m P. C. IFOEKEN t Dr. RUPERT Dr. Van Leeuwen Het Agentschap Vredehofstraat 4 MANUFACTUREN naar J. KRAAYENHAGEN Dienstbode Dagmeisje. Dagmeisje Verpleegster gestoffeerde Kamers Burgermeisje, Net Meisje gevraagd, Pension aangeboden Rhode Islands Verloren Burgers E. N. R. Motorrijwiel Te koop Marquises. Te koop 3 Krielhenne- tjes met Haantje. nieuwe 1e klas luxe Burgers Rijwielen, Telegraaf en Courant Het Nieuws van den Dag is verplaatst vanNieuwesteeg2naar VAN WEEDESTRAAT - TEL. 23 GROOIE SORTEERING: Allovernets - Vitrage Gemaakte Witte Goederen Gorsetten - Kousen Tricot Onderkleeding Baby Artikelen Schorten - Zakdoeken Heeren Mode-Artikelen Ledikanten - Matrassen - Bedden □ekens - Bedspreien - Kapok Tafelkleeden enz. Vraagt ons Reclame-Zegelboekje ZIE B3E ETALAGE KERK-CONCERT „SOLl DEO GLORIA' De vele trouwe bezoekers der uit voeringen van S. D. G. zal het wel niet ontgaan, hoe de prestatie's dezer veree- niging zich blijven ontwikkelen in stij gende lijn. Ook deze uitvoering bracht de bewijzen van getrouwe en ernstige studie. Alleen een directeur met zeer hooge idealen en onverzettelijke wil slaagt aldus, en behoudt, ondanks het dikwijls teleurstellende vereenigingsleven, moed en bezielingweet zich een kleine schare getrouwen om er mede te bereiken wat er mede te bereiken valt. Zingen zonder begeleidingideaal voor ieder klein koor. Heel mooi heeft S. D. G. het ons gedemonstreerd. Daar waren: Tenebrae „Fartae Sunt" van Mich. Haydn„Jesu Dulcis Memoria' van B. Kothe„de Zwaluwen" van den Hertog; een stukje van Gade „Lied des Vertrouwens". Deze 4 nummers „a ca- pella" vormden het hoogtepunt van den koorzang. Het eerste, een juweeltje der kerkmuziek, werd met bewonderenswaar dige momenten van mooie koorklank en soepele voordracht ten uitvoer ge bracht. Het tweede, zeer geliefd bekend, muntte uit door volheid en genuanceerde klank. Het derde, als compositie veel minder, met goed uit gevoerde moeilijke rythmiek en prachtig op toon blijven, kon aan de slotclimax een diepere grond in de bas hebben gehad. Tenslotte het stukje van Gade, rythmisch lastig, met gewrongen tekst, werd mooi strijkend gezongen. In 't al gemeen deed de onberispelijke zuiver heid bij deze 4 nummertjes weldadig aan. We herhalen hethier werd het „a capella" zingen, dikwijls zoo riscant en gevaarlijk, zeer gelukkig en met zekerheid gedemonstreerd. Van de solisten vervulde de bekende zangeres Mevr. J. Veth—Prince een gewichtig gedeelte. Waarom werden de drie liederen „Höre Gott, mein Flehen" van Dvorak, „Engel, ewig licht und schön I" en „Aria", beide van Handel, bij hel orgel gezongen Was dat uit piëteit tegenover het gebouw Ondanks de bekwaamheid het niet Burg, voor Dvorak moet de"organist register* van geheel ander karakter en kwalitef tot zijn beschikking hebben. Bovendien bleken de wel aanwezige registers voor begeleiding te sterk. Als solist van zeer bijzondere kwaliteiten deed v. d. Burg zich kennen. Hij speelde op 't betrekkelijk kleine doch mooie orgel „Praludium en Fuga" in a moll van f. S. Bach. In zijn spel trof ons de diep muzikale onder grond. Virtuoos in hooge mate is v. d. Burg toch niet iemand die het op vir tuositeit aanlegt. Er bestaat voor hem een veel hooger begrip wat zeer duidelijk uitkwam in, wij zouden haast zeggen, een dichterlijke achtergrond, een poëti sche draad geweven ondanks de dyna mische opbouw in het machtige virtuo- zenstuk van Bach. In een gedeelte uit „Stabat Mater" van Rheinberger vereenigden zich solisten en koor. De eersten versterkt met de heeren Sonius en v. d. Berg uit Amers foort. De muziek