Heeren Winterjassei Regenjassen MANTELS BROEKEN Soes ter Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. '%M LEGERGOEDEREN La Porte Co DEPOSITO'S Pianoleerares Uitgever G. v. d. BOVKNKAMP Soestdijk. VAN DEN BERG Go. ALLE BANKZAKEN Het licht der waarheid Handelshuis „SOEST" Soesterbergschestraat 15a COLBERT C0STUUMS Soesterbergschestraat 15a Nedeiiandsch Oost-lndië Handelshuis „SOEST" Gabardine Gummi MolorüsSeedirssi Soesterbergschestraat 15a VAN DUK'si MEUBELTRANSPORT 8 Handelshuis „SOEST" Zuiver wollen Heeren-Onderkleeding Soesterbergschestraat 15a ALLE BANKZAKEN Handelshuis „SOEST E. van Meurs, Wollen DAMESVESTEN Soesterbergschestraat 15a Handelshuis „SOEST" Soesterbergschestraat 15a No. 40 Dertiende Ja .irgang Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER Zaterdag 3 Oef. 192S ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. KASSIERS JULIANAPLEIN 5 TELEFOON 163 SOEST ONDERGRONDSCHE BRAND-INBRAAKVRIJE KLUIS Van oorlog en vrede. Door gansch de wereld is een groot- sche strijd gaande, ai eeuwen en eeuwen lang. Dat is de groote strijd tusschen licht en duister, goed en kwaad, waarheid en dwaling. En overal, als het licht der waarheid verschijnt is er rumoer in het kamp der duisternis. Omdat de duister nis het licht niet kan verdragen, omdat de dwaling zich nooit kan vermengen met de waarheid, en omdat de duisternis ten slotte toch overwonnen zal worden door het licht, zooals alle kwaad ten slotte zal moeten wijken voor de macht van het goede. Want het goede berust op een hoogere macht, bestaat krachtens de hoogste autoriteit, terwijl het kwaad slechts bestaat, voor zoover de menschen er in hunne gedachten een plaats voor inruimen. Telkens als een glimp van de waarheid verschijnt, ontstaat er roering en gisting. We hebben het twintig eeuwen geléden gezien, toen het christendom in de wereld kwam. We zagen het, toen de eerste christenpredikers de waarheid ver kondigden. Men poogde de waarheid tegen te houden, te vernietigen, door haar verkondigers te dooden en te ver nietigen. Maar de waarheid bleef en het licht der waarheid scheen helder door de eeuwen heen en nam steeds toe in glans. We zagen het telkens, als een TELEFOON 200. Gevoerde warme Prima donkere stof met steek- en rechte zakken vanaf f 10.- enz. KAMERKRONIEK De Tweede Kamer en onze weermacht - Een nieuwe bezuinigings-commissie Nieuwe wetsontwerpen. Na de officieele opening der Staten Generaal en eenige korte zittingen der kamers, bevinden we ons nu in de dagen van voorbereiding voor de nieu we zittingsperiode van onze wetgevende lichamen. Verschillende belangrijke voor stellen zijn reeds aangekondigd en wan neer meteen de kamer voor goed weer bijeenkomt, kunnen we zeer interessante debatten verwachten. De parlementaire machine draait weer en ook het spel van vraag en antwoord tusschen kamer leden en ministers is weer in vollen gang. Zooals men zich wellicht zal her inneren had het Tweede Kamerlid Dres- selhuis er aanstoot aan genomen, dat de inhoud van het boekwerk, in zake de nieuwe legerorganisatie van het leger geheim werd gehouden. Hij had er bij den minister op aangedrongen, die ge gevens weer openbaar te maken en indien dat niet kon, dan de Kamerleden in de gelegenheid te stellen, er kennis van te nemen, opdat zij zich toch een oordeel zouden kunnen vormen van een en ander. De minister heeft den heer Dresselhuys thans geantwoord, dat het geheim houden van gegevens, die de mobilisatie en de oorlogsdislocatie betreffen, die ook door andere staten niet gepubliceerd worden, niet in strijd is met den geest