Behandelen alle Band en Elfecienzaheo. Kleermakerij uioflingbureau r. mi LA PORTE &Co. TH. B. SUKKEL, SOESTDIJK UitgaveG. J. SMIT, v. Weedestraat 35, Soestdijk - Telefoon 181 Bureau te Baarn: VAN DE VEN's Boekhandel - Telefoon 139 VerkoophuisA.Benning D„ F. VOIGT BANKIERS BAARN - SOEST - BUSSUM H. J. Sukkel MIJNHARDT'S Salmiak-Tabletten Hoeststillend Slijmoplossend Steenhofstraat5 -Telefoon S 45 Bouwcrediet beschikbaar. ST00MWASSCHERIJ EN STRIJKINRICHTING :i n i WINTERAVOND-LESSEN 4e Jaargang No. 45 Gecontroleerde oplaag te samen 6300 exemplaren. Vrijdag 6 November 1925 soEmniHwm Redactie-Adres te Soest: C. F. W. RIETVELD, Emmalaan 7, Soestdijk Redactie-Adres te Baarn: J. DIJXHOORN, Veldheimweg 48 Adres te SoesterbergC. J. VAN DAM, Rademakerstraat 15. De Christelijke bladen het ..Soester Nieuwsblad" en „De Baarnsche Koerier" worden steeds gratis huls aan huis bezorgd te Baarn, Soest, Soestdijk. Soester berg, Soestduinen en Lage en Hooge Vuurscbe. Advertenties voor elk der bladen van 1-5 regels f 1.00. Elke regel meet f 0.20 BAARN, Spoorstr. en Laanstr., Tel. 420 SOEST, F. C. Kuijperstr., Tel. 56 Reeds ontvingen wij groete zen dingen nieuwe artikelen voor dea.s. ST. NICOLAAS en KERSTDAGEN. Veel moois in Speelgoed maar ook in Luxe Artikelen als Couranten- hangers, Theedoek- en Pijprekken. Iets zeer voordeeligs in Thee- kasten vanaf f 12,50 Koperwaren, Lederwerk. Bij prima kwali teit hebben wij goedkoope prijzen, want A. B. is toch het voordeeligste. Woensdagavond 8 uur openb. samenkomst. Donderdagavond 8 uur Heiligingsmeeting. Allen geleid door Kapiteine van Oudheus- den en Luitenante van Leeuwen. LAGE VUURSCHE Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Koltert, van Eemnes- Buiten. Nam. 6 uur geen dienst. Drogist. Gediplomeerd Opticien. BURGEM. GROTHESTRAAT 28 - Soestdijk IW" Eerste Soester Electrische Brillenslijperij. GROOTE SORTEERING FOTO-ARTiKELEN Plechtige inwijding der nieuwe R.K. Kerk te Soestdijk, door Deken Fock, uit Amers foort, op j.1. Zondag. KERKBERICHTEN SOEST Ned. Herv. Kerk. Voorm, 10 uur (kerk) Ds. D. P. Brans. Voorm. 10.30 uur (Spoorstr.) Ds. G. van Mansvelt, van Amsterdam. Nam. 2.30 uur (Hees), Ds. D. P. Brans. Geref. Bond. Voorm. 10 uur (Rembrandtzaal) Ds. K. J. v. d. Berg, van Amersfoort. Nam. 6 uur (Rembrandtzaal) de WelEd. Heer C. Treffers, van Eemnes-buiten. Geref. Kerk. Kerkgebouw Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. A. Verhoog, van Nieuw-Dordrecht. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Kerkgebouw Soesterbergschestraat. Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. J. A. Verhoog. Roomsch Katholieke Kerk Voorm. 7 en 9 uur H. Mis en te 10.30 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur Godsdienstoefening. Nam. 2 uur Godsdienstoefening. Woensdagavond 7 uur jaarvergadereing der Geref. Jong. Vereeniging. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. F. Kleijn, van Den Haag. Koorzang. Ned. Herv. Evang. Ver. De Nieuwerhoek, Hotel Eemland, ingang Korte Brinkweg. Voorm. 10.30 uur Dr. J. H.-Gunning Hr., van Bilthoven. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Nam. 6 uur in de Christelijke School Eerw. Heer Van der Heijde, Amersfoort. BAARN Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. A. Adriani. Nam. 6 uur Ds. I. Kievit. Gebouw „Calvijn", Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Woensdagavond 11 Nov., 7.30 uur, Ds. J. Kievit. Voortzetting lezing over den Anti christ. f Roomsch Katholieke Kerk. Voorm. 7 en 8.30 uur H. Mis en te 10 uur Hoogmis. In de week de H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagavond 7 uur lof. Chr. Geref. Kerk (Nassaulaan). Voorm. 