die Rheinberger zich in dit werkje gedacht heeft is vriendelijk relegieus. De aria werd door Mevr. Veth, warm doorvoeld vertolkt, bijzonder trof fen ons nu weer de mooie kwaliteiten van deze zangeres. Van de beide heeren is de heer Sonius de meest geschoolde, hij bezit een welluidend bariton-timbre, zingt accuraat en kan met wat meer durf en temperament een uitstekend solist worden. Om met succes als solist op te treden, moet de heer v. d. Berg nog heel veel studeeren. Vooral de lage tonen klinken erg vlak, en het heesche bijgeluid dat waarschijnlijk door z.g. „wilde lucht" ontstaat zal bij doelmatige studie verdwijnen. In de hoogte is deze tenor veel beter, en in de samenzang maakte deze heeren een aardigen indruk. Met koor en solisten kreeg men in „Ensemble" een mooi geheel. Tot slot zong het koortje een van die wonderlijk mooie koralen van Bach. Ds. Brans eindigde deze avond met een warm woord van dank aan alle medewerkenden, hetgeen zeker geheel en al verdiend was. N. O. dezen avonciycajftrtrouwen tegemoet gezien heefriflBjien de adhesiebetuigin gen die alle^rï^fe waren binnengekomen, maar op een zoo groote opkomst had het bestuur zelfs niet durven hopen. Met vreugde constateert hij dat onze scheidende Secretaris met zijn echtgen. dezen avond aanwezig is, en ook de Heer Van Andel met zijn echtgen. uit Zeist de reis heeft willen aanvaarden, spreekt woorden van dank voor de medewerking door zoovelen verleent, hoopt dat dezen avond een aangenaam verloop mag hebben, en verklaart het feest voor geopend. Het eerst kwamen voor het voetlicht de drie gebr. Huigen die een entrée-nummer spelen op de harmonica en hoe zeer dit in den smaak viel, bleek wel uit het luide applaus dat hun ten deel viel. Dan komt het eerste bedrijf van Voetbal Henkie" waar weken lang aan gestudeerd is, en welk tooneel- stuk het succes van den avond is ge worden. Vooral om den jongeheer J. Veenendaal, die speelde als „Voetbal Henkie" werd menigmaal uitbundig ge lachen, terwijl alle medespelers eveneens een pluimpje verdienen voor hetgeen zij hebben gepresteerd. Tusschen het eerste en tweede bedrijf werd de tijd gevuld met een piston-solo van den Heer J. v. d. Broek, dat zeer in den smaak viel. Hierna vraagt de Voorzitter het woord en wordt door het Bestuur den Heer Kaltofen verzocht even op het tooneel te willen verschijnen, waarna de Voor zitter herinnert aan al hetgeen Kaltofen als Secretaris voor onze Vereeniging gedaan heeft o.a. het verleden jaar ge houden Kinderfeest, waarmede wij zoo veel succes gehad hebben, en verder het vele werk dat een vereeniging mee brengt wanneer zij met zulke reuzen schreden vooruit gaat en dit werk was bij den heer Kaltofen in goede handen. Het was hem nooit te veel wanneer het ging om de vooruitgang van „Soest", en daarom meende de Vereeniging hem als blijk van waardeering en tevens als aandenken een souvenir te moeten aan bieden. Tevens wordt Mevr. Kaltofen voor de vele moeite die zij zich getroost heeft woorden van dank gebracht, en haar uit erkentelijkheid een prachtige Azalia aangeboden, waarbij de hoop wordt uitgesproken dat zij beiden deze symbolen vele jaren in hun huis zullen mogen hebben tot aandenken aan de V.