van openbaarheid, noch met het lidmaatschap van den Volkenbond. Maar de minister wilde den geachten afgevaardigde toch tege moet komen. Daarom wordt ter kennis neming door de leden der Kamer, een viertal exemplaren van het boekwerk „Oorlogsorganisatiën" ter griffie van de Kamer gedeponeerd, onder voorwaarde van geheimhouding vaq den inhoud, oede gedachte, een der^oi^ piegellng^nvanaê waarheidver ko'n^p erd. Dan was er strijd in tumult. Dan scheen het soms, of de duistere machten het wonnen van de goede gedachte, die gepoogd had zich baan te breken. Maar het was slechts schijn. Want weldra trad, uit het gewoel van den strijd, toch de lichtende waarheid als overwinnares te voorschijn. We hebben het thans weer gezien in de ontwikkeling van de ont wapeningsgedachte, welke laatste voor het eerst belichaamd werd in het zooveel besproken Geneefsche Protocol, dat nu juist een jaar geleden, onder geweldig enthousiasme en onder de levendige toejuichingen van bijna de geheele wereld, in een oogenblik van geestelijke ver broedering der volken, werd opgesteld. Een lichtstraal der waarheid brak door de dikke mist van dwalingen, bekrompen nationalistische opvattinkjes en kleingees tig politiek geknoei. Een lichtstraal der waarheid viel door de ramen van het Volkenbondshuis te Genève. Toen kwam de strijd, de aloude strijd van de duister nis tegen het licht. En het protocol, dat „eiken aanvalsoorlog tot een misdaad stempelde", dat een belangrijke stap op den weg naar ontwapening en perma nenten vrede beoogde te zijn, scheen ten onder te gaan. Maar de geest der waarheid leefde! En zie, bij stukjes en beetjes wordt de gedachte, die het pro tocol van Genève bezielde, onder anderen vorm belichaamd. Scheen het aanvanke lijk, dat het ontworpen Fransch-Duitsch- Engelsche garantiepact een stap achteiuit was, een terugkeer tot de oude diplo matie van geheime verdragen en nood lottige overeenkomsten, langzamerhand werden de opvattingen omtrent het pact doorzuurd door den zuurdezem van het Geneefsche protocol. En thans zijn wij zoover gevorderd, datHenry de Jouvenel, de Fransche afgevaardigde ter Volken bondsvergadering kon verklaren, dat het protocol nog steeds leef, omdat niet slechts de Volkcnbondsvergadering de grondgedachten ervan: arbitrage,veilig heid en ontwapening, behouden heeft, doch ook de verschillende verdragen, die op het oogenblik een voorwerp van be spreking uitmaken, geïnspireerd zijn op dezelfde principes en volkomen passen in het kader van een algemeen protocol. En weer heeft de Volkenbondsvergade ring een resolutie aangenomen, waarin nog eens is vastgelegd, dat een aanvals oorlog als een internationale misdaad behoort te worden beschouwd en waarbij verder met voldoening wordt kennis ge nomen van hetgeen door zekere naties is gedaan, ten einde in afzonderlijke ver dragen de protocolgedachte vast te leggen Terecht verklaarde de Jouvenel, dat niet door de ten uitvoerlegging van een enkel deel van het protocl, maar door de over winning van zijn geest heden met de organisatie van den vrede in Europa aangevangen wordt. Al is het protocol niet aanvaard, zijn methodes hebben toch de overwinning behaald over de oude diplomatie. En thans wordt een tweede conferentie voor inkrimping der bewapening voorbereid. Het licht der waarheid begint steeds sterker door te breken. En eenmaal zal het zeker zege vieren. La verité est en marche, et rien ne 1'arrêtera. Dr. F. G. TELEFOON 200. Prachtcollectie Laatste mode HEEREN OVERHEMDEN voorzoover bepaald. niet het tegengestelde is Onder de reeds aangekondigde wets