II liiieaÉiÉ-feÉfai! SOEST Koester Courant voor Soest en «ingeving Jlienws- en Advertentieblad. Verschijat eiken Zaterdag. STRIJKER'S Brandstoffenfiandel Purol geneest en verfraait de Huid Fotografie Atelier Dr. RUPERT Dr. GROEMAN Dertiende Ja. ingang Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk LlPSLAOEi^ er» 11STJES Inc*a»$e©fi*ïngger8, Oepoffcito's HERFSTGEDAOHTEN. Rh@umati@k Sanapirin Ingezonden W. P. i. VENEMA f" H- VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN „MODERN- No. 37 Saterdag 12 Sept. 1925 Adres voor Administratie eti Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER ADVERTENT1EN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker aa GELEGENHEID TOT IIET IIUREN VAN «a UM IN ONZE SAFE-INRICHTING EBBMHi De dagen korten, de nachten lengen, 't wordt ïrisscher, koeler in de lucht 't wordt herfst. Nog staan de boomen in vollen tooi, nog vlekt de heide als een paarse zee overgoten doorstralend zonnelicht. Maar er is een fijne geur, een prikkeling in de atmosfeer, van over rijpe planten en blarener is een fijne nevel, die 's morgens laat over de velden hangt en alles in een zacht contour zet. En als later op den dag de nevel is weggetrokken en alles daar staat in scherpe klaarte, als de hemel zoo diep blauw gespannen staat en de zon de illusie van stralenden zomerdag tracht te doen voortduren, dan komen aan den einder de groote wolkentorens opzetten, rondkoppige witte wollige wolkenmassa's en donkere, laag neerhangende regen gevaarten. Een forsche wind jaagt de wolkenschepen snel voort over de stille heide, de ritselende bosschen, waar de zwiepende boomen de eerste blaren laten vallen. Het is de herfst die komt. En zooals de blanke en ook sombere wolgevaarten aan den horizon verschijnen, komen ook onze gedachten aan den einder van onzen geest opzetten. De zomer is voorbij, met al zijn zoete ge neugten van groen en koesterende zon newarmte aan rimpellooze meren en zachtjes ruischende zee, van zondoor- stoofde stranden en geurige weiden. De herfst stemt tot nadenken. Onze gedachten komen en gaan als blanke witte wolken of sombere regenboden. De blanke ge dachten, dat zijn de vreugdige herinne ringen aan den zomer, die nu heen is. De donkere, dat zijn de trieste vooruit zichten van wintersche kou, regen, duis ternis. Hfe De herfst met zijn ritselende, fluiste- j rende vallende blaren, zijn prachtige tinten in bosch en veld, waar alles in het licht der late zon wordt tot een symphonie van warm bruin goud, met zijn chrysanten, die in hun krulbladen, diepgeel, het zomerzonnelicht gevangen schijnen te hebben, stemt innig melancholisch. Want de natuur gaat sterven. En zij weet het. Zooals de zwaan zich stervensbereid op zijn vleugels verheft en dan hoog in de lucht zijn stervenslied zingt, nog eenmaal daar hoog in den hemel, in de volle glorie staat van zijn smeltelooze vederpracht, zoo tooit natuur zich nog eens met het onzegbare schoone herfst- kleed, voordat de najaarsstormen komen en ruw de bladeren afrukken en voor zich uit jagen. Die stille melancholie van de natuur, waar alles sterven gaat, deelt zich on willekeurig aan den mensch mede, stemt hem stil, tot nadenken. De zomer neemt nu afscheid. Maar het is geen smartelijk afscheid. Want er klinkt een toon in door van blij vertrouwen en goede hoop, die van het vreugdig weerzien, in herboren schoonheid en pracht, met nieuwe levens kracht. Dat maakt het afscheid minder droef. Op dit scheiden volgt een weerzien, later, over luttele maanden, als't weer lente wordt Nu komen de donkere