Horlogerie - Goud en Zilver - L TH. VOSKUILEN ALLE soorten HORLOGES Losse Horlogebandjes in fantasie en zwart Voeten KOU SEN BURGEM. 6R0THESTRAAT 11a Groote voorraad Uitsluitend goede kwaliteiten Weth. Van Eiten stemt dit toeEr is echter nog geen spie voor. Op de aanstaande begrooting zullen wegen voorkomen die noodig opgeknapt die nen. Spr. wil even opmerken dat op het adres handteekeningen voorkomen van menschen die daar niet wonen. De heer Besselsen maar die er ge regeld komen. Weth. Van Elten, herhaaltdat opknap pen betaald moet worden. Als men opknapt en later om voteering verzoekt krijgt men 'n standje. De heer Besselsen, meent dat al vast met een kleine verbetering, door een hard pad bijv., geholpen kan worden. Thans moet men daar met een polstok de modderpoelen over. De heer Foeken zegt, dat er wel ge zegd wordt dat er geen geld voor is, maar aan den Kleinen Melmweg, een weg van weinig beteekenis wordt een heel bedrag besteed. De heer v. d. Breemer merkt op, dat deze weg juist druk bereden wordt. Weth. Van Elten bewijst dit ook en dit kan van den Akkerweg niet gezegd worden. De heer Van Eek betoogt dat deze weg toch een mooie verbindingsweg is. Weth. Van Eltenja, maar op 't oogenblik is er geen geld. De Voorzitter sluit met de toezegging dat dan voorloopig gedaan zal worden wat er gedaan kan worden. 20. Adres van het Bestuur der rij- wielpadvereeniging Gooi- en Eemland, verzoekende subsidie. B. en W. stellen voor bij de begroo ting te behandelen. Conform besloten. 21. Behandeling van eenige verzoeken om ontheffing der Bouwverordening. De aanvrager J. C. v. d. Ban wenscht ontheffing art. 8 Bouwverordening, wijl het 't bouwen van een boerderij geldt. Deze ontheffing bedoelt de niet ver plichte storting van een bedrag voor verharding en onderhoud. Eenige leden vreezen dat de boerderij spoedig landhuis zal worden, wat dan vragen zij. Opgemerkt wordt dat indien dit het geval wordt, adressant toch niet zonder toestemming kan verbouwen en komt dan tevens de verharding ter sprake. Op dit adres alsmede op dat van H. de Ruig en W. de Beer betref fende bouw woonhuizen wordt gunstig 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van een over eenkomst, aangegaan met het Rijk terzake bestrating Kampweg. Het Rijk heeft geen belang meer bij dezen weg, die voor een deel aan de gemeente behoort, maar wil de klinker bestrating laten, indien de gemeente voor het onderhoud zorgt. B. en W. hebben geen bezwaar en stellen in dien geest voor. De heer v. d. Breemer merkt op, dat een verder gedeelte van dien weg, naar het Kamp van Zeist, aan het Rijk be hoort en vraagt of die klinkers niet voor 'n klein prijsje te verkrijgen zijn. De Voorzitter stemt toe, dat 't te pro- beeren is de steenen voor een zacht prijsje over te nemen. 23. Behandeling van een schrijven van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer enz. te Soester- berg. Eenige leden vinden het antwoord, hetwelk B. en W. terugzenden willen niet zeer diplomatisch. De heer Foeken meent dat verschil lende dingen verkeerd worden gezien. Spr. vindt een antwoord goed maar niet op deze wijze, waarbij adressanten in een wat bespottelijk daglicht worden gesteld. De heer De Koning stelt voor het schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. De Voorzitter is daar ook wel voor, maar het bestuur heeft recht op 'n antwoord. Misschien is het antwoord wel wat scherp, merkt Spr. op. Uit de verdere discussie valt op te maken dat B. en W. van verspilling worden beschuldigd en dat gewraakt schrijven niet door den Voorzitter, maar namens hem was onderteekend, d.w.z. voor afschrift met zijn handteekening was voorzien. Stukgeloopen, branderige, door eelt of knellend schoenwerk pijnlijk ge worden Aoeten, verzacht en geneest men met 30-60-90 ct. PUROL 24. Aanbieding van het verslag inzake den toestand der gemeente over 1924. De heer Van Eek gaat niet mede met het geen in het verslag staat over den goeden toestand der wegen. Zoo best zijn zij niet volgens Spr., die er aan toevoegt dat dit niet aan B. en W. ligt, daarvoor was geen geld. De Voorzitter stelt voor de redactie te wijzigen en te zettennaar omstan digheden redelijk wel (gelach). 