voorstellen, waarvan de nieuwe Tweede Kamervoorzitter, Jhr. Ruys, in de jongste Tweede Kamerziting mededeeling deed, paraisseert ook de nota van wijziging van de Biosceopwet. Daarin wordt in de eerste plaats de nota van wijziging van Sept. 1923 teruggenomen, aangezien het, in het eerste ontwerp [bij amende ment gebrachte stelsel van eenvormige regeting voor personen beneden 18 jaar dient te worden gehandhaafd. Verschil lende kleine wijzigingen worden voor gesteld. Dit wetsontwerp, dat een van de eerste is op de agenda voor de a.s. Tweede Kamerzitting, zal na de lange lijdensgeschiedenis, wel eenig debat uitlokken. En dan komt nog het regeeringsvoor- stel om drie millioen beschikbaar te stellen voor een extra uitkeering aan het Rijkspersoneel. De personeelorgani- saties hebben het bedrag te laag ge vonden, waarna de regeeringsdelegatie zich dezer dagen bereid verklaarde, het vraagstuk omtrent een mogelijke ver hooging van het bedrag nader met de regeering te bespreken. <aJjloevel ofc^jaast Ten slotte dient nog vermeld, dat de leiding der A.R. partij, in verband met het feit, dat ministor Colijn lid van het zittende kabinet is, in andere handen is overgegaan. Als voorzitter van het Centraal Comité, dat het leidende orgaan dezer partij is, is met ingang van Sep-- tember opgetreden mr. J. A. de Wilde. De heer Colijn was wel in het voorjaar op de deputatenvergadering tot voor zitter gekozen, maar art. 27 der statuten der partij schrijft voor, dat in het Cen traal Comité geen leden van een kabinet zitting kunnen hebben. POLITICUS. Amsterdam is de groote tabaksmarkt, wfar jaarlijks voor vele tientallen milli- o^ien guldens tabak wordt verhandeld, er waar behalve Hollanders, honderden Amerikanen en Duitschers hun inkoopen dren. Die vreemdelingen vullen tijdens dt Veilingen de Amsterdamsche hotels. Meer dan 100.000 kisten thee komen per jaar te Amsterdam ter markt. Ook rubber, koffie, kina en zoovele andere voortbrengselen worden hier te lande verhandeld. Oe totale jaarlijksche aanvoer van Ned. j&éjsche waren vertegenwoordigt een v *arde van 200300 millioen guldens, ^loevelen uit groot- en tusschenhandel hierdoor een bestaan Tegenover it dien invoer, staat de uitvoer, vdtifbij textielgoederen en machineriën Yopr. verschillend gebruik de voornaamste phalsen innemen. In 1921 voerde Ned.- hjfdië in voor 62 millioen textielgoederen voor 15 millioen aan werktuigen, voor zoover een en ander van Neder- landschen oorsprong was. Wij mogen gerust zeggen, dat Twente voor een groot deel bestaat door Indië, terwijl het Alg. H.blad in der tijd vermeldde, toen ■iet dit onderwerp behandelde, dat de Maatschappij „de Schelde" bijna alleen •aspor Indië werkt, dat bij „Werkspoor" tie helft der orders voor Indië bestemd is en dat voor „Feyenoord" dit werk een derde der orders vormt 1 Hieruit ziet men hoeveel arbeiders nier hun brood verdienen door te werken -früS tropisch Nederland. Maar ook tal loze Nederlanders vinden in Indië zelf un werkterrein. Die stoomvaartmaat- chappijen, die tabak-, thee-, koffie- en ndere tuinen, de mijnbouwondernemin- Een bespreking gewijd aan Tropisch Nederland. 