dagen, als wekenlang de zon het aangezicht verbergt achter grijze ondoorgrondelijke wolken. Nu komen de wilde najaarsstormen, die woest kunnen beuken op boomen en huizen en schepen. Nu komt de tijd dat het is, alsof de duisternis het licht over wint. Maar het is slechts schijn. Want achter de wolken staat hoog aan den hemel de zon, die ons weer koesteren zal, zeker, o zeker. Laat de stormen woeden, laat de regen kletteren, Iaat de duisternis in den waan dat zij heerscht. Het licht zal toch overwinnen. Als het voorjaar komt. De natuur gaat slapen en zich rusten tot nieuwen strijd en nieuwe levenstaak voor nieuwe bloei en nieuwe schoonheid. Zeker, nu komen de duistere dagen maar in ons hart zal het licht zijn, als we denken aan de vreugde en de schoon heid van den zomer, die heenging. En als dan na maanden dat licht verflauwt, als de herinnering vervaagt, dan is daar weer het nieuwe licht, de nieuwe lente, de herboren natuur. Kijk, zit er niet een levenslesje in Als we in ons leven menschen ontmoeten, die ons kwaad gezind zijn, die ons ver driet doen, laten we dan denken aan het goede, dat toch in hun ziel aanwezig is, dat alleen maar verduisterd is, door booze gedachten. Als we dat goede beeld, van den werkelijken mensch, eens vast hielden, als we eens beseften, dat ten slotte toch het goede zal zegevieren, als we dan eindelijk geen ander bewustzijn wilden erkennen, dan het goede, kijk, dan zou het kwaad vanzelf verdwijnen. Wij zouden hen, die ons kwalijk be jegenen, vriendelijk tegemoet treden, kwaad met goed vergelden. Dan zou ten slotte het kwaad moeten wijken en ver dwijnen in het niet, zooals de duisternis voor het licht. Dr. F. C. KAMERKRONIEK Een nieuwe kamer, een nieuw kabinet en een nieuwe zittings periode - De laatste toebereid selen - Het eerste wapengekletter - Nog eensMinister Weiter. 't is uit met de rust. Nog enkele dagen, en de nieuwe kamer komt bijeen, tot 'nieuwen arbeid en, laten wij hopen, tot welzijn van ons geheele volk. De oude kamer wordt geliquideerd. Zaterdag a.s., om drie uur n.m., zal de tegenwoordige zitting der Staten-generaal, in een ver- eenigde zitting der beide Kamers door den minister van Binnenlandsche Zaken, in naam der Koningin gesloten worden. Dan komt nog die andere, jaarlijks terug- keerende formaliteit, n.I. de opening der Staten-generaal, op Dinsdag 15 Septem ber, door H.M. de Koningin, waarbij in hoofdzaak, in de troonrede, wordt be kend gemaakt, in welke richting ons regeeringsbeleid in het nieuwe zittings jaar zal gaan. Veel is daaromtrent reeds geschreven en verklaard, meer dan andere jaren, in verband met het feit, dat de verkiezingen en de nieuwe kabinetsvor ming uitspraken van regeeringspersonen in de hand werkten. Al kan men dus niet zoo heel veel nieuws verwachten, toch zal er voor „Prinsjesdag" nog veel belangstelling zijn. Een nieuwe kamer, een nieuw Jtabinet, veel gedane beloften, wel dat zijn dingen, die wel geschikt zijn, om ondanks alles, vol verwachting uit te zien naar den eersten zittingsdag in de nieuwe parlementaire periode. De Tweede Kamer krijgt, nu er niet minder dan zes kamerleden tot minister zijn benoemd, zes nieuwe leden. Minister Colijn zal als kamerlid worden opgevolgd door den heer Chr. v. d. Heuvel, minister Rutgers door den Heer H. A. Leenstra, minister Schokkïng door jhr. dr. J. W.B. Rutgers van Rozenburg, minister de Geer door dr. Joh. Langman, minister Bon- gaerts door den heer P. J. Rutter en minister Kooien door den heer G. W. Kampschoër. Oud-Minister Heemskerk zal in de Tweede Kamer als Voorzitter der A.