10 uur Ds. G. Molenaar, van Oud- Beierland. Bevestiging van Ds. K. Groen, van Zwijndrecht. 6 Uur intrede van Ds. K. Groen. Geref. Kerk (Oude Utrechtscheweg). Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, afdeeling Baarn. 's Avonds zeven uur, zaal Eemstraat 10, Dr. P. Stegenga Azn., van Amsterdam. Protestanten Bond. Vrijz. Chr. Jonger en-Kerk Voorm, 10.30 uur Mej. S. Goossen, Teol. Cand. te Leiden, wegens verhindering van Ds. v. d. Broek. Toegang voor ouders en ouderen. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. (De Wetstraat 25). Voorm. 7 uur Bidstond, 10 uur Heiligings meeting. Nam. 3.15 uur Openluchtmeeting Oranjeboom, 's Avonds 8 uur Verlossingssa menkomst. UIT DE RAADSZAAL Een belangrijke vergadering. Oogenschijnlijk zag de agenda er uit als een heel gewone. Een twaalftal punten, waaraan later nog een viertal werden toegevoegd. En toch een zeer belangrijke vergadering. De punten 11 en 12, de laatste der agenda, daarin zat het hem. Ontslag als ambtenaar van den Burgelijken Stand en Afscheid van den heer Jhr. P. P. de Beaufort als burgemeester dezer gemeen te. Na krap twee jarigen arbeid in ons midden. Het spreekt vanzelf, dat er bij meerderen en niet alleen bij de raadsleden, belangstelling was voor deze vergadering. Daarin zou dit plotselinge afbreken van den arbeid hier ter plaatse zeker worden op gehelderd. De publieke tribune was geheel bezet met belangstellenden uit verschillende kringen. Die opheldering heeft ZEA. in zijn af scheidsrede gegeven. Een belangrijke, noch een buitengewone reden, maar niettemin een te respecteeren mededeeling, dat dit vertrek uitsluitend uit overwegingen van geheel persoonlijken aard moet worden verklaard. Deze verklaring legt ons verder het zwijgen op, het zou ons niet betamen meer over deze zaak te spreken. Eerbiedigende de overwegingen, die heb ben geleid tot het besluit, om te solliciteeren naar gelijke functies in de gemeente Drie bergen en Rijsenburg, wenschen wij ZEA. hartelijk geluk met deze benoemingen. Aan het eind van ons overzicht hopen wij de verschillende redevoeringen te memoreeren, wij meenden echter het voornaamste punt der vergadering eerst ter sprake te moeten brengen. Onze beste wenschen vergezellen onzen scheidenen burgemeester en zijn gezin naar de nieuwe woonplaats. Met sympathie be groet, zij ZEA. overtuigd van onze waar deering voor zijn persoon en werk. De gewone raadsagenda was betrekkelijk spoedig afgehandeld. In een goed uur was de zaak beklonken. De heer Scheffer had enkele bedenkingen tegen de notulen der vorige vergadering, waarin spr. gaarne wijziging zag gebracht. Bij de behandeling der voorstellen om trent de werkverschaffing, heeft spr. niet gezegd een vast plan van de hoofdambtena ren te verwachten, maar dat B. en W. de rapporten dier heeren zullen overleggen, op dat hun zienswijze aan de leden van den Raad bekend zal zijn. Een ontwerp-overeenkomst voor gasleve ring te Soesterberg door de gemeente Zeist kon de goedkeuring van den Raad wegdra gen. Een opmerking van den heer De Koning over den duur der concessie, gaf aanleiding In Brand- cn Inbraakvrije Safe-inrichting loketten te huur in prijzen van f6.'