'4 T 8eMM ie lat sis Eiste». liiillsfen P. lil LA PORTE Co. VerkoophuisA.Benning CORRY LUYT D. F. VOIGT Uitgave G. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN ^Boekhandel - Telefoon 139 i iMIlÉdf Meisjes Piano-Leerares SteenhofstnatS - Telefoon. S 45 Bouwcredlet beschikbaar. ST00MWASSCHERIJ EN STR1JKSNRICHTING Ruwe, Schrale Handen geneest men mei PUROL 2e Jaargang No. 42 t Gecontroleerde oplaag te sèmen 6300 exemplaren. Vrijdag 16 October 1926 soEm iwm Redactie-Adres te SoestC. F. Redactie-Adres te Baarn W. RIETVELD. Emraalaan 7. Soestdijk J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: C. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad'' en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel raeer f 0.20 BAARN, Spoorstr. en Laanstr., Tel. 420 SOEST. F. C. Kuijperstr.. Tel. 56 Geef met dit slechte weer Uw be stelling telef. opNo. 56 Deze week opruiming van een partij ge- galv. emmers f 1,08 en f 0,98 Wascbketels, groote maat f 3,28. Aschem- mers f3,08. f2,88, f2,58. f2,28 Zie verder de Emaille-etalage. Wij hebben kristal gas- en lampenglazen springen niet, 15 en 10 cent. Zie bij het koopen van W.C.-papier niet alleen op prijs. Let op de zware rol van de allerbeste kwaliteit, welke wij aanbieden a f 1.50 per 12 rol. Vraagt monster Wij wezen er laatst reeds op, dat een par tijgenoot van Ds. Lingbeek het christelijk on derwijs in den haagschen Gemeenteraad geen goed woord waardig keurde. Het is wel droevig, dat zulke mannen zich opwerpen de Herv. Kerk te verdedigen en te vertegenwoordigen. KRONIEK VAN DE WEEK Hooge politiek. Liever op den beganen grond. Hij houdt z'n sabel scherp. Alle maal snurkerij. Verstande loos. In de misère. Eers( betalenen dan zal ik je helpen. In tie Groene Amsterdammer heeft Braa- kensiek deze week een plaat, welke aangeeft De ufficieele opening van de nieuwe bitig ai., ehen Amsterdam '-n Haarlem te Halfweg vond Zaterdagmiddag plaats. Een kijkje van de nieuwe brug met op den achtergrond het oude kerktorentje. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en gelaat, dan 30-60-90 ct. PUROL BINNENLAND De bioscoopwet. j, Het oorspronkelijke wetsontwerp tot be strijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop werd op 1 Maart 1923 verworpen. De Christelijk-historischeri jfetemden toen tegen met het grootste ge deelte van de linkerzijde. E Het hoofdbezwaar van C. H. werd toen door nu Minister Schokking aangewezen in het ontbreken van het beginsel om aan de gemeentebesturen bevoegdheid te verleenen tot ingrijpen in deze materie. Hoewel uitteraard daartegen groote bezwa ren bestaan, gelet op de verscheidenheid van nzieht bij de besturen van de verschillend^ neenten en als gevolg daarvan de groote .te van onzekerheid van een gelijke uit- ring der keurings-bepalingen, heeft de re- ring thans in het voorgestelde wetsont- jrp het bezwaar de C. H. fractie onder vangen. ■Behoudens goedkeuring van de Kroon, kttnuen gemeenteraden bij gemeentelijke ver ordening bepalen, met inachtneming vail welke voorschriften B. en W. vergunning kunnen geven tot het houden van bioscoop voorstellingen. Voorts stelt het wetsontwerp voor, dat een Centrale Commissie voor het geheele Rijk zal worden benoemd om alle films te keu ren, bijgestaan door plaatselijke commissies van ;toezicht door B. en W. te benoemen. Aan het verlangen van de C. H. partij is dus {wel tegemoet gekomen. Bij de besprekingen in de Kamer kwam de tweeërlei levensrichting wel klaar aan den j^^wooral de S. D. A. P. fulmineerde heftig tegen de rechterzijde. Wat ons echter bevreemdde, waren de be zwaren van C. H. zijde, die nu blijkbaar de centjwle keuring wilden vervangen door ge- nwfibtelijke keuringen. Hoewel het betoog, dat een centrale