-R. fractie optreden, in de plaats van minister Rutgers. In de Eerste kamer tenslotte ook nog twee mutaties, daar de heeren ir. Ch. C. Cramer en R. Sten- en Spierpijn. Een genezende en pijn stillende werking verkrijgt men door Buisje 75 cent. (Mijnhardt) huis bedankt hebben als lid der Eerste Kamer, in verband met hun benoeming tot lid van de Tweede Kamer. De heeren P. Danz te Amsterdam en L. M. Hermans te Arnhem zullen de aftredenden in de Eerste Kamer opvolgen. En daarmee is dan eindelijk alles gereed voor den nieuwen politieken strijd. Nauwelijks hebben de ministers op hun zetel plaats genomen, of het lieve leven begint al. De heer Dresselhuys heeft n.I. reeds eenige vragen tot den minister van Oorlog gericht, in verband met het feit, dat het boekwerk, inhoudende de nieuwe oorlogsorganisatie van het leger, welke organisatie tot dusver steeds voor het publiek bekend was, geheim is gesteld, voorzoover men er de legersterkte uit zou kunnen opmaken! De heer Dres selhuys acht dit in strijd met den geest der openbaarheid en met het lidmaatschap van Nederland van den Volkenbond. Waarom is dat noodig, vraagt de heer D. En hij verzoekt daarom den minister, dien maatregel in te trekken, opdat het volk inzicht houde in de organisatie van ons leger, en kan dat niet, laten dan in ieder geval de kamerleden er kennis van kunnen nemen. Want dat acht hij nood zakelijk voor de beoordeeling van het legervraagstuk. Dan is er nog een nieuwe wijziging van de dividend- en tantiemebelasting- wet door den minister ingediend, waar door, ten aanzien van lichamen die ook buiten Nederland aan belastingen onder worpen zijn, dubbele heffing vermeden zal worden. Een wetsontwerp, dat in de betrokken kringen zeker met ingenomen heid zal worden begroet, aangezien de bepalingen van de nieuwvoorgestelde regeling veel gunstiger zijn te achten. Dan is er nog een duidelijker omlij ning van minister Welter's politieke stand punt mogelijk geworden, door bestudee ring van de nota, welke indertijd de gouverncmentssecretaris Weiter als lid van de commissie voor de staatsherzie- ning indiende. Daaruit toch blijkt duidelijk, dat de heer Weiter van meening is, dat de staatkundige afhankelijkheid van lndië diepere oorzaken heeft, dan de wetgever vermag te beheerschen. Eigen volks kracht heeft de staatkuudige organisatie der inheemsche samenleving nooit boven de dessa of dessacomplexen uitgebracht. Dat gemis aan organiseerend vermogen bepaalt naast den staatkundigen, ook den economischen toestand. Vreemde (lees Nederlandsche) elementen hebben de plaatsen ingenomen, die inheemsche volkskracht niet had bezet en thans evenmin zou kunnen bezetten als voor heen. Indië kan in zijn samenleving die vreemde elementen niet missen. Daarom kan volgens den nieuwen minister, een herziening van de staatsinstellingen Indie vele nuttige hervormingen in het bestaande regeeringsstelscl aanbrengen, doch in de gegeven omstandigheden dit stelsel in wezen niet veranderen. POLITICUS. Publicatiën DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap en wegens persoonlijke onmisbaarheid. De Burgemeester van Soest brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat vrijstelling wegens een der hierboven genoemde redenen voor degenen, die voor de lichting van het volgend jaar hebben geloot, in het algemeen moet worden aangevraagd omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop de ingeschrevene zal worden ingelijfd. Ten aanzien van hen, wier inlijving zal plaats hebben binnen driemaanden na ontvangst van de kennisgeving be treffende de toewijzing aan een onder deel van de landmacht of de zeemacht, geschiedt de aanvraag binnen 14 dagen na ontvangst van bedoelde kennisgeving. Ontstaat de reden van vrijstelling eerst na den hierboven aangegeven tijd, dan geschied de aanvraag binnen 14 dagen nadat de reden van vrijstelling is ont staan. Omtrent elk der genoemde redenen van vrijstelling geldt voorts hetgeen aan de aanplakborden is bekend gemaakt. Soest, 5 September 1925. De Burgemeester voornoemd, P. P. DE BEAUFORT. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 1 September 1925 bij Gedeputeerde Staten dezer Provincie is ingekomen* een verzoekschrift van Cornelis Belt, van beroep pensionhouder en landbouwer, wonende te Soest, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van ver koop, in de navolgende localiteitinde localiteit en Huis genaamd Pension Birkhof", van het perceel, kadastraal, bekend gemeente Soest, sectie C, No. 1558, plaatselijk gemerkt 84 en gelegen aan de Birkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen dezer vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, 5 September 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. H. BENSCHOP, L.-Secr. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, maken bekend, dat het verzoek van W. C. Priem te Soest om in het perceel Klaarwaterweg no: 13 bekend in Sectie G no.3161 een werkplaats waarin machinale houtbewerking wordt uitge oefend te mogen oprichten, door hen is verdaagd. Soest, 4 September 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. HEEREN- EN DAMES- KLEERMAKERIJ EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEP. 169 Ruims voorraad Regenjassen Bt*ï*«geirgijke StancS GEBORENAnna Margaretha, d. v. S. Witkamp en G. v. d. Lip Aaltje Gerbrig, d. v. K. Jongbloed en C. M. Vermeer Bartholomeus Marie, z. v. B. M. Wttwaal en L. T. G. H. Baronnesse van der Feltz Hendrik z. v. C. v. Dijk en N. v. Zijtveld Antje, d. v. G. f. v. 't Klooster en C. v. 't Klooster Hester Wil- helmina, d. v. K. J. G. Baron van Hardenbroek en fonkvrouwe A. M. Dedel. ONDERTROUWDK. Kraaijenhof met M. G. Ebing. GETROUWDC. v. d. Berg met R. M. v. Fulpen J. A. Beijer met E. Th. v. Haag. OVERLEDENGeene. KERKSTRAAT 20 - TELEFOON 84 - JULIANASTRAAT 7 - GAS ALS BRANDSTOF. G.n daartoe te komen, staan ons open de volgende wegen: Lj eene eigen gasfabriek en aanleg; 2 gas en distributie leveren door naburige Gemeente; 3. gas betrekken van naburige Ge meente en eigen distributie; 4. concessie aan particulieren. De gewoonte, eene eigen kleine gas fabriek te bouwen, voorheen door kleine gemeenten toegepast, is uit den tijd en dus, niet in aanmerking. Daarenboven kan zeer goed het gas in de eene plaats gefabriceerd worden en door eene pers leiding daar gebracht worden waar men het wenscht te gebruiken. Nu kan men dit inrichten op twee mameren, n.1. de fabriceerende fabriek ook de distributie opdragen, of deze aanzich zelf houden en alleen gas kooBen. In. het eerste geval is de fabriceeren de fabriek een soort concessionaris, in het tweede geval meer een industrieel, die 'een artikel maakt en dit in het grooi verkoopt. Zelf de distributie exploiteeren is het meest gewenschte systeem. Men blijft dan baas in eigen huis. Maar hiervoor is kapitaal noodig, voor het bouwen van een gashouder om de gekochte gas te ontvangen en te bergen, en voor aanleg van een buizennet, zij het voorloopig van beperkten omvang. 