— per jaar en hooger. ADMINISTRATIE EN ACCOUNTANCY belast zich met het inrichten, bijhouden en controleeren van boeken, 't opmaken van Balansen en geeft Advies in belastingzaken. BRAND BUITENHUIS Kantoor Driehoeksweg 2, b.d. N. Ger. Kerk, Soest tot eenig debat. Genoemde spr. vroeg aan den heer Schef fer, als eenig raadslid voor Soesterberg waar schijnlijk, of een termijn van ruim 30 jaren, waarover de concessie zal loopen, niet veel te lang is, met het oog op de mogelijkheid, dat andere dan gasverlichting in de toe komst daardoor mogelijk zou zijn. De heer Scheffer antwoordde volkomen terecht, dat ZEA. daarop geen antwoord kon geven. Het is best mogelijk, zegt spr., dat wij in de toekomst licht krijgen, dat gas en andere verlichting verdringt, ja er zijn zelfs geleerden, die een altoosdurende ver lichting zonder lichtfabrieken mogelijk ach ten. De heer Scheffer blijkt goed op de hoogte van zijn tijd te zijn, want enkele dagen daarna lazen wij van een wetenschappelijke verhandeling, waarin een zekere geleerde, de mogelijkheid lanceerde van een organi sche verlichting door kweeking van milliar- den lichtende insecten en andere stoffen, waardoor de wereld een altoos durende lichtbron zou ontvangen, onafhankelijk van alle technische lichtproductie. Een soort lichtinfectie dus. Het gezellige schemeren zou dan afgeloopen zijn. Aan het debat werd een tamelijk nuchter einde gemaakt door den heer Endendijk, die er de aandacht op vestigde, dat de over eenkomst allereerst bedoelt de levering van gas voor kook- en verwarmings-doeleinden en eerst daarna voor verlichting. Het zou bijv. mogelijk kunnen zijn, zegt de heer E., dat aan de garantie voor aansluiting van een bepaald gedeelte van Soesterberg kon worden voldaan, door enkele electrische straatlantaarns te vervangen door gaslantaarn. Voor de gemeente blijft dit gelijk en de be woners zouden zijn gebaat. Aangaande de verordening kunnen wij me- dedeelen, dat voor Soesterberg de bepalingen en faciliteiten zullen gelden, die ook voor de gemeente Zeist zelf geldig zijn, met uit zondering van den prijs, die hoogstens 11/2 cent per kub. meter meer mag bedragen. De aansluiting aan het buizennet meet door be langhebbende worden betaald, vanaf een hal ven meter binnen de omheining van zijn terrein. (Gediplomeerd coupeur) Burgemeester Grothestraat 19, Soestdijk MAATWERK - REPARATIE-INRICHTING Groote sorteering stalen voor Heeren- en Dames- costuums, Mantels, Regenjassen enz. op aan vrage verkrijgbaar. Prima afwerking Prachtige Coupe. Kostelooze aansluiting en installatie kun nen worden verkregen door aanvrage van een muntgasmeter. Als de gemeente Zeist de overeenkomst nu ook nog heeft goedgekeurd, is althans deze zaak voor elkaar. Nu Soest nog. Weth. van Elten brengt een woord van dank aan de gascommissie en den burge meester voor hun werk in deze, waarna de burgemeester meedeelt, dat de gascommissie hare conclusies omtrent Soest aan B. en W. ter verdere beoordeeling hebben ken baar gemaakt. Daar komt dus ook schot in. Een opgerichte vennootschap wil zich be lasten met het ophalen en vernietigen van alle voor de consumptie afgekeurde dieren, die nu door het Gemeentebestuur moeten worden vernietigd. Deze vennootschap vraagt daarvoor geen enkele vergoeding, een voordeel dus voor de gemeente. B. en W. stellen voor op dit verzoek in te gaan. De heer De Koning informeert of dit wet telijk wel"mogelijk is, omdat B. en W. aan sprakelijk zijn. De burgemeester zegt, dat reeds een groot getal gemeente-besturen medewerking toe zegden. De fabriek moet nog gebouwd, zoo dat alles nog een voorloopig karakter draagt. Wettelijk^ bezwaren zullen wel ondervan gen worden. Het voorstel wordt aangenomen, nadat een vraag van den heer Endendijk bevestigend is beantwoord, omtrent het ingewonnen ad vies van den keurings-veearts. Een regeling voor hulpverleening bij brand buiten de gemeente, wordt aangehouden, om vooraf het oordeel van brandraad en brand- weer-vereeniging in te winnen. De heer Eijndthoven, onderwijzer aan de O. L. School alhier, verzoekt