commissie een haast onmo gelijk werk krijgt te doen, schijnt ons deze centralisatie van overwegend belang voor een rechwaardige uitvoering der wet. Ds. Kersten had wel de gemakkelijkste taak bij deze behandeling. Hij stelde voor de bios copen radicaal te verbieden. Zeker afdoende, maar alleen voor hem, die geen verantwoor- ^^ijkheid voor de regeering kent voor te llen. et zou ons niet verwonderen, als deze afvaardigde straks bij de stemming weer J^bsent bleek en wat lang niet ondenkbaar is, nlde daardoor het wetsontwerp verworpen WOrdt. Wiet resultaat zal dan zijn, dat wij geen Hbtsontwerp krijgen en ons volk onbeschermd bfijft voor de groote gevaren, die vele bios- |||oj>-voorstellingen aankleven. HStraks kan dan ZEw. weer op deze regee- rijbg en vooral op minister Colijn afgeven, ofndat geen maatregelen genomen zijn. ■Zelf treft hem dan de schuld en niet deze Mgeering, die steun verdient in haar echt christelijk streven om het publieke erf te zui- ■ren van de uitwassen der bioscoop-verdwa- Rig en ontkerstening. Ds. Lingbeek (Herv. Ger. Staatsp.) ver wachtte ook al weinig van deze wet en riep op tot steun voor het in stand houden van de Nederd. Herv. Kerk. Wij meenen, dat de broeders en bisters in de Herv. Kerk niet beter kunnen doen, dan zelf daaraan hun krachten te wijden, vooral door steun aan het christelijk onderwijs te geven. een luchtballon, waarin zich in de mand hamberlain, Briand en nog enkele politici bevinden, terwijl aan het ankertouw, een twintig meter lager, Stresemann hangt te bungelen. Als onderschrift zet de teekenaar er dan onder, de uitroep van één der lucht schippers: „Hou je vast, Stresemann!" Nu kun je van zoo'n voorstelling van alles fantaseeren, je kunt zeggen: 't Duidt op hoo ge politiek. Ook: Ze verlaten den beganen grond en daarmede het logische en meest voor de hand liggende, maar je kunt het ook zoo bezien, dat ze Stresemann aan het lijntje hebben en wel 'zoo aan het lijntje, dat hij niet los kan laten. De geallieerden hebber^ Duitschland nu eenmaal te pakken, welk land trotsch is, dat het weer aan de groene tafel mag zitten, maar 't wil ons voorkomen, dat Engeland en Frankrijk te voren nagenoeg hebben vastgesteld, hoever ze zullen gaan, met het toegeven van verschillende dingen, welke Duitschland als tegenprestatie eischt. Zoodoende is die conferentie eigenlijk een loven en bieden tusschen de geallieerden en Duitschland over zaken, waarover beide par tijen het in den grondzaak eens moesten zijn, indien ze in der waarheid den vrede wil len en die bestendigen. Als je nu de verslagen leest, welke de-bla den ons mededeelen, kan je jezelf niet ont trekken aan de gedachte: Men wil van beide zijden nog een achterdeurtje in de verdragen open houden, om er straks toch met de sabel op los te kunnen slaan. Frankrijk en Polen hebben een tractaat gesloten, maar de juiste tekst is niet bekend; Frankrijk en België hebben een tractaat ge sloten, maar de juiste tekst weet men niet nu heeft Duitschland met Rusland een (han- dels)tractaat gesloten, maar ook daar is de juiste tekst niet van bekend. Op de confe rentie moeten de heeren het nu eens zien te worden, over verdragen, die de oude niet te niet doen en niet in strijd komen niet de be woordingen van hun speciaal tractaat. Ze zijn dan nu ook bezig om zulke tractaten op te stellen, die met veel woorden zoo weinig mogelijk zeggen en waarin al hun particuliere belangen worden ontzien. Neen, zoolang de politiek dier heeren met een luchtreis is te vergelijken en ze niet op den beganen grond blijven, kunnen we niet veel vertrouwen in de resultaten daarvan hebben. Diploma M. t. b. d. T. Voor beginnenden en vergevorderden, NIEUWEWEG 113 SOEST Er werd een krans, welke gezonden