uioniiMra r. hiaii Kleermakerij W. l PUROL CORRY LUYT D. F. VOIGT Uitgave: G. J. SMIT, v. Weedesfraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te BaarnVAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 VerkoophuisA.Benning Piano-Leerares Steenhofstraat5-TelefoonS45 Bouwcrediet beschikbaar. H. J. Sukkel STOOM WA5SCHERIJ EN STRiJMHRICHTING Scheren 4e Jaargang No. 43 Gecontroleerde oplaag te aamen 6300 exemplaren. Vrijdag 23 Ootober 1926 SOESTER, MIHMBMD Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J, DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te Soesterberg: C. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het „Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huis aan huis bezorgd te Baarn, Soest. Soestdijk, Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuursche. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels fl.00. Elke regel meer f 0.20 BAARN, Spoorstr. en Laanstr., Tel. 420 SOEST. F. C. Kuijperstr.. Tel. 56 Bedkruiken, Kachelhaakjes, Kolenkitten, gegalv. Emmers, T eilen, Waschketels, Vuilnisemmers, Kachelplaten, Petr. Kachels. Al deze artikelen tegen zeer voordeelige prijzen. Zie de RESTANTEN-EMAILLE in de Etalage. gestelde uitgave van 3 millioen, was de mi nister niet bereid toe te zeggen. Het is te verstaan, dat deze houding der regeering de democratische gemoederen in beweging bracht en een aantal moties van de heeren Ter Laan, De Visser en Mr. Mar- chant beoogden om strijd de salarissen van het overheidspersoneel terug te brengen op het peil van 1920. In de -verdediging dezer moties moesten de heeren wel tegen elkaar opbieden. Wie het meeste vraagt, krijgt allicht de gunst fan de ambtenaren-kiezers. De heer Marchant heeft het bij deze be spreking in grofheid gewonnen van den communist. Deze laatste noemde den mi nister de grootste opruier in ons land, waar om Z.Exe. smakelijk lachte. De heer Mar- Nu de kruiser „Java" op reis naar Oost-Indië is gegaan, is men druk in de weer om het zusterschip „Sumatra" te voltooien. Wij kiekten dit oorlogsschip tijdens het proef draaien der groote mdchinnes. BINNENLAND De Bioscoopwet. Het Rijkspersoneel. Mr. Mar chant als ridder van de droeve figuur. Toen wij in 't vorig nummer onze be zorgdheid uitspraken over de beslissing in- - dt hin«coopweV hebben-wij srist te- veel gezegd, al is de eindstemming nog zeer gun stig uitgevallen. De belangstelling voor dit wetsontwerp bij de heeren Kamerleden was wel bijzonder groot. Aan de eindstemming op vorige Vrij dag namen 98 van de 100 Kamerleden deel. Het wetsontwerp is met 57 tegen 41 stem men aangenomen. De geheele linkerzijde en de heer Arts (R.K. Volkspartij) stemden te gen. Van harte feliciteeren wij onze regee ring met dit succes. Minister Jhr. de Geer heeft op zijn beken de uitnemende wijze de wet verdedigd en de hechte eensgezindheid der rechtsche par tijen is wel goed aan den dag gekomen. De toeleg van links was wel duidelijk. Geen poging is nagelaten om verdeeldheid te brengen in de rechtsche gelederen. Zelfs de heeren Kersten en Lingbeek, die weinig van deze wet verwachten, hebben er hun stem aan gegeven. Dit geeft moed voor de toe komst, misschien gaan de heeren inzien, dat het positief ingrijpen der regeering van groo- ter beteekenis is, dan een breed gebaar zon der mogelijkheid van vervulling. Een werkelijke christelijke staatkunde moet met beide voeten op den bodem der wer kelijkheid staan en het bereikbare niet ver achten, noch opofferen voor het onuitvoer bare en dies ongewenschte voorstel van een algeheel verbod. Een amendement van Dr. de Visser heeft behalve de voorgestelde centrale keuring der films, een nakeuring door de gemeentebe sturen mogelijk gemaakt. De