn. De publieke zitting wordt daarop gesloten. Laat ons hopen dat het resultaat dei- geheime zitting de aangezichten van heeren ambtenaren, welke door het ver- terug hebben gekregen. BURGEM. GROTHESTR. 28 - SOESTDIJK Plaatselijk Nieuws. BAZAR-ORANJEHOF. In een advertentie in dit blad is reeds medegedeeld, dat de Chr. Gym. Vereen. „Simson" bezig is een bazar teorgani- seeren, welke gehouden zal worden op 5, 6 en 7 Mei a.s. Op een verzoek aan de Bazar-Com- missie of zij ons iets naders omtrent de Bazar wilde mededeelen, kregen wij een welwillend antwoord, en tevens den in druk, dat de komende dagen een ge zellige drukte beloven te worden in Oranje-Hof. In twee zalen en een serre, zullen de ontvangen goederen worden geetaleerd. De entree is geheel vrij. De Commissie is dan ook druk bezig om de zalen van Oranjehof in een heusche bazar te herschapen. De dames en heeren etaleurs bespre ken reeds allerlei plannen om de zaak zoo aantrekkelijk mogelijk te maken en wat veel zegt, om de prijzen zoo te stellen dat er voor elke beurs iets te krijgen is. Wat een massa artikelen zijn hier in korten tijd bijeengebracht. Eendracht maakt macht" zou deze dagen heel gevoegelijk boven den ingang van Oranje-Hof geschreven kunnen worden. Letterlijk van alles vindt gij er. Om alle artikelen op te noemen en de namen van schenkers te vermelden kunnen wij wegens plaatsgebrek niet doen, doch uit alles blijkt dat „Simson" een warm hart wordt toegedragen. De gezelligheid zal verhoogd worden door muziek van het Hawaian-orkest en de Mandoline-club. De opening zal plaats hebben op nsdag 5 Mei nam. 7 uur, door Ds. Hoek. Niemand verzuime een bezoek te brengen. VERTROKKEN. Wij vernemen dat de Heer Heijnings naar het Buitenland is vertrokken, en zijn zetel in den Raad door den Heer Mr. J. H. van Doorne wordt ingenomen. OPBRENGST EMMABLOEM. De verkoop der Emmabloem heeft f 389.31 opgebracht, waarvan f60.741/, alleen in Soesterberg. Onzen hartelijken dank aan de zoo ijverige verkoopsters om dit mooie resul taat te bereiken.

Soester Courant | 1925 | | pagina 1