1. Inleiding. Bij de opening van deze reeks op stellen, waarmee thans een aanvang wordt gemaakt en waarin getracht zal worden vooral bij den niet in Indië geweest zijnden landgenoot belangstelling te wek-, ken voor het Aziatisch deel van Nederland,! wenscht schrijver dez£g--i^ tot de Redaktie van dit blad, die zich met anderen genegen verklaarde' tot dit doel mee te werken. Reeds is in de laatste jaren van andere zijde, n.1. door het „Comité voor Indische Lezingen en Leergangen", dit werk ter hand genomen en wel zooals reeds de naam van dit Comité aangeeft door het „gesproken" woord, maar helaas kan dit gesproken woord slechts tot betrekke lijk weinigen doordringen. Veel verder echter reikt het „geschreven" woord en dit in het bijzonder, wanneer de Pers De geschiedenis van de bezuinigings commissie is thans in een nieuwe phase getreden. Zooals bekend, was aan den voorzitter en leden der Bezuinigings commissie-Rink op hun verzoek eervol ontslag verleend. De commissie-Rink was niets te spreken geweest over de behandeling die zij ais officieele staats commissie, had te verduren gehad. Zij klaagde bij voortduring over tegenwer king der ambtenaren. Maar het gebeurde bij „Waterstaat" deed de deur dicht. Zij ontmoette daar groote tegenwerking, waarom zij zich tot den minister wendde. Zonder resultaat. Intusschen deed de minister aan den ministerraad mededee ling van het resultaat van het onderzoek eener andere commissie, die door den directeur-generaal was benoemd. Toen kreeg de officieele bezuinigingscommis sie-Rink een verzoek van den minister van binnenlandsche zaken, om met die centrale reorganisatie-commissie in over leg te treden. Terwijl de minister van Waterstaat zich voorstelde, om, wanneer de voorbereiding van de reorganisatie van het hooidbestuur van P. en T. be ëindigd zou zijn, de bezuiniginscommissie te antwoorden op hare voorstellen. Deze eigenaardige wijze van behande ling, deed de commissie-Rink besluiten haar ontslag in te dienen. Intusschen is echter een nieuwe bezuinigingscommissie in wording. Reeds is tot voorzitter be noemd de oud-minister van oorlog, lt. generaal Pop, terwijl tot leden zullen worden benoemd de heer F. H. Fentener van Vlissingen (afd. Econ. zaken v./h. Dept. v. Buitenl. zaken), ir. J. A. Kaltf (dir. Ned. Spoorwegen), de hoogleearen L. A. v. Royen en ir. I. P. de Vooys, dr. W. Westerman (dir. R.damsche Bk., den Haag) en mr. L. Ryke (secr.). De opdracht van deze nieuwe bezuinigings commissie zal niet zooals die van de vorige alleen de departementen van algemeen bestuur omvatten, doch het geheele terrein van den staatsdienst. Haar arbeidssfeer is dus nog aanmer kelijk uitgebreid. Het inderdaad te ho pen, dat aan hare wenken en adviezen, die tot daadwerkelijke bezuiniging kun nen leiden, meer aandacht zal worden besteed dan aan die van haar voor gangster, zulks temeer, daar het toch algemeen is de premier Colijn deed dat in zijn nota bij de staatsbegrooting nadrukkelijk uitkomen dat de be grooting wel sluit, doch op een veel te hoog peil. Er ligt voor deze com missie dus nö$»Len uiterst gewichtige taak gereed. J!4 TELEFOON 200 Leder- en Waterproof ItHMHINMMSeHHeCMM* VOOR UW VERHUIZINGEN CONCURREEREXDÉ prijzen STEENHOFSTRAAT 57 - TEL 69 g ö©©9e©«©©®®®®©Q©@®ae©©©©©0o© haar gewaardeerde medewerking verleent Dit is dan ook de reden geweest, dat ondergeteekende, die overigens ook voor genoemd Comité eenige lezingen mocht houden, de hulp der Pers heeft ingeroe pen om de kennis omtrent Indië te ver breiden. Hoezeer Indië de belangstelling van den Hollander waard is, moge duidelijk worden, wanneer wij met enkele voor beelden er op wijzen welk een belang rijke plaats ons tropengebied inneemt in ons geheele bedrijfsleven. In de eerste plaats noemen wij de Indische Stoomvaart. Twee maatschap' pijen, de „Nederland" en de „Rotterdam sche Lloyd" onderhouden te zamen een wekelijksche verbinding tusschen ons land en Java; in Indië zelf onderhoudt de Koninkl. Paketvaart Mij. met een groote vloot de