minister stond tegenover dit beginsel niet afwijzend, als slechts de centrale keuring onaangetast bleef. Zoo zijn beide stroomingen in één bed ding geleid. Dinsdag heeft de heer J. ter Laan zijn in terpellatie gehouden over de door de regee- ring gevolgde salaris-politiek. Als bekend, was er sprake van, dat aan het rijkspersoneel over 1925 zoo mogelijk een uitkeering ineens zou worden verleend. Daar naar kwam nu de heer ter Laan onderzoek doen. Het spreekt vanzelf, dat voor dit onderzoek meer belangstelling was, dan alleen van de zijde van den interpellant. Van rose tot rood kwamen de democraten in het geweer, als wij van geweer mogen spreken bij deze collectie ontwapenaars. Had de heer Ter Laan allereerst de lei ding der interpellatie en ook van het debat, de communist Lou de Visser schreeuwde weldra veel harder en moest in het eind, het is haast ongeloofelijk, de eer van den grootsten mond laten aan Mr. Marchant. In de Centrale commissie voor georgani seerd overleg met het rijkspersoneel, had de minister toegezegd een regeling te zullen treffen, indien blijken mocht, dat de toege paste kortingen op de salarissen der ambte naren grooter bezuiniging zouden opleveren, dan waarop bij de begrooting was gerekend Uit het antwoord van den minister bleek, dat de totale kortingen beneden het geraam de bedrag van 23 millioen waren gebleven (zij brachten op 22.700.00) en derhalve van een algemeene terugbetaling niets kon ko men. De minister erkende echter, dat in de loon regeling eenige onbillijkheden waren geslo pen, die Z. Exc. bereid was weg te nemen en waarvoor een bedrag van 3 millioen op de begrooting is geplaatst. De heer Colijn hield voet bij stuk. Wat mogelijk is zal worden gedaan en wat bil lijk is. Maar beduidend meer dan de voor- Ruwe en Schrale Huid DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apoth. eo Drogisten Pharm. Fabriek A. Mijnhard* -Zeis» chant wist in zijn grofheid niet anders te döên, "ais den minister persoonlijk tè belèe- digen. Op een vraag van Mr. Dresselhuijs aan den minister omtrent de handhaving van de bestaande salarissen, vloog Mr. Marchant op en schreeuwde, dat hij om een belofte van dezen minister niets, hoegenaamd niets gaf. De heer Colijn liet zich dit niet welgeval len. In grooten toorn heeft Z.Exc. Mr. Mar chant deze beleediging verweten en hem ge sommeerd haar terug te nemen. Het mocht niet baten. Mr. Marchant draai de er wat om heen, heeft zelf getracht met een beroep op de intrekking van art. 40 van het bezoldigingsbesluit zijn beleediging een schijn van recht te geven. Met voldoening mogen wij constateeren, dat dit optreden van Mr. Marchant, behalve dan in het roode kamp, overal scherp wordt gelaakt. Schande voor Mr. Marchant en niet minder voor ons parlement. Alle voorgestelde moties werden met groo te meerderheid verworpen, zoodat de zaak blijft als door den minister voorgesteld. Diploma M. t. b. d. T. Voor beginnende!) en vergevorderden. NIEUWEWEG 113 SOEST KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorin. 10 uur (kerk) Ds. D. P. Brans. Nam. 2.30 uur (Hees) Ds. D. P. Brans. 's Avonds 7 uur (Spoorstraat) Ds. A. Adriani,van Baarn, wegens verhindering van Ds. N. v. Schouwenburg, van Amsterdam. Geref. Bond. Voorin. 10 uur geen dienst. Nam. 6 uur Ds. Gunning van De Vuursche. Donderdag 29 Oct., 's avonds 7 uur Ds. Kievit, van Baarn. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. B. Wielenga, van Am sterdam. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Dr. 0. Wielenga. Roomsch Katholieke Kerk Voorm. 7 en"^ uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. Ooster- hoek, van Apeldoorn. Woensdag 28 Oct., 's avonds 7.30 uur, Ds. Salomóns, van Amersfoort. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10 uur Ds. J. L. Faber van Zutphen. Ned. Herv. Evang. Ver. De Nieuwerhoek, Hotel Eemland, ingang Korte Brinkweg. Voorm. 10.30 uur Ds. E. B. Couvée, van Utrecht. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk F" Eerste Soester Etectrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTIKELEN Nam. 6 uur (in de Chr. School te Soester berg) de Eerw. Heer Dj. A. G. v. d. Heide, van Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Gebouw „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Woensdag 28 Oct, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. Kievit, vervolgcursus over den Antichrist. Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur leesdienst. Nam. 6 uur Ds. Hoogendoorn van Bun schoten. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 0 uur Ds. J. G. Meijnen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, af deeling Baarn. Geen dienst. Protestanten Bond. Voorm. 10.30 uur Ds. K. J. Sparnaay, van Amsterdam. (Doop) Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligings meeting. Nam. 3.15 uur Openluchtmeeting Oranjeboom, 's Avonds 8 uur Verlossingssa menkomst. Woensdagavond 8 uur openb. samenkomst. Donderdagavond 8 uur Heiligingsmeeting. Allen geleid door Kapiteine van Oudheus- den en Luitenante Doek. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9.30 uur Ds. Gunning, 's nam. 6 uur geen dienst. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Bernardus Hendrikus, z. v. A. Kaats en H. v. Velzen. Cornelia, d. v. M. Ravenhorst en E. Ravenhorst. Barbara Maria, d. v. W. Hil- horst en J. H. Kok. Maria Elisabeth, Con- stantia, d. v. J. Veldhuizen en S. Bijlsma. Willetnpje Adriana, d. v. A. 't Lam en G. Jansen. GETROUWD: Th. v. d. Tweel met N. van Hamersveld. GEVESTIGD: J. W. D. Dobbinga, Beetzlaan 89, van Amsterdam. D. Mussche met gezin, Nieu- weg 115, van Amsterdam. J. H. van Bar- neveld met gezin, Soesterb.straat Sa, van Rotterdam. B. A. Óvergoor met gezin, Veen- huizerstraaat 64, van Blaricum. J. Braakhuis, Vredehofstr. 2, van Alkmaar. D. J. v. Eijs, Soesterb.str. 13d, van Amersfoort. C. v. d. Meijden, L. Brinkweg 39, van Zaltbommi^. M. C. P. Kruse met gezin, K. Bergstraat 6, van Utrecht. H. W. Mulder met gezin, v. Lenneplaan 11, van Amsterdam. C. Krol met gezin, H. Blaakweg 2a, van Amsterdam. P. van Ek, Kerkpad N.Z. 41, van Wijchen. A. A. Bramer, Amersf.str. 18, van Vriezenveen. VERTROKKEN: A. R. Rozendaal, naar Utrecht, Merelstr. 7bis. R. Kreuer, naar Utrecht, B- Reigerstr. 54bis. K. J. G. Baron van Hardenbroek, naar Bennebroek, Rijksstraatweg. F. J. H. Hof man met gezin, naar Langestr. 80, Hilversum. B. J. Top, naar Baarn, Dennenlaan 5. G. Schimmel, naar Hilversum, Graaf Florislaan 42. J. Ravesloot, naar Schalkwijk, p.a. R. Overgoor, Ba 12. C. G. Holty—de Water, naar Zeist (Den Dolder), W. A. Hoeve. J. H. Rupert, naar Amersfoort, Pens. „St. Louis". A. den Boer, naar Strijen, Oudendijk. J. H. Dupont, naar Hilversum, Boschdrift 38. P. Bonsema met gezin, naar 's-Graven- hage, Schlegelstr. 54. M. A. Thijsseling, naar Baarn, Koningstr. 7. J. J. Thomassen, naar Arnhem, St. Antonielaan 139. M. H. de Baat, naar Amsterdam, Transvaalstr. 40III. Wed. R. DamenKieboom, naar Nederhorst den Berg. P. Frölich met gezin, naar Amersfoort, Smnatrastr. 24. J. de Jong, naar Leeuwarden, Zuiderstr. 4. D. v. d. Akker met gezin, naar Baarn, L. Vuursche, Koudelaan. Makelaar - Taxateur Bij het station Soestdijk Verzekeringen Brand. Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen PLAATSELIJK NIEUWS GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Vrijdag 30 October 1925, des nam. ten 2 ure, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling der aotulen van de vo rige vergadering. 