-V. „Soest". De heer Kaltofen dankbrengend voor de blijken van waardeering die hij en zijn vrouw mochten ondervinden bij hun vertrek, spreekt de hoop uit dat de Voetbalvereniging „Soest" steeds in groei en bloei zal mogen toenemen, hetgeen alleen mogelijk is wanneer alle leden eendrachtig achter hun bestuur staan. Daarna kwam de groote verrassing. De Voorzitter stelde den heer Kaltofen nog even in zijn oude functie terug en verzocht hem een ingekomen stuk te willen voorlezen, uit welks inhoud bleek, dat den Hoog WelEd. Geb. Heer Jhr. P. P. de Beaufort, Burgemeester van Soest, het beschermheerschap der Ver eeniging had aanvaard. dit schrijven .dat. I*v'an het besiT'r zette, brak een donderend applaus los, en verhoogde in niet geringe mate de feestvreugde. Ter verdere afwerking van het feest programma, werd een muzieknummer gespeeld door de gebr. Huigen, wat zeer in de smaak viel, vooral met bege leiding van de fluit. Daarna voordrachten van den Heer Reinders, vervolgens het tweede en derde bedrijf van „Voetbal Henkie", (waarbij den heer Wiersma als grimeur een woord van lof toekomt), afgewisseld door muziek en voordracht, een zoo was het ongemerkt Donderdag geworden, en werd begonnen met de verloting der tombola, waarbij verschil lende prijzen de lachspieren der feest- genooten in werking stelden. Na afloop der verloting werd er gelegenheid ge geven tot dansen waarvan een gretig gebruik gemaakt werd, en weer waren het de gebr. Huigen die met de pianist voor de muziek zorgden. De dansen werden afgewisseld door voordrachten van den Humorist en verschillende leden der Vereeniging, totdat het klokje van gehoorzaamheid 2 uur aanwees en een einde aan de feestvreugde maakte. De Voorzitter nog even stilte verzoe kende sloot, onder een woord van dank voor de medewerking, deze feestavond welke een zoo'n aangenaam verloop had. Het Bestuur der V.-V. Soest brengt langs dezen weg dank aan Donateurs (trice's) Leden en Supporters voor hun steun en medewerking, hetgeen mede een oorzaak geweest van het schitterend slagen van het jaarfeest. worden gelijk de Vader in de hemelen volmaakt is. Op eenige vragen van toehoorders legde Spreker nog zeer duidelijk uit het onderscheid van evolutie, geleidelijke opklimming tot volmaaktheid en revolutie plotselinge, geweldige omkeering. Met een hartelijk woord van dank aan den begaafden Spreker sloot de Presi dente deze, in dit seizoen laatste lezing. J. S. VRIJZINNIG DEMOCRATEN. De V. D. Bond hield 24 April 1.1. in Hotel „De Gouden Ploeg" eene onder linge bijeenkomst als begin van de propaganda voor de aanstaande verkie zing der Tweede Kamer. Als spreker trad op de Heer J. Bloemen met het onderwerp „Politiek en politieke partijen". Politiek, zoo begon de heer Bloemen, acht was. De artisten hadden een nkbaarder publiek verdiend. J.S. CIRCUS ROBERTI. Het circus Roberti dat hier voorstel Jingen gaat geven, beschikt over een aantal mooie paarden en pony's, goed getrainde rijders en een uitmuntende rijdster, die in elke voorstelling optreden. Onder de mooie pony's is er een die ,men een reken-genie zou kunnen noe men, aftrekken en optellen doet het diertje zoo vlug en goed, dat menig kind er een voorbeeld aan kan nemen; het kan "aangeven hoe laat het is, ja zelfs weet het iets van de hartsgeheimen van een jong meisje te vertellen. Zeer bijzonder is Hans Siegfried, de krachtmensch, die een 272-centstuk doorbijt, met vinger en duim een hoef nagel tot een schroef draait, eenige /ware mannen optilt en met hen rond- Daar die middelen niet altijd eerlijk zijn, heeft de politiek vaak een slechte naam. .heel wat meer laat Bij de samenstelling van onze regeering m 1815 werd de Eerste Kamer door den Koning benoemd en de Tweede Kamer door de adel en de geestelijkheid. In 1848, na de grondwetsherziening, daarvan we de bijwoning gaarne (clnn/l ,T llkn.nl/-. nnWi: Jr\ I, J O O ontstond de liberale partij, waardoor 2, partijen ontstonden de rechtsche en de linksche, waarvan successievelijk Groéu; van Prinsteren en Thorbecke hethooid waren. Zoodra de godsdienst zich met de politiek ging bemoeien ontstond er strijd, is staatkunde, of de wetenschap in hetAlraait, wiens ellebogen tegen de borst mogelijk bereikbare door alle middelen.Tgedrukt, door geen twee paarden kun li') 't r H1' n mirtrlnlfln nmt olLï.