25. Aanvrage van Burgemeester en Wethouders om machtiging tot het nemen van strenge maatregelen tegen bewoners van noodwoningen wegens achterstand van schuld. De heer Van Eek is hier niet tegen als er onwil is, maar hoopt als er on macht in het spel is, daarmede rekening zal worden gehouden. Weth. v. d. Berg toelichtend zegt dat clementie betracht wordt. Maar er zijn onwilligen die met een inkomen van f20.tot f30.per week weigeren de huur van f 1.90 te betalen. Spr. wijst op de Ver. Goed Wonen die toch ook niet terugdeinst straf tegen nalatige huurders op te treden en dat gaat over huren van f4.50 tot f5.85. Spr. heeft meermalen geprobeerd de huur binnen te krijgen, maar inplaats van geld wordt je gepresenteert met motor en al over den weg geduikeld te worden. De heer Rietveld vraagt zoo langs zijn neus weg, of de Wethouder huur ophaalder is geworden (gelach). De heer De Koning acht de nood woningen geen woningen te zijn voor menschen. De bewoners wil hij onder gebracht hebben bij de bouwvereni gingen. De Voorzitter antwoordt dat met de opruiming is begonnen. 26. Behandeling van een verzoek van J. Kraaijenbrink en P. Man alhier om mededeeling van de voorwaarden van aanleg wegen ten Oosten van de Tal- malaan. B. en W. vragen machtiging om ver der met adressanten te onderhandelen en bij nakoming der bepalingen over te doen gaan tot uitvoering der werk zaamheden. De bedoeling schijnt te zijn deze wegen dan successievelijk te be bouwen met huizen van wat minder type dan die welke op het groote, maar opgegeven plan voorkwamen. Dit punt geeft aanleiding tot een zeer uitvoerig debat, hetwelk niet eerder tot rust komt dan nadat de Voorzitter geheime zitting de noodige opheldering heeft gegeven. De heer De Koning merkt o.a. op dat hij in de vergadering van 21 Oct. 1.1. zijn bezwaren kenbaar heeft gemaakt tegen het toen aan de orde zijnde plan. Het onderwerpelijke plan schijnt een coupure te zijn van het groote. Spr. drukt nog eens zijn ontstemming uit over het wegblijven van het uitbreidings plan, dat nu al twee jaar in handen van den gemeente-architect is, en daarin blijft ondanks de toezegging van B. en W. Spr. begint wantrouwen te koesteren en vraagt ook of het onderwerpelijke plan in het uitbreidingsplan past. De huizen van dit plan zullen een Kerkhof tot voortuin krijgen en menschen die nog iets van het leven verlangen zullen daarmjfij^illen wonen, ingesloten als 1 fèifzijn"door denTpoor" weg. Spr. vreest dat het een doodsch wegje zal worden. Spr. spreekt zich nog eens scherp over het uitblijven van het uitbreidingsplan uit. Zoolang hij dat niet gezien heeft kan hij geen mede werking geven. De heer Van Eek vindt de bepaling omtrent de verharding Dalweg bezwa rend. Deze kosten kunnen niet op die bebouwing gelegd worden. Spr. betreurt 't dat het groote plan niet doorging, en dringt er op aan mede te werken om een vlugge uitvoering te bewerkstelligen. De heer Besselsen is daar ook wel voor, maar vrèest eenigszins dat de Dalweg een doodloopende weg zal worden Daar moet tegen gewaakt. Spr. heeft 't dan ook over de verhardings- kosten. De heer Rietveld is 't lang niet eens met den heer De Koning, die wel spreekt over het uitbreidingsplan en zoolang dit er niet is zich niet bevoegd tot voordeelen rekent. Spr. wil het uitbrei dingsplan ook wel eens eindelijk zien, maar