2.Aanbieding van een ontwerp-overeen komst van gaslevering aan Soesterberg door de gemeente Zeist. 3., Aanbieding van een ontwerp-overeen- komst, aan te gaan met de N.V. Nederl. Thermochemische fabrieken te Amsterdam, inzake vernietiging van door den Vleeschkeu- ringsdienst afgekeurde dieren, etc. 4. Aanbieding van een verordening, rege lende de vergoeding door buitengemeenten te betalen voor hulpverleening bij brand. 5.. Adres van den heer C. F. van Eijndt- hovén, verzoekende eervol ontslag als onder wijzer bij het openbaar lager onderwijs. 6. Behandeling van het voorstel van het raao&lid Besselsen tot instelling van een op haal- en stortingsdienst voor belastingen, met pra^-advies van B. en W. 7. Adres van bewoners in het Vosseveld, verzoekende straatverlichting. 8.| Aanvrage B. en W. te machtigen pen sioen-grondslagen van personeel in dienst der gemeente vast te stellen en te wijzigen, voorzoovei' deze vaststelling en wijziging dooi; den Raad zou moeten geschieden. 9. Antwoord van B. en W. op het gespro kene door den heer Foeken inzake de ge meenterekening 1924. 10. Behandeling van eenige reclames schoolgelden. 11. Verzoek van den heer Jhr. P. P. de Reaufort om eervol ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand. 12', Afscheid van den heer Jhr. P. P. de Beaufort als Burgemeester, in verband me,t dienst benoeming tot Burgemeester der ge meenten Driebergen en Rijsenburg. 4 GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent onderstaande gevonden voorwer- zijn inlichtingen te bekomen bij de politie. IJzeren gewicht, Beitel, Lorgnet, R.K. kerkboekje, Rozenkrans; Sigarenpijpje, Paar lange dameshandschoenen, Kinderportemon- naie, Paar nieuwe kinderkousen, Damespor- temonnaie met inhoud en een Zilveren da meshorloge. Aangeloopen een soort herdershond en een jengel zwarte Poes. Aangevlogen een postduif. WAARSCHUWING DJ Burgemeester van Castricum waar- in relatie te treden oj te koo- KJtn auto zoiidicizcude koop lied! i, die stoffen en linnengoed tegen zeer goefhroopen prijs aan den man trachten te brengen en niet de maat leveren, Welke ver kocht is. Een der personen heeeft een don ker /uiterlijk en spreekt gebroken Hollandsch, de tweede, een gezet blond persoon, spreekt goeci Hollandsch en treedt op als chauffeur, de derde persoon blijft als regel in de auto, spreekt, naar mededeeling der anderen, al leen Duitsch. Zij trachten de indeeling van de woningen goed op te nemen en te weten te komen, of geld aanwezig is. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk MAATWERK - REPARATIE-INRICHTING Groote sorteering stalen voor Heeren- en Dames- costuucns, Mantels, Regenjassen enz. op aan vrage verkrijgbaar. Prima afwerking Prachtige Coupe. LIEDERENAVOND In het gebouw „Religie en Kunst", was Maandagavond een liederavond georganiseerd door Mej. Willy Hora Adema van Den Haag, met begeleiding van den Heer W. Kuiper van Den Haag (piano). De door deze dame gezongen liederen, waaronder er waren van Cath. van Rennes, H, v. Tusschenbroek, Kor Kuiler e.a., vielen blijkens het applaus goed in den smaak van het talrijke publiek. De liederen werden met veel gevoel voorgedra gen, waarvan we bijzonderlijk willen ver melden Weelde, Mijn Kerelke, Am Sonn- tagmorgen, Der Jager. Tot slot werden nog een 6-liederen gezongen, waarvan wij noe men als het meest te imponeeren Heimat, Das Irdische Leben en Scheiden und Mei den. Daarmede is niet gezegd, dat de an deren minder waren, maar de genoemde maakten o.i. de schoonsten van allen uit. Ook de pianist gaf verdienstelijke begeleidingsmu- ziek te hooren. Na de pauze, die ruim een half uur in be slag nam, kregen we vioolspel