was door den gewezen keizer Wilhelm, aan den voet van het monument gelegd. President von Hindenburg volgde dit voorbeeld, met ook een krans neer te leggen, met de woor den: „Dit bloed zal niet tevergeefs zijn ge vloeid". Alsnu werd een inspectie gehouden over een compagnie van het gewezen regiment en ging von Hindenburg, huistoe. De andere aanwezigen begaven zich naar de gebouwen, waar vroeger dat regiment lag, om een veld- godsdienst te houden; doch aldaar zou ge neraal Six von Arnim het volgende hebben gezegd ,Ik heb de hooge eer van Z. M. den keizer de opdracht te hebben ontvangen, dit ge- denkteeken te onthullen. Wij denken aan hem in eerbied en onwankelbaren trouw en alsof hij in den geest bij ons is cn wij in/ den geest bij hem. Ik begroet Prins Oscar van Pruisen, den doorluchtigen telg van het keizerlijk huis, de vertegenwoordigers van de rijksweerbaarheid, waarvan wij weten, dat hen nog denzelfden geest van het oude leger bezielt, voorts vertegenwoordigers der auto riteiten, met name den burgemeester van Ko- blenz, de oude garnizoenstad der Augusta- ners. Wanneer wij onze gesneuvelde kameraden in gedachte de hand drukken, zweeft de kracht der traditie voor onze oogen. Deze traditie is een, die ons sterken moet voop heden en toekomst, voor herstel van ons volk eu opbouw van ons vaderland. Hoogste wet moet het voor ons allen zijn onzen plicht te vervullen en trouw te blijven aan den eedj dien wij Zijne Majesteit Wilhelm II hebbeq gezworen. Deze dag is slechts van beteekenis indien hij ons sterkt in arbeid en strijd voor ons vaderland". Hoort zoo'n vent nu eens snurken. En bedenk dan, dat in Locarno, natuurlijk ir> allen ernst, over bevestiging van den vrede gesproken en onderhandeld wordt. Neen, zoolang Wilhelm II, die z'n heele leven met twee aangezichten heeft rondge- loopen, de politiek bederft en in z'n hoog- heidsvvaan zich weer keizer van Diptschland droomt, zal de vrede in ons oude werelddeel zich niet definitief vestigen. Ook al komt men dan in Locarno tot overeenstemming en al hebben we dan een volkenbond, waar van Duitschland ook lid is. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM, GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk PET" Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN BAARN BANKIERS SOEST - BUSSUM In Brand- en Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f 6.per jaar en hooger. De heer Caillaux, de Fransche minister van finantiën, die voor eenige weken naar Amerika toog om aldaar de regeling voor de betaling der schulden te treffen, is onver richter zaken teruggekomen. Rijk, de Ame rikanen, willen wel een regeling overeenko men, volgens welke overeenkomst Frankrijk zal betalen, maar zij wenschen geen over eenkomst, waarbij Frankrijk vrijgesteld wordt van betaling zijner schulden. En dat was eigenlijk het doel van het vereerende bezoek van Caillaux. Leest men nu, waf er zooal over deze zaak in Frankrijk wordt gesproken en geschreven, dan krijgt men den indruk, dat de geclachtengang daar zóó is: „Als we, zoo als nu, heel geen regeling hebben, behoeven we ook niet te betalen, dus laten we de zaak maar blauw-blauw". Er is echter ook nog eenj andere kant aan het geval en wel deze: Frankrijk's begrooting is, door bezetting van het Roergebied, aanschaffing nieuwe lucht vloot, Marokkaansch avontuur enz., danig in de war en het plan van Caillaux is door een milliarden-leenirig, een en ander in even wicht te brengen. Maar om te leenen zullen zij wel weer bij hun vroegere geldschieter Amerika terecht moeten komen en het Wit te Huis heeft in een persconferentie ter kennis van journalisten gebracht, dat de Amerikaansche regeering niet van zins is, het toezicht op het plaatsen van buitenland- sche