dat heeft met dit voorstel niets te maken. Het oorspronkelijk plan is goed gekeurd en bedoelde uitbreiding achter de Spoorstraat. Men mag dus niet zeggen dat men niet kan oordeelen. Thans komt de zaak eenigszins gewijzigd aan de orde. Spr. juicht den opzet toe en ziet er tevens een afvoer in van het wandelverkeer van den rijksweg op deze wegen, waarbij het rijverkeer op den grooten weg zeer gebaat zal zijn. Maar de manier waarop deze zaak door B. en W. aan den stok wordt gezet, heeft Spr/s afkeuring. Spr. onderwerpt dan de voorwaarden aan critiek, wil die meer aannemelijker zien voor adressan ten, zooals bij het eerste plan, opdat de menschen zoo gauw mogelijk aan den arbeid kunnen. Weth. Van Elten, met de kaart op tafel, treedt in breede beschouwingen en toelichtingen ter verdediging voor stellen B. en W. Het groote plan, dat ook op voorwaarden werd goedgekeurd, en dat bijv. ook sprak over het te bouwen type woningen, ging niet door, omdat de Spr. mij geen toestemming gaf, daar deze eerder nog grond wil bijkoopen. Spr. geeft toe dat het type der woningen nu iets minder zal zijn, maar heeft daar tegen geen bezwaar, daar exploitanten hun belang in deze ook wel begrijpen. Spr. heeft 't dan over die wegen, de verharding, over een storting van f7000. over de afrastering van het gedeelte langs de lijn enz. Uit een en ander valt op te maken dat B. en W. mede werken, maar op komen voor de gemeente financiën. De Voorzitter merkt ook op, dat B. en W. verweten wordt deze zaak te vertragen. Niets is minder waar, maar steeds kwamen nieuwe dingen naar voren. B. en W. hebben van hun kant alles gedaan. De heer Rietveld op zijn bezwaren terugkomende meent ook dat de kosten van het ijzeren hek te hoog zijn opgevoerd De Voorzitterdat is een verrekenpost. Weth. Van Elten wijst er op dat deze kosten niet zoo groot zullen zijn. Het wordt een ijzer rasterwerk met harmoni cagaas. Spr. stuit allcMerdere bezwaren met de opmerking dat exploitanten B. en W. verklaard hebben dat zij onvoor waardelijk alles aannemen. Vele leden mengen zich in het debat, delicate vragen worden gesteld betref fende hei eigendomsrecht der wegen over aanleg, over de voorwaarden, over de kwaliteit der huizen enz. De Voorzitter acht het noodig deze zaak verder geheim te behandelen. Bij heropening blijkt het voorstel B. en W. aangenomen. Alleen de heer De Koning was er tegen. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake verhuur van de tramremise, en behandeling van een terzake ingekomen adres. De heer T. v. Dijk, meubelmaker, meldde zich als huurder aan tegen f 25. per maand, met 3 maanden opzegging. De heer De Koning informeert, of er rekening mede gehouden wordt met den aard van het bedrijf waarvoor men de remise verlangt, ter voorkoming van hinder. De heer Van Eek had het ding liever afgebroken, 'n Vorige huurder bleef in gebreke en het ding is op dit drukke punt een grooten sta in den weg. Eenige discussie volgt. Besloten wordt zoolang er geen andere plannen komen, de remise voorloopig te verhuren aan den meestbiedende met 'n opzeggings termijn van twee maanden. 28. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van het door den Raad genomen besluit tot het opheffen van het bedrijf gemeente smidse, en van de daarna gevolgde beraadsla gingen. Doordat de ramen de. geheele zitting door open staan komen meermalen roezemoezige geluiden van buiten sto rend inwerken op de betoogen der geachte Sprekers vooral de heer Foeken trof nog al eens het lot dat hij even stoppen moest voor het gefluit van passeerende treinen. En het voorlezen door den Voorzitter van een door B. en W. opgemaakt rapport over deze opheffing, wordt be geleid door een ietwat droeven klaag zang, welken een liereman vlak voor het gemeentehuis aan