0,n hierover te beslissen moet men op cic hoogte zijn van de Soester toe standen zooals het dagelijksch bestuur en de gemeenteraad, die met hunne raadgevers dan de zaak onder de oogen kunnen zien. Een buizennet, goed geconstrueerd is ecHtfer niet zoo goedkoop. Het dient ruim te zijn om technisch le voldoen met het oog op druk en storingen, en daar nu in deze gemeente groote af standen voorkomen, kan niet worden volstaan met nauwe toevoer, die bij eenig verbruik de druk grootendeels zou .wegnemen. Een minimum van 30 tot 40 m.M. wate.druk dient geregeld aanwezig te zijn. Zeker, de gemeente zou een paar grachten in dienst moeten nem^n: J 'ML... icï-et.-h9J,r:cr voor J?si brid-'^nen van gashouders, eventueele aanieg van diensthuizen, opnemen van de meters, klachten enz. en een ambtenaar voor de administratie, tenzij dit op het Raad huis of bij den ontvanger kan worden behandeld, maar tegenover dit alles staat dat elke honderd meter verbruikt gas eenige guldens winst in kas brengt. Het is hier niet de plaats eene be grooting van baten en lasten te geven. De gascommissie en het gemeentebe stuur zullen daar betere gegevens voor hebben. Maar hoe dit zij, als baten en lasten niet in overeenstemming zijn te brengen, dan steke men de hand niet in een wespennest. Men heeft dan ten minste ook geen kans op een deficit. Maar mocht men besluiten tot het doorvoeren der zaak, dan dient er een leider te zijn, die afhankelijk van B. en W. maar overigens een kundig en bo venal eerlijk mensch is. Er gebeurt aan gasbedrijven wel eens iets wat niet be paald door den beugel kan. Een particuliere concessionaris is niet toe te juichen. Deze gaat natuurlijk op winst uit. Het is zijn zaak, zijn brood winning. Een gemeente behoeft dat niet. Ja, het is wel betoogd dat eene ge meente geen winst mag maken op een bedrijf. In hoeverre dit juist is, juridisch of moreel, wil ik niet beoordeelen. Maar een particulier maakt liefst zooveel mogelijk winst en geeft meermalen aan leiding tot oneenigheden, soms tot pro cessen. Sunma summarum vervalt dus 1 en 4 en blijft te beslissen over 2 en 3. Wie daarover de knoop moeten door hakken, zij rijp beraad en wijsheid toe- gewenscht H. v. d. B. Mijnheer de Redacteur! Eenigen tijd geleden las ik in een der dagbladen een bericht van een auto- ongeluk, hetwelk plaats gevonden had nabij een kleine gemeente, dat, naar gemeld werd, veroorzaakt was doordien een hooge heg om een tuin, op een punt waar de wegen elkander kruisten, het uitzicht van den auto-bestuurder belem merd had om het gevaar waarin hij ver keerde, te zien. De omstandigheid waar onder genoemd ongeluk plaats had gevonden gaf aanleiding de aandacht van de bevoegde autoriteiten te dezer plaatse te vragen voor een vrijwel overeen komstige toestand op een verkeersweg in deze gemeente, waar een gelijksoortig gevaar dreigt. Bedoelde verkeersweg is de Verlengde Kolonieweg en wel het gedeelte tusschen de Schoutenkampweg en de Koudehoekstraaf. Behalve dat ge noemde weg op dit gedeelte het smalst is, bevindt zich, uit de Soesterbergsche straat komende, aan den rechterkant om een moestuin een vrij dicht begroeide plm. 1 Vo M. hooge heg, over een lengte van nagenoeg s/.i van den weg; waar deze heg eindigt, ziet men aan den linkerkant een wel niet zoo dichte, maar niet minder hooge heg. Door beide KASSIERS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGRONDSCHE BR AND-INBRAAK. VRIJE KLUIS is. In verband met dezen toestand, rijst de vraag: le. is het geoorloofd langs een publieke verkeersweg een heg te laten groeien tot een hoogte als boven genoemd en 2ewanneer zal het, reeds eenigen tijd geleden, ontworpen