leeningen in Amerika, t« laten varen. En voorts zal de Amerikaansche regeering het geven van credfet aan 'buiten landers, wier regeering geen orde stelt op hare schulden aan de Ver. S/aten, zoo veel mogelijk tegenwerken. Dit is bedoeld als een waarschuwing aan Frankrijk, om alsnog een regfeling te treffen omtrent betaling en anders zal ook waar schijnlijk Morgan, die al enkele malen dq Fransche valuta heeft gered, zijn steun aan Frankrijk moeten opzeggen. Gz. Om van hetgeen we boven schreven, nog eens weer een frappant staaltje te geven, het volgende. J.l. Zondag werd op het Garnizoenskerkhof te Berlijn een gedenkteeken onthuld, 't welk gewijd was aan de gesneuvelde officieren en manschappen van het Augustaner-regiment. Daarbij waren tegenwoordig von Hinden burg, de rijkspresident, Prins Oscar van Prui sen en vele generaals en andere sabelsleepers van het oude leger. Toen de rijkspresident in z'n uniform van generaal-veldmaarschalk verscheen, werd hij luide toegejuicht. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kefk. Voorm. 10 uur (kerk) Ds. D. J. Idenburg van Amsterdam. Voorm. 10.30 uur (Spoorstr.) Ds. D. P. Brans. Geref. Bond. Voorm. 10 uur (Rembrqndtzaal), Ds. Pop van Nijkerk. Nam. 6 uur Ds. K. J; v. d. Berg, van Amersfoort. Vrijdagavond 7 uur Ds. Roelofsen van Zeist. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. Hoek. (Viering H. Avondmaal). Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 en nam. 6 uur geen dienst. Roomsch Katholieke Kerk Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Vtn. 10 en nam 6 uur Godsdienstoefening. Dinsdag 20 Oct., 's avonds 7 uur Ds. Jon- gcnleen, van Hilversum. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10 uur Dr. A. MankesZerni- cke, van Rotterdam. Ned. Herv. Evang. Ver. De Nieuwerhoek. Hotel Eemland, ingang Korte Brinkweg. Voorin. 10.30 uur Dr. J. F. Berens, van Utrecht. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur (in de Chr. School te Soester berg) Ds. J. A. Radix. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Nam. 6 uur Ds. A. Adriani. Gebouw „Calvijn", Trornplaan. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Woensdag 21 Oct., 's avonds 7.30 uur Ds. Kievit. Bijbellezing. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 tiur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur leesdienst. Nam. 6 uur Ds. Hoogendoorn van Bun schoten. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). jVoorm. 10 uur en nam. 6 uur K. Fernhout van Vreeland. Néd. Luthersch Genootschap voor In- en 1 Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. Voorm. 10.30 uur, zaal Eemstraat 10, Ds. O. D. Bleeker, van Edam. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. A. Klaver, van Hoorn. Doopsgezinde Gemeente. ■rffSêett dienstv - Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligings meeting. Nam. 3.15 uur Openluchtmeeting Oranjeboom, 's Avonds 8 uur Verlossingssa- menkoinst. Woensdagavond 8 uur openb. samenkomst. Donderdagavond 8 uur Heiligingsmeeting. Allen geleid door Kapiteine van Oudheus- den en Luitenante Doek. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur ps. Gunning, 's nam. 6 uur Ds. Gunning. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen. Bouwterreinen en vaste goederen PLAATSELIJK NIEUWS RIJKSTELEFOONDIENST BAARN—SOEST Nieuwe aansluitingen: S 229 P. H. Koppen, Boter- en Kaashandel, Veldweg 3, Soest. B 619 J. Konijn, Cartonnage- en Boekbin dersartikelen, Baarn. B 618 Kortenbout van der Sluis—Dikkers, Eemnesserweg 94, Baarn. S 282 H. J. van Nes, Groenten- en Fruit- hal, Soesterbergschestr. Ie hoek Kou- dehoekstraat, Soest. B 164 Woonhuis Commissaris van Politie. Ferdinand Huycklaan 15, Baarn. S 230 Wed. N. Ruphan—Thijssen, Nieu- werhoekstraat 5, Soest. B 586 A. Smits, Behangerij, Stoffeerderij en Meubelinrichting, Laanstraat 94a, Baarn. Vervallen aansluitingen: B 568 A. Dubois, Behangerij en Stoffeerde rij en Meubelinrichting, Laanstraat 94a, Baarn. B 521 Th. Horsman, Schoolstr. 