^1 nnJttl. nen weggetrokken worden en die nog zien van dingen welke niet velen hem nadoen. Ook het grappige ciown-element ont breekt niet. Het zijn goed verzorgde voorstellingen bevelen. Men zie de advertentie in dit blad. waarvan de schoolkwestie, die nog steeds-2. Joh. G. Stemler, voortduurt, het gevolg is. In 1880 ontstond eene arbeidersbewe-l ging, die eigenaardig door de geestelijk-. heid op touw werd gezet In 1884 ontstond de S.D.A.P. waarvai Domela, Nieuwenhuis, Troelstra en v Kol de eerste meest bekende leiders^ waren. De liberale partij splitste zich in drieën- de Vrij-Liberalen, de Unie-Liberalen en de Vrijz. Democraten, waarvan de beide eerste zich weder vereenigden in den Lijst van onbestelbare stukken, terug ontvangen te Soest in de 1ste helft der maand April 1925. 1. Mej. v. d. Meer, Amsterdam. 3. Mej. H. Selinger, 4. Min. van Finantiën, den Haag .5. Min, van Koloniën, GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een kindermutsje, een bruin lederen portemonnaie, een tabakspijp, een kin derschakelarmband, een glasruit, een volgde, met gevolg dala^g een- extra gegeven werd, met daarijv? aanbieding van een partituur doof frofiTiee^Dorjé, vergezeld met een toepasselijk woord, waarop de heer C. Los namens „Con Amore" bedankte en gelijk een toezeg ging deed om bij een volgende gele genheid ook het aan hun geschonken nummer voor Esvac te laten hooren. Dan is het Mandolinegezelschap weer aan de beurt, dat een drietal nummers laat hooren. Ook dit gezelschap werd een verrassing gegeven door het aan bieden van een stel zijden linten met de initialen van E.S.V.A.C. bedrukt, waarbij de heer Ekel als secretaris een kort woord toevoegde en door den heer Wiersma als waarnemend directeur in dank werd aanvaard. Vervolgens krijgt A. van Weert en mej. Wiersma weer de gelegenheid om hun talent te toonen, wat hun schitterend afging, zoodat er menigmaal onbedaarlijk gelachen werd. Het uitgebreide programma nam zoodanig den avond in beslag, dat om 1 uur pas het bal, onder leiding van den heer Hopman, een aanvang nam, wat tot drie uur duurde. Een en ander liet een onvergetelijken indruk achter. P. E. SPOUT VOETBAL Vrijheidsbond, zoodal de tegenwoordige 'rij wiel belastingplaatje 1925. FEESTAVOND DER V.-V. „SOEST" gehouden in Hotel „De Gouden Ploeg" op 22 April j.1. Deze feestavond mag als schitterend geslaagd beschouwd worden. Direct bij het binnentreden der feestzaal wordt de aandacht getrokken door de prijzen welke daar zijn uitgestald voor de te houden tombola, en welke twee groote tafels in beslag nemen. Deze prijzen, allen geschonken door Donateurs(trices) Leden en Begunstigers doen al direct zien dat „Soest" zich mag verheugen in een medeleven van een groot aantal in gezetenen dezer gemeente, terwijl ook van buiten Soest verschillende geschen ken binnen kwamen. Om ruim 8 uur is de groote zaaien liet café tot in alle hoeken met genoo- digden gevuld, zoodat er slechts een nauwe doorgang overbleef voor het be dienend personeel. De Voorzitter opende de feeslavond met een woord van welkom aan allen aanwezigen, en verklaart dat het bestuur THEOSOFIE Het was wel de mooiste en meest kernachtige voordracht, die wij 23 Aprit LI. in „Oranjehof" hoorden, toen