zijn aftandsch instrument weet te ontlokken. Was deze klaagzang een uiting van het aanvoelen eener snel naderenden storm Want het heeft gestormd bij de behandeling van dit onderwerp. Het was ons plan het rapport dat toch in openbare zitting werd voorgelezen in zijn geheel te plaatsen. Tot ons leed wezen echter werd aan ons verzoek om afschrift te mogen nemen niet voldaan. Zeker uit eenigszins te begrijpen over wegingen van verzoenende strekking, toen inmiddels door de plotseling voor gestelde geheime behandeling dezer min der aangename zaak de vrede scheen teruggekeerd. Uit de voorlezing bemerkten wij dat B. en W. zich zeer ernstig van de hun door den Raad opgelegde taak hebben gekweten. Zij wendden zich o.a. tot eei^ groot aantal gemeenten van ongeveer dezelfde beteekenis als Soest om injic] al Jmrniet wenseh1 van het voeren van een smidsbedrijf in eigen beheer. Eenige antwoorden luidden gunstig voor eigen bedrijf, andere ge meenten zagen eer nadeel dan voordeel in zulk een beheer voor de gemeente, weer andere, w.o. Heemstede, berichten dat een dergelijke vraag moeilijk te be antwoorden is, dat de beoordeeling slechts kan geschieden ter plaatse zelve in ver band met plaatselijke omstandigheden, Verder hooren we minder prettige dingen over de samenwerking der af- deelingen onderling of met B. en W. over het nog al autoritaar optreden van enkele hoofdambtenaren, over den Smid, die ook niet makkelijk scheen, en over een dreiging van het geven van eene berisping aan een hoofdambtenaar. Meer zullen we er maar niet van ver melden. De heer Van Eek opent de rij der ontevredenen over dit onderzoek. Spr. had gemeend dat het onderzoek hier ter plaatse zou zijn geweest. Dat onderzoek elders zegt ons niets. Alleen Heemstede geeft het juiste antwoord, dat 'n derge lijke vraag slechts beantwoord kan wor den naar plaatselijke omstandigheden. Spr. begrijpt ook niet dat hier geen contróle kon zijn. Als de betrokken per sonen dit niet konden zouden zij onbe kwaam zijn en nooit naar andere plaatsen kunnen solliciteeren, want daar zou men heel spoedig zeggen, jelui bent onbe kwaam. Weth. Van Elten, houdt vol dat hier geen controle is en laat nog eens het licht schijnen over de weinige samen werking, en over de plotselinge drukke werkzaamheden in de smidse. De heer Hilhorst spreekt er over dat het onderzoek niet getuigt van zelfstandig heid bij B. en W. Het onderzoek had hier moeten zijn. De Voorzitter zegt dat B. en W. juist met een breeden blik op deze zaak zich tot die gemeente van een zelfden omvang als Soest wendden om haar oordeel in te winnen over het hebben eener sme derij in eigen beheer. De heer Hilhorst blijft bij zijne mee ning. Bussum heeft bijv. een Gasfabriek. Heemstede geeft ook volgens dezen Spr. het juiste antwoord. Spr. keurt de be sprekingen over de betrokken ambtenaren in het openbaar af en had een en ander liever in geheime vergadering behandeld. De heer De Koning valt B. en W. bij. Spr. is voor opheffing, maar wil de smid toch niet op straat gezet zien. De heer Besselsen bewijst dat de door hem destijds verstrekte becijfering door dit rapport niet ontzenuwd zijn en be pleit nog eens zijn voorstel. De Endendijk keurt mede het onder zoek elders af. Wij hadden hier cijfers waarover te oordeelen viel. Weth. Van Elten zegt dat die cijfers niets zijn. Er is geen contróle. De heer Foeken gelooft dat de zaak wat verward wordt, 't Is in de smederij beter geworden nu de Smid, zooals de heer de Koning terecht opmerkte, niet langer in de rook hangt en excuses maakte. De vraag ging over diens be kwaamheid en over voldoende werk. Spr. informeert dan verder naar de samenwerking tusschen Architectenbu reau en B. en W. en wil in alle gevalle de smid niet de dupe laten worden. P. C. W. FOEKEN