48, Baarn. S 1 M. P. v. Santen, Rembrandtlaan WZ. 4, Soest. BAZAR CHRISTELIJKE SCHOOL SOES TERBERG Zooals reeds eerder in ons blad is gemeld, zal D.V. in November a.s. te Soesterberg een bazar worden gehouden, ten behoeve van de Christelijke School aldaar. Wij wekken nogmaals alle geestverwan ten op, het welslagen van dezen bazar te willen bevorderen. Het schoolbestuur en het hoofd der school, de heer Hack, zijn gaarne bereid inlichtingen te verstrekken en bijdragen of voorwerpen voor dezen bazar In ontvangst te nemen. Niet alleen in Soesterberg, ook in Soest heeft deze poging, om de positie der school te versterken, groote sympathie gevonden. Naast het comité aldaar heeft zich te Soest een sub-comité gevormd, dat mede wil wer ken tot welslagen der bazar. De dames Jongsma, Kerkpad alhier, hebben gaarne op zich genomen namens het Soes ter comité alle inlichtingen te verstrekken en goederen of bijdragen in ontvangst te nemen. Dank zij het uitnemend onderwijs, heeft de school een goede reputatie en mogen wij ons overtuigd houden, dat de vrienden van het christelijk onderwijs het hunne willen bijdragen om met alle krachten de school te steunen, opdat zij haar taak voor de hei lige beginselen, die zij voorstaat, zonder zorg kan volbrengen. Zij wil zijn en zij is het, ondanks allen tegenstand van hen, die haar gram zijn, een school, die niet alleen goed onderwijs geeft, maar ook in en door het onderwijs de kin deren wil opvoeden tot menschen Gods, tot alle goed werk toegerust. Daartoe is zij een School met den Bijbel, waar het woord Gods in eere is. Wie het wel meent met de toekomst van het Christelijk Nederland, steune deze zaak en late zich door het rumoer van den te genstander niet ontmoedigen. Red. EEN DER GROOTSTE EN MEEST MOD INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. Afdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen bij de po litie. i Lederen damesportemonnaie met inhoud, Armbandhorloge, Portemonnaie met inhoud, Knipmes, 4 Oude schoppen, waaronder twee kleine en twee groote, Damesportemonnaie met inhoud, Zilveren heerenhorloge, Paar dameskousen, Smalle stoffenmantel-ceintuur, Groote ledige geldbeurs. GOED AFGELOOPEN Toen Maandagavond om kwart voor elf de dienstdoende beambte aan de halte Soestdijk de afsluitboomen neer liet, zag hij, dat een paard en wagen kwam aanrijden langs den spoorlijn tegen den binnenstoomenden trein in. Het gelukte den beambte met moei te den trein te dóen stoppen, waardoor een ernstig ongeluk werd voorkomen. Het bleek, dat paard en wagen zich hebben bevonden op den overweg, toen reeds de eene boom was neergelaten. Het paard kwam voor dien boom, draaide rechts om met het omschreven gevolg. Tegen den voerman is procesverbaal opgemaakt. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. EEN MIDDENSTANDS-BELANG Als wij spreken over den middenstand, dan bedoelen wij in het bijzonder onzen winkelstand, den handeldrijvenden en in- dustrieelen middenstand. De laatste enquête in deze gemeente, in verband met de hangende geschillen om trent de winkelsluiting, heeft ons eenigermate doen- zien, welk een belangrijke plaats dit gedeelte van onze inwoners in de gemeen schap van onze plaats inneemt. Gaat het goed of gaat het slecht met de zaken? Een vraag, die veelal beantwoord wordt met de verzuchting: „het gaat niet best". Velen weten echter niet of het goed of1 slecht gaat. Een der voornaamste oorzaken hiervan is wel de ontstentenis