plan tot verbreeding van genoemd gedeelte van de Verlengde Kolonieweg, tot uitvoering komen Verbetering is ongetwijfeld ge- wenscht. Ten slotte een andere vraagWanneer zal de tijd komen dat er van gemeente wege bij de ingezetenen kosteloos het vuilnis wordt opgehaald? Het lijkt niet overbodig dat ook aan deze vraag aan dacht worde geschonken. Is het niet in het belang van de hygiëne en ter be vordering van het landelijk schoon in deze gemeente dat dit geschiedde Er is veel wat sommige wegen ontsiert wanneer men al wandelend voorwerpen, die op een vuilnisbelt thuis behooren ziet liggen of de greppels mede gevuld zien. Dat men op die wijze zich van gebroken of niet meer bruikbare voor werpen ontdoet, is niet goed te keuren, maar, waar moet men er mede heen Er zijn dingen die men niet kan ver nietigen. U, Mijnheer de Redacteur, danken^ voor de verleende plaatsruimte. Soest, September 1925. X. KERKDWARSSTRAAT 15 DAGELIJKS GEOPEND BRÜIDSPORTRBTTEN FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN Flaalselijk Nieuws. genoemde vereeniging een wedvlucht gehouden vanai Vilvoorde (België), waarvan de uitslag is als volgt: J. v. d. Brink le, 5e, 7e, 9e, 12e, 13e, 14e, 17e, 18e. H. Pauw 2e, 4e, 10e, 22e, 24e. G. van Dijk 3e, 20e. A. Bast 6e. J. C. de Bree 8e, 19e, 23e, 25e. H. van Sitter 11e, 15e, 21e. W. Roest 16e. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Mestvork, rijwielbelastingplaatje, vul pen, tabakspijp. Aangevlogen een postduif. Aangeloopen twee honden en een kip. wordt het uitzicht op de Koudehoekstraat in die mate belemmerd, dat men van te voren niet kan zien of er uit een der richtingen van de Koudehoekstraat een of ander voertuig nadert, waardoor er gevaar voor een ongeluk niet uitgesloten LOCAAL KljKSTELlTFÖöNNET TE BAARN/SOEST Aanvullingen en wijzigingen in den Gids van het locale Rijkstelefoonnet en in de Naamlijst voor den Telefoondienst. Nieuwe aansluitingen: B 616 Oostveen M. v., Fijne Vleeschwa- ren en Comestibles, Brinkstr. 23, Baarn. S 226 Koets J., Vert. Zaadhandel Tur kenburg, Dir. Begrafenisvereeni- ging, Spoorstraat 24, Soest. B 317 Amstels Cartonnagefabriek van Bantamweg 2 en Tromplaan 17, Baarn. S 225 Vogelsang P. M., Wilhelminastraat 23 Soest. S 227 Magerkordt H. F., Reiziger, van Lenneplaan 10a, Soest. S 218 Buysen C. van, Ingenieur, Linden- laan 4b, Soest. S 202 Avicultura, H. A. Lanclé, van Weedestraat 36, Soest. LAATSTE ZOMERCONCERT De Soester Fanfare zal op Vrijdag 18 September a.s., 's avonds 8 uur, haar laatste Zomerconcert geven in de muziek tent tegenover het raadhuis. Programma 1. Amsterdam Marsch. 2. Dans La Bruyère, Ouverture. 3. Sevilia, Marsche Espagnole. 4. Faust, Fantaisie sur 1' Opera Gounod. Pauze. 5. Le Rocker Fantöme, Ouverture. 6. Les Roses, Valse. 7. Messidor, Ouverture. 8. Musika, Marsch. Mr. C. J. W. LOTEN VAN DOELEN GROTHE f Gistermorgen gewerd ons de treurige mededeeling, dat de meest voortreffelijke ingezetene onzer gemeente, de heer Mr. C. J. W. Loten van Doelen Grothe, het tijdelijke met het eeuwige heeft verwis seld, in den gezegende ouderdom van 74 jaren. Zwaar is deze slag voor zijne weduwe en kinderen zwaar ook voor de gansche gemeente. Ieder, van groot tot klein, kende de sympathieken oud- Burgemeester Grothe. Drie en dertig jaar bekleedde hij het ambt van Burgemeester der Gemeente Soest, tot hij in 1914 geroepen werd tot het eervolle ambt van lid van Ge deputeerde Staten dezer provincie, welk ambt hij tot 1923 heeft mogen bekleeden. In zijn Burgemeestersambt heeft hij zich doen kennen niet