MANUFACTUREN VAN WEEDESTRAAT 34 NIEUWE ZENDING ALLE KLEUREN EN KWALITEITEN De heer Rietveld wil ook de smid niet de dupe doen worden, maar is veront waardigd hoe in het rapport en hier over verdienstelijke ambtenaren wordt ge sproken. Het debat wordt heftiger, al de leden Beginnen zich met deze kwestie in te laten. Het gaat voor en tegen den Archi tect, voor en tegen Wethouder v. Elten, die aan moet nemen dat de Architect hem belatafelt. Weth. Van Elten begint kwaad te wor den en zich in de aanvallen tegen hem een soort van sport, welke sommige leden, (steeds van den zelfden kant) beginnen te beoefenen. Eerst kiezen zij een wet houder en dan moet hij weer weg. Dat heeft de heer De Koning ook onder vonden. Spr. die geheel vrij staat, geen familie heeft, dus geheel onpartijdig is, kan niet met het een of ander voorstel komen in het belang der gemeente of het wantrouwen en de tegenwerking begint, maar Spr. zal zich op deze wijze niet laten verjagen, daar kunnen die leden donder opzeggen. Het gaat bij die heeren niet om de belangen der ge meente, maar om de stoelen. Er wordt gerepliceerd en gedupliceerd. Vragen worden gesteld over de Afd. Publ. Werken en Architectenbureau, over de min of meer gunstige samenwerking dezer afdeelingen. De Voorzitter sluit de openbare zitting om verder in geheime vergadering ver der te beraadslagen. Bij heropening schijnt het wederzijd- sche wantrouwen verdwenen te zijn, we hooren echter niet wat er besloten werd. Later vernamen wij elders dat het besluit gehandhaafd is geworden. Rond vraag De heer v. d. Breemer verrast de leden met de mededeeling dat hij 30 jaar lang lid van den Raad was en nu het zaakje er bij neerleggen wil. De Voorzitter noemt dit een onver wachte mededeeling en vraagt, of de heer v. d. Breemer zijn besluit rijpelijk overwogen heeft en hoopt dat hij er op terugkomt. Denk U er om, voert de Voorzitter hem tegen, dat U voor 4 jaren zijt gekozen. De heer v. d. Breemer meent dat hij compleet voor een te veel zit, daar hij slechts over grond kan oordeelen, niet zoo over andere zaken. De Voorzitter merkt nog op, dat ont slagneming schriftelijk moet gebeuren. De heer De Koning zegt dat de fractie er niets van af weet. De heer De Koning informeert of de heer Foeken het lek al ontdekt heeft, bij eenige afdeelingen waarover de heer Foeken het in de zitting van 19 Juni ,d. toen het ovqr rle Pomn(?ihj!i^it p-ipg. De Voorzitter antwoordt dat hij nog steeds den heer Foeken wachtende is, maar de heer Foeken kwam nog niet. De heer Foeken zegt, dat hij nog niet den rechten tijd had voor zijn onderzoek, maar belooft te komen. De heer De Koning wijst op een punt van de Talmalaan welke steeds nog op verbetering wacht. Weth. Van Elten wil radecaal aan het opknappen, maar het wachten is op de begrooting, op geld. De heer Scheffer beklaagt zich dat onervaren vliegers van het vliegkamp, in overmoed, bijna bij dedraadversperring opvliegen, waardoor voor het publiek gevaar kan ontstaan, en over het weg blijven van beloofde lichtpunten aan de Soesterbergschestraat. De Voorzitter zal 't met den Comman dant van het Vliegkamp hierover hebben, Wat de gaskwestie betreft, door vacantie der deskundigen kwam eenige vertraging, doch de zaak komt voor elkaar. De heer Van Eek informeert naar het reclameblad waarbij de gemeente zich wilde interesseeren. De Voorzitter toelichtend zegt dat er een combinatie was welke een reclame blad wilde uitgeven. In het belang van het grondbedrijf hadden B. en W. willen voorstellen dit blad te subsideeren met f 1000.per jaar, waarvan de gemeente de beschikking kreeg over een paar pagina's. Inmiddels liet de persoon zekere Uijter- wijk die zich hiervoor met B. en W. in verbinding had gesteld niets meer van zich hooren en