eervol ontslag met ingang van 1 Jan. a.s. B. en W. stellen voor het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten, door den heer Eijndthoven be wezen. De heer E. heeft meer dan 40 jaren het onderwijs in deze gemeente gediend, in welk feit de burgemeester aanleiding vindt woor den van groote waardeering te spreken voor den scheidenden onderwijzer. De heeren Endendijk en Hilhorst verzoe ken B. en W. onder algeheele instemming van den Raad, bij de laatstje les van den, hee; E., officieel van hem afscheid te nemen en den dank van het gemeentebstuur over te brengen. B en W. zeggen toe in dezen geest te zuil n handelen. Voor eenigen tijd geleden is door den heer Besselsen een voorstel ingediend om een dienst in te stellen voor het ophalen der belastingen. Een gemeentelijke ophaaldienst derhalve. F e voorzitter heeft daarbij een uitgebreide kostenberekening gevoegd om het voorstel aannemelijk te maken. Het prae-advies van B. en W. zet met een tegenrekening een geheel tegenoverge steld gevoelen uiteen. De bezwaren zijn: het in dienst nemen van veel personeel. Drie administratieve krachten, samen f6000.—. Een boekhouder ad - 3000.— en twee klerken, ieder van f1500. Voor Volwassenen en Kinderen Heerlijke Smaak •Doozen en Flacons 40*60ct. Keelpijn-Tabletten 60ct. I Bij Apoth.en Drogisten. Op elke Verpakking staat de raam Mijnhardt.Lér hierop. Dri bodes voor het ophalen der belasting pen ïingen bij circa 1500 deelnemers, min ster-s f3000.totaal f9000.waartegen over een bate wordt becijferd van hoog stens f2000.meerdere belastinopbrengst. Werkelijke kosten f7000.— per jaar. Advies afwijzend. Het sluit precies. Waren deze cijfers on aantastbaar, de Raad zou B. en W. blinde lings moeten volgen. Het zou niet geoorloofd zijn, anders te beslissen. Edoch, ook dit prae-advies bewees de juist- huicl van het spreekwoord, dat zegt, dat alle ove drijving schaadt. En, wie te veel wil bewijzen, bewijst niets. een uitgebreid betoog bestreed de heer Besselsen het standpunt van B. en W., met sykes aantoonende, dat de becijfering van op onjuiste beginselen rustte. Hadden B. en W. bij de bepaling van de benoodigde werkkrachten gerekend met het totaal aantal aanslagen van alle belastingen, ongeveer 5600, de heer B- toonde aan, dat dit onjuist was, wijl de meeste personen meer dan één aanslag ontvangen en dies alleen met het aantal deelnemers is te re kenen. Smak daar lag de geheele redeneering van B. en W. tegen de vlakte. De heeren Foeken en Rietveld ondersteun den de verdediging van den heer Besselsen. Ook zij achtten de becijfering van B. en W. te hoog opgezet. Bovendien meende de heer Foeken er op te moeten wijzen, dat deze zaak wel eerst in de Commissie voor Belastingzaken had dienen behandeld te worden. ZEA. doet daar toe het voorstel, welk voorstel door den heer Rietveld wordt gesteund. De heer De Koning wil voor één jaar een proef nemen, dan weten wij het ineens. Spr. denkt, dat het aantal deelnemers de 1500 lang niet halen zal, waarop de heer Scheffer de opmerking plaatst, dat wij dan toch er toe over moeten gaan, ambtenaren aan te stellen. De heer Scheffer Ls voor het voorste! Foeken, om advies van de belasting-com missie te vragen, De burgemeester wil dit voorstel over nemen, waartegen weth. van Elten zich ver zet. Het zal maar leiden tot uitbreiding van Makelaar - Taxateur Bi) het station Soestdijk Verzekeringen Brand, Inbraak etc. Belast zich met aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, Winkelhuizen, Bouwterreinen en vaste goederen personeel en voor nevenbetrekking, zooals de heer Foeken zich voorstelt, hebben de ambtenaren het te