in vele zaken van een behoorlijke boekhouding. Een boekhouding die, hoe eenvoudig ook opgesteld, een geregeld beeld geeft van den stand van zaken. Wij weten wel, dat door de goede zorgen van de middenstands-vereênigingen reeds veel verbeterd is, hoewel onze eigen ervaring" heeft geleerd, dat het voeren van een eigen, nog zoo eenvoudige administratie, vaak schipbreuk lijdt op gebrek aan tijd, of wei nige aanleg voor deze werkzaamheden. Wij juichen daarom toe, dat binnenkort Zaterdag werd te Veenendaal feestelijk de nieuwe Burgemeester, de Heer J. J. P. C. van Kuijk geïnstalleerd, bij welke gelegenheid wij den nieuwen burgervader met zijn echtgenoote kiekten tijdens de inhaling in hun nieuwe gemeente. R.K. KERK SOESTDIJK Men verzoekt ons het volgende ter ken nis te brengen van onze lezers: Op den feestdag van Allerheiligen, 1 No vember a.s., zal de nieuwe kerk, toegewijd aan de H. Maria Onb. Ontv., in gebruik wor den genomen. Dag en uur der inwijding zal nog nader worden bekend gemaakt. De plaat sen in de kerk zullen in het laatst der maand December van dit jaar publiek worden ver pacht; voorloopig kunnen de geloovigen, om zich goed in de nieuwe kerk te oriënteeren, zelf een plaats kiezen tegen betaling van 20, 15 en 10 cent per plaats en per keer. De ge loovigen, die wenschen, dat hunne dierbare overledenen op den doodenlijst worden op genomen en op Allerzielen en elke maand worden afgekondigd, worden beleefd ver zocht de namen spoedig bij den pastoor der O. L. Vr. Kerk op te geven; Adres: Wil- helminalaan 6. Verder kan nog worden medegedeeld, dat op Zondag 25 October a.s. aan allen, die hierin belang stellen, gelegenheid zal worden gegeven tot bezichtiging van het nieuwe kerkgebouw, terwijl des middags op denzelf den dag in liet gymnastieklokaal de door het dames-comité vervaardigde borduurwerken enz. mede ter bezichtigeng zullen worden gesteld. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Men verzoekt ons mede te deelen, dat de spreekbeurt van Mevr. Dr. MankesZerni- cke voor de Ver. van Vrijz. Godsdienstigen op Zondag 18 Oct. aanvangt te 10 uur, in plaats van half elf. NEERBOSCH Aan de begunstigers der stichting „Neer bosch" wordt herinnerd, dat mevrouw Brans- Wijtman zeer gaarne, weer vóór 1 December, kousen voor de weezen zal ontvangen. onder zeer deskundige leiding in onze ge meente een advies-bureau zal worden opge richt, aan welk bureau ook alle tot de een voudigste administraties kunnen worden op gedragen. Behalve dit wenschen deze heeren zich evenzeer te belasten met alle boeken-onder- zoek; kortom, alle accountants-werkzaamhe den. Wij vertrouwen, dat deze poging om een uitnemend middenstands-belang te dienen, een gunstig onthaal mag vinden, mede in het belang van onze zakenmenschen zelf. LIEDEREN AVOND MEJ. HORA ADEMA De bijzondere aandacht onzer lezers wen schen wij in te roepen voor dezen kunstavond op Maandag 19 Oct. a.s., die ons inderdaad iets heel buitengewoons belooft te brengen. Omtrent de prestaties dezer zangeres her inneren we aan de zeer gunstige bëoordeelin- gen der beide locale bladën, toen zij bij de opening van het gebouw Religie en Kunst zich in een paar liederen hooren deed. i Eenige persstemmen mogen hier nog vol- gen: Dr. Paul Bekker in de Frankf. Zeutung: Mej. AV. Hora Adema, een opmerkelijk begaafde zangeres, van wie het donker ge- timbreerd orgaan uitmunt door haar klokken- toren-aehtigen, vollen en helderen klank. Vaderland: Mej. Hora Adema heeft in "haar gebenedijd, welluidend, kern-zuiver geluid, in haar hoogst muzikaal sentiment, factoren voor een veelbelovende toekomst. N. Rott. Courant: Stem en muzikaal talent degelijk ontwikkeld. Voordracht doordrongen

Soester Courant | 1925 | | pagina 1