deze zaak scheen aan kant. Van andere zijde kwam daarop een dergelijk verzoek in. Zekere heer Hinderdael gaat een driemaandelijksch blad uitgeven en vraagt van de gemeente f 100.per nummer subsidie. Thans komt de stille compagnon van eerstge- noemden aankloppen en deelt mede, dat alles voor de uitgaaf gereed is en verzocht om een subsidie, welke echter 100 pCt. meer bedraagt. De heer Rietveld heeft ook iets te zeggen, nu er toch over gesproken wordt en merkt op dat het blad van den zoo- genaamden stille compagnon, Smit 'n oplaag krijgt van 3200 excemplaren, derhalve veel meer succes geeft, want het andere heeft 'n oplage van 1000 excemplaren. Er wordt nog al gediscusseerd over een dergelijk reclame blad, waarvoor veel animo schijnt te bestaan. Wij raden derhalve plaatselijke uitgevers aan ook eens offerte te gaan maken. Mr. van Doorne werpt een balletje op, om een som gelds te voteeren voor Borculo. De Voorzitter ontraadt dit sterk, het zou precedenten scheppen, wijst op het particulier iniatief, en vreest dat Ged. Staten allicht geen goedkeuring zouden geven. De Friesche Staten deden dit al. De heer Besselsen vraagt, of er niets aan te doen is, om het rijwielpad, naar de Paltz, dat loopt over de bezittingen van den heer Insinger, weer voor het publiek toegankelijk te krijgen. De Voorzitter doet de verblijdende mededeeling, dat het pad weer voor iedereen vrij is. De vergadering wordt gesloten. Plaatselijk Nieuws. STEUN BORCULO E.A. Het comité tot steunverleening der getroffenen bij de stormramp 10 Aug. 1925 brengt hierbij ter algemeene ken nis, dat de gehouden collecte heeft op gebracht f4157.34 en dat de liefdadig heidsuitvoering een opbrengst heeft gehad van f222.53. Het totaalbedrag ad f4379.87 is aan het Nationaal Steuncomité afgedragen. Het plaatselijk comité brengt aan ieder, die heeft medegewerkt tot de steunver leening, langs dezen weg haren harte- lijken dank. BRAND. Woensdagnacht werden de ingezete nen weder opgeschrikt door het loeien der brandsirene, en bleek dat er brand uitgebroken was in een boerderij van den heer R. aan de Beukenlaan. De vrijwillige brandweer was spoedig met de autobrandspuit ter plaatse, doch kon alleen de belendende perceelen behou den. Het huis brandde tot den grond toe af. Een klein gedeelte van den in boedel kon gered worden. Oorzaak onbekend. Een en ander was laag ver zekerd. FEESTELIJKE SAMENKOMST. Ter gelegenheid van den Koninginne dag der Chr. Oranjevereeniging „Juliana van Stolberg" alhier een feestelijke sa menkomst in de Geref. Kerk aan de Julianastraat. Het was een avond van zang en muziek, met een frissche rede van den rustend leeraar in geschiedenis S. Postmus, een beschouwing gevend van de verschillende voorvallen in het leven onzer Koningin, waarbij H.M. op den voorgrond trad, en waardoor Zij het hart stal van het grootste deel van ons volk, denk in laatsten instantie aan Borculo en wat H.M. daarvoor deed. Van de gezongen liederen moet als het schoonst genoemd worden „Van een herderin" van Dr. E. D. Pijzel. Mej. N. Veenhuizen uit Groningen heeft haar naam als zangeres wederom hoog gehouden, terwijl het pianospel van Mej. Ida Jongsma was, zooals we dat gewoon zijn, subliem. 't Was jammer dat de kerk maar matig bezet was. Zulk werk als thans gegeven werd, verdient meerdere be langstelling. KUNST-AVOND. Donderdag 27 Aug. 1.1. gaven Mej. G. Abeleven, Sopraan, Hilversum, Mevr. Pie, zang, A. van Doornik, bariton, J. Theunisz, zang, M. A. Batenburg, viool, H. D. Jongsma, viool, Luijcke, orgel, met accompagnement van Mevr. J. J. v. Oldenborgh, Mej. T. Koopmans, Mevr. van Tuyll en Mej. 1. G. Jonsma, in de zaal van Hotel „Eemland" ten bate van het steuncomité te Soest voor de slacht offers van den stormramp een Kunst avond, die in alle