van den heer Blok en aan den vleugel mevr. M. van Tuil, beiden van hier. Uitgevoerd werden „Spaan- sche dans" van GranadosKreisler en „Ron do" van Mozart—Kreisler. Dit spel was schitterend en vooral het tweede stuk bracht ,de aanwezigen zoo in vervoering, dat niet kon nagelaten worden eén toegift te geven, waaraan welwillend voldaan werd. Zoowel Mej. Hora Adema als Mevr. van Tuil hadden bloemen in ontvangst te ne men. Het was een avond van waar kunst genot. VRIJWILLIGE BRANDWEER SOEST Een oefening zal worden gehouden op Woensdag 28 Oct. 1925, des namiddags te 8 uur. Plaats van samenkomst: de centrale bergplaats. ARBEIDSBEURS Tot en met heden werden ingeschreven 68 vverkeloozen, verdeeld als volgt: 7 Metselaars, 7 Timmerlieden, 4 Opper lieden, 2 Schilders, 14 Grondarbeiders, 21 Losse arbeiders, 5 Landarbeiders, 1 Kantoor bediende, 2 Incasseerders, 2 Slagers, 1 Fa brieksarbeider en 2 Electriciens. ONTSLAG-AANVRAGE Naar wij vernemen heeft de héér Hack, hoofd der Chr. School te Soesterberg, tegen 1 Febr. a.s. ontslag gevraagd, in verband met zijn benoeming als hoofd eener chr. school te Utrecht. PROCESVERBAAL Door den ambtenaar der dir. belastingen te Soesterberg is procesverbaal opgemaakt tegen den winkelier v. A. en den caféhouder J. J., terzake overtreding der tabakswet. AANRIJDING Dezer dagen had te Soesterberg een aan rijding plaats tusschen een vierwielig motor rijtuig en een wielrijder, hetgeen nogal goed afliep. Zekere T. van hier kwam,! zonder licht uit een zandweg de Amersf.str. oprijden en werd toen aangereden door een juist passee- rende auto, met gevolg, dat hij van het rij wiel werd geslingerd. Het rijwiel werd totaal vernield, terwijl de bestuurder met inwendige kneuzingen naar zijn woning werd vervoerd. Procesverbaal is opgemaakt. Den bestuur der van de auto treft niet de minste schuld. SOEST EN GED. STATEN Dinsdagmiddag heeft het college van Ge- dep. Staten een beroep behandeld, ingesteld door het R.K. kerkbestuur van de parochie van de H.H. Apost. Petrus en Paulus alhier tegen besluiten van den Raad dier gejmeente nopens de vaststelling der vergoedingen in gevolge de L.O.-wet 1920 voor de scholen van genoemd Kerkbestuur over 1925. De gemeenteraad had aangenomen, dat het terrein rondom de openbare lagere school aan de Beetzlaan niet te beschouwen was als een terrein bestemd voor lichamelijke oefeningen en voor het onderhoud ervan uit de onderwijspost geen gelden uitgetrokken. Het onmiddellijk gevolg was, dat de bijzon dere scholen met beroep op de kosten voor het-openbaar onderwijs geen overeenkom stige vergoeding konden erlangen voor een soortgelijk doel. Hun vergoedingen waren dus met een bepaald bedrag verlaagd. Het beroep werd toegelicht door pastoor Vossenaar, die even omstandig als breedvoe rig uiteenzette, dat de speelplaats zeer goed gebruikt kon worden voor lichamelijke oefe ning, terwijl hij in ieder geval betoogde, dat zij opmisbaar is voor den goeden gang van her öii8efwlfs*al» zijfidé' "nuttig 'eiTnoodzake lijk: le voor het verfrisschen van leeraren en leerlingen; 2e voor het ventileeren dei- lokalen; 3e als toegang en uitgang voor het schoolgebouw. De kosten moesten dus ingevolge art. 55a als kosten voor het onderwijs bestemd be schouwd worden. Spreker vroeg zich af, wat er van de pacificatie terecht kwam, wanneer de wet anders uitgelegd werd. De heer Endendijk lichtte nog een ander punt toe namens het schoolbestuur en be toogde, dat B. en W. van Soest met hun nauwkeurige napluizerij van de berekeningen altijd dingen wisten te vinden, waarvan het bijzonder onderwijks de dupe werd. EEN OER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. CLINGE DOORENBOS De avonden, door de Mij. tot