de Heer J. H. Bolt over „De kern van het evolu- tievraagstuk" sprak in de Theosofische Vereeniging, Centrum Soest—Soestdijk. Spreker begon mede te deelen, dat in eene vergadering een bekwaam bioloog bekende, dat men van de evolutie in de natuur, in het heelal, eigenlijk nog niets wist. Tusschen het oneindig groote en het oneindig kleine staat de mensch middenin. Elk organisme is een eenheid, die zich ontwikkeld tot veelheid, doch niet elke eenheid van die veelheid ontwikkelt zich even snel. De geest van den mensch zal zich b.v. op aarde ontwikkelen in medelijden en hulpbetoon. In de rustpoos, den dood, zullen die eigenschappen zich onafschei delijk vastleggen in dien geest en eene reincarnatie is noodig, opdat in dien geest nieuwe deugden tot ontwikkeling komen, tot de mensch eindelijk volmaakt wordt, gelijk de Vader in de hemelen volmaakt is. De reincarnatie is de evolutie van den mensch. Vele groote geesten zijn andere reeds ver vooruit in ontwikkeling, zooals Michel Angelo, de schilder, beeldhouwer, dichter, filosoof, Annie Besant, Boedha, Christus. Dat zijn wat de Theosofen noemen de meesters van wijsheid en mededoogen. De dorst naar wijsheid, het streven naar volmaaktheid spruit voort uit den Goddelijke geesQlia. in c^is, en door dien Geest kan 'de uicnsch volmaakt politieke hoofdgroepen bestaan uit recht: de R. Katholieken, de, Anti-Revolutionairen en Chr. Historische en linksde Vrijz. Democraten, de Vrijheidsbonders en de S.D.A.P. De rechtsche partijen hebben de laatste' jaren eene coalitie aangegaan om de meerderheid in de Kamer te verzekeren, niel tegenstaande de Katholieken en de/ Protestanten op vele punten feT tegenover elkander slaan, o.a. het houden van processies en de Zondagsrust. De Vrijheidsbond bestaat meest uitt werkgevers en S.D.A.P. uit werknemers, zoodat beide partijen ten minste tot heden het lang niet eens zijn. De Vrijz. Democraten staan het dichts bij de S.D.A.P. zij hebben vele ideale^ gemeen. Waar de S.D.A.P. echter uit sluitend de belangen van de arbeiders behartigt, werken de Vrijz. Democraten voor het welzijn van alle standen, voor de welvaart van het ganschen land. Zij strijden voor eene democratische, dat is volksregeering, niet uitsluitend bet staande uit arbeiders, maar uit vertegen] woordigers van alle lagen der maatscb'3ÜI altLi 'Tiéiailgën' unpartiy-Jip worden behartigd. Zij strijden voor eene gelijkmatige verdeeling der lasten en lusten van het maatschappelijk leven, met terzijdestelling van alle godsdienst twisten. S. HET LICHT IN DEN NACHT. Dit tooneelspel in 5 bedrijven van Inte Onsman, werd 26 April 1.1. in de groote zaal van Hotel „Eemland" opge voerd door de Arbeiders-Tooneelvereen. „Streven naar Beter". Vooral voor pasbeginnende dilettanten is het een zwaar stuk, doch de opvoe ring overtrof verre onze verwachting. Het stuk speelt in een Duitsch fa- brieksdorp in de zomers van 1914 en 1916. Een mandenmaker, die bij een fabrieksongeval blind is geworden heefl twee zoons, waarvan de oudste, Frits, in de gevangenis komt doordat hij open lijk zijn weerzin tegen den oorlog ver klaart en de andere, Heinrich, ten strijd wordt opgeroepen. Beiden zijn verliefd op een buurmeisje, dat echter geen keus tusschen de broeders wil doen dan na den oorlog. Een molenaar, een slager, een onderwijzer en eenploegbaas pochen op het Duitsche leger, dat bin nen enkele maanden Parijs zegevierend zal binnen trekken. Wanneer na twee jaren vele dorps- genooten gesneuveld zijn of verminkt uit den strijd terugkeeren, vinden zij den oorlog niet meer zoo mooi en mop peren tegen