deelen uitstekend ge slaagd mag heeten. Vanaf de geestige openingsrede van Mr. van Doorne tot het late sjuitingsuur heerschte eene prettige geanimeerde stemming onder het talrijk opgekomen publiek. De zaal was uitverkocht. De afwisselende nummers van zang, viool en orgel oogstten een welverdiend, soms geestdriftig applaus, dat voor een groot deel ook bedoeld was voor de dames, die zang en viool accompag neerden. Na afloop van het concert bedankte de Voorzitter van het steuncomité, Jhr. P. P. de Beaufort, op hartelijke wijze alle medewerkenden, die dien avond zoo schitterend hadden doen slagen, Het doel, zooveel mogelijk geld bijeen te brengen voor de ongelukkige slacht offers van den ramp van 10 Aug. is dan ook bereikt en daartoe hebben al len medegewerkt. Alles was gratis. De zaal en het licht van den heer van Vugt, de plantenversiering van den heer Kraaijenhagen, de bloemen, die de dames-solisten werden aangeboden, en de te koop aangeboden bloemen, van den heer Geijtenbeek, de piano en het orgel van de firma R. v. d. Burg uit Amersfoort, alles gratis. Ook het druk werk van de heer Bovenkamp en Smit was gedeeltelijk kosteloos. De uitslag was dan ook prachtig. Naar wij vernemen brachten de entrée's f225.— op en de door twee aardige meisjes te koop aangeboden bloemen f 28.waarbij nog gevoegd moet wor den ruim f6.opgehaald door een logeetje van Hotel Eemland, de geluk kige bezitster van een marmotje, dat zij liet zien onder het zingen van het bekende liedje: „Juffrouw wil je mijn marmotje zien, enz. Een vriendinnetje haalde de dubbeltjes op. Tot slot nog een woord van hulde aan den vrijwilligen Jaszband (dames en heeren) die tot het einde de vrolijke stemming er in hield. J. S. POSTDUIVEN-VEREENIG1NC „DE ZWALUW". De Postduivenvereeniging „De Zwa luw" hield 30 Aug. j.1. een wedvlucht vanaf Lier, waaraan door 67 duiven werd deelgenomen. De aankomst was als volgt: H. van Sitter le, 15e, 16e. W. Roest 2e. J. v. d. Brink 3e, 10e, 13e, 14e. H. Pauw 4e, 6e, 7e, 12e, 17e. A. Bast 4e. G. Vonk 8e, 9e, 21e, 22e, 25e. A. Rijksen 11e, 20e. G. van Dijk 18e, 24e. Jac. Wijnands 19e. J' C. de Bree 23e. VEREEN, v. VRIJZ.-GODSDIENSTIGEN Het Bestuur verzocht ons, de aan dacht er op te willen vestigen, dat de morgenbeurt gewijzigd is in een avond dienst. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een bril, een drinkensbusje, een auto band met velg, een lorgnet (vermoede lijk goud), een geldbeursje met inhoud, een tuinstoeltje, een zilveren broche, een kinderportemonnaie met inhoud. Aangeloopen oen kleine kip. WAARSCHUWING. De politie alhier verzocht ons het volgende ter algemeene kennis te bren gen: De Commissaris van politie te Apeldoorn deelt mede, dat herhaalde malen bij hem klachten zijn ingekomen omtrent het in gebreke blijven van be taling van op advertentie gekochte kip pen door Jacob Jansen, houder van het „Orpington" te Ugchelen. Dientengevolge wordt in overweging gegeven op der gelijke verzoeken van genoemden Jan sen, zonder voorafgaande bepaling niet in te gaan. DE BRANDWEER OP EXCURSIE. De Vrijwillige Brandweer te Soester- berg, zal Dinsdag 8 September een studiereis naar Amsterdam ondernemen, onder leiding van zijn Commandant den Heer Putman. Een twintigtal heeren nemen deel aan den leerzamen tocht. OPENING VAN HET DANSSEIZOEN. Wij vestigen de aandacht op een advertentie in dit blad, betreffende het geven van dansgelegenheid, in het Sta tions-Koffiehuis alhier, tot opening van het winterseisoen, op Zondag 6 Sept. a.s. Ter afwisseling zullen eenige humo risten optreden. DANSAVOND Op Dinsdag 8 September a.s. zal in Hotel „De Gouden Ploeg"een Dansavond worden gegeven. De toegang is geheel vrij. Aanvang 8 uur. Zie de advertentie in dit blad. KINDERFEEST DER V.V. „SOEST" Dit