gemeenschap tusschen de eilanden onderling en met Singapore en met Australiëde Java-China-Japan lijn vaart op verschillende Oost-Aziatische havens. Deze vier Stoomvaart-Maatschap pijen bezitten te zamen een vloot van ongeveer 220 schepen 1 Onnoodig te zeggen, dat duizenden Hollanders een werkkring vinden bij deze ondernemin gen onnoodig ook aan te toonen, dat honderdtallen arbeiders werk vinden bij de HoIIandsche werven, waar het grootste deel dezer schepen van stapel liep. Maar niet alleen scheepswerven waren bij deze schepen betrokken; ook de machinefabrieken kregen groote opdrach ten, terwijl verder deze schepen, die voor het meerendeel als het ware varende hotels zijn, van al het noodige voor be woning en uitrusting moesten worden voorzien. Meubels, betimmering, keuken- inrichting m. t., lampen, linnengoed en nog zooveel meer, dat alles moest worden vervaardigd, zoodat tal van bedrijven hiermee gemoeid zijn. De in Holland komende schepen moeten hier lossen en laden, de aange voerde goederen voornamelijk Indi sche land- en tuinbouw voortbrengselen worden in Nederland verhandeld of van hier doorgevoerd naar het buitenland. f.en, de handelshuizen, zij alle te zamen vereischen een leger van geschoolde blanke werkkrachten en gelukkig zijn dit jvoor het grootste deel HoIIandsche man nen. Ook de Staatsdienst heeft zijn dui zendtallen van HoIIandsche werkers ^stuursambtenaren, onderwijspersoneel, ^nQren, ingenieurs, militairen, rechts- Ongeveer' ibu uï "tev uurzcuu peanen wonen daar in ons Indië. Slechts betrekkelijk weinige zijn er, die na ge- danen arbeid daar blijven rusten. Het meerendeel keert naar Holland terug, wel niet alle als rijkaards, maar toch meestal met zoodanig pensioen of met zooveel kapitaal, dat zij onbezorgd hier hun levensavond kunnen doorbrengen. Dat ook de Nederlandsche Staatskas bij dit alles wel vaart, behoeft nauwelijks eenig betoog. Prof. Treub noemde inder tijd als aandeel, dat jaarlijksch door Nederlandsche ingezetenen wordt getrok ken uit Indische ondernemingen, een cijfer van 200 millioen guldens of onge veer een tiende van ons totale inkomen. In den vorm van inkomsten- en dividend belastingen brengt dit bedrag dus heel wat op, terwijl ook de pensioentrekkers hun belastingpenningen moeten offeren. Mij dunkt dat wij door het voorgaande waarbij wij slechts vluchtig enkele zaken bespraken het belang, hetwelk ons tropengebied voor Holland heeft, duidelijk genoeg belichtten. In onze volgende opstellen hopen wij vele der hier genoemde en ook nog TELEFOON 200. Amerikaansche en Engelsche ZWARE SOKKEN 60 Cent Gemolt. Hemden en Broeken. niet vermelde bedrijven en ambten nader te bezien en verder een en ander te bespreken omtrentgeographie, bevolking, levenswijze, huisvesting, kunstambachten enz., ten einde daardoor niet alleen de belangstelling voor onzen Oost te wekken, maar ook waar het kan de kennis dienaangaande te vermeerderen. Hiermee besluiten wij onze „inleiding". W. D. BANKIERS BAARN SOEST BUSSUM CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING Burgerlijke Stand GEBOREN Alberdina, d. v. A. Butselaar en W. Meerveld Freddy, d. v. M. Obdeijn en M. C. van Rijn Hermanus Mattheus, z. v. G. de Ruijgt en P. de Jong Evertje, d. v. K. Lam en M. Voskuil. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Geene. OVERLEDENW. G. Hartman, oud 2 weken, z. v. G. P. Hartman en M. M. van Roomen. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 23 TOT 30 SEPTEMBER 1925. C. v. d. Zee, Rembrandtlaan 15, van Apeldoorn R. Groenestein met gezin, Middel wijkstraat 14, van Amersfoort J. F. Lankester met gezin, Molenstr. 