druk. Bovendien is er geen plaats op het raadhuis, dan zouden wij weer moeten verbouwen, zegt spr. Dit laatste argument was zeker ad rem. Daarmede was de bouwmeester een slag voor. Ambtenaren mogen er dus niet bij komen. Met de stem van den heer van Elten te gen, naam de Raad het voorstel Foeken aan en werd de zaak aangehouden. Wij onthouden ons een pleidooi te hou den, over de nuttigheid van den voorgestel den ophaaldienst. In vele gemeenten werkt hij met succes. In dezen tijd van groote be lastingdruk zou zij vooral voor den kleinen man een uitkomst zijn, waarvoor een klein offer niet te zwaar mag wegen. Duizenden mag het echter in geen geval kosten. Om aan te toonen, dat de becijfering van B. en W. al te zeer de tendenz draagt, zich van de zaak af te maken, zijn slechts enkele cijfers noodig. Het benoodigde aantal administratieve krachten wordt gebaseerd op het aantal noo- dige boekingen per week. Zouden 1500 personen zich aansluiten, dan zouden in maximum 1500 boekingen per week moeten geschieden. Gedeeld door 6, is 250 per dag. Indien daarvoor 3 personen noodig zou den zijn, dan is dat plm. 85 per man en per dag, of ongeveer 12 per uur of één in de vijf minuten. Een betrekking om oud bij te worden, nog afgezien van het heel eenvoudige werk, waar voor een boekhouder met f3000.salaris geheel overbodig is te achten. Naar ons inzicht zou een jongmensch met een salaris van zegge f1000.het graag opknappen. Een salaris van f3000.— voor een boekhouder is trouwens zeer royaal, indien wij het vergelijken met het traktement van den administrateur van de Gemeente een zeer knap man in zijn vak en met groote verantwoordelijkheid die op f 2000.werd benoemd en nu zoo iets van f2400.— ver dient. Over de ophalers spreken wij maar niet. Allicht viel de deelname de helft mee, of tegen, al naar men wil en dan zou voor een 700 posten één man wel voldoende zijn. Dat is een goede honderd per dag, gemiddeld 10—15 per uur. Een nadere bestudeering kan dus zeker zijn nut hebben. Het inzicht van den heer Foeken om er één of twee ambtenaren 's avonds mee te belasten, lijkt ons nog zoo kwaad niet. Rekenende op 1500 boekingen per week, nemen wij aan van deze doodeenvoudige steeds dezelfde bedragen er gemakkelijk honderd per uur te verwerken! Twee per sonen, die er per dag één uur voor over heb ben, zouden het o.i. best kunnen doen. Rekenen wij dan op een bate van f2000. hoogere belasting-opbrengst, dan sluit deze rekening in debet en credit precies, zonder nadeelig saldo. Oc\k een rekening dus, wij geven haar beleefd in overweging. Aanvechtbaar zeker. Doch allicht zoo goed te verdedigen als die van B. en W. Stellen wij de mogelijkheid, om bijv. fl.— per jaar per deelnemer administratiekosten in rekening te brengen, toch zeker geen onoverkomelijk bezwaar, dan zou er nog een slordige duit aan zijn te verdienen. Het is maar zoo als men de zaak wil be- Aan het verzoek van de bewoners van het „Vosseveld", om meerdere straatverlich ting, is door B. en W. reeds gedeeltelijk tegemoet gekomen. Een tweetal 'am-ptn zijn reeds aangebracht. Atdoend geneesmiddel voor wonden excema en huidaandoeningen. Vraagt Uw drogist. EEN OER GROOTSTE EN MEEST MOD. INRICHTINGEN OP DIT GEBIED. VRIJDAGS FRANCO AFHALEN EN BEZORGEN. op de heer De Koning. De heer Endendijk verzocht 24 uur beraad, in verband met persoonlijke omstandighe den. Medegedeeld kan worden, dat de heer E. zijn benoeming heeft aangenomen. Voordatde voorzitter de laatste agenda punten aan de orde stelt, geeft ZEA. eerst gelegenheid voor de rondvraag. Ter beantwoording van daaromtrent ge stelde vragen, in verband met een opdracht