Kinderfeest gehouden op 31 Aug. j.1. is voor de kinderen een aangename dag geweest. Het weer dat zich 's morgens minder goed liet aanzien werd 's middags beter en 's avonds zelfs zeer mooi. Als om 8.30 v.m. de optocht van de Raadhuisstraat vertrekt is er reeds veel belangstelling, terwijl de Burgemeester, door zijn aanwezigheid voor het Raadhuis blijk geeft van medeleven met dit feest. Bij de rondgang door het dorp vooraf gegaan door Caveleriemuziek uit A'foort, nam de belangstelling steeds toe en werd bij aankomst op het terrein de optocht door een groote menschen menigte op gewacht. De ingang van het terrein deed gezellig aan. De eerepoort, ontworpen door den Heer W. Huurdeman, voldeed in alle opzichten. Op het terrein gekomen werden de kinderen getracteerd, op limonade, krentenbollen en chocolade, door dames die zich daarvoor disponibel gesteld hadden, waarna de kinderspelen aanvin gen de meisjes onder leiding van Mevr. de Ruiter, de jongens onder leiding van den Heer Huurdeman. Dat deze spelen ook de belangstelling der grooten hadden, bleek uit de groote toeloop en tevens uit de luide aanmoe digingen. 's Namiddags bracht de beschermheer der vereeniging, (Jhr. P. P. de Beaufort, Burgemeester van Soest), met Mevrouw en kinderen een bezoek aan het feest terrein, dat-door do vereeniging' op zeer hoogen prijs gesteld werd. Degecostu- meerde voetbalwedstrijd viel zeer in de smaak der toeschouwers. Voor het mast- klimmen waarvoor zich veel liefhebbers hadden opgegeven, waren prachtige prij zen beschikbaar gesteld. Een zilveren horloge geschonken door den WelEd. Heer Bikkers, een reuzen krentenbrood van den Heer Epskamp en andere ge schenken van neringdoenden deden de jongens alle pogingen in het werk stellen een prijs te bemachtigen, om, wanneer dat gelukte, onder gejuich der toeschou wers naar beneden te komen. Na afloop der kinderspelen gaf de Chr. Gymnastiekvereeniging „Simson", een uitvoering begeleid door muziek van het Soester Harmonicacorps „Excelsior", hetgeen een groote toeloop van publiek veroorzaakte die met belangstelling de muziek en het werken van Simson volgde. Als om 8 uur het Soester Fanfarecorps „Patiëntia Vincit Omnia" zijn intrede doet, is dit zeer goed merkbaar aan de controle, het publiek blijft toestroomen, de muziek, verlichting en versiering, houden er een gezellige stemming in, en doen ongemerkt de tijd verstrijken. Ongeveer II uur, schiet de eerste vuurpijl door de lucht, waarna afgewisseld door vuurwerk, mar- mergroepen opgesteld worden, onder leiding van den Heer W. F. v. Riet, hetgeen zeer in den smaak viel. Na afloop van het vuurwerk was het bijna 12 uur en kwam hiermede het einde van het 2e Kinderfeest der V.V. „Soest", hetgeen dank zij de medewerking van de ingezetenen van Soest zoo goed is verloopen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten enkele berichten en ingezonden stukken tot een volgend nummer blijven overstaan. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" U. F. C., waar tegen wij reeds een paar wedstrijden gespeeld hebben op ons terrein onder zeer prettige verstand houding, komt Zondag a.s. ons met drie elftallen bezoeken, ter herinnering aan haar é2njarig bestaan. Voor deze gele genheid heeft Soest gemeend het terrein een eenigzinjj feestelijk aanzien te moe ten geven. Wanneer het weer medewerkt, zijn wij er van overtuigd, dat het een gezellige sportdag zal worden. Door U.F.C. zijn voor deze wedstrijden drie medailles beschikbaar gesteld. Denk er om heeren, dat er minstens 1 in Soest blijft. Op verzoek van de gasten zullen de wedstrijden op de hieronder aange ven tijdstippen plaats hebben: 2.00—3.30 Soest 3—U.F.C. 3. 3.30—5.00 Soest I—U.F.C. 1. 5.00—6.20 Soest 2—U.F.C. 2.

Soester Courant | 1925 | | pagina 2