de groote hansen, die den strijd hebben doen ontbranden. Ook Heinrich koml uit .den oorlog thuis, echter blind als zijn vader. Frits uit de gevangenis ontslagen, kan geen betrekking meer krijgen tenzij hij zijne oproerige meeningen voor zich houdt Dit weigert hij. Ten slotte biedt de bekeerde molenaar hem eene betrekking als boekhouder aan waarbij hij vrij voor zijne meening mag uitkomen en tegen den oorlog mag propaganda maken. Het buurmeisje zal Heinrich trouwen om den blinde door het leven te leiden. Deze gegevens warden door de hoofd personen zeer goed vertolkt. De tooneel- tjes tusschen den mandenmaker en zijne vrouw, tusschen het buurmeisje en de broeders; de thuiskomst van den blinden Heinrich en de zenuwachtige opgewon denheid van den vader, ook het gesprek van de twee broeders over den oorlog, waren werkelijk mooi weergegeven. De overige personen, uitgezonderd Elsje, waren nog wat onwennig, niet vrij genoeg en ééntonig in hun spreken, vooral de dokter, die halt met zijn rug naar het publiek onbewegelijk bleef staan. Martha moet nog wat luider spreken, achter in de zaal was zij niet te ver staan. Het was echter reeds veel beter dan de vorige keer. Wat duidelijk spre ken, de juiste klemtoon leggen en zich vrij bewegen betreft, kunnen allen een voorbeeld nemen aan Frits. De regie was veel beter dan de vorige keer, blijkbaar was er ook Hink gere peteerd. De grime en het kapwerk waren zoo als wij dat van den Heer en Mejuftr. Witrsma gewoon zijn, uitstekend. Jammer, dat er voor de waarlijk goede muziek zoo weinig, ja totaal geen aan- Aangeloopen konijn. twee honden en een SOESTERBERO N e d. H er v. Kerk. Geen opgave. ZONDAG 3 MEI IS AANWEZIG Advertentiën. In plaats van kaarten ONDERTROUWD B. 't LAM EN 0. BEEK Soest, 30 April 1925. Kerkstraat 53 Veenpad 2. GETROUWD EN J. M. OOSTENRIJK die mede namens wederzijdsche familie, dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. LIEFDADIGHEIDS-CONCERT v Naar wij vernemen bestaat het voor nemen binnenkort een liefdadigheids concert te geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Alsdan zullen zich o.m. doen hooren Joh. Blok, viool, Dr. van Dongen, piano, terwijl een klein vrouwenkoor, onder de bekende leiding van den Heer ir. -Breekveldt, verschillende zangnummers zullen uitvoeren. Voor dit concert, dat geheel ten bate is van de Soester Wijkverpleging der Ned. Herv. Kerk, verwachten wij veel belangstelling. Bijzonderheden zullen in ons volgend nummer worden bekend gemaakt. CLUB-AVOND E.S.V.A.C. Deze feestavond, welke door boven staande vereeniging is gegeven op 27 April j.1. in de zaal van den heer J. Stalenhoef, en als in aansluiting bedoeld was ter eere van de opening van haar «u,... terrein, welk daags te voren aiS giWciiu, een avond vol van genot, van ware feestvreugde, zooals wij, ondanks de keur van ons feestprogramma, in zoo'n groote mate niet hadden verwacht. Een clubavond, voor de eerste maal gegeven door de vereeniging, misschien, wat het vereenigingsleven aangaat, moeilijk over troffen kan worden. Het bestuur en leden, tevens alle medewerkers(sters) zijn dan ook in dubbele mate beloond en wij wenschen dat zulke avonden nog menigmaal gegeven mogen worden. Een woord van hulde mag dan ook den Heer Stalenhoef gelden voor zijn keurige zaal, speciaal daarvoor ingericht, zoodat bij het binnentreden men direct een feestelijke indruk kreeg. Toen een naar schatting 150 perso nen de zaal gevuld hadden, hield de Voorzitter de heer L. Dorjé een wel komsrede, waarin het doel uiteengezet werd van dezen feestavond, alsmede een woord van