91, van Amersfoort J. Bieker, Kerkpad Z.Z. 47, van Rotterdam D. v. d. Veere met gezin, Laanstr. 8b, van Amsterdam A. G. M. de Groot, Amersf.str. 1, van Haskerland C. Noordhoek, Kampweg 82, van Zeist J. v. Oostveen met gezin, Eigendomweg 14, van Zaandam J. Hoek, Schoutenk.weg 25, van Utrecht J. F. V. Jungman, v. Weedestr. 47a, van Deventer P. J. G. F. L. Melis met gezin, Soesterb.str. lb, van Amster dam J. Braam, Vredehofstr. 12, van van Deil fe Ö."ktarnfef'ffiirgLz'tft, Amersf.str. 102, van Amersfoort M. J. M. de Coo, Steenhofstr. 78, van Utrecht C. A. H. Galesloot, Soesterb.str. 13c, van den Haag J. H. Gerritse, Dalweg 4, van Baarn. VERTREK UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 23 TOT 30 SEPTEMBER 1925. F. W. D. Klijnstra, naar Castricum, Peperstr. 110c W. F. van Verseveld, n. Utrecht, J. P. Coenstr. 100 A. J. W. Zuijderduijn, n. Eindhoven, Boschdijk 183b W. A. Butzelaar met gezin, n. Amersfoort, Soesterweg 37 G. P. Gerretsen, n. Arnhem, Pens. Klarenbeek H. Knol, n. Amsterdam, Doelenstr. 15 A. E. v. d. Aarssen, n. Amsterdam, Moreelschestr. 35 A. P. W. Buijs met gezin, n. Utrecht, Bosboom Toussaint- straat 14 bis a J. C. van Well, n. Hedel, Uithovenschestr. B 97 M. L. Mulders met gezin, n. Apeldoorn, P. Jouhersstraat 5 W. A. C. Weurman, n. Texel, Den Burg. Zeevaartschool A. H. Groene- wold, n. den Haag, Regentesselaan 155 H. J. Stroband, n. den Haag, Beeklaan 419 A. Draaisma, n. Amsterdam, P. Hendrikkade 125 B. G. en J. Leeu- werke, n. Groningen, Damsterdiep G. A. f. Limburg, n. Nederweert, Gesticht „Stokershorst" W. Dolfin, n. Utrecht, Borneostr. 16 bis. Baatseiijk Nieuws. VERDUISTERING Tegen J. W. alhier is proces-verbaal opgemaakt, wegens verduistering van gelden in dienstbetrekking ten nadeele van de wed. H. alhier, gepleegd. JJV TELEFOON 200. dankbaarheid er aan, hoe in 1921 de eerste samenkomst der Vrijzinnig-Gods- dienstigen had plaats gehad en hoe nu reeds de Vereeniging een eigen Kerk gebouw kon inwijden. Nadat de huur van de Rembrandtzaal was opgezegd, was men dakloos, en Spreker bracht dank aan den Burge meester voor het in gebruik geven van het gymnastieklokaal der Openbare School, voor het tijdelijk houden der bijeenkomsten. Voor het tot stand komen van dit gebouw bracht de heer Veenstra namens het Bestuur zijn hartelijken dank aan de financieele commissie en den heer Lekkerkerker voor hunne onvermoeide zorgen, aan Notaris Dammers en de heeren Breure, Kraaijenbrink (de tuin architect), Hornsveld (de aannemer van het gebouw) en bovenal aan den bouw meester, de heer Meurs, voor hunne ontbaatzuchtige en welwillende mede werking. Spreker bood namens het Bestuur den heer Meurs een gouden horloge met inscriptie aan, als herinne ring aan dezen dag, daar zijn diensten niet naar waarde te beloonen waren. Nadat Mej. Hora Adema in een drie tal liederen ons had doen genieten van haar voortreffelijke stem, waarbij wij de innige teere pianissimo's bijzonder be wonderden, sprak Ds. Mackenzie uit Amsterdam de wijdingsrede |uit Met zijn bekend redenaarstalent wees Spr. er op, hoe de Vereeniging thans een eigen kerkgebouw had, waar men het drukke, woelige alledagsleven kan ont vluchten om rust te vinden, rust en kracht voor de ziel. Het doel is met deze kerk echter niet bereikt. Integen deel, het is slechts een middel om NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Billijke cond. - Moderne meth. Spreekuur eiken Zaterd. van 1—2 uur of schriftel, aanm. Publicatiën BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Soest herinneren belanghebbenden aan de in werkingtreding van het Melkbesluit op 7 October 1925. Melkveehouders en Melkver- k o o p e r s zijn daarbij verschillende ver plichtingen opgelegd. Teneinde overtre ding der bepalingen van dat Besluit te voorkomen, is kennisname daarvan ge- wenscht. Een overzicht van dit Besluit ligt ten Raadhuize ter inzage. Soest, 28 September 1925. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, P. P. DE BEAUFORT. De Secretaris, J. BATENBURG. DAMES LAK-) GUMMI GABARDINE FIJNE WOLLEN JUMPERS TOT f4.90 Iets Extra's Iets Extra's INWIJDING VAN HET GEBOUW „RELIGIE EN KUNST". De officieele opening van het nieuwe Vereenigingsgebouw der Vrijzinnig- Godsdienstigen was Donderdagavond 24 Sept. 1.1. een groot succes. De mooie, groote en hooge zaal met gekleurde ramen was meer dan vol. Het podium was smaakvol met planten versierd en het Dameskoor, orgelspel en de welwillende medewerking van de Sopraanzangeres, Mej. Willy Hora Adema uit den Haag, luisterde de in wijding op. In zijn openingsrede heette de Voor zitter, de heer Veenstra, allen hartelijk welkom, waaronder voornamelijk den Burgemeester, Jhr. P. P. dp Beaufort, en de afgevaardigden der''omliggende gemeenten, en herinnerde met groote eensgezind en gezamenlijk te streven naar de volmaaktheid. De kerk moet zijn de vuurtoren, die licht uitstraalt, om de verdoolden den weg te wijzen, de kerk moet zijn de levensredder, het symbool van God op aarde. Na een orgelsolo sprak Ds. Mackenzie heft dankgebed uit, waarna deaanwezi- SpTnufb^Mïge/r."4 UnA Von' rVo"f"r Vermeld dient nog te worden, dat het door het Dameskoor gezongen Iiéd gecomponeerd was door den Directeur van dat koor den heer J. W. Balke en dat wij, vooral gedurende de voortref felijke zang van Mej. liora Adema, de prachtige accoustiek k van het gebouw konden bewonderen. Na afloop van de indrukwekkende inwijding werd in de kleinere neven zaal den genoodigden thee aangeboden. J. S. LUCHTBALLON GEDAALD Dinsdagnamiddag zweefde boven onze gemeente een luchtballon. Tegen den avond was duidelijk merkbaar, dat men naar een geschikt landingsterrein uitkeek. Met eenige moeite slaagden de lucht reizigers er in de ballon over het paleis van Hare Majesteit de Koningin-Moeder te krijgen, waarna zij prachtig kalm land den op het terrein van den heerGroe- neveld. Het bleken te zijn twee heeren, die 's middags te Utrecht waren opgestegen. PROCES-VERBAAL Door de politie is tegen C. v. d. W. afkomstig uit Amsterdam proces-verbaal opgemaakt, ter zake openbare schennis der eerbaarheid. CLINGE DOORENBOS Naar wij vernemen zal vanwege het Departement Soest der Mij. tot Nut van het Algemeen op 2 November a.s. alhier optreden den heer Clinge Doorenbos, de bekende declamator. Wij verwachten, dat de belangstelling zeer groot zal zijn en raden een ieder aan zich tijdig van plaatskaarten te voor zien. BEKROOND Ter gelegenheid van de op Zondag 27 Sept. j.1. in het IJ-paviljoen te Am sterdam gehouden Clubmatch van Bel gische herdershonden (alle variëteiten) behaalde onze dorpsgenoot, de heer J. van Tuil, Parklaan 11 Soest, met zijn (ruwharige) reu in klasse A, honden van 6—18 maanden een eersten prijs, een zilveren medaille. UNIE-COLLECTE 7, 8 en 9 October a.s. zal de jaarlijk sche Unie-Collecte worden gehouden. TELEFOON 200. FANTASIE MANCHESTER BEVERTIEN FLANELLEN SPORTHEMDEN Bonte Hemden met en zonder kraag ONTVREEMD ln den nacht van Dinsdag op Woensdag j.1. is te Soesterberg een damesrijwiel ontvreemd. De politie aldaar heeft de zaak in onderzoek.

Soester Courant | 1925 | | pagina 1