van den raad, wil de voorzitter eerst een en ander meedeelen omtrent zijn bemoeiingen i.z. geneeskundige behandeling van het ge meente-personeel. Spr. heeft overleg gepleegd met heeren doctoren. Bij deze heeren bestaat geen be zwaar dit personeel en hunne gezinsleden in hun fonds op te nemen. Het heeft dan vrije artsenkeuze tegen betaling van een weekpremie van 30 cents voor man en vrouw en 5 cents voor ieder kind, terwijl voor hoog stens 3 kinderen behoeft te worden betaald. Kind,erevn boven 15 jaar moeten afzonderlijk worden opgegeven tegen 10 cents per'week. Ook zij, die nog aanspraak op vrije ge neeskundige behandeling hebben, kunnen op deze wijze worden verzekerd "tegen f10. per jaar minus 10 pCt. Bij de begrooting zal een voorstel daar toe worden gedaan, voor het overige per soneel zijn van B. en W. geen voorstellen te wachten. De heer Mr. van Doorne wijst op de on- Het gebouw der overdekte tennisbanen te Scheveningen gaat verdwijnen. Zij wordt in gericht als bank van leening voor auto's. In verband hiermede deelt de burgemeester mede, dat onderhandelingen gaand* zijn met de P. U. E. M. om de geheele straatver lichting te herzien, waardoor misschien bij een zelfde gebruik een betere verdeeling is te verkrijgen Op een desbetreffende vraag antwoordt de voorzitter, dat in de wegenaanleg van Vosseveld, in het daarvoor gestorte bedrag, de verlichting is inbegrepen. Aan te bren- gnen naar het oordeel van B- en W. bij voortgaande bebouwing. D punten 8 en 9 worden zonder meer aangenomen. 10 (belasting-reclames) ver huist naar de geheime vergadering. De wijziging van de bouwverordening, voorwat betreft de winkelstraat-bebouwing wordt nu goedgekeurd. De heer Van Eek verzoekt B. en W. om bij Ged. Staten op spoed aan te dringen. De heer Foeken heeft nu ook geen be- bezwaar meer, na ingewonnen juridisch ad vies. Hij zag dit advies echter gaarne schrif telijk bevestigd en bij de stukken opgenomen. 10c. Een verzoek van F. Breure c.s., om ruiling van grond, wordt goedgekeurd. Hiermede zal het eerste gedeelte van den grond achter de Spoorstraat in exploitatie gebracht worden. In verband met het vertrek van den bur gemeester is door de gezamenlijke rechtsche raadsfractie's een voorstel ingediend om tij dens deze vacature een tijdelijken wethou der te benoemen. B. en W. hebben dit voorstel overgeno men. Bij stemming wordt de heer Endendijk gekozen met 8 tegen 3 stemmen en 1 stem BURGEMEESTER GROTHESTR. 63. LEERAARM.0. TEEKENEN Hand-, Lijn- en Decoratief-Teekenen. Club- en Privaatlessen. billijke werking van de wegbelasting. Zij schijnt berekend te zijn naar de belastbare waarde ingevolge de grondbelasting, inplaats naar die der personeele belasting. Spr. zal hierop nader terugkomen. Deze belasting zal geheel moeten verdwijnen of grondig worden herzien. Wij zijn van oordeel, dat zij geheel zal moeten verdwijnen. Niet alleen uit oorzaak van berekening, zooals Mr. van Doorne die aangaf, maar vooral ook om andere redenen. De heer Scheffer zei met nadruk en zeer terecht, dat nu belasting wordt betaald door personen, die in het geheel niet aan een weg wonen, licht noch andere voordeelen ge nieten. Hierbij komen nog andere bezwaren, welke wij in onze artikelen over de „Batter- man tax" nader hopen toe te lichten. De heer De Koning informeert of geen schade aangebracht is aan de jonge dennen aanplant bij de laatste manoeuvres. Weth. van Elten heeft er niets van ge hoord, maar zal 'een onderzoek instellen. De heer Scheffer komt nogmaals terug op de samenstelling der commissies, zooals die in de vorige vergadering zijn vastge-

Soester Courant | 1925 | | pagina 1