dank voor allen, die hun krachten zullen wijden voor het doen slagen van dezen avond. In het bijzonder de heeren Wiersma en Klein als buitengewone leden, speciaal wat de vereenigingsbelangen betreft. Ver volgens het Mandolinegezelschap „Mig non", het dubbel mannenkwartet „Con Amore", het medelid v. Weert voor het geven van karakterschetsen met piano begeleiding door Mej. Wiersma, verder aan mej. Kamerbeek, piano, en den Jongeheer Stalenhoef, viool. Daarna werd den Voorzitter een bloemstuk aangeboden door het clublid v. d. Burg, vergezeld met eenige toe passelijke woorden. Vervolgens werd bij monde van den heer van Riet, alsmede daaraan bijge dragen door de leden Ebing, de Bruin en v. d. Burg een door hen vervaardigd en prachtig geschilderd vaandel aange boden, en den Voorzitter zichtbaar ge troffen een kort woord van dank uit sprak. Daarna werd begonnen met het muzikale gedeelte van het programma, welks eerste gedeelte drie nummers bevattende, een keurig vlot verloop hadden. Deze nummers werden zeer verdien stelijk uitgevoerd, wat wel bleek uit het daverend applaus. Daarna werden eenige levensliedjes en een karakterschets uit het paljasleven door A. van Weert en mej. Wiersma (piano) gegeven, die het publiek zeer. onder den indruk brachten. Vervolgens trad het dubbel mannen- kwartet op en werden door hen drie nummers ten gehoore gebracht. Dit kwartet, wat uit |zeer goed stemmateriaal bestaat, bracht het auditorium in be wondering en heeft goed laten hooren wat in een betrekkelijk korten tijd van bestaan bereikt kan worden en waar de heer Chr. Karstens trotsch op mag zijn. Bovendien werden nog eenige bariton- solo's gegeven door een medelid van „Con Amore" den heer Carree, die over een prachtig stemorgaan beschikt. Tijdens de pauze werd druk gebruik gemaakt van het voetbalspel en tombola en trad in afwijking van het programma „Con Amore" weer op en gaf wederom drie schitterende nummers. Ook de bariton liet zich daarna weer hooren, waarop een geweldig applaus Geen diengfr CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Zondag a.s. terrein Soesterbergsche- straatweg van 1—2 uur n.m. Soest III— Soestduinen I; van 2—3.45 Soest I D.O.S.V.van 4-5.30 Soest II-D.O.S.V II Sportliefhebbers die een aangename en spannende wedstrijd willen zien, begeven zich dus naar het terrein der V.-V. „Soest" Soesterb.straat, Huize „Boschlust". E. S. V. A. C. Zondag 26 April werd ons nieuwe terrein geopend, waarbij ook muziek aanwezig was, bloemen werden aange boden en tevens een kort woord door den scheidsrechter C. Los van S'berg gegeven, foto's werden genomen en den strijd werd aangebonden tusschen Esvac II.V.O., wat eindigden met een overwinning van 2—0 door laatst ge noemde vereeniging. Zooals altijd was Esvac niet fortuinlijk, daar in het eerste gedeelte een pittigen gelijk opgaanden strijd, in het tweede gedeelte zelfs het grootste woord voor Esvac was, zoodat een door een leverancier geschonken prachtig kruis, naar A'foort werd mee genomen. Het tweede elftal won van A. S. V. met 20, tevens een zilveren medaille daarvoor bestemd. Ook het derde elftal behaalden dank zij de invallers Ebing en v. d. Lugt een schitterende over winning^ door S'duinen met 6—1 te kloppen, waardoor ooK~zij*e"ên'rhêüailftr hebben gewonnen. Dien zelfden middag, werd ons door den zelfden schenker, wederom een dito kruis toegezegd, voor de a.s. Serie- of Pinksterwedstrijden. A.s Zondag speelt Esvac I-Wilskracht (Den Dolder), van 35 uurEsvac II- Tabor III (waarschijnlijk) van 13 uur Esvac IIIA.S.V. (waarschijnlijk) van 56.30 uur. KORFBAL