alleen als een recht vaardig en rechtschapen man, maar ook als een man, die steeds hulpvaardig zich betoonde voor elk, die zijn hulp maar .inriep. Gememoreerd zij dat onder zijn be wind het tegenwoordige raadhuis tot stand kwam, in welks voorgevel naast den hoofdingang zijn naam staat gebei teld als van den eersten steenlegger. Zijn persoon en werk zal niet licht ver geten worden en daardoor zal zijn na gedachtenis in dankbare herinnering worden gehouden. BRAND. Deze week ontstond brand ten huize van de Heer V. aan de Oude Utr.weg alhier. Door het krachtig optreden van buren bleef het bij een binnenbrandje. De oorzaak is onbekend. NIEUWE UITGAVE Binnenkort verschijnt de nieuwe uit gave van den Post- Telegraaf- en Tele foongids en van het Tariefboekje. Aanvragen te richten aan den Directeur van het Post- en Telegraafkantoor. KIND GERED. Zaterdagmiddag j.I. was de heer Vos, wonende aan de Klein Engendaalweg, bezig met werkzaamheden op 't land toen hij plotseling angstig kindergeschrei hoorde. Zich in de richting daarvan begevende, vondt hij een 3-jarige kleine (dochtertje van den heer v. d. S.) vast gezogen in de modder op 't alléén begaanbare gedeelte van den Klein Engendaalweg. Hoe dankbaar de ouders waren, dat de kleine ongedeerd werd thuisgebracht, Iaat zich denken, want hoe licht had de peuter de beentjes niet kunnen breken. Als 't kalf verdronken isof denk U eens in dat er geen daglicht meer geweest was. Hu UI POSTDUIVEN-VEREENIG1NG „DE ZWALUW". Zondag 6 Sept. j.I. werd door boven- SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" De op het Soest-terrein gespeelden wedstrijden op Zondag j.I. zijn allen door Soest gewonnen met onderstaande uit slagen Soest I—U.F.C. 14—0Soest II U.F.C. II 4—0; Soest III—U.F.C. III2-1. Waardoor de 3 medailles uitgeloofd door U.F.C. in ons bezit kwamen, bene vens een prachtige herinneringsmedaille. Soest I 2e klasse U.P.V.B. Ons le elftal is overgegaan van de 3e naar de 2e klasse der U.P.V.B. en speelt in het komende seizoen tegen de volgende vereenigingenAm. Boijs I, A.V.C. I, Bussum I, D.O.S.V. I, Naarden 1 Soesterberg 1 en Duivenelftal 1. Dat dit spannende wedstrijden zullen worden behoeft verder geen betoog, we verwachten dan ook veel belangstelling. Soest II speelt tegen A.V.C. II, Esvac II, Scherpenzeel II, D.E.S. II, B.V.C. III. Ook in deze afdeeling zal het aan spanning niet ontbreken, flink aanpakken Soest II en je maakt een mooie kans. Soest III wordt voor gewerkt om ook een plaatsje in de competitie te kunnen innemen. Zondag a.s. gaat Soest II naar A'foort tegen D.E.S. II, vertrek per fiets om 11.15 van ons terrein. De leden die moeten spelen zijn alle aangeschreven. KORFBAL CLUBNIEUWS „HELPT ELKANDER". Eerste Lustrum H. E. De serie feestelijkheden waarmee het 5-jarig bestaan van de Soester Korfbal vereniging „Helpt Elkander" wordt ge vierd zal a.s. Zondag geopend worden met Serie-wedstrijden op het terrein aan de Spoorstraat. Aanvang 12 uur. Wie goed korfbal wil zien, verzuime niet te komen kijken, en brenge een parapluie mee. Op 25 September om half negen 's avonds zal voor leden en introducé's een Bal-Masqué worden gegeven in Maison Okhuizen. Daar de ruimte niet groot is en dus slechts een 80 introducé's kunnen worden toegelaten, haaste men zich naar één van de leden of naar Rembrandtlaan 1, om zich op te geven voor een introductie f 1. Daar H.E. een patent heeft op gezellige fuiven, zoo zal dit Bal-Masqué ook wel aan de verwachting voldoen. ZONDAG 12 SEPT. IS AANWEZIG 0

Soester Courant | 1925 | | pagina 1