nut van 't algemeen georganiseerd, mogen, zooals al gemeen bekend, zich steeds in groote be langstelling verheugen. Het vele, goede, waarbij het nuttige en het aangename steeds afwisselend optreden, zijn dan ook ongetwijfeld oorzaak, van de goede reputatie, die de afd. Soest geniet. Met vreugde kunnen wij thans mededee- Ien, dat wederom een zeer populaire avond in voorbereiding is, welke is bepaald op Maandag 2 Nov. a.s. in het gebouw Religie en Kunst. De heer Clinge Doorenbos, bij velen in den lande bekend onder den naam De Canter, als gevolg van de in den handel zijnde en zoo zeer gewilde liedjes, zal alsdan aan avond geven van schalksche humor, fijne geest, stille ontroering, van ondeugend en geest driftig. aandoen. Gaarne wenschen we hierbij een plaatsje' in te ruimen voor datgene, wat door den dichter-schrijver en levenslied-zanger Max I Blokzijl over Clinge Doorenbos werd neerge schreven. Door de huidverzachtende en huid- versterkende eigenschappen van Pu- rol kan men het stukgaan en na- schrijnen voorkomen, als men vóór het inzeepen zich telkens inwrijft met een weinig 30-60-90 ct. PUROL De grootste stationaire baggermolen ter wereld kwam dezer dagen gereed. Zij ligt bij de N.V. Verschure Co's scheepswerf en machinefabriek te Amsterdam en is gebouwd voor Engelsche rekening. Het gevaarte zal vermoedelijk reeds aan het einde der volgen de week te Southampton in gebruik worden gesteld bij den aanleg van de nieuwe haven voor de groote mailschepen aldaar. Het standpunt van het gemeentebestuur werd toegelicht door Mr. Raedt, chef van de afd. Onderwijs, die uiteenzette, dat het terrein rondom de school Beetzlaan feite lijk geen speelplaats is, maar eenvoudig een terrein, waarop bij eventueele noodzaak het schoolgebouw kan worden uitgebreid. Ook dient het niet voor lichamelijke oefeningen. Spr. beriep zich nog op een Kon. besluit met een soortgelijke beslissing. Voorts be toogde hij, dat de heer Endendijk zich ver giste, wat betreft diens wensch tot een groo- tere vergoeding. Nadat beide partijen gerepliceerd hadden, werd medegedeeld, dat de uitspraak van Ge- dep. Staten later zal volgen. KIPPENDIEFSTAL Door de politie is B. E. van hier gear resteerd als verdacht van kippendiefstal. Ver schillende gestolen kippen zijn reeds opge spoord. E. is ter beschikking der Justitie gesteld. WIJKVERPLEGING SOESTERBERG Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: Aan de leden dfer Ver. „Wijkverpleging Soesterberg" wordt hierbij nog eens mede gedeeld, dat alle verplegings-artikelen gratis en voor niet-Ieden tegen een kleine vergoe ding verkrijgbaar zijn. Eenvoudig en echt is het levenslied; Wie*'t zingen wil, begrijpt het niet; Wie 't uit wil galmen voelt het niet; Maar wie 't zeggen wil, van hart tot hart, Met zijn echte vreugd, zijn diepe smart, Die make van kunst-conventie zich los En zinge als Clinge Doorenbos. Soest wacht een avond van hoog kunst genot, van stille ontroering, van uitbundig gelach. Voor bijzonderheden zie men de adverten tie in dit nummer. TENTOONSTELLING Dezer dagen werd in het Lyceum te Baarn een tentoonstelling van moderne schilde rijen (neo impressionistische kunst) geopend, dewelke is samengesteld uit twee bekende verzamelingen en waaronder ook prachtige exemplaren voorkomen, afkomstig uit onze gemeente. Deze zeer bezienswaardige tentoonstelling, die werken btvat van Jan Sluijters, Leo Ge stel, A. J. G. Colnot, Mathieu Wiegman, Piet van Wijngaardt, C. J. Maks en Toon Kelder is dagelijks van 912 en van 14 uur en Zondags van 24 uur, geopend en kosteloos toegankelijk. BUSSENPECH De heer Leguit was in de laatste dagen met den door den onderhouden autobusdienst

Soester Courant | 1925 | | pagina 1