Van Uwe deelneming overtuigd, ver vul ik bij deze den treurigen plicht U kennis te geven dat onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES METS, na een geduldig gedragen lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouder dom van 58 jaren is overleden. Uit aller naam, Wed. M. METS-Kuijper. Soestdijk, 29 April 1925. Van Weedestraat 46. Eenige en algemeene kennisgeving. Mevrouw Bonne, Eikenlaan 4 Hilversum, vraagt een flinke voor dag en nacht. Zich aan te melden Rem- brandtiaan 1, Soest. Gevraagd net Adres Middelwijkstraat 21, Soest. Voor direct een net gevraagd. Adres Vosseveldlaan 40. Wie wii energieke die voor haar nieuw te openen rusthuis nog '250-noodig heeft, daaraan helpen, tegen 6°/o en maandelijksche terugbetaling Brieven fr, ondier .84.bureau van „De Soester". CLUBNIEUWS „HELPT ELKANDER", H. E. II—Racingclub Utrecht 21. Een goede dag voor H.E. II met 3 verblijdende feiten. 1 Mooi weer. 2 Een compleet twaalftal. 3. Het 2e wint zijn laatste comp. wedstrijd en staat nu waar schijnlijk op de 3e plaats in zijn afdeeling. Maar als we altijd zoo compleet waren opgekomen en enthousiast hadden ge speeld, zouden we er beter voorstaan. Er zou dan meer sprake zijn van samen spel zooals thans alleen het middenvak der beginopstelling het even te zien gat. We gaan nu met Hemelvaartsdag naar de serie-wedstrijden van „Wilskracht" in Baarn. Wordt er vóór dien tijd nog eens sotiede geoefend Waarom zijn er 's Zaterdags slechts 3 of 4 H.E.-leden op het veld? Ligt het nu nóg te ver weg? Agenda2 Mei 8 uur gezellig avondje bij Okhuizen 3 Mei 2 uur Bilthoven II— H.E. I in Bilthoven. P.S. Wij hebben plotseling in hel huisje 5 nieuwe waschkommen gevonden. Deze aanwinst voor ons huishouden wordt onder grooten dank aan den gever (sler-sters) in ontroering aanvaard. Bejaarde Dame zoekt twee met voll. PENSION, voor zomer en winter, centrum Soestdijk. Br. onder no. 85 bureau van „De Soester". Gevraagd voor direct net goed met 2 kleine kinderen kunnende omgaan. Adres Julianastraat 7. tegen hoog loon, boven 15 jaar. Adres Molen straat 23, O.Z. tijd. of vast. Conditie's billijk. Adres Henriette Blaekweg No. 2, bij de Birkstraat Soest. 12 of minder te koop, broed 24, pracht dieren aan den leg. Veenhuizerstraat 46. een goud OORKNOPJE met diamantje. Tegen belooning terug te bezorgen bureau van De Soester". Te koop aangeboden een 2 tact, 3 P.K., 2 versnellingen en kikstarter. Te bezichtigen Beckeringstr. 32a, Soestdijk. Zaterdagmiddag en 's avonds na 6 uur be halve op Zondag. Kerkberichten. Zondag 3 Mei 1925. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur ds. D. P. Brans. Nam. 2]/a uur (Doop) ds. Brans. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. A. F. Pop van Nijkerk en 's avonds 6 uur Ds. K. J. van den Berg van Amersfoort. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Voorm. half 11 Ds. G. Koning te Utrecht. Geref. Kerk Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Voorm 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Donderdag 7 Mei 's avonds halt 8 Ds. Riekel van Maarsen. Vrijz. Qo&jdi^ftstigen Gymn. zaal <3.L.S ^Kerkebuurt 1 tweewielige hittekar en 2 beste handkarren Jac. v. Wessel, Wagenmakerij, Soesterberg- schestraat 6. Te koop gebruikte Te bevragen Luschen, Bakkersweg Soestdijk. Adres Birkstraat 33. Over» te nemen iV'r fabrieken H. Burgers Groningen en Velp. Spotprijs Heeren f65.— Dames f67 50 pracht machines met garantie tot 12 April 1926, franco op zicht te verkrijgen. Brieven fr. onder no. 764 bureau van „De Soester".

Soester Courant | 1925 | | pagina 2